Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Αγάπη μου για την αιματολογική αν με ρωτάς στην αυχενική είναι papp A ή ΝΙ κάπως έτσι λέγεται ...... Αυτή πάει μαζί με αυχενική. Έκανα την αυχενική Παρασκευή και παράλληλα αιματολογική που πήρα τα αποτελέσματα πριν από λίγο...το μωράκι μου είναι καλά αλλά μου διαγνώσθηκε πιθανότητα προεκλαμψιας....και δεν ξέρω τι είναι έχω λίγο στεναχώρηθει.τελοσπαντων θα μιλήσω μετά με τη γιατρό μου.

Κατα τα άλλα σήμερα πήγα και για άλλες αιματολογικές γενικές ξέρεις ήταν σακχάρου μέσα σε αυτές....

Είχα ξανακάνει μετά τον πρώτο μου υπέρηχο.

Αυτά έχω κάνει από εξετάσεις....

Εάν θέλεις να τα δεις να ζητήσεις να πας κι εμένα η γιατρός μου είπε από δω και πέρα ανά μήνα θα κάνουμε υπέρηχο αλλά εάν θες νωρίτερα να το δεις πάρε μας να έρθεις.... 

Ομως το τι έχεις όλες αυτές τις γλυκές ανακατωσουρες είναι όντως σημάδι!!! Αχ κοριτσάκι μου!! Άντε με το καλό η αυχενικουλα σου!!

 

Νομίζω ότι η προεκλαμψια δεν ειναι κ τόσο σοβαρό ειδικά εφόσον το γνωρίζεις τόσο νωρίς, θα σου πει η γιατρός σου τι να κάνεις κ θα μηδενίσεις τις πιθανότητες.. Νομίζω salospir δίνουν ανάλογα τις πιθανότητες από ότι έχω διαβάσει δλδ κ από εδώ.. Πιστεύω να μου την κάνει κ εμένα αυτή την αιματολογική γιατί εγώ που ρώτησα το γιατρό μου είπε ανάλογα τον υπέρηχο κ βλέπουμε. Εγώ δεν έχω κάνει εξετάσεις σακχάρου, βέβαια έχω κόψει τελείως τα γλυκά, δε μου τραβάνε κ τόσο να φάω αλλά τρώω αρκετά μακαρόνια!! Εκεί με έχει ρίξει η λιγουρα μου!!🤣 Φτάνουν οπου να ναι οι μέρες, θα σε ενημερώσω για τα νεότερα μου!! Μιλά κ εσύ με τη γιατρό κ μην αγχώνεσαι, όλα λύνονται εφόσον βρίσκονται τόσο νωρίς!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα κάναμε κι εμείς αυχενική και όλα ήταν τέλεια! Και οι αιματολογικές καλές και οι μετρήσεις άψογες!!! Μόνο που μας πεδεψε αρκετά γιατί κουνιόταν συνέχεια και όταν σταματούσε καθόταν σε λάθος θέση! Η εκτίμηση για το φύλο είναι μάλλον κοριτσάκι!!!  @Tvz εγώ τις αιματολογικές τις έκανα πριν την αυχενική ούτως ώστε να τις έχω έτοιμες για να βγουν τα αποτελέσματα κατευθείαν (δεν έχω υπομονή γενικά με αυτά). Η εξέταση λέγεται PAPP-A και μετράνε και την χοριακη μαζί. Και μετά μαζί με τις μετρήσεις της αυχενικής βγάζει τις πιθανότητες για τις τρισωμιες και για πρόωρο τοκετό, περιορισμό της εμβρυϊκής ανάπτυξης και  προεκλαμψία( @Διόνη αν δεν κάνω λάθος η προεκλαμψία είναι η αύξηση της πίεσης και με ένα χαπακι και διατροφή αποφεύγεις τον κίνδυνο)! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια σήμερα κάναμε κι εμείς αυχενική και όλα ήταν τέλεια! Και οι αιματολογικές καλές και οι μετρήσεις άψογες!!! Μόνο που μας πεδεψε αρκετά γιατί κουνιόταν συνέχεια και όταν σταματούσε καθόταν σε λάθος θέση! Η εκτίμηση για το φύλο είναι μάλλον κοριτσάκι!!!  @Tvz εγώ τις αιματολογικές τις έκανα πριν την αυχενική ούτως ώστε να τις έχω έτοιμες για να βγουν τα αποτελέσματα κατευθείαν (δεν έχω υπομονή γενικά με αυτά). Η εξέταση λέγεται PAPP-A και μετράνε και την χοριακη μαζί. Και μετά μαζί με τις μετρήσεις της αυχενικής βγάζει τις πιθανότητες για τις τρισωμιες και για πρόωρο τοκετό, περιορισμό της εμβρυϊκής ανάπτυξης και  προεκλαμψία( @Διόνη αν δεν κάνω λάθος η προεκλαμψία είναι η αύξηση της πίεσης και με ένα χαπακι και διατροφή αποφεύγεις τον κίνδυνο)! 

 

Μπράβο κορίτσι μου όλα να πάνε καλά ως το τέλος σου εύχομαι! Εγώ στο ιασώ θα κάνω την αυχενική οπότε φαντάζομαι πως τα απότελεσματα θα βγουν σχετικά γρήγορα μετά από 4-5 μέρες το πολύ.. Θα σας ενημερώσω την Πέμπτη για τα νέα μου κ ελπίζω να είναι το ίδιο καλά με τα δικά σας!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα να πάνε καλά ως το τέλος σου εύχομαι! Εγώ στο ιασώ θα κάνω την αυχενική οπότε φαντάζομαι πως τα απότελεσματα θα βγουν σχετικά γρήγορα μετά από 4-5 μέρες το πολύ.. Θα σας ενημερώσω την Πέμπτη για τα νέα μου κ ελπίζω να είναι το ίδιο καλά με τα δικά σας!! 🙏🙏

