Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!🌸

Τι κάνετε πώς είστε; Διάβασα λίγο τα νέα σας!

@Kleo1997 καλά αποτελέσματα εύχομαι!! Θα περιμένουμε νέα σου!! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα καλά!❤️

@Sandyb εγώ περιμένω το δεύτερο μωράκι μου💗 έχω ακόμα ένα μωράκι 13 μηνών🥰

@Dreamer1 και @Sandyb αχ αυτά τα ψώνια και η διακόσμηση του παιδικού δωματίου είναι ό,τι πιο τέλειο!! 💕🤗

@Tvz υπάρχουν καλσόν εγκυμοσύνης που δε θα σε σφίγγουν. Επίσης μπορεί να σε βολέψουν και τα κολάν εγκυμοσύνης, εγώ έχω αγοράσει 2-3 από h&m και είναι πολύ άνετα όλο αυτά φοράω, είτε με φούτερ απο πάνω είτε με μπλουζάκια είτε με πουκάμισα..τα κανονικά μου από πάνω, όχι εγκυμοσύνης..και το χειμώνα θα τ φοράω κ με πουλόβερ😄 Γενικά τα θεωρώ ό,τι πιο βολικό και άνετο και πάνε με όλα!! Πήρα και ένα φόρεμα εγκυμοσύνης κολλητό κ ψιλοκοντό από shein, για πιο καλό, συν ένα σετάκι ωραίο πάνω κάτω..επίσης πήρα 2 σουτιέν θηλασμού(δεν πήρα παραπάνω γιατί έχω κ από πέρσι), 4 εσώρουχα εγκυμοσύνης(γιατί ξέρω ότι όταν μεγαλώσει πολύ η κοιλιά με σφίγγουν τα κανονικά) κ 2 καλσόν εγκυμοσύνης από εκεί..έχει πολύ καλές τιμές κ όμορφα πράγματα! Πρώτη φορά ψώνισα βέβαια οπότε δε ξέρω ποιότητα θα σας πω όταν έρθουν! Επίσης ενώ έλεγα να περιμένω μέχρι τη β’ επιπέδου για να σιγουρέψουμε το φύλο 100%, δεν κρατήθηκα και πήρα και 3 κοριτσίστικα σετάκια🙈💞

17+3 σήμερα και κιλά δεν έχω πάρει προς το παρόν, είμαι μείον βασικά στα κιλά λόγω των εμετών!!

Επίσης έχω τη β’ επιπέδου 17 Νοεμβρίου και ανυπομονώ!!💓

Ελπίζω να είστε όλες καλά!❤️❤️❤️

Καλημέρα κοριτσι μου!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το μωράκι που έρχεται!! Αχ τι μικρή διαφορά ηλικίας που θα έχουν τα γλυκουλια!! Τέλεια θα ναι!! Και εγώ λέω αυτές τις μέρες πάω στα hm να δω λίγο τα κολάν εγκυμοσύνης που μου άρεσαν αλλά αναρωτιέμαι αφού ακόμα έχει φουσκώσει ελάχιστα η κοιλίτσα μου μήπως να περίμενα λίγο να δω πως θα εξελιχθεί και να αγοράσω αργότερα.. η αδερφη μου ας πούμε είχε τόσο μικρή κοιλίτσα που δεν χρειάστηκε ποτέ να αγοράσει τέτοια φορούσε τα κανονικά της μόνο ανέβηκε νούμερο σε κάποια φάση.. για το μόνο λόγο που τα σκέφτομαι από τωρα είναι επειδή κάνω ενεσουλες στην κοιλιά και με πονάνε τα λάστιχα που ακουμπάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ δεν κοιτάζω τίποτα, ακόμα για το μωράκι.. μετά τον 7o πρώτα ο Θεός..  πήρα μόνο για μένα ένα παντελόνι εγκυμοσύνης γιατί πέρα από τις φόρμες μου δεν μπορούσα να φορέσω κάτι άλλο.. έχω κάνει κοιλιτσα.... Εμφανέστατη!! πριξιμο, είναι? Φαγητό είναι?? Η ακινησία είναι?? Δεν ξέρω.. ελπίζω για καλό να ναι.. αύριο θα ζηγιστω.. ήθελα να πάρω το γιατρό μου, αλλά τι να του πω?? Γεια σου γιατρέ, έχω κάνει κοιλιά?? Θα μου πει πας καλά κοπέλα μου?? Ανυσηχια με έχει πιάσει πάλι για το αν όλα είναι καλά.. μετά την αυχενική ο γιατρός είπε θα με δει μετά από ένα μήνα, έχουν περάσει 2 εβδομάδες και είναι ήδη πολύ.. 🙂

