Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μιας και το εχουν περασει κοντινοι σας... ποσο παει το "πακετο" στο περιπου;;; κανα 10χιλιαρο; (λιποθυμωωωωω)

😂😂😂 καλέ οικόπεδο θα αγοράσεις??? Οχι κορίτσι μου δεν βγαίνει τόσο.. λοιπόν μια συνοπτική εικόνα θα σας δώσω διότι το έχω ψάξει πολύ,  αααν πας σε ιδιώτη όλη η διαδικασία ίσως φτάσει και τα 4 χλρ το πολύ,  αν πας σε δημόσιο όλη η διαδικασία θα φτάσει 1500 το πολύ.. αυτές οι τιμές είναι χοντρικες και περιλαμβάνει τα πάντα εκτός απο κάποια φάρμακα για τα οποία περνας επιτροπή και είναι δωρεάν, αν δεν περάσεις είναι + 1500 ευρώ αν θυμάμαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂 καλέ οικόπεδο θα αγοράσεις??? Οχι κορίτσι μου δεν βγαίνει τόσο.. λοιπόν μια συνοπτική εικόνα θα σας δώσω διότι το έχω ψάξει πολύ,  αααν πας σε ιδιώτη όλη η διαδικασία ίσως φτάσει και τα 4 χλρ το πολύ,  αν πας σε δημόσιο όλη η διαδικασία θα φτάσει 1500 το πολύ.. αυτές οι τιμές είναι χοντρικες και περιλαμβάνει τα πάντα εκτός απο κάποια φάρμακα για τα οποία περνας επιτροπή και είναι δωρεάν, αν δεν περάσεις είναι + 1500 ευρώ αν θυμάμαι καλά 

😆😆😆 καλα λες!!!

μαλλον θα το μπερδεψα με περιπτωση γνωστης μου που εκαναν περισσοτερες απο 1 προσπαθειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κορίτσια.... μόνο ο δικός μου δηλαδή είναι τόσο ανοιχτός με την εξωσωματική??? Όσο καιρό περνούσαμε κ εμείς τις δυσκολίες μας με είχε φάει, πάμε να κάνουμε μια εξωσωματική να μην χάνουμε άλλο χρόνο...... του τύπου, μωρό θέλω, τώρα το θέλω, δεν με ενδιαφέρει πως!!!! Εγώ τον κρατούσα, με την λογική ότι αφού έχουμε πιάσει ξανά παιδί θα τα καταφέρουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τι να πω βρε κορίτσια.... μόνο ο δικός μου δηλαδή είναι τόσο ανοιχτός με την εξωσωματική??? Όσο καιρό περνούσαμε κ εμείς τις δυσκολίες μας με είχε φάει, πάμε να κάνουμε μια εξωσωματική να μην χάνουμε άλλο χρόνο...... του τύπου, μωρό θέλω, τώρα το θέλω, δεν με ενδιαφέρει πως!!!! Εγώ τον κρατούσα, με την λογική ότι αφού έχουμε πιάσει ξανά παιδί θα τα καταφέρουμε... 

Αυτός ο τύπος του άντρα σου δημιουργεί μια ασφάλεια για τα δικά μου δεδομένα μιλάω παντα.. αα εγώ μαζί του και μπράβο του!!

Κορίτσια ο δικός μου θα κανει οτι του πω, το μόνο που μου είπε όταν του είπα για εξωσωματική είναι "δώσε λίγο χρόνο και μη βιάζεσαι,  αφου δεν υπάρχει κάποιοι προβλήματα,  αλλά παμε να πάρουμε και αλλες γνώμες " ε λίγο γκρινιαξα του τύπου " είναι ψυχοφθόρο και εγώ τρέχω συνέχεια στους γιατρούς και χαπακωνομαι" και νααα το δάκρυ στο πάτωμα... Μόλις  μου είπε όμως οτι θα  κάνουμε τα παντα για να ερθει το παιδάκι μας, απλά μην βιάζεσαι και μην αγχώνεσαι... εκεί ηρέμησα και έκλεισα ολα τα ραντεβού 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

😆😆😆 καλα λες!!!

