Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Μπράβο κοριτσακι μου που είναι μια χαρά η μπεμπουλα σου!! Πολυ χαίρομαι!!Όλα θα πάνε καλά, μην αγχώνεσαι!! Έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και σκέψου πως θα κρατάς πιο σύντομα από ότι περίμενες, το μωράκι σας αγκαλίτσα!! 🥰🥰🥰

Ευχαριστώ κουνελάκι μου!! Μακάρι!! ♥️♥️♥️εσύ πως είσαι;;;

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι ο κοριτσαρος μου είναι σούπερ!!! Δεν ξέρω που θα την χωρέσω σε λίγο😂😂😂

Ρε συ ξέρεις τι συμβαίνει κουράζομαι μην λέω χαζομάρες εννοείται ότι κουράζομαι, αλλά επειδή είμαι πολλές ώρες μόνη μου όταν κάθομαι σκέφτομαι πολύ και δεν κάνει καλό το ρίχνω στις δουλειές και άμα δω ήλιο το ρίχνω στο περπάτημα. Επίσης είναι και ο εγωισμός ο άτιμος που δεν με αφήνει... Ηλίθια θα μου πείτε αλλά ναι... 

Ναι το ξαναστζητησα με την γιατρό για τα ουτρο και μου είπε να τα πάρω μέχρι τον επόμενο υπέρηχο να δούμε πως θα είναι ο τράχηλος και μπορεί να τα σταματήσω. 

Θενκιου για το σαπορτ. 

Εσύ Διονακι μου τι κάνεις πως πας;

Χαχαχαχα βρε κάτσε κάτω που πας και βόλτες...κάτσε κάτω να κάνεις τις βόλτες σου αργότερα που θα τις έχεις ανάγκη για να κατέβει το μωρό κάτω και να σπάσουν τα νερά!!!! όχι τώρα!!!!!!! Χαχαχαχαχ 

Κοίταξε ο τράχηλος γενικά καλό είναι να ενισχύεται... Για παν ενδεχόμενο...γιατί αν συμβεί και κάτι με τον τράχηλο δε φαίνεται....συνήθως δε βγάζει αιμα για να σε προειδοποιήσει....οπότε μια χαρά μου φαίνεται η γιατρός σου που θέλει να τα προλαμβάνει όλα αυτά κι ας μην τα έχεις και τόσο ανάγκη. Εγώ πριν βάλω τα δαχτυλίδια αν και δεν είχα θέμα με τον τράχηλο αλλά με όλη τον κόλπο τότε δεν τον ήξεραν όμως και μου έδωσε να παίρνω vasclor.προγεστερονη είναι και αυτό κρεμουλα που μπαίνει κάτω  και βοηθά τον τράχηλο..τώρα πια βέβαια δεν τη βάζω γτ έχω τα δαχτυλίδια....

Είσαι μια χαρά!! Να προσέχεις τον εαυτό σου και το νινακι ♥️♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Με γειά την κούνια σας κορίτσι μου!!! Εύχομαι ήσυχους υπνους και πολυωρους! 😉

Πιστεύω τον πρώτο καιρό όλοι θα έχουμε μειωμένο χώρο. Κι εμείς στην κραβατοκαμαρα για να πάει ο άντρας μου στην μεριά του θα πρέπει να κάνει ένα μικρό αλματακι αλλά μικρό το κακό!!! 😂

Το ίδιο έπαθα νκι εγώ με την μπέμπα μια μέρα πριν πάμε στην γιατρό μας δεν την ένιωθα σχεδόν καθόλου να φανταστείς όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα... Και την επόμενη με τάραξε η άτιμη... 😂😂 μάλλον μας κάνουν πλάκα... 

Εμείς χιόνια δεν είχαμε... Κρύο είχαμε μόνο και πολύ πολύ ήλιο... Οπότε την βόλτα μου την έκανα... Εσείς ταλαιπωρηθηκατε με το χιόνι;

Εμείς Πάτρα καθόλου χιόνι....μόνο όσο ανεβαίνει στα βουνά όπου πήγαμε μέχρι ένα σημείο κι είδαμε λίγο το χιονακι !!!! Α στα κάνει κι εσένα αυτά ε;;;;; Οι ακτίνες τσαπερδονες! Μας ταλαιπωρούν.... Χαλάλι αρκεί να είναι καλά και να ξαναχ?κλωτσανε!!!

