Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη


Recommended Posts

στις On 12/10/2021 at 6:55 ΠΜ, ο/η Σοφια90 είπε:

Κοριτσια καλημέρα και πολλά πολλά συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας!!!

Νομίζω βρήκα παρέα!!!

Τελευταία περίοδος 4/9 , έκανα τεστ και είμαι έγκυος, δεν έχω κάνει καμιά χοριακη!

Σήμερα έχω το πρώτο ραντεβού με την γυναικολόγο μου!!!❣️❣️

Έχω ένα άγχος, γιατί πρόκειται για το πρώτο μας παιδάκι!!!

Έχω κάνει έλεγχο στο θυροειδή τη προηγούμενη βδομάδα και βρήκαμε λίγο αυξημένη tsh 2,71 ( 2,01 ήταν προ εγκυμοσύνης) , αύριο θα πάω στην ενδοκρινολόγο!!!

Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά κορίτσια!!!🙏🙏🙏

 

Με το καλό! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια! Πες μας πως πήγε το ραντεβού με τη γυναικολόγο όταν μπορέσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σοφια90 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!!

Χθες πήγα στη γυναικολόγο και είμαι 5 εβδομάδων+3ημερων, αλλά το θέμα είναι άλλο είδαμε 2 σάκους!!!!

Είδαμε αιματική ροή και στους 2 και τίποτα άλλο!

Βάσει των βδομάδων είμαστε φυσιολογικά λέει η γιατρός!!!!

Έχω ραντεβού πάλι 22 Οκτωβρίου!!!!❣️❣️❣️❣️

Ήταν ένα αναπάντεχο σοκ, αλλά υπέροχο!!!

Και εγώ με χαμογελάκι της clearblue πέτυχα!!!!🌠

Στο εύχομαι κορίτσι μου ολόψυχα!!!!!!

Ααααααχ τέλεια κορίτσι μου!!!!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Τι ωραία νέα! Να πάνε όλα τέλεια σου εύχομαι! 🥰🥰🥰🥰❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σοφια90 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!!

Χθες πήγα στη γυναικολόγο και είμαι 5 εβδομάδων+3ημερων, αλλά το θέμα είναι άλλο είδαμε 2 σάκους!!!!

Είδαμε αιματική ροή και στους 2 και τίποτα άλλο!

Βάσει των βδομάδων είμαστε φυσιολογικά λέει η γιατρός!!!!

Έχω ραντεβού πάλι 22 Οκτωβρίου!!!!❣️❣️❣️❣️

Ήταν ένα αναπάντεχο σοκ, αλλά υπέροχο!!!

Και εγώ με χαμογελάκι της clearblue πέτυχα!!!!🌠

Στο εύχομαι κορίτσι μου ολόψυχα!!!!!!

Αχ δηλαδή 2 νινακια!! Τι τέλεια!!! 😍😍😍😍 με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια!!!

Είδαμε δύο σάκους, αλλά περιμένουμε περισσότερα στις 22 του μηνός!!!🌠🌠

Τώρα μου έγραψε ένα σωρό εξετάσεις και θα πάω να τις κάνω αυριο- μεθαύριο!!!

Εσείς τα νέα σας???❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σοφια90 είπε:

Ναι κορίτσια!!!

Είδαμε δύο σάκους, αλλά περιμένουμε περισσότερα στις 22 του μηνός!!!🌠🌠

Τώρα μου έγραψε ένα σωρό εξετάσεις και θα πάω να τις κάνω αυριο- μεθαύριο!!!

Εσείς τα νέα σας???❣️

22 θα πάτε να ακούσετε καρδούλες;

Εγώ έχω τέλος του μήνα ραντεβού δεν ξέρω γιατί μου το έκλεισε τόσο αργά και πιστεύω θα σκάσω από αγωνία ως τότε. Είμαι 5 εβδομάδων όπως τα υπολογίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zouzepa είπε:

22 θα πάτε να ακούσετε καρδούλες;

Εγώ έχω τέλος του μήνα ραντεβού δεν ξέρω γιατί μου το έκλεισε τόσο αργά και πιστεύω θα σκάσω από αγωνία ως τότε. Είμαι 5 εβδομάδων όπως τα υπολογίζω. 