μαλλον θα το μπερδεψα με περιπτωση γνωστης μου που εκαναν περισσοτερες απο 1 προσπαθειες...

Αντωνια εμάς μας πήγε 2700 η διαδικασία, χωρίς βέβαια τα φαρμακα. Αν πάρεις φάρμακα ιδιωτικά εναι +1000 το λιγότερο. Αυτά για 1 προσπάθεια. Μετά ό,τι κάνεις ανεβαίνει... Εμείς πχ κάναμε προεμφυτευτικο (από επιθυμία χωρίς κάποια ένδειξη δλδ) το οποίο ήταν αρκετά ακριβό (κάπου +1500 αν θυμάμαι σωστά). Αλλά η μία προσπάθεια δεν είναι τόσο ακριβή... Από εκεί κ πέρα έχω κ ένα κόστος για την κατάψυξη το χρόνο δλδ πέρα από την αρχική που είναι μέσα στα 2700 δίνω κ ένα ποσό το χρόνο για τα έμβρυα που έχω κρατήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτός ο τύπος του άντρα σου δημιουργεί μια ασφάλεια για τα δικά μου δεδομένα μιλάω παντα.. αα εγώ μαζί του και μπράβο του!!

Κορίτσια ο δικός μου θα κανει οτι του πω, το μόνο που μου είπε όταν του είπα για εξωσωματική είναι "δώσε λίγο χρόνο και μη βιάζεσαι,  αφου δεν υπάρχει κάποιοι προβλήματα,  αλλά παμε να πάρουμε και αλλες γνώμες " ε λίγο γκρινιαξα του τύπου " είναι ψυχοφθόρο και εγώ τρέχω συνέχεια στους γιατρούς και χαπακωνομαι" και νααα το δάκρυ στο πάτωμα... Μόλις  μου είπε όμως οτι θα  κάνουμε τα παντα για να ερθει το παιδάκι μας, απλά μην βιάζεσαι και μην αγχώνεσαι... εκεί ηρέμησα και έκλεισα ολα τα ραντεβού 😂😂😂

Αχ ποσο καλος και υποστηρικτικος που ειναι!!!!! Έχει δικιο απο την πλευρα του!! θελουμε κι εμεις το παιδι χθες!! Λες και ειναι χωριατικη σαλατα και θα κατσω σε μια ταβερνα να την παραγγειλω..(το ειπα στην πεθερα μου αυτο την πικροχολη!!!😆😆) όταν δεν ερθει ευκολα, θελει υπομονη και οχι αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτός ο τύπος του άντρα σου δημιουργεί μια ασφάλεια για τα δικά μου δεδομένα μιλάω παντα.. αα εγώ μαζί του και μπράβο του!!

Κορίτσια ο δικός μου θα κανει οτι του πω, το μόνο που μου είπε όταν του είπα για εξωσωματική είναι "δώσε λίγο χρόνο και μη βιάζεσαι,  αφου δεν υπάρχει κάποιοι προβλήματα,  αλλά παμε να πάρουμε και αλλες γνώμες " ε λίγο γκρινιαξα του τύπου " είναι ψυχοφθόρο και εγώ τρέχω συνέχεια στους γιατρούς και χαπακωνομαι" και νααα το δάκρυ στο πάτωμα... Μόλις  μου είπε όμως οτι θα  κάνουμε τα παντα για να ερθει το παιδάκι μας, απλά μην βιάζεσαι και μην αγχώνεσαι... εκεί ηρέμησα και έκλεισα ολα τα ραντεβού 😂😂😂

