Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

Χαχαχαχχα πόσο γελάω με τον άντρα σου.... Είναι κουραστικό ομως ε; 

Εγώ δεν ξέρω πως θα ήμουν με μεγάλο στήθος...έχω τόσο συνηθίσει αυτό το πλάκα...αφού δεν βάζω ούτε ενίσχυση...αμυδρά φαίνεται κάτι να ξεπετάγεται στο πάνω μέρος....

Χαχαχαχα κι εγώ γελάω πίστεψε με!!! 

Είναι πολύ κουραστικό ρε. Πονάει η πλατουλα αρχικά. Μετά από την αρχή μέχρι τώρα δεν έχουν σταματήσει να πονάνε λόγω της βαρύτητας πιστεύω. Και μετά δεν βρίσκεις εύκολα ωραία σχέδια σε τέτοια μεγέθη και καθόλου οικονομικά. Πρέπει μόνο από καλό μαγαζί με εσώρουχα να πάρω.. και τώρα το σκέφτομαι για σουτιέν θηλασμού ότι πρέπει να πάω να πάρω και δεν θέλω καθόλου..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εγώ κάπου τέλος του μήνα θα πάω. Δεν έχω κλείσει ακόμα ρβ θα μου κλείσει ο γιατρός τότε. Πραγματικά μου έλεγε η πεθερά μου πως τον άντρα μου δεν τον είδε ποτέ σε υπέρηχο κ είναι 37 χρόνων. Κ το φύλο το έβρισκαν ανάλογα με την κοιλιά. Δλδ εμένα θα μπερδεύονταν σίγουρα με 2 μωράκια..😂

Ναι και η πεθερά μου αυτό μου έλεγε στην κόρη της της είχαν πει ότι είναι αγόρι και τα είχε πάρει όλα μπλε και βγήκε κορίτσι τελικά 😂😂😂

Μη σου πω για την γιαγιά μου που λέει και στην μαμά μου και στον θείο μου πήγε 2 φορές στον γιατρό μια τέσσερα μηνών και μια όταν γέννησε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τελικά τη β επιπέδου θα την κάνω ακόμα πιο νωρίς με όλα αυτά που έγιναν με τον τράχηλο...σήμερα θα πάρω το γιατρό να δω τι θα έχει κανονίσει με τον άλλον που θα μου κάνει την β' επιπέδου. 

Να σας πω εγώ με τα νούμερα δεν τον έχω πολύ γιατί πάντα παίρνω από μαγαζια τύπου oysho hm και τα πάω με το μάτι....λογικά κι εγώ το 75 θα φοράω υπό νορμάλ συνθήκες ...από περιέργεια πήγα τώρα να κοιτάξω το νούμερο να καταλάβω τι φοράω αλλά έχω κόψει τις ετικέτες γιατί με ενοχλούν.... 

Υποθέτω ότι σε λίγο καιρό θα αλλάξω νούμερο... Τι στο καλό χαχαχα 😂🤣😂🤣

Πάντως και μια φίλη μου που είναι 36 το ίδιο μου έλεγε ότι δεν είχαν υπερήχους εκείνη την εποχή ....βέβαια φαντάζομαι εξαρτάται και τις περιοχές που ζούσαν... Κι εμείς τώρα χωρίς αυχενική και β επιπέδου και ντοπλερ νιώθουμε ανασφάλεια!!!! 😳😳

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Εγώ τελικά τη β επιπέδου θα την κάνω ακόμα πιο νωρίς με όλα αυτά που έγιναν με τον τράχηλο...σήμερα θα πάρω το γιατρό να δω τι θα έχει κανονίσει με τον άλλον που θα μου κάνει την β' επιπέδου. 

Να σας πω εγώ με τα νούμερα δεν τον έχω πολύ γιατί πάντα παίρνω από μαγαζια τύπου oysho hm και τα πάω με το μάτι....λογικά κι εγώ το 75 θα φοράω υπό νορμάλ συνθήκες ...από περιέργεια πήγα τώρα να κοιτάξω το νούμερο να καταλάβω τι φοράω αλλά έχω κόψει τις ετικέτες γιατί με ενοχλούν.... 

Υποθέτω ότι σε λίγο καιρό θα αλλάξω νούμερο... Τι στο καλό χαχαχα 😂🤣😂🤣

Πάντως και μια φίλη μου που είναι 36 το ίδιο μου έλεγε ότι δεν είχαν υπερήχους εκείνη την εποχή ....βέβαια φαντάζομαι εξαρτάται και τις περιοχές που ζούσαν... Κι εμείς τώρα χωρίς αυχενική και β επιπέδου και ντοπλερ νιώθουμε ανασφάλεια!!!! 😳😳

 

 

 

Δεν πειράζει καλύτερα θα ηρεμήσει και το κεφαλάκι σου... Εσύ τπως είσαι αυτές τις μέρες;

Πόσο τυχερή τελευταία φορά που ψώνισα από τέτοια μαγαζιά ήμουν 15χρονων και το αστείο είναι ότι η μαμά μου και η αδερφή μου είναι πλάκα σαν κι εσάς... 