Και εγώ έτσι είχα πει.. πως ότι κάνω θα είναι προς το τέλος της εγκυμοσύνης αλλά με παρέσυρε η κολλητή μου που γέννησε πριν ένα μήνα και με συμβούλεψε να έχω κοιτάξει και να εχω πάρει απόφαση τουλάχιστον τι θέλω γιατί εκείνη τα άφησε όλα για τελευταία και είχε πολλές δυσκολίες.. πάντως σίγουρα πριν τη β επιπέδου δεν θα πάρω κάτι..είναι και οι αλλαγές στο σπίτι τόσα χρόνια εκείνο το δωμάτιο ήταν το γραφείο μου αν βαρύνω πως θα το φτιάξω δεν ξέρω...εσείς έχετε έτοιμο χώρο για το παιδικό δωμάτιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το μωράκι που έρχεται!! Αχ τι μικρή διαφορά ηλικίας που θα έχουν τα γλυκουλια!! Τέλεια θα ναι!! Και εγώ λέω αυτές τις μέρες πάω στα hm να δω λίγο τα κολάν εγκυμοσύνης που μου άρεσαν αλλά αναρωτιέμαι αφού ακόμα έχει φουσκώσει ελάχιστα η κοιλίτσα μου μήπως να περίμενα λίγο να δω πως θα εξελιχθεί και να αγοράσω αργότερα.. η αδερφη μου ας πούμε είχε τόσο μικρή κοιλίτσα που δεν χρειάστηκε ποτέ να αγοράσει τέτοια φορούσε τα κανονικά της μόνο ανέβηκε νούμερο σε κάποια φάση.. για το μόνο λόγο που τα σκέφτομαι από τωρα είναι επειδή κάνω ενεσουλες στην κοιλιά και με πονάνε τα λάστιχα που ακουμπάνε..

Καλημέρα κορίτσι μου!! Σ ευχαριστώ πολύ🤗💞

Ναι θέλαμε να έχουν μικρή διαφορά🥰 θα είναι λίγο ζόρι για εμάς τώρα αλλά γι’αυτά θα είναι καλύτερα κ θα μεγαλώσουν μαζί❤️ Κάπως έτσι το σκεφτόμασταν💞

Κοίτα κι εγώ έχω μικρή κοιλίτσα τώρα μπήκα 5ο κ ακόμη δε φαίνεται, κ ειδικά την άλλη φορά είχα πολύ μικρή, δηλαδή κ στον 9ο δε με καταλάβαιναν πάντα άμα φόραγα κ καμια ριχτή μπλουζίτσα, αλλά θεωρώ ότι αυτά είναι πιο μαλακά στην κοιλιά, τα κανονικά παντελόνια όσο να’ναι είναι πιο σκληρά…μη σε αγχώνει το νούμερο..εγώ πήρα το small, μου είναι λίγο μεγάλο και σακουλιάζει στην κοιλιά, αλλά αργότερα θα είναι μια χαρά..αυτό το καλό έχουν τα κολάν εγκυμοσύνης ότι είναι ελαστικά για να μπορούν να μεγαλώνουν όσο μεγαλώνει η κοιλιά….και στην τελική αν πάρεις πάαααρα πολλά κιλά και δεν σου κάνουν αγοράζεις κ άλλο ένα αργότερα..δεν είναι ακριβά, γύρω στα 10-12€ έχουν στα h&m, δε θυμάμαι ακριβώς…εγώ μπλούζες φοράω τις κανονικές μου, αλλά παντελόνια θεωρώ ότι είναι καλό να είναι μαλακά για να μη μας πιέζουν στην κοιλιά..δηλαδή και εγώ φόραγα πέρσι παντελόνια που δεν ήταν εγκυμοσύνης κ μου έκαναν, αλλά φρόντιζα να είναι μαλακά κ να μην έχουν σφιχτό λάστιχο..δε φόραγα τα τζιν μου ή φόρμες με σφιχτό λάστιχο πχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Και εγώ έτσι είχα πει.. πως ότι κάνω θα είναι προς το τέλος της εγκυμοσύνης αλλά με παρέσυρε η κολλητή μου που γέννησε πριν ένα μήνα και με συμβούλεψε να έχω κοιτάξει και να εχω πάρει απόφαση τουλάχιστον τι θέλω γιατί εκείνη τα άφησε όλα για τελευταία και είχε πολλές δυσκολίες.. πάντως σίγουρα πριν τη β επιπέδου δεν θα πάρω κάτι..είναι και οι αλλαγές στο σπίτι τόσα χρόνια εκείνο το δωμάτιο ήταν το γραφείο μου αν βαρύνω πως θα το φτιάξω δεν ξέρω...εσείς έχετε έτοιμο χώρο για το παιδικό δωμάτιο?

