Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ...εγώ σκέφτομαι να γεννήσω στο Παπαγεωργίου ..αν και ακόμα πηγαίνω σε ιδιωτικό ιατρείο ..προσωπικά εγώ προτιμώ τα χρήματα να τα φάω εγώ 😂 

Οπου και να πάω πιστεύω ο φόβος θα είναι το ίδιος και ο πόνος και το ανχος ..

Να φανταστείτε ο άντρας μου ανχωνεται πιο πολύ από μένα 😂😂😂😂 

 

Μωρέ Και εγώ θα ήθελα να τα φάω σε κάτι άλλο τα λεφτά να σου πω την αλήθεια αλλά χωρίς το γιατρό μου και τη μαία μου δεν πάω πουθενά, θα τους ακολουθούσα όπου και αν ήταν γιατί δεν έχω περάσει και λίγα και δεν νιώθω καθόλου άνετα εκείνη την ωρα να είμαι με κάποιον άγνωστο που θα τύχει να έχει βάρδια, το φοβάμαι αυτό πολύ.. κατά τα άλλα έχω ακούσει και καλά σχόλια για το Παπαγεωργίου και για το Ιπποκράτειο.. άραγε αφήνουν τώρα με τον κορονοιο να είναι στον τοκετό ο σύζυγος στα δημόσια? Γιατί εγώ θέλω και αυτό επίσης (άλλο κόλλημα μου και αυτό) και το ιδιωτικό αφήνει σίγουρα μου το είπε ο γιατρός μου..όπως όλες έχετε καταλάβει είμαι μεγάλη φοβιτσιαρα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μωρέ Και εγώ θα ήθελα να τα φάω σε κάτι άλλο τα λεφτά να σου πω την αλήθεια αλλά χωρίς το γιατρό μου και τη μαία μου δεν πάω πουθενά, θα τους ακολουθούσα όπου και αν ήταν γιατί δεν έχω περάσει και λίγα και δεν νιώθω καθόλου άνετα εκείνη την ωρα να είμαι με κάποιον άγνωστο που θα τύχει να έχει βάρδια, το φοβάμαι αυτό πολύ.. κατά τα άλλα έχω ακούσει και καλά σχόλια για το Παπαγεωργίου και για το Ιπποκράτειο.. άραγε αφήνουν τώρα με τον κορονοιο να είναι στον τοκετό ο σύζυγος στα δημόσια? Γιατί εγώ θέλω και αυτό επίσης (άλλο κόλλημα μου και αυτό) και το ιδιωτικό αφήνει σίγουρα μου το είπε ο γιατρός μου..όπως όλες έχετε καταλάβει είμαι μεγάλη φοβιτσιαρα 🤣🤣

Το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες ..αλλά επειδή έχω αλλάξει πολλους γιατρούς  δεν έχω δεθεί με κάποιον , οπότε δεν με πειράζει ....δεν νομίζω να τον αφήσουν .

Ο άντρας μου επιμένει να πάμε σε κλινική αλλά εγώ σκέφτομαι ότι ο πόνος είναι πόνος είναι το ίδιο για μένα ..

Επίσης μετά τα Χριστούγεννα θα κοιτάξω να πάω να δω πως είναι τα πράγματα στο νοσοκομείο ..

Αυτά τα χρήματα μπορώ να χρησιμοποιήσω κάπου αλλού .. τουλάχιστον εγώ έτσι σκέφτομαι ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες ..αλλά επειδή έχω αλλάξει πολλους γιατρούς  δεν έχω δεθεί με κάποιον , οπότε δεν με πειράζει ....δεν νομίζω να τον αφήσουν .

Ο άντρας μου επιμένει να πάμε σε κλινική αλλά εγώ σκέφτομαι ότι ο πόνος είναι πόνος είναι το ίδιο για μένα ..

Επίσης μετά τα Χριστούγεννα θα κοιτάξω να πάω να δω πως είναι τα πράγματα στο νοσοκομείο ..

Αυτά τα χρήματα μπορώ να χρησιμοποιήσω κάπου αλλού .. τουλάχιστον εγώ έτσι σκέφτομαι ..