Η πεθερά μου εμένα στην Αθήνα όταν γέννησε και την κουνιάδα μου και τον άντρα μου. Το '82 & '84 στην κόρη της δεν έκανε κανένα υπέρηχο στον κανακάρη έκανε έναν!! 

Η γιαγιά μου που έμενε επαρχία (που είναι ένα χρόνο μικρότερη από την πεθερά μου 😂) γέννησε το '69 και το '81 και για εξετάσεις έπρεπε να πάνε Θεσσαλονίκη κάτι που δεν έκαναν συχνά. Σκέψου η γιαγιά μου είχε αρνητικό αίμα και δεν το ήξερε κανείς ήταν πολύ τυχερή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα αγαπάκι...εγώ από το άλλο τοπικ έχω ακούσει ακριβώς και τις συμβουλές σου και τις απόψεις σου και την ιστορία σου με τον μικρό τώρα που θέλεις να το ξεκόψεις....παίρνω πολλά από αυτά που ακούω και από εσένα και από τη Χρύσα! 

Αν και ήμουν τελείως κατά λόγω μιας κοπέλας που έβγαζε γάλα στη δουλειά και κάπως ένιωθα όταν ανέβαινε στο κουζινακι για το βγάλει με το που έμεινα έγκυος μου ήρθε τοοοοοσο πολύ η ανάγκη να το θηλάσω!!! Τοοοοοσο πολύ!!! Και λέω κοίτα να δεις πως ξυπνάει το μητρικό ένστικτο. 

Έχω μια ερώτηση πολύ σημαντική...πάντα είχα στήθος πλάκα!! Όταν λέω πλάκα εννοώ πλάκα! Τώρα δε βλέπω να έχει φουσκώσει αρκετά.εχει φουσκώσει αλλά δεν έχω αλλάξει σουτιέν ( να σημειώσω ότι τα σουτιέν μου είχαν και λίγο κενό 😂😂😂) είναι φυσιολογικό;;;

Είδες ναι ξυπνάει…καλά εγώ πριν μείνω έγκυος δε σκεφτόμουν καν να μείνω έγκυος😆 και τώρα πώς θέλω να τα κάνω όλα και πώς τον βλέπω και λιώνω και περιμένω και τη μπουμπού❤️❤️❤️

Χαχαχα κι εγώ αγάπη ποτέ δεν είχα μεγάλο στήθος…75B φόραγα…και στην εγκυμοσύνη όπως κι εσένα δε μου είχε μεγαλώσει πολύ μη φανταστείς..όταν γέννησα και γέμισε με γάλα πρήστηκε και φαινόταν τούμπανο(για τα δικά μου δεδομένα🤣)…και πήρα το 80C

Κι εγώ νόμιζα ότι μεγαλώνει στην εγκυμοσύνη, αλλά τελικά αφού γεννήσουμε περισσότερο😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!! Μολις ανακαλυψα την υπαρξη του φορουμ κ εχω καταχαρει!! Ευχομαι σε ολες μια απολαυστική εγκυμοσύνη ως το τελος!  Να σας κανω μια συντομη συνοψη για μενα : Ειμαι 34 χρ,  15 εβδομαδων, 1η εγκυμοσύνη, στο 1ο 3μηνο ειχα ήπια ναυτια! Οι εως τωρα υπερηχοι και γεν. εξετασεις όταν ολες οκ ! Στη 14η εβδ.  πηγα στο γυναι/γο μου κ ειδα το ‘σπορακι’  που ηταν ζωηρο, και ο ιδιος  κοιταξε την αυχενικη στον υπερηχο και ειπε είναι τοσο μικρη που είναι αδιορατη αρα ειμαστε μια χαρα! (το ιδιο ειχε πει κ τον προηγ μηνα ). Και μου προτεινε να κανω το NIPT , μη επεμβατικο προγεννητικο ελεγχο μεσω αιματος , κ συστησε το απλο πακετο.  Δε σας κρυβω ότι αν και με καθησυχασε που ειπε ότι δεν ειδε τιποτα υποπτο στην αυχενικη, μου εκανε καπως εντυπωση που δε με εβαλε να κανω αυχενικη όπως τη περιγραφετε  εσεις με επισημα αποτελεσματα! Μου εδωσε σαν μερα τοκετου στο περιπου τελος Απριλη-αρχη Μαη βαση τελευταιας περιοδου και όχι μεσω αυχενικης. Οποτε κ εκλεισα ραντεβου για το NIPT αφου αυτό συστησε. Εσεις αυτό το τεστ το κανατε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Είδες ναι ξυπνάει…καλά εγώ πριν μείνω έγκυος δε σκεφτόμουν καν να μείνω έγκυος😆 και τώρα πώς θέλω να τα κάνω όλα και πώς τον βλέπω και λιώνω και περιμένω και τη μπουμπού❤️❤️❤️

