Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική γονιμοποίηση


Νουνου1

Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα σας. Καιρό τώρα μπαίνω και διαβάζω διάφορα εδώ και ψάχνω απαντήσεις στα ερωτήματά μου άλλες φορές παρηγοριέμαι άλλες όχι. Η ιστορία μου είναι ως εξής έκανα εμβρυομεταφορά δύο με μετριών βλαστοκύστεων 2 β β την πέμπτη μέρα τώρα βρίσκομαι ήδη στην 11η μέρα και αύριο είναι να πάω να κάνω τη β χοριακή. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα και δεν νιώθω καθόλου έγκυος μπορεί κάποια να μου πει τη γνώμη της πάνω σε αυτό και εύχομαι σε όλες που έχουμε τέτοιο θέμα να τους πάνε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα σας. Καιρό τώρα μπαίνω και διαβάζω διάφορα εδώ και ψάχνω απαντήσεις στα ερωτήματά μου άλλες φορές παρηγοριέμαι άλλες όχι. Η ιστορία μου είναι ως εξής έκανα εμβρυομεταφορά δύο με μετριών βλαστοκύστεων 2 β β την πέμπτη μέρα τώρα βρίσκομαι ήδη στην 11η μέρα και αύριο είναι να πάω να κάνω τη β χοριακή. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα και δεν νιώθω καθόλου έγκυος μπορεί κάποια να μου πει τη γνώμη της πάνω σε αυτό και εύχομαι σε όλες που έχουμε τέτοιο θέμα να τους πάνε όλα καλά

Καλησπέρα κορίτσι μου, δεν έχω κάνει εξωσωματική, έχει κάνει όμως η αδερφή μου, φαντάζομαι πως δεν έχει σημασία... τα συμπτώματα θα είναι ίδια είτε έτσι, είτε με φυσική σύλληψη... εγώ λοιπόν (με φυσική σύλληψη) δεν είχα ποτέ μου κανένα σύμπτωμα όπως ούτε κ η αδερφή μου (με εξωσωματική) ίσως απλά να είσαι από τις τυχερές! Μην αγχώνεσαι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απαντήσατε χέρομαι για τα λόγια σας και εύχομαι να είμαι όντως τυχερή αύριο. Η Παναγία να είναι μαζί μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η iriana είπε:

Νομίζω πως τα συμπτώματα είναι και θέμα οργανισμού! Δε θα με ανησυχούσε καθόλου εάν δεν είχα κανένα συμπτωμα!!! Πολλές είναι οι γυναίκες μου δεν νιώθουν τίποτα και καταλαβαίνουν την εγκυμοσύνη από την καθυστέρηση!! Αύριο άλλωστε πας για χοριακή, οπότε θα μάθεις σύντομα! Εύχομαι να είναι θετικότατη!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ το θέλω τόσο πολύ.... Και απλά ανυσηχω. Θα μάθω αύριο κάντε μια προσευχή κορίτσια για μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νουνου1 είπε:

Κορίτσια τα αποτελέσματα είναι αρνητικά 5 βγήκε η β-χοριακή πάνε όλα μέσα σε μία στιγμή

Κορίτσι μου είναι οριακή.... Δεν την λες αρνητική, την έκανες κ πριν την αναμενόμενη περίοδο. Μην χάνεις την ελπίδα σου, την Δευτέρα να πας ξανά. Εύχομαι να είναι απλά στο ξεκίνημα κ να αρχίσει να ανεβαίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:

Κορίτσια τα αποτελέσματα είναι αρνητικά 5 βγήκε η β-χοριακή πάνε όλα μέσα σε μία στιγμή

Λυπαμια κοριτσακι μου αλλα Μην Ανησυχεις ! Την επομενη φορα θα εισαι εγκυος..!! ετσι παει ...τα ποσοστα ειναι χαμηλα δυστυχως οπως  κ ναχει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου είναι οριακή.... Δεν την λες αρνητική, την έκανες κ πριν την αναμενόμενη περίοδο. Μην χάνεις την ελπίδα σου, την Δευτέρα να πας ξανά. Εύχομαι να είναι απλά στο ξεκίνημα κ να αρχίσει να ανεβαίνει

