Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό κ η χοριακη λοιπόν . Σήμερα αναμενεις αποτελέσματα? Αφου σταμάτησε η περιοδος μπορεί να εκπλαγεις θετικά!! Ανέβασε το τεστ αν θες ειναι πιο σκουρο η ίδιο!? 

Ναι σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα στις 6 ανοίγει το μικρόβιολογικο.. Το ίδιο μου φαίνεται αλλά είναι άλλης εταιρίας.. Νομίζω όμως ότι στη φωτογραφία δεν φαίνεται IMG_20211121_133400.thumb.jpg.0238b83266ac49f20d9cfc9d60281966.jpgNegativeImage_a3775fbe-0e2d-4767-b062-e8783b0b5df1.thumb.png.43758159fd48ca8b63aecda328c5c5ec.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα στις 6 ανοίγει το μικρόβιολογικο.. Το ίδιο μου φαίνεται αλλά είναι άλλης εταιρίας.. Νομίζω όμως ότι στη φωτογραφία δεν φαίνεται IMG_20211121_133400.thumb.jpg.0238b83266ac49f20d9cfc9d60281966.jpgNegativeImage_a3775fbe-0e2d-4767-b062-e8783b0b5df1.thumb.png.43758159fd48ca8b63aecda328c5c5ec.png

Μια χαρά φαίνεται κ είναι θετικόοοοο!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!.

Καλά αποτελέσματα να έχεις με μια ΤΕΡΆΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗΗΗΗΗ!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο κορίτσι μου!! 

Χίλια ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!

Καλησπέρα κορίτσι μου, διάβασα την ιστορία σου και κατ' αρχάς να σου ευχηθώ μέσα απ' την καρδιά μου καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου.💗 

Δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω σχετικά με ποιο δρόμο πρέπει να ακολουθήσεις διότι κι εγώ βρίσκομαι σε δίλημμα. Σου γράφω απλά γιατί πρόσφατα έμαθα ότι έχουμε κι εμείς σοβαρό θέμα με σπέρμα (ολιγοσπερμία, υψηλή κατάτμηση DNA και μορφολογία) και έχουμε μπει σε μια διαδικασία προσπάθειας βελτίωσης. Προφανώς- και το ελπίζω-- το θέμα σας με σπέρμα μπορεί να είναι πολύ πιο απλό αλλά θα σου πω ο εξωσωματιστής που μίλησα μου είπε ότι ακόμη και με εξωσωματική και μικρογονιμοποίηση να συνεχίσουμε όπου γίνεται επιλογή ενός σπερματοζωαρίου και πάλι έχει νόημα να προσπααθήσουμε να βελτιώσουμε εν τω μεταξύ ποιότητα και παραμέτρους για να είναι καλύτερες πιθανότητες μας γενικά. ( πχ με διατροφ΄ή, διακοπή κάπνισμα κλπ και κάποια συμπληρώματα διατροφής.)Οπότε έχουμε επισκεφθεί ένα ανδρολόγο είδικο σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας. Δεν γνωρίζω εάν τα χρειάζεστε όλα αυτά φυσικά αλλά είπα να στο αναφέρω απ' την πολύ μικρή μου εμπειρία τους τελευταίους 2 μήνες

Καλή επιτυχία κορίτσι μου και περιμένουμε τα καλά νεά 💗.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Bρήκα αυτό το άρθρο στα αγγλικά που λέει λίγα πράγματα για το θέμα, σλιγουρο δεν είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος εννοείται: https://proovtest.com/blogs/blog/will-an-ovulation-test-be-positive-if-i-m-pregnant

Βασικά λέει ότι δεν πρέπει να το χρησιμοποιούμε σαν τεστ εγκυμοσύνης.. λογικό μου ακούγεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, διάβασα την ιστορία σου και κατ' αρχάς να σου ευχηθώ μέσα απ' την καρδιά μου καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου.💗 

Δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω σχετικά με ποιο δρόμο πρέπει να ακολουθήσεις διότι κι εγώ βρίσκομαι σε δίλημμα. Σου γράφω απλά γιατί πρόσφατα έμαθα ότι έχουμε κι εμείς σοβαρό θέμα με σπέρμα (ολιγοσπερμία, υψηλή κατάτμηση DNA και μορφολογία) και έχουμε μπει σε μια διαδικασία προσπάθειας βελτίωσης. Προφανώς- και το ελπίζω-- το θέμα σας με σπέρμα μπορεί να είναι πολύ πιο απλό αλλά θα σου πω ο εξωσωματιστής που μίλησα μου είπε ότι ακόμη και με εξωσωματική και μικρογονιμοποίηση να συνεχίσουμε όπου γίνεται επιλογή ενός σπερματοζωαρίου και πάλι έχει νόημα να προσπααθήσουμε να βελτιώσουμε εν τω μεταξύ ποιότητα και παραμέτρους για να είναι καλύτερες πιθανότητες μας γενικά. ( πχ με διατροφ΄ή, διακοπή κάπνισμα κλπ και κάποια συμπληρώματα διατροφής.)Οπότε έχουμε επισκεφθεί ένα ανδρολόγο είδικο σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας. Δεν γνωρίζω εάν τα χρειάζεστε όλα αυτά φυσικά αλλά είπα να στο αναφέρω απ' την πολύ μικρή μου εμπειρία τους τελευταίους 2 μήνες

Καλή επιτυχία κορίτσι μου και περιμένουμε τα καλά νεά 💗.

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Είναι πολύ σημαντικα αυτά που μου γράφεις κ σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εμείς δεν πήγαμε σε ανδρολογο. Ό,τι γνωρίζουμε μας το είπε η γυναικολόγος μου. Δεν μα συνέστησε να πάμε σε κάποιον γιατρό. Δεδομένου ότι στην σπερματεγχυση απομονώνονται τα ελαττωματικά σπερματοζωάρια, μείναμε εκεί. Σκέφτομαι να πάω σε κέντρο εξωσωματικής κ λογικά θα μας καθοδηγήσουν από εκεί, έτσι δεν είναι;; Γιατί η γιατρός μου μάλλον είναι στον κόσμο της ...

Να σε ρωτήσω κάτι αν γνωρίζεις;;  Από τη στιγμή που πάμε σε κέντρο εξωσωματικής κ μείνουμε έγκυος, από εκεί κ πέρα μας παρακολουθει ειδικός γιατρός του κέντρου ή επιλέγουμε εμείς γυναικολόγο κ μαιευτήρα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα στις 6 ανοίγει το μικρόβιολογικο.. Το ίδιο μου φαίνεται αλλά είναι άλλης εταιρίας.. Νομίζω όμως ότι στη φωτογραφία δεν φαίνεται IMG_20211121_133400.thumb.jpg.0238b83266ac49f20d9cfc9d60281966.jpgNegativeImage_a3775fbe-0e2d-4767-b062-e8783b0b5df1.thumb.png.43758159fd48ca8b63aecda328c5c5ec.png

Φαίνεται η γραμμή ναι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Είναι πολύ σημαντικα αυτά που μου γράφεις κ σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εμείς δεν πήγαμε σε ανδρολογο. Ό,τι γνωρίζουμε μας το είπε η γυναικολόγος μου. Δεν μα συνέστησε να πάμε σε κάποιον γιατρό. Δεδομένου ότι στην σπερματεγχυση απομονώνονται τα ελαττωματικά σπερματοζωάρια, μείναμε εκεί. Σκέφτομαι να πάω σε κέντρο εξωσωματικής κ λογικά θα μας καθοδηγήσουν από εκεί, έτσι δεν είναι;; Γιατί η γιατρός μου μάλλον είναι στον κόσμο της ...

Να σε ρωτήσω κάτι αν γνωρίζεις;;  Από τη στιγμή που πάμε σε κέντρο εξωσωματικής κ μείνουμε έγκυος, από εκεί κ πέρα μας παρακολουθει ειδικός γιατρός του κέντρου ή επιλέγουμε εμείς γυναικολόγο κ μαιευτήρα;

 