Ευχαριστούμε για την κούνια.... Χαχα κι εγώ σαν τον άντρα σου δε θα έχω καθόλου χώρο θα πηδάω από την άλλη μεριά χαχαχα αλλά δεν πειράζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2022 at 4:04 ΜΜ, ο/η EvakiKrt είπε:

Δε ζήτησες να γίνει καλλιέργεια για να δουν ακριβώς περί ποιου μικρόβιου πρόκειται ? 

Εμένα μου βγήκε 2 φορες στην εξέταση ούρων, τη μία αρκετά μικροοργανισμοι κ την άλλη πολλοί κ λεύκωμα. Αλλα ο γιατρός δε το βρήκε τόσο ανησυχητικό το να έχω συμπτωματική βακτηριουρια. Παρολαυτα, Μου ξαναγράφει εξέταση (1 βδομάδα μετά απο αυτη που έδειξε πολλούς μικροοργανισμους)  αλλά με καλλιέργεια αυτή τη φορά για να δούμε τι ήταν κ βγαίνουν στείρα μικροοργανισμων!!!! (Μπορεί κ να ταν λάθος διάγνωση αλλά... Το αμελησα να κάνω ακόμη μια εξέταση..) 

Τώρα που θα κάνω καμπύλη, θα μου γράψει απολα και ούρων , προκαταβολικά κ καλλιέργεια αν τυχόν βρεθεί κάτι. 

Αλλά στη συζήτηση μου είπε, βέβαια κάπως αόριστα, ότι όσο πίνεις πολυ νερό,  κ βακτηριουρια να υπάρχει, όσο είναι σε ήπια μορφή καλύτερα να μην πάρω κάτι, κ οταν θα πλησιάζουμε προς το τέλος, τότε να το αντιμετωπίσουμε. 

Τέλος της βδομάδας θα πάω για εξετάσεις όποτε από βδομάδα θα έχω κ γω νεότερα σε αυτό. 

Λοιπόν κάθε φορά που κάνω ουρά δείχνει ότι έχω μικροοργανισμούς και πάντα κάνω καλλιέργεια και βγαίνει αρνιτικη. Αυτό μου είπε ότι λέγεται ασυμπτωματική μικροβιουρια και ότι πρέπει να καταπολεμηθεί, γι'αυτό και η αντιβίωση. Πίνω νερό σε κανονικές ποσότητες θεωρώ μέσα στην μέρα. Τώρα για το λεύκωμα από ότι κατάλαβα μου έγραψε όπως και στο κουνελάκι κάποιες έξτρα εξετάσεις πιο πολύ γιατί αγχωθηκα εγώ. Εκείνη όπως και οι δικοί σας οι γιατροί το θεώρησε φυσιολογικό.

Να σου πω την αλήθεια το μόνο που με πειράζει είναι η αντιβίωση, αλλά με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας όσον αφορά το μωρό...

Θα περιμένω νέα σου! Κι εγώ. Παρασκευή θα κάνω και τις υπόλοιπες εξετάσεις οπότε από βδομάδα θα έχω κι εγώ νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου χτες πήγα για υπέρηχο η μπέμπα μας με τον υπέρηχο του γιατρού είναι γύρω στα 1.600 gr. Όμως επειδή είναι ο υπέρηχος του νοσοκομείου και δεν είναι πάρα πολύ ακριβής όπως μου είπε και ο γιατρός θα δούμε καλύτερα στο Doppler τη Δευτέρα πόσο είναι ακριβώς. Δυστυχώς το νοσοκομείο δεν έχουν πάρα πολύ καλούς υπερήχους για αυτό κιόλας έχω επιλέξει να πηγαίνω και στη γιατρό που είχα παλιά έξω γιατί είναι λίγο πιο ακριβής ο υπέρηχος!!! Χτες μου είπε ότι η μικρή ήταν με εγκαρσια προβολή αν το λέω καλά!!!! 

