Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΈΚΑΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΜΈΝΟΥΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα! Από τον Ιούνιο του 2021 λόγω του κορονοιου ξεκίνησα να μετραω τη θερμοκρασία μου με θερμόμετρο επειδή κρυωνα και ένιωθα ζεστή στο σώμα. Από τότε ανακάλυψα ότι έχω δέκατα. Το τεστ βγήκε όμως αρνητικό αλλά ένα παθολόγος που με εξέταζε είπε να κάνω μια θεραπεία για κοβιντ. Πράγματι μια βδομάδα μετά έπεσαν τα δέκατα. Τον επόμενο μήνα πάλι ένιωθα ζέστη. 37.2 έως 37.5 πήγαινε. Θεώρησα ότι ξανακολλησα κορονοιο. Έκανα ξανά θεραπεία και έπεσαν. Κάθε μήνα συμβαίνει αυτό τι πράγμα ανεβάζω δέκατα μέχρι 37.8 από το πρωί μέχρι το βράδυ. Η κατάσταση χειροτέρεψε από την 1η Σεπτεμβρίου. Ανέβασα 37.4 είχα όλη μέρα. Έκανα μια θεραπεία έπεσαν για λίγες μέρες. Τον Οκτώβριο ξανά ανέβασα. Από 37.2 έως 37.8. Κάνω εξετάσεις βγαίνουν όλες καλές εκτός από λευκά αιμοσφαίρια λίγο ανεβασμένα και αυξημένη έμμεση χολερυθρινη, επίσης έχω αντισώματα ηπατίτιδας Β από εμβόλιο και αντισώματα μονοπυρηνωσης Ebstein Barr. Δεν βρικαν κάτι ούτε φλεγμονή ούτε λοίμωξη. Τα δέκατα τα έχω και έχω και κόπωση χωρίς κάτι άλλο. Τώρα ξανά τα ίδια. Η θερμοκρασία μου κυμαίνεται από 37.2 έως 37.8. Δεν υποχωρούν εδώ και 2 βδομάδες. Είμαι σε απόγνωση δεν ξέρω τι άλλο να κάνω! Φοβάμαι πάρα πολύ! Πείτε μου έχει κανένας παρόμοια εμπειρία?????? :'' '(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου . 

Εγώ το μόνο που έχω πάθει παρόμοιο ήταν πριν κάποια χρόνια που ενώ είχα δέκατα και πυρετό για πάρα πολύ καιρό όλες οι εξετάσεις μου ήταν μια χαρά . ένιωθα κουρασμένη και ζαλισμενη όλη την ώρα . Δούλευα και πολλές ώρες... 

Εν τέλει είχα έλλειψη από βιταμίνες και μόλις άρχισα να παίρνω συμπλήρωμα έφυγαν όλα ... 

Επίσης μπορεί να ανεβάζεις επειδή έχεις άγχος τη θερμοκρασία σου, ή να είναι πιο υψηλή απ' ότι στο μέσο όρο..

Εμένα πχ η φυσιολογική μου θερμοκρασία είναι 35.8 ... 

Είναι ίσως το πιο απλό και δεν πάει το μυαλό σε κανέναν. Μην αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου . 

Εγώ το μόνο που έχω πάθει παρόμοιο ήταν πριν κάποια χρόνια που ενώ είχα δέκατα και πυρετό για πάρα πολύ καιρό όλες οι εξετάσεις μου ήταν μια χαρά . ένιωθα κουρασμένη και ζαλισμενη όλη την ώρα . Δούλευα και πολλές ώρες... 

Εν τέλει είχα έλλειψη από βιταμίνες και μόλις άρχισα να παίρνω συμπλήρωμα έφυγαν όλα ... 

Επίσης μπορεί να ανεβάζεις επειδή έχεις άγχος τη θερμοκρασία σου, ή να είναι πιο υψηλή απ' ότι στο μέσο όρο..

Εμένα πχ η φυσιολογική μου θερμοκρασία είναι 35.8 ... 

Είναι ίσως το πιο απλό και δεν πάει το μυαλό σε κανέναν. Μην αγχώνεσαι! 

Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σου! Παρέλειψα να αναφέρω πως έχω ανεπάρκεια βηταμινης D. Λες να συμβάλει κι αυτό στην θερμοκρασία? Κανένας γιατρός όμως δεν είπε κάτι πάνω σε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mikamika είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σου! Παρέλειψα να αναφέρω πως έχω ανεπάρκεια βηταμινης D. Λες να συμβάλει κι αυτό στην θερμοκρασία? Κανένας γιατρός όμως δεν είπε κάτι πάνω σε αυτό. 

Κι εγώ είχα ανεπάρκεια της D και τώρα έχω και γενικά να ξέρεις το 99% του πληθυσμού έχει 😂😂

Εμένα η τότε ενδοκρινολόγος μου είχε πει ότι σε κάποιες σπάνιες περιπτώσεις η έλλειψη βιταμίνης D κάνει δέκατα. 

Πάρε εσύ ένα πολυβιταμινουχο συμπλήρωμα που να έχει τα πάντα και λογικά θα είσαι οκ μετά από καμμία εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κι εγώ είχα ανεπάρκεια της D και τώρα έχω και γενικά να ξέρεις το 99% του πληθυσμού έχει 😂😂

Εμένα η τότε ενδοκρινολόγος μου είχε πει ότι σε κάποιες σπάνιες περιπτώσεις η έλλειψη βιταμίνης D κάνει δέκατα. 

Πάρε εσύ ένα πολυβιταμινουχο συμπλήρωμα που να έχει τα πάντα και λογικά θα είσαι οκ μετά από καμμία εβδομάδα!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...