Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Princess μου, τι τέλεια νέα! Τι κορίτσαρος καλέ και απ'ότι φαίνεται βιάζεται να σας έρθει! Με το καλό κορίτσι μου και με έναν πόνο! Νομίζω πρώτη φορά βλέπω να αγχώνεσαι κοριτσάκι μου, είσαι πάντα η προσωποποίηση της ψυχραιμίας και της λογικής! ❤️ 

Αν είναι τόσο έτοιμη η μικρή σας, φαντάζομαι ότι δε θα είναι τόσο επίπονη η διαδικασία της πρόκλησης όσο με τον μικρό σου που είχε βολευτεί στην κοιλίτσα σου απ'όσο έχω καταλάβει. Και είναι όμορφο που θα είναι και ο άντρας σου μέσα γιατί όντως μπορεί να γεννήσεις στο πιτς φυτίλι και ο αντρούλης σου να περιμένει απέξω τα αποτελέσματα. Κρίμα είναι αφού και οι δύο το θέλετε! 

Μια χαρά ο μπεμπούλης, μπρα΄βο Σάντυ μου! Πού το είχε κρύψει μωρέ το προσωπάκι του και δεν τον είδατε;; Κι εμένα την περασμένη εβδομάδα, στις 33, με το κεφάλι κάτω ήταν. Μου είπε ο γιατρός μακάρι να μείνει έτσι! Ήταν και χωμένη προς τα μέσα και κοιμόταν η γλυκούλα αλλά από κάπου πίεσε με τον υπέρηχο και την είδαμε την φατσούλα της! Πάθαμε σοκ, δεν μπορώ να το περιγράψω! Όπως την πρώτη φορά που ακούσαμε την καρδούλα της! Πρωτόγνωρα συναισθήματα γενικά και ακόμα φαντάζομαι δεν έχουμε δει τίποτα! 🥰

 

Του φαίνονται τόσο πολύ τα 2400 του γιατρού ε; Κάτι θα ξέρει αυτός. Μπορεί όμως να γεννηθεί και νωρίτερα έτσι κι αλλιώς από μόνος του και να μη φτάσει τις 40 εβδομάδες. 

Εννοείται να κάνεις ότι είναι πιο ασφαλές για σένα και τον μπέμπη σου! Δεν είναι μόνο τα μωράκια μας, αλλά πρέπει κι εμείς να είμαστε καλά και να μην έχουμε θέματα και επιπλοκές (και δεν εννοώ την καισαρική, αυτή εννοείται είναι μέσα στο πρόγραμμα). 

Πότε θα ξαναπάς στον γιατρό; 

Πωπω, ήρθε η ώρα και για εσάς κορίτσι μου!! Τι όμορφα νέα είναι αυτά! 

Ναι, κι εγώ στο ένστικτο στηρίζομαι γιατί αλλιώς δε ξέρω πώς θα τα καταφέρουμε!! 😂 Λέω όπως τα κατάφεραν τόσες, θα τα καταφέρω κι εγώ! 

 

 

Νομίζω σήμερα Τετάρτη είχε πει η @Διόνη ότι θα γένναγε. Λέτε να γέννησε νωρίτερα, γι'αυτό να μην έχει απαντήσει; Ας της στείλουμε τη θετική μας ενέργεια!! 

Και η @Dreamer1 έχει χαθεί μερικές μέρες. Όλα καλά κορίτσι; 

