Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Κορίτσια η μπέμπα γεννήθηκε έξι το πρωί με καισαρική εν τέλει! Είμαστε και οι δύο καλά Δόξα τω θεώ! 

3500 και 53εκ. Θηλασαμεεεε και έχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλάσμα το δημιουργήσαμε εμείς. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να σας ζήσει η γλυκιά μπεμπουλα σας!! Να είναι πάντα υγιης και ευτυχισμένη!! Χαίρομαι που πήγαν όλα Τέλεια!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να σας ζήσει η γλυκιά μπεμπουλα σας!! Να είναι πάντα υγιης και ευτυχισμένη!! Χαίρομαι που πήγαν όλα Τέλεια!! ❤️

Να σαι καλά σαντουλι μου!!! Ευχαριστούμε πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Κορίτσια η μπέμπα γεννήθηκε έξι το πρωί με καισαρική εν τέλει! Είμαστε και οι δύο καλά Δόξα τω θεώ! 

3500 και 53εκ. Θηλασαμεεεε και έχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλάσμα το δημιουργήσαμε εμείς. 

Ιιιιιιιιι, κοριτσάκι μου, συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσει η πριγκίπισσα σας!! Γερή, τυχερή και καλότυχη να είναι πάντα στη ζωή της!! Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά και είστε καλά και οι δύο!! Χαίρομαι πολύ και για εσένα.. μέσα από την καρδιά μου, σας εύχομαι τα καλύτερα!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Κορίτσια η μπέμπα γεννήθηκε έξι το πρωί με καισαρική εν τέλει! Είμαστε και οι δύο καλά Δόξα τω θεώ! 

3500 και 53εκ. Θηλασαμεεεε και έχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλάσμα το δημιουργήσαμε εμείς. 

Συγχαρητήριααα 😍💗💞💕💜

Να σας ζήσει η μπουμπου!!!💗💗💗 25η Μαρτίου δηλαδή γεννήθηκε; ☺️🥰

Γιατί έκανες καισαρική; Ήταν ψηλά; Γράψε μας όποτε έχεις χρόνο💗💗

Γερό και τυχερό να είναι το κορίτσι σου και μόνο χαρές να έχετε!!! 💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!! 💙🇬🇷💙

Εύχομαι να περάσατε όλες τέλεια σήμερα!! Όσες έχετε τα μωράκια σας να τα χαρήκατε, και όσες τα περιμένετε με το καλό να τα δεχτείτε!! 😍💜

Εμάς το κορίτσι μας είναι 9 ημερών πλέον, είμαστε ξετρελαμένοι και πήγαμε και βολτούλα σήμερα🥰💗💗 θέλει συνέχεια αγκαλίτσα και την έχω στο μάρσιπο💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου!!! Σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!! Να είστε καλά να χαιρόμαστε τα μικρακια μας εμείς του τα εχουμευ και με το καλό να έρθουν αυτά που περιμένουμε να τα χαρείτε και οι υπόλοιπες.

Εμείς καταλήξαμε στην καισαρική μετά από 8 ώρες άκαρπων προσπαθειών για φυσιολογικό τοκετο. Το σώμα μου συνεργαζόταν μια χαρά, καλή διαστολή καλός τράχηλος κλπ κλπ η μπέμπα χαμηλά αλλά δεν χωρούσε το κεφαλάκι της να βγει και άρχισε να ανεβάζει παλμούς. Και είπαμε να μην το αφήσουμε άλλο γιατί φοβομασταν για το μικρακι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/3/2022 at 11:21 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Κορίτσια η μπέμπα γεννήθηκε έξι το πρωί με καισαρική εν τέλει! Είμαστε και οι δύο καλά Δόξα τω θεώ! 

3500 και 53εκ. Θηλασαμεεεε και έχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλάσμα το δημιουργήσαμε εμείς. 

Dreamer κορίτσι μου, να σας ζήσει η μπεμπούλα!! Να είναι γερή και δυνατή, να χαίρεστε την οικογένειά σας, να την καμαρώνετε και να έχετε πάντα χαρές!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια και στα μωράκια της παρέας μας που έχουν ήδη έρθει!! 