Κορίτσια, από εμπειρία να σας πω, μπορείτε να δείτε πρώτα για έπιπλα(πχ κούνια, λίκνο, συρταριέρα), καρότσι, κλπ, τα "μεγάλα" πράγματα δηλαδή, γιατί πολλές φορές αυτά θέλουν καιρό για να φτιαχτούν ή να στα φέρουν…ώστε να τα έχετε στην ώρα τους..και μετά να πάρετε ρουχαλάκια που είναι πιο εύκολα😊 Ή στις εκπτώσεις πχ! Εξάλλου ρούχα πάντα όλο και κάποιοι θα σας δώσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Σ ευχαριστώ πολύ🤗💞

Ναι θέλαμε να έχουν μικρή διαφορά🥰 θα είναι λίγο ζόρι για εμάς τώρα αλλά γι’αυτά θα είναι καλύτερα κ θα μεγαλώσουν μαζί❤️ Κάπως έτσι το σκεφτόμασταν💞

Κοίτα κι εγώ έχω μικρή κοιλίτσα, κ ειδικά την άλλη φορά είχα πολύ μικρή, αλλά θεωρώ ότι αυτά είναι πιο μαλακά στην κοιλιά, τα κανονικά παντελόνια όσο να’ναι είναι πιο σκληρά…μη σε αγχώνει το νούμερο..εγώ πήρα το small, μου είναι λίγο μεγάλο και σακουλιάζει στην κοιλιά, αλλά αργότερα θα είναι μια χαρά..αυτό το καλό έχουν τα κολάν εγκυμοσύνης ότι είναι ελαστικά για να μπορούν να μεγαλώνουν όσο μεγαλώνει η κοιλιά….και στην τελική αν πάρεις πάαααρα πολλά κιλά και δεν σου κάνουν αγοράζεις κ άλλο ένα αργότερα..δεν είναι ακριβά, γύρω στα 10-12€ έχουν, δε θυμάμαι ακριβώς…εγώ μπλούζες φοράω τις κανονικές μου, αλλά παντελόνια θεωρώ ότι είναι καλό να είναι μαλακά για να μη μας πιέζουν στην κοιλιά..δηλαδή και εγώ όσα μη εγκυμοσύνης φόραγα πέρσι μου έκαναν, αλλά φρόντιζα να είναι μαλακά κ να μην έχουν σφιχτό λάστιχο..δε φόραγα τα τζιν μου ή φόρμες με σφιχτό λάστιχο πχ..

Άμα είναι να σακουλιαζει λίγο δεν με πειράζει.. αυτό θέλω να είναι μαλακά γιατί είναι ζόρι οι ενέσεις και ήδη τις κάνω αρκετό καιρό και θα συνεχίσω.. με όσες έχω μιλήσει εν τω μεταξύ λετε τα καλύτερα για τα εγκυμοσύνης από hm θα πάω τις επόμενες μέρες σε καταστημα να τα δω από κοντά και εγώ να βολευτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Άμα είναι να σακουλιαζει λίγο δεν με πειράζει.. αυτό θέλω να είναι μαλακά γιατί είναι ζόρι οι ενέσεις και ήδη τις κάνω αρκετό καιρό και θα συνεχίσω.. με όσες έχω μιλήσει εν τω μεταξύ λετε τα καλύτερα για τα εγκυμοσύνης από hm θα πάω τις επόμενες μέρες σε καταστημα να τα δω από κοντά και εγώ να βολευτω..

Καταλαβαίνω..ναι κορίτσι μου πήγαινε να τα δοκιμάσεις να τα δεις, είναι πολύ άνετα και θα σε βολέψουν..! Κ ειδικά τώρα για χειμώνα πάνε με όλα! Τα βάζεις με τα πουλοβεράκια σου από πάνω, πουκαμισάκια, μπλούζες κλπ..είναι καλό να μας κάθονται τόσο μαλακά στην κοιλιά όπως λες! Γιατί κάνεις ενέσεις αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια, από εμπειρία να σας πω, μπορείτε να δείτε πρώτα για έπιπλα(πχ κούνια, λίκνο, συρταριέρα), καρότσι, κλπ, τα "μεγάλα" πράγματα δηλαδή, γιατί πολλές φορές αυτά θέλουν καιρό για να φτιαχτούν ή να στα φέρουν…ώστε να τα έχετε στην ώρα τους..και μετά να πάρετε ρουχαλάκια που είναι πιο εύκολα😊 Ή στις εκπτώσεις πχ! Εξάλλου ρούχα πάντα όλο και κάποιοι θα σας δώσουν

Ακριβώς αυτό μου είπε η κολλητή μου που έλεγα.. έκανε 1 μήνα να της έρθει το καρότσι σκέψου.. άσε που είχε κάποια θέματα στην εγκυμοσύνη και από ένα σημείο και μετά δεν έπρεπε να οδηγάει, να περπατάει πολύ και δυσκολεύτηκε αρκετά..και περισσότερο αγχώθηκε δηλαδή.. γιαυτο είπα και γω να μην το αφήσω τόσο πολύ.. τα ρουχακια δεν με απασχολουν και μενα εύκολα είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Καταλαβαίνω..ναι κορίτσι μου πήγαινε να τα δοκιμάσεις να τα δεις, είναι πολύ άνετα και θα σε βολέψουν..! Κ ειδικά τώρα για χειμώνα πάνε με όλα! Τα βάζεις με τα πουλοβεράκια σου από πάνω, πουκαμισάκια, μπλούζες κλπ..είναι καλό να μας κάθονται τόσο μαλακά στην κοιλιά όπως λες! Γιατί κάνεις ενέσεις αν επιτρέπεται;