Έχει καιρο που στον υπέρηχο είναι πάντα γυρισμένος προς τα μέσα και βλέπουμε την πλατουλα του.. δεν τον πίεσε ο γιατρός να γυρίσει αν και δεν κοιμόταν πήρε τις μετρήσεις που ήθελε και τον άφησε ήσυχο..τι ωραία που σας γύρισε λίγο.. όντως πρωτόγνωρα και απίστευτα τέλεια συναισθήματα.. σε λίγο θα τα γνωρίσουμε και θα δούμε live τα υπέροχα προσωπάκια τους.. επίσης εμένα είναι πάντα με το κεφάλι κάτω εδώ και πολύ καιρό.. σε κανέναν υπέρηχο δεν τον έχουμε δει διαφορετικά, ακόμα και τις κινήσεις του έτσι τις καταλαβαίνω κάθε μέρα με τα πόδια να με χτυπάνε πάνω και τον λόξυγκα του κάτω.. καλύτερα ας μείνει έτσι μια χαρά είναι, μας βολευει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Η αλήθεια είναι πως δεν έχω τελειώσει ακόμα με τις δουλειές, γιατί λείπει και ο άνδρας μου 3 μέρες την εβδομάδα.. (βρήκε κάτι πάνω στη ψυχοθεραπεία που έχει τελειώσει) αλλά σαν έξτρα, ευτυχώς τώρα που τα χρειαζόμαστε.. την αλλη Τετάρτη θα έρθει η κούνια και η συρταριερα και νομίζω και εύχομαι πως θα έχουμε τελειώσει με τις δουλειές γιατί δεν μου μένουν πολλά.. μόνο τα πράγματα του μωρου να πληνω και να σιδερωσω.. χαίρομαι πολύ που και εσάς είναι καλά η μπεμπουλα σας είναι τέλεια και πολύ περισσότερο χαίρομαι που μπορείς να την υποστηρίξεις!! Εσύ τελείωσες με τις δουλιτσες σας η παλεύεις και εσύ στη κατάσταση σου? 

Μπράβο πολύ ευχάριστο που βρήκε αυτή τη δουλειά ο άντρας σου!! Την κατάλληλη στιγμή..  με το καλό να έρθουν και τα πραγματακια σας!! Εσύ σαν και μένα το πηγες βλέπω, δεν βιάστηκες.. και εγώ εννοείται δεν έχω τελειώσει με τις δουλειές, ίσα ίσα βρίσκομαι σε πυρετώδεις προετοιμασίες.. αύριο τελειώνουμε με το βάψιμο του σπιτιού, θα μου το καθαρίσουν και την τρίτη έχω κλείσει την μεταφορική που θα μου φέρει το καρότσι και την κούνια συρταριερα, θα μου τα στήσουν κιόλας οποτε μετά μου μένει να αρχίσω να βάζω στη θέση τους πράγματα στο δωματιάκι του (αγοράκι έχουμε) επίσης πρέπει να αγορασω μπανιεριτσα φωλιτσα πετσετουλες κλπ.. τίποτα δεν έχω πάρει ακόμα όμως έχω διαλέξει τι θελω οπότε μένει να τα παραγγελνω σιγά σιγά και να πλένονται να μπαίνουν στη θέση τους.. για τα πιο μικροπραγματα δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα να σου πω την αλήθεια ας έρθουν όποτε είναι.. περιμένω και κάποια πραγματακια που θα μου δώσουν συγγενείς από βδομάδα οπότε θα οργανωθούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!! 

@Διόνη εύχομαι να πάνε όλα καλά! Ανυπομονούμε να μας πεις για την μπέμπα σου! Σε ποιον μοιάζει είναι όπως το περίμενες; Πως ήταν η εμπειρία; 

Όλα καλά Εμείς μη στεναχωριέστε, απλά είχα τις δουλειές που σας είχα πει του σπιτιού και ήθελα να τελειώσω. δεν ανέβηκα στη σκάλα εγώ, μη μου στεναχωριέστε, ανέβασα τον άντρα μου, αλλά όλα τα άλλα τα έκανα μόνη μου, γιατί και αυτός δουλεύει πάρα πολλές ώρες μέσα στην ημέρα και στεναχωριέμαι! Έχουμε τελειώσει όμως το σπίτι είναι έτοιμο να υποδεχτεί την μπέμπα μας. τώρα το Σάββατο έχω ραντεβού θα πάω και για καρδιοτοκογράφο στο Γένεσις και από δω και πέρα θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα μέχρι να γεννηθεί η μπέμπα μας! 

@Princess28 μου γλυκάκι μου πλησιαζετε κι εσείς στο τέλος αχ τρελαίνομαι!!! Όλα καλά θα πάνε έχεις και την εμπειρία εσύ! 