Χαχαχα κι εγώ αγάπη ποτέ δεν είχα μεγάλο στήθος…75B φόραγα…και στην εγκυμοσύνη όπως κι εσένα δε μου είχε μεγαλώσει πολύ μη φανταστείς..όταν γέννησα και γέμισε με γάλα πρήστηκε και φαινόταν τούμπανο(για τα δικά μου δεδομένα🤣)…και πήρα το 80C

Κι εγώ νόμιζα ότι μεγαλώνει στην εγκυμοσύνη, αλλά τελικά αφού γεννήσουμε περισσότερο😬

Είναι τελικά μεγάλο πράγμα αυτό το συναίσθημα μέσα μας!!! Και τώρα θέλω τοοοσο να πιάσω το μωρό στην αγκαλιά μου...αλλά λέω ας χαρώ λίγο την εγκυμοσύνη και αυτό είναι όμορφο..

80c;;😳😳 Αλήθεια;; Πόσο χάρηκα τώρα!!! Γιατί λέω τι γίνεται πια ;;; Δηλαδή όπως μου τα λες και να μην έχει μεγαλώσει πολύ το στήθος τον 8ο μήνα μάλλον θα πρέπει να κοιτάξω και για κάνα δυο σουτιεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Δεν πειράζει καλύτερα θα ηρεμήσει και το κεφαλάκι σου... Εσύ τπως είσαι αυτές τις μέρες;

Πόσο τυχερή τελευταία φορά που ψώνισα από τέτοια μαγαζιά ήμουν 15χρονων και το αστείο είναι ότι η μαμά μου και η αδερφή μου είναι πλάκα σαν κι εσάς... 

Η πεθερά μου εμένα στην Αθήνα όταν γέννησε και την κουνιάδα μου και τον άντρα μου. Το '82 & '84 στην κόρη της δεν έκανε κανένα υπέρηχο στον κανακάρη έκανε έναν!! 

Η γιαγιά μου που έμενε επαρχία (που είναι ένα χρόνο μικρότερη από την πεθερά μου 😂) γέννησε το '69 και το '81 και για εξετάσεις έπρεπε να πάνε Θεσσαλονίκη κάτι που δεν έκαναν συχνά. Σκέψου η γιαγιά μου είχε αρνητικό αίμα και δεν το ήξερε κανείς ήταν πολύ τυχερή.

Εγώ μόνο αν είμαι ξαπλωμένη είμαι καλά!!!! Δεν βλέπω τίποτα περίεργο από κάτω....ακόμα και καθιστή παρατηρώ με τον άντρα μου ότι κατεβαίνει...πέρα από ένα ιδιαίτερο που κάνω διαδικτυακό κατά τ αλλά όλη μέρα ξάπλα είμαι...

 

Ο γιατρός μου είπε να κλείσω την άλλη εβδομάδα β επιπέδου και έκλεισα για 17/11... @Princess28 σαν εσένα .... Ιδανικά μου είπε θα είναι προς το τέλος της εβδομάδας αλλά τελοσπαντων δεν βρήκαν ημερομηνία κι έβαλα 17/11...τώρα κυρίως με νοιάζει για το δαχτυλίδι! Ελπίζω να φανεί καλά και το μωράκι μας!!!

 

Χαχαχαχαχ ναι ε;;; Εγώ ακόμα από αυτά...και μάλιστα παίρνω αυτά του oysho που είναι πολύ μαλακά και μοιάζουν με brallete! τα αγαπώ...

 

Καλά διάβαζα ένα βιβλίο σχετικό με εγκυμοσύνη που έλεγε για τις παλιές γυναίκες πως γεννούσαν μόνες τους με μια μαμή ! Και λέω ούτε καν εμείς πια...εμείς κάνουμε όλες τις εξετάσεις τους υπερήχους.... 😅😅😅😅 Πολύ διαφορετικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Μολις ανακαλυψα την υπαρξη του φορουμ κ εχω καταχαρει!! Ευχομαι σε ολες μια απολαυστική εγκυμοσύνη ως το τελος!  Να σας κανω μια συντομη συνοψη για μενα : Ειμαι 34 χρ,  15 εβδομαδων, 1η εγκυμοσύνη, στο 1ο 3μηνο ειχα ήπια ναυτια! Οι εως τωρα υπερηχοι και γεν. εξετασεις όταν ολες οκ ! Στη 14η εβδ.  πηγα στο γυναι/γο μου κ ειδα το ‘σπορακι’  που ηταν ζωηρο, και ο ιδιος  κοιταξε την αυχενικη στον υπερηχο και ειπε είναι τοσο μικρη που είναι αδιορατη αρα ειμαστε μια χαρα! (το ιδιο ειχε πει κ τον προηγ μηνα ). Και μου προτεινε να κανω το NIPT , μη επεμβατικο προγεννητικο ελεγχο μεσω αιματος , κ συστησε το απλο πακετο.  Δε σας κρυβω ότι αν και με καθησυχασε που ειπε ότι δεν ειδε τιποτα υποπτο στην αυχενικη, μου εκανε καπως εντυπωση που δε με εβαλε να κανω αυχενικη όπως τη περιγραφετε  εσεις με επισημα αποτελεσματα! Μου εδωσε σαν μερα τοκετου στο περιπου τελος Απριλη-αρχη Μαη βαση τελευταιας περιοδου και όχι μεσω αυχενικης. Οποτε κ εκλεισα ραντεβου για το NIPT αφου αυτό συστησε. Εσεις αυτό το τεστ το κανατε ???