Έχω κάνει εξωσωματικη και από την αρχή έκανα ενέσεις προγεστερονης τις οποίες σταμάτησα πριν δύο εβδομάδες ευτυχώς και κάνω και αντιπηκτικες επίσης.. θα μου τις σταματουσε και αυτές κάπου τώρα ανάλογα τις εξετάσεις μου αλλά η αυχενική μου έδειξε πιθανότητες προεκλαμψιας οπότε ούτε συζήτηση, θα πορευτώ με αυτές όπως δείχνουν τα πράγματα οπότε η κοιλίτσα είναι μπλε από μελανιτσες και δεν αντέχει ούτε λάστιχο να ακουμπήσει.. δεν πειράζει ότι είναι για καλό θα το κάνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ακριβώς αυτό μου είπε η κολλητή μου που έλεγα.. έκανε 1 μήνα να της έρθει το καρότσι σκέψου.. άσε που είχε κάποια θέματα στην εγκυμοσύνη και από ένα σημείο και μετά δεν έπρεπε να οδηγάει, να περπατάει πολύ και δυσκολεύτηκε αρκετά..και περισσότερο αγχώθηκε δηλαδή.. γιαυτο είπα και γω να μην το αφήσω τόσο πολύ.. τα ρουχακια δεν με απασχολουν και μενα εύκολα είναι..

Ισχύει! Κι εγώ είχα ένα ατύχημα στον 7ο μήνα με το αμάξι και από τότε δεν ξαναοδήγησα..μόνο με τον άντρα μου πήγαινα😇 και έχω και φίλη μου η οποία από τον 5ο-6ο μήνα μέχρι το τέλος έπρεπε να είναι στο κρεβάτι γιατί είχε θέμα..

Κι εμένα το λίκνο έκανε 1μιση μήνα να έρθει, αλλά το είχα παραγγείλει εγκαίρως ευτυχώς και ήρθε πριν γεννήσω..και καρότσι(πήραμε σύστημα 3 σε 1 με αυγό κ πορτ μπεμπε), επειδή αργήσαμε να το κοιτάξουμε πήραμε το εκθεσιακό(μισό εκθεσιακό κ μισό μας το βρήκαν ευτυχώς καινούργιο) από αυτό που θέλαμε..γιατί δεν προλάβαιναν να μας φέρουν άλλο μέχρι να γεννήσω..και το αυγό είναι απαραίτητο για να βγείτε και από το μαιευτήριο με το μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Έχω κάνει εξωσωματικη και από την αρχή έκανα ενέσεις προγεστερονης τις οποίες σταμάτησα πριν δύο εβδομάδες ευτυχώς και κάνω και αντιπηκτικες επίσης.. θα μου τις σταματουσε και αυτές κάπου τώρα ανάλογα τις εξετάσεις μου αλλά η αυχενική μου έδειξε πιθανότητες προεκλαμψιας οπότε ούτε συζήτηση, θα πορευτώ με αυτές όπως δείχνουν τα πράγματα οπότε η κοιλίτσα είναι μπλε από μελανιτσες και δεν αντέχει ούτε λάστιχο να ακουμπήσει.. δεν πειράζει ότι είναι για καλό θα το κάνουμε..

Αχ κατάλαβα..υπομονή!! Εγώ δε ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω ενέσεις, μου ακούγεται πολύ δύσκολο, αλλά όπως λες αν πρέπει να κάνεις κάτι για καλό το κάνεις χωρίς να το σκεφτείς…σε λίγους μήνες ούτως ή άλλως θα τα έχουμε αγκαλιά κ δε θα μας νοιάζει τίποτε άλλο!!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Τι γλυκούλης!!! Εμένα ο αντρας μου θεωρεί πως έχει μυστική χειραψία με το μωρό βάζοντας το δάχτυλο του στον αφαλό μου κάθε πρωί για καλημέρα, όταν γυρνάει από την δουλειά και κάθε βράδυ για καληνύχτα!!! 😂😂😂 Μα δεν είναι σκέτη γλύκα!!! 🥰🥰🥰

Αχχχχ τι γλυκό!!! Μπορεί και έχουν!!! Μπαμπάδες είναι και αυτοί..  γλυκουληδες!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχ κατάλαβα..υπομονή!! Εγώ δε ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω ενέσεις, μου ακούγεται πολύ δύσκολο, αλλά όπως λες αν πρέπει να κάνεις κάτι για καλό το κάνεις χωρίς να το σκεφτείς…σε λίγους μήνες ούτως ή άλλως θα τα έχουμε αγκαλιά κ δε θα μας νοιάζει τίποτε άλλο!!🙏❤️