Δηλαδή τα ποδαράκια ήταν δεξιά το κεφαλάκι ήταν αριστερα και η κοιλίτσα και ο ποπος ήταν κάτω! Μου είπε ότι αυτή φυσικά δεν είναι μία καλή θέση για να γεννηθεί ένα μωρό αλλά μέχρι να γίνει θα αλλάξει θέσεις!!! Ωστόσο μου είπε ότι στην περίπτωση μου καλύτερα να πάμε σε προγραμματισμένη καισαρικη... Και ίσως να προγραμματίσουμε και την καισαρική αρκετά νωρίτερα από ό,τι θα προγραμμάτιζε σε κάποια άλλη κοπέλα! Δεν με πειράζει καθόλου αρκεί να πάνε όλα καλά!!! 

Αυτά! Επόμενος σταθμός είναι το ντόπλερ! Αλλά και μετά θα πηγαίνω ανά δεύτερη εβδομάδα στο γιατρό έτσι συμφωνήσαμε!! Οπότε θα σας έχω νέα συνέχεια χαχα!! 🙏💓♥️

Αχ το ζουζουνακι σας κι εσάς μεγάλωσε πολυτ θεέ μου!!! Με το κακό το ντοπλερ ανυπομονούμε για νεότερα!!! Κι εγώ μετά το ντοπλερ από ότι κατάλαβα θα πηγαίνω κάθε 14 μέρες περίπου... Ααααα έχω ενθουσιαστεί με αυτό!!! 

Αν αυτό θεωρεί πως πρέπει να γίνει και θα είναι καλύτερο βκαι για σένα, αλλά και για το μωρό τότε ναι καισαρική... Με το καλό να την προγραμματίσετε αγάπη μου... Αχ όντως πλησιάζει ο καιρός δεν είναι ψέμα!!! 😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ευχαριστώ κουνελάκι μου!! Μακάρι!! ♥️♥️♥️εσύ πως είσαι;;;

Χαχαχαχα βρε κάτσε κάτω που πας και βόλτες...κάτσε κάτω να κάνεις τις βόλτες σου αργότερα που θα τις έχεις ανάγκη για να κατέβει το μωρό κάτω και να σπάσουν τα νερά!!!! όχι τώρα!!!!!!! Χαχαχαχαχ 

Κοίταξε ο τράχηλος γενικά καλό είναι να ενισχύεται... Για παν ενδεχόμενο...γιατί αν συμβεί και κάτι με τον τράχηλο δε φαίνεται....συνήθως δε βγάζει αιμα για να σε προειδοποιήσει....οπότε μια χαρά μου φαίνεται η γιατρός σου που θέλει να τα προλαμβάνει όλα αυτά κι ας μην τα έχεις και τόσο ανάγκη. Εγώ πριν βάλω τα δαχτυλίδια αν και δεν είχα θέμα με τον τράχηλο αλλά με όλη τον κόλπο τότε δεν τον ήξεραν όμως και μου έδωσε να παίρνω vasclor.προγεστερονη είναι και αυτό κρεμουλα που μπαίνει κάτω  και βοηθά τον τράχηλο..τώρα πια βέβαια δεν τη βάζω γτ έχω τα δαχτυλίδια....

Είσαι μια χαρά!! Να προσέχεις τον εαυτό σου και το νινακι ♥️♥️♥️♥️

 

Χαχαχαχα και ο άντρας μου ακριβώς αυτό μου λέει να κάτσω στα αυγά μου... Γιατί μετά θα πρέπει να περπατάω και δεν θα θέλω... 😂

Ναι έτσι κατάλαβα κι εγώ γιατί μετά την πήρα ξανά τηλέφωνο να τα ξαναπούμε, γιατί όταν είμαι στο ιατρείο θέλεις από την χαρά νπου βλέπω την μικρή θέλεις από το άγχος να είναι όλα καλά δεν μπορώ να συγκεβτρωθω σε αυτά που μου λέει πάντα 😂😂😂 το παθαίνετε κι εσείς αυτό; Και μου είπε αυτά που είπες κι εσύ ότι είναι καλύτερα να το προλάβουμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που μπορεί να μην φαίνεται τώρα παρά να τρέχουμε μετά....

