Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Οχι δεν λέω να γνωρίζονται ή να συνεργάζονται.

Άλλη δουλειά κάνει ο ένας άλλη ο άλλος.

Πρέπει ομως ο γυναικολόγος / εξωσωματιστής να σεβαστεί την απόφασή σας οτι για το σπέρμα ειδικός ειναι ο ουρολόγος.

Ένα απλό παράδειγμα σαν γενική οδηγία σε εξωσωματική ή σπερματέχγυση ο γυναικολόγος συνιστά αποχή 2-4 ημέρες πριν δώσει δείγμα ο άντρας. Ο ουρολόγος ομως βαση του δικού σας ιστορικού μπορεί να  πει 1 ημέρα αποχή. Εσείς πρέπει να ακολουθήσετε τον ουρολόγο που ξαναλέω εξειδικεύεται στην αναπαραγωγή γιατί δεν εξειδικεύονται όλοι. Λίγοι έχουν εξειδίκευση.

Άλλο παράδειγμα οι περισσότεροι γυναικολόγοι / εξωσωματικοί ζητάνε εξέταση σπέρματος σε απλά μικροβιολογικά που ειναι και φθηνότερα. Το σπέρμα ομως (και ειδικά ενα παθολογικό σπέρμα) ΔΕΝ πρέπει να εξεταστεί σε μηχάνημα αλλά με ανθρώπινο μάτι που γίνεται σε συγκεκριμένα κέντρα τύπου Λυμπερόπουλος.  Είναι λεπτομέρειες που δεν δινουν σημασία αλλά κάνουν την διαφορά.

Βήμα βήμα και όλα θα τα καταφέρετε.

2021 έχουμε και την επιστήμη σύμμαχο στο πλευρό μας.

 

 

Ακριβώς, πολύ σωστά τα λες. Άλλο παράδειγμα που έτυχε σε εμάς, ο εξωσωματιστής να λέει δεν μας ενδιαφέρει ο κατακερματισμός, διότι με την εξωσωματική παρακάμπτεται, ενώ ο ουρολόγος να έχει δώσει την οδηγία να πάρει ο σύζυγος αντιοξειδωτικά και να μην γίνει καμία προσπάθεια πριν περάσουν 3 μήνες από τη λήψη τους και όχι μόνο αυτό, αλλά να μην τα σταματήσει πριν επέλθει η γονιμοποίηση. Και να φανταστείτε ότι αυτοί οι 2 όχι μόνο γνωρίζονται, αλλά ο ουρολόγος μας σύστησε τον εξωσωματιστή, αντί δηλαδή ο 2ος να το σεβαστεί αυτό και να μην ανακατευτεί με το σπέρμα, είχε και άποψη. Την οποία εμείς εννοείται αγνοήσαμε πλήρως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου @Antonia2 @BlackCat@Κατεριναπαπ @Froufro @Sandyb @iriana @Raf123 

Σας στελνω αυτο το μυνυμα για να σας πω πραγματικα ενα μεγαλο ευχαριστω μεσα απτην καρδια μου ❤️για τα μυνηματα. Αισθανομαι τοσο τυχερη που βρηκα το φορουμ πριν λιγους μηνες,νομιζω οτι ηταν γραφτο.. και ειναι πολυ δυσκολο να το μοιραστω μεκοινους μας φιλους .... Σας υπερευχαριστω και σας ευχομαι μεσα απτην καρδια μου καλη συνεχεια με προσπαθειες σας❤️

Είμαστε ολες εδώ για ένα σκοπο! Βοηθάμε η μια την άλλη ειδικά στο ψυχολογικό κομμάτι!! Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε!! Μην πέφτετε κάτω, σε κάθε δύσκολη στιγμή που νομίζετε πιάσατε πάτο να βάζετε μπροστά το επόμενο βήμα το έπομενο σχέδιο!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η iriana είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου! Περάσα πολύ δύσκολα και πραγματικά δεν πέρναγε ποτέ από το μυαλό μου ότι θα υπήρχαν τέτοιοι γιατροί!! Κι όμως..  Γι αυτό θέλει πολύ μεγάλη προσοχή και κριτική σκέψη..  ναι είναι γιατροί, αλλά ας μην τρώμε αμασητο ότι μας λέει ο πρώτος που θα πέσουμε! Εγώ πάντα λέω ξανά και ξανά να περνούμε και 2η και 3η άποψη σε πολύ σημαντικά θέματα. 

