Μετάβαση σε περιεχόμενο

laptop kata ti diarkeia egyimosunis


Recommended Posts

geiaa sas koritsia k pali..

8elw na rotisw kati polu simantiko..

einai kako gia to moro m na xrisimopoiw laptop?d to vazw panw sti koilia m i sta podia m alla to xw polu konta m panw sto krevati dipla m dld gia na borw na grafw...

epsa3a k sto net gia plirofories alloi lene ok alloi lene oxi alloi lene ok arkei na mi to xeis sti koilia sou...gnorizetai kati?xrisimopoieitai eseis laptop mipws k an nai p to topo8eteite?

euxaristw:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ NEFELIEG.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ ΤΡΕΛΗ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ.ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΤΑ ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ, ΤΑ ΛΑΠΤΟΠ,ΤΑ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙΑ, ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΙ ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ, ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ..,ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ.ΟΜΩΣ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΧΩΡΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.ΟΠΟΤΕ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.ΑΠΟ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ..ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σου κοριτσακι!!σε ολη την εγκυμοσυνη χρησιμοποιουσα το λαπτοπ αλλα δεν το εβαζα πανω μου ετσι και το κινητο το ειχα σε αποσταση απο την κοιλια!!!!το λαπτοπ συνηθωσ το εβαζα διπλα στο κρεβατι και εγραφα!προσπαθησε να μην το βαζεισ κοντα στην κοιλια.

επειδη δουλευω στο χωρο των κινητων ξερω οτι δυσκολα αποφευγεται η ακτινοβολια απο τα κινητα....προσφατα στο μαγαζι που δουλευω βαλαν κεραια κινητησ τηλεφωνιασ για να πιανουν καλυτερα σημα,το μαγαζι απο το σπιτι μου ειναι 1 λεπτο....οποτε φανταζου τι ακτινοβολια παιζει!!!

παντου βασουν πλεον κεραιεσ γιατι διαμαρτυρονταν ο κοσμοσ για την κακη ποιοτητα σηματοσ!!τουλαχιστον ασ προσπαθησεισ να μην την φερνεισ τοσο κοντα στην κοιλια σου;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas koritsia...

Egw kai stis 2 egkumwsines mou xreisimopiousa to laptop mou...

Den mou ekane zimia...

Wmos to exw pantote sto grafeio...

Oxi sto krevati ktl...

Apla ligi prwsoxei,,,kai ola tha pane mia xara...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα. συμφωνω με τα κοριτσια, δλδ να αποφευγεις να το βαζεις πανω σου. δυστυχως στην εποχη μας δυσκολα μπορεις να αποφυγεις την ακτινοβολια. φιλια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΜΟΥΝΑ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΛΑΠΤΟΠ.

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΜΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ Κ ΑΠΟ 4 ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙ

ΛΑΠΤΟΠ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ Κ ΗΡΕΜΕΙ,:woohoo: :woohoo: :woohoo: ΑΣΧΕΤΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΔΕΙΝΩ.:dry: :dry: :dry:

ΑΥΤΑ Κ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εχω ρωτησει το γιατρο μου για το θέμα και μου είπε πως υπαρχει τοση ακτινοβολία γυρω μας που αυτη του laptop ειναι μηδαμινή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nεφέλη μου την ίδια ακριβώς απορία είχα και γω!!!Απ ότι κατάλαβα όμως το λάπτοπ μπροστά στην τόση ακτινοβολία δεν είναι τίποτα!!Ασύρματα τηλέφωνα,κινητά,ηλεκτρικές συσκευές...ακόμα και ο αέρας που αναπνέουμε αμα το καλοσκεφτείς μολυσμένος είναι..Εγω το λάπτοπ το έχω πρωι-βράδυ που λέει ο λόγος..μονο στην κοιλιά σου να αποφευγείς να το ακουμπάς..Φιλιά!!Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia pws k d to xa skeftei...upsrxei tromeri aktinovolia stin epoxi mas...exete dikio...Anti na anisixo gia to kinito p to xw dipla m opou sta8w k opou vre8w asxoloumai me alla...

san euxaristw m anoi3ate ta matia!!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσια. Πραγματικά η ακτινοβολια ειναι φοβερη απλα προσπαθουμε να προφυλαξουμε τα μωρα μας οσο γινεται. Εγω προσπαθω και τωρα που δεν ειμαι εγκυος να μην το βαζω πολυ επανω μου. Επισης ρωτησα πριν λιγες μερες επειδη ηθελα να χρησιμοποιω το μοντεμ μου ως ασυρματο αλλα μου ειπαν οτι εχει φοβερη ακτινοβολια κ ετσι το ξανασυνδεσα με το καλωδιακη. ΔΕεν μπορεις να αποφυγεις αλλα τουλαχιστον να προφυλαχτεις οσο γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητα μου κοριτσια καλο μεσημερι!

