Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ αν σου αρέσει κιόλας και δεν το κάνεις αναγκαστικά είναι ότι καλύτερο... Και εγώ έχω περιοριστεί αρκετά για τα δικα μου δεδομενα αλλά δεν το χω καθόλου και ζοριζομαι.. όπως είπα και παραπάνω ο άντρας μου δουλεύει άρα έρχεται σε επαφή με κόσμο, προσέχει και είναι και εμβολιασμενος αλλά όπως και να χει είναι επικίνδυνο. επίσης την άλλη εβδομάδα θέλω επιτέλους να πάω κάνα κομμωτήριο, καμία αποτρίχωση ρε παιδί μου δεν γίνεται να ζούμε για πάντα έτσι..δύσκολος χειμώνας προβλέπεται..

Ναι άμα είσαι μαθημενος αλλιώς είναι δύσκολο να το συνηθίσεις αυτό. Βλέπω την μαμά μου και την αδερφή μου που είναι της βόλτας και ζοριζονται πολύ!!! 

Κι εμένα ο άντρας μου έρχεται σε επαφή με κόσμο, αλλά όχι με πολύ και όχι κάθε μέρα, όμως είναι ο μόνος άνθρωπος που εμπιστεύομαι και ξέρω ότι προσέχει όντως οπότε νιώθω ασφάλεια μαζί του.

Κομμωτήριο πηγαίνω μια φορά τον χρόνο 😂😂😂 για το '21 πρόλαβα και πήγα του χρόνου ξανά τώρα!! Αποτρίχωση κάνω μόνη μου!!! 

Είμαι σπιτογατα εκεί καταλήγω!!!

Το μόνο που θα με ζορισει είναι οι γιορτές γιατί έχω να κάνω χρόνια γιορτές με τους δικούς μου μια λόγω σπουδών και μετά λόγω δουλειάς και τώρα μου λείπουν αυτές οι μέρες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι άμα είσαι μαθημενος αλλιώς είναι δύσκολο να το συνηθίσεις αυτό. Βλέπω την μαμά μου και την αδερφή μου που είναι της βόλτας και ζοριζονται πολύ!!! 

Κι εμένα ο άντρας μου έρχεται σε επαφή με κόσμο, αλλά όχι με πολύ και όχι κάθε μέρα, όμως είναι ο μόνος άνθρωπος που εμπιστεύομαι και ξέρω ότι προσέχει όντως οπότε νιώθω ασφάλεια μαζί του.

Κομμωτήριο πηγαίνω μια φορά τον χρόνο 😂😂😂 για το '21 πρόλαβα και πήγα του χρόνου ξανά τώρα!! Αποτρίχωση κάνω μόνη μου!!! 

Είμαι σπιτογατα εκεί καταλήγω!!!

Το μόνο που θα με ζορισει είναι οι γιορτές γιατί έχω να κάνω χρόνια γιορτές με τους δικούς μου μια λόγω σπουδών και μετά λόγω δουλειάς και τώρα μου λείπουν αυτές οι μέρες.... 

Α εσυ είσαι ότι πρέπει για καραντίνα και το απολαμβάνεις κιόλας!!! Τέλεια.. άσε τις γιορτές δεν έχω μπει στη διαδικασία να τις σκεφτώ ακόμα γιατί θα μελαγχολήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ε όχι από μόνη σου γιατί να τις κάνεις? Απλά αν σε κάνει να νιώθεις πιο καλά ρωτά τον.. κάθε γιατρός ακολουθεί την τακτική του, εγώ σκέψου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (όσο κράτησε) ανέβασα από την αρχή tsh και κατέβηκε ο αιματοκρίτης στα τάρταρα.. ξέρουν το ιστορικό μας και πράττουν ανάλογα προφανώς.. τώρα για το εμβόλιο του κορονοιου είναι ένα μεγάλο θέμα και μπερδεμένο κατά τη γνώμη μου γιατί έχω ακούσει πολλες αποψεις.. αρχικά έχω μετανιώσει πολύ που δεν το έκανα πριν την εγκυμοσύνη και τώρα φοβάμαι να το κάνω.. επίσης ο γιατρός μου μου είπε να το αφήσω καλύτερα προς το παρόν και αφού αποφάσισα να μείνω εκτός δουλειάς φέτος γιατί είμαι εκπαιδευτικός οπότε σε άλλη περίπτωση δεν θα το συζητουσαμε καν.. επειδή μερικές φορές έχω παρεξηγηθεί σε κάποιες συζητήσεις να πω οτι δεν είναι κατά του εμβολίου ο γιατρός μου..πάντως στην πραγματικότητα δεν είμαστε προστατευμένες και δεν ξέρεις από πού θα σου έρθει.. ο άντρας μου ας πούμε δουλεύει έρχεται σε επαφή με κοσμο.. ας κάνω με το καλό την αυχενική, να κόψω και τα φάρμακα που είναι και πολλά και θα το ξανάσυζητησουμε είπαμε.. εγώ πάντως σέβομαι και τις εγκυουλες που θέλουν να το κάνουν και αυτές που φοβούνται..είναι λεπτό και προσωπικο θέμα εφόσον δεν θέτουμε σε κίνδυνο άλλους ανθρώπους όπως εγώ τους μαθητές μου για παράδειγμα αν δούλευα ανεμβολιαστη..