Καλησπέρα και εγώ όταν ανακάλυψα το φορούν πριν λίγες μέρες καταχάρηκα η αλήθεια είναι!! 😁

Εγώ στις 13 εβδομάδες έκανα την αυχενική μου (τώρα είμαι στη 17η) και επισης μου πήραν αίμα.. Δεν έχω κάνει κάτι άλλο για να ειμαι ειλικρινής, ίσως έπαιξε ρόλο μια μικρή αποκόλληση π είχα στο σάκο πριν 2 βδομάδες! Αλλά το γεγονός πως σου είπε πως η αυχενική σου είναι πάρα πολύ καλή είναι τέλειο!!! Μπράβο!!! Όλα θα πάνε τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Μολις ανακαλυψα την υπαρξη του φορουμ κ εχω καταχαρει!! Ευχομαι σε ολες μια απολαυστική εγκυμοσύνη ως το τελος!  Να σας κανω μια συντομη συνοψη για μενα : Ειμαι 34 χρ,  15 εβδομαδων, 1η εγκυμοσύνη, στο 1ο 3μηνο ειχα ήπια ναυτια! Οι εως τωρα υπερηχοι και γεν. εξετασεις όταν ολες οκ ! Στη 14η εβδ.  πηγα στο γυναι/γο μου κ ειδα το ‘σπορακι’  που ηταν ζωηρο, και ο ιδιος  κοιταξε την αυχενικη στον υπερηχο και ειπε είναι τοσο μικρη που είναι αδιορατη αρα ειμαστε μια χαρα! (το ιδιο ειχε πει κ τον προηγ μηνα ). Και μου προτεινε να κανω το NIPT , μη επεμβατικο προγεννητικο ελεγχο μεσω αιματος , κ συστησε το απλο πακετο.  Δε σας κρυβω ότι αν και με καθησυχασε που ειπε ότι δεν ειδε τιποτα υποπτο στην αυχενικη, μου εκανε καπως εντυπωση που δε με εβαλε να κανω αυχενικη όπως τη περιγραφετε  εσεις με επισημα αποτελεσματα! Μου εδωσε σαν μερα τοκετου στο περιπου τελος Απριλη-αρχη Μαη βαση τελευταιας περιοδου και όχι μεσω αυχενικης. Οποτε κ εκλεισα ραντεβου για το NIPT αφου αυτό συστησε. Εσεις αυτό το τεστ το κανατε ???

Καλησπέρα κοριτσι μου και καλώς ήρθες στην ομαδουλα μας! Εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και το παιδάκι σου αργότερα... 

Πολύ πιθανόν το μηχάνημα του υπερήχου που έχει να είναι αρκετά εξελιγμένο. Και να μπορεί να το δει. Γιατί συνήθως οι γυναικολόγοι δεν έχουν τόσο ακριβά μηχανήματα για αυτό μας παραπέμπουν αλλου.

Όσο για το NIPT που λες δεν γνωρίζω να σου απαντήσω εγώ δεν την έκανα αυτή την εξέταση. Ίσως τα υπόλοιπα κορίτσι μπορούν να σε βοηθήσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Εγώ μόνο αν είμαι ξαπλωμένη είμαι καλά!!!! Δεν βλέπω τίποτα περίεργο από κάτω....ακόμα και καθιστή παρατηρώ με τον άντρα μου ότι κατεβαίνει...πέρα από ένα ιδιαίτερο που κάνω διαδικτυακό κατά τ αλλά όλη μέρα ξάπλα είμαι...

 

Ο γιατρός μου είπε να κλείσω την άλλη εβδομάδα β επιπέδου και έκλεισα για 17/11... @Princess28 σαν εσένα .... Ιδανικά μου είπε θα είναι προς το τέλος της εβδομάδας αλλά τελοσπαντων δεν βρήκαν ημερομηνία κι έβαλα 17/11...τώρα κυρίως με νοιάζει για το δαχτυλίδι! Ελπίζω να φανεί καλά και το μωράκι μας!!!

 

Χαχαχαχαχ ναι ε;;; Εγώ ακόμα από αυτά...και μάλιστα παίρνω αυτά του oysho που είναι πολύ μαλακά και μοιάζουν με brallete! τα αγαπώ...

 

Καλά διάβαζα ένα βιβλίο σχετικό με εγκυμοσύνη που έλεγε για τις παλιές γυναίκες πως γεννούσαν μόνες τους με μια μαμή ! Και λέω ούτε καν εμείς πια...εμείς κάνουμε όλες τις εξετάσεις τους υπερήχους.... 😅😅😅😅 Πολύ διαφορετικά!!!