Χαρά μου εάν μπορέσω να σε βοηθήσω ΄έστω και λίγο, αλήθεια. Κορίτσι μου επειδή πρέπει να παώ σε μια εξωτερική δουλειά (έληξε πιστοποιητικό νόσησης covid άνδρα μου και πάμε για εμβόλιο!) θα σου στείλω μήνυμα μόλις επιστρέψω σπίτι γιατί θέλω χρόνο να σου γράψω ένα πολύ αναλυτικό μήνυμα με όσα γνωρίζω ως τώρα για σπέρμα από μικρή εμπειρία μου! Για την ερώτηση εξωσωματικής δεν γνωρίζω  γιατί ακόμη δεν έχω μπει στις λεπτομέρειες διαδικασίας, Τα λέμε σε λίγο ξανά.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Λες βρε κορίτσι μου; Είμαι πολύ μπερδεμένη κ απογοητευμένη.  Φοβάμαι ότι αν αποτύχει η εξωσωματική μετά δε θα έχω να ελπίζω σε τίποτα....

Σε καταλαβαίνω έτσι έλεγα κ γω. Αν φτάσω ως εκεί κ δεν, τι θα κάνω; όμως πρέπει να αφήσεις το φόβο πίσω. Η εξωσωματική είναι αγώνας αλλά γενικά πετυχαίνει (όχι με την 1η αλλά οι περισσότερες πετυχαίνουν). Επίσης φιλική συμβουλή μην καθυστερείς να ψαχτείς. Στην ηλικία μας τα χρόνια μετράνε αλλιώς... Κάθε χρόνος έχει σημασία! Όμως αλήθεια πριν μπεις στο χορό ψαξου κ με άλλο γιατρό. Στο λέω επειδή έχεις μείνει έγκυος, αν δεν είχες μείνει ποτέ θα σου έλεγα εξωσωματική βουρ όμως εσύ φαίνεται ότι μπορείς. Πάρε μια γνώμη ακόμα κ αν τελικά πας προς εκεί μην το φοβηθεις όλα θα πάνε καλά! Εγώ πάλευα φυσικά σχεδόν 2 χρόνια (1  κ κάτι που μπήκα αμέσως εξωσωματική γιατί δεν άντεχα κ με τον κοβιντ κ τις καθυστερήσεις κόντεψα τα 2). Κ έτσι ενώ ξεκίνησα προσπάθεια 36 κατέληξα έγκυος στα 38. Κ έμεινα με την 1η...δλδ οκ ήταν μια διαδικασία δύσκολη αλλά χειρότερα ήταν οταν πάλευα κ απογοητευομουν κάθε μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Είναι πολύ σημαντικα αυτά που μου γράφεις κ σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εμείς δεν πήγαμε σε ανδρολογο. Ό,τι γνωρίζουμε μας το είπε η γυναικολόγος μου. Δεν μα συνέστησε να πάμε σε κάποιον γιατρό. Δεδομένου ότι στην σπερματεγχυση απομονώνονται τα ελαττωματικά σπερματοζωάρια, μείναμε εκεί. Σκέφτομαι να πάω σε κέντρο εξωσωματικής κ λογικά θα μας καθοδηγήσουν από εκεί, έτσι δεν είναι;; Γιατί η γιατρός μου μάλλον είναι στον κόσμο της ...

Να σε ρωτήσω κάτι αν γνωρίζεις;;  Από τη στιγμή που πάμε σε κέντρο εξωσωματικής κ μείνουμε έγκυος, από εκεί κ πέρα μας παρακολουθει ειδικός γιατρός του κέντρου ή επιλέγουμε εμείς γυναικολόγο κ μαιευτήρα;

 

Αυτό είναι στην δική σου κρίση κ επιλογή. Εμένα άλλος μου εκΝε εξωσωματική άλλος την καισαρική. Ο λόγος ήταν καθαρά οικονομικος κ λόγω απόστασης. Δε σε αναγκαζει δλδ κανεις να γεννήσεις με τον εξωσωματιστη σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση.. κάπου είδα ότι αν είσαι έγκυος μπορεί να κάνεις τεστ ωορρηξιας και να βγει θετικό κοντά στην μέρα που περιμένεις περίοδο..  όντως;  λίγο άκυρο μου ακούγεται αλλά λέω μήπως ξέρετε κάτι παραπάνω εσεις

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, ναι το έχω διαβάσει κι εγώ κάπου στο φόρουμ, δεν θυμάμαι από ποιοα κοπέλα, ωστόσο δεν έχω προσωπική εμπειρία και δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει.