Αυτό ακριβώς μου είπε.. δεν ξέρεις από πού θα σου έρθει.. κ αν σου έρθει μου είπε είναι δύσκολα τα πράγματα κ με 2 παλινδρομες στο ιστορικό σου..  Και έχω προβληματιστεί αρκετά.. γιατί κ εμένα ο άντρας μου έρχεται σε επαφή με κόσμο. Αν κ πήγε κ εμβολιαστηκε πρόσφατα γιατί κ αυτός φοβόταν.. εγώ δεν θέλω να το κάνω καθόλου κ ποτέ.. μόνο το μωρό σκευτομαι.. μην κολλήσω και πάθει κάτι, δεν θα με συγχωρήσω ποτέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Πω ζήλεψα λίγο τώρα, ακούγεται πολύ ωραία πρωινή ρουτίνα!!! Μπράβο καλά κάνεις... Μουσικουλα κι εγώ έχω όλη μέρα κάθε μέρα, αυτό το υιοθέτησα όταν ήμουν φοιτήτρια και όταν είμαι σπίτι πρέπει να παίζει κατι!!! 

Μουσική πάντα και παντου!! Χορεύουμε ( ελαφρά) και με το σκυλάκι μου.. 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η danceroce είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??να σας ρωτήσω..εσάς πονάνε καθολουοι θηλές σας??εγώ έχω ένα τσούξιμο σε σημείο να μην αντεχω

Μια χαρά προχωράμε δυναμικά.... Εσύ όπως είσαι; 

Εμένα το στήθος μου πονάει και οι θηλές μου πονάνε μερικές φορές δεν θέλω ούτε η μπλούζα να Μ ακουμπάει, αλλά όχι τσούξιμο δεν νιώθω. Πολλές φορές φαγούρα απίστευτη νιώθω γύρω από τις θηλές. 

Πήγα εχθές για υπέρηχο και ξέχασα να της το αναφέρω αυτό για να με πει αν πρέπει να βάζω καμιά κρεμουλα. Θα την ρωτήσω αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Μια χαρά προχωράμε δυναμικά.... Εσύ όπως είσαι; 

Εμένα το στήθος μου πονάει και οι θηλές μου πονάνε μερικές φορές δεν θέλω ούτε η μπλούζα να Μ ακουμπάει, αλλά όχι τσούξιμο δεν νιώθω. Πολλές φορές φαγούρα απίστευτη νιώθω γύρω από τις θηλές. 

Πήγα εχθές για υπέρηχο και ξέχασα να της το αναφέρω αυτό για να με πει αν πρέπει να βάζω καμιά κρεμουλα. Θα την ρωτήσω αύριο. 

Και εγώ μια χαρά...ευτυχώς μου έχει φύγει το πολυ άγχος που είχα στις αρχές..έχω σε δύο εβδομάδες γιατρό και ανυπομονώ να πάω....έχουν σταματήσει και οι αναγουλες με τους εμετους.θα τον πάρω και εγώ τηλ αύριο να του το πω...από κοιλίτσα πως πάτε?? φαίνεται  καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κάθε πότε κάνετε αιματολογικές και ουρων Διονακι μου? Εμένα μου βάζει πριν από κάθε μας ραντεβού.. τώρα θα είναι η τέταρτη φορά που θα κάνω.. την πρώτη φορα μου έβαλε ένα τεράστιο κατεβατο και από τότε σε κάθε ραντεβού μας κάνω γενική αίματος και ούρων, τοξόπλασμα, θυροειδή και d.. μήπως είναι λίγο υπερβολικος ο γιατρός μου ρε παιδιά?

Μου έβαλε να κάνω μετά τον πρώτο υπέρηχο(8η εβδομάδα) και να της τον πάω στο δεύτερο.....