 

Εννοείται δεν το συζητώ.. το κόστος είναι μεγάλο.. όντως καλά το σκέφτεσαι σε κάποια φάση ψάξε και δες πώς είναι τα πράγματα στα δημόσια και αν σε βολεψει μια χαρά θα τα πάτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εννοείται δεν το συζητώ.. το κόστος είναι μεγάλο.. όντως καλά το σκέφτεσαι σε κάποια φάση ψάξε και δες πώς είναι τα πράγματα στα δημόσια και αν σε βολεψει μια χαρά θα τα πάτε!!

Αχ και εγώ χωρίς το γιατρό, τη μαία ακόμα και την γραμματέα του δεν θα ήθελα να πάω πουθενά..με έχουν βοηθήσει πολύ και ψυχολογικά, με ότι έχω περάσει.. το κόστος σίγουρα μεγάλο, αλλά και η εμπιστοσύνη σημαντικότερη για εμένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Αχ και εγώ χωρίς το γιατρό, τη μαία ακόμα και την γραμματέα του δεν θα ήθελα να πάω πουθενά..με έχουν βοηθήσει πολύ και ψυχολογικά, με ότι έχω περάσει.. το κόστος σίγουρα μεγάλο, αλλά και η εμπιστοσύνη σημαντικότερη για εμένα... 

Συμφωνώ απόλυτα για την εμπιστοσύνη και σε καταλαβαίνω.. άσε που και ο αντρουλης μου θέλει τον γιατρό μας οπωσδήποτε και δεν το συζητάει καν για οπουδήποτε αλλού.. ίσως να φταίνε και οι ατυχίες μας δεν ξέρω γιατί και μένα μου έχει σταθεί σε όλα ο γιατρός μου και με έχει βοηθήσει πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Συμφωνώ απόλυτα για την εμπιστοσύνη και σε καταλαβαίνω.. άσε που και ο αντρουλης μου θέλει τον γιατρό μας οπωσδήποτε και δεν το συζητάει καν για οπουδήποτε αλλού.. ίσως να φταίνε και οι ατυχίες μας δεν ξέρω γιατί και μένα μου έχει σταθεί σε όλα ο γιατρός μου και με έχει βοηθήσει πολυ..

Έτσι και ο δικός μου ο άντρας.. ακόμα και όταν τώρα έμεινα τρίτη φορά έγκυος, και σκευτηκα να αλλάξω γιατρό, όσους κ αν μου πρότειναν δεν θέλαμε να πάμε πουθενά αλλού τελικά.. άσε που προχθές το απόγευμα με πήρε τηλ να δει πως είμαι και αν περνώ την αγωγή μου.. επειδή ακόμα μετά την αυχενική δεν έχει περάσει 1 μήνας για να πάω να με δει.. μου ήρθε να του πω "σ'αγαπω" !!! 🤣🤣🤣🤣 Και τα ραντεβού του είναι πολύ τακτοποιημένα, ποτέ δεν ταλαιπωρούμαι και δεν περιμένω ώρα..και ούτε με πολλές κοπέλες μαζί..  τώρα στο δημόσιο δεν ξέρω κατά πόσο δεν θα υπάρχει ταλαιπωρία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Όπως καταλάβατε κάποια κοιμήθηκε από τις έντεκα εχθές!!! 😁

@Sandyb κι εγώ να σου πω την αλήθεια για τρίκλινο το είχα στο μυαλό μου. μετά ξεφεύγουμε πολύ ρε συ. Ήδη τα 2.500 τα σκέφτομαι, αλλά και σε δημόσιο δεν θα ήθελα να πάω για τους λόγους που αναφέρεται κι εσείς θέλω να είμαι νμε την γιατρό μου και σίγουρα με τον άντρα μου. Μη σας πω πιο πολύ με νοιάζει να είμαι με τον άντρα μου. Οπότε δεν με ενοχλεί το τρίκλινο. 

Για ρουμινγκ ιν δεν ξέρω με όσες έχω μιλήσει που γέννησαν πρόσφατα και το έκαναν μου είπαν ότι το μετάνιωσαν. 

