Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η iriana είπε:

@Hopemumtobekai @Κατεριναπαπκορίτσια εύχομαι να είστε τα πρώτα θετικά τεστάκια του μήνα!!! :ymparty:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 😊

Σε ευχαριστουμε πολυ αγαπημενη μου🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου μεσα στα πολλα μηνυματα και στη στενοχωρια δεν ειδα ποτε το μηνυμα σου, Σε ευχαριστω παρα πολυ για ολα τα ονοματα θα τα κρατησω μου ειναι πολυ χρησιμα σε αυτη τη φαση. Η ιστορια που διηγηθηκες μου δημιουργησε μια αισιοδοξια. Σ' ευχαριστω πολυ πολυ και παλι❤️

Χθες το βράδυ το έστειλα. Όλα καλά θα πάνε, πηγαίνετε στο γιατρό και εκείνος θα σας πει τι να κάνετε. Περιμένουμε νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Δεν έχω γράψει στο θέμα του Σεπτεμβρίου και είπα να πω μια καλημέρα. Χαίρομαι που βλέπω καινούρια κορίτσια στην παρέα και εύχομαι σύντομα θετικές χοριακες και γερά μωρά στην αγκαλιά σας. 

Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο, αλλά έκανα τεστ και βγήκε μόνο μία γραμμή. Για σήμερα μπορεί να πενθω και το δικαιούμαι διπλά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Δεν έχω γράψει στο θέμα του Σεπτεμβρίου και είπα να πω μια καλημέρα. Χαίρομαι που βλέπω καινούρια κορίτσια στην παρέα και εύχομαι σύντομα θετικές χοριακες και γερά μωρά στην αγκαλιά σας. 

Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο, αλλά έκανα τεστ και βγήκε μόνο μία γραμμή. Για σήμερα μπορεί να πενθω και το δικαιούμαι διπλά. 

 

Καλημέρα κοπέλα μου, έγω είμαι καινούργια εδώ, συγγνώμη αλλά  δεν έτυχε να διαβάσω την ιστορία σου,  θέλεις να μας την διηγηθεις και να μας πεις σε τι φάση είσαι? 

Οσο για το τεστ μην προτρεχεις, τις προάλλες μια κοπέλα είχε αρνητικό τεστ και θετική χοριακη.. λίγο υπομονή, εύχομαι να πετάξεις απο τη χαρά σου και να μην απογοητευτείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Δεν έχω γράψει στο θέμα του Σεπτεμβρίου και είπα να πω μια καλημέρα. Χαίρομαι που βλέπω καινούρια κορίτσια στην παρέα και εύχομαι σύντομα θετικές χοριακες και γερά μωρά στην αγκαλιά σας. 

Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο, αλλά έκανα τεστ και βγήκε μόνο μία γραμμή. Για σήμερα μπορεί να πενθω και το δικαιούμαι διπλά. 

 

Καλημερα κοριτσι μου!🙂 Ειμαι κι εγω καινουρια στο φορουμ, χαρηκα που σε γνωριζω. Πολυ λυπαμαι για το αρνητικο τεστακι, προσπαθειτε καιρο? Σου ευχομαι κοριτσι αν αυτο τομηνα οντως ειναι αρνητικο,  πολυ θετικα απολεσματα το συντομοτερο💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καποιες φορες καποιος χρειαζεται να σου θυμισει οτι πρεπει να χαμογελασεις, καλημερα😃

smile.jpg

Καλημέρα χαρούμενη ημέρα ☺️☺️ Πάντα να χαμογελάμε!!! Κάνει τις δυσκολίες ένα βήμα πίσω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!😍😍 @Κατεριναπαπ ευχομαι να πετυχατε τη στιγμη και σε 14 μερουλες να γιορταζουμε ολες μαζι!!! Εχε πιστη!!! και φσκ συνεχιστε τις προσπαθειες το βραδυ!! 😉😉 Υ.γ. ο αντρας σου θεος!! Το θελει πολυ κ φαινεται!!

