Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αϋπνίες....


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Μόλις μπήκα στον 8ο μήνα και έχω φοβερές αϋπνίες!

Εκεί που κοιμόμουνα όπου με άφηνες τώρα βασανίζομαι κυριολεκτικά τα βράδια να κοιμηθώ:( Δε μου φτάνει η συχνοουρία που τη συνήθισα, δε λέω και ο μπέμπης μου που κλοτσάει όλο το βράδυ (καθόλου δε με χαλάει ειλικρινά) τώρα δε μπορώ να κοιμηθώ κιόλας!

Είμαι νευρική και στριφογυρνάω όλο το βράδυ χωρίς να μπορώ να βολευτώ πουθενά, χωρίς να μπορώ να αναπνεύσω καλά και εκνευρίζομαι κιόλας που ο άντρας μου μπορεί και κοιμάται (είναι κακία αυτό ε;)

Είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης αυτό; Το πάθατε κι εσείς;

dev094pf___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΗΠΩΣ? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ. ΛΙΓΟ ΤΑ ΤΣΙΣΑ, ΛΙΓΟ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ, ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΠΙΕΖΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΣΟΥ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ, ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ!! ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΡΙΞΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΘΕΙ!!!:laugh: ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ!!! Μη μιλας για αυτο πονεμενο θεμα!!

Κι εγω κλεινω τον 8ο και μπαινω στον 9ο...Join the club...

ΕΙχα ανοιξει κι εγω θεμαπριν απο τρεις μερες και ολες μα ολες ειπανε οτι ειναι συμπτωμα...του 8ου και του 9ου...

Υπομονη ομως κοπελα μου-κι εγω την Δευτερα νομιζω κοιμηθηκα μονο 2 ωρες...

Θα κανεις την παλαβουλα και θα περνας ευχαριστα την ωρα σου οσο μπορεις σαν τον βρυκολακα...κανα βιβλιο κανα γαλατακι τιποτα μουσικουλα στα αυτια...

Καλη εγκυμοσυνη...

Ποτε γεννας?

Εγω 21/3 εχω ΠΗΤ

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax re kaliopw mou...

Einai fusiologiko agapi mou...

Min fwvasai kai egw eimouna kakia me ton antroulli mou stin prwti egkumwsini mou agapi mou...

Ksereis ti tou ekamna egw???

Ton ksupnousa na mou kanei peraioulla...

Ax ti kakia eimouna...

Agapoulla mou den pirazei xortasais poli upno prin,,,

tora tha prepei na meneis oksupni kai na tragoudas tou BABY sou,,,

DEN KIMAMAI TORA PIA TA VRADIA SVINW STO GALA TA DIKA SOU TA SIMADIA...

Se asteieuw agapi mou gluko...

Kserw einai asximo pragma...

Egw exw ena agoraki 11 minwn ai exei ena mina pou stamattisen na ksypnaei ta vradia,,,kai eimai kai egkuws 6 minwn...

Agapoulla mou kali sunexei...

Liga neurakia...

Kai suntoma tha kratas to BABY sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι παρήγορο που δεν είμαι μόνη!

Ήταν τόσο απαίσιο το χθεσινό βράδυ ειδικά που ακόμα το σκέφτομαι και θέλω να βάλω τα κλάματα!

Χαίρομαι που το αντιμετωπίζετε με χιούμορ, με χαλαρώνετε!

gastroula μου ίσα ίσα ήμουν σχετικά χαλαρή χθες το βράδυ, τι να σου πω...

Αννιώ μου έχω ΠΗΤ 05/04 αλλά νοιώθω πως θα γεννήσω νωρίτερα, τι να σου πω, θα δείξει! ΙΑΣΩ για την ακρίβεια!

Τζοαννα είσαι απίστευτη! Άκουσε εκέι να του τραγουδάω Χριστοδουλόπουλο!(καλά δεν το λέω;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalliopw mou,,,

Kala ta les agapi mou...{Xristodolopoulos}

Min anisixas agapi mou kai min valeis ta klamata,,,

Tha spaseis to laptop sou vre kai tha vouras gia allo...

Auto exeis gia paraia mono...

Einai ekei gia mas oti wres to xreiazwmaste...

Einai i asfaleia mas kai i suntrofia mas...

Se asteieuw agapi mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Καλλιόπη μου!!Αχχχχχ αυτές οι αυπνίες!!Μου αρέσει που μου λένε κιόλας,κοιμήσου τώρα που μπορείς,πώς να κοιμηθώ όμως που κάθε βράδυ ξυπνάω 3-4 φορές για τουαλέτα!!!Δεν βολευομαι επίσης..νεύρα στο φούλ..άστα..Απ οτι βλέπω έχουμε και μια εβδομαδα περιπου διαφορά!!Σε τρεις εβδομάδες μπαινεις και συ στον ένατο ε;;;Αντε υπομονή..Εβδομάδες μείνανε πιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ... πόσο σε καταλαβαίνω ... τα τελευταία βράδυα κοιμάμαι ή πολύ ανύσηχα ή πάρα πάρα πολύ λίγο ... και είμαι μόνο 28 εβδομάδων (διανύω τον 7ο σωστά :P )

Η τηλεόραση έχει βλακείες συνήθως τέτοιες ώρες ... όποτε πάρε κανένα βιβλίο ή κανένα dvd με καμιά ταινία για παρέα ... εγώ αυτό κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια τα πέρασα και εγώ ιδιαίτερα στην πρώτη εγκυμοσύνη:dry: Ξύπναγα χάραμα και κοιμόμουνα μεσάνυχτα.Δηλαδή τι κοιμόμουνα.4-5 ώρες το πολύ.Είχα νεύρα χωρίς λόγο και δεν μπορούσα με τίποτα να χαλαρώσω.Στην δεύτερη εγκυμοσύνη λόγω του οτι είχα ήδη ένα μωρό,κουραζόμουνα περισσότερο και εκτίμησα τον ύπνο! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΒΑΣΑΝΟ.ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΕΝΝΑΤΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΒΡΙΚΟΛΑΚΙΑΣΩ..ΚΑΠΟΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...