Ναι κ εγώ χαίρομαι που αντιμετωπίζει έτσι τα πράγματα. Δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα από ότι το είπες. Σε κάθε δυσκολία βρήσκω το αίσθημα της ασφάλειας σε αυτά που μου λέει. Απλά εμείς είμασταν το ανάποδο.... ήμουν εγώ αυτή που του έλεγε ας δώσουμε λίγο χρόνο κ εννοείται βέβαια πως θα προχωρούσαμε σε εξωσωματική αν έπρεπε χωρίς να το σκεφτώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ ποσο καλος και υποστηρικτικος που ειναι!!!!! Έχει δικιο απο την πλευρα του!! θελουμε κι εμεις το παιδι χθες!! Λες και ειναι χωριατικη σαλατα και θα κατσω σε μια ταβερνα να την παραγγειλω..(το ειπα στην πεθερα μου αυτο την πικροχολη!!!😆😆) όταν δεν ερθει ευκολα, θελει υπομονη και οχι αγχος!

Ετσι ακριβώς κοριτσάκι μου, αλλά τα λέμε για να τα ακουμε μόνο μου φαίνεται,  η πράξη είναι δύσκολη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αντωνια εμάς μας πήγε 2700 η διαδικασία, χωρίς βέβαια τα φαρμακα. Αν πάρεις φάρμακα ιδιωτικά εναι +1000 το λιγότερο. Αυτά για 1 προσπάθεια. Μετά ό,τι κάνεις ανεβαίνει... Εμείς πχ κάναμε προεμφυτευτικο (από επιθυμία χωρίς κάποια ένδειξη δλδ) το οποίο ήταν αρκετά ακριβό (κάπου +1500 αν θυμάμαι σωστά). Αλλά η μία προσπάθεια δεν είναι τόσο ακριβή... Από εκεί κ πέρα έχω κ ένα κόστος για την κατάψυξη το χρόνο δλδ πέρα από την αρχική που είναι μέσα στα 2700 δίνω κ ένα ποσό το χρόνο για τα έμβρυα που έχω κρατήσει. 

Κοριτσι μου ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ετσι ακριβώς κοριτσάκι μου, αλλά τα λέμε για να τα ακουμε μόνο μου φαίνεται,  η πράξη είναι δύσκολη 😂

ναι στην πραξη τα κανουμε (χωριατικη) ΣΑΛΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι κ εγώ χαίρομαι που αντιμετωπίζει έτσι τα πράγματα. Δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα από ότι το είπες. Σε κάθε δυσκολία βρήσκω το αίσθημα της ασφάλειας σε αυτά που μου λέει. Απλά εμείς είμασταν το ανάποδο.... ήμουν εγώ αυτή που του έλεγε ας δώσουμε λίγο χρόνο κ εννοείται βέβαια πως θα προχωρούσαμε σε εξωσωματική αν έπρεπε χωρίς να το σκεφτώ!!! 

Ε ναι κορίτσι μου, ειχα αρκετές σχέσεις, 2 φορες ένιωσα αυτη την ασφάλεια του τύπου " έγω είμαι εδω θα γκρέμισω και  τοίχους αν χρειαστεί" η πρώτη σχέση κράτησε 8 χρόνια αλλά δεν ένιωθα έτοιμη να προχωρήσω ένιωθα οτι εχω πολλά ακόμα να κάνω, μεταπτυχιακά κτλπ.. η δεύτερη είναι ο άντρας μου που νιώθω αυτη την ασφάλεια σε συνδυασμό με την καλοσύνη του υπέρτερει απο τον πρώτο 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι στην πραξη τα κανουμε (χωριατικη) ΣΑΛΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤣🤣🤣🤣

😂😂😂😂 τελείωσαν οι αντιδράσεις μου πάλι... αχχ και δεν μ'αρέσει το κρεμμύδι 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα επανέλθω λίγο στην προηγούμενη συζήτηση, γιατί δεν μπορούσα να σχολιάσω πιο πριν.... Κ εγώ είμαι ίδια με την @Antonia2 στο θέμα με την μαμά.... μπορεί να της πω "συμβαίνει αυτό κ αυτό αλλά δεν θα με ρωτάς τίποτα, όταν πρέπει να ξέρεις κάτι θα στο πω μόνη μου" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Θα επανέλθω λίγο στην προηγούμενη συζήτηση, γιατί δεν μπορούσα να σχολιάσω πιο πριν.... Κ εγώ είμαι ίδια με την @Antonia2 στο θέμα με την μαμά.... μπορεί να της πω "συμβαίνει αυτό κ αυτό αλλά δεν θα με ρωτάς τίποτα, όταν πρέπει να ξέρεις κάτι θα στο πω μόνη μου" 