@Hopemumtobe εσενα μονο χαμογελαστη σε φανταζομαι!!! Τωρα π ο κυκλος σου μπηκε σε σειρα, δωστα ολα κ ασε τις εξετασεις στην ακρη!! Σημερα κ αυριο καντε υπερωριες στο κρεβατι 😆😆😆

@Raf123μου ευχαριστω γ τη θετικη σου ενεργεια!! ❣️❣️❣️Σημερα μ το καλο το θετικο τεστακι κ απ αυριο-μεθαυριο να σπασουν τα κοντερ!! 🎉🎉

Θελω αυτο το μηνα να γιορτασουμε με χοριακες!!! 💖💖💖💖

Εγω κοριτσια μου ξυπνησα με κλειστο λαιμο και 37,7.. καπου αρπαξα ιωσουλα!!🤒 Αναρρωτικη σμρ... (Χαθηκε ν τα ειχα χθες π ηταν η μερα η καλη;;;😆😆😆😆😆)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η iriana είπε:

Περαστικά σου κοριτσι μου!! Εύχομαι να μη σε ταλαιπωρήσει και σύντομα να είσαι καλά!

Ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο!!!❣️ Εσυ αυτο το μηνα χρησιμοποιησες τεστακια;; Ποτε ειναι οι μερες οι καλες;; 😉😉 Ευχομαι σε λιγες μερουλες να μοιραστεις μαζι μας ευχαριστα νεα!! 🙏🙏💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!😍😍 @Κατεριναπαπ ευχομαι να πετυχατε τη στιγμη και σε 14 μερουλες να γιορταζουμε ολες μαζι!!! Εχε πιστη!!! και φσκ συνεχιστε τις προσπαθειες το βραδυ!! 😉😉 Υ.γ. ο αντρας σου θεος!! Το θελει πολυ κ φαινεται!!

@Hopemumtobe εσενα μονο χαμογελαστη σε φανταζομαι!!! Τωρα π ο κυκλος σου μπηκε σε σειρα, δωστα ολα κ ασε τις εξετασεις στην ακρη!! Σημερα κ αυριο καντε υπερωριες στο κρεβατι 😆😆😆

@Raf123μου ευχαριστω γ τη θετικη σου ενεργεια!! ❣️❣️❣️Σημερα μ το καλο το θετικο τεστακι κ απ αυριο-μεθαυριο να σπασουν τα κοντερ!! 🎉🎉

Θελω αυτο το μηνα να γιορτασουμε με χοριακες!!! 💖💖💖💖

Εγω κοριτσια μου ξυπνησα με κλειστο λαιμο και 37,7.. καπου αρπαξα ιωσουλα!!🤒 Αναρρωτικη σμρ... (Χαθηκε ν τα ειχα χθες π ηταν η μερα η καλη;;;😆😆😆😆😆)

Καλημερα φιλη μου, οντως μονο χαμογελαστη ειμαι γενικοτερα-!😁 Κατι θα κανω σημερα  ελπιζω να μην εγινε ηδη και το εχασα γιατι χθες δεν ειχα κανει τεστ με ολα αυτα που εγιναν!!☺️

Περαστικα σου κοριτσι μου και γρηγορα, καλη ξεκουραση 😘😘😘😘 Συντομα να πεσει ο πυρετος και να ανεβει η χοριακη😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!😍😍 @Κατεριναπαπ ευχομαι να πετυχατε τη στιγμη και σε 14 μερουλες να γιορταζουμε ολες μαζι!!! Εχε πιστη!!! και φσκ συνεχιστε τις προσπαθειες το βραδυ!! 😉😉 Υ.γ. ο αντρας σου θεος!! Το θελει πολυ κ φαινεται!!