Νομίζω 3 γνώμες είναι οι καλύτερες διασταυρώνεις ποιος λέει την αλήθεια!   Έτυχε σε αλλά θέματα ιατρικά που είχαμε (·όχι σε γονιμότητα) και οντως πρέπει να το ψαχνεις να μην μένεις με την μια άποψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe είδα το μνμ σου κ λυπάμαι πολύ για το σοκ που περνάς. Σχετικά με τις συμβουλές με κάλυψαν τα κορίτσια, άλλωστε εμείς δεν είχαμε κ θέμα με σπέρμα οπότε δεν έχω να πω κάτι σε αυτό.

Ήθελα να σου πω σχετικά με τον άντρα σου. Έτσι κ ο δικός μου δεν ήταν έτοιμος για παιδί κ το αναβαλλαμε συνέχεια. Όπως κ σενα εμένα με έτρωγε ότι θα έχουμε θέμα, χωρίς ποτέ να έχουμε προσπαθήσει ούτε να έχω ένδειξη έτσι; απλά μέσα μου... Όταν αρχίσαμε ήταν χαλαρός όπως λες κ κάτσε κ θα έρθει κ είσαι αγχώδης κ μπλα μπλα μπλα. Όταν τον έζωσαν τα φίδια κ κάναμε εξετάσεις ηρεμισε γιατί είδε ότι όλα οκ ώσπου βγήκε η πολύ χαμηλή αμη κ ο γιατρός μας τρόμαξε. Ε τις ξέχασε τις φιλοσοφίες! Για πότε το πήρε απόφαση ούτε κατάλαβα! Θα δεις δεν θα τον αναγνωρίζεις όλα θα τα κάνει! Επίσης εγώ έλεγα δε θέλω εξωσωματική δε νιώθω ότι αντέχω τέτοια μανούρα, ε κ γω ποτέ άρχισα ούτε κατάλαβα. Οταν βρεθείς (δυστυχώς) στο ή έτσι ή τπτ τρέχεις με 1000. 

Οπότε θα σου ευχηθώ κ γω να έχει γίνει κάποιο λάθος αλλά θα σου πω κ ότι όλα λύνονται σήμερα κ μην ανησυχείς θα το αντιμετώπισετε μαζί ό,τι κ αν είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η iriana είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου! Περάσα πολύ δύσκολα και πραγματικά δεν πέρναγε ποτέ από το μυαλό μου ότι θα υπήρχαν τέτοιοι γιατροί!! Κι όμως..  Γι αυτό θέλει πολύ μεγάλη προσοχή και κριτική σκέψη..  ναι είναι γιατροί, αλλά ας μην τρώμε αμασητο ότι μας λέει ο πρώτος που θα πέσουμε! Εγώ πάντα λέω ξανά και ξανά να περνούμε και 2η και 3η άποψη σε πολύ σημαντικά θέματα. 

Κάποιοι γιατροί μας βλέπουν πορτοφόλια και λυπάμαι που το λεω αλλά είναι πολλοί αυτοί που μας βλέπουν ετσι! Λίγοι είναι αυτοί που πραγματικά είπαν τον όρκο του Ιπποκράτη και τον εννοούν! Συναναστρέφομαι καθημερινά μαζί με γιατρους και μπορώ να διακρίνω ποιοι είναι στο επαγγέλμα μόνο για τα χρήματα δυστυχώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είμαστε ολες εδώ για ένα σκοπο! Βοηθάμε η μια την άλλη ειδικά στο ψυχολογικό κομμάτι!! Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε!! Μην πέφτετε κάτω, σε κάθε δύσκολη στιγμή που νομίζετε πιάσατε πάτο να βάζετε μπροστά το επόμενο βήμα το έπομενο σχέδιο!! 😘😘