Και εγώ κάνω ενεσουλες!!! Ο άντρας μου μου τις κάνει βασικά.. τις έχω αγαπήσει και τις ενέσεις και τις μελανιές.. είναι κάτι που βοηθάει το μωράκι μου και εμένα να πάνε όλα καλά.. ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχ κατάλαβα..υπομονή!! Εγώ δε ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω ενέσεις, μου ακούγεται πολύ δύσκολο, αλλά όπως λες αν πρέπει να κάνεις κάτι για καλό το κάνεις χωρίς να το σκεφτείς…σε λίγους μήνες ούτως ή άλλως θα τα έχουμε αγκαλιά κ δε θα μας νοιάζει τίποτε άλλο!!🙏❤️

Ουου σίγουρα θα μπορούσες πίστεψέ με.. και εγω σκεφτόμουν τι θα κάνω πως θα τις κανω, είμαι και φοβιτσιαρα..αλλά τώρα πια έχω κάνει τόσες ενέσεις μόνη μου στον εαυτό μου που ούτε το σκέφτομαι.. γενικα τον τελευταίο ένα χρόνο μέσα από τη διαδικασία της εξωσωματικής έχουν αλλάξει πολλά και έχω μάθει πολλά για μένα που ούτε τα φανταζομουν πριν.. όλες μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για τα μωρακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χρόνια πολλά κ σε εορτάζοντες, εορτάζουσες!! Εγω εχω κατασταλάξει σε καρότσι γιατί πρέπει να πάρω κ διπλό εφόσον περιμένουμε δίδυμα.. Θα πάρω ένα που είναι τριπλό, έχει κ αυγό, κ Πορτ μπεμπέ κ καθίσματακια. Το ερώτημα μου είναι το εξής: σίγουρα θα αγοράσουμε κ μια κούνια, γιατί την άλλη θα μας τη δανεισουν, αλλά για την αρχή πειράζει να έχω τα Πορτ μπεμπέ για να κοιμούνται ώστε να τα έχω κοντά μου στο δωμάτιο; εννοείται με καλό στρώματακι για ύπνο. γιατί κ να αγοράσω 2 λικνα που το κάθενα κοστίζει 200,300 ευρώ είναι λιγο μεγάλο το κόστος. Απλώς επειδή θα μετακομίσουμε σε μεγαλύτερο σπίτι που τα μωρά θα έχουν το δικό τους δωμάτιο, στην αρχή θα ήθελα να τα έχω κοντά μου κ σκεφτόμουν αυτή τη λύση. Σε κατάστημα που ρώτησα βέβαια μου είπαν πως θα πρέπει να πάρω 2 Πορτ μπεμπέ για το καθένα ειδικά αν έχω σκοπό να τα βγαζω έξω με αυτά κ κάπως προβληματιστηκα. Εσείς τι λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Ουου σίγουρα θα μπορούσες πίστεψέ με.. και εγω σκεφτόμουν τι θα κάνω πως θα τις κανω, είμαι και φοβιτσιαρα..αλλά τώρα πια έχω κάνει τόσες ενέσεις μόνη μου στον εαυτό μου που ούτε το σκέφτομαι.. γενικα τον τελευταίο ένα χρόνο μέσα από τη διαδικασία της εξωσωματικής έχουν αλλάξει πολλά και έχω μάθει πολλά για μένα που ούτε τα φανταζομουν πριν.. όλες μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για τα μωρακια!!

Είμαστε πολύ δυνατές κορίτσια..οι περισσότερες γυναίκες δηλαδή.. και ψυχικά και σωματικά.. συνέχεια ανακαλύπτουμε πως μπορούμε να κάνουμε πράγματα που πολλές φορές εχουμε πει, "αυτό δεν θα μπορούσα ποτέ να το κάνω.. η αυτό δεν θα άντεχα να το περάσω.. " ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χρόνια πολλά κ σε εορτάζοντες, εορτάζουσες!! Εγω εχω κατασταλάξει σε καρότσι γιατί πρέπει να πάρω κ διπλό εφόσον περιμένουμε δίδυμα.. Θα πάρω ένα που είναι τριπλό, έχει κ αυγό, κ Πορτ μπεμπέ κ καθίσματακια. Το ερώτημα μου είναι το εξής: σίγουρα θα αγοράσουμε κ μια κούνια, γιατί την άλλη θα μας τη δανεισουν, αλλά για την αρχή πειράζει να έχω τα Πορτ μπεμπέ για να κοιμούνται ώστε να τα έχω κοντά μου στο δωμάτιο; εννοείται με καλό στρώματακι για ύπνο. γιατί κ να αγοράσω 2 λικνα που το κάθενα κοστίζει 200,300 ευρώ είναι λιγο μεγάλο το κόστος. Απλώς επειδή θα μετακομίσουμε σε μεγαλύτερο σπίτι που τα μωρά θα έχουν το δικό τους δωμάτιο, στην αρχή θα ήθελα να τα έχω κοντά μου κ σκεφτόμουν αυτή τη λύση. Σε κατάστημα που ρώτησα βέβαια μου είπαν πως θα πρέπει να πάρω 2 Πορτ μπεμπέ για το καθένα ειδικά αν έχω σκοπό να τα βγαζω έξω με αυτά κ κάπως προβληματιστηκα. Εσείς τι λέτε; 