Συγχαρητήρια!! Μπήκα και εγώ να δω πως πήγε!! Πολύ χαίρομαι!! Με το καλό!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Νομίζω ότι η προεκλαμψια δεν ειναι κ τόσο σοβαρό ειδικά εφόσον το γνωρίζεις τόσο νωρίς, θα σου πει η γιατρός σου τι να κάνεις κ θα μηδενίσεις τις πιθανότητες.. Νομίζω salospir δίνουν ανάλογα τις πιθανότητες από ότι έχω διαβάσει δλδ κ από εδώ.. Πιστεύω να μου την κάνει κ εμένα αυτή την αιματολογική γιατί εγώ που ρώτησα το γιατρό μου είπε ανάλογα τον υπέρηχο κ βλέπουμε. Εγώ δεν έχω κάνει εξετάσεις σακχάρου, βέβαια έχω κόψει τελείως τα γλυκά, δε μου τραβάνε κ τόσο να φάω αλλά τρώω αρκετά μακαρόνια!! Εκεί με έχει ρίξει η λιγουρα μου!!🤣 Φτάνουν οπου να ναι οι μέρες, θα σε ενημερώσω για τα νεότερα μου!! Μιλά κ εσύ με τη γιατρό κ μην αγχώνεσαι, όλα λύνονται εφόσον βρίσκονται τόσο νωρίς!! ❤️❤️

Αχ ναι!!!! Για μίλησε!!!! Χαχαχαχχαχα αλλααααααααααααααααα πρόσεχε τα μακαρονακια και όλα τα ψωμάκια και ρύζια πάρτα καλύτερα ολικής....γιατί οκ κάνα γλυκακι θα φάμε που και που αλλά τα άλλα τα τρώμε κάθε μέρα...

Αν και νομίζω θα είναι οοοολα μα όλα καλά...

Για την αιματολογική τώρα θα σου πει....εγώ πιστεύω στο τέλος θα στην κάνει!! Άλλωστε αν στη γράψει 12 ευρώ κοστίζει!! Δεν είναι και τίποτα!!! Περιμένω νεακιααα!!

Με γιατρό μίλησα και μου έδωσε όντως σαλοσπιρ και είπε θα μου πει από κοντά τα υπόλοιπα! Ηρεμησα λιγο σήμερα...ε δε φτάσαμε με τόσο κόπο ως εδώ για να μην αντιμετωπίσουμε όλες τις δυσκολίες!!!!!!! Οπότε το κεφάλι ψηλά!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα να πάνε καλά ως το τέλος σου εύχομαι! Εγώ στο ιασώ θα κάνω την αυχενική οπότε φαντάζομαι πως τα απότελεσματα θα βγουν σχετικά γρήγορα μετά από 4-5 μέρες το πολύ.. Θα σας ενημερώσω την Πέμπτη για τα νέα μου κ ελπίζω να είναι το ίδιο καλά με τα δικά σας!! 🙏🙏

Από την αυχενική τα έχεις κατευθείαν!!!! Από τον υπέρηχο!!!! Από την αιματολογική αργούν λιγάκι!!!!! Ίσως δύο μέρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια σήμερα κάναμε κι εμείς αυχενική και όλα ήταν τέλεια! Και οι αιματολογικές καλές και οι μετρήσεις άψογες!!! Μόνο που μας πεδεψε αρκετά γιατί κουνιόταν συνέχεια και όταν σταματούσε καθόταν σε λάθος θέση! Η εκτίμηση για το φύλο είναι μάλλον κοριτσάκι!!!  @Tvz εγώ τις αιματολογικές τις έκανα πριν την αυχενική ούτως ώστε να τις έχω έτοιμες για να βγουν τα αποτελέσματα κατευθείαν (δεν έχω υπομονή γενικά με αυτά). Η εξέταση λέγεται PAPP-A και μετράνε και την χοριακη μαζί. Και μετά μαζί με τις μετρήσεις της αυχενικής βγάζει τις πιθανότητες για τις τρισωμιες και για πρόωρο τοκετό, περιορισμό της εμβρυϊκής ανάπτυξης και  προεκλαμψία( @Διόνη αν δεν κάνω λάθος η προεκλαμψία είναι η αύξηση της πίεσης και με ένα χαπακι και διατροφή αποφεύγεις τον κίνδυνο)! 

 

Κοριτσάκι μου μπράβο!!!!!!!!!!

Κι εμας κοριτσάκι φαίνεται να είναι...τα κοριτσουδια μας έχουν κατακλύσει!!! Ααααχ είναι όμως τόσο ωραίο να ξέρεις το φύλο! Παίρνει μορφή όλο αυτό....και από μια σκέψη και ένα συναίσθημα το κάνεις εικόνα ρε παιδί μου !!!! 

Εντάξει κορίτσι μου !

Σας ευχαριστω πάρα πολύ για όλο το ενδιαφέρον!!!! Μου έδωσε σαλοσπιρ και μάλλον πρέπει να προσέχω το αλάτι ....θα μου τα πει αναλυτικά μετά!!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έκανα κ εγώ την αυχενική κ μετά κ την papp a.. Μια χαρά είναι τα μωράκια, φυσιολογικές οι μετρήσεις κ οι γιατροί κ οι 2 (γυναικολόγος κ έμβρυολογος) πολύ ευχαριστημένοι. Τώρα περιμένουμε κ τα αποτελέσματα από την αιματολογική από Δευτέρα μου είπαν θα βγουν για να το ολοκληρώσουμε.. Είδαμε κ φύλα μάλλον αγοράκι κ κοριτσάκι. Κ ημερομηνία τοκετού 9.4. Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος, συνεχίζουμε κ προχωράμε για το επόμενο βήμα.. Με πολλή ξεκούραση βέβαια γιατί σιγά σιγά κόβουμε κ την προγεστερονη, γιατί προχωρανε μόνα τους μου είπε ο γιατρός.. Τώρα ο επόμενος υπέρηχος σε 2 ή 3 εβδομάδες είπε ο γιατρός ότι θέλω.. Εσύ @Διόνημου τι φάρμακα παίρνεις τώρα μετα την αυχενική; εμένα μου κόβει σιγά σιγά την προγεστερονη κ θα ξεκινήσω ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο κτλ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κορίτσια μου έκανα κ εγώ την αυχενική κ μετά κ την papp a.. Μια χαρά είναι τα μωράκια, φυσιολογικές οι μετρήσεις κ οι γιατροί κ οι 2 (γυναικολόγος κ έμβρυολογος) πολύ ευχαριστημένοι. Τώρα περιμένουμε κ τα αποτελέσματα από την αιματολογική από Δευτέρα μου είπαν θα βγουν για να το ολοκληρώσουμε.. Είδαμε κ φύλα μάλλον αγοράκι κ κοριτσάκι. Κ ημερομηνία τοκετού 9.4. Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος, συνεχίζουμε κ προχωράμε για το επόμενο βήμα.. Με πολλή ξεκούραση βέβαια γιατί σιγά σιγά κόβουμε κ την προγεστερονη, γιατί προχωρανε μόνα τους μου είπε ο γιατρός.. Τώρα ο επόμενος υπέρηχος σε 2 ή 3 εβδομάδες είπε ο γιατρός ότι θέλω.. Εσύ @Διόνημου τι φάρμακα παίρνεις τώρα μετα την αυχενική; εμένα μου κόβει σιγά σιγά την προγεστερονη κ θα ξεκινήσω ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο κτλ.. 