@Κουνελακι36 μου κι εμένα ακριβώς τα ίδια μου είπε η γιατρός ότι είναι πολύ μεγάλη η μπέμπα 😂 και πιθανόν να χρειαστεί καισαρική στην αρχή είχα στεναχωρηθει, αλλά τώρα σκέφτομαι ότι ας γίνει το καλύτερο. Εγώ στις 35 εβδομάδες που είχα πάει για υπέρηχο ήταν 2700 το γιουβαρλακι μου! επίσης με έβαλε κι εμένα να κάνω εξέταση για το σάκχαρο λόγου μεγέθους του μωρού, αλλά όλο φυσιολογικά. Αλλά κοιλιά μεγάλη δεν έχω, εμένα μικρή μου φαίνεται αλλά είναι νπου έχω και μεγάλο στήθος και ίσως συγκριτικά μου φαίνεται μικρή δεν ξέρω. 

@Lucky39 μου κορίτσι μου όλα καλά! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Είμαι έτοιμη για όλα χαχαχαχαχ μετράω αντίστροφα και ανυπομονώ!!! Κι εσύ ενδέχεται να κάνεις καισαρική εεεε; Τι γίνεται στην ομαδουλα μας ρε παιδιά; Εντάξει όπως λες κι εσύ ότι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας κι εμάς!  Εσείς πώς τα περνάτε;

@Sandybκοριτσάκι μου άντε νμε το καλό να έρθουν όλα ντα πράγματακια σας να ξεκουραστείς κι εσύ! Λογικό είναι ρε συ να πέφτεις σαν τούβλο πες μου μια που δεν πέφτει. 😂 Εγώ σκέψου 12 η ώρα έχω κοιμηθεί. Θα ξυπνήσω όπως λες κάνα δυο τρεις φορές για τουαλέτα και μετά ξυπνάω 8.30 ετοιμάζω το πρωινό του πασά μου γιατί δεν μπορεί μόνος του παίρνω το σίδηρο και ξανακοιμαμαι 😂 μέχρι τις έντεκα... Και μετά ξυπνάω μαγειρεύω κάνω δουλειές κλπ. Αλλά όταν έρθει το βράδυ δεν μπορώ να σηκωθώ από τον καναπέ. 

@Tvz αγάπη μου κι εσείς ετοιμάζεστε αχ αχ πόσο χαίρομαι για όλες ρε κορίτσια!!! Αυτό που λές κι εμείς αυτό είπαμε και προσπαθούμε να κάνουμε να εκμεταλλευτούμε τις στιγμές που έχουμε οι δύο μας γιατί σε λίγο καιρό θα είμαστε τρεις!!! Κι εσείς τέσσερις 😍😍😍 εγώ νιώθω πολύ έτοιμη και περιμένω πως και πως δηλαδή αν μου έλεγαν αύριο γεννας δεν θα έλεγα όχι!!! Κι εμείς ακόμα περιμένουμε το στρώμα της κούνιας ρε συ εδώ και καιρό για να τελειώσουμε τα πάντα από τα πράγματα της μικρής. Πρισμενα ποδαράκια εεε εμένα αν πριστουν από την ορθοστασία τα κάνω λίγο μασάζ και ανακουφίζονται... Επίσης μου αρέσουν τα ποδολουτρα και κάνω συχνά!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Έχει καιρο που στον υπέρηχο είναι πάντα γυρισμένος προς τα μέσα και βλέπουμε την πλατουλα του.. δεν τον πίεσε ο γιατρός να γυρίσει αν και δεν κοιμόταν πήρε τις μετρήσεις που ήθελε και τον άφησε ήσυχο..τι ωραία που σας γύρισε λίγο.. όντως πρωτόγνωρα και απίστευτα τέλεια συναισθήματα.. σε λίγο θα τα γνωρίσουμε και θα δούμε live τα υπέροχα προσωπάκια τους.. επίσης εμένα είναι πάντα με το κεφάλι κάτω εδώ και πολύ καιρό.. σε κανέναν υπέρηχο δεν τον έχουμε δει διαφορετικά, ακόμα και τις κινήσεις του έτσι τις καταλαβαίνω κάθε μέρα με τα πόδια να με χτυπάνε πάνω και τον λόξυγκα του κάτω.. καλύτερα ας μείνει έτσι μια χαρά είναι, μας βολευει!!!