Εγώ που έχω ένα παιδάκι, 1 πορτ μπεμπέ του είχα..γιατί σου είπαν ότι χρειάζεσαι 2 για το καθένα; Το βάζαμε στο καρότσι εμείς πιο πολύ το πορτ μπεμπε..είχαμε άλλο λίκνο βέβαια! Εσένα λογικά σου είπαν 2 ώστε να έχεις το ένα για λίκνο και το άλλο για βόλτα..πάντως εμείς να ξέρεις, τις μισές φορές κοιμόταν στο λίκνο δίπλα μας(όταν κοιμόμασταν στο κρεβάτι), και τις άλλες μισές στο πορτ μπεμπε στο καρότσι(όταν κοιμόμασταν στο σαλόνι)..κ επειδή συνήθως κοιμόμασταν στο σαλόνι να σου πω στο πορτ μπεμπε την έβγαλε περισσότερο🤣

Εγώ λέω πάρε ένα για το καθένα και αν χρειαστείς κι άλλο αγοράζεις μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Οντως έχεις δίκιο είναι οι μόνες εξετάσεις που επειδή είναι επεμβατικές δίνουν αποτέλεσμα 100%.. εγώ σήμερα είμαι 13εβδ 6ημ.. εσύ?

Καλησπέρα μόνο αυτό με καθησυχάζει κάπως ..

13 εβδομάδα είμαι σήμερα ....κοντά κοντά είμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ που έχω ένα παιδάκι, 1 πορτ μπεμπέ του είχα..γιατί σου είπαν ότι χρειάζεσαι 2 για το καθένα; Το βάζαμε στο καρότσι εμείς πιο πολύ το πορτ μπεμπε..είχαμε άλλο λίκνο βέβαια! Εσένα λογικά σου είπαν 2 ώστε να έχεις το ένα για λίκνο και το άλλο για βόλτα..πάντως εμείς να ξέρεις, τις μισές φορές κοιμόταν στο λίκνο δίπλα μας(όταν κοιμόμασταν στο κρεβάτι), και τις άλλες μισές στο πορτ μπεμπε στο καρότσι(όταν κοιμόμασταν στο σαλόνι)..κ επειδή συνήθως κοιμόμασταν στο σαλόνι να σου πω στο πορτ μπεμπε την έβγαλε περισσότερο🤣

Εγώ λέω πάρε ένα για το καθένα και αν χρειαστείς κι άλλο αγοράζεις μετά!

Μου είπαν να πάρω 2 για να έχω ένα για έξω κ ένα για το σπίτι. Λόγω μικροβίων. Αλλά κ παλι κάπως υπερβολικό μου φαίνεται. Πόσες φορές πια θα το βγάλουμε έξω με το Πορτ μπεμπέ; κ αν βγει δλδ έξω κ πάμε μια βόλτα ή για ένα φαγητό μετά θα πρέπει να απολυμανθεί για να μπει στο σπίτι; αφού κ το καρότσι στο σπίτι μέσα θα μπαίνει όπως λες κ εσύ. Από την εμπειρία σου μέχρι πόσο μηνών χώρανε στα Πορτ μπεμπέ; δλδ αν σταματήσουν να ξυπνάνε το βράδυ ξέρω εγώ όταν πάνε 2 μηνών μετά δε θα μπορώ να τα βάλω στις κούνιες τους με ενδοεπικοινωνια να τα ακούω;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μου είπαν να πάρω 2 για να έχω ένα για έξω κ ένα για το σπίτι. Λόγω μικροβίων. Αλλά κ παλι κάπως υπερβολικό μου φαίνεται. Πόσες φορές πια θα το βγάλουμε έξω με το Πορτ μπεμπέ; κ αν βγει δλδ έξω κ πάμε μια βόλτα ή για ένα φαγητό μετά θα πρέπει να απολυμανθεί για να μπει στο σπίτι; αφού κ το καρότσι στο σπίτι μέσα θα μπαίνει όπως λες κ εσύ. Από την εμπειρία σου μέχρι πόσο μηνών χώρανε στα Πορτ μπεμπέ; δλδ αν σταματήσουν να ξυπνάνε το βράδυ ξέρω εγώ όταν πάνε 2 μηνών μετά δε θα μπορώ να τα βάλω στις κούνιες τους με ενδοεπικοινωνια να τα ακούω;; 