@Hopemumtobe εσενα μονο χαμογελαστη σε φανταζομαι!!! Τωρα π ο κυκλος σου μπηκε σε σειρα, δωστα ολα κ ασε τις εξετασεις στην ακρη!! Σημερα κ αυριο καντε υπερωριες στο κρεβατι 😆😆😆

@Raf123μου ευχαριστω γ τη θετικη σου ενεργεια!! ❣️❣️❣️Σημερα μ το καλο το θετικο τεστακι κ απ αυριο-μεθαυριο να σπασουν τα κοντερ!! 🎉🎉

Θελω αυτο το μηνα να γιορτασουμε με χοριακες!!! 💖💖💖💖

Εγω κοριτσια μου ξυπνησα με κλειστο λαιμο και 37,7.. καπου αρπαξα ιωσουλα!!🤒 Αναρρωτικη σμρ... (Χαθηκε ν τα ειχα χθες π ηταν η μερα η καλη;;;😆😆😆😆😆)

Ευχαριστούμε πολυ κορίτσι μου.. ναι η αλήθεια είναι οτι το θέλει πολύ ο έρμος, τον βλέπω πως κάνει με άλλα παιδάκια και στεναχωριέμαι μωρέ.. ελπίζω να του κάνω κάποια στιγμή αυτό το δώρο Θεού!!!

Εσυ πρόσεχε και ξεκουράσου, παρε καμία βιταμίνη, καναπέ χουζουρι και θα δυναμώσεις! Γενικά αυτός ο καιρός είναι πολύ ύπουλος πρέπει να προσέχουμε, περαστικά και γρήγορα κοπέλα μου💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ευχαριστούμε πολυ κορίτσι μου.. ναι η αλήθεια είναι οτι το θέλει πολύ ο έρμος, τον βλέπω πως κάνει με άλλα παιδάκια και στεναχωριέμαι μωρέ.. ελπίζω να του κάνω κάποια στιγμή αυτό το δώρο Θεού!!!

Εσυ πρόσεχε και ξεκουράσου, παρε καμία βιταμίνη, καναπέ χουζουρι και θα δυναμώσεις! Γενικά αυτός ο καιρός είναι πολύ ύπουλος πρέπει να προσέχουμε, περαστικά και γρήγορα κοπέλα μου💗💗💗

Αχ αυτες οι αντιδρασεις πολυ γρηγορα εξαντλουνται...

Ευχαριστω κοριτσι μου!! ❤️❤️❤️ Θα του το κανεις το δωρακι κ πολυ συντομα!!! Πιστεψε το!! 💝

Γ ν σου φτιαξω τη διαθεση θα σου πω οτι το σαββατοκυριακο διαβαζα την ομαδα της εξωσωματικης!!! Κ μια κοπελα, ενα βημα πριν την εξωσωματικη (περιμενε περιοδο για να κανουν τη διεγερση-αν τα λεω καλα γτ με τα σταδια δν τα ξερω καλα) ειχε καθυστερηση κ τελικα χοριακη γυρω στο 300!!!!! Το ποσο συγκινηθηκα δε λεγεται....το θαυμα εγινε!!!

Ολα θ γινουν!!! Αρκει ν το πιστεψουμε!!💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ αυτες οι αντιδρασεις πολυ γρηγορα εξαντλουνται...

Ευχαριστω κοριτσι μου!! ❤️❤️❤️ Θα του το κανεις το δωρακι κ πολυ συντομα!!! Πιστεψε το!! 💝

Γ ν σου φτιαξω τη διαθεση θα σου πω οτι το σαββατοκυριακο διαβαζα την ομαδα της εξωσωματικης!!! Κ μια κοπελα, ενα βημα πριν την εξωσωματικη (περιμενε περιοδο για να κανουν τη διεγερση-αν τα λεω καλα γτ με τα σταδια δν τα ξερω καλα) ειχε καθυστερηση κ τελικα χοριακη γυρω στο 300!!!!! Το ποσο συγκινηθηκα δε λεγεται....το θαυμα εγινε!!!