Υπέροχα νέα! Και οι αιματολογικές μια χαρά θα είναι!  Μπράβο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κορίτσια μου έκανα κ εγώ την αυχενική κ μετά κ την papp a.. Μια χαρά είναι τα μωράκια, φυσιολογικές οι μετρήσεις κ οι γιατροί κ οι 2 (γυναικολόγος κ έμβρυολογος) πολύ ευχαριστημένοι. Τώρα περιμένουμε κ τα αποτελέσματα από την αιματολογική από Δευτέρα μου είπαν θα βγουν για να το ολοκληρώσουμε.. Είδαμε κ φύλα μάλλον αγοράκι κ κοριτσάκι. Κ ημερομηνία τοκετού 9.4. Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος, συνεχίζουμε κ προχωράμε για το επόμενο βήμα.. Με πολλή ξεκούραση βέβαια γιατί σιγά σιγά κόβουμε κ την προγεστερονη, γιατί προχωρανε μόνα τους μου είπε ο γιατρός.. Τώρα ο επόμενος υπέρηχος σε 2 ή 3 εβδομάδες είπε ο γιατρός ότι θέλω.. Εσύ @Διόνημου τι φάρμακα παίρνεις τώρα μετα την αυχενική; εμένα μου κόβει σιγά σιγά την προγεστερονη κ θα ξεκινήσω ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο κτλ.. 

συγχαρητηρια κοριτσακι μου καλο!!!! αντε ν απαρουμε και την αιματολογικη αν και ολα σπουδαια θα εχουν παει!!!!!! μα κοριτσακι κι αγορακι;;;; μπραβο!!!πολυ καλα !!!! να ειναι γερα και καλοτυχα!!!ποσο χαιρομαι!!!!

εμενα χτες μου εκοωε την μια ενεση και το ενα ουτροτζεσταν και παιρνω μονο ενα το βραδυ για δεκα μερες και μετα τελος μου ειπε!!!!τωρα για τα αλλα φαρμακα δεν ξερω! λογικα θα μου πει στις 11 του μηνα που θα παω για υπερηχο!!!!!! αλλα εκαναεξετασεις κι ειδα μου επεσε το σιδηρο αρα θα μου το αυξησει κι αυτο!!! μου ειχε πει ειναι λογικο οσο μεγαλωνει το μωρο θα πεφτει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

συγχαρητηρια κοριτσακι μου καλο!!!! αντε ν απαρουμε και την αιματολογικη αν και ολα σπουδαια θα εχουν παει!!!!!! μα κοριτσακι κι αγορακι;;;; μπραβο!!!πολυ καλα !!!! να ειναι γερα και καλοτυχα!!!ποσο χαιρομαι!!!!

εμενα χτες μου εκοωε την μια ενεση και το ενα ουτροτζεσταν και παιρνω μονο ενα το βραδυ για δεκα μερες και μετα τελος μου ειπε!!!!τωρα για τα αλλα φαρμακα δεν ξερω! λογικα θα μου πει στις 11 του μηνα που θα παω για υπερηχο!!!!!! αλλα εκαναεξετασεις κι ειδα μου επεσε το σιδηρο αρα θα μου το αυξησει κι αυτο!!! μου ειχε πει ειναι λογικο οσο μεγαλωνει το μωρο θα πεφτει!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. Κ εμένα κάπως έτσι μου είπε για τη προγεστερονη 2 για μια εβδομάδα, 1 για 1 εβδομάδα κ μετά τέλος.. Είμαι πολύ χαρούμενη κ εγώ αν κ βέβαια κρατάω κ μια επιφύλαξη για τα φύλα γιατί πάντα υπάρχει πιθανότητα λάθους αλλά η αλήθεια είναι πως χαίρομαι περισσότερο που προχωράμε καλά.. Είναι κάπως σαν να περάσαμε το πρώτο επίπεδο κ προχωράμε.. Με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας όποτε ❤️❤️.. Είδα ρωτούσες σε άλλο θέματακι για τη λίστα αγορών, σε εμάς ειδικά τις καινούριες μανούλες θα φανεί πολύ χρήσιμο. Εγώ σκεφτομαι να ξεκινήσω να αγοράζω κάποια πράγματα στη Black Friday όπως μπιμπερό κ αν υπάρχουν κ εκπτώσεις κ σε έπιπλα κτλ να ρίξω μια ματιά.. Ξέρω ότι είναι νωρίς θα είμαι μόλις στον 5ο αλλά για να έχω χρόνο να κανω κ την έρευνα μου, ποιος ξέρει μετά τον 6ο μπορεί να βαρύνω να μην είμαι για πολλά πολλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. Κ εμένα κάπως έτσι μου είπε για τη προγεστερονη 2 για μια εβδομάδα, 1 για 1 εβδομάδα κ μετά τέλος.. Είμαι πολύ χαρούμενη κ εγώ αν κ βέβαια κρατάω κ μια επιφύλαξη για τα φύλα γιατί πάντα υπάρχει πιθανότητα λάθους αλλά η αλήθεια είναι πως χαίρομαι περισσότερο που προχωράμε καλά.. Είναι κάπως σαν να περάσαμε το πρώτο επίπεδο κ προχωράμε.. Με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας όποτε ❤️❤️.. Είδα ρωτούσες σε άλλο θέματακι για τη λίστα αγορών, σε εμάς ειδικά τις καινούριες μανούλες θα φανεί πολύ χρήσιμο. Εγώ σκεφτομαι να ξεκινήσω να αγοράζω κάποια πράγματα στη Black Friday όπως μπιμπερό κ αν υπάρχουν κ εκπτώσεις κ σε έπιπλα κτλ να ρίξω μια ματιά.. Ξέρω ότι είναι νωρίς θα είμαι μόλις στον 5ο αλλά για να έχω χρόνο να κανω κ την έρευνα μου, ποιος ξέρει μετά τον 6ο μπορεί να βαρύνω να μην είμαι για πολλά πολλά.. 