Το πορτ μπεμπέ, το χρησιμοποιείς κάθε μέρα γιατί μπαίνει στο καρότσι και χρησιμοποιείται σαν καρότσι, τους πρώτους 6 μήνες περίπου..εκτός αν πάρεις άλλο καρότσι από 0+, και άλλο πορτ μπεμπε..οπότε θα έχεις το πορτ μπεμπε μόνο σπίτι κ έξω θα το παίρνεις με το καρότσι ή το αυγό..αλλά μετά τους 6 μήνες θα πρέπει να πάρεις πάλι άλλο καρότσι, εκτός αν έχεις πάρει καρότσι από 0+ μέχρι μεγάλο..

Κοίτα, μπορούν να κοιμηθούν σε κούνια και από την πρώτη μέρα, αλλά τόσο μωρά δε συστήνεται να τα βάζεις σε δικό τους δωμάτιο..2 μηνών δηλαδή..υπάρχει κ το σύνδρομο του αιφνίδιου θανάτου κλπ χτύπα ξύλο..καλύτερα μετά από 6 μηνών έστω να τ βάζεις σε δικό τους δωμάτιο..αλλά ό,τι θέλεις..

Και φυσικά εμείς το πορτ μπεμπε που το είχαμε και στο καρότσι, το μπαζοβγάζαμε μες το σπίτι..έτσι κ το καρότσι τώρα..δεν το απολυμαίναμε με την ίδια λογική πρέπει να απολυμαίνεις τα πάντα πριν μπεις σπίτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Το πορτ μπεμπέ, το χρησιμοποιείς κάθε μέρα γιατί μπαίνει στο καρότσι και χρησιμοποιείται σαν καρότσι, τους πρώτους 6 μήνες περίπου..εκτός αν πάρεις άλλο καρότσι από 0+, και άλλο πορτ μπεμπε..οπότε θα έχεις το πορτ μπεμπε μόνο σπίτι κ έξω θα το παίρνεις με το καρότσι ή το αυγό..αλλά μετά τους 6 μήνες θα πρέπει να πάρεις πάλι άλλο καρότσι, εκτός αν έχεις πάρει καρότσι από 0+ μέχρι μεγάλο..

Κοίτα, μπορούν να κοιμηθούν σε κούνια και από την πρώτη μέρα, αλλά τόσο μωρά δε συστήνεται να τα βάζεις σε δικό τους δωμάτιο..2 μηνών δηλαδή..υπάρχει κ το σύνδρομο του αιφνίδιου θανάτου κλπ χτύπα ξύλο..καλύτερα μετά από 6 μηνών έστω να τ βάζεις σε δικό τους δωμάτιο..αλλά ό,τι θέλεις..

Και φυσικά εμείς το πορτ μπεμπε που το είχαμε και στο καρότσι, το μπαζοβγάζαμε μες το σπίτι..έτσι κ το καρότσι τώρα..δεν το απολυμαίναμε με την ίδια λογική πρέπει να απολυμαίνεις τα πάντα πριν μπεις σπίτι

Και εμένα πάντως τραβηγμένο μου ακούγεται αυτό με τα 2 Πορτ μπεμπέ.. μαζί τους δεν θα βγαίνουν και τα μωράκια? Τι θα πρέπει να απολυμαίνουμε και τα μωρά μαζί και τα κουβερτακια που θα τα σκεπάζουμε??? Κάνε και μια ερώτηση στο γιατρό σου, τι σου προτείνει, η αργότερα ο παιδίατρος, και αν σου πουν να πάρεις από 2, οκ.. γιατί από τα καταστήματα και 6 αν μπορούσαν θα σου έλεγαν.. αλλά νομίζω δεν υπάρχει λόγος να τα πάρεις έτσι από την αρχή.. την γνώμη μου λέω βέβαια.. εσύ όπως νιώθεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Και εμένα πάντως τραβηγμένο μου ακούγεται αυτό με τα 2 Πορτ μπεμπέ.. μαζί τους δεν θα βγαίνουν και τα μωράκια? Τι θα πρέπει να απολυμαίνουμε και τα μωρά μαζί και τα κουβερτακια που θα τα σκεπάζουμε??? Κάνε και μια ερώτηση στο γιατρό σου, τι σου προτείνει, η αργότερα ο παιδίατρος, και αν σου πουν να πάρεις από 2, οκ.. γιατί από τα καταστήματα και 6 αν μπορούσαν θα σου έλεγαν.. αλλά νομίζω δεν υπάρχει λόγος να τα πάρεις έτσι από την αρχή.. την γνώμη μου λέω βέβαια.. εσύ όπως νιώθεις..