Μια χαρά θα είναι το μωράκι μην σε αγχωνει καθόλου αυτό!!! Και απ ότι κατάλαβα και το δαχτυλίδι είναι κάτι σύνηθες... Η αλήθεια είναι πως κι εγω στην θέση σου θα ήμουν στην τσίτα συνεχώς!!! 

Ναι ρε τέτοια φοράει και η αδερφή μου και ξέρεις πως τα ζηλεύω; Τώρα που είμαι σπίτι και τις περισσότερες ώρες δεν φοράω σουτιέν είναι η καλύτερη μου 😂

Ναι άσε φοβερό ήταν ηρωίδες τότε και δεν έκαναν ένα και δύο παιδιά έκαναν 4-5-6 είναι άξιο θαυμασμού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Μολις ανακαλυψα την υπαρξη του φορουμ κ εχω καταχαρει!! Ευχομαι σε ολες μια απολαυστική εγκυμοσύνη ως το τελος!  Να σας κανω μια συντομη συνοψη για μενα : Ειμαι 34 χρ,  15 εβδομαδων, 1η εγκυμοσύνη, στο 1ο 3μηνο ειχα ήπια ναυτια! Οι εως τωρα υπερηχοι και γεν. εξετασεις όταν ολες οκ ! Στη 14η εβδ.  πηγα στο γυναι/γο μου κ ειδα το ‘σπορακι’  που ηταν ζωηρο, και ο ιδιος  κοιταξε την αυχενικη στον υπερηχο και ειπε είναι τοσο μικρη που είναι αδιορατη αρα ειμαστε μια χαρα! (το ιδιο ειχε πει κ τον προηγ μηνα ). Και μου προτεινε να κανω το NIPT , μη επεμβατικο προγεννητικο ελεγχο μεσω αιματος , κ συστησε το απλο πακετο.  Δε σας κρυβω ότι αν και με καθησυχασε που ειπε ότι δεν ειδε τιποτα υποπτο στην αυχενικη, μου εκανε καπως εντυπωση που δε με εβαλε να κανω αυχενικη όπως τη περιγραφετε  εσεις με επισημα αποτελεσματα! Μου εδωσε σαν μερα τοκετου στο περιπου τελος Απριλη-αρχη Μαη βαση τελευταιας περιοδου και όχι μεσω αυχενικης. Οποτε κ εκλεισα ραντεβου για το NIPT αφου αυτό συστησε. Εσεις αυτό το τεστ το κανατε ??

Καλησπέρα γλυκιά μου και καλώς ή ρθες στο θεματακι μας!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Έχετε δει φύλο;;;; 

Κοιταξε να δεις θα συμφωνήσω με την ντριμερ ότι μπορεί να έχει πολύ εξελιγμένο υπέρηχο και να μπορεί να το δει! Ωστόσο το μόνο που κάπως με προβληματίζει είναι ότι δεν σου δίνει μια ακριβή ημερομηνία.  Εγώ έκανα μια αιματολογική με το όνομα PaPPa  ! Απ' ο,τι έχω διαβάσει και η nipt είναι αρκετά εξειδικευμένη...νομίζω δεν πρέπει να ανησυχείς άλλωστε στην β επιπέδου θα φανούν όλα καθαρά... Παρόλα αυτά επειδή και στην συννυφαδα μου της έκανες ο γιατρός της την αυχενική  αλλά για τη β επιπέδου την έστειλε έξω σε εξειδικευμένους γιατρούς εάν νιώθεις ανασφάλεια ζήτησε του τη β επιπέδου να την κάνεις κάπου έξω...η κλείσε ραντεβού μόνη σου... Άλλωστε δεν γράφεται!!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Μια χαρά θα είναι το μωράκι μην σε αγχωνει καθόλου αυτό!!! Και απ ότι κατάλαβα και το δαχτυλίδι είναι κάτι σύνηθες... Η αλήθεια είναι πως κι εγω στην θέση σου θα ήμουν στην τσίτα συνεχώς!!! 

Ναι ρε τέτοια φοράει και η αδερφή μου και ξέρεις πως τα ζηλεύω; Τώρα που είμαι σπίτι και τις περισσότερες ώρες δεν φοράω σουτιέν είναι η καλύτερη μου 😂

Ναι άσε φοβερό ήταν ηρωίδες τότε και δεν έκαναν ένα και δύο παιδιά έκαναν 4-5-6 είναι άξιο θαυμασμού... 

Χαχαχαχαχ γελάω με το στήθος κι η κουμπάρα μου το ίδιο μου λέει....αλλά εμείς που δεν το έχουμε το κοιτάμε και το ζηλεύουμε!!! Χαχαχαχαχ 

Αααχ για να δούμε βρε ντριμερακι μου.... την Τετάρτη θα δούμε τι γίνεται κάνω υπομονή μέχρι τότε!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες μανουλες!!