Ο,τι γράψω εκεί από λίστα θα γράψουμε κι εδώ!!!!! Κι εμείς σκεφτήκαμε blackfriday με τον άντρα μου όπως επίσης και τις εκπτώσεις του Γενάρη!!!!!! Μπαίνουν οι εκπτώσεις σχετικά νωρίς κι ας λένε μέσα Γενάρη τις βάζουν με την αρχή του νέου χρόνου...οπότε έχει και αυτές στο νου σου!!!Ειδικα εσύ που έχεις δύο !!!!!

Άσε κοριτσάκι μου είναι πάρα πολλααα!!!και σκέφτομαι να τα παίρνω λίγα λίγα αλλά ο φόβος με κατακλύζει κι έτσι λέω άστο....ας γίνει κι η β επιπέδου....τώρα μου τα έσκασε και η προεκλαμψία εμένα...αλλά βλέπω κι άλλες κοπέλες τα αγόραζαν νωρίς...

παρόλα αυτά λένε αυτά τα κορίτσια ότι αν πας Λητώ και ορκεστρα θα σου δώσουν λίστα...εγώ βρήκα μια στο ίντερνετ!

https://www.palibaby.gr/lista-tis-mamas-kai-toy-moroy?gclid=CjwKCAjw49qKBhAoEiwAHQVTo7LcfGHemXrRxFxzfSjnuhV0kQrMXNCRGwQ2DdkVvUCeVbC1yerCNxoCz74QAvD_BwE

Είναι αυτή εδώ...βέβαια εκεί που λέει για τα ρουχαλακια του λίγο μπερδεύομαι γιατι δεν τα λέει αναλυτικά...έχω δει τους φοράνε και γαντακιαα και τέτοια... Φαντάζομαι οι κοπέλες σε βοηθάνε στα καταστήματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Ο,τι γράψω εκεί από λίστα θα γράψουμε κι εδώ!!!!! Κι εμείς σκεφτήκαμε blackfriday με τον άντρα μου όπως επίσης και τις εκπτώσεις του Γενάρη!!!!!! Μπαίνουν οι εκπτώσεις σχετικά νωρίς κι ας λένε μέσα Γενάρη τις βάζουν με την αρχή του νέου χρόνου...οπότε έχει και αυτές στο νου σου!!!Ειδικα εσύ που έχεις δύο !!!!!

Άσε κοριτσάκι μου είναι πάρα πολλααα!!!και σκέφτομαι να τα παίρνω λίγα λίγα αλλά ο φόβος με κατακλύζει κι έτσι λέω άστο....ας γίνει κι η β επιπέδου....τώρα μου τα έσκασε και η προεκλαμψία εμένα...αλλά βλέπω κι άλλες κοπέλες τα αγόραζαν νωρίς...

παρόλα αυτά λένε αυτά τα κορίτσια ότι αν πας Λητώ και ορκεστρα θα σου δώσουν λίστα...εγώ βρήκα μια στο ίντερνετ!

https://www.palibaby.gr/lista-tis-mamas-kai-toy-moroy?gclid=CjwKCAjw49qKBhAoEiwAHQVTo7LcfGHemXrRxFxzfSjnuhV0kQrMXNCRGwQ2DdkVvUCeVbC1yerCNxoCz74QAvD_BwE

Είναι αυτή εδώ...βέβαια εκεί που λέει για τα ρουχαλακια του λίγο μπερδεύομαι γιατι δεν τα λέει αναλυτικά...έχω δει τους φοράνε και γαντακιαα και τέτοια... Φαντάζομαι οι κοπέλες σε βοηθάνε στα καταστήματα!!!!!