Στον τρίτο υπέρηχο δεν είχα πάει καμία εξέταση και μετά μου έγραψε να κάνω πάλι για να τα πάω στον τέταρτο υπέρηχο ( 3μιση μηνών) 

Όμως τώρα για τον πέμπτο μου τα ξαναεγραψε.....

Ανα μήνα πάω εγώ για υπέρηχο.....με βάση τη δικιά μου εάν κι εσύ πηγαίνεις ανά μήνα....εμένα μου έγραψε μια φορά λιγότερη από εσένα...αν τα λέω καλά! Ε;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...μη σας κάνω παράθεση τώρα τα σχόλια μια ωραία παρεούλα είμαστε όλες!!! Λίγες και καλές!!! 

Αχ τι ωραία dreamer που έχεις συνηθίσει σπίτι....εγώ κορίτσια αναρρωτικες παίρνω ...πωλήτρια ήμουν...αλλά δεν την παλεύω με την Κλεισούρα....είχα συνηθίσει να είμαι έξω...βέβαια πάω σε συγγενείς αλλά δεν κάνω τρελές εξορμήσεις...κάθε απόγευμα που δε δοθελευι ο άντρας μου πάμε μια βόλτα με το αμάξι...και ξεφεύγω! Δεν έχω κάνει ούτε εγώ το εμβόλιο ούτε θα το κάνω τώρα αλλά φοβάμαι πολύ!!!

Εσύ  dreamer θα κάνεις το εμβόλιο της γρίπης;;;

 

Κι εμένα κουνελάκι ο  άντρας μου έρχεται σε επαφή με κόσμο κάθε μέρα αλλά φοράει μάσκα...ο άντρας μου έκανε πρώτη δόση ... Όχι ότι δεν μπορεί να με κολλήσει αλλά κυρίως για να μπαίνει σε γιατρούς νοσοκομεία άνετα μαζί μου χωρίς να του ζητάνε μοριακά και τέτοια....

Μετά την εγκυμοσύνη κι ανάλογα πως θα πάει ο θηλασμός βλέπουμε και για εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνημου να σου την αλήθεια το σκέφτομαι... Γιατί το εμβόλιο αυτο χρησιμοποιείται χρόνια οπότε νιώθω μια  κάποια σιγουριά, που δυστυχώς δεν την νιώθω για το εμβόλιο του κοβιντ. Γενικά είμαι σε σκέψεις και για τα δύο και πολύ προβληματισμένη. Την μια λέω θα τα κάνω όλα και την άλλη φοβάμαι. Μου είπε ότι σίγουρα θα κάνω προς το τέλος της εγκυμοσύνης για τον κοκκυτη, γιατί είναι πολύ σημαντικο, αλλά για τα άλλα δύο(γρίπη και κοβιντ) μου τα άφησε στην στην επιλογή μου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Μου έβαλε να κάνω μετά τον πρώτο υπέρηχο(8η εβδομάδα) και να της τον πάω στο δεύτερο.....

Στον τρίτο υπέρηχο δεν είχα πάει καμία εξέταση και μετά μου έγραψε να κάνω πάλι για να τα πάω στον τέταρτο υπέρηχο ( 3μιση μηνών) 

Όμως τώρα για τον πέμπτο μου τα ξαναεγραψε.....

Ανα μήνα πάω εγώ για υπέρηχο.....με βάση τη δικιά μου εάν κι εσύ πηγαίνεις ανά μήνα....εμένα μου έγραψε μια φορά λιγότερη από εσένα...αν τα λέω καλά! Ε;;;; 

Όχι δεν πάω ανά μήνα για υπέρηχο.. ξεκίνησα νωρίς εγώ.. στον 1ο ήμουν 5εβδ, στον 2ο 6,5εβδ, στον 3ο 9,5εβδ, τώρα έχω την αυχενική που θα την κάνω με το συνεργάτη του και σε δύο εβδομάδες θα πάω πάλι στο γιατρό μου.. μην ξεχνάμε ότι έχω και μια πρόσφατη αποβολή και τότε δεν είχα σημάδια ότι κάτι δεν πάει καλά οπότε δεν θέλει να αγχωθω καθόλου.. σκέψου ότι η οδηγία του ήταν αν δω καμιά μέρα ότι αγχώνομαι πολύ και ζοριζομαι να πάω έτσι ενδιάμεσα να με δει.. μωρέ είναι που είναι αγχωτική διαδικασία η εξωσωματική δεν θέλουμε να συνεχίσουμε με άγχος και στην εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η danceroce είπε:

Και εγώ μια χαρά...ευτυχώς μου έχει φύγει το πολυ άγχος που είχα στις αρχές..έχω σε δύο εβδομάδες γιατρό και ανυπομονώ να πάω....έχουν σταματήσει και οι αναγουλες με τους εμετους.θα τον πάρω και εγώ τηλ αύριο να του το πω...από κοιλίτσα πως πάτε?? φαίνεται  καθόλου?