Κι εμάς η μπέμπα έτσι ακριβώς με το κεφάλι προς τα κάτω εδώ και πολύ καιρό. Αλλά στα διπλα οπότε καταφέραμε και την είδαμε... Έρχεται όμως ο καιρός που θα τα δούμε από κοντά βία τα πιάνουμε, θα τα χαϊδεύουμε! Έχω μεγάλη περιέργεια να δω την φατσούλα της, να φιλισω τα χεράκια τα ποδαράκια ακόμα και να ακούσω το κλάμα της... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2022 at 12:46 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χρόνια πολλά για τη μέρα της γυναίκας!! Με το καλό να.υποδεχτουμε κ τα μωράκια μας αγοράκια, κοριτσάκια!! @Διόνημου πως πας στο νοσοκομείο;όλα καλά; Πήραμε ημερομηνία για τοκετό; 

@Διόνη Γλυκια μου τωρα ειδα τα νεα σου! Πως ειστε και οι δυο σας? Ναι, σου δωσανε ημερονηνια τοκετου? Αχ γλυκια μου ηρθε αυτη η στιγμη και για εσενα επιτελους!! Να μας πεις πως ηταν η εμπειρια σου να ξερουμε τι να περιμενουμε ❤️ με το καλο!!!!

@Tvz Κοριτσι μου τωρα διαβασα και τα δικα σου τα νεα! Ουτε εβδομαδα δεν εμεινε δηλαδη και για εσενα!! Με το καλο !! Πως περασε ετσι ο καιρος!! ❤️ ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Μπορεί όμως να γεννηθεί και λίγο νωρίτερα και να μην έχει φτάσει τόσο πολύ το βάρος του. Ή να πάτε με πρόκληση νωρίτερα; Φανταζομαι θα δειτε σε 2 βδομαδούλες την κατάσταση και θα αποφασίσετε αναλόγως ό,τι είναι πιο ασφαλές βέβαια. 

Καλά είμαι κι εγώ, έκανα το doppler στις 28/8, είναι 2 κιλάκια το κορίτσι μας! Την άλλη βδομάδα μάλλον θα ξαναπάω στον γιατρό μου και στις 24/3 που θα έχω πια μπει στο μήνα μου, θα κάνω υπέρηχο ξανά στον εμβρυολόγο. Παρακολουθούμε τα ινομυώματα για να αποφασίσουμε πώς θα γεννήσουμε. Ο γιατρός είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού, αλλά απ'ότι διαβάζω γενικά επειδή έχω κάνει ήδη αφαί΄ρεση ινομυωμάτων, συστήνεται η καισαρική. Μάλλον αυτός δεν το έχει πάρει απόφαση ακόμα 😂 Όχι ότι τρελλαίνομαι εγώ για καισαρική, σκεπτόμενη την αποκατάσταση μετά, αλλά όπως λέω και σε σένα το θέμα είναι να μην κινδυνέψουμε κι εμείς με τυχόν επιπλοκές. 

Χαίρομαι πολύ που είναι μια χαρά το μωράκι σαςκ εσάς!! .. αχ και εγώ 24/3 έχω ραντεβού, που θα έχω μπει στο μήνα μου.. πάμε μαζί εμείς.. ουφ.. ο Θεός να βάλει το χέρι του, να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος και για μας και τα μωράκια μας.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!! 