Όσο για τον χώρο όπως κατάλαβες όλες πάνω κάτω στα ίδια είμαστε... Κι εμείς από την κρεβατοκάμαρα βγαίνουμε στο πίσω μπαλκόνι που εκεί απλώνω ρούχα κλπ κλπ. Οπότε δεν τα γλιτώνω νκι εγώ τα ζογκλερικα... 😂😂😂

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου χτες πήγα για υπέρηχο η μπέμπα μας με τον υπέρηχο του γιατρού είναι γύρω στα 1.600 gr. Όμως επειδή είναι ο υπέρηχος του νοσοκομείου και δεν είναι πάρα πολύ ακριβής όπως μου είπε και ο γιατρός θα δούμε καλύτερα στο Doppler τη Δευτέρα πόσο είναι ακριβώς. Δυστυχώς το νοσοκομείο δεν έχουν πάρα πολύ καλούς υπερήχους για αυτό κιόλας έχω επιλέξει να πηγαίνω και στη γιατρό που είχα παλιά έξω γιατί είναι λίγο πιο ακριβής ο υπέρηχος!!! Χτες μου είπε ότι η μικρή ήταν με εγκαρσια προβολή αν το λέω καλά!!!! 

Δηλαδή τα ποδαράκια ήταν δεξιά το κεφαλάκι ήταν αριστερα και η κοιλίτσα και ο ποπος ήταν κάτω! Μου είπε ότι αυτή φυσικά δεν είναι μία καλή θέση για να γεννηθεί ένα μωρό αλλά μέχρι να γίνει θα αλλάξει θέσεις!!! Ωστόσο μου είπε ότι στην περίπτωση μου καλύτερα να πάμε σε προγραμματισμένη καισαρικη... Και ίσως να προγραμματίσουμε και την καισαρική αρκετά νωρίτερα από ό,τι θα προγραμμάτιζε σε κάποια άλλη κοπέλα! Δεν με πειράζει καθόλου αρκεί να πάνε όλα καλά!!! 

Αυτά! Επόμενος σταθμός είναι το ντόπλερ! Αλλά και μετά θα πηγαίνω ανά δεύτερη εβδομάδα στο γιατρό έτσι συμφωνήσαμε!! Οπότε θα σας έχω νέα συνέχεια χαχα!! 🙏💓♥️

Τα πηγαίνεις περίφημα κ συ κ το μπουμπουκακι σου!!! Μπράβο!! Μόλις περάσει τα 2 κ κάτι κιλά είναι έτοιμο το μωρό σου, έτσι είχαν πει οι γιατροί σε μια φίλη μου που πήγαινε για πρόωρα σίγουρα αλλα μένοντας ξάπλα, γέννησε στον 9ο μήνα μωρό 2800 , που μετά τη γέννα έχασε κ λίγο πήγε στα 2600, ήταν αδυνατουλι αλλά μια χαρά, πήγε σπίτι κανονικά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!! 

Αύριο παντρεύομαιιιιιι 😂😂😂❤️❤️❤️😍😍😍👰🤵

Αχαχαχαχ μου φαίνεται πολύ περίεργο ρε κορίτσια!!! Είναι τέλειοοοοοο... 

Σήμερα πήγα έκανα και εξετάσεις αίματος και εύχομαι να βγουν όλα καλά!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααα!!! 

Αύριο παντρεύομαιιιιιι 😂😂😂❤️❤️❤️😍😍😍👰🤵

Αχαχαχαχ μου φαίνεται πολύ περίεργο ρε κορίτσια!!! Είναι τέλειοοοοοο... 

Σήμερα πήγα έκανα και εξετάσεις αίματος και εύχομαι να βγουν όλα καλά!!! 

 

Καλημερα κορίτσι!! Τέλεια, με το καλό, η ώρα η καλή!! Να είστε πάντα υγιεις και ευτυχισμένοι και να έχετε μόνο χαρές στη ζωή σας!! Τα καλύτερα έρχονται με τη μικρούλα σας σύντομα στην αγκαλιτσα σας!! 🥰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααα!!! 

Αύριο παντρεύομαιιιιιι 😂😂😂❤️❤️❤️😍😍😍👰🤵

Αχαχαχαχ μου φαίνεται πολύ περίεργο ρε κορίτσια!!! Είναι τέλειοοοοοο... 

Σήμερα πήγα έκανα και εξετάσεις αίματος και εύχομαι να βγουν όλα καλά!!! 