Ολα θ γινουν!!! Αρκει ν το πιστεψουμε!!💖💖💖

Αχχχ τέτοια να γίνονται κοπέλα μου και να μην ταλαιπωρείται καμία μελλοντική μανούλα ή τουλάχιστον να υπάρχουν γρήγορα αποτελέσματα.. κακα τα ψεματα ο χρόνος φθείρει τις αντοχές σου, κουράζεσαι απελπίζεσαι και απογοητεύεσαι γιατί πολλές ήταν οι φορές που έπιασες πάτο... Αλλά όπως είπε και μια φίλη μας εδω οταν πιάσεις πάτο είναι μονόδρομος να ξανά σηκωθείς!! 

Ας ελπίσουμε λοιπόν και πραγματικά ο θεούλης θα μας δώσει αυτό που λαχταραμε ολες μας.. με τον έναν ή τον άλλον τρόπο!!! 💕💗💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Δεν έχω γράψει στο θέμα του Σεπτεμβρίου και είπα να πω μια καλημέρα. Χαίρομαι που βλέπω καινούρια κορίτσια στην παρέα και εύχομαι σύντομα θετικές χοριακες και γερά μωρά στην αγκαλιά σας. 

Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο, αλλά έκανα τεστ και βγήκε μόνο μία γραμμή. Για σήμερα μπορεί να πενθω και το δικαιούμαι διπλά. 

 

Κοριτσι μου ευχομαι το τεστ σου να ηταν ελαττωματικο κ να μην ερθει η ακατανομαστη. Ελπιζω ν μας πεις αυριο-μεθαυριο οτι εκανες χοριακη κ ηταν θετικοτατη.🙏🙏🙏❤️

Διαβασα για την απωλεια π ειχατε κ δεν υπαρχουν λογια να εκφρασω τη θλιψη μου. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Ναι θα χρησιμοποιήσω! ακόμα δεν έχω ξεκινήσει... απο αύριο όμως θα αρχίσω να ελέγχω, αν και την επόμενη εβδομάδα θα είναι οι μέρες οι γόνιμες.. Τη Δευτέρα έχω και γυναικολόγο, οπότε θα διασταυρώσουμε την κατάσταση..!

Θα πας σε αυτον π μου ελεγες;; ειναι το πρωτο ραντεβου ή εχεις ξαναπαει;; 

Αχ μακαρι να δειτε την ωορρηξια κ να τα δρομολογησετε ολα!!! 

Η δικη μου γυναικολογος ηταν απ τα Lidl!!!! 😂😂😂 Λαθος ωορρηξια ειδε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Δεν έχω γράψει στο θέμα του Σεπτεμβρίου και είπα να πω μια καλημέρα. Χαίρομαι που βλέπω καινούρια κορίτσια στην παρέα και εύχομαι σύντομα θετικές χοριακες και γερά μωρά στην αγκαλιά σας. 

Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο, αλλά έκανα τεστ και βγήκε μόνο μία γραμμή. Για σήμερα μπορεί να πενθω και το δικαιούμαι διπλά. 

 

Κορίτσι μου αν μου επιτρέπεις, θέλω να σου κάνω μια ερώτηση.... είσαι ακόμα στον ίδιο γυναικολόγο ή έχει αλλάξει κάτι από το 2018?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaroμόλις κατάφερα και διάβασα την ιστορία σου καλή μου,  είσαι ήρωας κοπέλα μου! Δεν εχω λόγια, ενα θα σου πω υποκλίνομαι!!!  Μη το βάζεις κάτω και θα δεις και πάλι το θετικό αποτέλεσμα!!! Κουράγιο υπομονή και επιμονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

@misofeggaroμόλις κατάφερα και διάβασα την ιστορία σου καλή μου,  είσαι ήρωας κοπέλα μου! Δεν εχω λόγια, ενα θα σου πω υποκλίνομαι!!!  Μη το βάζεις κάτω και θα δεις και πάλι το θετικό αποτέλεσμα!!! Κουράγιο υπομονή και επιμονή!!!

@misofeggaro θα συμφωνήσω μην το βάζεις κάτω ψηλά κεφάλι και θετική ενέργεια!!!!

Κορίτσια έχω μέρες που γράφω λιγο!!