Ε ναι νομίζω πως για την εποχη που θα γεννήσουμε εμείς κ για τη χώρα που ζούμε είναι λίγο υπερβολικα τα γαντακια. Τα σκουφάκια θα εξαρτηθεί από τον καιρό που θα έχει όταν βγούμε από το Μαιευτήριο γιατί θα είναι αρχή άνοιξης που είναι λίγο αμφίρροπος ο καιρός!! Σίγουρα σε βοηθούν κ οι κοπέλες απλα πρέπει να δεις κ τι σε βολεύει. Εγώ για παράδειγμα κοιτάζοντας για καρότσι προτιμούσα αυτά που είναι μπρος πίσω οι θέσεις κ όχι δίπλα δίπλα γιατι θεωρώ ότι δε θα μπορώ να περπατάω στα πεζοδρόμια με τόσο μεγάλο καρότσι. Αλλά μια φίλη μου μου είπε πως μπορεί το μπρος πίσω να έχει μεγάλο σκελετό κ να μη χωράει σε ασανσέρ ή ακόμα κ στο αυτοκίνητο. Ή κ κούνια είδα αυτή που έχει η μπόμπα για δίδυμα κ η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα να μην αγοράσω κ λικνα κ κούνια γιατί κ τα λικνα κάνουν 150-200€ κ στο επί 2 είναι κόστος.. Αλλά δεν ξέρω αν μια τέτοια κούνια χωράει στο υπνοδωμάτιο μας γιατι για την ώρα έχουμε μόνο ένα υπνοδωμάτιο που πρέπει να χωρέσουμε όλοι.. Οπότε χρειάζεται πολύ καλή έρευνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σα να αγχώθηκα λίγο δεν τα είχα καθόλου ακόμα στο μυαλό μου όλα αυτά, υπολόγιζα κατά Ιανουάριο-Φεβρουάριο να ξεκινήσω να βλέπω... 😁😁😁 Εσείς θα ψωνίσετε από τώρα; @Tvz Γαντακια τα βάζουν και για τα νυχακια τους από όσο ξέρω. Γιατί ο αδερφός μου είχε γεννηθεί κατακαλοκαιρο αλλά επειδή ξυπνούσε με γρατσουνιές του βάζαμε γαντακια. Όχι χειμωνιάτικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Σα να αγχώθηκα λίγο δεν τα είχα καθόλου ακόμα στο μυαλό μου όλα αυτά, υπολόγιζα κατά Ιανουάριο-Φεβρουάριο να ξεκινήσω να βλέπω... 😁😁😁 Εσείς θα ψωνίσετε από τώρα; @Tvz Γαντακια τα βάζουν και για τα νυχακια τους από όσο ξέρω. Γιατί ο αδερφός μου είχε γεννηθεί κατακαλοκαιρο αλλά επειδή ξυπνούσε με γρατσουνιές του βάζαμε γαντακια. Όχι χειμωνιάτικα! 

Α δεν το ήξερα για τα γαντακια,οκ.. Εγώ είπα κάπου στο Νοέμβρη να ξεκινήσω να κοιτάζω να έχω κάνει κ τη Β επιπέδου δλδ κ μετά.. Κ που δεν ξέρουμε τι να ψωνίσουμε κ να κάνουμε κ την καλύτερη έρευνα γιατί χρειαζόμαστε τα πάντα επί 2. Να έχω κατασταλάξει τι θέλω τουλάχιστον κ εκεί κατά τα Χριστούγεννα ξεκινάω τις αγορές. Εγώ έχω πητ 9.4 αλλά λόγω των διδύμων με βλέπω στην καλύτερη περίπτωση κάπου στο Μάρτη κ θεωρώ πως μετά τα Χριστούγεννα θα βαρύνω αρκετά για βόλτες στα μαγαζιά.. Κ εμένα νωρίς μου φαίνεται αλλά των φρονίμων τα παιδιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Δεν έχω ξαναγράψει στο θεματάκι σας γιατί είμαι στο άλλο θεματάκι με τις μανούλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου ‘22! 

Εγώ έχω ΠΗΤ 01.04.22 (σαν ψέμα😄) και μάλλον κοριτσάκι!! 💓🌸💓

Είναι το δεύτερο παιδάκι μου, έχω και ένα αγοράκι 13 μηνών, οπότε φαντάζομαι θα βγει κάπου τέλη Μάρτη..δε ξέρω κι όλας βέβαια, γιατί στο πρώτο πέρασα την πιθανή ημερομηνία😅

Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωράκια σας!!!💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Α δεν το ήξερα για τα γαντακια,οκ.. Εγώ είπα κάπου στο Νοέμβρη να ξεκινήσω να κοιτάζω να έχω κάνει κ τη Β επιπέδου δλδ κ μετά.. Κ που δεν ξέρουμε τι να ψωνίσουμε κ να κάνουμε κ την καλύτερη έρευνα γιατί χρειαζόμαστε τα πάντα επί 2. Να έχω κατασταλάξει τι θέλω τουλάχιστον κ εκεί κατά τα Χριστούγεννα ξεκινάω τις αγορές. Εγώ έχω πητ 9.4 αλλά λόγω των διδύμων με βλέπω στην καλύτερη περίπτωση κάπου στο Μάρτη κ θεωρώ πως μετά τα Χριστούγεννα θα βαρύνω αρκετά για βόλτες στα μαγαζιά.. Κ εμένα νωρίς μου φαίνεται αλλά των φρονίμων τα παιδιά.. 

Καλά έχεις δίκιο εσύ με τα δίδυμα είναι πιο δυσκολη κατάσταση. Θες και καλή έρευνα αγοράς γιατί πολλά τα έξοδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Δεν έχω ξαναγράψει στο θεματάκι σας γιατί είμαι στο άλλο θεματάκι με τις μανούλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου ‘22! 

Εγώ έχω ΠΗΤ 01.04.22 (σαν ψέμα😄) και μάλλον κοριτσάκι!! 💓🌸💓

Είναι το δεύτερο παιδάκι μου, έχω και ένα αγοράκι 13 μηνών, οπότε φαντάζομαι θα βγει κάπου τέλη Μάρτη..δε ξέρω κι όλας βέβαια, γιατί στο πρώτο πέρασα την πιθανή ημερομηνία😅

Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωράκια σας!!!💗💗💗

Καλησπέρα και σε σένα!!!  Το ωραιότερο ψέμα! 😂

Εγώ έχω ΠΗΤ 3/4 και επίσης μου είπαν μάλλον κοριτσάκι...❤️❤️❤️

Να χαίρεσαι το μικρακι σου, για σένα θα είναι και πιο δύσκολη η καθημερινότητα με ένα παιδί ακόμα.

Και σε σένα κορίτσι μου με το καλό και όλα καλά να πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!!! Πσοο χαίρομαι που είμαστε όλες μας καλά!!! ❤️❤️

Αύριο πάμε κι εμείς για αυχενική!! Εντάξει, πείτε με τρελή αλλά όσοι γνωστοί μου έκαναν παιδάκι το 2021 έκαναν αγόρι, και όσα ακούω για το 2022 είναι κορίτσια, ιδίως εκεί στο μήνα μας!!! 😜 Εμενα ο γιατρός στις 10 εβδομάδες μου είπε ότι ακόμα δεν φουσκωνε τίποτα αναμεσα στα ποδαράκια του μωρού!! Επίσης, κρίνοντας από το ότι η γιαγιά μου(μαμά της μαμάς μου) και η μαμά μου χωρίς συμπτώματα έκαναν κορίτσια, θα κάνω κι εγώ κοριτσάκι, μιας και δεν έχω τίποτα!! Δεν ξέρω βέβαια αν όλο αυτό δικαιολογείται κάπως γονιδιακως, αλλά το μυαλό μου αυτό λέει!! ❤️

Αύριο θα σας έχω και νεότερα φυσικά!! 

