Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι θα πάει αυτή την εβδομάδα μας είπες ο γιατρος 2-3 ημερες χωρις εκσπερμάτωση για να κάνει το σπερμοδιαγραμμα! Μάλλον την Πέμπτη θα πάει να το κάνει…Θα πάω και εγώ στην ενδοκρινολόγο την Πέμπτη! Μολις βγει το σπερμοδιαγραμμα θα δούμε πως θα είναι κ θα κάνει κ αλλες εξετάσεις! 
 

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου μακάρι να το προλάβαμε στο Τσακ 🤞🏻😉😉

καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σας και στον ενδοκρινολογο!! ολα θα πανε τελεια και θα ξενοιασετε απο αποψη γιατρων!!! Συντομα θα ερθει και η θετικη χοριακη!!! 😉😉❤️❤️❤️

συγχρονιζομαστε παντως!! κι εμεις την τεταρτη εχουμε ενδοκρινολογο!!!! 😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου λίγο αργότερα θα το στείλω γιατί το πρωί δεν προλάβαινα, έπρεπε Στις 8 να είμαι δουλειά, δεν ήξερα κιόλας αν ανοίγουν νωρίτερα τα κουριελ, οπότε λίγο αργότερα θα το στείλω..αχχχ περιμένω πώς και πώς να ξεκινήσω.. 

Εσύ κορίτσι μου τελικά θα κάνεις κάτι άλλο? Κάποια εξέταση ίσως? Θυμάμαι είχες βάλει χρονικό περιθώριο, σωστά? 

θα παω στον ενδοκρινολογο την τεταρτη να δω αν θα μου πει να κανουμε κι αλλες εξετασεις και γενικα αν μπορει να μου γραψει τις εξετασεις του προγεννητικου και μετα (αν δε μπορει ο ενδοκρινολογος να γραψει τις εξετασεις του προγεννητικου) θα απευθυνθω στη γυναικολογο..

νομιζω δεν εμεινε κατι αλλο να ψαξουμε..🙄

αν δεν ερθει η συλληψη μεχρι φλεβαρη, τοτε το μαρτη θα κανει ο αντρας μου την εξεταση της κατατμησης σπερματος (στο λυμπεροπουλο)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostakiμου φαίνεται έχει ξεκινήσει η εγκυμοσύνη και φοβάσαι να το πιστέψεις κορίτσι μου 😊 εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη και ένα μπεμπακι στην κοιλίτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε 😊

@Lacostaki καλά έκανες κορίτσι μου κ πήγες για χοριακή, ότι κ να δείξει έχεις έναν μπούσουλα για το τι έχει συμβεί.... εύχομαι να είναι το καλύτερο αποτέλεσμα 

@Κατεριναπαπ καλή επιτυχία 😊

@Antonia2 και @Raf123 καλά αποτελέσματα με τους γιατρούς κοριτσάκια μου

@Heart μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία!!!! Εύχομαι να μετράς από εδώ κ πέρα την ημερομηνία της τελευταίας σου περιόδου ως την πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης σου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

θα παω στον ενδοκρινολογο την τεταρτη να δω αν θα μου πει να κανουμε κι αλλες εξετασεις και γενικα αν μπορει να μου γραψει τις εξετασεις του προγεννητικου και μετα (αν δε μπορει ο ενδοκρινολογος να γραψει τις εξετασεις του προγεννητικου) θα απευθυνθω στη γυναικολογο..

νομιζω δεν εμεινε κατι αλλο να ψαξουμε..🙄

αν δεν ερθει η συλληψη μεχρι φλεβαρη, τοτε το μαρτη θα κανει ο αντρας μου την εξεταση της κατατμησης σπερματος (στο λυμπεροπουλο)..