Εμείς είμαστε πολύ καλά το μωράκι δεν σταματάει να κλωτσαει!!! Και είναι φοβεροοοοο!!! Επίσης έχει ανοίξει η όρεξη μου πολύ και προσπαθώ να την τιθασευσω γιατί δεν μας βλέπω καλά...  

έχω λίγη ώρα που ξύπνησα ετοίμασα το κολατσιό του αντρουλη μου και τον ξεπροβόδισα... 

Σήμερα ο καιρός εδώ είναι λίγο κρύος και μου αρέσει πολύ... 

Και τώρα ξεκινάει η καθημερινή ρουτίνα γυμναστικουλα, ξεσκονισμα, τίναγμα-στρωσιμο, σκούπισμα (που το μισώ) και μαγείρεμα!!! 

Εσείς πώς είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας διαβάζω καιρό και είπα να έρθω στην παρέα σας. 17  εβδομάδων σήμερα και περιμένουμε αγοράκι!  Είναι το πρώτο μας μετά από εξωσωματική. Δόξα τω Θεώ έχω εξαρχής πολύ καλή εγκυμοσύνη. Το μωράκι δεν το έχω νιώσει ακόμα, η γιατρός μου είπε να το περιμένω μέχρι τέλος του μήνα!

@EvakiKrt εγώ έκανα την  Nipt. Το πλήρες πακέτο. Δε μου τη ζήτησε κανείς, η αυχενικη μας ήταν πολύ καλή, αλλά ήθελα να την κάνω για να νιώσω πιο ασφαλής. Μια αιμοληψια είναι και στέλνουν το υλικό σε ειδικό kit στο εξωτερικό. Τα αποτελέσματα μου τα έστειλαν σε 12 μέρες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα όμορφες μανουλες!!

Εμείς είμαστε πολύ καλά το μωράκι δεν σταματάει να κλωτσαει!!! Και είναι φοβεροοοοο!!! Επίσης έχει ανοίξει η όρεξη μου πολύ και προσπαθώ να την τιθασευσω γιατί δεν μας βλέπω καλά...  

έχω λίγη ώρα που ξύπνησα ετοίμασα το κολατσιό του αντρουλη μου και τον ξεπροβόδισα... 

Σήμερα ο καιρός εδώ είναι λίγο κρύος και μου αρέσει πολύ... 

Και τώρα ξεκινάει η καθημερινή ρουτίνα γυμναστικουλα, ξεσκονισμα, τίναγμα-στρωσιμο, σκούπισμα (που το μισώ) και μαγείρεμα!!! 

Εσείς πώς είστε; 

Καλημερα!! Αχ τι ωραία που το νιώθεις το μωράκι σου συνέχεια.. θύμισε μου σε ποια εβδομάδα το κατάλαβες? Εγώ είμαι σήμερα 16 εβδ και τίποτα ακόμα.. χτες που μιλούσα με το γιατρό τον ρώτησα και μου είπε υπομονή, νωρίς είναι ακόμα.. έχω και πρόσθιο πλακούντα μου είχαν πει ίσως αργήσω λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σας διαβάζω καιρό και είπα να έρθω στην παρέα σας. 17  εβδομάδων σήμερα και περιμένουμε αγοράκι!  Είναι το πρώτο μας μετά από εξωσωματική. Δόξα τω Θεώ έχω εξαρχής πολύ καλή εγκυμοσύνη. Το μωράκι δεν το έχω νιώσει ακόμα, η γιατρός μου είπε να το περιμένω μέχρι τέλος του μήνα!

@EvakiKrt εγώ έκανα την  Nipt. Το πλήρες πακέτο. Δε μου τη ζήτησε κανείς, η αυχενικη μας ήταν πολύ καλή, αλλά ήθελα να την κάνω για να νιώσω πιο ασφαλής. Μια αιμοληψια είναι και στέλνουν το υλικό σε ειδικό kit στο εξωτερικό. Τα αποτελέσματα μου τα έστειλαν σε 12 μέρες!

 

Καλημέρα κοριτσι!! Με το καλό το αγοράκι σας!! Εύχομαι ότι καλύτερο.. σχεδόν στα ιδια είμαστε εμείς.. εγώ είμαι 16 εβδ και περιμένω αγοράκι, πρώτο παιδάκι μετα από εξωσωματική και εγώ.. ούτε εγώ το έχω νιώσει ακόμα και ανυπομονώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tinkerbelly μου καλώς όρισες....κι εγώ είμαι από εξωσωματική στο πρώτο μου παιδάκι σου εύχομαι μόνο τα καλύτερα!!! Να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

@Dreamer1 κορίτσι μου έτσι;;;; Ευχαριστησου τις κλωτσιτσες σου .....αυτές είναι η καλύτερη ένδειξη ότι το μωράκι είναι τέλεια εκεί μέσα....τι γυμναστικουλα κάνεις;;;;Εμείς εδώ πάλι ήλιο σήμερα και θέλω τοοοοσο πολύ να κρυώσει πάλι ο καιρός μέχρι το σαββατοκύριακο γιατί θα ήθελα να στολισωωω αν τα καταφερωωωω!!!!! 🌲🌲🌲