Κορίτσια αυτό που συζητάτε μου έτυχε εμένα. Έκανα τεστ ωορρηξίας 5 και 4 μέρες πριν την περίοδο. Δεν ξέρω πώς μου ήρθε, για κάποιο λόγο σκεφτόμουν μήπως δε βρήκα σωστά την ωορρηξία μου. Το πρώτο μου βγήκε μάλλον θετικό και το δεύτερο πιο θετικό από ο, τι το είχα δει τους 2 μήνες που παρακολουθούσα την ωορρηξία. Και τα έβαψα μαύρα ότι έχει τρελαθεί πάλι ο κύκλος μου. Συμβαίνει στις πολυκυστικές να έχεις πολλά θετικά μέσα στο μήνα γιατί δεν καταφέρνει ο οργανισμός να κάνει ωορρηξία και ξαναπροσπαθεί. Για να καταλάβετε την παράνοια δε μου έχει πει κάποιος έχεις πολυκυστικές, απλά ένας γιατρός, που δεν ήταν ο δικός μου, πριν 12 χρόνια, μου είχε πει ότι βλέπει εικόνα πολυκυστικών  και δεν είχα σταθερή περίοδο μέχρι που πήρα χρόνια αντισυλληπτικά που όλοι οι γιατροί το απέδιδαν στο χαμηλό μου βάρος. Για να μη μακρυγορώ Πέμπτη βράδυ έκανα αυτοδιάγνωση πολυκυστικών και είχαμε επαφή για καλό και για κακό. Παρασκευή πρωί όταν ξύπνησα, έχοντας διαβάσει κι εγώ ότι μπορεί και να δείχνει εγκυμοσύνη έκανα τεστ εγκυμοσύνης (πρώιμο) και ήταν θετικότατο και πολύ έντονο. Έκανα και χοριακή και ήταν 146.

Τα τεστ εγκυμοσύνης έχουν μεγαλύτερη ακρίβεια, τα τεστ ωορρηξιας όχι και μπορούν να θετικοποιηθουν είτε από την LH είτε από την Ηcg. Η δομή των 2 ορμονών μοιάζει πάρα πολύ και τα μπερδεύουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και για να μην παρεξηγηθώ η εγκυμοσύνη είναι πιθανή αιτία θετικοποιησης των τεστ ωορρηξιας αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις πρώτα τεστ ωορρηξιας και μετά τεστ εγκυμοσύνης. Λένε ότι αν είναι αρκετη η ορμόνη για να θετικοποιησει το ωορρηξιας την πιάνει και το πρώιμο εγκυμοσύνης 100%.

Σας στέλνω και τα 2 τεστ. Το 1ο είναι τεστ ωορρηξιας Πέμπτη βράδυ, το άλλο εγκυμοσύνης Παρασκευή πρωί και περίοδο περίμενα τη Δευτέρα. 

IMG_20211104_152038.jpg

IMG_20211105_093336.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Και για να μην παρεξηγηθώ η εγκυμοσύνη είναι πιθανή αιτία θετικοποιησης των τεστ ωορρηξιας αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις πρώτα τεστ ωορρηξιας και μετά τεστ εγκυμοσύνης. Λένε ότι αν είναι αρκετη η ορμόνη για να θετικοποιησει το ωορρηξιας την πιάνει και το πρώιμο εγκυμοσύνης 100%.

Σας στέλνω και τα 2 τεστ. Το 1ο είναι τεστ ωορρηξιας Πέμπτη βράδυ, το άλλο εγκυμοσύνης Παρασκευή πρωί και περίοδο περίμενα τη Δευτέρα. 