Αααχ κορίτσια αυτά τα ψώνια... Εγώ προσωπικά βλέπω τοοοσα πολλά, με τοοοοσες τιμές και έχω αρχίσει να βάζω λίγο στο μυαλό μου τι πραγματικά θα βολέψει εμένα και το μωρό, μην τα πάρουμε όλα και μας φύγουν τόσα λεφτά, κρίμα είναι!! Και φυσικά δεν μιλάω για τα απολύτως απαραίτητα!! Θα σας πω και το δικό μου "βάσανο". Ο άντρας μου θα φυγει το Σάββατο για να ολοκληρώσει την ειδικότητα του ως γιατρός στην Αγγλία και εγώ θα ακολουθήσω από Δεκέμβρη και μετά, που θα πάρω τις άδειες μου. Ωστόσο, βασανιζομαι γιατί τέλη του μήνα φεύγουμε από το σπιτι που είμαστε τώρα για να πάμε στο δικό μας(το οποίο αυτή τη στιγμή ανακαινίζουμε). Και μετά θα ανέβω και πάνω να ρυθμίσω και εκεί τη φωλιτσα που θα μας έχει βρει ο σύζυγος. Θα γεννήσω Ελλάδα οπότε τα περισσότερα θα αγοραστούν πάνω και εδώ θα αγοράσω μόνο τα απαραίτητα για τις πρώτες 40 ημέρες που θα μείνουμε. Συγγνώμη που σας πρήζω, αλλά έτσι νιώθω να μου φεύγουν λίγο τα άγχη... Αν και πιστεύω ότι όλα είναι για καλό και το μωράκι μας ήξερε ποτε ήρθε, και ας βασανιστει λίγο παραπάνω η μανούλα!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα και σε σένα!!!  Το ωραιότερο ψέμα! 😂

Εγώ έχω ΠΗΤ 3/4 και επίσης μου είπαν μάλλον κοριτσάκι...❤️❤️❤️

Να χαίρεσαι το μικρακι σου, για σένα θα είναι και πιο δύσκολη η καθημερινότητα με ένα παιδί ακόμα.

Και σε σένα κορίτσι μου με το καλό και όλα καλά να πάνε!!! 

Ευχαριστώωω αχ τι ωραία τα κοριτσάκια μας🥰🌸

Ευχαριστώ πολύ!!❤️ Η αλήθεια είναι είναι λίγο δύσκολα γιατί δεν έχω τόσο "εύκολη" εγκυμοσύνη, δηλαδή έχω πολλούυς εμετούς, ανακατωσούρες και ζαλάδες..σκέφτομαι μήπως στείλω τον μικρό σε παδικό, αλλά έχω λίγες τύψεις γιατί είναι μικρούλης ακόμα. Και φοβάμαι και μη μου φέρνει αρρώστιες και κολλήσω κι εγώ(έχω ακούσει τον πρώτο χρόνο στον παιδικό όλο αρρωσταίνουν). Από την άλλη σκέφτομαι τα καλά, ότι θα μπει σε πρόγραμμα, θα παίζει με άλλα παιδάκια κλπ.

Εσένα είναι το πρώτο σου; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!!! Πσοο χαίρομαι που είμαστε όλες μας καλά!!! ❤️❤️

Αύριο πάμε κι εμείς για αυχενική!! Εντάξει, πείτε με τρελή αλλά όσοι γνωστοί μου έκαναν παιδάκι το 2021 έκαναν αγόρι, και όσα ακούω για το 2022 είναι κορίτσια, ιδίως εκεί στο μήνα μας!!! 😜 Εμενα ο γιατρός στις 10 εβδομάδες μου είπε ότι ακόμα δεν φουσκωνε τίποτα αναμεσα στα ποδαράκια του μωρού!! Επίσης, κρίνοντας από το ότι η γιαγιά μου(μαμά της μαμάς μου) και η μαμά μου χωρίς συμπτώματα έκαναν κορίτσια, θα κάνω κι εγώ κοριτσάκι, μιας και δεν έχω τίποτα!! Δεν ξέρω βέβαια αν όλο αυτό δικαιολογείται κάπως γονιδιακως, αλλά το μυαλό μου αυτό λέει!! ❤️

Αύριο θα σας έχω και νεότερα φυσικά!! 

Αααχ κορίτσια αυτά τα ψώνια... Εγώ προσωπικά βλέπω τοοοσα πολλά, με τοοοοσες τιμές και έχω αρχίσει να βάζω λίγο στο μυαλό μου τι πραγματικά θα βολέψει εμένα και το μωρό, μην τα πάρουμε όλα και μας φύγουν τόσα λεφτά, κρίμα είναι!! Και φυσικά δεν μιλάω για τα απολύτως απαραίτητα!! Θα σας πω και το δικό μου "βάσανο". Ο άντρας μου θα φυγει το Σάββατο για να ολοκληρώσει την ειδικότητα του ως γιατρός στην Αγγλία και εγώ θα ακολουθήσω από Δεκέμβρη και μετά, που θα πάρω τις άδειες μου. Ωστόσο, βασανιζομαι γιατί τέλη του μήνα φεύγουμε από το σπιτι που είμαστε τώρα για να πάμε στο δικό μας(το οποίο αυτή τη στιγμή ανακαινίζουμε). Και μετά θα ανέβω και πάνω να ρυθμίσω και εκεί τη φωλιτσα που θα μας έχει βρει ο σύζυγος. Θα γεννήσω Ελλάδα οπότε τα περισσότερα θα αγοραστούν πάνω και εδώ θα αγοράσω μόνο τα απαραίτητα για τις πρώτες 40 ημέρες που θα μείνουμε. Συγγνώμη που σας πρήζω, αλλά έτσι νιώθω να μου φεύγουν λίγο τα άγχη... Αν και πιστεύω ότι όλα είναι για καλό και το μωράκι μας ήξερε ποτε ήρθε, και ας βασανιστει λίγο παραπάνω η μανούλα!! ❤️❤️❤️

Καλησπέραα, εγώ είμαι καινούργια σε αυτό το θεματάκι, δεν κατάλαβα καλά το Δεκέμβριο θα μετακομίσεις Αγγλία με τον άντρα σου; Γιατί είπες ότι φτιάχνετε και το σπίτι σας εδώ!