 

Ααααααχ, τι όμορφα!! ❤️

Μπράβο κορίτσι μου, η ώρα η καλή! Να είστε πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι, ο ένας δίπλα στον άλλον, να φτιάξετε μια όμορφη οικογένεια και να έχετε πάντα υγεία και χαρές στη ζωή σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι. 'Εχετε επικοινωνήσει με το μαιευτήριο στο οποίο θα γεννήσετε (εγώ θα γεννήσω στο Λητώ) να μάθετε πληροφορίες για τιμές, παροχές, δικαιολογητικά που χρειάζονται στην εισαγωγή και λοιπά διαδικαστικά; Είναι νωρίς λέτε; Πότε σκοπεύετε να το κάνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! 

Αααααχ @Dreamer1 μουυυ με το καλό κοριτσάρα μου!!! Αχχαχαχα μα τι υπέροχη αίσθηση είναι αυτή!!! Η ώρα η καλή !!! Να μας στείλεις να μας πεις νέα!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️💓💒💒💒💒💒

@EvakiKrt ναι κορίτσι μου δόξα το Θεό είναι καλά ...κι εγώ αυτό περιμένω να ξεπεράσει τα 2kg !!! Φτάνουμε φτάνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucky39 κορίτσι μου να σου πουν τα κορίτσια γιατί εγώ θα γεννήσω σε δήμοσιο. Αν και ρώτησα η αλήθεια είναι ήδη στο δημόσιο ποτέ να τους κλείσω δωμάτιο! Να μην είμαι με πολλά άτομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααα!!! 

Αύριο παντρεύομαιιιιιι 😂😂😂❤️❤️❤️😍😍😍👰🤵

Αχαχαχαχ μου φαίνεται πολύ περίεργο ρε κορίτσια!!! Είναι τέλειοοοοοο... 

Σήμερα πήγα έκανα και εξετάσεις αίματος και εύχομαι να βγουν όλα καλά!!! 

 

Με το καλό κορίτσι μου!! Η ώρα η καλή!! Όλα τα καλά σας εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου, με υγεία κ με το καλό να έρθει κ η πριγκίπισσα σας!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι. 'Εχετε επικοινωνήσει με το μαιευτήριο στο οποίο θα γεννήσετε (εγώ θα γεννήσω στο Λητώ) να μάθετε πληροφορίες για τιμές, παροχές, δικαιολογητικά που χρειάζονται στην εισαγωγή και λοιπά διαδικαστικά; Είναι νωρίς λέτε; Πότε σκοπεύετε να το κάνετε; 

Γεια σου κορίτσι μου, πως είσαι?? Να σου πω, Στο Λητώ?? Σίγουρα?? Εμένα ο Γιατρός μου μου είχε πει να διαλέξω αναμεσα στο Λητώ κ το Ρέα καθώς ήταν κ στα 2, μέχρι πριν λίγο καιρό και πριν 2 εβδομάδες, μου είπε άκυρο το Λητώ καθώς έγινε για κοβιντ.. τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι, η αν αλλάξει μέχρι τότε.. για τιμές μπορείς να μπεις στο ίντερνετ τιμοκατάλογος Λητώ, η να ρωτήσεις το γιατρό σου, για δικαιολογητικά έχω έχω βρει από μια ομαδική στο fb και θα πάρω τηλ μόλις πλησιάζει ο καιρός.. κάνα μήνα πριν δλδ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα την καμπύλη σακχαρου και οι τιμές μετά τη λήψη της γλυκοζης ήταν οριακά υψηλές. Το σάκχαρο νηστείας ήταν μια χαρά. 

Σήμερα επανέλαβα την εξέταση και τα αποτελέσματα ήταν χειρότερα. Και οι δύο τιμές μετά τη λήψη της γλυκοζης κοντά στο 200! Έχω στενοχωρηθεί πολύ... Όλη την εβδομάδα δεν έφαγα ούτε μέλι, λίγα φρούτα μετρημενα και έτρωγα λίγο ψωμί ολικής άλεσης. Γλυκό έχω να φάω μήνες.  Απλά σήμερα ήπια τη γλυκοζη με νερό γιατί την προηγούμενη φορά με είχε ενοχλήσει πολύ στον λαιμό. Και διάβασα ότι επιτρέπεται η κατανάλωση νερού μεταξύ των μετρήσεων. Την προηγούμενη φορά που είχα οριακά αποτελέσματα είχα πιει τη γλυκοζη σκέτη, χωρίς καθόλου νερό. 