Πίστεψε με καλύτερα να πας τέλος του μήνα και να τα δεις όλα τα ευχάριστα μαζί!!!🙏

Γιατί αλλιώς θα σε έτρωγε η αγωνία όπως εμένα!!!

Εμείς χθες είδαμε μόνο σάκους με αιματική ροή και θα δούμε τα έμβρυα δηλαδή τις τελιτσες στις 22!!!!( Το εύχομαι δηλαδή)))

Με έχει φάει το άγχος!!!❣️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2021 at 8:19 ΜΜ, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου όταν έχεις νέα να μας πεις πως πήγε..... ❤

Καλημερα Froufro..προσπαθω μερες να γράψω αλλα μαλλον δεν εχω καταλαβει πως δουλεύουν αυτα τα site..Πηγα στο γιατρό για 2ο υπερηχο παλι δεν άκουσε κατι κ ξεκινησε να μιλαει για αποξυνση εαν κ την αλλη Δευτερα δεν ακουσουμε παλι καρδούλα..επειδη ομως ημουν πολυ αγχωμενη μου προτεινε να παω σε ενα συναδελφο του που εχει καλυτερο μηχανημα υπερηχου για να ειμαι σιγουρη..κ πηγα κ εκει που μπαίνοντας ήμουν ετοιμη να μην ακουσω παλι κατι αρχιζει ο χτυπος του..140 παλμοι το λεπτομια χαρα το σπορακι μου..ειλικρινα δεν ξερω τι γίνεται με τους γιατρους..επίτηδες τα κάνουνε?παντως εγω ενοιωσα τοση ανασφαλεια πλεον που θα αλλαξω γιατρο..Τρομοκρατηθηκα κ ηταν πολυ ψυχοφθόρο ολο αυτο..Την αγαπη μου σε ολες σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2021 at 9:31 ΠΜ, ο/η Zouzepa είπε:

Καλημέρα κορίτσι,

Μακάρι στο εύχομαι! Αλλά θα σου πω να μην αγχώνεσαι κιόλας, 3 μήνες είναι πολύ μικρό χρονικό διάστημα και εφόσον είσαι και τόσο οργανωμένη με τεστ ωορρηξίας κλπ είμαι σίγουρη πως αν όχι τώρα, θα γίνει άμεσα. 

Έκανα τεστ πριν καμιά ώρα και βγήκε αρνητικό!

Μήπως δεν ήταν αίμα εμφυτευσης αυτό?

Μήπως πρέπει ν κάνω τεστ με τα πρωινά ουρά?

Μήπως Έκανα νωρίς τεστ?

Αγχώνομαι περισσότερο για τη δουλειά... διότι δουλεύω σε σούπερ και έχει πολύ κούραση κουβάλημα και βάρη...περίοδο περιμένω στις 21/10 αλλά μέχρι τοτε θα δπυελψω πολλές φορές από δευτερα στη δουλειά μιας κ τώρα έχω άδεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η pipithanos είπε:

Καλημερα Froufro..προσπαθω μερες να γράψω αλλα μαλλον δεν εχω καταλαβει πως δουλεύουν αυτα τα site..Πηγα στο γιατρό για 2ο υπερηχο παλι δεν άκουσε κατι κ ξεκινησε να μιλαει για αποξυνση εαν κ την αλλη Δευτερα δεν ακουσουμε παλι καρδούλα..επειδη ομως ημουν πολυ αγχωμενη μου προτεινε να παω σε ενα συναδελφο του που εχει καλυτερο μηχανημα υπερηχου για να ειμαι σιγουρη..κ πηγα κ εκει που μπαίνοντας ήμουν ετοιμη να μην ακουσω παλι κατι αρχιζει ο χτυπος του..140 παλμοι το λεπτομια χαρα το σπορακι μου..ειλικρινα δεν ξερω τι γίνεται με τους γιατρους..επίτηδες τα κάνουνε?παντως εγω ενοιωσα τοση ανασφαλεια πλεον που θα αλλαξω γιατρο..Τρομοκρατηθηκα κ ηταν πολυ ψυχοφθόρο ολο αυτο..Την αγαπη μου σε ολες σας..