@Διόνη εύχομαι να πάνε όλα καλά! Ανυπομονούμε να μας πεις για την μπέμπα σου! Σε ποιον μοιάζει είναι όπως το περίμενες; Πως ήταν η εμπειρία; 

Όλα καλά Εμείς μη στεναχωριέστε, απλά είχα τις δουλειές που σας είχα πει του σπιτιού και ήθελα να τελειώσω. δεν ανέβηκα στη σκάλα εγώ, μη μου στεναχωριέστε, ανέβασα τον άντρα μου, αλλά όλα τα άλλα τα έκανα μόνη μου, γιατί και αυτός δουλεύει πάρα πολλές ώρες μέσα στην ημέρα και στεναχωριέμαι! Έχουμε τελειώσει όμως το σπίτι είναι έτοιμο να υποδεχτεί την μπέμπα μας. τώρα το Σάββατο έχω ραντεβού θα πάω και για καρδιοτοκογράφο στο Γένεσις και από δω και πέρα θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα μέχρι να γεννηθεί η μπέμπα μας! 

@Princess28 μου γλυκάκι μου πλησιαζετε κι εσείς στο τέλος αχ τρελαίνομαι!!! Όλα καλά θα πάνε έχεις και την εμπειρία εσύ! 

@Κουνελακι36 μου κι εμένα ακριβώς τα ίδια μου είπε η γιατρός ότι είναι πολύ μεγάλη η μπέμπα 😂 και πιθανόν να χρειαστεί καισαρική στην αρχή είχα στεναχωρηθει, αλλά τώρα σκέφτομαι ότι ας γίνει το καλύτερο. Εγώ στις 35 εβδομάδες που είχα πάει για υπέρηχο ήταν 2700 το γιουβαρλακι μου! επίσης με έβαλε κι εμένα να κάνω εξέταση για το σάκχαρο λόγου μεγέθους του μωρού, αλλά όλο φυσιολογικά. Αλλά κοιλιά μεγάλη δεν έχω, εμένα μικρή μου φαίνεται αλλά είναι νπου έχω και μεγάλο στήθος και ίσως συγκριτικά μου φαίνεται μικρή δεν ξέρω. 

@Lucky39 μου κορίτσι μου όλα καλά! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Είμαι έτοιμη για όλα χαχαχαχαχ μετράω αντίστροφα και ανυπομονώ!!! Κι εσύ ενδέχεται να κάνεις καισαρική εεεε; Τι γίνεται στην ομαδουλα μας ρε παιδιά; Εντάξει όπως λες κι εσύ ότι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας κι εμάς!  Εσείς πώς τα περνάτε;

@Sandybκοριτσάκι μου άντε νμε το καλό να έρθουν όλα ντα πράγματακια σας να ξεκουραστείς κι εσύ! Λογικό είναι ρε συ να πέφτεις σαν τούβλο πες μου μια που δεν πέφτει. 😂 Εγώ σκέψου 12 η ώρα έχω κοιμηθεί. Θα ξυπνήσω όπως λες κάνα δυο τρεις φορές για τουαλέτα και μετά ξυπνάω 8.30 ετοιμάζω το πρωινό του πασά μου γιατί δεν μπορεί μόνος του παίρνω το σίδηρο και ξανακοιμαμαι 😂 μέχρι τις έντεκα... Και μετά ξυπνάω μαγειρεύω κάνω δουλειές κλπ. Αλλά όταν έρθει το βράδυ δεν μπορώ να σηκωθώ από τον καναπέ. 

@Tvz αγάπη μου κι εσείς ετοιμάζεστε αχ αχ πόσο χαίρομαι για όλες ρε κορίτσια!!! Αυτό που λές κι εμείς αυτό είπαμε και προσπαθούμε να κάνουμε να εκμεταλλευτούμε τις στιγμές που έχουμε οι δύο μας γιατί σε λίγο καιρό θα είμαστε τρεις!!! Κι εσείς τέσσερις 😍😍😍 εγώ νιώθω πολύ έτοιμη και περιμένω πως και πως δηλαδή αν μου έλεγαν αύριο γεννας δεν θα έλεγα όχι!!! Κι εμείς ακόμα περιμένουμε το στρώμα της κούνιας ρε συ εδώ και καιρό για να τελειώσουμε τα πάντα από τα πράγματα της μικρής. Πρισμενα ποδαράκια εεε εμένα αν πριστουν από την ορθοστασία τα κάνω λίγο μασάζ και ανακουφίζονται... Επίσης μου αρέσουν τα ποδολουτρα και κάνω συχνά!!!

