Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ


eva1313

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΤΡΟΦΙΣΕΣ :) ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ :)

ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΛΗΜΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΕΧΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΙΣ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ ΟΠΙΣΘΙΑ ΚΑΜΨΗ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΑΤΟΛΗ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ Η' ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ;ΤΙ ΛΕΤΕ;ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΗ ΠΙΕΣΗ (11/6) ΚΑΙ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ ΛΟΓΩ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ... ΑΡΚΕΤΟ ΜΑ ΑΡΚΕΤΟ ΦΟΒΟ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Εύα!:) Φαντάζομαι ακουστικά και μόνο με επισκληρίδιο είναι προτιμότερο να παραγματοποιηθεί η επέμβαση.

Ωστόσο όλες τις παραμέτρους μόνο ο γιατρός σου τις γνωρίζει, είτε όλα τα θέματα υγείας σου, είτε τα θετικά και αρνητικά της μίας και άλλης μεθόδου. Συνεπώς ο ίδιος είναι ο αρμοδιότερος να κρίνει! :)

Με το καλό σου εύχομαι να γεννήσεις το μωρό σου!:cheer:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euaki mou geia sou...

Agapi mou mono o giatros sou gnwrizei gia to kalitero pou tha prepei na kaneis...

Otan les katholou diastoli,,,ennoeis oute 2 me 3 daxtila???

Egw gennisa fusiologika me 3 daxtila MONO...

Exw ki ega xamili piesh apo panta mou...

Min fwvasai agapi mou kai o giatros sou kserei kalitera...

Tha eisai se kala xeria...

Kali eleftheria na exeis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευακι!!

Ευχομαι να παν ολα καλα και να φερεις στο κοσμο ενα υγιεστατο μωρουλι(με τον εναν ή τον αλλο τροπο).

Ακολουθησε πιστα τις συμβουλες του γιατρου σου και ολα θα παν κατ' ευχην!

Ειναι ο μονος που μπορει να κρινει με ασφαλεια για το τι πρεπει να κανεις.

Φιλια και καλη λευτερια!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou Eva !! O giatros sou ti sou proteinei? Logo tis piesis kai ton taxupalmion?An sou dinei to elefthero na epilexeis tote na genniseis me episkliridio .Kai ego gennisa me kaisariki kai eixa kanei episkliridio .Apo fovo den mporeis na fantasteis ti enoiotha.Ego omos den eixa prokathorismeno rantevou gia kaisariki proekipse meta apo 12ores odinon. To vioneis diaforetika nomizo kai vlepeis to moraki sou amesos .Den einai san ena aplo xeirourgeio me oliki narkosi .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou eua mou...fantazomai oti afou exeis auta kalitera tha itan na miliseis me ton giatro sou...emeis ti na sou poume kai ti euthini na paroume....autos se kserei kserei to istoriko sou kai tha kanei to kalitero gia sena....sou euxomai ola teleia na pane kai na kratiseis agkalitsia to mwraki sou:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πρότεινα επισκληρίδιο, γέννησα πριν μια εβδομάδα με καισαρική... Μέχρι να σε ετοιμάσουν, να σου βάλουν πιεσόμετρα κ σεντόνια κ τέτοια η επισκληρίδιος έχει πιάσει και ήδη σε έχουν κόψει:blink: :blink: , καταλαβαίνεις μόνο οτι κάποιος σου "πατάει" την κοιλιά, άρα μέσα σε 5-10 λεπτά χωρίς υπερβολή σου έχουν βγάλει το μωρό, το έχουν τυλίξει και στο έχουν δώσει αγκαλιά και ενώ εσύ ασχολείσαι με το μωρό αυτοί συνεχίζουν την δουλειά για 10-15 λεπτά ακόμα!