Αλλά όπως λέτε όταν πλησιάζει εκείνη η ώρα θα παρθούν οι τελικές αποφάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! @Dreamer1 και @Κουνελακι36 εγώ αν δεν είχα το φόρουμ θα είχα χάσει τα αυγά και τα πασχαλιά από την εξωσωματική!!!! Και τώρα πόσο χαίρομαι γιατί από μια δύσκολη στιγμή έχω φτάσει μαζί σας να μιλάω για καρότσια και h&m και νοσοκομεία!! 💓💓💓💓💓 Οπότε όλες μοιραζόμαστε και χαρά και άγχος κι είναι τοοοοοσο ωραιοοο 💓💓 

 

το Παπαγεωργίου που είπε η κλεο που είναι; Αθήνα; @Kleo1997 για εμένα ξεκινα να κάνεις μια έρευνα τώρα με τα δημόσια... Εγώ βρήκα κατά τύχη ραντεβού. Παίρνω την τρίτη και μου λένε δεν έχουν μέχρι το νέο χρόνο με ένα γιατρό συγκεκριμένο που ήθελα!!!! Επειδή στεναχωρηθηκα πολύ και με άκουσαν στο τηλ μου λέει πάρε και Τετάρτη που θα έχω καταλόγους στα χέρια μου μήπως ακυρωθεί κάτι ( γιατί παίρνουν τηλέφωνα και ρωτάνε εάν ισχύει το ραντεβού) και βρήκα την ίδια μεραααααααααααα γιατί ακυρώθηκε ένα!!! Είχα χεστει από τη χαρά μου! Την Τετάρτη πήγα αρον άρον!! Οπότε κάνε από τώρα μια έρευνα να δεις ποιοι γιατροί έχουν εξωτερικό ιατρείο ποιοι εξετάζουν μέσα στο νοσοκομείο γιατί αν σου αρέσει ένας στο νοσοκομείο ίσως έχεις αναμονή!!! Βέβαια αυτό συνέβη σε εμένα στην Πάτρα! Δεν ξέρω εκεί που είσαι εσύ τι παίζει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Έτσι και ο δικός μου ο άντρας.. ακόμα και όταν τώρα έμεινα τρίτη φορά έγκυος, και σκευτηκα να αλλάξω γιατρό, όσους κ αν μου πρότειναν δεν θέλαμε να πάμε πουθενά αλλού τελικά.. άσε που προχθές το απόγευμα με πήρε τηλ να δει πως είμαι και αν περνώ την αγωγή μου.. επειδή ακόμα μετά την αυχενική δεν έχει περάσει 1 μήνας για να πάω να με δει.. μου ήρθε να του πω "σ'αγαπω" !!! 🤣🤣🤣🤣 Και τα ραντεβού του είναι πολύ τακτοποιημένα, ποτέ δεν ταλαιπωρούμαι και δεν περιμένω ώρα..και ούτε με πολλές κοπέλες μαζί..  τώρα στο δημόσιο δεν ξέρω κατά πόσο δεν θα υπάρχει ταλαιπωρία.. 

Τι καλουληηηηηης!!!!! 💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Όπως καταλάβατε κάποια κοιμήθηκε από τις έντεκα εχθές!!! 😁

@Sandyb κι εγώ να σου πω την αλήθεια για τρίκλινο το είχα στο μυαλό μου. μετά ξεφεύγουμε πολύ ρε συ. Ήδη τα 2.500 τα σκέφτομαι, αλλά και σε δημόσιο δεν θα ήθελα να πάω για τους λόγους που αναφέρεται κι εσείς θέλω να είμαι νμε την γιατρό μου και σίγουρα με τον άντρα μου. Μη σας πω πιο πολύ με νοιάζει να είμαι με τον άντρα μου. Οπότε δεν με ενοχλεί το τρίκλινο. 

Για ρουμινγκ ιν δεν ξέρω με όσες έχω μιλήσει που γέννησαν πρόσφατα και το έκαναν μου είπαν ότι το μετάνιωσαν. 

Αλλά όπως λέτε όταν πλησιάζει εκείνη η ώρα θα παρθούν οι τελικές αποφάσεις. 