Όσο για τα συμπτώματα να σου πω ότι η μαμά μου έκανε 2 κορίτσια και πέρναγε το ίδιο χάλια με εμετούς κλπ με μένα και την αδερφή μου που κάναμε και οι δύο αγόρι😆 Αλλά μπορεί το ένστικτο σου να λέει ότι θα κάνεις κοριτσάκι και εύχομαι να είναι έτσι αν το θέλεις🥰 Κι εγώ έχω αδυναμία στα κορίτσια💞

Αα επίσης εμένα στη 10η εβδομάδα(9εβδ+5ημ) μου είχαν πει ότι μάλλον θα κάνω πάλι αγόρι, γιατί κάτι φαινόταν ανάμεσα το είδα κι εγώ😆 Μετά διάβασα ότι το φύλο διαχωρίζεται την 12η εβδομάδα, μέχρι τότε και τα αγόρια και τα κορίτσια έχουν αυτό το τσουτσουνάκι ανάμεσα, στα κορίτσια είναι η κλειτορίδα που αργότερα μπαίνει μέσα😄 Τελικά τη 14η εβδ (13εβδ+5ημ) είδαμε ότι είναι κοριτσάκι και έχω καταχαρεί😍🌸 Εύχομαι να μην ξαναλλάξει!

Κι εγώ πάντως ακούω πολλά κορίτσια τελευταία❤️❤️ Ενώ πέρσι που γεννούσα εγώ άκουγα όλο αγόρια!

Είσαι τυχερή πάντως που δεν έχεις συμπτώματα και μπορείς να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!! Με το καλό!!🥰💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώωω αχ τι ωραία τα κοριτσάκια μας🥰🌸

Ευχαριστώ πολύ!!❤️ Η αλήθεια είναι είναι λίγο δύσκολα γιατί δεν έχω τόσο "εύκολη" εγκυμοσύνη, δηλαδή έχω πολλούυς εμετούς, ανακατωσούρες και ζαλάδες..σκέφτομαι μήπως στείλω τον μικρό σε παδικό, αλλά έχω λίγες τύψεις γιατί είναι μικρούλης ακόμα. Και φοβάμαι και μη μου φέρνει αρρώστιες και κολλήσω κι εγώ(έχω ακούσει τον πρώτο χρόνο στον παιδικό όλο αρρωσταίνουν). Από την άλλη σκέφτομαι τα καλά, ότι θα μπει σε πρόγραμμα, θα παίζει με άλλα παιδάκια κλπ.

Εσένα είναι το πρώτο σου; 😊 

 Κατάλαβα δεν πρέπει να περνάς και πολύ καλά με όλη αυτή την κατάσταση. Λογικά σε λίγο θα σταματήσουν οι ανακατοσουρες και οι εμετοί και θα είσαι καλύτερα. Αλλά και πάλι είναι δύσκολο να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις του μικρου. Για παιδικό και γω δεν ξέρω τι θα έκανα αν ήμουν στην θέση σου ειδικά όπως είναι τα πράγματα τώρα. Αλλά οι μαμάδες είμαστε σκληρά καρύδια οπότε δεν σε φοβάμαι θα την βρεις την άκρη. 

Ναι εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι!!! Θεέ μου το λέω και δεν μπορώ να το πιστέψω, η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!!! Πσοο χαίρομαι που είμαστε όλες μας καλά!!! ❤️❤️

Αύριο πάμε κι εμείς για αυχενική!! Εντάξει, πείτε με τρελή αλλά όσοι γνωστοί μου έκαναν παιδάκι το 2021 έκαναν αγόρι, και όσα ακούω για το 2022 είναι κορίτσια, ιδίως εκεί στο μήνα μας!!! 😜 Εμενα ο γιατρός στις 10 εβδομάδες μου είπε ότι ακόμα δεν φουσκωνε τίποτα αναμεσα στα ποδαράκια του μωρού!! Επίσης, κρίνοντας από το ότι η γιαγιά μου(μαμά της μαμάς μου) και η μαμά μου χωρίς συμπτώματα έκαναν κορίτσια, θα κάνω κι εγώ κοριτσάκι, μιας και δεν έχω τίποτα!! Δεν ξέρω βέβαια αν όλο αυτό δικαιολογείται κάπως γονιδιακως, αλλά το μυαλό μου αυτό λέει!! ❤️

Αύριο θα σας έχω και νεότερα φυσικά!! 

Αααχ κορίτσια αυτά τα ψώνια... Εγώ προσωπικά βλέπω τοοοσα πολλά, με τοοοοσες τιμές και έχω αρχίσει να βάζω λίγο στο μυαλό μου τι πραγματικά θα βολέψει εμένα και το μωρό, μην τα πάρουμε όλα και μας φύγουν τόσα λεφτά, κρίμα είναι!! Και φυσικά δεν μιλάω για τα απολύτως απαραίτητα!! Θα σας πω και το δικό μου "βάσανο". Ο άντρας μου θα φυγει το Σάββατο για να ολοκληρώσει την ειδικότητα του ως γιατρός στην Αγγλία και εγώ θα ακολουθήσω από Δεκέμβρη και μετά, που θα πάρω τις άδειες μου. Ωστόσο, βασανιζομαι γιατί τέλη του μήνα φεύγουμε από το σπιτι που είμαστε τώρα για να πάμε στο δικό μας(το οποίο αυτή τη στιγμή ανακαινίζουμε). Και μετά θα ανέβω και πάνω να ρυθμίσω και εκεί τη φωλιτσα που θα μας έχει βρει ο σύζυγος. Θα γεννήσω Ελλάδα οπότε τα περισσότερα θα αγοραστούν πάνω και εδώ θα αγοράσω μόνο τα απαραίτητα για τις πρώτες 40 ημέρες που θα μείνουμε. Συγγνώμη που σας πρήζω, αλλά έτσι νιώθω να μου φεύγουν λίγο τα άγχη... Αν και πιστεύω ότι όλα είναι για καλό και το μωράκι μας ήξερε ποτε ήρθε, και ας βασανιστει λίγο παραπάνω η μανούλα!! ❤️❤️❤️

Με το καλό αύριο σου εύχομαι η αυχενική... Να μας στείλεις να μας πεις πως πήγε... 