ειναι γεγονος ότι γυρω μας καθημερινα υπαρχει τεραστια ακτινοβολια και εντος και εκτος σπιτιου. Η χειροτερη ακτινοβολια που μπορει να υπαρξει για τα μωρα εχετε υποψιν σας ότι είναι τα καλωδια και οι μπρίζες που βρίσκονται στους τοίχους. Γι αυτο καλο θα ήταν να μην βαζετε τα κρεβατακια των παιδιων διπλα σε καλωδια και μπριζες.Για το λαπ τοπ τωρα. Βεβαιως και εχει ακτινοβολια όπως έχουν όλα τα ηλεκτρονικα και ηλεκτρικα αντικειμενα και μηχανηματα που όλοι έχουμε σπίτι. Καλο θα ήταν να γινεται λελογισμενη χρηση σε αυτες τις συσκευες.

Οι εγκυες θα πρεπει να ξερουν πως δεν πρεπει να μιλουν ωρα απο ασυρματο τηλεφωνο αλλα ούτε και στο κινητο. όταν χρησιμοποιείτε κινητο να βαζετε bluetooth! Και το ασυρματο καλο θα ήταν να το καταργήσετε, έτσι και αλλιως είναι βλαβερο. Τώρα σε ότι αφορα ασυρματα δίκτυα και ιντερνετ και όλα αυτα, καλό θα ήταν επίσης να μην βρίσκεστε πολυ σε τετοιους χωρους. Στο δικο μου σπιτι ας πουμε τα έχουμε όλα στο γραφειο και απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου εχω σταματησει να βρισκομαι μεσα σε αυτο. Ψιλοχρησιμοποιώ το λαπ τοπ, αλλα μονον πανω στο τραπεζι της τραπεζαριας, για να μην καθομαι και πολυ ώρα.

Σημειωνω δε εδω, ότι εγω δουλευω σε τηλεοπτικο σταθμο, και το τελευταιο διμηνο εχω παρει αναρρωτικες αδειες προκειμενου να μην πηγαινω στη δουλεια γιατι εκει κι αν εχει ακτινοβολια!Γενικως μπαινω στον 7ο και απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου εχω υπαρξει στη δουλεια τρισημιση μηνες και όσο περναει απο το χερι μου και μπορω θα παιρνω αναρρωτικη μεχρι την ενερξη της αδειας μητροτητας.

Γενικα να προσεχετε πολυ που καθεστε, μακρυα τα κινητα και τα ασυρματα...και γενικως το νου σας....

Εννοειται ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΠΥΛΩΝΕΣ ΔΕΗ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΑΘΜΟΥΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ, ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΩ ΔΕΙ, ΠΥΛΩΝΕΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΣΠΙΤΙΑ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΚΙΝΟΓΟΝΟ! ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΚΑΘΕ [ΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΤΕ ΕΙΣΤΕ ΕΓΚΥΕΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ!

Αυτα ξερω να σας πω. Ελπιζω να τα εφαρμοσετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ BABY SM ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ Κ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ ΑΠΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ

ΠΡΑΞΗ???

ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ πχ.ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ

ΓΡΑΦΕΙΟΥ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?

ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΑΣ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΕΚΕΙ Η ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?

ΟΙ ΠΥΛΩΝΕΣ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΟΜΩΣ

ΣΠΙΤΙΑ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ? ΝΣ ΦΥΓΟΥΝ?

ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟ ΕΙΠΕΣ

ΝΑ ΕΛΑΤΤΩΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ

ΟΤΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΟΥΡΝΟΣ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ,

ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ.

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ..... ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nefelieg πραγαμτικα μας περιβαλλει τεραστια ακτινοβολια!!Τουλαχιστον οσο μπορουμε να την αποφευγουμε!Οχι πανω στην κοιλιτσα και οπως ειπε και η Καρμενιτσα το ασυρματο μοντεμ....αυτο κι αν εχει!!χαμος!Να προσεχεις φιλια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου ρε συ Γιωτα. Εγω παντως αν ειχα σπιτι κατω απο πυλωνα θα προτιμουσα να το πουλησω έστω και κοψοχρονια και να παω να ζησω αλλου παρα να νοσησω εγω και η οικογενεια μου απο καρκινο. Μερικες φορες ειμαστε αξιοι της τυχης μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόσο η δουλειά μου όσο και του άντρα μου είναι καθαρά με ηλεκτρονικούς υπολογιστές.