Πήγαμε την Πέμπτη στον γιατρό μας και μας εξέτασε πολύ αναλυτικά για να αποφασίσουμε τον τρόπο που θα γεννήσουμε. Τα ινομυώματα που έχω δεν ενοχλούν, οπότε πάμε για φυσιολογικό τοκετό! 

Η μικρή είναι μια χαρούλα, 2700. Πότε πήγε τόσο πολύ ρε κορίτσια; Θυμάμαι στην αρχή που ήταν 5 γραμμάρια και πού φτάσαμε!! Ο τράχηλος στα 2,8 εκ. Κάναμε και την πρώτη μας εξέταση στον καρδιοτοκογράφο. Ωραία ήταν, κάποια στιγμή που δεν πολυκουνούσε, έφαγα λίγο φυστικοβούτυρο που είχα πάρει μαζί μου και τρελλάθηκε! Με τα χτυπήματα που μου κάνει και τρελλαίνομαι, νομίζω όταν γεννηθεί θα την φάω!!! 

Γύρισε και ο αντρούλης μου από την επαρχία που δούλευε και κάνουμε τις τελευταίες ετοιμασίες μαζί. Θέλει να ζήσει και αυτός τον ερχομό της μπέμπας, οπότε του έχω μαζέψει δουλίτσες! 😇 Σήμερα με την λιακάδα, πήγαμε και για καφέ έξω οι δυο μας! Σαν να πήγαμε ταξίδι στο Παρίσι μου φάνηκε!! 

@Κουνελακι36 @Tinkerbelly πώς πήγαν οι δικές σας εξετάσεις προχθές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια και στα μωράκια της παρέας μας που έχουν ήδη έρθει!! 

Πήγαμε την Πέμπτη στον γιατρό μας και μας εξέτασε πολύ αναλυτικά για να αποφασίσουμε τον τρόπο που θα γεννήσουμε. Τα ινομυώματα που έχω δεν ενοχλούν, οπότε πάμε για φυσιολογικό τοκετό! 

Η μικρή είναι μια χαρούλα, 2700. Πότε πήγε τόσο πολύ ρε κορίτσια; Θυμάμαι στην αρχή που ήταν 5 γραμμάρια και πού φτάσαμε!! Ο τράχηλος στα 2,8 εκ. Κάναμε και την πρώτη μας εξέταση στον καρδιοτοκογράφο. Ωραία ήταν, κάποια στιγμή που δεν πολυκουνούσε, έφαγα λίγο φυστικοβούτυρο που είχα πάρει μαζί μου και τρελλάθηκε! Με τα χτυπήματα που μου κάνει και τρελλαίνομαι, νομίζω όταν γεννηθεί θα την φάω!!! 

Γύρισε και ο αντρούλης μου από την επαρχία που δούλευε και κάνουμε τις τελευταίες ετοιμασίες μαζί. Θέλει να ζήσει και αυτός τον ερχομό της μπέμπας, οπότε του έχω μαζέψει δουλίτσες! 😇 Σήμερα με την λιακάδα, πήγαμε και για καφέ έξω οι δυο μας! Σαν να πήγαμε ταξίδι στο Παρίσι μου φάνηκε!! 

@Κουνελακι36 @Tinkerbelly πώς πήγαν οι δικές σας εξετάσεις προχθές; 

Μπράβο κορίτσι μου! Τέλεια η μικρούλα! Μακάρι να γεννήσεις όπως επιθυμείς και με το καλό να την κρατήσετε στην αγκαλιά σας!  🙏🙏 Καλώς δέχτηκες και τον αντρούλη σου και να απολαύσετε τις στιγμές αυτές! 💞💞💞

Εμείς είχαμε την Τρίτη γιατρό, μια χαρά τον βρήκε τον μπέμπη, έχει πολύ καλό βάρος και σήμερα είχαμε καρδιοτοκογράφο! Μετά πήγαμε κι εμείς για καφεδάκι!!!  Είχαμε να πάμε από πέρσι. Τι ωραία που ήταν με τη λιακάδα, το χαρηκαμε πραγματικά! Μύρισε άνοιξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/3/2022 at 11:21 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Κορίτσια η μπέμπα γεννήθηκε έξι το πρωί με καισαρική εν τέλει! Είμαστε και οι δύο καλά Δόξα τω θεώ! 