 

 

 

Εντάξει αγάπη μου, τι να κάνουμε.. και εγώ στεναχωρηθηκα πολύ στην αρχή αλλά εφόσον εμπιστευόμαστε έναν γιατρό 9 μήνες σε αυτό το ταξίδι, που είναι γεμάτο άγχος, Χαρά και αγωνία, και για μένα έναν μόνιμο φόβο αποβολής, θα τον εμπιστευτούμε και τώρα.. εγώ προσωπικά, κρεμομαι από τα χέρια του.. θα πάω τυφλά όπως μου πει... Αρκεί να πάνε όλα καλά.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2022 at 12:44 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 🌸

Τι κάνετε;

Πήγα σήμερα στο γιατρό!

Η μπέμπα είναι 3 κιλά και έτοιμη να βγει..ο γιατρός έβαλε το χέρι από κάτω και έπιανε το κεφάλι χαχα..βγαίνει με 3 σπρωξιές μου λέει..οπότε μου είπε αν θέλω την άλλη εβδομάδα μπαίνουμε για πρόκληση..

Το σκεφτόμαστε τώρα γιατί στο Ρέα που γεννάω, πρέπει να κάνουμε και οι δύο μοριακό άσχετα που είμαστε εμβολιασμένοι, και του συζύγου κάνει 3/4 ώρες να βγει..εμείς θέλουμε να είναι και ο άντρας μου στη γέννα, οπότε αν πάω ξαφνικά και βγει σε 3 σπρωξιές που λέει ο γιατρός πολύ πιθανό να μην προλάβει..κι εγώ θέλω οπωσδήποτε να είναι μαζί μου, πρώτον γιατί φοβάμαι πολύ τη γέννα και δεύτερον γιατί είναι μια πολύ δυνατή στιγμή για τους δυο μας..💓

Επίσης αν κάνουμε εκεί μοριακό είναι 150€ κ για τους δυο μας..ενώ έξω τα μισά ή δωρεάν..

Βέβαια δεν είμαι έτοιμη ακόμα να έρθει η μπέμπα κ να’χω δύο μωρά, αλλά σκέφτομαι μια βδομαδα πάνω ή κάτω πόση διαφορά να κάνει..ούτως ή άλλως και μόνη της να βγει πάλι δε θα έχω προλάβει να προετοιμαστώ ψυχολογικά..

Το συζήτησα και με τον άντρα μου, εκείνος προτιμάει με πρόκληση, γιατί θέλει να είναι μέσα και στη μπέμπα όπως ήταν στον μικρό μου, αλλά μου λέει να σκεφτώ εγώ τι θέλω γιατί δε θέλει να υποφέρω με την πρόκληση όπως την πρώτη φορά..βέβαια αν είναι τόσο καθησυχαστικός ο γιατρός λέει οκ..

Τώρα έχουμε την άλλη Τετάρτη γιατρό, οπότε θα δούμε τι θα κάνουμε! Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε λέει ο γιατρός χαχα

Πάντως απ’ό,τι κατάλαβα η μπέμπα θα βγει πιο τσουπωτή από τον μικρό μου, εκείνος γεννήθηκε μετά την ΠΗΤ και ήταν 3330γρ κ 54εκ..πολύ αδυνατούλης! Αυτή είναι ήδη 3 κιλά του λέω πόσο θα φτάσει 😄

Κορίτσι μου, καλημερα να σε ρωτήσω, σου έδωσαν λίστα από το Ρέα? Για το μωρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααααα σας όμορφες!!!! Τι κάνετε; Όλα καλά; Τα μπουμπουκακια σας πως είναι;

Εμείς αύριο έχουμε καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο και μας έμειναν 22 μέρες απίστευτο;