Μέχρι να με καλέσει η γιατρός θα σκάσω... Εσείς είχατε πιει νερό;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, πως είσαι?? Να σου πω, Στο Λητώ?? Σίγουρα?? Εμένα ο Γιατρός μου μου είχε πει να διαλέξω αναμεσα στο Λητώ κ το Ρέα καθώς ήταν κ στα 2, μέχρι πριν λίγο καιρό και πριν 2 εβδομάδες, μου είπε άκυρο το Λητώ καθώς έγινε για κοβιντ.. τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι, η αν αλλάξει μέχρι τότε.. για τιμές μπορείς να μπεις στο ίντερνετ τιμοκατάλογος Λητώ, η να ρωτήσεις το γιατρό σου, για δικαιολογητικά έχω έχω βρει από μια ομαδική στο fb και θα πάρω τηλ μόλις πλησιάζει ο καιρός.. κάνα μήνα πριν δλδ.. 

Σε ευχαριστώ Κουνελάκι, δίκιο έχεις. Το είχα ξανακούσει αλλά νόμιζα ότι εννοούσαν κάποιο παρακείμενο κτήριο του Λητώ που μπορεί να ήταν για πιο γενικές παθήσεις. Δε φαντάστηκα το μαιευτήριο! Πήρα τηλ όμως τώρα και το επιβεβαίωσα. Ο γιατρός μας είναι και στο Μητέρα, απλά με βόλευε πολύ το Λητώ, είναι πολύ κοντά στο σπίτι μας! Θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά, μπορεί και μέχρι τέλος Απρίλη να έχει επανέλθει, τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααα!!! 

Αύριο παντρεύομαιιιιιι 😂😂😂❤️❤️❤️😍😍😍👰🤵

Αχαχαχαχ μου φαίνεται πολύ περίεργο ρε κορίτσια!!! Είναι τέλειοοοοοο... 

Σήμερα πήγα έκανα και εξετάσεις αίματος και εύχομαι να βγουν όλα καλά!!! 

 

Χαχα τι ωραίααα❤️❤️❤️

Με το καλό ο γάμος σας η ώρα η καλή!!!👰‍♀️🤵‍♂️ Να ζήσετε ευτυχισμένοι😍😍💘💘💘

Καλά αποτελέσματα και στις εξετάσεις σου!!🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Σε ευχαριστώ Κουνελάκι, δίκιο έχεις. Το είχα ξανακούσει αλλά νόμιζα ότι εννοούσαν κάποιο παρακείμενο κτήριο του Λητώ που μπορεί να ήταν για πιο γενικές παθήσεις. Δε φαντάστηκα το μαιευτήριο! Πήρα τηλ όμως τώρα και το επιβεβαίωσα. Ο γιατρός μας είναι και στο Μητέρα, απλά με βόλευε πολύ το Λητώ, είναι πολύ κοντά στο σπίτι μας! Θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά, μπορεί και μέχρι τέλος Απρίλη να έχει επανέλθει, τι να πω! 

Έτσι νόμιζα και εγώ.. έλεγα αποκλείεται το μαιευτήριο και μάλιστα ιδιωτικό να γίνει για κοβιντ, αλλά και όμως έγινε.. ευτυχώς εμένα με βόλευε το Ρέα από την αρχή γιατί είναι δίπλα από το σπίτι των πεθερικών μου.. εύχομαι μέχρι τότε να ανοίξει ξανά το Λητώ ως μαιευτήριο, για να είσαι και εσύ κοντά, μην τρέχεις.. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα την καμπύλη σακχαρου και οι τιμές μετά τη λήψη της γλυκοζης ήταν οριακά υψηλές. Το σάκχαρο νηστείας ήταν μια χαρά. 

Σήμερα επανέλαβα την εξέταση και τα αποτελέσματα ήταν χειρότερα. Και οι δύο τιμές μετά τη λήψη της γλυκοζης κοντά στο 200! Έχω στενοχωρηθεί πολύ... Όλη την εβδομάδα δεν έφαγα ούτε μέλι, λίγα φρούτα μετρημενα και έτρωγα λίγο ψωμί ολικής άλεσης. Γλυκό έχω να φάω μήνες.  Απλά σήμερα ήπια τη γλυκοζη με νερό γιατί την προηγούμενη φορά με είχε ενοχλήσει πολύ στον λαιμό. Και διάβασα ότι επιτρέπεται η κατανάλωση νερού μεταξύ των μετρήσεων. Την προηγούμενη φορά που είχα οριακά αποτελέσματα είχα πιει τη γλυκοζη σκέτη, χωρίς καθόλου νερό. 