Μόλις η @Raf123 είπε αυτό, θυμήθηκα μια ατάκα που έχω ακούσει  σε μια ταινία κ την θυμάμαι όποτε χρειάζεται να σηκώνω τον εαυτό μου από δύσκολες καταστάσεις.... κ επειδή ίσως σήμερα @Hopemumtobe να νιώθεις πως πιάσατε πάτο θα σου την πω "όταν έχεις πιάσει πάτο, μόνο ένας δρόμος σου μένει να ακολουθήσεις..... Προς τα πάνω!" Οπότε πάρε τον χρόνο σου, σήκω όταν είσαι έτοιμη κ σκέψου το επόμενο βήμα που θα σε οδηγήσει προς τα πάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@Hopemumtobe είδα το μνμ σου κ λυπάμαι πολύ για το σοκ που περνάς. Σχετικά με τις συμβουλές με κάλυψαν τα κορίτσια, άλλωστε εμείς δεν είχαμε κ θέμα με σπέρμα οπότε δεν έχω να πω κάτι σε αυτό.

Ήθελα να σου πω σχετικά με τον άντρα σου. Έτσι κ ο δικός μου δεν ήταν έτοιμος για παιδί κ το αναβαλλαμε συνέχεια. Όπως κ σενα εμένα με έτρωγε ότι θα έχουμε θέμα, χωρίς ποτέ να έχουμε προσπαθήσει ούτε να έχω ένδειξη έτσι; απλά μέσα μου... Όταν αρχίσαμε ήταν χαλαρός όπως λες κ κάτσε κ θα έρθει κ είσαι αγχώδης κ μπλα μπλα μπλα. Όταν τον έζωσαν τα φίδια κ κάναμε εξετάσεις ηρεμισε γιατί είδε ότι όλα οκ ώσπου βγήκε η πολύ χαμηλή αμη κ ο γιατρός μας τρόμαξε. Ε τις ξέχασε τις φιλοσοφίες! Για πότε το πήρε απόφαση ούτε κατάλαβα! Θα δεις δεν θα τον αναγνωρίζεις όλα θα τα κάνει! Επίσης εγώ έλεγα δε θέλω εξωσωματική δε νιώθω ότι αντέχω τέτοια μανούρα, ε κ γω ποτέ άρχισα ούτε κατάλαβα. Οταν βρεθείς (δυστυχώς) στο ή έτσι ή τπτ τρέχεις με 1000. 

Οπότε θα σου ευχηθώ κ γω να έχει γίνει κάποιο λάθος αλλά θα σου πω κ ότι όλα λύνονται σήμερα κ μην ανησυχείς θα το αντιμετώπισετε μαζί ό,τι κ αν είναι! 

Καλησπέρα κοριτσι μου, σε ευχαριστω παρα πολυ. Κι εμενα δεν ηταν ετοιμος και δυστυχως αφησαμε παρα παρα πολλα χρονια που σιγουρα μας  προσθεσαν προβληματα.(σημερα το σκεφρομαι και νευριαζω παρα πολυ γιατι κι εγω δεν πιεσα ποτε σε τιποτα, ελεγα οκ οταν εισαι ετοινος κλπ αλλα εννοειται ηταν δικη μου επίλογη να μεινω)    Για εξωσωματικη μου φαινετ αληθεια βουνο αλλα στο τελος ετσι οπως παω θα παρακαλαω για κι εγω και αυτος. Με εχει τενοχωρησει και αντιδραση του, αυτος ηταν στη δουλεια και μετα κανονισε να βγει με φιλους, τυπου δεν τρεχει τιποτα. Αυτην την αρνηση πραγματικα δεν την μπορω δεν ειανι στο χαρακτηρα μου καθολου. Αλλα οκ σεβομαι οτι αλλος μπορει να θελει να κλειστει στον εαυτο του και να συλλογιστει απλα με στενοχωρει. Ειμαι ανθρωπος που θελω να μιλαω αλλιως σκαω (ισως το εχετε καταλαβει!) Πιστευω αν του πω για εκσωματικη θα τρεξει χαχα (λεω και κατι αστειο να χαλαρωσω γιατι νομιζα οτι θα μου σπασει το κεφαλι σημερα, πηρα μια φιλη μου η οποια απτο κλαμα επαθε σοκ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μόλις η @Raf123 είπε αυτό, θυμήθηκα μια ατάκα που έχω ακούσει  σε μια ταινία κ την θυμάμαι όποτε χρειάζεται να σηκώνω τον εαυτό μου από δύσκολες καταστάσεις.... κ επειδή ίσως σήμερα @Hopemumtobe να νιώθεις πως πιάσατε πάτο θα σου την πω "όταν έχεις πιάσει πάτο, μόνο ένας δρόμος σου μένει να ακολουθήσεις..... Προς τα πάνω!" Οπότε πάρε τον χρόνο σου, σήκω όταν είσαι έτοιμη κ σκέψου το επόμενο βήμα που θα σε οδηγήσει προς τα πάνω!!!

 Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ μεσα απτη ν καρδια μου, εισαι γλυκυτατη και εσυ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είμαστε ολες εδώ για ένα σκοπο! Βοηθάμε η μια την άλλη ειδικά στο ψυχολογικό κομμάτι!! Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε!! Μην πέφτετε κάτω, σε κάθε δύσκολη στιγμή που νομίζετε πιάσατε πάτο να βάζετε μπροστά το επόμενο βήμα το έπομενο σχέδιο!! 😘😘

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τοσο γλυκα σου λογια❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο εμεις σε ευχαριστουμε!!! ❤️❤️ Μας νοιαζεσαι ολες κ μας συμβουλευεις λες κ μας ξερεις χρονια!!! Σταζεις μελι καθε φορα!!

Δεν γινεται αυτο το dna να μην γονιμοποιηθει!!! (Σε πειραζω μηπως κ σκασει λιγο το χειλακι σου)

Να εισαι αισιοδοξη κ να σκεφτεσαι το στοχο σας!!! Εμεις εδω θ ειμαστε οοο,τι χρειαστεις!!!

Υπομονη κ επιμονη!!! 💪

Σε ευχαριστω πολυ κι εσενα για τελεια αστειακια σου, το χειλακι σκαει παντα λιγο ακομα και στις πολυ δυσκολες στιγμες, σε υπερευχαριστω για τοσαο γλυκουλικα λογακια😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου, σε ευχαριστω παρα πολυ. Κι εμενα δεν ηταν ετοιμος και δυστυχως αφησαμε παρα παρα πολλα χρονια που σιγουρα μας  προσθεσαν προβληματα.(σημερα το σκεφρομαι και νευριαζω παρα πολυ γιατι κι εγω δεν πιεσα ποτε σε τιποτα, ελεγα οκ οταν εισαι ετοινος κλπ αλλα εννοειται ηταν δικη μου επίλογη να μεινω)    Για εξωσωματικη μου φαινετ αληθεια βουνο αλλα στο τελος ετσι οπως παω θα παρακαλαω για κι εγω και αυτος. Με εχει τενοχωρησει και αντιδραση του, αυτος ηταν στη δουλεια και μετα κανονισε να βγει με φιλους, τυπου δεν τρεχει τιποτα. Αυτην την αρνηση πραγματικα δεν την μπορω δεν ειανι στο χαρακτηρα μου καθολου. Αλλα οκ σεβομαι οτι αλλος μπορει να θελει να κλειστει στον εαυτο του και να συλλογιστει απλα με στενοχωρει. Ειμαι ανθρωπος που θελω να μιλαω αλλιως σκαω (ισως το εχετε καταλαβει!) Πιστευω αν του πω για εκσωματικη θα τρεξει χαχα (λεω και κατι αστειο να χαλαρωσω γιατι νομιζα οτι θα μου σπασει το κεφαλι σημερα, πηρα μια φιλη μου η οποια απτο κλαμα επαθε σοκ!)