❤️❤️❤️❤️ (αντιδρασεις γιοκ!! 😆)

ειναι αναλογα την κορη και αναλογα τη μανα καθε φορα.. κι εμενα με το αγχος στα ματια της θελω να της πω τι γινεται αλλα επειδη μετα παιρνει φορα τη φρεναρω!!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Θα επανέλθω λίγο στην προηγούμενη συζήτηση, γιατί δεν μπορούσα να σχολιάσω πιο πριν.... Κ εγώ είμαι ίδια με την @Antonia2 στο θέμα με την μαμά.... μπορεί να της πω "συμβαίνει αυτό κ αυτό αλλά δεν θα με ρωτάς τίποτα, όταν πρέπει να ξέρεις κάτι θα στο πω μόνη μου" 

Η κάθε μανούλα είναι διαφορετική με ανόμοιο χαρακτήρα.. οπότε η καθε κορη ξέρει πως να το χειριστεί το θέμα.. Εγώ προσωπικά ενιώθω μεγάλο φορτίο, τώρα που το μοιράστηκα ξελαφρωσα, με συμβούλεψε ένιωσα πως εχω και άλλον σύμμαχο εκτός του άντρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Η κάθε μανούλα είναι διαφορετική με ανόμοιο χαρακτήρα.. οπότε η καθε κορη ξέρει πως να το χειριστεί το θέμα.. Εγώ προσωπικά ενιώθω μεγάλο φορτίο, τώρα που το μοιράστηκα ξελαφρωσα, με συμβούλεψε ένιωσα πως εχω και άλλον σύμμαχο εκτός του άντρα μου 

Σίγουρα δεν το συζητώ.... Εγώ  απλά δεν μπορώ να διαχειριστώ την ψυχολογική πίεση ξέροντας ότι αγχώνονται κ εκείνοι, αλλά κ η μαμά μου γενικά είναι κάπως πιεστική αν δεν το κόψω από την αρχή 🙄 Αρχίζει να μου λέει, κάνατε αυτό; γιατί δεν κάνετε κ εκείνο; Από ενδιαφέρον φυσικά, αλλά εγώ δεν το μπορώ... έκανα θεραπεία με κλομιφαίνη κ όταν με ρωτούσε αν θέλουμε τώρα κοντά να κάνουμε παιδάκι, της έλεγα όχι το αναβάλλουμε για την επόμενη φορά που θα γυρίσει από το ταξίδι ο άντρας μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Σίγουρα δεν το συζητώ.... Εγώ  απλά δεν μπορώ να διαχειριστώ την ψυχολογική πίεση ξέροντας ότι αγχώνονται κ εκείνοι, αλλά κ η μαμά μου γενικά είναι κάπως πιεστική αν δεν το κόψω από την αρχή 🙄 Αρχίζει να μου λέει, κάνατε αυτό; γιατί δεν κάνετε κ εκείνο; Από ενδιαφέρον φυσικά, αλλά εγώ δεν το μπορώ... έκανα θεραπεία με κλομιφαίνη κ όταν με ρωτούσε αν θέλουμε τώρα κοντά να κάνουμε παιδάκι, της έλεγα όχι το αναβάλλουμε για την επόμενη φορά που θα γυρίσει από το ταξίδι ο άντρας μου 