Καλημέρες κορίτσια μου!! Συγνώμη, να ρωτήσω το ρουμινγκ ιν τι είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνη το Παπαγεωργίου είναι στην Θεσσαλονίκη!!! 

@Κουνελακι36 το ρουμινγκ ιν να έχεις το μωρό στο δωμάτιο σου συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

@Διόνη το Παπαγεωργίου είναι στην Θεσσαλονίκη!!! 

@Κουνελακι36 το ρουμινγκ ιν να έχεις το μωρό στο δωμάτιο σου συνέχεια!

Ευχαριστώ γλυκάκι για την πληροφορία!! Το ρουμινγκ ιν είναι για τα ιδιωτικά έτσι;; Στα δημόσια έχω δει είναι εκεί κατευθείαν... 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dreamer1 είπε:

@Διόνη το Παπαγεωργίου είναι στην Θεσσαλονίκη!!! 

@Κουνελακι36 το ρουμινγκ ιν να έχεις το μωρό στο δωμάτιο σου συνέχεια!

Α, ευχαριστώ πολύ.. πάντως και εγώ για τρίκλινο έχω μιλήσει.. και επειδή δεν έχω ιδέα αν γεννήσω φυσιολογικά η με καισαρική, λόγω της αντιπικτηκης αγωγής ( γιατί ξέρω ότι για να γεννήσω πρέπει να τις κόψω ένα 24ωρο τουλάχιστον πριν) στην περίπτωση της καισαρικής, το ρουμινγκ ιν δεν ξέρω κατά πόσο θα μου είναι εύκολο στην αρχή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Διόνη είπε:

Ευχαριστώ γλυκάκι για την πληροφορία!! Το ρουμινγκ ιν είναι για τα ιδιωτικά έτσι;; Στα δημόσια έχω δει είναι εκεί κατευθείαν... 🤔🤔🤔

Για τα ιδιωτικά ναι, τώρα στα δημόσια δεν έχω ιδέα τι γίνεται να σου πω την αλήθεια!

Αχ το άλλο Σάββατο έχω ραντεβού με την γιατρό και νομίζω δεν περνάει ο καιρός με τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Α, ευχαριστώ πολύ.. πάντως και εγώ για τρίκλινο έχω μιλήσει.. και επειδή δεν έχω ιδέα αν γεννήσω φυσιολογικά η με καισαρική, λόγω της αντιπικτηκης αγωγής ( γιατί ξέρω ότι για να γεννήσω πρέπει να τις κόψω ένα 24ωρο τουλάχιστον πριν) στην περίπτωση της καισαρικής, το ρουμινγκ ιν δεν ξέρω κατά πόσο θα μου είναι εύκολο στην αρχή..

Η αλήθεια είναι ότι με γνωστές που έχω μιλήσει μου είπαν ότι ήταν αρκετά κουραστικό και αγχωτικό, αλλά επίσης μου είπαν ότι άμα θέλεις τους λες και το παίρνουν για κάποιες ώρες...

Δεν είναι απίστευτο που έχουμε φτάσει να μιλάμε μεχρι και για την γέννα!!!! Έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι με γνωστές που έχω μιλήσει μου είπαν ότι ήταν αρκετά κουραστικό και αγχωτικό, αλλά επίσης μου είπαν ότι άμα θέλεις τους λες και το παίρνουν για κάποιες ώρες...

Δεν είναι απίστευτο που έχουμε φτάσει να μιλάμε μεχρι και για την γέννα!!!! Έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ!!! 

Χαχαχα.. εγώ μιλάω και θέλω να βάλω μετά από κάθε πρόταση, ένα "ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!!" Τρέμει η καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Χαχαχα.. εγώ μιλάω και θέλω να βάλω μετά από κάθε πρόταση, ένα "ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!!" Τρέμει η καρδιά μου!!!

Από ποια κοπέλα δεν τρέμει η καρδούλα της πες μου;;;😂 Και έτσι θα είναι για μια ζωή από δω και πέρα Θεέ μου!