Ξέρεις αν είχατε βρει κάτι σε σένα το πιθανότερο είναι ότι θα ήταν εκεί να σε παρηγορεί. Νομίζω ότι βρήκε κάτι στον ίδιο είναι σοκ... Κάνει σαν να μην υπάρχει, ή ίσως δε θέλει να δείξει πόσο τον πείραξε ή ακόμα κ να μην παραδεχτεί ότι έχασε χρόνο... Θέλει λίγο καιρό να το χωνέψει, εμείς τα δεχόμαστε πιο εύκολα. Πάντως μην του χαρίστεις γαιτι ο χρόνος τρέχει. Οκ δείξε του ότι είσαι δίπλα του αλλά πάρε τον να έρθετε Αθήνα να είστε σίγουροι για το αποτέλεσμα κ εξετάστε τις επιλογές σας από εκεί κ πέρα. Είμαι σίγουρη ότι κ αυτός δεν μπορεί να το πιστέψει αυτή τη στιγμή κ ας κάνει το χαλαρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Ξέρεις αν είχατε βρει κάτι σε σένα το πιθανότερο είναι ότι θα ήταν εκεί να σε παρηγορεί. Νομίζω ότι βρήκε κάτι στον ίδιο είναι σοκ... Κάνει σαν να μην υπάρχει, ή ίσως δε θέλει να δείξει πόσο τον πείραξε ή ακόμα κ να μην παραδεχτεί ότι έχασε χρόνο... Θέλει λίγο καιρό να το χωνέψει, εμείς τα δεχόμαστε πιο εύκολα. Πάντως μην του χαρίστεις γαιτι ο χρόνος τρέχει. Οκ δείξε του ότι είσαι δίπλα του αλλά πάρε τον να έρθετε Αθήνα να είστε σίγουροι για το αποτέλεσμα κ εξετάστε τις επιλογές σας από εκεί κ πέρα. Είμαι σίγουρη ότι κ αυτός δεν μπορεί να το πιστέψει αυτή τη στιγμή κ ας κάνει το χαλαρό... 

Ναι ειναι τετοιος χαρακτηρας που θελει χρονο και για να καταλαβει και για να σκεφτει και γενικα κλεινεται στον εαυτο του- το ακριβως αντιθετο απο μενα βασικα! Κι εγω ξερω οτι τον εχει πειραξει σιγουρα και για μας αλλα και τον εαυτο του. Βεβαια ξερει μονο οτι ηταν χαμηλα αποτελεσματα αλλα δεν ξερει τι μου ειπαν οι τρεις γιατροι που μιλησα γιατι ελειπε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο αλλα ΑΝ υπαρχει διαθεση σκεφτομαι να κανουμε την προσπαθεια αυτες τις μερες τις γονιμες, ξερω ποιες οι πιθανοτητες τωρα αλλα δεν πειραζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ασχετο αλλα ΑΝ υπαρχει διαθεση σκεφτομαι να κανουμε την προσπαθεια αυτες τις μερες τις γονιμες, ξερω ποιες οι πιθανοτητες τωρα αλλα δεν πειραζει....

Φυσικά και θα κάνεις τις προσπάθειες σου ο Θεός είναι μεγάλος εχε πίστη!!! Κοριτσάκι μου δεν σε ξέρω αλλα απο αυτά που έχω διαβάσει είσαι ένας υπέροχος άνθρωπος και σου αξίζουν τα καλύτερα και θα το δεις πως θα έρθουν.. 💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ασχετο αλλα ΑΝ υπαρχει διαθεση σκεφτομαι να κανουμε την προσπαθεια αυτες τις μερες τις γονιμες, ξερω ποιες οι πιθανοτητες τωρα αλλα δεν πειραζει....

Κορίτσι μου κ το συζητάς...? Εννοείται αυτό! Εδώ η αδερφή μου που σου είπα πως έχει η κατάσταση κ πάλι εγώ της το λέω, ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΣΠΟΡΆΚΙ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ, η πιθανότητες είναι ένα ποσοστό... μπορεί να είναι μικρότερο αλλά τίποτα δεν αποκλείεται! Έχε πίστη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Φυσικά και θα κάνεις τις προσπάθειες σου ο Θεός είναι μεγάλος εχε πίστη!!! Κοριτσάκι μου δεν σε ξέρω αλλα απο αυτά που έχω διαβάσει είσαι ένας υπέροχος άνθρωπος και σου αξίζουν τα καλύτερα και θα το δεις πως θα έρθουν.. 💗💗💗💗

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου ααα με συγκινησες δεν μπροω αλλο κλαμα σημερα το εχω ετοιμο το δακρυ. Να ξερεις βλεπουμε στους αλλους αυτο που εχουμε μεσα μας,  αυτο σημαινει πως εσυ εισαι υπεροχη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ασχετο αλλα ΑΝ υπαρχει διαθεση σκεφτομαι να κανουμε την προσπαθεια αυτες τις μερες τις γονιμες, ξερω ποιες οι πιθανοτητες τωρα αλλα δεν πειραζει....