Μου είπαν ότι είναι αρνητική δεν μου δώσαν άλλο περιθώριο από το κέντρο ( πήγα ακριβώς την μέρα που μου είχαν πει να πάω να την κάνω δεν πήγα νωροτερα) από όπου την έκανα. Πήρα μετά τον προσωπικό μου γυναικολόγο και του είπα το αποτέλεσμα και επειδή έχω διαβάσει διάφορα του είπα μήπως επειδή είναι μικρότερη βέβαια του 5 να την επαναλάβω για να το σιγουρέψουμε και μου είπε να την ξανακάνω αύριο αν και δεν νομίζει να αλλάξει απλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις και για να μου φύγει η ιδέα ειπε να την κάνω αύριο παλι. Εγώ τώρα να την κάνω αύριο ή τη Δευτέρα Τι να κάνω δεν ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:

Μου είπαν ότι είναι αρνητική δεν μου δώσαν άλλο περιθώριο από το κέντρο ( πήγα ακριβώς την μέρα που μου είχαν πει να πάω να την κάνω δεν πήγα νωροτερα) από όπου την έκανα. Πήρα μετά τον προσωπικό μου γυναικολόγο και του είπα το αποτέλεσμα και επειδή έχω διαβάσει διάφορα του είπα μήπως επειδή είναι μικρότερη βέβαια του 5 να την επαναλάβω για να το σιγουρέψουμε και μου είπε να την ξανακάνω αύριο αν και δεν νομίζει να αλλάξει απλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις και για να μου φύγει η ιδέα ειπε να την κάνω αύριο παλι. Εγώ τώρα να την κάνω αύριο ή τη Δευτέρα Τι να κάνω δεν ξέρω

Σίγουρα την Δευτέρα θα έχεις το πιο βέβαιο αποτέλεσμα..... αν όμως δεν κρατιέσαι (που το καταλαβαίνω απόλυτα) τότε πήγαινε κ αύριο να δεις αν ανέβηκε έστω ελάχιστα, έχει μεγάλη σημασία να πας στο ίδιο κέντρο κ όχι κάπου αλλού! Μακάρι κορίτσι μου να πάει καλά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Σίγουρα την Δευτέρα θα έχεις το πιο βέβαιο αποτέλεσμα..... αν όμως δεν κρατιέσαι (που το καταλαβαίνω απόλυτα) τότε πήγαινε κ αύριο να δεις αν ανέβηκε έστω ελάχιστα, έχει μεγάλη σημασία να πας στο ίδιο κέντρο κ όχι κάπου αλλού! Μακάρι κορίτσι μου να πάει καλά ❤

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ σε ευχαριστώ αν και πολύ φοβάμαι ότι το αποτέλεσμα δεν αλλάζει έτσι όμως για να μου φύγει η ιδεα θα πάω αύριο γιατί σκέφτομαι ότι αν συνεχίσω και παίρνω τα φάρμακα μέχρι και τη Δευτέρα μην κάνω κακό στον οργανισμό μου γιατί κανονικά ήταν να σταματήσω σήμερα την αγωγή που θα έκανα και τη β χοριακή ενώ εγώ τα συνέχιζω εντέλει τα φάρμακα τα πήρα και το μεσημέρι και τα ήπια και τώρα το βράδυ για να πάω να κάνω αύριο το πρωί test.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Νουνου1 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ σε ευχαριστώ αν και πολύ φοβάμαι ότι το αποτέλεσμα δεν αλλάζει έτσι όμως για να μου φύγει η ιδεα θα πάω αύριο γιατί σκέφτομαι ότι αν συνεχίσω και παίρνω τα φάρμακα μέχρι και τη Δευτέρα μην κάνω κακό στον οργανισμό μου γιατί κανονικά ήταν να σταματήσω σήμερα την αγωγή που θα έκανα και τη β χοριακή ενώ εγώ τα συνέχιζω εντέλει τα φάρμακα τα πήρα και το μεσημέρι και τα ήπια και τώρα το βράδυ για να πάω να κάνω αύριο το πρωί test.