Ωραία Κορίτσι μου,  εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

@Lacostakiμου φαίνεται έχει ξεκινήσει η εγκυμοσύνη και φοβάσαι να το πιστέψεις κορίτσι μου 😊 εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη και ένα μπεμπακι στην κοιλίτσα! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ναι έχεις δίκιο δεν μπορώ με τίποτα να το πιστέψω βασικά δεν νιώθω απολύτως τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε 😊

@Lacostaki καλά έκανες κορίτσι μου κ πήγες για χοριακή, ότι κ να δείξει έχεις έναν μπούσουλα για το τι έχει συμβεί.... εύχομαι να είναι το καλύτερο αποτέλεσμα 

@Κατεριναπαπ καλή επιτυχία 😊

@Antonia2 και @Raf123 καλά αποτελέσματα με τους γιατρούς κοριτσάκια μου

@Heart μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία!!!! Εύχομαι να μετράς από εδώ κ πέρα την ημερομηνία της τελευταίας σου περιόδου ως την πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης σου ❤

Ευχαριστουμε κοριτσι μου!!!! ❤️❤️ εσυ πως εισαι;; τι εκανες το ΣΚ; στολισατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ναι έχεις δίκιο δεν μπορώ με τίποτα να το πιστέψω βασικά δεν νιώθω απολύτως τίποτα... 

τι ωρα θα παρεις τα αποτελεσματα;; σου ειπαν;; αγωνιω μαζι σου!! 🤗❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστουμε κοριτσι μου!!!! ❤️❤️ εσυ πως εισαι;; τι εκανες το ΣΚ; στολισατε;

Μπα ακόμα.... πιο πολύ δουλειές στο σπίτι να προετοιμάζω σιγά σιγά το έδαφος. Έχω ένα δωμάτιο που μέχρι τώρα ήταν ντουλάπες κ θέλω να μαζευτεί γιατί σε λίγο καιρό θα είναι το κοριτσίστικο μας.....! Οπότε όταν τελειώσω αυτά θα στολίσω, μάλλον για το άλλο Σαββατοκύριακο λέω. Κουράστηκα λίγο αλλά θέλω να τελειώνουν όλα κ να τα βλέπω έτοιμα να στήσω μετά κούνιες κτλ 😊 Εσείς ξεκουραστήκατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μπα ακόμα.... πιο πολύ δουλειές στο σπίτι να προετοιμάζω σιγά σιγά το έδαφος. Έχω ένα δωμάτιο που μέχρι τώρα ήταν ντουλάπες κ θέλω να μαζευτεί γιατί σε λίγο καιρό θα είναι το κοριτσίστικο μας.....! Οπότε όταν τελειώσω αυτά θα στολίσω, μάλλον για το άλλο Σαββατοκύριακο λέω. Κουράστηκα λίγο αλλά θέλω να τελειώνουν όλα κ να τα βλέπω έτοιμα να στήσω μετά κούνιες κτλ 😊 Εσείς ξεκουραστήκατε?

εγω λογω του διαβασματος ειχα αφησει πολλα πραγματα πισω στο σπιτι, οποτε το σκ εγινε η τελικη φασινα για στρωσιμο, κατεβασα κουρτινες και φωτιστικα (ειναι υφασματινα) και τα επλυνα και επιτελους στρωσαμε!!!! σμρ θα παμε να δουμε για στολιδια μηπως το σκ (αυτο η το αλλο) στολισουμε!!!! 😃😃😃 εχουμε δεντρο αλλα περυσι δεν προλαβαμε ν παρουμε μπαλες γτ εξαντληθηκαν ολα τελος νοεμβρη που κοιταξαμε... ειχαμε δεντο μ λαμπακια και 3-4 ξυλινα στολιδια!!! χαχαχαχαχα!!! δεντρο καραντινας!!!😅 τλχ πηραμε τελειο δεντρο (μοιαζει πολυ με φυσικο) και ηταν ομορφο!!! 😍😍