Εγώ βλέπω τον εαυτό μου πως συμπεριφέρεται με τον αδερφό μου, είναι τρίτη λύκειο τώρα,και έχω ενα άγχος που θα φύγει από το σπίτι για σπουδές, που θα πάει φαντάρος πιο πολύ από την μαμά μου αγχώνομαι του έχω και αδυναμία. Και λέω αν κάνω έτσι για τον αδελφό μου για το παιδί μου τι θα κάνω;;; 😂😂😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dreamer1 είπε:

Από ποια κοπέλα δεν τρέμει η καρδούλα της πες μου;;;😂 Και έτσι θα είναι για μια ζωή από δω και πέρα Θεέ μου!

Εγώ βλέπω τον εαυτό μου πως συμπεριφέρεται με τον αδερφό μου, είναι τρίτη λύκειο τώρα,και έχω ενα άγχος που θα φύγει από το σπίτι για σπουδές, που θα πάει φαντάρος πιο πολύ από την μαμά μου αγχώνομαι του έχω και αδυναμία. Και λέω αν κάνω έτσι για τον αδελφό μου για το παιδί μου τι θα κάνω;;; 😂😂😂 

 

Άστα!! Και εγώ ήμουν πάντα προστατευτική με όλη μου την οικογένεια, από τον μπαμπακα μου, μέχρι και τον άντρα μου... με το παιδί μου, ας με βοηθήσει ο Θεός!!!! Κάτι άλλο που ήθελα να πω.. έχω πει ότι λόγω της κατάστασης δεν δέχομαι επισκέψεις, όπως δεν πηγαίνω κιόλας πουθενά.. και έχω μια φίλη μου και μια ξαδέρφη μου, ειδικά η φίλη μου όλη την ώρα μου λέει να έρθω σπίτι σου, και να έρθω 🏡 σου. Χθες το απόγευμα με επερνε τηλ και ήταν απ'εξω, για να έρθει. Ευτυχώς κοιμόμουν και δεν το άκουσα..  της συγκεκριμένης της λέω όλη την ώρα πως δεν δέχομαι επισκέψεις γιατί είναι εντολή γιατρού και έχοντας χάσει 2 μωρά, δεν θα διακυνδινευσω και τρίτο για τίποτα και για κανέναν. Την πήρα αργότερα που ξύπνησα και μου λέει αύριο το βράδυ να έρθει σπίτι μου. Είμαι μες τα νεύρα. Δεν θέλω να τσακωθω, είναι από τις 2 καλύτερες μου φίλες και έρχομαι συνεχώς σε δύσκολη θέση. Τι να της πω πάλι σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Άστα!! Και εγώ ήμουν πάντα προστατευτική με όλη μου την οικογένεια, από τον μπαμπακα μου, μέχρι και τον άντρα μου... με το παιδί μου, ας με βοηθήσει ο Θεός!!!! Κάτι άλλο που ήθελα να πω.. έχω πει ότι λόγω της κατάστασης δεν δέχομαι επισκέψεις, όπως δεν πηγαίνω κιόλας πουθενά.. και έχω μια φίλη μου και μια ξαδέρφη μου, ειδικά η φίλη μου όλη την ώρα μου λέει να έρθω σπίτι σου, και να έρθω 🏡 σου. Χθες το απόγευμα με επερνε τηλ και ήταν απ'εξω, για να έρθει. Ευτυχώς κοιμόμουν και δεν το άκουσα..  της συγκεκριμένης της λέω όλη την ώρα πως δεν δέχομαι επισκέψεις γιατί είναι εντολή γιατρού και έχοντας χάσει 2 μωρά, δεν θα διακυνδινευσω και τρίτο για τίποτα και για κανέναν. Την πήρα αργότερα που ξύπνησα και μου λέει αύριο το βράδυ να έρθει σπίτι μου. Είμαι μες τα νεύρα. Δεν θέλω να τσακωθω, είναι από τις 2 καλύτερες μου φίλες και έρχομαι συνεχώς σε δύσκολη θέση. Τι να της πω πάλι σήμερα?

Βρε αγαπάκι.....να της το ξαναπείς!!!!!!!!!! Πάλι και πάλι και παλιιιιιιιι...