Κορίτσι μου να το κάνετε για εσας μη σκέφτεσαι τις πιθανότητες γιατί δε σας βγει! Προσπάθησε να την αποβάλεις αυτή την δυσαρέσκεια και κάντε το για εσας! Θα νιώσει κι αυτος καλύτερα ότι δε τον βλέπεις μηχανή αναπαραγωγής! Και ίσα ίσα τώρα που ξερεις τις πιθανότητες (που εύχομαι να σας διαψεύσουν) να απολαμβάνετε τον έρωτα σας κ ταυτόχρονα να κανετε τις θεραπείες σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ασχετο αλλα ΑΝ υπαρχει διαθεση σκεφτομαι να κανουμε την προσπαθεια αυτες τις μερες τις γονιμες, ξερω ποιες οι πιθανοτητες τωρα αλλα δεν πειραζει....

Εννοειται κοριτσι μου!!!! Διαβασες πιο πανω την ιστορια με τα 1000 σπερμ/ml;;; Η κοπελα εμεινε εγκυος κ οι πιθανοτητες ηταν πολυ χαμηλες.. Δωστου να καταλαβει!!!😉🎉😉🎉

Κι εγω σμρ σας ακουσα κ με το που μπηκα σπιτι με αρπαξε ο αντρας μου!! 🤣 Καντε μια ευχουλα να πιασει τοπο!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εννοειται κοριτσι μου!!!! Διαβασες πιο πανω την ιστορια με τα 1000 σπερμ/ml;;; Η κοπελα εμεινε εγκυος κ οι πιθανοτητες ηταν πολυ χαμηλες.. Δωστου να καταλαβει!!!😉🎉😉🎉

Κι εγω σμρ σας ακουσα κ με το που μπηκα σπιτι με αρπαξε ο αντρας μου!! 🤣 Καντε μια ευχουλα να πιασει τοπο!! 🙏

Μακαρι κοριτσι μου στο ευχομαι μεσα απτην καρδια μου🙏🙏🙏❤️❤️❤️ Καλα εκανες καλη μερα για προσπαθεια ηταν και το Σαββατο ισως🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου ααα με συγκινησες δεν μπροω αλλο κλαμα σημερα το εχω ετοιμο το δακρυ. Να ξερεις βλεπουμε στους αλλους αυτο που εχουμε μεσα μας,  αυτο σημαινει πως εσυ εισαι υπεροχη❤️

Οχι ασε τα δάκρυα γτ έτοιμα είναι και τα δικά μου,  έφαγα και την ένεση και οι ορμόνες μου βαράνε κόκκινο νιώθω.. λοιπον αισιόδοξες και χαρουμενες και ολα θα γίνουν!!💗💕💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εννοειται κοριτσι μου!!!! Διαβασες πιο πανω την ιστορια με τα 1000 σπερμ/ml;;; Η κοπελα εμεινε εγκυος κ οι πιθανοτητες ηταν πολυ χαμηλες.. Δωστου να καταλαβει!!!😉🎉😉🎉

Κι εγω σμρ σας ακουσα κ με το που μπηκα σπιτι με αρπαξε ο αντρας μου!! 🤣 Καντε μια ευχουλα να πιασει τοπο!! 🙏

Μακάρι να είστε τυχεροί!! Στο εύχομαι και να μην χρειαστεί να πατε ξανά στους γιατρους παρά μόνο για να βλέπετε το σποράκι σας!!! 
 

Εγω έκανα ένα τεστ πριν λίγο δεν ειναη θετικό αλλά μάλλον αύριο θα βγει θετικό…άρα καλά τα υπολόγισα Πέμπτη να έχω την ωορρηξία! 
 

Εύχομαι ο Οκτωβρης να είναι καρπερός μηνας για ολες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια ειμαι σε τεραστιο σοκ.......... Πριν λιγο πηρα αποτελεσμαρα σπερμοδιαγραμμαατος και  δεν μπορω να σταματησω να κλαιω με τιποτα.... Η κακη μου διαισθηση τοσα χρονια  οτι κατι δεν θα παει καλα επιβεβαιωθηκε.... Βγηκε το σπερμοδιαγραμμα ανδρα μου, ειχε παρα πολυ κακα αποτελεσματα σε σημειο ποθ ο γιατρος γονιμοτητας ειπε οτι ουτε εξσωματικη δεν γινεται ετσιπιθανον... (300.000 ανα ml με κατωτατο οριο 15 εκατομμυρια, και συνολο σε ολο το δειγμα 1 εκατομμυριο με κατωτατο οριο αποδεκτο τα 39...... η εκτιμηση κινητικοτητας κλπ ηταν αδυνατητα υπολιοπα δεν εκτιμουνται καν  (Μακαρι να μπορουσα να σας μεταφερω ποσο ασχημα μπορω να αισθανομαι.. Περιμενα τοσα πολλα χρονια και ενιωθα οτι κατι δεν θα παει καλα... Πραγματικα αναρωτιεμαι γιατι ? Μα γιατι?  