Ελπιζω του χρονου να το στολιζουμε και να εχουμε κι ενα υγιες και στρουμπουλο μωρακι στην αγκαλια μας!!!! 🙏🙏❤️❤️👶🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Εγώ τελικά πήγα πριν λίγο και έκανα χοριακη το απόγευμα θα βγουν τα αποτελέσματα... Με βαλατε στο τρύπακι και έκανα και τρίτο τεστ εχθες και βγήκε πάλι αχνό θετικο

@Lacostaki μακάρι Παναγία μου να πάνε όλα καλά !!!!! Περιμένουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σας και στον ενδοκρινολογο!! ολα θα πανε τελεια και θα ξενοιασετε απο αποψη γιατρων!!! Συντομα θα ερθει και η θετικη χοριακη!!! 😉😉❤️❤️❤️

συγχρονιζομαστε παντως!! κι εμεις την τεταρτη εχουμε ενδοκρινολογο!!!! 😃😃

Και εσυ κορίτσι μου εύχομαι όλα να είναι καλά και απλά να χαλαρώσουμε και να έρθει ☺️☺️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε 😊

@Lacostaki καλά έκανες κορίτσι μου κ πήγες για χοριακή, ότι κ να δείξει έχεις έναν μπούσουλα για το τι έχει συμβεί.... εύχομαι να είναι το καλύτερο αποτέλεσμα 

@Κατεριναπαπ καλή επιτυχία 😊

@Antonia2 και @Raf123 καλά αποτελέσματα με τους γιατρούς κοριτσάκια μου

@Heart μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία!!!! Εύχομαι να μετράς από εδώ κ πέρα την ημερομηνία της τελευταίας σου περιόδου ως την πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης σου ❤

Ευχαριστούμε πολύ :) κοντεύεις εσυ 1.5 μηνας έμεινε πως νιωθεις;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ναι έχεις δίκιο δεν μπορώ με τίποτα να το πιστέψω βασικά δεν νιώθω απολύτως τίποτα... 

κορίτσι μου αγωνιούμε μαζί σου!!! ❤️🤞🏻🤞🏻❤️ Πως να το πιστέψεις όταν για τόσους μηνες δεν ερχόταν;;; Όταν τα εχεις στειλε μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

🤣🤣🤣 τελείωσαν και οι αντιδράσεις μου, στο εύχομαι κορίτσι μου να έρθει στην αγκαλιά σου ο Αντωνάκης ❤👪🙆‍♂️👶

Μακάρι μακάρι…εσείς από την επιτροπή ποτέ θα έχετε νέα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

εγω λογω του διαβασματος ειχα αφησει πολλα πραγματα πισω στο σπιτι, οποτε το σκ εγινε η τελικη φασινα για στρωσιμο, κατεβασα κουρτινες και φωτιστικα (ειναι υφασματινα) και τα επλυνα και επιτελους στρωσαμε!!!! σμρ θα παμε να δουμε για στολιδια μηπως το σκ (αυτο η το αλλο) στολισουμε!!!! 😃😃😃 εχουμε δεντρο αλλα περυσι δεν προλαβαμε ν παρουμε μπαλες γτ εξαντληθηκαν ολα τελος νοεμβρη που κοιταξαμε... ειχαμε δεντο μ λαμπακια και 3-4 ξυλινα στολιδια!!! χαχαχαχαχα!!! δεντρο καραντινας!!!😅 τλχ πηραμε τελειο δεντρο (μοιαζει πολυ με φυσικο) και ηταν ομορφο!!! 😍😍

Ελπιζω του χρονου να το στολιζουμε και να εχουμε κι ενα υγιες και στρουμπουλο μωρακι στην αγκαλια μας!!!! 🙏🙏❤️❤️👶🍼

Αχ και εγώ αυτό το ΣΚ θα καθαρίσω ότι τελευταίο έμεινε, και θα στολίσουμε ελπίζω να στολίζω πριν την γιορτή του άντρα μου!! 
 