 

Πες της χίλια συγγνώμη αλλά δεν μπορώ αυτήν την περίοδο φοβάμαι και τον κόβιντ πολύ!!! 

Προφανώς τώρα ίσως θέλει να σε δει με την καρδιά της! Αλλά να είσαι ειλικρινής! Κρίμα που δεν το καταλαβαίνει....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Από ποια κοπέλα δεν τρέμει η καρδούλα της πες μου;;;😂 Και έτσι θα είναι για μια ζωή από δω και πέρα Θεέ μου!

Εγώ βλέπω τον εαυτό μου πως συμπεριφέρεται με τον αδερφό μου, είναι τρίτη λύκειο τώρα,και έχω ενα άγχος που θα φύγει από το σπίτι για σπουδές, που θα πάει φαντάρος πιο πολύ από την μαμά μου αγχώνομαι του έχω και αδυναμία. Και λέω αν κάνω έτσι για τον αδελφό μου για το παιδί μου τι θα κάνω;;; 😂😂😂 

 

Χαχαχαχαχ έχεις τόσο μικρό αδερφούλη???? Ειδικά εμείς τα κορίτσια με τα αδέρφια μας τα αγόρια είμαστε υπερπροστατευτικες νομίζω..αν ήταν κορίτσι μικρότερη αδερφή πιστεύω δε θα ήμασταν έτσι....🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα θα ξεκινήσω και μαγνήσιο ! Έχει ξεκινήσει καμία; 

Ήθελα να ρωτήσω φυλλικό οξύ παίρνετε ακόμα ; Κι αν ναι το παίρνετε κοντά στο χάπι του σιδήρου....έφαγα μια φλασια σήμερα....εγώ τα παίρνω κάθε πρωί φυλλικό και σίδηρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Άστα!! Και εγώ ήμουν πάντα προστατευτική με όλη μου την οικογένεια, από τον μπαμπακα μου, μέχρι και τον άντρα μου... με το παιδί μου, ας με βοηθήσει ο Θεός!!!! Κάτι άλλο που ήθελα να πω.. έχω πει ότι λόγω της κατάστασης δεν δέχομαι επισκέψεις, όπως δεν πηγαίνω κιόλας πουθενά.. και έχω μια φίλη μου και μια ξαδέρφη μου, ειδικά η φίλη μου όλη την ώρα μου λέει να έρθω σπίτι σου, και να έρθω 🏡 σου. Χθες το απόγευμα με επερνε τηλ και ήταν απ'εξω, για να έρθει. Ευτυχώς κοιμόμουν και δεν το άκουσα..  της συγκεκριμένης της λέω όλη την ώρα πως δεν δέχομαι επισκέψεις γιατί είναι εντολή γιατρού και έχοντας χάσει 2 μωρά, δεν θα διακυνδινευσω και τρίτο για τίποτα και για κανέναν. Την πήρα αργότερα που ξύπνησα και μου λέει αύριο το βράδυ να έρθει σπίτι μου. Είμαι μες τα νεύρα. Δεν θέλω να τσακωθω, είναι από τις 2 καλύτερες μου φίλες και έρχομαι συνεχώς σε δύσκολη θέση. Τι να της πω πάλι σήμερα?

Α πολύ ώρα!!! Έχω κι εγώ μια φίλη τέτοια που μου λέει συνέχεια να βρεθούμε για καφέ, αλλά επειδή είναι η κολλητή μου της λέω συνέχεια όχι και αν θέλει ο μόνος καφές που μπορούμε να πιούμε είναι μέσω κάμερας και αυτό κάνουμε να σου πω την αλήθεια... 

Αν είναι καλή σου φίλη δεν θα παρεξηγηθεί, από την χαρά της το κάνει λογικά.