 

@Sandyb σαντουλι έχω ακούσει με τον οπίσθιο πλακούντα το ακούς πιο γρήγορα άρα υπομονή κορίτσι μου....εγώ βέβαια εάν με ρωτάς δεν έχω ποτέ ρωτήσει τι πλακούντα έχω και δεν μου έχουν πει κιόλας!!! Πιστεύω επίσης ότι όταν θα σε κλωτσήσει και θα το καταλάβεις θα καταλάβεις ότι τοοοοσο καιρό που νόμιζες ότι δεν σε κλωτσαει ότι σε κλωτσανε τελικά γιατί καμιά φορά δεν μπορούμε να το ξεχωρίσουμε!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Tinkerbelly μου καλώς όρισες....κι εγώ είμαι από εξωσωματική στο πρώτο μου παιδάκι σου εύχομαι μόνο τα καλύτερα!!! Να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

@Dreamer1 κορίτσι μου έτσι;;;; Ευχαριστησου τις κλωτσιτσες σου .....αυτές είναι η καλύτερη ένδειξη ότι το μωράκι είναι τέλεια εκεί μέσα....τι γυμναστικουλα κάνεις;;;;Εμείς εδώ πάλι ήλιο σήμερα και θέλω τοοοοσο πολύ να κρυώσει πάλι ο καιρός μέχρι το σαββατοκύριακο γιατί θα ήθελα να στολισωωω αν τα καταφερωωωω!!!!! 🌲🌲🌲

 

@Sandyb σαντουλι έχω ακούσει με τον οπίσθιο πλακούντα το ακούς πιο γρήγορα άρα υπομονή κορίτσι μου....εγώ βέβαια εάν με ρωτάς δεν έχω ποτέ ρωτήσει τι πλακούντα έχω και δεν μου έχουν πει κιόλας!!! Πιστεύω επίσης ότι όταν θα σε κλωτσήσει και θα το καταλάβεις θα καταλάβεις ότι τοοοοσο καιρό που νόμιζες ότι δεν σε κλωτσαει ότι σε κλωτσανε τελικά γιατί καμιά φορά δεν μπορούμε να το ξεχωρίσουμε!!!

 

Ναι σωστο και αυτό.. μου το είπαν ότι στην αρχή μπερδεύουμε λίγο τις κινήσεις.. ναι για τον πλακούντα μου είπαν και οι δύο γιατροί ότι ίσως λίγο αργήσω να μην αγχωθω.. έχω και 3 εβδομάδες ακόμα μέχρι να ξαναπάω για υπέρηχο..για πρώτη φορά ο γιατρός ζήτησε να με δει σε ένα μήνα γιατί όλα πάνε όπως πρέπει λέει για να δούμε θα αντέξω ή θα κλείσω νωρίτερα? Τι πλακούντα έχεις θα το γράφει λογικά στην αυχενική σου εγώ από κει το είδα και ρώτησα.. Δεν σου είπαν ξάπλα εσένα? δεν θα κουραστείς λίγο που θες και να στολίσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ναι σωστο και αυτό.. μου το είπαν ότι στην αρχή μπερδεύουμε λίγο τις κινήσεις.. ναι για τον πλακούντα μου είπαν και οι δύο γιατροί ότι ίσως λίγο αργήσω να μην αγχωθω.. έχω και 3 εβδομάδες ακόμα μέχρι να ξαναπάω για υπέρηχο..για πρώτη φορά ο γιατρός ζήτησε να με δει σε ένα μήνα γιατί όλα πάνε όπως πρέπει λέει για να δούμε θα αντέξω ή θα κλείσω νωρίτερα? Τι πλακούντα έχεις θα το γράφει λογικά στην αυχενική σου εγώ από κει το είδα και ρώτησα.. Δεν σου είπαν ξάπλα εσένα? δεν θα κουραστείς λίγο που θες και να στολίσεις?

Ξάπλα μου είπαν και αυτό μου λέει ο άντρας μου... Να το αφήσουμε γιατί με το να του δίνω οδηγίες δε θα την παλέψει πολύ...ποντάρω απλά στο να έρθουν τα αδέρφια μας ή κάνας φίλος που συνήθως το κάνουμε αυτό κάθε χρόνο...μαζευόμαστε παρεούλα και το στολίζουμε...κι ίσως έτσι να το στολίσουμε...οι δυο μας όμως όχι... Θα δείξει!!! 

Ααα λες βρε σαντουλι...;;; Κάτσε πάω να το κοιτάξω στην αυχενική!!!! Έχω περιέργεια...θα το κοιτάξω και θα σου πω.... 