σε καταλαβαινω απολυτα... κι η μαμα μου ετσι ακριβως ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Σίγουρα δεν το συζητώ.... Εγώ  απλά δεν μπορώ να διαχειριστώ την ψυχολογική πίεση ξέροντας ότι αγχώνονται κ εκείνοι, αλλά κ η μαμά μου γενικά είναι κάπως πιεστική αν δεν το κόψω από την αρχή 🙄 Αρχίζει να μου λέει, κάνατε αυτό; γιατί δεν κάνετε κ εκείνο; Από ενδιαφέρον φυσικά, αλλά εγώ δεν το μπορώ... έκανα θεραπεία με κλομιφαίνη κ όταν με ρωτούσε αν θέλουμε τώρα κοντά να κάνουμε παιδάκι, της έλεγα όχι το αναβάλλουμε για την επόμενη φορά που θα γυρίσει από το ταξίδι ο άντρας μου 

Εχεις δικιο κι εγω γενικα δεν της ελεγα τιποτα γιατι εκεινη ειναι περισσοτερο αγχωδης κι απο μενα ακομα και μετα με ρωταει συνεχεια η παιρνει τηλεφωνο και δινει συνεχεια συμβουλες και με κανει να ανησυχω πολυ περισσοτερο. Αλλα σε κατι τετοιες φασεις που υπαρχει θεμα  και πιθανον πας για εξωσωματικη εκει να το πεις πω ειναι μονοδρομος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Antonia2 @Hopemumtobe μην ανησυχείτε όλοι έτσι λένε επειδή μέσα τους πιστεύουν ότι κάτι θα γίνει... Όταν καταλάβουν ότι ή αυτό ή τπτ μια χαρά προχωρανε!!! 

Εχεις πολυ δικιο κοριτσι μου και αυτο προσπαθω να σκεφτομαι κι εγω.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Αντωνια εμάς μας πήγε 2700 η διαδικασία, χωρίς βέβαια τα φαρμακα. Αν πάρεις φάρμακα ιδιωτικά εναι +1000 το λιγότερο. Αυτά για 1 προσπάθεια. Μετά ό,τι κάνεις ανεβαίνει... Εμείς πχ κάναμε προεμφυτευτικο (από επιθυμία χωρίς κάποια ένδειξη δλδ) το οποίο ήταν αρκετά ακριβό (κάπου +1500 αν θυμάμαι σωστά). Αλλά η μία προσπάθεια δεν είναι τόσο ακριβή... Από εκεί κ πέρα έχω κ ένα κόστος για την κατάψυξη το χρόνο δλδ πέρα από την αρχική που είναι μέσα στα 2700 δίνω κ ένα ποσό το χρόνο για τα έμβρυα που έχω κρατήσει. 

Μηπως ξεριες ποιο ειναι πανω κατω το κοστος το χρονο για την καταψυξη εμβρυων ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μηπως ξεριες ποιο ειναι πανω κατω το κοστος το χρονο για την καταψυξη εμβρυων ?

Στο μητέρα που τα έχω εγώ είναι περίπου 170. Κ λέω περίπου γιατί δε θυμάμαι ακριβώς το ποσό που έδωσα... Το αλτσχαιμερ είναι κοντά! 

Επίσης σχετικά με τις μαμάδες, επειδή η δική μου είναι τρομερά αγχώδης κ με κουράζει περισσότερο της είπα για την εξωσωματική όταν είχαν πια γίνει όλα κ τα έμβρυα ήταν στην κατάψυξη! Μόνο για τη μεταφορά έμαθε στην ώρα της επειδή χρειαζόμουν λίγη βοήθεια για κάποιες μέρες (μαγείρεμα κλπ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ναι στην πραξη τα κανουμε (χωριατικη) ΣΑΛΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤣🤣🤣🤣