Μέχρι να με καλέσει η γιατρός θα σκάσω... Εσείς είχατε πιει νερό;  

Γεια σου κορίτσι μου.. για αρχή μην στεναχωριέσαι.. είναι κάτι που ρυθμίζεται.. εγώ νερό είχα πιει ελάχιστο. 2-3 γουλιες γιατί ο μικροβιολόγος μου είχε πει δεν κάνει πολύ νερό.. μου είχε βγει η τιμή της πρώτης ώρας λίγο αναιβασμενη και ο γιατρός μου μου είπε, να κάνω μετρήσεις για 12 μέρες, κάποιες συγκεκριμένες ώρες για να δούμε αν χρειαστώ ενδοκρινολόγο για διατροφή. Μου είπε μόνο να μην τρώω παγωτό, και να τρώω πρωινό, δεκατιανο, μεσιμεριανο, απογευματινό( ένα φρούτο) και βραδυνό.. και εκεί ανάμεσα έκανα μετρήσεις. Δεν βγήκε καμία αναιβασμενη ( ευτυχώς) και να σου πω ότι έφαγα και λίγο παγωτό και ένα καφέ μέτριο το πρωί και μέλι στα δημητριακα.. και δεν στερήθηκα. Μόνο που έτρωγα αυτές τις φορές που μου είπε ( ενώ πριν έτρωγα μόνο 2 φορές, τώρα τρώω 5.., από λίγο και είμαι μια χαρά!!) ότι και να είναι ρυθμίζεται.. το ζάχαρο κύησης, είναι πάρα πολύ συχνό και ο καιρός που έχει μείνει, πολύ λίγος πια!! Πες μας τι θα σου πει ο γιατρός σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2022 at 2:24 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου χτες πήγα για υπέρηχο η μπέμπα μας με τον υπέρηχο του γιατρού είναι γύρω στα 1.600 gr. Όμως επειδή είναι ο υπέρηχος του νοσοκομείου και δεν είναι πάρα πολύ ακριβής όπως μου είπε και ο γιατρός θα δούμε καλύτερα στο Doppler τη Δευτέρα πόσο είναι ακριβώς. Δυστυχώς το νοσοκομείο δεν έχουν πάρα πολύ καλούς υπερήχους για αυτό κιόλας έχω επιλέξει να πηγαίνω και στη γιατρό που είχα παλιά έξω γιατί είναι λίγο πιο ακριβής ο υπέρηχος!!! Χτες μου είπε ότι η μικρή ήταν με εγκαρσια προβολή αν το λέω καλά!!!! 

Δηλαδή τα ποδαράκια ήταν δεξιά το κεφαλάκι ήταν αριστερα και η κοιλίτσα και ο ποπος ήταν κάτω! Μου είπε ότι αυτή φυσικά δεν είναι μία καλή θέση για να γεννηθεί ένα μωρό αλλά μέχρι να γίνει θα αλλάξει θέσεις!!! Ωστόσο μου είπε ότι στην περίπτωση μου καλύτερα να πάμε σε προγραμματισμένη καισαρικη... Και ίσως να προγραμματίσουμε και την καισαρική αρκετά νωρίτερα από ό,τι θα προγραμμάτιζε σε κάποια άλλη κοπέλα! Δεν με πειράζει καθόλου αρκεί να πάνε όλα καλά!!! 

Αυτά! Επόμενος σταθμός είναι το ντόπλερ! Αλλά και μετά θα πηγαίνω ανά δεύτερη εβδομάδα στο γιατρό έτσι συμφωνήσαμε!! Οπότε θα σας έχω νέα συνέχεια χαχα!! 🙏💓♥️

Ουφ, όλο γυρνάει η μικρή σου!! Όλες τις θέσεις έχει πιάσει😆 Αν πας με καισαρική βέβαια, δεν σε νοιάζει η θέση..