3500 και 53εκ. Θηλασαμεεεε και έχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλάσμα το δημιουργήσαμε εμείς. 

Να σας ζήσει γλυκιά μανούλα ❤️ να είναι γερή η μπεμπουλα σας και πάντα ευτυχισμένη! Με το καλό να επιστρέψετε σπιτάκι σας 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2022 at 6:56 ΠΜ, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Γεννησαμε κ εμείς χθες, 2 μπουμπουκακια ένα μπέμπη 2,5 κιλα κ μια μπέμπα 2,840. Κ τα 2 είναι καλά, η μπέμπα θήλασε κιόλας χθες, ο μπέμπης δε μας έχει κάνει ακόμη τη χάρη αλλά έφαγε με πολλή ευχαρίστηση ξένο γάλα γιατί τον λυπήθηκα να μείνει νηστικός, σήμερα ξανά προσπαθούμε εννοείται για θηλασμό κ βλέπουμε. Εγώ είμαι επίσης καλά, έζησα την πιο ευλογημένη μέρα στη ζωή μου κ ας μην ξέρω ουτε καν από που να τα πιασω, κ ας φοβάμαι πως σε κάθε κινηση μου κάνω κάτι λάθος!! Η καισαρική με επισκληριδιο δεν ήταν κάτι φοβερό, ίσα ίσα είδα τα μωράκια μου αμέσως κ τα αγκάλιασα, ξεμουδιασα σχετικά γρήγορα απλώς έτρεμα για περίπου 2 ώρες αλλά ήταν όλα απ τα φάρμακα κ μετά όλα καλά. Σας εύχομαι όλες να έχετε έναν υγιή τοκετο με υγιή παιδάκια κ να τα καμαρώνετε όπως επιθυμείτε. Θα μπαίνω εννοείται αλλά δεν ξέρω κ πως θα είναι ο χρόνος μου από εδώ κ πέρα!! Σας στέλνω την αγάπη μου κ τη θετική ενέργεια μου, με έναν ή με κ με κανέναν πόνο να έρθουν τα μωράκια σας στον κόσμο!!🙏🙏❤️❤️

Κοριτσάκι μου καλό!! Μα τι χαρά είναι αυτή!!! Να σας ζήσουν αγάπη μου!! Πόσο χαίρομαι μωρεε πραγματικά!!! Πες μας πως είναι τώρα!!! Θήλασε κι ο μικρούλης σου;;; Όταν έχεις χρόνο γράψε μας γιατί φαντάζομαι με τα δίδυμα  δεν θα βρίσκεις τόσο χρόνο! Εγώ Με ένα και πάλι δεν προλαβαίνω πολλά! Μη νιώθεις ανασφάλεια θα τα βρεις όλα με τον καιρό! Φαντάζομαι κάπως θα έχετε βρει ρυθμούς τώρα πια!! 💓💓💓💓 Να είναι καλότυχα κι ευλογημένα κορίτσι μου!!!

στις On 25/3/2022 at 11:21 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Κορίτσια η μπέμπα γεννήθηκε έξι το πρωί με καισαρική εν τέλει! Είμαστε και οι δύο καλά Δόξα τω θεώ! 

3500 και 53εκ. Θηλασαμεεεε και έχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλάσμα το δημιουργήσαμε εμείς. 

Κορίτσι μου Να σας ζήσει!!! Μα τι ωραία μέρα που ήρθε το μωράκι σας, του Ευαγγελισμού!!!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι καλότυχη και ευλογημένη!!! Μπράβο κορίτσι μου κατάφερες να περάσεις ένα πολύ όμορφο πράγμα!!! Να μας πεις εντυπώσεις και πώς σου φαίνεται όταν προλάβεις και εσύ γιατί ξέρω πως τώρα θα βρίσκετε τους ρυθμούς σας!!! Ήταν δύσκολος ο τοκετός Αλλά όπως φαίνεται το μικρό σου σε ανταμείψε και θα τα ξεχάσεις όλα!!! ♥️♥️♥️🌸🌸🌸🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια και στα μωράκια της παρέας μας που έχουν ήδη έρθει!! 