Χαχαχα δεν έχω άλλη αντίδραση 😂😂

κοιταξε εμας στην Κύπρο είναι πολύ πιο ακριβα οντως ισως τους κόστισε και 10-11 χιλιάρικα μαζί με την γεννά και την κλινική (και τα φάρμακα). Ο γυναικολόγος της που είναι και ο δικός μου, είναι εξωσωματικός και έχει κέντρο εξωσωματικής μέσα στην κλινική του! Το κακό είναι ότι δεν τα κατάφερε άλλη βλαστοκύστη να ζήσει και ήταν το ένα το μοναδικό και ευτυχως πέτυχε από την πρώτη! Το κακό είναι ότι τώρα δεν έχουν αλλο έτοιμο και για οικονομικους λογουσ Δεν μπορούν να πάνε σύντομα ξανά σε εξωσωματική… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Στο μητέρα που τα έχω εγώ είναι περίπου 170. Κ λέω περίπου γιατί δε θυμάμαι ακριβώς το ποσό που έδωσα... Το αλτσχαιμερ είναι κοντά! 

Επίσης σχετικά με τις μαμάδες, επειδή η δική μου είναι τρομερά αγχώδης κ με κουράζει περισσότερο της είπα για την εξωσωματική όταν είχαν πια γίνει όλα κ τα έμβρυα ήταν στην κατάψυξη! Μόνο για τη μεταφορά έμαθε στην ώρα της επειδή χρειαζόμουν λίγη βοήθεια για κάποιες μέρες (μαγείρεμα κλπ) 

Το ίδιο θα έκανα κ εγώ.... αλλά δεν κρύβω πως θα ήθελα πολύ να είναι όπως λέει η @Κατεριναπαπ κ να είναι απλά συμβουλευτικός ο ρόλος της κ όχι αγχωτικός!! Θα ήθελα να μπορώ να της τα λέω χωρίς να τα σκέφτομαι όλα αυτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Το ίδιο θα έκανα κ εγώ.... αλλά δεν κρύβω πως θα ήθελα πολύ να είναι όπως λέει η @Κατεριναπαπ κ να είναι απλά συμβουλευτικός ο ρόλος της κ όχι αγχωτικός!! Θα ήθελα να μπορώ να της τα λέω χωρίς να τα σκέφτομαι όλα αυτά

Η μαμά μου κορίτσια μου πεδευτηκε να κάνει 2 παιδιά ταλαιπωρήθηκε πολύ με πολλες αποβολές και λάθος συμβουλές απο γιατρούς (εκεινα τα χρόνια) ίσως να παίζει και αυτό το ρόλο του και να με καταλαβαίνει στο έπακρο!  Εντωμεταξύ Εχθές που συζητήσαμε της λέω " ρε μαμά τρελαίνομαι οταν μου λένε άντε και άντε κάντε ένα παιδί, λες και τους εχω στη τσεπη μου και ξέρουν τι κάνω εγώ και αν και πόσο  καίγομαι "  άρχισε να γελάει κορίτσια και να μου λέει άντε καλέ λογικό είναι που να ξέρουν, μην δίνεις σημασία πες μια κουβέντα να ξεμπερδεύεις! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου ειναι πραγματικα πανακριβες αυτες οι εξετασεις. Εμενα πηγε σμρ ο αντρας μου για το Real Time PCR test του σπερματος κι εδωσε 70€. κι άλλα 90€ μας ειπαν στο Λυμπεροπουλο για το απλο σπερμοδιαγραμμα... Νομιζω για τη σαλπιγγογραφια ειναι 135€ και μαλιστα η γυναικολογος το ειπε με μια ευκολια.. τυπου δεν ειναι ακριβη εξεταση.. ε ναι γλυκουλα, εσυ μου πηρες 100€ για μιση ωρα, εμας μας ρωτας πως τα βγαζουμε περα;;

Τεσπα... σκεφτεται ο αντρας σου να αλλαξει δουλεια;; ειναι μεγαλη ανασφαλεια αυτα τα εναντι μισθου..

Την σαλπιγγογραφια στην προτεινε ο γυναικολογος ή θες να την κανεις προληπτικα;;

Εννοείται ότι σκέφτεται να αλλάξει δουλειά αλλά στα 54 δεν είναι εύκολο να βρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...