Ταχυπαλμία είχα και εγώ (10-120) σε όλη την εγκυμοσύνη κ η πίεση μου ήταν γύρω στο 10/6 και δεν έπαθα τίποτα;)

Οσο για τον φόβο πραγματικά δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς τίποτα, τουλαχιστον στο Ιασώ που γέννησα εγώ γίνονται όλες οι διαδικασίες με απίστευτες ταχύτητες... μέχρι να συνειδητοποιήσεις που βρίσκεσαι έχουν όλα τελειώσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΚΟΡΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΩΡΕΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!!ΟΠΟΤΕ ΕΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Ή ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΣΟΥ ΜΕΤΡΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΚΑΘ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ , ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ! :)

Το είδος της νάρκωσης , ολική ή επισκληρίδιο θα στην πει ο γιατρός σου. Εγώ γέννησα πέρσι τον Μάρτιο με καισαρική προγραμματισμένη , επισκληρίδιο και πολύ πολύ φόβο!! Λοιπόν φόραγα για νυχτικό ένα φουστανάκι σαν αυτά της παραλίας που είχε μια τσέπη . Μέσα στην τσέπη είχα ένα ΜΡ3 και άκουγα μουσική!! Στο ένα αυτί είχα το ακουστικό και το άλλο το είχα ελεύθερο για να ακούω τον αναισθησιολόγο!!! Α!!! τραγούδαγα κιόλας το "Θωμά είσαι σπίτι ...για Χαβάη " που ήταν μεγάλο σουξέ τότε! Πάντως ο φόβος πέρασε γρήγορα δεν πόνεσα καθόλου και στο σπίτι όταν γύρισα έκανα κανονικά την καθημερινότητά μου χωρίς βοήθεια σαν να μην είχε γίνει το χειρουργείο!!

σου εύχομαι τα καλύτερα και με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eva γεια σου κ απο μενα,αν κ πηρες αρκετες απαντησεις θα σου πω κ εγω την αποψη μου.καταρχας οποσδηποτε τον κυριο λογο εχει ο γιατρος σου.θα κανεις οτι σου πει.εγω γεννησα με καισαρικη κ επισκληριδιο,οχι απο επιλογη αλλα γιατι ετσι επρεπε για την επιπλοκη που αντιμετωπισα εγω.η αληθεια ειναι οτι δεν καταλαβα τιποτα.αν κ επι 3 ωρες πονουσα(πριν αποφασιστει η καισαρικη),μολις ο αναισθησιολογος εκανε την ενεση πηγα στον παραδεισο!!!!!!!!!απο εκει και περα ηταν ολα τελεια,καταλαβα κ ειδα τα παντα συζηταγα με το γιατρο μου,ειδα τη μπεμπα,γενικα ενοιωθα τοσο ανετα,τοσο γαληνια.ακομη κ μετα στο σπιτι ολα κυλησαν απολυτως ομαλα,σαν να μην ειχα κανει τιποτα.επειδη αργοτερα χρειαστηκε να κανω μια επεμβαση(αφαιρεση ωοθηκης),λογω καποιας κυστης κ εκανα κανονικο χειρουργειο με ολικη ναρκωση,ειταν καπως πιο δυσκολα τα πραγματα σε σχεση με την ανναρωση.ομως αλλο πραγμα να μπαινεις στο χειρουργειο για να γεννησεις το μωρακι σου κ αλλο για να κανεις οποιαδηποτε επεμβαση.εξαλλου πιστευω πως οσο αγχος κ αγωνια να νοιωθουμε πριν απο καθε γεννα εκεινη τη στιγμη ειναι ολα τοσο μαγικα κ βρισκουμε ολες μεσα μας τετοια δυναμη κ τοση ψυχραιμια που οταν ολα τελειωσουν κ εχουμε το μωρακι αγκαλια αναρωτιομαστε...."εγω το εκανα ολο αυτο?".για αυτο μην εχεις καμια αγωνια,εχε απολυτη εμπιστοσυνη στον γιατρο σου κ ολο θα πανε...τελεια!!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ! ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΠΙΕΣΗ! ΤΙ ΠΙΕΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΟΤΑΣΗ! ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΨΗΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΥΡΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΜΟΛΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΛΟΓΩ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΚΡΙΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ! ΕΚΑΝΑ ΡΑΧΙΑΙΑ ΝΑΡΚΩΣΗ! ΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ! Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ! ΜΟΥΔΙΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΣΕ 3 ΛΕΠΤΑΚΙΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ! ΕΓΩ ΨΗΦΙΖΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΜΕ ΧΙΛΙΑ! ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΗΜΟΥΝ ΧΑΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ! ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eva μου γεια σου!