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι καλά το μωράκι σου ❤

Προφανώς κ πρέπει να αλλάξεις γιατρό! Καλά από ποιο έτος έχει το μηχάνημα του υπερήχου κ δεν μπόρεσε να ακούσει καρδούλα? Θα μείνεις στον γιατρό που πήγες τώρα? Μήπως ψάχνεσαι που να πας? Ότι κ αν κάνεις εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να πάρεις ένα τέλειο μωράκι στην αγκαλιά σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι καλά το μωράκι σου ❤

Προφανώς κ πρέπει να αλλάξεις γιατρό! Καλά από ποιο έτος έχει το μηχάνημα του υπερήχου κ δεν μπόρεσε να ακούσει καρδούλα? Θα μείνεις στον γιατρό που πήγες τώρα? Μήπως ψάχνεσαι που να πας? Ότι κ αν κάνεις εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να πάρεις ένα τέλειο μωράκι στην αγκαλιά σου!!! 

Αυτο απορω κ εγω αν ειναι δυνατόν κ ειναι κ στο ΙΑΣΩ κιολας τοσα λεφτα παιρνουν κ απο εκει κ απο εμας..Θα παω στον πρωτο γιατρό μου που πριν 5χρονια που φέρθηκε σπαθι κ ηταν ψυχαρα..Με φροντισε κ με προσεξε τόσο πολυ τοτε στη λυπη μου..Σε ευχαριστω πολυ..Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να έχετε μονο χαρες στο διάβα σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η pipithanos είπε:

Αυτο απορω κ εγω αν ειναι δυνατόν κ ειναι κ στο ΙΑΣΩ κιολας τοσα λεφτα παιρνουν κ απο εκει κ απο εμας..Θα παω στον πρωτο γιατρό μου που πριν 5χρονια που φέρθηκε σπαθι κ ηταν ψυχαρα..Με φροντισε κ με προσεξε τόσο πολυ τοτε στη λυπη μου..Σε ευχαριστω πολυ..Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να έχετε μονο χαρες στο διάβα σας..

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Να μαθαίνουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2021 at 9:46 ΜΜ, ο/η Σοφια90 είπε:

Πίστεψε με καλύτερα να πας τέλος του μήνα και να τα δεις όλα τα ευχάριστα μαζί!!!🙏

Γιατί αλλιώς θα σε έτρωγε η αγωνία όπως εμένα!!!

Εμείς χθες είδαμε μόνο σάκους με αιματική ροή και θα δούμε τα έμβρυα δηλαδή τις τελιτσες στις 22!!!!( Το εύχομαι δηλαδή)))

Με έχει φάει το άγχος!!!❣️

 

Περιμένουμε νέα κορίτσι μου! Όλα καλά, τα είδατε τα νινακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κορίτσια και εγώ έγκυος!Αντε τώρα να μιλάμε για άλλα! Υπέρηχο την αλλη εβδομάδα στην γιατρό και λι΄γη αγωνία..αλλά καλη΄ αυτη την φορά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 12/10/2021 at 11:12 ΜΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... είμαι στον 3ο μήνα προσπάθειας με τον άντρα μου για παιδάκι.... αυτή τη φορά έκανα τεστ ωορρηξιας της clear blue και μου βγάλε χαμογελάκι  στις 1/10 ... με τον μαύρα μου είχαμε επαφές στις 29/09 1/10 2/10 3/10

 

Μόλις είδα λίγο αιματακι στο εσώρουχο ροζουλι.... έχω κάτι ενοχλήσεις χαμηλα όταν σηκώνομαι όρθια, σαν κράμπες σαν τσιμπηματακια

 

Τελευταία περίοδο ήταν 17/09

 

Τι λέτε κορίτσια να ναι??? Να γίνε το θαυματακι μας??? ❣❣❣❣

 

 

Καλησπερα κοριτσι μου, ιδιες ημερομηνιες εχουμε!!! 

Εγω νομιζα οτι αδιαθετισα 1,5 εβδομαδα νωριτερα γτ ειδα κατι καφε για 2-3 μερες κ μετα τιποτα....λεω δεν κανω ενα τεστ; και βγηκε θετικοτατο στης 2 βδομαδες!! 

Την ιδια μερα εκανα  β χοριακη για να το σιγουρεψω 240 και δυο μερες μετα 440!

Στης 3/3 εχω ραντεβου με τον γιατρο :-) 

Κανε ενα τεστ γτ κ εγω με βαση το τεστ ωοριξιας πηγα.

Ευχομαι καλα αποτελεσματα κ να αποκτησετε το θαυματακι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...