Πήγαμε την Πέμπτη στον γιατρό μας και μας εξέτασε πολύ αναλυτικά για να αποφασίσουμε τον τρόπο που θα γεννήσουμε. Τα ινομυώματα που έχω δεν ενοχλούν, οπότε πάμε για φυσιολογικό τοκετό! 

Η μικρή είναι μια χαρούλα, 2700. Πότε πήγε τόσο πολύ ρε κορίτσια; Θυμάμαι στην αρχή που ήταν 5 γραμμάρια και πού φτάσαμε!! Ο τράχηλος στα 2,8 εκ. Κάναμε και την πρώτη μας εξέταση στον καρδιοτοκογράφο. Ωραία ήταν, κάποια στιγμή που δεν πολυκουνούσε, έφαγα λίγο φυστικοβούτυρο που είχα πάρει μαζί μου και τρελλάθηκε! Με τα χτυπήματα που μου κάνει και τρελλαίνομαι, νομίζω όταν γεννηθεί θα την φάω!!! 

Γύρισε και ο αντρούλης μου από την επαρχία που δούλευε και κάνουμε τις τελευταίες ετοιμασίες μαζί. Θέλει να ζήσει και αυτός τον ερχομό της μπέμπας, οπότε του έχω μαζέψει δουλίτσες! 😇 Σήμερα με την λιακάδα, πήγαμε και για καφέ έξω οι δυο μας! Σαν να πήγαμε ταξίδι στο Παρίσι μου φάνηκε!! 

@Κουνελακι36 @Tinkerbelly πώς πήγαν οι δικές σας εξετάσεις προχθές; 

Κορίτσι μου τι ωραία νέα είναι αυτά και μόνο που γύρισε ο άντρας σου και είστε και οι δύο μαζί είναι πάρα πολύ σημαντικο φαντάζομαι θα νιώθεις πολύ διαφορετικά!!!! Χαχαχ σα να πήγατε στο Παρίσι ε;; 🤣♥️♥️♥️

Κονταινει ο τράχηλος ε;;;; 

Αααααχ 5 γρ και τώρα είναι κοτζαμ μωράκια!!!! Πόσο είσαι αγαπάκι μου εσύ τώρα???? Χάρηκα που σου είπε για φυσιολογικό ευτυχώς τα ινομυωματα συνεργάζονται!!! 😉💓

 

Για να δούμε λοιπόν...ποια έχει σειρά!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια και στα μωράκια της παρέας μας που έχουν ήδη έρθει!! 

Πήγαμε την Πέμπτη στον γιατρό μας και μας εξέτασε πολύ αναλυτικά για να αποφασίσουμε τον τρόπο που θα γεννήσουμε. Τα ινομυώματα που έχω δεν ενοχλούν, οπότε πάμε για φυσιολογικό τοκετό! 

Η μικρή είναι μια χαρούλα, 2700. Πότε πήγε τόσο πολύ ρε κορίτσια; Θυμάμαι στην αρχή που ήταν 5 γραμμάρια και πού φτάσαμε!! Ο τράχηλος στα 2,8 εκ. Κάναμε και την πρώτη μας εξέταση στον καρδιοτοκογράφο. Ωραία ήταν, κάποια στιγμή που δεν πολυκουνούσε, έφαγα λίγο φυστικοβούτυρο που είχα πάρει μαζί μου και τρελλάθηκε! Με τα χτυπήματα που μου κάνει και τρελλαίνομαι, νομίζω όταν γεννηθεί θα την φάω!!! 

Γύρισε και ο αντρούλης μου από την επαρχία που δούλευε και κάνουμε τις τελευταίες ετοιμασίες μαζί. Θέλει να ζήσει και αυτός τον ερχομό της μπέμπας, οπότε του έχω μαζέψει δουλίτσες! 😇 Σήμερα με την λιακάδα, πήγαμε και για καφέ έξω οι δυο μας! Σαν να πήγαμε ταξίδι στο Παρίσι μου φάνηκε!! 