Κοπέλα μου γλυκιά, είσαι πάντα τόσο γλυκιά, μην κλαις….για όλα υπάρχει λύση στις μέρες μας…γιατί σου είπαν ότι δε γίνεται ούτε με εξωσωματική; Το σημαντικό είναι να είστε δυνατοί και όλα θα τα καταφέρετε!!!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe ο κάθε άνθρωπος την κάθε αναποδιά την αντιμετωπίζει διαφορετικά..Ποσό μάλλον ένας άντρας όταν μιλάμε για ένα ευαίσθητο θέμα που έχει να κάνει με τον «ανδρισμό» του και όλες αυτές τις πατριαρχικές αντιλήψεις (μαλακιες τις λέω εγώ & συγνώμη για την έκφραση) με τις οποίες δυστυχώς μεγαλώσαμε και μεγαλώνουν γενιές και γενιές!

Επισης ενώ εμείς από μικρές έναν ετήσιο έλεγχο στον γυναικολόγο τον κάνουμε κ είμαστε εξοικειωμένες με εξετάσεις & με το να δείχνουμε τον «εσωτερικό μας κόσμο» σε διάφορες ειδικότητες ,πόσους άντρες ξέρεις που έχουν κάνει ποτέ εξέταση σπέρματος έτσι βρε παιδί μου ως έλεγχο;;

Εγω κανέναν μόνο όσους αντιμετώπισαν με τους συντρόφους τους καθυστέρηση σε σύλληψη!! Εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις που προέκυψε θέμα σε μικρή ηλικία πχ κυρσοκοιλη με πόνο στην επαφή κλπ.

Επομενως δώσε του χρόνου να το αποδεχτεί ,μίλησε του με ειλικρίνεια για το τι σου είπαν οι γιατροί να έχει την πλήρη εικόνα , εξήγησε του ότι είστε ομάδα κ πρέπει να παλέψετε για έναν κοινό στόχο που θα σας φέρει κοντά στο ονειρο και πάτε παρακάτω. Δεν έχει ουσία να σκέφτεσαι τον χρόνο πριν κ γιατί δεν πιεσες και 1000 γιατί..Όλοι κ όλες τις κάναμε αυτές τις σκέψεις αλλά δεν βγάζουν πουθενά..Ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω..

Κοιταξτε μόνο μπροστά και θα τα καταφέρετε όλα σαν ομάδα..

Στον δρόμο της υποβοηθούμενης κακά τα ψέμματα η γυναίκα τραβάει το λούκι (πρωτιστως σωματικά αλλά και ψυχολογικα) αλλά και οι σύντροφοι που είναι βράχοι δίπλα της περνάνε και αυτοί πολλά κ κυρίως σιωπηλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οχι ασε τα δάκρυα γτ έτοιμα είναι και τα δικά μου,  έφαγα και την ένεση και οι ορμόνες μου βαράνε κόκκινο νιώθω.. λοιπον αισιόδοξες και χαρουμενες και ολα θα γίνουν!!💗💕💖

Κσλη επιτυχια αγαπη μου! Σημερα και αυριο στιας 5πμ το πρωι ειναι η προσπαθεια??🥰❤️❤️❤️ Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κοπέλα μου γλυκιά, είσαι πάντα τόσο γλυκιά, μην κλαις….για όλα υπάρχει λύση στις μέρες μας…γιατί σου είπαν ότι δε γίνεται ούτε με εξωσωματική; Το σημαντικό είναι να είστε δυνατοί και όλα θα τα καταφέρετε!!!🙏❤️

Σε ευχαριστω πολυ αγαπημενη μου! Μακαρι🙏 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...