Τέλεια κι εγωτ έτσι είμαι μια μου έρχεται το άγχος μια μου φεύγει... Μπορώ να καταλάβω στο 100%την ανυπομονησία σου κι εγώ έτσι είμαι... Βασικά όλες έτσι είμαστε, γιατί ο υπέρηχος είναι ο μόνος τρόπος να τα νιώθουμε!!! ❤️❤️❤️

Εμένα άρχισε να ξεπετιεται αλλά με τα ρούχα δεν φαίνεται, γιατί γενικά φοράω φαρδιά... εσένα φαίνεται;

Πόσο είσαι τώρα;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...μη σας κάνω παράθεση τώρα τα σχόλια μια ωραία παρεούλα είμαστε όλες!!! Λίγες και καλές!!! 

Αχ τι ωραία dreamer που έχεις συνηθίσει σπίτι....εγώ κορίτσια αναρρωτικες παίρνω ...πωλήτρια ήμουν...αλλά δεν την παλεύω με την Κλεισούρα....είχα συνηθίσει να είμαι έξω...βέβαια πάω σε συγγενείς αλλά δεν κάνω τρελές εξορμήσεις...κάθε απόγευμα που δε δοθελευι ο άντρας μου πάμε μια βόλτα με το αμάξι...και ξεφεύγω! Δεν έχω κάνει ούτε εγώ το εμβόλιο ούτε θα το κάνω τώρα αλλά φοβάμαι πολύ!!!

Εσύ  dreamer θα κάνεις το εμβόλιο της γρίπης;;;

 

Κι εμένα κουνελάκι ο  άντρας μου έρχεται σε επαφή με κόσμο κάθε μέρα αλλά φοράει μάσκα...ο άντρας μου έκανε πρώτη δόση ... Όχι ότι δεν μπορεί να με κολλήσει αλλά κυρίως για να μπαίνει σε γιατρούς νοσοκομεία άνετα μαζί μου χωρίς να του ζητάνε μοριακά και τέτοια....

Μετά την εγκυμοσύνη κι ανάλογα πως θα πάει ο θηλασμός βλέπουμε και για εμένα...

Τι να πω βρε κορίτσια.. εγώ ούτε της γρίπης θέλω να κάνω. Μια φορά το έκανα και ήμουν όλο το χειμώνα εβδομάδα παρά εβδομάδα άρρωστη.. ούτε ξανά από τότε.. είναι και θέμα οργανισμού τα εμβόλια.. τι να πω.. θα τα αφήσω όλα για τώρα να είμαι ήρεμη και θα το σκεφτώ αργότερα.. έτσι κι αλλιώς κ εγώ προσέχω αλλά πρέπει να βγω και για ψώνια, με διπλή μάσκα πάντα.. και ο άντρας μου το ίδιο στη δουλειά, αλλά... Που μπλεξαμεεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sandybσαντουλι μου και πολύ καλά κάνετε!!!! Δε το συζητώ! Και τι δε θα έδινα να πηγαίνω πιο νωρίς...πιάνω την κοιλιά μου και λέω να είναι όλα καλά;;;; Φαντάσου εσύ βρε μάτια μου που έχεις και τέτοιος ιστορικό!!

@Dreamer1 της γρίπης δεν μου το έχει πει καθόλου η γιατρός μου... Καλά θα πάω και στον άλλον τον εξωσωματιστη μπας και με κατευθύνει κάπως κι αυτός! Ούτε για τον κοκκυτη μου έχει πει τίποτα! Μωρέ εντάξει δεν είναι κακά τα εμβόλια...σωτηρια είναι! Αλλά κάποια όπως του κόβιντ δεν ξέρουν εάν είναι καλά για τώρα!!

@Κουνελακι36 αγαπάκι όπως νιώθεις! Σημασία έχει να νιώθεις εσύ ασφάλεια με ότι κανεις!

 

Σε άλλα νέα βρήκα κάποιες λίστες με πραγματα που πρέπει να αγορασουμε....θέλετε να τις ανεβάσω κι εδώ;;στο άλλο τοπικ που είναι λίγο μεγαλύτερες σε μήνα οι κοπέλες τα ανέβασα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Sandybσαντουλι μου και πολύ καλά κάνετε!!!! Δε το συζητώ! Και τι δε θα έδινα να πηγαίνω πιο νωρίς...πιάνω την κοιλιά μου και λέω να είναι όλα καλά;;;; Φαντάσου εσύ βρε μάτια μου που έχεις και τέτοιος ιστορικό!!