Όταν λέει να προγραμματίσετε την καισαρική αρκετά νωρίτερα, για πότε σου είπε;

Κι εγώ κάθε 2 εβδομάδες πάω από δω και πέρα!🙏 Ανυπομονώ να έρθει η άλλη εβδομάδα να κάνω κι εγώ το Doppler, καλά να είναι και για τις δυο μας εύχομαι..🙏❤️💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κουνελακι36 Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! 

Μίλησα με τη γυναικολογο, μου είπε ότι είναι κάτι που ρυθμίζεται, αλλά με παρεπεμψε σε ενδοκρινολογο. Γενικά είμαι προσεκτική με τη διατροφή. Επειδή ήμουν λιποβαρης από παιδί/εφηβη, ακολουθώ διατροφή με πέντε γεύματα την ημέρα, όπως κι εσύ εδώ, και πολλά χρόνια. Έχω φέρει το βάρος μου σε μια ισορροπία και τώρα με την εγκυμοσύνη δεν έχω πάρει κιλά και προσέχω τι τρώω. Με πείραξε πολύ να σου πω την αλήθεια...

Η ενδοκρινολογος θα με καλέσει μόλις τελειώσει το ιατρείο. Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2022 at 12:29 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Εμένα μου είπε ότι είναι σημαντικό να το κάνουμε, για να έχει αντισώματα το μωρό όταν γεννηθεί , γιατί πλέον αρκετός κόσμος δεν το κάνει και τα τελευταία χρόνια έχει μια μικρή έξαρση ο κοκκιτης. Αυτά μου είπε και με έπεισε. 😂

Θα ρωτήσω κι εγώ το γιατρό μου σχετικά με αυτό αν το θυμηθώ την επόμενη φορά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, πως είσαι?? Να σου πω, Στο Λητώ?? Σίγουρα?? Εμένα ο Γιατρός μου μου είχε πει να διαλέξω αναμεσα στο Λητώ κ το Ρέα καθώς ήταν κ στα 2, μέχρι πριν λίγο καιρό και πριν 2 εβδομάδες, μου είπε άκυρο το Λητώ καθώς έγινε για κοβιντ.. τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι, η αν αλλάξει μέχρι τότε.. για τιμές μπορείς να μπεις στο ίντερνετ τιμοκατάλογος Λητώ, η να ρωτήσεις το γιατρό σου, για δικαιολογητικά έχω έχω βρει από μια ομαδική στο fb και θα πάρω τηλ μόλις πλησιάζει ο καιρός.. κάνα μήνα πριν δλδ.. 

Κι εγώ στο Ρέα θα γεννήσω!! Εκεί γέννησα και το πρώτο💕 Πότε έχεις ΠΗΤ θύμισε μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Μόνο χαρές εύχομαι σε όλες μας με τις οικογένειες μας και τα παιδάκια μας τα όμορφα... 

@Tinkerbelly κορίτσι μου εγώ είχα πιεί κανονικά νερό γιατί όπως λες μου έκαιγε.τον λαιμό. Και από το μικροβιολογικό μου είχαν πει ότι νερό μπορώ να πίνω κανονικά.  Καταλαβαίνω πως νιώθεις αλλά το αν θα έχεις σάκχαρο κύησης ή όχι όπως κατάλαβες δεν έχει να κάνει με την διατροφή, αλλά με τον οργανισμό καθαρά, οπότε μην σκέφτεσαι ότι έχεις κάνει κάτι λάθος ή ότι φταίει εσύ.  Εσύ κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για το παιδάκι σου, υπάρχουν όμως και πράγματα που δεν εξαρτώνται από εμάς. 

Οι εξετάσεις μου βγήκαν καλές μου φαίνονται εμένα τώρα περιμένω απάντηση από την γιατρό. 

Αιματοκρίτης σταθερά εδώ και καιρό 32

Το μόνο που με παραξένεψε είναι η ουρία που ήταν κάτω από το όριο

Όλα τα υπόλοιπα δόξα τον καλό θεουλη ήταν εντός ορίων.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dreamer1 Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Έχεις δίκιο. Θα το περάσουμε και αυτό! 

Η ώρα η καλή αύριο!!! Να ζήσετε ευτυχισμένοι και αγαπημένοι!!! 🙂 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...