Εγω μαλλον δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν ξερω αλλα και πιστευω οτι ο γιατρος σου γνωριζει καλυτερα απ ολους!!Επισης αν δεν υπαρχει καποιο πρβ επελεξε εσυ τι προτιμας...σιγουρα ολες μας εχουμε κατι στο μυαλο μας για ολα αυτα...

Ευχομαι ολα να πανε καλα και μην φοβασαι ολα θα τελειωσουν γρηγορα και θα εχεις τον θησαυρο σου αγκαλιτσα αυτο εχει σημασια!!!:-)

Με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOPELA MOU ME TO KALO NA KRATHSEIS TO PAIDAKI SOU KATARXAS.

NOMIZO OTI DEN EXEIS ESU KAPOIO LOGO STO SUGKEKRIMENO GIATI O GIATROS SOU KAI O ANAISTHHSIOLOGOS EPILEGOUN ANALOGA ME TO ISTORIKO SOU..

APO PROSOPIKH PEIRA PAROLA AUTA MPORO NA SOU PO OTI EGO EXO PROBLHMA ME THYREOEIDH KAI TAXYKARDIES KAI EKANA OLIKH,DEN THN PROTEINO APO THN APOPSH OTI DEN BLEPEIS TO PAIDAKI SOU,STO FERNOUN META APO ORA STO DOMATIO KAI AKOMA KAI SHMERA SKEFTOMAI OTI DEN HMOUN O ANTHROPOS POU THN KRATHSE GIA PROTH FORA AGKALIA ALLA KAI GIATI META THN OLIKH PONAS LIGO PIO POLU KAI PIO GRHGORA..PANTOS XUPNHSA XORIS KANENA ALLO PROBLHMA DEN PROKEITE NA SOU KANOYN OLIKH AN EXEIS PROBLHMA POU DEN TO EPITREPEI

PANTOS H TO ENA H TO ALLO MHN AGXONESAI DEN EINAI TIPOTA..

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ :)

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ.

ΛΕΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΩ ΠΡΩΤΗ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ, ΚΑΙ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΦΗ.

ΕΥΧΑΡΙΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΕΙΡΗΔΙΟ.....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θελω να σας πω την εμπειρια μου κι εγω.

Πηγα να γεννησω με 2 διαστολη αλλα επειδη φοβομουν(τους πονους) θελησα να κανω επισκληριδιο.Μετα απο την ενεση του αναισθησιολογου μου ειπε ενας ειδικευομενος γιατρος οτι θα εμπενα καισαρικη επειδη επεφταν οι παλμοι του μωρου.(ο γιατρος μου ακομη δεν ειχε φτασει στο νοσοκομειο.(δημοσιο)Οταν του ειπε ο ειδικευομενος το τι γινετε ο γιατρος μου συμφωνησε.Και εκεινη την στιγμη απο φοβο και παλι ζητησα απο τον αναισθησιολογο να μου κανει και ολικη.Καταλαβαινετε το τι τραβηξα μετα ουτε ειδα το κοριτσακι μου και φυσικα μεχρι να συνελθω ειδα και επαθα γιατι στην ουσια εφαγα διπλη ναρκωση.

Θα ηθελα να ρωτησω οσες φιλες εχουν κανει μονο επισκληριδιο να μου πουν την εμπειρια τους(αν νιωθει κατι εκεινη την στιγμη,αν ποναει και ολα τα συναφη) ωστε στην δευτερη μου φορα να ξερω τι να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...:) ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΤΑΣΗΣ,ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΣΤΟ ΠΙ ΚΑΙ ΦΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΠΟΝΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΕ...

ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΓΙΤΡΟΣ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ....:)

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ...:) :) :) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΕ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ....ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ...:) :) ΦΙΛΙΑ...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.....:)

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΤΑΣΗΣ...

Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΠΟΝΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΕ....

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΡΑΕΙ....:) :) Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ....

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ ΟΧΙ ΦΟΒΟ....

ΜΗ ΞΑΧΝΑΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ....:) :) :) ΦΙΛΙΑ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...