@Dreamer1 της γρίπης δεν μου το έχει πει καθόλου η γιατρός μου... Καλά θα πάω και στον άλλον τον εξωσωματιστη μπας και με κατευθύνει κάπως κι αυτός! Ούτε για τον κοκκυτη μου έχει πει τίποτα! Μωρέ εντάξει δεν είναι κακά τα εμβόλια...σωτηρια είναι! Αλλά κάποια όπως του κόβιντ δεν ξέρουν εάν είναι καλά για τώρα!!

@Κουνελακι36 αγαπάκι όπως νιώθεις! Σημασία έχει να νιώθεις εσύ ασφάλεια με ότι κανεις!

 

Σε άλλα νέα βρήκα κάποιες λίστες με πραγματα που πρέπει να αγορασουμε....θέλετε να τις ανεβάσω κι εδώ;;στο άλλο τοπικ που είναι λίγο μεγαλύτερες σε μήνα οι κοπέλες τα ανέβασα!!!

 

Τώρα που λέτε για της γρίπης ούτε εμένα μου ανέφερε ακόμα κάτι αλλά μια που μου το θυμισατε να το σημειώσω να τον ρωτήσω και εγω γιατί το 2019 είχα κολλήσει γρίπη και την πέρασα άσχημα, μου έκανε λοίμωξη αναπνευστικού και δεν το έχω πει στο γιατρό το χω ξεχάσει..

ναι ανέβασε αγάπη να δούμε τίποτα.. νωρίς είναι ακόμα για μένα αλλά ας δούμε τίποτα να περνάει λίγο ευχάριστα η ώρα μας.. έχεις αρχίσει να κοιτάς πραγματακια σιγά σιγά ε? Τι τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ το ξέρω ότι δεν είναι κακά τα εμβόλια, αν δεν υπήρχαν θα ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα. 

Πριν το εμβόλιο του κορονοιου δεν θα το σκεφτόμουν ούτε δεύτερη φορά το να κάνω εμβόλιο, αλλά τώρα έχω διαβάσει ένα σωρό πράγματα γενικά για τα εμβόλια και δεν ξέρω. Σε καμία περίπτωση δεν είμαι κατά του εμβολιασμου.

Ίσως αν θα υπήρχε αμερόληπτη, αντικειμενική και αξιοκρατική ενημέρωση, θα το είχα κάνει ήδη. Δεν ξέρω από τι έχω επηρεαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Όχι δεν πάω ανά μήνα για υπέρηχο.. ξεκίνησα νωρίς εγώ.. στον 1ο ήμουν 5εβδ, στον 2ο 6,5εβδ, στον 3ο 9,5εβδ, τώρα έχω την αυχενική που θα την κάνω με το συνεργάτη του και σε δύο εβδομάδες θα πάω πάλι στο γιατρό μου.. μην ξεχνάμε ότι έχω και μια πρόσφατη αποβολή και τότε δεν είχα σημάδια ότι κάτι δεν πάει καλά οπότε δεν θέλει να αγχωθω καθόλου.. σκέψου ότι η οδηγία του ήταν αν δω καμιά μέρα ότι αγχώνομαι πολύ και ζοριζομαι να πάω έτσι ενδιάμεσα να με δει.. μωρέ είναι που είναι αγχωτική διαδικασία η εξωσωματική δεν θέλουμε να συνεχίσουμε με άγχος και στην εγκυμοσύνη..