Εννοεί ότι θα πεις όχι όσες φορές χρειαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Χαχαχαχαχ έχεις τόσο μικρό αδερφούλη???? Ειδικά εμείς τα κορίτσια με τα αδέρφια μας τα αγόρια είμαστε υπερπροστατευτικες νομίζω..αν ήταν κορίτσι μικρότερη αδερφή πιστεύω δε θα ήμασταν έτσι....🤣

Ναι έχουμε 10 χρόνια διαφορά! Θυμάμαι τα πάντα από όταν ήταν μωρό μέχρι τώρα!!! Ίσως για αυτό και να νιώθω έτσι... Ενώ με την αδερφή μου που είναι 3 χρόνια μικρότερη μου μεγαλώσαμε μαζί πάλι νοιάζομαι και αγχώνομαι και για αυτή αλλά για τον μικρό είναι λίγο πιο έντονο!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια σήμερα θα ξεκινήσω και μαγνήσιο ! Έχει ξεκινήσει καμία; 

Ήθελα να ρωτήσω φυλλικό οξύ παίρνετε ακόμα ; Κι αν ναι το παίρνετε κοντά στο χάπι του σιδήρου....έφαγα μια φλασια σήμερα....εγώ τα παίρνω κάθε πρωί φυλλικό και σίδηρο. 

Δεν ξεκίνησα ακόμα μαγνήσιο λογικά την άλλη βδομάδα που έχω το ραντεβού να μου πει να ξεκινήσω κι εγώ... Όχι το φυλλικό το σταμάτησα εγώ παίρνω μόνο σίδηρο. Κάθε μέρα και 2 φορές την εβδομάδα παίρνω νκαι βράδυ γιατί είχε πέσει λίγο ο αιματοκρίτης μου. Επίσης παίρνω και ασβέστιο 2-3 φορες την εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Χαχαχα.. εγώ μιλάω και θέλω να βάλω μετά από κάθε πρόταση, ένα "ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!!" Τρέμει η καρδιά μου!!!

Καλά εγώ κάνω όνειρα για καρότσια, κούνιες, ρουχαλάκια, το δωματιάκι τους κ πάντα βάζω μπροστά "πρώτα ο Θεός" κ κάνω κ το σταυρό μου. Είναι κάπως σαν να μην το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα, σαν να ζω σε όνειρο κ φοβάμαι μην ξυπνήσω!! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια σήμερα θα ξεκινήσω και μαγνήσιο ! Έχει ξεκινήσει καμία; 

Ήθελα να ρωτήσω φυλλικό οξύ παίρνετε ακόμα ; Κι αν ναι το παίρνετε κοντά στο χάπι του σιδήρου....έφαγα μια φλασια σήμερα....εγώ τα παίρνω κάθε πρωί φυλλικό και σίδηρο. 

Εγώ τα παίρνω όλα αυτά φυλλικο κ σίδηρο το πρωί αλλά το σίδηρο με γεμάτο στομαχι, ασβέστιο κ μαγνήσιο το απογευματάκι με διαφορά τουλάχιστον 3 ώρες μεταξύ τους. Κ εμένα στις τελευταίες εξετάσεις μου είχε πέσει ο αιματοκρίτης αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί τουλάχιστον ακόμα. Μου είπε να κάνω κ το εμβόλιο της γρίπης, μετά από δική μου ερώτηση βέβαια. Το κάνω κάθε χρόνο κ με κρατάει μακριά από κρύωματα, σκεφτείτε πως τώρα που δεν το έχω κάνει ακόμα είμαι κάθε πρωί με μπουκωμένη μύτη κ αν δεν την καθαρίσω το βράδυ δεν κοιμάμαι καλά. Βέβαια κάπου διάβασα πως μπορεί να είναι κ ορμονικο αλλά εγώ για καλο κ για κακό θα το κάνω το εμβόλιο κ καθαρίζω κ τη μύτη μου με αυτά τα σπρέι με θαλασσινό νερό που είναι άκακα. Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με την 3η δόση του εμβολίου covid. Θα πέσει κάπου στα τέλη Δεκέμβρη που θα είμαι στον 6ο, αν δεν το κάνω θα είμαι 3 μήνες απροστάτευτη, εννοείται βέβαια ότι φοράω μάσκα κτλ αλλά όσο να ναι μου δημιουργεί ανασφάλεια. Θα το συζητήσω κ με το γιατρό κ βλέπουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...