Εγώ είδες σου είχα πει! Είχα συνηθίσει τόσους μήνες ! Πήγαινα ανά μήνα...αλλά δεν παλευεται πάλι καλα αυτό το μήνα με όλα αυτά που συνέβησαν έστω χόρτασα και το μωρό...κι αύριο έχω ραντεβού με την παλιά μου γιατρό όπου θα της πω ότι θα σταματήσουμε 😢 

Υπομονή!!! Δεν παλεύονται οι 4 εβδομάδες το ξέρω!!! 🙏🙏💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sandyb εγώ ξεκίνησα να το νιώθω αν θυμάμαι καλά τέλος της 17ης εβδομάδας με οπίσθιο πλακούντα όπως έχω ξαναπεί. Τώρα είμαι 19+3 και πλέον είμαι σίγουρη τι γίνεται, γιατί το νιώθω συνέχεια. Στην αρχή κι εγώ δεν ήξερα αν όντως είναι το μωρό αυτό που νιώθω γιατί ήταν ελάχιστα τα χτυπήματα. Τωρα όμως αν ξεκινήσει ξεχνάει να σταματήσει 😂😂😂

@Διόνημου γυμναστικουλα κάνω ένα προγράμματακι εκγύμνασης όλου του σώματος πολύ ήπιο, το κάνω πέντε φορές την εβδομάδα, την ώρα που περιμένω να περάσει μετά το σίδηρο για να φάω το πρωινό μου. Γυμναστική ξεκίνησα σε συνεννόηση με την γιατρό. Με βοηθάει πολύ μπορώ να πω.

@Tinkerbelly μου καλώς ήρθες κι εσύ κοριτσάκι μου!!! Εύχομαι όλα να συνεχίσουν να είναι τέλεια και να χαρείς το αντράκι σου... θέλεις να μας πεις και την ΠΗΤ σου να σε βάλουμε κι εσένα στο πίνακι μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ξάπλα μου είπαν και αυτό μου λέει ο άντρας μου... Να το αφήσουμε γιατί με το να του δίνω οδηγίες δε θα την παλέψει πολύ...ποντάρω απλά στο να έρθουν τα αδέρφια μας ή κάνας φίλος που συνήθως το κάνουμε αυτό κάθε χρόνο...μαζευόμαστε παρεούλα και το στολίζουμε...κι ίσως έτσι να το στολίσουμε...οι δυο μας όμως όχι... Θα δείξει!!! 

Ααα λες βρε σαντουλι...;;; Κάτσε πάω να το κοιτάξω στην αυχενική!!!! Έχω περιέργεια...θα το κοιτάξω και θα σου πω.... 

Εγώ είδες σου είχα πει! Είχα συνηθίσει τόσους μήνες ! Πήγαινα ανά μήνα...αλλά δεν παλευεται πάλι καλα αυτό το μήνα με όλα αυτά που συνέβησαν έστω χόρτασα και το μωρό...κι αύριο έχω ραντεβού με την παλιά μου γιατρό όπου θα της πω ότι θα σταματήσουμε 😢 

Υπομονή!!! Δεν παλεύονται οι 4 εβδομάδες το ξέρω!!! 🙏🙏💪💪💪

Από τώρα ρε συ το δέντρο; Εγω στολίζω κατά τις δέκα Δεκεμβρίου πολύ νωρίς μου φαίνεται. Άσε που σκέφτομαι ότι θέλω τον διπλάσιο χρόνο κάθε μέρα να ξεσκονιζω το σπίτι 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για την υποδοχή! Μακάρι να είμαστε καλά και να τα λέμε, να φτάσουμε μέχρι το τέλος και να πάρουμε γερά μπεμπακια στις αγκαλιές μας! 

@Dreamer1 ΠΗΤ έχω στις 22/4! 

Πάντως, για να πω την αλήθεια, εγώ ανέκαθεν στολιζα νωρίς. Αλλά φέτος το τερμάτισα!  Στολισαμε 30/10. Δεν κρατήθηκα. Μου αρέσουν τόσο τα Χριστούγεννα.  Βέβαια, μόνο μέσα, όχι έξω ακόμα. Δεν δουλεύω και με όλη την κατάσταση που επικρατεί λόγω κορωνοιου είμαι συνέχεια στο σπίτι, οπότε τα βλέπω και τα χαίρομαι. Φέτος αγοράσαμε ένα μικρό δεντρακι, γιατί το κανονικό μας ήταν αρκετά μεγάλο, με αποσπωμενα κλαδιά, χρειαζόταν αρκετές ώρες μέχρι να το στολισουμε και ήταν δύσκολο και να καθαρίσω από κάτω. Το φετινό το μικρούλι τσακ μπαμ το τελειώσαμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dreamer1 ιιιιιιιι τρελαίνομαι για το δέντρο κάθε χρόνο όπως πάω το στολίζω  όλο και πιο νωρίς.... 😂😂😂😂😂😂😂 Έχω θέμα εγώ μάλλον!!!!

Ααα σε συνεννόηση με το γιατρό σου ε;; Καλά έκανες!!! Θα σε βοηθάει πολύ και στη μέση σου!!! Γυμναζοσουν και πριν την εγκυμοσύνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...