Έτσι ξεκίνησα κ εγώ.. κάθε εβδομάδα, από την 5η.. ενώ ήξερα πως ήμουν έγκυος 6 μέρες πριν την καθυστέρηση για να ξεκινήσω αντιπικτηκες.. βουνό η κάθε εβδομάδα.. βήμα βήμα θα πάμε αυτήν την φορά έλεγε ο γιατρός.. πολύ επιφυλακτικός καθώς με 2 παλινδρομες τον τελευταίο χρόνο, οι πιθανότητες βάση στατιστικών, να πάει καλά, είχαν πέσει στο 70-30.. στην 8η πια ( που δεν είχα φτάσει σε καμία προηγούμενη εγκυμοσύνη) μου λέει πάμε καλά, θα έρθεις σε 2 εβδομάδες τώρα.. άλλο βουνό από κει.. μέχρι την αυχενική, που μου είπε, τώρα θα σε δω μετά από ένα μήνα!! Αλλά δεν έχω πια αυτό το αφόρητο άγχος.. και η ομάδα έπαιξε και ένα ρόλο σε αυτό και σας ευχαριστώ.. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Έτσι ξεκίνησα κ εγώ.. κάθε εβδομάδα, από την 5η.. ενώ ήξερα πως ήμουν έγκυος 6 μέρες πριν την καθυστέρηση για να ξεκινήσω αντιπικτηκες.. βουνό η κάθε εβδομάδα.. βήμα βήμα θα πάμε αυτήν την φορά έλεγε ο γιατρός.. πολύ επιφυλακτικός καθώς με 2 παλινδρομες τον τελευταίο χρόνο, οι πιθανότητες βάση στατιστικών, να πάει καλά, είχαν πέσει στο 70-30.. στην 8η πια ( που δεν είχα φτάσει σε καμία προηγούμενη εγκυμοσύνη) μου λέει πάμε καλά, θα έρθεις σε 2 εβδομάδες τώρα.. άλλο βουνό από κει.. μέχρι την αυχενική, που μου είπε, τώρα θα σε δω μετά από ένα μήνα!! Αλλά δεν έχω πια αυτό το αφόρητο άγχος.. και η ομάδα έπαιξε και ένα ρόλο σε αυτό και σας ευχαριστώ.. ❤️❤️❤️

δύσκολα και εσύ.. έτσι βήμα βημα να προχωράμε και να μη θυμόμαστε τα δυσάρεστα.. εγώ στην 10η εβδομάδα άρχισα λίγο να χαλαρώνω και περιμένω πως και πως την αυχενική να ανασανω γιατί η παλινδρομη μου ήταν λόγω χρωμοσωμικης στο έμβρυο και η αυχενική είναι πολύ σημαντική όταν υπάρχει τέτοιο ιστορικό μου είπε ο γενιτιστης.. 6 μέρες πριν την καθυστέρηση? Πολύ νωρίς το ήξερες.. έχεις θρομβοφιλια ή προληπτικά κάνεις αντιπηκτικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια @Κουνελακι36 και @Sandyb κι εμείς έτσι λόγω της προηγούμενης αποβολής ξεκίνησα από την 5η εβδομάδα και πήγαινα κάθε 10-12 μέρες μέσα στο άγχος κάθε επίσκεψη γιατί στο μυαλό μου είχα την προηγούμενη φορά. Παντα είχα τα μάτια μου κλειστά μέχρι να ακούσω ότι όλα είναι εντάξει. Μετά την 10-11 εβδομάδα εκεί άρχισα να παίρνω μια ανάσα και να ανυπομονώ να το δω. μετά την αυχενική δε είμαι πολύ ζεν!

όπως είπε και το κουνελάκι η ομάδα έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο, γιατί ήξερα ότι κάποιος θα με ακούσει και πάνω από όλα θα καταλάβει ότι και αν περνάω!!! ❤️❤️❤️

σήμερα είμαι 90% σίγουρη πως το ένιωσα δύο φορές το μεσημέρι που ξάπλωσα λίγο. Έχω οπίσθιο πλακούντα και η γιατρός μου είχε πει ότι θα το νιώσω λίγο πιο νωρίς, μπορεί επειδή το είχα στο μυαλό μου κι όλας, θα φανεί ομως τις επόμενες μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια @Κουνελακι36 και @Sandyb κι εμείς έτσι λόγω της προηγούμενης αποβολής ξεκίνησα από την 5η εβδομάδα και πήγαινα κάθε 10-12 μέρες μέσα στο άγχος κάθε επίσκεψη γιατί στο μυαλό μου είχα την προηγούμενη φορά. Παντα είχα τα μάτια μου κλειστά μέχρι να ακούσω ότι όλα είναι εντάξει. Μετά την 10-11 εβδομάδα εκεί άρχισα να παίρνω μια ανάσα και να ανυπομονώ να το δω. μετά την αυχενική δε είμαι πολύ ζεν!

όπως είπε και το κουνελάκι η ομάδα έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο, γιατί ήξερα ότι κάποιος θα με ακούσει και πάνω από όλα θα καταλάβει ότι και αν περνάω!!! ❤️❤️❤️

σήμερα είμαι 90% σίγουρη πως το ένιωσα δύο φορές το μεσημέρι που ξάπλωσα λίγο. Έχω οπίσθιο πλακούντα και η γιατρός μου είχε πει ότι θα το νιώσω λίγο πιο νωρίς, μπορεί επειδή το είχα στο μυαλό μου κι όλας, θα φανεί ομως τις επόμενες μέρες!!! 