Χριστέ μου βλέπω το clearblue κ νοιωθω τελείως ξένη από όλο αυτό αφού δεν έχω δει θετικό τεστ ωορρηξίας 😂😂😂😂😂

Κ δεν θα δω βασικά...

Κορίτσια έχω τα τεστακια μήπως τα θέλει κάποια ;;;;; Αφού εγώ δεν θα τα χρησιμοποιήσω....😏😏🤔🤔 Αθήνα πάω μια μέρα τη βδομάδα αν τα θέλει κάποια να τα δώσω.... Κ λίγη μενοπουρ έχω .... Αν θέλει κάποια !

Κορίτσια γιατί έχω νεύρα ;;;;;;😂

Σκοτώνω άνθρωπο σας λέω από νεύρα αυτές τις μέρες δεν είμαι καλά !

Κακό πράγμα να μην έχεις καλές ορμόνες .. στο έλεος του Θεού με άφησε κ αυτός ο χριστιανός....ελεος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Ναι ναι θα πάω σε αυτον που σου έχω πει.. Έχω θετικό προαίσθημα ότι θα είναι καλος! Θα σου πω..

Η δική σου άμα σε είχε ενημερώσει σωστά, θα είχατε τις επαφές σας και το βράδυ και θα είχατε φουλ πιθανότητες! Κυρία μου αυτή την μια μέρα περιμένουμε κάθε μήνα κι εσύ με αποπροσανατολισες θα της έλεγα εγώ! Χαχχαχα 

Χαχαχαχα!!!! 😂😂😂 Ακριβως!!! Με εκαψε η γιατρος.. απ την αλλη βεβαια, πρωτη φορα με ειδε κ το μεγεθος του ωαριου δε βοηθουσε.. μην ειμαι αδικη..

Τελεια!! Να μας στειλεις νεα κ εντυπωσεις!! Ευχομαι ν σου φερει γουρι ο γιατρος!! 😉💖💖💖

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Γειά σου Μιμή! Παίρνεις κάποια βιταμίνη που θα μπορούσαν να βοηθήσουν τις ορμόνες σου πιθανόν? Για παράδειγμα η ινοσιτολη συνιστάται για γυναίκες με πολυκυστικες.. σου έχει δώσει ο γιατρός σου?

Παιρνω βιταμίνες κοριτσάκι μου . .. παίρνω κ inofert κ pregnacare conception

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα...🤗

Είμαι και εγώ καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα να διηγηθώ και εγώ την ιστορία μου και τους προβληματισμους μου. 

Είμαι 27 και ο συντροφος 28. Περισυ τον Μάιο έκοψα τα αντισυλληπτικά που επαιρνα λογω συνδρομο πολυκυστικων και ξεκινήσαμε να κάνουμε προσπαθειες για ένα μπεμπακι. Περασε η χρονια κοντα 6 μηνες και δυστυχώς δεν είδαμε κάτι. (φαντάστηκα μήπως είναι από τα αντισυλληπτικά και θέλω τον χρόνο μου)

2021 λοιπόν λέω τώρα ξεκινάμε δυναμικά, πήρα τεστ ωορρηξίας και μου έβγαλε δυο μήνες θετικό. Ακολούθησαν προσπαθειες και περίοδος 😢 έπειτα μου είπε ο γιατρός ότι λόγω πολυκυστικων ίσως κάνεις αυγουλακι αλλά δεν σπάει, οπότε είναι σαν χαμένη η προσπάθεια. Έτσι μπήκα στην διαδικασία πρόκλησης με χάπι και παρακολούθηση. Δύο μήνες femara. Καμια διεγερση. Δεν αντέδρασε ο οργανισμός. Ακολούθησαν δυο μήνες serpafar με επιτυχία, και ένεση ovitrelle  για σίγουρο σπάσιμο στο αυγουλακι. Παλι δεν είχαμε κάποια εγκυμοσύνη . Άρχισε να με παίρνει από κάτω.

