Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ αίμα 10 ημέρες μετά την ωορρηξία


Antonia2

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπέρα!! Προσπαθούμε με τον αντρα μου από το Φεβρουάριο για μωρακι και δεν μας έχει έρθει ακόμα δυστυχώς.. σήμερα το πρωι που ξύπνησα, πήγα τουαλέτα και είχα καφέ αίμα. επίσης έβαλα σερβιετάκι και κατέβηκαν μπόλικα καφέ μέσα στην ημέρα...

έχω κύκλο 28 ημερών, τελευταία περίοδος 13/10 και είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στις 24/10. σήμερα δλδ ήμουν 9-10 ημέρες μετά την ωορρηξία. λέτε να είναι αίμα εμφύτευσης;; κανονικά περιμένω την ακατανόμαστη την Τετάρτη 10/11. Είμαι δλδ 6 ημέρες μετά την αναμενόμενη περίοδο... έχει τύχει σε κάποια κοπέλα να έχει αίμα εμφύτευσης τόσο νωρίς;; [το λέω γιατί όπου διάβασα για αίμα εμφύτευσης ήταν πολύ κοντά στην περίοδο.. 1-2 ημέρες πριν..]

(βέβαια να προσθέσω το εξής: εμένα το κλασσικό μου είναι 3-4 ημέρες πριν την περίοδο να έχω καφέ.. δλδ περίμενα τα καφέ το Σάββατο.. μπορεί να είναι απλά διαταραχή του κύκλου ε;)

Ελπίζω να μην σας κούρασα...❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου!Περιγραφεις αυτο που μου συμβαινει εμενα τις τελευταιες 3 περιοδους..Δεν ξερω γιατι,ο γυναικολογος μου δεν το βρισκει ανησυχητικο ελαχιστο καφε και μπορει να συμβει..Ωστοσο στην περιπτωση σου θα μπορουσε να ειναι και αιμα εμφυτευσης..Οταν ημουν εγκυος και δεν το γνωριζα ακομα ειχα ελαχιστο ροζ και νομιζα οτι ερχεται περιοδος αλλα ηταν αυτο..Ολα θα μπορουσαν να ειναι σημαδια εγκυμοσυνης!!Σου ευχομαι απο καρδιας να ειναι κατι τετοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!Περιγραφεις αυτο που μου συμβαινει εμενα τις τελευταιες 3 περιοδους..Δεν ξερω γιατι,ο γυναικολογος μου δεν το βρισκει ανησυχητικο ελαχιστο καφε και μπορει να συμβει..Ωστοσο στην περιπτωση σου θα μπορουσε να ειναι και αιμα εμφυτευσης..Οταν ημουν εγκυος και δεν το γνωριζα ακομα ειχα ελαχιστο ροζ και νομιζα οτι ερχεται περιοδος αλλα ηταν αυτο..Ολα θα μπορουσαν να ειναι σημαδια εγκυμοσυνης!!Σου ευχομαι απο καρδιας να ειναι κατι τετοιο!

Ευχαριστω Σοφια μου για τις ευχές και τον χρόνο σου!!!❤️❤️❤️

μακαρι να είναι σημάδι αλλά όπως είπες κι εσύ το έχω κάθε μήνα και δεν σήμαινε εμφύτευση δυστυχώς.. το μονο που διαφέρει αυτή τη φορά είναι ότι ήρθε 6 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ξέρεις πως είναι.... προσπαθω να πιαστώ από κάπου να ελπίζω!!!!🙊

θα δω πως θα παει και ισως πάρω ενα τεστ πρόωρης ανίχνευσης αύριο να το κάνω το Σαββατο.. αν ειναι να απογοητευτώ, ας το ξερω μια ώρα αρχύτερα!!!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω Σοφια μου για τις ευχές και τον χρόνο σου!!!❤️❤️❤️

μακαρι να είναι σημάδι αλλά όπως είπες κι εσύ το έχω κάθε μήνα και δεν σήμαινε εμφύτευση δυστυχώς.. το μονο που διαφέρει αυτή τη φορά είναι ότι ήρθε 6 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ξέρεις πως είναι.... προσπαθω να πιαστώ από κάπου να ελπίζω!!!!🙊

θα δω πως θα παει και ισως πάρω ενα τεστ πρόωρης ανίχνευσης αύριο να το κάνω το Σαββατο.. αν ειναι να απογοητευτώ, ας το ξερω μια ώρα αρχύτερα!!!😅

Να το κανεις!! Ειναι γλυκεια η προσμονη αλλα μια ψυχη που ειναι να βγει,ας βγει!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, το ίδιο μου συνέβη κ εμενα σήμερα. Είχα περίοδο 27/10 κ ήρθε πάλι σήμερα δέκα μέρες νωρίτερα. Έχω κανονική ροή. Πήγα έκανα υπέρηχο κ οι μετρήσεις δεν ταιριάζουν πρώτη μέρα περιοδου οπότε αύριο θα κάνω ορμόνες να δούμε ακριβώς τι γίνεται γτ θέλω να πάρω κλομιφεν. Μου είπε ότι μπορεί η αυτή τη τη φορά η στις 27/10 να ήταν Κάποια κύστη Επίσης ήμουν πάρα πολύ πρησμένη σε στήθος κ κοιλιά σίγουρα ένα μήνα. Δεν ξέρω αν βοήθησα καθόλου. Κ εγώ στα χαμένα είμαι

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2021 at 12:23 ΠΜ, ο/η bella_donna είπε:

Καλησπέρα, το ίδιο μου συνέβη κ εμενα σήμερα. Είχα περίοδο 27/10 κ ήρθε πάλι σήμερα δέκα μέρες νωρίτερα. Έχω κανονική ροή. Πήγα έκανα υπέρηχο κ οι μετρήσεις δεν ταιριάζουν πρώτη μέρα περιοδου οπότε αύριο θα κάνω ορμόνες να δούμε ακριβώς τι γίνεται γτ θέλω να πάρω κλομιφεν. Μου είπε ότι μπορεί η αυτή τη τη φορά η στις 27/10 να ήταν Κάποια κύστη Επίσης ήμουν πάρα πολύ πρησμένη σε στήθος κ κοιλιά σίγουρα ένα μήνα. Δεν ξέρω αν βοήθησα καθόλου. Κ εγώ στα χαμένα είμαι

 

 

 

 

 

Γεια σου κοριτσι μου!!!

Εμενα το αιμα ηταν τελικά προεόρτια περιόδου. κάθε μήνα αρχίζουν τα καφέ 4 ημέρες πριν την περίοδο απλά αυτή τη φορά ξεκίνησαν 6 ημέρες πριν και ενθουσιάστηκα γτ υπέθεσα ότι είναι αίμα εμφύτευσης. τελικά μετά από 4 ημέρες ήρθε η περίοδος κανονικά (απλά ήρθε 2 ημέρες νωρίτερα απο ότι την περίμενα..)

Την τετάρτη έχω σαλπιγγογραφία να δούμε μηπως υπάρχει εκεί κάποιο θέμα..

Εύχομαι σύντομα να έρθει η θετική χοριακή και για τις 2 μας!!!!!🙏🙏❤️❤️

Προσπαθείς καιρό για τη σύλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...