Και γω αυτό το ζεν περιμένω πως και πως!! 😄 Αχου μωρέ μπράβο το ζουζουνακι έκανε αισθητή την παρουσία του τόσο νωρίς? Αυτό είναι τέλειο, θα σιγουρευτείς σε λίγες μέρες!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια @Κουνελακι36 και @Sandyb κι εμείς έτσι λόγω της προηγούμενης αποβολής ξεκίνησα από την 5η εβδομάδα και πήγαινα κάθε 10-12 μέρες μέσα στο άγχος κάθε επίσκεψη γιατί στο μυαλό μου είχα την προηγούμενη φορά. Παντα είχα τα μάτια μου κλειστά μέχρι να ακούσω ότι όλα είναι εντάξει. Μετά την 10-11 εβδομάδα εκεί άρχισα να παίρνω μια ανάσα και να ανυπομονώ να το δω. μετά την αυχενική δε είμαι πολύ ζεν!

όπως είπε και το κουνελάκι η ομάδα έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο, γιατί ήξερα ότι κάποιος θα με ακούσει και πάνω από όλα θα καταλάβει ότι και αν περνάω!!! ❤️❤️❤️

σήμερα είμαι 90% σίγουρη πως το ένιωσα δύο φορές το μεσημέρι που ξάπλωσα λίγο. Έχω οπίσθιο πλακούντα και η γιατρός μου είχε πει ότι θα το νιώσω λίγο πιο νωρίς, μπορεί επειδή το είχα στο μυαλό μου κι όλας, θα φανεί ομως τις επόμενες μέρες!!! 

Αχχχχ... Τι τέλειο, κοριτσάκι μου!!! Μπράβο!!! Άντε να το νιώθεις, να το έχεις παρέα από δω και πέρα!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

δύσκολα και εσύ.. έτσι βήμα βημα να προχωράμε και να μη θυμόμαστε τα δυσάρεστα.. εγώ στην 10η εβδομάδα άρχισα λίγο να χαλαρώνω και περιμένω πως και πως την αυχενική να ανασανω γιατί η παλινδρομη μου ήταν λόγω χρωμοσωμικης στο έμβρυο και η αυχενική είναι πολύ σημαντική όταν υπάρχει τέτοιο ιστορικό μου είπε ο γενιτιστης.. 6 μέρες πριν την καθυστέρηση? Πολύ νωρίς το ήξερες.. έχεις θρομβοφιλια ή προληπτικά κάνεις αντιπηκτικες?

Εχω έναν παράγοντα θρομβοφιλιας αναιβασμενο.. έκανα αυτές τις εξετάσεις από την πρώτη κιόλας παλινδρομη ( που δεν είχα καταλάβει καν ότι ήμουν έγκυος) έτσι από τότε όταν μας έδινε το οκ ο γιατρός έκανα νωρίς τα τεστ. Βέβαια μετά την πρώτη απόξεση, τις 2 επόμενες φορές εμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια και έπρεπε να το ξέρω νωρίς να ξεκινήσω όσο νωρίτερα γίνεται τα ενεσακια.. οπότε είχα  πρεντικτορ που δείχνει 6 μέρες πριν!! Και εγώ στη 10η άρχισα να ηρεμώ στην αυχενική πήγα λες και πήγαινα για σφαγή, αλλά μόλις άκουσε την καρδιά και μου είπε "ουυυ, φυσαει" πήρα μια ανάσα για όλο το τριμηνο... και τώρα περιμένω και τις αιματολογικές τις αυχενικής, αν φοβάμαι λίγο ακόμα, λόγο ηλικίας, για τα ποσοστά, αλλά και ο γιατρός μου πια είναι καθησιχαστηκος και αισιόδοξος.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Εχω έναν παράγοντα θρομβοφιλιας αναιβασμενο.. έκανα αυτές τις εξετάσεις από την πρώτη κιόλας παλινδρομη ( που δεν είχα καταλάβει καν ότι ήμουν έγκυος) έτσι από τότε όταν μας έδινε το οκ ο γιατρός έκανα νωρίς τα τεστ. Βέβαια μετά την πρώτη απόξεση, τις 2 επόμενες φορές εμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια και έπρεπε να το ξέρω νωρίς να ξεκινήσω όσο νωρίτερα γίνεται τα ενεσακια.. οπότε είχα  πρεντικτορ που δείχνει 6 μέρες πριν!! Και εγώ στη 10η άρχισα να ηρεμώ στην αυχενική πήγα λες και πήγαινα για σφαγή, αλλά μόλις άκουσε την καρδιά και μου είπε "ουυυ, φυσαει" πήρα μια ανάσα για όλο το τριμηνο... και τώρα περιμένω και τις αιματολογικές τις αυχενικής, αν φοβάμαι λίγο ακόμα, λόγο ηλικίας, για τα ποσοστά, αλλά και ο γιατρός μου πια είναι καθησιχαστηκος και αισιόδοξος.. ❤️❤️ ποτέ με το καλό έχεις αυχενική??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/10/2021 at 9:09 ΜΜ, ο/η danceroce είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??να σας ρωτήσω..εσάς πονάνε καθολουοι θηλές σας??εγώ έχω ένα τσούξιμο σε σημείο να μην αντεχω