Άλλαξα γιατρό. Πήγα και πήρα και άλλες γνώμες. Λεφτά;;; με το τσουβάλι. Όλα εκεί πάνε. 🤷‍♀️

Ο γιατρός που είμαι τώρα αφού του είπα όλο το ιστορικό, μας έστειλε για εξετάσεις

Σπερμοδιαγραμμα καλο αλλά σε μικροβιολογικο (θα κάνουμε σε λίγες μέρες σε εξειδικευμένο κέντρο για επανάληψη)

Υστεροσαλπιγγογραφια. Διάβατες σαλπιγγες ολα καλα

Οι εξετάσεις μου Καλές. Θυροειδής 2,75 προλακτινη 44(λίγο ανεβασμένη, θα κάνω επαναλλειπτικη αυτο τον μήνα γιατί δεν την είχα κάνει σωστά μου είπανε)

Σε γενικές γραμμές από όσο γνωρίζουμε είναι όλα καλά έως τώρα. 

Εάν πάω με βάση πόσο χρόνο κάνουμε ελεύθερα είμαστε στον 1 μισή χρόνο κοντά. 

Αν πάω με βάση παρακολούθησης: ωάριο να σπάει κτλ έχω κάνει 3 προσπαθειες. 

Είχαμε πάρει απόφαση ότι τον άλλο μήνα πάμε για σπερματέγχυση. Για αυτό και αυτόν τον μήνα δεν πήρα serpafar. Προς έκπληξη είδαμε σε υπέρηχο ότι έκανα μόνη αυγουλακι 18χιλ και ενδομήτριο πολύ δυνατό  9 χιλ και ο γιατρός μου έκανε ovitrelle για σιγουρια. (σκεφτόμουν λες αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μου τελικά ;;)

6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, είχα συμπτώματα τέτοια πρώτη φορα στην ζωή μου. Πρήξιμο ανελέητο στο στήθος. Και τρομερή πίεση χαμηλά και μπούκωμα. (λέω επιτέλους πετύχαμε. ειμαι σιγουρη)

Είμαι 19 μέρες από την ένεση (φαντάζομαι 16-17 από την ωορρηξία) ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος. Έκανα μια χοριακη (σε ένα μικροβιολογικο που η αλήθεια είναι ότι έχω αρχίσει να μην το εμπιστεύομαι. Αλλα δεν νομίζω να έχουν κάνει τόσο χοντρό λάθος στην χοριακη, Αν και θα το ήθελα πολύ 💖)

Αφού δεν είμαι εγγυος; που πήγε η περίοδος ; έχω τρομοκρατηθει. Σκεφτομαι οτι χειροτερο περναει απο το μυαλό ότι μπορεί να έχω. Ακόμα και εμμηνόπαυση στα 27. Ακούγεται χαζομάρα αλλα που είναι η περιοδος? Πρώτη φορά την αναμένω τόσο πολύ για να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα.....

Ουφφφ αυτα. Νομίζω σας τα είπα όλα 😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η iriana είπε:

@Antonia2κορίτσι μου σου έπεσε ο πυρετός?? Πως είσαι? Τεστ για κορονοιο θα κάνεις?

Αχ κοριτσι μου ευχαριστω γ το ενδιαφερον!!❤️

Το μεσημερακι ειχα 38. Τωρα επεσε γτ πηρα depon maximum.

Ξεκινησα αντιβιωση(klarisid) γτ ο λαιμος ειναι χαλια. Μιλησα με το γιατρο εργασιας κ μου ειπε οτι ειναι ιωση. Χθες κ σμρ εκανα απ 1 σελφ τεστ κ ηταν αρνητικα κ μου ειπε ν κανω αλλο ενα αυριο.

Επισης μου εδωσε αναρρωτικη μεχρι κ παρασκευη οποτε θα ξεκουραστω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Σε ματιασαμε για καλο, μάλλον, που είπαμε να πάρεις αναρρωτική για να κάνεις αγαπούλες...αλλά το σύμπαν δεν ξέρει ότι το ωάριο ζει μόνο 24 ώρες το πολύ, και τωρα ταλαιπωρεισαι άδικα!!! 