@Κουνελακι36 @Tinkerbelly πώς πήγαν οι δικές σας εξετάσεις προχθές; 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Χαίρομαι πολύ που τα ινομυωματα δεν σε επηρεάζουν!! Καλώς τον δέχτηκες τον αντρουλη σου!! Και με το καλό να υποδεχθείτε μαζί το μωράκι σας!! Τέλειο και το βάρος!! Χαίρομαι τόσο πολύ για όλα!! Εμένα ο γιατρός μου ήταν με covid.. μου έκανε τον καρδιοτοκογραφο η μαία μου ( και ο γιατρός ήταν σε βιντεοκλιση σε όλη την εξέταση) καλά πήγε αλλά θα μπορούσε να πάει και καλύτερα μου είπε, καθώς το μωρό δεν συνεργαζόταν, δεν πολυκουνιωταν δλδ..  μου έδωσε σοκολάτα που με πειράζει έτσι όπως είναι το στομάχι μου και δεν έγινε και του τρομερο.. αλλά ποτέ με τη σοκολάτα δεν αντιδρούσε.. μια μακαρονάδα της λέω, προλαβαίνουμε? Χαχα.. δεν ξέρω φταίει που σε κάθε εξέταση πηγαίνω με τεράστιο άγχος? Σε καμία σημαντική εξέταση δεν είναι συνεργάσιμος ο μπεμπουλης μας.. βέβαια μετά στον υπέρηχο μας έκανε αυτό το σημα 👌 με το χεράκι του.. χαχα.. δεν τον μέτρησε και δεν ξέρω πόσο είναι.. θα ξαναπάω την Παρασκευή πρώτα ο Θεός, να δω και το γιατρό μου γιατί μια ανασφάλεια την έχω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου τι ωραία νέα είναι αυτά και μόνο που γύρισε ο άντρας σου και είστε και οι δύο μαζί είναι πάρα πολύ σημαντικο φαντάζομαι θα νιώθεις πολύ διαφορετικά!!!! Χαχαχ σα να πήγατε στο Παρίσι ε;; 🤣♥️♥️♥️

Κονταινει ο τράχηλος ε;;;; 

Αααααχ 5 γρ και τώρα είναι κοτζαμ μωράκια!!!! Πόσο είσαι αγαπάκι μου εσύ τώρα???? Χάρηκα που σου είπε για φυσιολογικό ευτυχώς τα ινομυωματα συνεργάζονται!!! 😉💓

 

Για να δούμε λοιπόν...ποια έχει σειρά!!!????

Πως είσαι κορίτσι μου?? Βρήκατε τους ρυθμούς σας?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/3/2022 at 11:21 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Κορίτσια η μπέμπα γεννήθηκε έξι το πρωί με καισαρική εν τέλει! Είμαστε και οι δύο καλά Δόξα τω θεώ! 

3500 και 53εκ. Θηλασαμεεεε και έχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλάσμα το δημιουργήσαμε εμείς. 

Να σας ζήσει η κορούλα σας, γερή κι ευτυχισμένη να είναι! Τι όμορφες στιγμές! Να έχετε υγεία να την βλέπετε να μεγαλώνει! Ελπίζω να είστε όλοι καλά και σύντομα να βρείτε τους ρυθμούς σας όταν με το καλό επιστρέψετε στο σπιτάκι σας! 

💕🎈💝👨‍👩‍👧

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια σε αγκαλίτσες και κοιλίτσες!

Να σας ρωτήσω κάτι. Τι έχετε κάνει/σκεφτεί να κάνετε σχετικά με τα βλαστοκύτταρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια σε αγκαλίτσες και κοιλίτσες!

Να σας ρωτήσω κάτι. Τι έχετε κάνει/σκεφτεί να κάνετε σχετικά με τα βλαστοκύτταρα; 

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Σχετικά με τα βλαστοκυτταρα, εμείς είπαμε -πρώτα ο Θεός- να τα δωρισουμε στη δημόσια τράπεζα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια σε αγκαλίτσες και κοιλίτσες!