Ναι κορίτσι μου να πας... Δεν ξέρεις καμιά φορά! Στείλε αύριο να μας πεις νέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Ναι κορίτσι μου να πας... Δεν ξέρεις καμιά φορά! Στείλε αύριο να μας πεις νέα 

Θα στηλω φυσικά.... σε ευχαριστώ πολύ...ευχαριστω για το ενδιαφέρον που δείχνετε όλες οι κοπέλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Ναι κορίτσι μου να πας... Δεν ξέρεις καμιά φορά! Στείλε αύριο να μας πεις νέα 

Τελικά κατέβηκαν οι μονάδες. Δυστυχώς....κρίμα τόσος αγώνας τόση αγωνία και όλα χάθηκαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:

Τελικά κατέβηκαν οι μονάδες. Δυστυχώς....κρίμα τόσος αγώνας τόση αγωνία και όλα χάθηκαν 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου.... Σου εύχομαι ότι καλύτερο, την επόμενη φορά να τα καταφέρετε κ να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου.... Σου εύχομαι ότι καλύτερο, την επόμενη φορά να τα καταφέρετε κ να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας ❤

Σε ευχαριστώ αν και δεν θέλει να ακουση για δεύτερη φορά και έχω στεναχωρηθεί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωστόσο τελειώνει η αναρρωτική που είχα ζητήσει και μου είχανε δώσει από όταν ξεκίνησα την εμβρυομεταφορά και θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά αλλά εγώ δεν νιώθω έτοιμη νιώθω ότι δεν μπορώ να τους αντιμετωπίσω Θέλω λίγο χρόνο...να σταθώ στα πόδια μου, Θέλω να ρωτήσω λοιπόν ξέρετε σε τέτοιες περιπτώσεις αν μπορείς να ζητήσεις από τον προσωπικό σου γυναικολόγο και όχι από το κέντρο που έκανες την εξωσωματική να σου  γράψει καμιά εβδομάδα επιπλέον αναρρωτική;;;; Και αν ναι με τι αιτιολογία;;;; Θα με βοηθούσε πολύ αν γνωρίζετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Νουνου1 είπε:

Ωστόσο τελειώνει η αναρρωτική που είχα ζητήσει και μου είχανε δώσει από όταν ξεκίνησα την εμβρυομεταφορά και θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά αλλά εγώ δεν νιώθω έτοιμη νιώθω ότι δεν μπορώ να τους αντιμετωπίσω Θέλω λίγο χρόνο...να σταθώ στα πόδια μου, Θέλω να ρωτήσω λοιπόν ξέρετε σε τέτοιες περιπτώσεις αν μπορείς να ζητήσεις από τον προσωπικό σου γυναικολόγο και όχι από το κέντρο που έκανες την εξωσωματική να σου  γράψει καμιά εβδομάδα επιπλέον αναρρωτική;;;; Και αν ναι με τι αιτιολογία;;;; Θα με βοηθούσε πολύ αν γνωρίζετε....

Δεν έχω καμία ιδέα πάνω σε αυτό το κομμάτι για να σε βοηθήσω.... σου προτείνω να κάνεις ένα καινούργιο θεματάκι για να το δουν κι άλλα κορίτσια, είμαι σίγουρη ότι κάποια θα ξέρει να σε βοηθήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Δεν έχω καμία ιδέα πάνω σε αυτό το κομμάτι για να σε βοηθήσω.... σου προτείνω να κάνεις ένα καινούργιο θεματάκι για να το δουν κι άλλα κορίτσια, είμαι σίγουρη ότι κάποια θα ξέρει να σε βοηθήσει

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου για αυτές τις μέρες που ήσουνα συντροφιά μου Εγώ έτσι το έβλεπα ελπίζω να είσαι καλά εσύ και χάρηκα πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Νουνου1 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου για αυτές τις μέρες που ήσουνα συντροφιά μου Εγώ έτσι το έβλεπα ελπίζω να είσαι καλά εσύ και χάρηκα πολύ

Να είσαι καλά κοπέλα μου! Εύχομαι γρήγορα να έρθει αυτό που επιθυμείς!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...