Η γιαγιά μου και η μαμά μου σε όλες τις εγκυμοσύνες είχαν συμπτώματα έντονα και έκαναν και αγόρια και κορίτσια... Εγώ από την άλλη δεν έχω κανένα σύμπτωμα και μου είπαν μάλλον κοριτσάκι. Γερό να είναι και ότι να ναι!!! Εμένα η γιατρός που πήγα να κάνω την αυχενική μου είπε ότι το ένστικτο της μάνας πέφτει πολλές φορές μέσα. 

Όσον αφορά το θέμα της μετακόμισης κουράστηκα μόνο που το διάβασα. Ελπίζω να έχεις βοήθεια σε όλο αυτό και να μην το περνάς μόνη σου... Το ότι θα κάνεις τις περισσότερες αγορές στην Αγγλία νομίζω ότι θα σε διευκολύνει γιατι πιστεύω θα έχεις περισσότερες επιλογές σε όλα... κι εγώ αυτό που λες σκέφτομαι να δούμε τι θα είναι πραγματικά χρήσιμο και πρακτικό για να μη κάνουμε περιττά έξοδα γιατί είναι αρκετά, και βοήθεια δεν έχουμε... 

Θα μείνετε για πολύ καιρό στην Αγγλία ή για κάποιους μήνες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Με το καλό αύριο σου εύχομαι η αυχενική... Να μας στείλεις να μας πεις πως πήγε... 

Η γιαγιά μου και η μαμά μου σε όλες τις εγκυμοσύνες είχαν συμπτώματα έντονα και έκαναν και αγόρια και κορίτσια... Εγώ από την άλλη δεν έχω κανένα σύμπτωμα και μου είπαν μάλλον κοριτσάκι. Γερό να είναι και ότι να ναι!!! Εμένα η γιατρός που πήγα να κάνω την αυχενική μου είπε ότι το ένστικτο της μάνας πέφτει πολλές φορές μέσα. 

Όσον αφορά το θέμα της μετακόμισης κουράστηκα μόνο που το διάβασα. Ελπίζω να έχεις βοήθεια σε όλο αυτό και να μην το περνάς μόνη σου... Το ότι θα κάνεις τις περισσότερες αγορές στην Αγγλία νομίζω ότι θα σε διευκολύνει γιατι πιστεύω θα έχεις περισσότερες επιλογές σε όλα... κι εγώ αυτό που λες σκέφτομαι να δούμε τι θα είναι πραγματικά χρήσιμο και πρακτικό για να μη κάνουμε περιττά έξοδα γιατί είναι αρκετά, και βοήθεια δεν έχουμε... 

Θα μείνετε για πολύ καιρό στην Αγγλία ή για κάποιους μήνες; 

Ουφ, ο άντρας μου θα πρέπει να είναι εκεί για 3 χρόνια, γι αυτό και φτιάχνουμε και το σπίτι μας εδώ, πρώτον για να μείνω εγώ για τώρα λίγο καιρό, δεύτερον για να έχουμε κάπου να μείνουμε όταν γυρνάμε Ελλάδα για διακοπές κτλ, τρίτον γιατί κι εγώ με τη δουλειά δεν ξέρω πως θα πάει και αν θα μείνω συνεχόμενα πάνω ή αν θα γυρίσω με το μωράκι μετά την άδεια ανατροφής και τέταρτον για να έχουμε έτοιμο σπιτικό στο μέλλον!! 

Ευτυχώς οι γονείς μας βοηθάνε σε όλα και το καλό είναι ότι είναι υποστηρηκτικοι με όλα, εγώ ήξερα ότι ο άντρας μου ήθελε να πάει εξωτερικό για τη δουλειά και με αυτό πορευόμαστε από όταν είμαστε μαζί. Εξάλλου τι νόημα έχει αν κόβεις τα φτερά του άλλου; 😊 το νέο σπίτι προέκυψε ξαφνικά το καλοκαίρι, και είπαμε αφού είχαμε κάποιο ποσό στην άκρη να το ρίξουμε εκεί για να φύγουμε από το ενοίκιο και να έχουμε κάπου να βάλουμε το κεφάλι μας!! 

Όπως και να έχει, καθόλου δεν μας φοβάμαι, θα βγει άκρη, αγάπη να υπάρχει και πίστη! ❤️

Ελπίζω αύριο να έχω νεότερα να σας πω για το μωράκι μας!!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εύχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανουλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτούμε στις αγκαλίτσες μας τα μωράκια μας!! Είστε όλες λίγο πιο μπροστά σε εβδομάδες από μένα και σας διαβαζα να μαθαίνω, είπα να μπω όμως και εγώ δειλά δειλά στην παρέα σας!!

Περιμένω το πρώτο μου παιδάκι μετα από εξωσωματική και σήμερα κάναμε τον τρίτο μας υπέρηχο όπου είδαμε ότι όλα πάνε καλά οπότε αισιοδοξουμε σιγά σιγά και ετοιμαζόμαστε σε κάνα δυο βδομάδες λογικά για αυχενική..σύμφωνα με τον κύκλο μου έχω Πητ στις 5 Μαίου αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το μωράκι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο οπότε για τέλη Απριλίου λέει με βλέπει.. αυτό μας το λένε στην αυχενική με μεγαλύτερη ακρίβεια εσείς που ξέρετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...