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Το πορτ μπεμπέ, το χρησιμοποιείς κάθε μέρα γιατί μπαίνει στο καρότσι και χρησιμοποιείται σαν καρότσι, τους πρώτους 6 μήνες περίπου..εκτός αν πάρεις άλλο καρότσι από 0+, και άλλο πορτ μπεμπε..οπότε θα έχεις το πορτ μπεμπε μόνο σπίτι κ έξω θα το παίρνεις με το καρότσι ή το αυγό..αλλά μετά τους 6 μήνες θα πρέπει να πάρεις πάλι άλλο καρότσι, εκτός αν έχεις πάρει καρότσι από 0+ μέχρι μεγάλο..

Κοίτα, μπορούν να κοιμηθούν σε κούνια και από την πρώτη μέρα, αλλά τόσο μωρά δε συστήνεται να τα βάζεις σε δικό τους δωμάτιο..2 μηνών δηλαδή..υπάρχει κ το σύνδρομο του αιφνίδιου θανάτου κλπ χτύπα ξύλο..καλύτερα μετά από 6 μηνών έστω να τ βάζεις σε δικό τους δωμάτιο..αλλά ό,τι θέλεις..

Και φυσικά εμείς το πορτ μπεμπε που το είχαμε και στο καρότσι, το μπαζοβγάζαμε μες το σπίτι..έτσι κ το καρότσι τώρα..δεν το απολυμαίναμε με την ίδια λογική πρέπει να απολυμαίνεις τα πάντα πριν μπεις σπίτι

Κ εγώ της ίδιας άποψης με εσάς είμαι κορίτσια. Απλώς επειδή δεν έχω κ εμπειρία γιατί είναι τα πρώτα μου παιδάκια, ρωτάω για να μαθαίνω!! Το καρότσι αυτό που έχω βρει έχει αυγό, Πορτ μπεμπέ κ το καθίσματακι για αργότερα. Στις προδιαγραφές λέει ότι είναι από 0-4 χρόνων. Απλώς κουμπώνουν κ ξεκουμπωνουν στο σκελετό. Πιστεύω ότι είναι καλό, από ότι έχω δει στο ίντερνετ βέβαια. Θα πάω κάποια στιγμή ως τα Χριστούγεννα να το δω κ από κοντά κ έπειτα αποφασίζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tvz είπε:

 

Κ εγώ της ίδιας άποψης με εσάς είμαι κορίτσια. Απλώς επειδή δεν έχω κ εμπειρία γιατί είναι τα πρώτα μου παιδάκια, ρωτάω για να μαθαίνω!! Το καρότσι αυτό που έχω βρει έχει αυγό, Πορτ μπεμπέ κ το καθίσματακι για αργότερα. Στις προδιαγραφές λέει ότι είναι από 0-4 χρόνων. Απλώς κουμπώνουν κ ξεκουμπωνουν στο σκελετό. Πιστεύω ότι είναι καλό, από ότι έχω δει στο ίντερνετ βέβαια. Θα πάω κάποια στιγμή ως τα Χριστούγεννα να το δω κ από κοντά κ έπειτα αποφασίζω.. 

Ναι, τέλεια!! Κι εγώ σύστημα μεταφοράς είχα πάρει! Το πορτ μπεμπε το βάζεις στο καρότσι μέχρι 6 μηνών, μετά χρησιμοποιείς το καθισματάκι..εμάς είχε και σταντ για το πορτ μπεμπε, για όταν το χρησιμοποιούμε σπίτι, αλλά αυτό δεν το χρησιμοποιήσαμε ποτέ είναι η αλήθεια..

Πήγαινε να τα δεις από κοντά όπως λες κι αποφασίζεις!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια , εύχομαι όλες να είστε καλά 😀 η χαρά είναι απερίγραπτη το μωράκι μου είναι υγιές , όλα είναι φυσιολογικα ..επίσης είναι κοριτσάκι..σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την ψυχολογική υποστήριξη να είστε πάντα καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , εύχομαι όλες να είστε καλά 😀 η χαρά είναι απερίγραπτη το μωράκι μου είναι υγιές , όλα είναι φυσιολογικα ..επίσης είναι κοριτσάκι..σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την ψυχολογική υποστήριξη να είστε πάντα καλά ❤️

Αχ μπράβο κοριτσι μου!! Και περίμενα σήμερα τα νέα σου.. τελειααααα!!! Τώρα μπορείτε λίγο να χαλαρώσετε μετά από την αγωνία που περάσατε.. με το καλό το κοριτσάκι σας!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , εύχομαι όλες να είστε καλά 😀 η χαρά είναι απερίγραπτη το μωράκι μου είναι υγιές , όλα είναι φυσιολογικα ..επίσης είναι κοριτσάκι..σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την ψυχολογική υποστήριξη να είστε πάντα καλά ❤️

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Τέλεια!! Συγχαρητήρια!! Χαλάρωσε τώρα με τον άντρα σου και χαρείτε το!! Με το καλό το μωράκι σας!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...