Να σας ρωτήσω κάτι. Τι έχετε κάνει/σκεφτεί να κάνετε σχετικά με τα βλαστοκύτταρα; 

Καλησπέρα κοριτσι μου!! Και εγώ για δωρεά σκεφτόμουν αλλά δεν έχω προλάβει ακόμα δυστυχώς να το ψάξω.. με την ευκαιρία που το συζητάμε θα μιλήσω αύριο με το γιατρό μου που έχουμε ραντεβού.. εσείς τι σκέφτεστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Σχετικά με τα βλαστοκυτταρα, εμείς είπαμε -πρώτα ο Θεός- να τα δωρισουμε στη δημόσια τράπεζα. 

Μιας που είσαι και εσύ Θεσσαλονίκη έχεις μιλήσει με το Παπανικολάου? Σου είπαν πως είναι η διαδικασία? Ισχύει ότι μετά τη γέννα πρέπει να πάει κάποιος εκεί και δεν στέλνονται κατευθείαν από την κλινική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Μιας που είσαι και εσύ Θεσσαλονίκη έχεις μιλήσει με το Παπανικολάου? Σου είπαν πως είναι η διαδικασία? Ισχύει ότι μετά τη γέννα πρέπει να πάει κάποιος εκεί και δεν στέλνονται κατευθείαν από την κλινική? 

Ναι, έχουμε μιλήσει... Την Πέμπτη μεθαύριο θα πάμε να παραλάβουμε το kit. Μας είπαν ότι τότε θα μας ενημερώσουν για τη διαδικασία. Όταν μάθω λοιπόν τις λεπτομέρειες, θα σου στείλω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Tinkerbelly είπε:

Ναι, έχουμε μιλήσει... Την Πέμπτη μεθαύριο θα πάμε να παραλάβουμε το kit. Μας είπαν ότι τότε θα μας ενημερώσουν για τη διαδικασία. Όταν μάθω λοιπόν τις λεπτομέρειες, θα σου στείλω! 

Αχ ναι στείλε μου αν μπορείς..σ ευχαριστώ.. θα ρωτήσω και αύριο το γιατρό βέβαια αλλά ας τα ξέρουμε και απευθείας από το νοσοκομείο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ ναι στείλε μου αν μπορείς..σ ευχαριστώ.. θα ρωτήσω και αύριο το γιατρό βέβαια αλλά ας τα ξέρουμε και απευθείας από το νοσοκομείο..

Κορίτσια μου καλησπέρα.. πως είστε?? και εγώ θα ήθελα να τα δωρίσω.. αλλά πως γίνεται? Σε ρωτούν από το μαιευτήριο?? Η το λες από μόνη σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. πως είστε?? και εγώ θα ήθελα να τα δωρίσω.. αλλά πως γίνεται? Σε ρωτούν από το μαιευτήριο?? Η το λες από μόνη σου??