IMG_20211104_152038.jpg

IMG_20211105_093336.jpg

Κατάλαβα..  οκ εγω δεν περιμένω έτσι και αλλιώς εγκυμοσύνη..  πιστεύω δεν έκανα ωορρηξια γιατί δεν την ένοιωσα και δεν είχα τεστ ωορρηξιας να κάνω..  σήμερα μου ήρθαν και περιμένω περίοδο την Κυριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη τελικά και η μικροβιολογος το ίδιο μου είπε ότι μάλλον ήταν βιοχημικη

Τουλάχιστον ήταν κυηση οπότε είμαστε σε καλό δρόμο. Ξέρεις ότι έγινε σύλληψη που δεν καταφέρνατε. Τώρα πάμε δυνατα. Οι επόμενοι μήνες πιστεύω θα είναι οι καλύτεροι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη τελικά και η μικροβιολογος το ίδιο μου είπε ότι μάλλον ήταν βιοχημικη

Λυπαμαι @Lacostakiμου...😔😔😔 Εισαι πολυ κοντα!! Αυτο να σκεφτεσαι!!!! Η θετικη χοριακη ειναι θεμα μηνων..🙏🙏🙏💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη τελικά και η μικροβιολογος το ίδιο μου είπε ότι μάλλον ήταν βιοχημικη

λυπαμαι κοριτσι μου!!Το θετικο ειναι οτι υπηρξε συλληψη!!Την επομενη φορα θα πανε ολα καλα!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη τελικά και η μικροβιολογος το ίδιο μου είπε ότι μάλλον ήταν βιοχημικη

Πόσο ήταν σου είπε? 

Καλή επιτυχία στους επίμονες μήνες!!!  Προχωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πόσο ήταν σου είπε? 

Καλή επιτυχία στους επίμονες μήνες!!!  Προχωρα!

Μικρότερη του 1.10 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

λυπαμαι κοριτσι μου!!Το θετικο ειναι οτι υπηρξε συλληψη!!Την επομενη φορα θα πανε ολα καλα!!🙏

Μακαρι κορίτσι μου!!! Κι εγώ αυτό πιστεύω Εσύ σε τι φάση έχουμε πει ότι είσαι? γιατί έχω χαθεί λίγο με όλα αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τουλάχιστον ήταν κυηση οπότε είμαστε σε καλό δρόμο. Ξέρεις ότι έγινε σύλληψη που δεν καταφέρνατε. Τώρα πάμε δυνατα. Οι επόμενοι μήνες πιστεύω θα είναι οι καλύτεροι σου. 

Ναι αυτό πιστεύω κι εγώ ότι είμαστε σε καλό δρόμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Λυπαμαι @Lacostakiμου...😔😔😔 Εισαι πολυ κοντα!! Αυτο να σκεφτεσαι!!!! Η θετικη χοριακη ειναι θεμα μηνων..🙏🙏🙏💖💖💖

Μακαρι κορίτσι μου σε όλα τα κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μικρότερη του 1.10 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Τσέκαρε το ορμονικά πάντως.. Γιατί βίοχημικη,αχνοτεστ κ τελείως αρνητική χοριακη δε μου κολλάει! Εννοείται σου ευχομαι να είναι έτσι αλλά δε συνάδουν.. Με καλή καρδιά στο λέω δε θέλω να σε αποθάρρυνω απλά να σκέφτεσαι όλα τα ενδεχόμενα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη τελικά και η μικροβιολογος το ίδιο μου είπε ότι μάλλον ήταν βιοχημικη

Το θετικό είναι ότι έγινε σύλληψη αρα θέμα χρόνου είναι να έρθει η εγκυμοσύνη που θα πάει καλά..  κυρίως τώρα θα είσαι πιο γόνιμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τσέκαρε το ορμονικά πάντως.. Γιατί βίοχημικη,αχνοτεστ κ τελείως αρνητική χοριακη δε μου κολλάει! Εννοείται σου ευχομαι να είναι έτσι αλλά δε συνάδουν.. Με καλή καρδιά στο λέω δε θέλω να σε αποθάρρυνω απλά να σκέφτεσαι όλα τα ενδεχόμενα.. 

Τώρα πια τον επόμενο μήνα θα τα τσεκάρω αυτόν δεν πρόλαβα.. Πάντως η μικροβιολογος μου είπε είναι θετικο που μηδενίστηκε η χοριακη γιατί αν έβγαινε μεγαλύτερη θα υπήρχε κίνδυνος να χρειαστεί απόξεση πράγμα που δεν το θέλουμε με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη τελικά και η μικροβιολογος το ίδιο μου είπε ότι μάλλον ήταν βιοχημικη

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου αλλά  πάμε δυνατά για επόμενο μήνα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...