μακάρι του χρόνου να έχουμε ένα μωράκι ολες μας 🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι μακάρι…εσείς από την επιτροπή ποτέ θα έχετε νέα;;;

Αρχές Δεκέμβρη μου είπαν στην γραμματεία,  αλλά το βλέπω για Ιανουάριο να ξεκινήσω,  μέσα στις γιορτές δεν πιστεύω να με ξεκινήσει, δλδ Δεκέμβριο... υπομονή θα κάνω και εφοσον  έχω θετική απάντηση απο επιτροπή,  θα είμαι ήσυχη και απλά θα περιμένω..

Εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι μού,  όλα θα πάνε καλά μ2 τους γιατρούς 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

εγω λογω του διαβασματος ειχα αφησει πολλα πραγματα πισω στο σπιτι, οποτε το σκ εγινε η τελικη φασινα για στρωσιμο, κατεβασα κουρτινες και φωτιστικα (ειναι υφασματινα) και τα επλυνα και επιτελους στρωσαμε!!!! σμρ θα παμε να δουμε για στολιδια μηπως το σκ (αυτο η το αλλο) στολισουμε!!!! 😃😃😃 εχουμε δεντρο αλλα περυσι δεν προλαβαμε ν παρουμε μπαλες γτ εξαντληθηκαν ολα τελος νοεμβρη που κοιταξαμε... ειχαμε δεντο μ λαμπακια και 3-4 ξυλινα στολιδια!!! χαχαχαχαχα!!! δεντρο καραντινας!!!😅 τλχ πηραμε τελειο δεντρο (μοιαζει πολυ με φυσικο) και ηταν ομορφο!!! 😍😍

Ελπιζω του χρονου να το στολιζουμε και να εχουμε κι ενα υγιες και στρουμπουλο μωρακι στην αγκαλια μας!!!! 🙏🙏❤️❤️👶🍼

Αχ πάλι δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις..! Συνεχίζω τις δουλίτσες κ έτυχε να το δω

Κ εγώ θέλω πολύ να στολίσω αλλά έχω βάλει μια σειρά για να μην τα έχω όλα μαζί στη μέση 

Στο εύχομαι κοριτσάκι μου, του χρόνου να βάλεις το πρώτο στολίδι αγκαλιά με το μωράκι σου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ :) κοντεύεις εσυ 1.5 μηνας έμεινε πως νιωθεις;;; 

Νιώθω κ πολύ ανυπόμονη κ πολύ αγχωμένη ότι δεν θα τα έχω όλα έτοιμα.... εκεί που ήμουν χαλαρή τώρα με έχει πιάσει πανικός 😄 κάνω ψώνια, κάνω δουλειές, θέλω να τα φτιάξω όλα να ηρεμήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ και εγώ αυτό το ΣΚ θα καθαρίσω ότι τελευταίο έμεινε, και θα στολίσουμε ελπίζω να στολίζω πριν την γιορτή του άντρα μου!! 
 

μακάρι του χρόνου να έχουμε ένα μωράκι ολες μας 🙏🙏❤️❤️❤️❤️

αχ μακαρι Παναγια μου!!!! 🙏🙏❤️❤️❤️

Χθες συναντηθηκα με μια φιλη και μου ειπε οτι ηταν εγκυος και σταματησε η καρδουλα του. ηταν 8-9 εβδομαδων. το ποσο στεναχωρεθηκα δε λεγεται.... 😭😭😭

τουλαχιστον ειχε πολυ γρηγορα συλληψη (ξεκινησαν προσπαθειες τον Ιούνιο και είχε σύλληψη το Σεπτεμβριο) οποτε ειμαι πολυ αισιοδοξη οτι συντομα θα ειναι παλι εγκυος και ολα θα πανε καλα!!!!! 🙏🤰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αχ πάλι δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις..! Συνεχίζω τις δουλίτσες κ έτυχε να το δω