Όταν λοιπόν έκανα και τα 2 τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν θετικά ο άντρας μου πριν με φιλήσει .... πήγε στο γραφείο και έκλεισε το wireless. Στην συνέχεια ... αφού γιορτάσαμε το γεγονός (πήγαμε έξω για φαγητο) μου ξεκαθάρισε ότι θα ξεχάσω το πολυαγαπημένο μου laptop για τους επόμενους μήνες. Διάβασε στο internet τα χειρότερα.

Για να καταλαβετε ... το laptop το έδωσα στην μητέρα μου να το χρησιμοποιεί για να μην το έχω σπίτι και μπω σε πειρασμό.

Αυτά ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm μου συμφωνω κι εγω θα το πουλαγα!!!!!δεν το συζητω....εγω εχω ακουσει και για το πιστολακι και το σιδερο!Τι να πω με μετρο....κι ας μεινει κατι ασιδερωτο!χαχα!!

Τα μαλια τα τυλιγω σε πετσετες για να φυγουν τα πολλα και μετα τα κανω λιγο με το πιστολακι....τι να κανουμε κοριτσια οσο μπορουμε να τα ελατωνουμε...παλια πως την βγαζανε????:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BABY SM ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ....ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΟΥΤΕ ΣΕ ΠΥΛΩΝΕΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΕ ΠΟΛΗ ΜΕ ΚΑΥΣΑΕΡΙΑ

Κ ΝΕΦΟΣ.

ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΟΥΤΕ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝΕ

ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝΕ Κ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝΕ..Κ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΞΙΟΙ

ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΟΥΣ.....ΑΣ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotaki που μενεις???το καλυτερο ειναι αυτο....μακρια απο μεγαλουπολεις!!!

Κι εγω επαρχια μενω...ειναι κριμα ομως που δεν μπορουν να κανουν κατι γι αυτο....εστω το κρατος....εχω δει εγω τετοια και πανω και διπλα απο σχολεια....ολα για το χρημα!!!

Για το πιστολακι το εχετε ακουσει και για το σιδερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΛΙΘΕΩΤΕΣ ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΑΜΕ (ΕΥΤΥΧΩΣ) ΤΗΝ

ΑΘΗΝΑ Κ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΦΟ (0ΧΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ) ΚΥΠΡΟ.

ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ

ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ.ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΟΡΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΣΟΥ ΛΕΩ!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ Κ ΤΟ

ΣΙΔΕΡΟ Κ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω Αθηνα μεγαλωσα και δοξα το Θεο τα εφερε η ζωη ετσι που μενω επαρχια,οπως τα λες ποιοτητα ζωης!!!Να σαι καλα και να περνας καλα εκει!!!:-)

φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω απλα παρεθεσα τη γνωμη μου.ξερω και απο μεγαλουπολεις και απο επαρχια μια που σε επαρχια εχω γεννηθει και μεγαλωσει και μεγαλουπολεις εχω αλλαξει δυο. δεν νομιζω ότι εχει θεση ο Θεος στη συζητηση μας. Απλα σου εξηγω τι θα εκανα εγω στη θεση καποιων αλλων. τωρα αν καποιος προτιμα να μενει σε περιοχη που αυριο μεθαυριο μπορει να νοσησει, τι να πω...

το μονο που μου μενει να φανταστω είναι ότι μπορεί να μη γνωρίζει. εγω τουλαχιστον παρεθεσα στη συζητηση καποια πραγματα που γνωριζω απο τη δικη μου εμπειρια. αν κανουμε όλοι το ιδιο και ενημερωνουμε ο ενας τον αλλον...ισως καποια στιγμη αποκτησουμε καλυτερη κοινωνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ εγώ χρησιμοποιώ λαπτοπ κ έχει κ ασύρματη σύνδεση. Ρώτησα 2 γιατρούς και μου είπαν το ίδιο κ αυτό που λένε τα κορίτσια εδώ: πως η ακτινοβολία είναι έτσι κ αλλιώς τόσο μεγάλη γύρω μας που δε μπορείς να την αποφύγεις. Απλά μην το βάζεις πάνω στην κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...