Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αντισυλληπτικά - καθυστέρηση - αρνητικό τεστ


katerinaki-dm

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια μανούλα να μείνει έγκυος ενώ έπαιρνε αντισυλληπτικά χάπια! Παίρνω τα labous.. δεν  τα έπαιρνα συγκεκριμένη ώρα και ίσως να έχω μπερδέψει 1-2 μέρες και να έχω ξεκινήσει την αγωγή γιατί για τν δεύτερη μερα του κύκλου , την Τετάρτη! Είχαμε επαφες με τν άντρα μου σε γόνιμες μέρες όχι όμως να εκσπερματώσει μέσα , όμως γενικά χωρίς προφύλαξη … τελειωσα τα χάπια την Κυριακή κ τώρα που είναι Τετάρτη δν έχω αδιαθετησει ακόμα . Έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης ( first step ) και έχουν βγει αρνητικά! Ο προβληματισμός μου είναι ότι έχω πολύ συχνές αναγούλες , πολύ υπνηλία και έχω κάνει κ εμετό όπως είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη .. λέτε να υπάρχει πιθανότητα ; Η γυναικολόγος μου είπε να κάνω β χοριακη αλλά λέω να περιμένω ως την Παρασκευή! 
 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω κάποια παρόμοια εμπειρία , ούτε έχω κάποια ιδιαίτερη γνώση για τα αντισυλληπτικά χάπια αλλά αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα μια χοριακη για να καθαρίσει το τοπίο εφόσον είναι η κατάλληλη μέρα .

Σου εύχομαι το αποτέλεσμα που επιθυμείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η katerinaki-dm είπε:

 

Καλησπέρα σας! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια μανούλα να μείνει έγκυος ενώ έπαιρνε αντισυλληπτικά χάπια! Παίρνω τα labous.. δεν  τα έπαιρνα συγκεκριμένη ώρα και ίσως να έχω μπερδέψει 1-2 μέρες και να έχω ξεκινήσει την αγωγή γιατί για τν δεύτερη μερα του κύκλου , την Τετάρτη! Είχαμε επαφες με τν άντρα μου σε γόνιμες μέρες όχι όμως να εκσπερματώσει μέσα , όμως γενικά χωρίς προφύλαξη … τελειωσα τα χάπια την Κυριακή κ τώρα που είναι Τετάρτη δν έχω αδιαθετησει ακόμα . Έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης ( first step ) και έχουν βγει αρνητικά! Ο προβληματισμός μου είναι ότι έχω πολύ συχνές αναγούλες , πολύ υπνηλία και έχω κάνει κ εμετό όπως είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη .. λέτε να υπάρχει πιθανότητα ; Η γυναικολόγος μου είπε να κάνω β χοριακη αλλά λέω να περιμένω ως την Παρασκευή! 
 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! 

Γιατί να περιμένεις κορίτσι μου, δεν υπάρχει λόγος.... κάνε χοριακή να ηρεμήσεις,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η katerinaki-dm είπε:

Καλημέρα , ναι θα πάω σήμερα …. Για να δούμε! Πάντως αν είμαι ανήκω στο 1-2% πιθανοτήτων …

Κορίτσι μου έχεις αποτελέσματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2021 at 6:49 ΠΜ, ο/η katerinaki-dm είπε:

Καλημέρα , ναι θα πάω σήμερα …. Για να δούμε! Πάντως αν είμαι ανήκω στο 1-2% πιθανοτήτων …

Κάποιο νεο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...