Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σε ποιον μήνα ανακοινώσατε την εγκυμοσύνη σας?


Linaki_1980

Recommended Posts

marimari έγραψε:

Diladi Ifigeneia

sou tragoudousan: "..tinos einai to paidi...;"

xixixi, asteievomai!!!

Etsi einai oi polytaraxes gynaikes koritsaki mou...!

Bravo! Me ena smparo duo trigwnia!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: χαχαχαχαχα

Φαντάσου τους γονείς μας που πρώτα έμαθαν ότι θα γίνουν παππούδες-γιαγιάδες και μετά γνώρισαν τον γαμπρό - νύφη! Την ύπαρξή μας την γνώριζαν από τότε, πριν 13 χρόνια, αλλά δεν είχε τύχει να γνωριστούμε μεταξύ μας! Όλα τα παραστράγκαλα εμείς!!!! :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Egw koritsia ama me to kalo meinw eggyos - giati tha meinw kapoia stigmh, poy tha moy paei - tha to lew amesws mexri kai...stoys agnwstoys perastikoys sto dromo:silly: Mh me perasete gia pswnio, apla to thelw poly :blush:

Eksalloy ki egw nomizw pws an kati den paei kala sthn poreia, les den phge kala kai teleiwse. sth zwh einai ola....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lina ego to eipa katefthian, afou prota sigoureutika apo tin episkepsi mou ston giatro. den katalaveno giati na min to leme... an einai na sou simvei kati (xtipa xilo) tha matheutei pali pistepse me. i egkimosini einai xara kai den xreiazete na kanoume arnitikes skepseis xoris na iparxei logos.

einai poli noris pantos na to sizitas kai na se apasxolei, otan tha mineis egkios tha litourgiseis opos aisthanesai tote, oti k na leme emeis....

sou euxomai oti epithimeis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaa episis na prostheso pos an douleveis prepei na to anakoinoseis katefthian ston dieuthinti-afentiko sou, an den thes na matheutei zitise tou to, prepei na xeroun tin egkimosini giati otidipote mporei na sou simvei...zali, ipotasi na xaseis tis aisthiseis sou klp... kai na min xeroun ti na se kanoun k na patheis zimia, to exo akousei gi'auto sto leo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΤΗ ΕΜΑΘΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ, ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΗ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ, ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΤΡΩΓΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΒΕΡΝΑΚΙ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΕΤΡΩΓΑΝ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΕΣΤ, ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ .. ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ! ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΟΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ! ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΥΝΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ.....(ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΕΙΠΑ) ΤΗΛΕΦΩΝΟ! ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΓΙΑΤΙ!!!

ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ, ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΛΕΓΑΜΕ ΑΦΟΥ ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ (ΛΟΓΟ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑΣ) ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ! ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΜΕ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ (ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕ ΓΙΑΤΙ ΛΕΙΠΑΝ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ) ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ..... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΤΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΝΑ ΓΕΝΝΑΩ ΠΡΟΩΡΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΤΕ : ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω ειχα καθυστερηση 10 ημερων...κανω πρεντικτορ και βγαινει αρνητικο....μια απογοητευση και εγω και ο αντρας μου....περιοδο τιποτα ομως,,παιρνω τον γιατρο μετα απο 2 μερες και μου ειπε να κανω χοριακη....παω να κανω σιγουρη για το αρνητικο.....με παιρνει τηλεφωνο η μικροβιολογος κατα τις μια και μου λεει....ανεβασμενη,εισαι εγκυος....παθαινω σοκ.....εννοειται οτι απο την τρελη μου χαρα το ανακοινωσα σε ολους αμεσως.....ηθελα να μοιραστω την χαρα μου....παντως νομιζω πως ειναι καλυτερα να περνα το πρωτο τριμηνο και μετα να ανακοινωνεται....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινακι μου με το καλο να ερθει το νινακι σου κοιτα να χαρεις την εμπειρια αυτη χωρις αγχος μην ακους ορισμενους που λενε οτι ειναι γρουσουζια να το λεμε πριν το πρωτο τριμηνο εγω το ανακοινωσα σε ολους μολις ειδα το θετικο τεστ ημουν σχεδον 1 μηνα εγκυος ουτε που φαινοταν το καμαρι μου!!!!!