Καλημέρα κοριτσι!! Δεν πιστεύω να σε ρωτούν από το μαιευτήριο.. εγώ είχα διαβάσει για τη δωρεά σε μια άσχετη φάση, δεν ήμουν καν έγκυος, και είχα πει ότι θα το ήθελα.. απλα λίγο με τα ζόρια μας δεν πρόλαβα να το ψάξω με το νοσοκομείο.. στο μάθημα τοκετού όμως που εκανα με τη μαία μου μας ανέφερε να μην ξεχάσουμε, όσες το θέλουμε, να έχουμε μαζί μας το Κιτ (αυτό που θα παραλάβει αύριο η Tinkerbelly) γιατί ο γιατρός πρέπει να το έχει οπωσδήποτε εκείνη την ώρα ώστε αμέσως μετά τον τοκετό να συλλέξει μέσα εκεί το υλικό.. δεν είναι κάτι δηλαδή που υπάρχει ήδη στο μαιευτήριο, πρέπει να έχεις ήδη προμηθευτεί εσυ αυτό το κιτ συλλογής, εδώ Θεσσαλονίκη από το νοσοκομείο Παπανικολάου, για Αθήνα δεν ξέρω αλλά θα είναι εύκολο να το βρεις..μετά δεν ξέρω τι γίνεται και πως παραδίδεται ξανά στο νοσοκομείο.. θα το μάθουμε και αυτό ομως.. εσύ πως είσαι κορίτσι μου? Κοντεύεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κοριτσι!! Δεν πιστεύω να σε ρωτούν από το μαιευτήριο.. εγώ είχα διαβάσει για τη δωρεά σε μια άσχετη φάση, δεν ήμουν καν έγκυος, και είχα πει ότι θα το ήθελα.. απλα λίγο με τα ζόρια μας δεν πρόλαβα να το ψάξω με το νοσοκομείο.. στο μάθημα τοκετού όμως που εκανα με τη μαία μου μας ανέφερε να μην ξεχάσουμε, όσες το θέλουμε, να έχουμε μαζί μας το Κιτ (αυτό που θα παραλάβει αύριο η Tinkerbelly) γιατί ο γιατρός πρέπει να το έχει οπωσδήποτε εκείνη την ώρα ώστε αμέσως μετά τον τοκετό να συλλέξει μέσα εκεί το υλικό.. δεν είναι κάτι δηλαδή που υπάρχει ήδη στο μαιευτήριο, πρέπει να έχεις ήδη προμηθευτεί εσυ αυτό το κιτ συλλογής, εδώ Θεσσαλονίκη από το νοσοκομείο Παπανικολάου, για Αθήνα δεν ξέρω αλλά θα είναι εύκολο να το βρεις..μετά δεν ξέρω τι γίνεται και πως παραδίδεται ξανά στο νοσοκομείο.. θα το μάθουμε και αυτό ομως.. εσύ πως είσαι κορίτσι μου? Κοντεύεις?

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Θα ρωτήσω τη μαία, την Παρασκευή.. οουφφφ, δεν ξέρω αν κοντεύω!! 22/4 έχω Πητ.. δεν μου έχει πει κάτι για νωρίτερα, ούτε το μωρό έχει πάρει θέση.. την Παρασκευή θα ξαναπάω στο γιατρό.. θα είμαι 37 εβδομάδων, πρώτα ο Θεός.. εσύ πως είσαι?? Πως πας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Θα ρωτήσω τη μαία, την Παρασκευή.. οουφφφ, δεν ξέρω αν κοντεύω!! 22/4 έχω Πητ.. δεν μου έχει πει κάτι για νωρίτερα, ούτε το μωρό έχει πάρει θέση.. την Παρασκευή θα ξαναπάω στο γιατρό.. θα είμαι 37 εβδομάδων, πρώτα ο Θεός.. εσύ πως είσαι?? Πως πας??

Καλημέρα Κουνελάκι μου!! Καλά είμαι.. έχω τα γνωστά, το στομάχι παλινδρόμηση φουλ πλέον, πονους σε μέση, λεκάνη κλπ αλλά όλα αυτά είναι φυσιολογικα είπε ο γιατρός να κάνω υπομονή.. είχαμε χτες υπέρηχο.. όλα πάνε πολύ καλά με τον μπέμπη μας.. είναι πλέον 2700 και πολύ ψηλό παιδάκι ήδη 51 εκ ( ίδιος ο μπαμπάς του).. ούτε εμένα έχει πάρει θέση για τοκετο.. βασικά είναι όπως πάντα με το κεφαλάκι κάτω δηλαδή όπως τον θελουμε αλλά δεν έχει κατέβει ακόμη οπότε αναμένουμε.. μου είπε ο γιατρός ότι σαν πρωτότοκος μπορεί ανετα να φτάσω μέχρι και τις 40 εβδ και θα με αφήσει να φτασω, δεν έχει σκοπό να επεμβει εκτός αν αλλάξει κάτι ή αν αποφασίσει το μωράκι από μόνο του να έρθει νωρίτερα.. οπότε λογικα έχω ακομα, καλά το λέω εγώ πασχαλιατικο το μωρό μου.. θα μας ξαναδεί σε κάνα 2 βδομάδες για υπέρηχο και επιτέλους καρδιοτοκογραφο για πρώτη φορά και ήδη ανυπομονώ.. άρα εσύ αύριο έχεις υπέρηχο.. τελεια!! Θα περιμένουμε νέα από τον μπέμπη σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...