 

στις On 17/10/2021 at 8:16 ΠΜ, ο/η danceroce είπε:

Και εγώ μια χαρά...ευτυχώς μου έχει φύγει το πολυ άγχος που είχα στις αρχές..έχω σε δύο εβδομάδες γιατρό και ανυπομονώ να πάω....έχουν σταματήσει και οι αναγουλες με τους εμετους.θα τον πάρω και εγώ τηλ αύριο να του το πω...από κοιλίτσα πως πάτε?? φαίνεται  καθόλου?

Κορίτσι μου εγώ δεν έχω νιώσει κάτι στις θηλές ακόμα....και πια δεν με πονάει ούτε το στήθος!!! Η κοιλίτσα μου φαίνεται κάπως τώρα ναι...εσένα;;;

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ρε συ το ξέρω ότι δεν είναι κακά τα εμβόλια, αν δεν υπήρχαν θα ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα. 

Πριν το εμβόλιο του κορονοιου δεν θα το σκεφτόμουν ούτε δεύτερη φορά το να κάνω εμβόλιο, αλλά τώρα έχω διαβάσει ένα σωρό πράγματα γενικά για τα εμβόλια και δεν ξέρω. Σε καμία περίπτωση δεν είμαι κατά του εμβολιασμου.

Ίσως αν θα υπήρχε αμερόληπτη, αντικειμενική και αξιοκρατική ενημέρωση, θα το είχα κάνει ήδη. Δεν ξέρω από τι έχω επηρεαστεί.

Πόσο δίκιο έχεις...αυτό το τελευταίο με επηρεάζει πάρα πολύ κι εμένα και βλέποντας και εσένα τώρα νιώθω ότι πολύς κόσμος δεν το κάνει σε αντίδραση από τα ΜΜΕ που σε κάνουν να μην ξέρεις τι να πιστέψεις!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια.....κι εγώ νομίζω ότι το ένιωσα.... Κι αν @Dreamer1 το ένιωσες κι εσύ δεν είναι ιδέα μου ούτε ιδέα μας....γιατί έβαλε το χέρι μου και ο άντρας μου και άκουγε να κάνει τουκ τουκ 

Κορίτσια πριν τρεις μερες ένιωσα κάτι σαν να μου χτυπάει κάποιος πόρτα μια φορά ! Δεν ήταν φτερούγισμα βέβαια που έχω ακούσει να λένε! Και προχτες...έφαγα λίγη σοκολάτα ανυποψίαστη τελείως...και ξάπλωσα καναπέ...και μιλάμε χτύπησε τόσες φορές που έβαλε κι ο άντρας μου το χέρι του και το άκουσε... Αλλά χτες τίποτα δεν αισθάνθηκα και απογοητεύτηκα....σήμερα όμως θα ξανακατσω συγκεντρωμένη!!! 

κορίτσια μου δύσκολη εμπειρία αυτή που περιγράφετε και οι τρεις λυπάμαι πολύ και καταλαβαίνω το άγχος σας...σας ξαναλέω εδώ έχω εγώ άγχος...φανταστείτε εσείς που σας έχει συμβεί αυτό....όμως όλα είναι καλά...να μη σκέφτεστε τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Και γω αυτό το ζεν περιμένω πως και πως!! 😄 Αχου μωρέ μπράβο το ζουζουνακι έκανε αισθητή την παρουσία του τόσο νωρίς? Αυτό είναι τέλειο, θα σιγουρευτείς σε λίγες μέρες!! 💖

Πότε έχεις την αυχενική εσύ κορίτσι μου; Είναι φοβερή εμπειρία αν είναι και λίγο ήσυχο,που θα μπορείτε να το βλέπετε πιο καλά είναι τέλειο. Όχι σαν κι εμάς που και μας γυρισμένο το κωλαρακι και δεν καθόταν σε ησυχία!!! 

Τώρα ανυπομονώ για τον β' επιπέδου να μας τρελάνει λίγο ακόμα!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...