Κ εγώ θέλω πολύ να στολίσω αλλά έχω βάλει μια σειρά για να μην τα έχω όλα μαζί στη μέση 

Στο εύχομαι κοριτσάκι μου, του χρόνου να βάλεις το πρώτο στολίδι αγκαλιά με το μωράκι σου ❤

Μακαρι να πιασει η ευχουλα σου για ολα τα κοριτσια που το θελουμε τοσο!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
Δεν ξέρω αν με θυμάστε....
Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπερα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
Δεν ξέρω αν με θυμάστε....
Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Έφη καλησπέρα! Εγώ στα 37 που άρχισα να ψάχνομαι γιατί προσπαθούσα καιρό κ δεν, ο γιατρός μου επέμενε ότι στην ηλικία των 35+ η μέθοδος αυτή είναι χάσιμο χρόνου κ οι πιθανότητες ελάχιστες. Μου είπε ότι θα το έκανε αν ήμουν γύρω στα 30 κ δεν βρίσκαμε κάποιο θέμα (ήμουν στην ανεξήγητη, όλες οι εξετάσεις καθαρές). Να πω την αλήθεια μου ξινισε όταν το άκουσα γιατί έλεγα μα αφού δεν έχω κάτι γιατί όχι; όταν το έψαξα είδα ότι όντως λίγες πετυχαίνουν με αυτή τη μέθοδο κ είναι κυρίως νεότερες κοπέλες. Έκανα εξωσωματική απευθείας κ ήταν το σωστό για μένα. Δεν έχασα χρόνο (γιατί ήδη καθυστέρησα λόγω covid) κ σήμερα έχω ένα κοριτσάκι! 

Δεν ξέρω, λεφτά κ απογοήτευση για αμφίβολο αποτέλεσμα... Στη θέση σου θα έπαιρνα μια 2η γνώμη ώστε να ψαχτω για εξωσωματική. 

Έχετε κάποιο θέμα ή μόνο λόγω ηλικίας; εύχομαι ό,τι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπερα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
Δεν ξέρω αν με θυμάστε....
Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Καλησπέρα κορίτσι μού, καταρχήν εύχομαι όλα να πάνε καλά με όποια απογραφή ακολουθήσετε... 

Δεν θέλω να σε επηρέασω, αλλά θα σου πω την δική μου ιστορία, εγώ είμαι 33 χρονών με πολυκυστηκες ωοθήκες, προσπαθούμε 1,5 χρόνο σχεδόν αποτυχημένα, όταν ρώτησα τον γιατρό μου τι μου προτείνει να κάνω,  μου είπε αν θες τόσο πολύ προχώρα σε εξωσωματική και όχι σε σπερματεγχυση, το ποσοστό επιτυχίας στη σπερματεγχυση είναι 20% και στην εξωσωματική 50%.. οπότε αυτο έκανα γιατί δεν ήθελα να χάσω χρόνο σε πιθανή αποτυχία με σπερματεγχυση και να το μετανιώσω αργότερα,  χωρίς να σημαίνει ότι θα πετύχω μς την εξωσωματική, αλλα τουλάχιστον δεν θα σκέφτομαι οτι έχασα χρόνο (και χρήμα, αλλά μπροστά στο θαυματακι μου, δεν μς απασχολεί)  αυτή είναι η δική μου άποψη, σαφώς και υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν με σπερματεγχυση! Δεν θέλω να σε αγχωσω.. θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη άποψη, εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε που σε πήγε για σπερματεγχυση χωρίς να προκαλέσει οωρηξια,  (βέβαια ίσως να παίζει ρόλο η ηλικία )

Εξετάσεις υπογονιμότητας έχετε κανει? Επίσης θα σοτ πρότεινα να γράψεις και στις μανούλες εξωσωματικής,  σίγουρα θα σε βοηθήσουν και εκεί και ίσως καλύτερα,  λόγω εμπειρίας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...