μην αγχνεσαι λοιπον χαλαρωσε και απολαυσε το σου ευχομαι ολοψυχα ανα υγιες ζουζουνακι να γεμισει την αγγαλια σου:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλημερα κορτσια

εγω το ανακοινωσα στους δικους μου ανθρωπους μολις πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης. γονεις αδερφια και 2 φιλες μου. η κουνιαδα μου εχει 5 παιδια και της ειπα να μην το πουνε στα παιδια μεχρι να βεβαιωθουμε οτι ολα θα πανε καλα για να μην με ζαλιζουν κιολας. η πεθερα μου δεν κρατηθηκε και το ειπε και εχω τωρα τον μικρο ανηψιο που οποτε με βλεπει με ρωταει αν κλωτσαει ο μπεμπης και αλλα τετοια. και γενικοτερα εμαθα οτι το σοι του αντρα μου το λεει. δεν με ενοχλει τοσο να το πουνε αλλα δεν το εχουμε δει καν το παιδι στον υπερηχο. μονο τον σακο ειδαμε. η συνηφαδα μου ετρεξε να το πει στο πρωτο και μετα απο λιγο το εχασε και ολοι τις λεγανε δεν πειραζει και αλλα τετοια που μονο παρηγορια δεν ειναι. δεν θα βγαλω και τον αντρα μου απεξω γιατι οπου βλεπει γνωστο το λεει. χτες το εκανε και μπροστα μου κι του εβαλα χερι. το καταλαβε τουλαχιστον αυτος.

ηθικο διδαγμα......οσο χαρουμενη και να εισαι ανακοινωσε το μετα τους 3 μηνες. εμενα με εχουν ζαλισει ολοι και ειμαι απο τους ανθρωπους που δεν χρειαζονται τοσο προσοχη επανω τους. στον αντρα μου το δηλωσα, για το επομενο θα μαθουν οταν κλεισω τον 4ο μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Και εγώ την... "πάτησα"!

Εκανα τεστ 31/03 αργά το βράδυ (ειχα 3 μερες καθυστέρηση μόνο, αλλα νομιζα οτι απλά το σκεφτομουν πολυ για αυτο καθυστερούσε η περίοδος...)

Την επόμενη το πρωί (Πρωταπριλιά, όλως τυχαίως!) πήγα στον μικροβιολογο για β-χοριακή. μετά, καθώς οδηγούσα για την δουλεια τηλεφωνησα στην μαμα μου κ το είπα. Δεν με πίστεψε, αλλά... το είπε σε όλους! στην γιαγιά, στα αδερφια μου, ακόμα και στην αδερφή μου που ήταν πενθήμερη στην Ρόδο!!!! Ο μπαμπάς μου το είπε στην άλλη γιαγιά μπροστα στα ξαδέρφια μου που πάνε δημοτικό κ είχαν ανεβει στην γιαγια για τις διακοπες του Πάσχα και βγήκαν στο χωριό και το φωνάζανε... Έλεος!!!

Ευτυχώς μενω μακρυα...

τα πεθερικά μου (που το μαθανε την ιδια μερα με τους γονεις μου,αργά το βράδυ)είναι πολυ πιο διακριτικοί, δεν το εχει μαθει κανεις από τους συγγενείς τους.

Και στον διευθυντή μου το είπα, γιατι θα χρειαστει να λειπω, αφου ο γιατρός μου είναι στην Αθήνα και εγώ στην Νάξο.

Σας ζαλισα, ε?

:P

Η αλήθεια είναι ότι αφού άκουσα την καρδιά του πριν απο 2-3 μέρες, είμαι πιο χαλαρή στο να το μάθουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!! Προσωπικα επειδη ειχα αγχος να μην γινει εχω αποβολη που ειναι συνιθισμενη κατα το πρωτο τριμηνο για διαφορους λογους οι δικοι μου το εμαθαν μετα τον τριτο μηνα εκτος απο τον συντροφο και μια ξαδερφη που το ειπα αμεσως

Αφου να φανταστεις ημουν στον 5ο και νομιζαν οτι ειμαι στον 2ο η 3ο μηνα!!!ειχα αρχισει να πεταω και να φυλαζω διαφορα πραγματα που τα θεωρω επικυνδινα μεσα στο σπιτι και μου ελεγαν απο τωρα εχεις 7 μηνες ακομα λεω ναι εκει να μεινετε εσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα!

πολύ καλό Ελένη...

Εγώ την επόμενη φορά θα το πω στην μαμά μου όταν θα είναι να πάω να γεννήσω! Γιατί έχει πολύ μεγάλο στομά...:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα το πω στους συγγενεις του αντρα μου οταν θα φτασω στον 7ο. την πηρα τηλ την κουνιαδα μου το πρωι και της τα ειπα ενα χερακι. την πεθερα μου θα την αναλαβει το μεσημερι ο αντρας μου. δεν θα γινω εγω η κακια. εγω τους δικους μου καλα τους κουμανταρω.

ειναι μεγαλο αγχος τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έτσι έλεγα αλλά το είπα αμέσως!! Η πεθερά μου δεν το είπε πουθενά! Η μάνα μου είναι η ασυγκράτητη της παρέας αλλά κυρίως από την χαρά της! Είπα και στις δυο, ν'ακούσουμε την καρδούλα του και να το δούμε στον γιατρό, και μετά διατυμπανίστε το! 1 βδομάδα περιμέναμε μέχρι να γίνει αυτό, γιατί και εγώ το έμαθα στην 6η εβδομάδα! Δεν το κάνουν πάντως από κακία βρε κορίτσια! Από χαρά γίνεται! Μην τους παρεξηγήτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...