Εύχομαι να σε "ματιάσουμε" και να έχεις θετικό τεστακι επίσης!!!😇 🤰

Χαχαχαχα!!! Βρε λες;;;

Αχ μακαρι να ερθει η πολυποθητη καθυστερηση!! Αν κ χρονικα δε βγαινει γ αυτο το μηνα.. Τον αλλο μηνα θα παμε πιο δυναμικα κ πιο στοχευμενα!! 🎯💏😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ κοριτσι μου ευχαριστω γ το ενδιαφερον!!❤️

Το μεσημερακι ειχα 38. Τωρα επεσε γτ πηρα depon maximum.

Ξεκινησα αντιβιωση(klarisid) γτ ο λαιμος ειναι χαλια. Μιλησα με το γιατρο εργασιας κ μου ειπε οτι ειναι ιωση. Χθες κ σμρ εκανα απ 1 σελφ τεστ κ ηταν αρνητικα κ μου ειπε ν κανω αλλο ενα αυριο.

Επισης μου εδωσε αναρρωτικη μεχρι κ παρασκευη οποτε θα ξεκουραστω. 

Περαστικα σου αγαπημενη μου!! Το σκεφτηκα κι εγω να σου πω για σελφ τεστ αλλα λεω μην σε αγχωνουμε αδικα. Ευκαιρια να ξεκουραστεις και να χαλαρωσεις λιγακι🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@misofeggaro θα συμφωνήσω μην το βάζεις κάτω ψηλά κεφάλι και θετική ενέργεια!!!!

Κορίτσια έχω μέρες που γράφω λιγο!!

Χριστέ μου βλέπω το clearblue κ νοιωθω τελείως ξένη από όλο αυτό αφού δεν έχω δει θετικό τεστ ωορρηξίας 😂😂😂😂😂

Κ δεν θα δω βασικά...

Κορίτσια έχω τα τεστακια μήπως τα θέλει κάποια ;;;;; Αφού εγώ δεν θα τα χρησιμοποιήσω....😏😏🤔🤔 Αθήνα πάω μια μέρα τη βδομάδα αν τα θέλει κάποια να τα δώσω.... Κ λίγη μενοπουρ έχω .... Αν θέλει κάποια !

Κορίτσια γιατί έχω νεύρα ;;;;;;😂

Σκοτώνω άνθρωπο σας λέω από νεύρα αυτές τις μέρες δεν είμαι καλά !

Κακό πράγμα να μην έχεις καλές ορμόνες .. στο έλεος του Θεού με άφησε κ αυτός ο χριστιανός....ελεος.....

Καλησπερα κοριτσι μου ❤️Αχ  και που το βλεπεις το clearblue τσαμπα ειναι η ωορηξια, δεν ξερω αν διαβασες τα νεα για σπερμοδιαγραμμα ανδρα μου απο χθες αλλα βγηκε χαλια και οι πιθανοτητες για φυσιολογικη συλληψη δεν υπαρχουν πια. Κανω μια επαναληψη και αν βγει το ιδιο (το οποιο ειναι και αναμενομενο) μπαινω εξωσωματικη. Οποτε το δικο μου clearblue δεν χρησιμευσε καπου..

Προσπαθησε να κανεις πραγματαπου σε ευχαριστουν για να περασει καιρος μεχρι να ερθει ο καιρος να ξαναξεκινησεις  προσπαθεια  σου🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Περαστικα σου αγαπημενη μου!! Το σκεφτηκα κι εγω να σου πω για σελφ τεστ αλλα λεω μην σε αγχωνουμε αδικα. Ευκαιρια να ξεκουραστεις και να χαλαρωσεις λιγακι🙂

Ευχαριστω κοριτσι μου!! ❤️

Ε τωρα μ τον covid τρομαζουμε μ το παραμικρο.. ευτυχως δεν ειναι αυτο.. φθινοπωρινη ιωση..

Εσυ κοριτσι μου τι κανεις;; Ηρθε ο αντρουλης σου απ τη δουλεια;; Ειχες κ θετικο τεστακι σμρ 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...