Είμαι σε μια φάση που ανυπομονω να έρθει η μέρα να γεννήσω! Αλλά αγχώνομαι για πολλά πράγματα όχι όμως για την γέννα. 😁

Συνέχεια σκέφτομαι αν το σπίτι είναι κατάλληλο για ένα παιδί, αν ο άντρας μου έχει πραγματικά συνειδητοποιήσει την αλλαγή αν θα τα καταφέρουμε γενικά και το κυριότερο τι θα γίνει με την κατάσταση που επικρατεί στον κόσμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς τι θέρμανση έχετε στο σπίτι; Εμείς έχουμε κλιματιστικά μόνο και παρόλο που στην αρχή ήμουν χαλαρή τώρα αναρωτιέμαι μήπως κάνουμε κακό στην μπέμπα.αν και ο άντρας μου είναι ψυκτικός οπότε έχει επιμεληθεί με περιττή προσοχή τον καθαρισμό τους και πάλι φοβάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Γειαααααα σας όμορφες!!!! Τι κάνετε; Όλα καλά; Τα μπουμπουκακια σας πως είναι;

Εμείς αύριο έχουμε καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο και μας έμειναν 22 μέρες απίστευτο;

Είμαι σε μια φάση που ανυπομονω να έρθει η μέρα να γεννήσω! Αλλά αγχώνομαι για πολλά πράγματα όχι όμως για την γέννα. 😁

Συνέχεια σκέφτομαι αν το σπίτι είναι κατάλληλο για ένα παιδί, αν ο άντρας μου έχει πραγματικά συνειδητοποιήσει την αλλαγή αν θα τα καταφέρουμε γενικά και το κυριότερο τι θα γίνει με την κατάσταση που επικρατεί στον κόσμο. 

Καλώς την! Εμείς σήμερα μπήκαμε στην 35η, έχουμε λίγο χρόνο παραπάνω. Την Τετάρτη θα παω στον γιατρό και βλέπουμε, έχουμε μέλλον ακόμα.

Για το σπίτι δεν αγχώνομαι κορίτσι μου γιατί τα τελευταία χρόνια μένουμε ανάμεσα σε 3 διαφορετικά μέρη και σπίτια! Έχω αποφασίσει ότι όπου πηγαίνουμε, θα προσαρμοζόμαστε! Γι'αυτό και δεν έχουμε κάνει ακόμα μεγάλες αγορές, τύπου ντουλάπα ή κούνια. Θα πάρουμε ένα παρκοκρέβατο με καλό στρώμα, που μεταφέρεται εύκολα και τον Σεπτέμβρη που θα έρθει η ώρα πιστεύω να μπει σε κούνια θα δούμε τότε τι και πώς! 

Για το κλιματιστικό, αν φοβάσαι ότι ξηραίνει την ατμόσφαιρα, να πάρεις ένα τύπου θερμόμετρο που δείχνει και υγρασία χώρου και αν είναι χαμηλή η υγρασία στο δωμάτιο του μωρού, να ξέρεις ότι υπάρχουν και υγραντήρες. 

Όσο για την κατάσταση στον κόσμο, τι να πεις και τι να κάνεις! Δε φανταζόμουν ποτέ ότι θα ζήσουμε τέτοιες καταστάσεις και τρέμω μη ζήσουμε και χειρότερα. Από την άλλη, οι γονείς μας πχ και οι παπούδες μας έχουν ζήσει πολύ χειρότερα, οπότε είμαι αισιόδοξη ότι με κάποιον τρόπο θα τα καταφέρουμε. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλώς την! Εμείς σήμερα μπήκαμε στην 35η, έχουμε λίγο χρόνο παραπάνω. Την Τετάρτη θα παω στον γιατρό και βλέπουμε, έχουμε μέλλον ακόμα.

Για το σπίτι δεν αγχώνομαι κορίτσι μου γιατί τα τελευταία χρόνια μένουμε ανάμεσα σε 3 διαφορετικά μέρη και σπίτια! Έχω αποφασίσει ότι όπου πηγαίνουμε, θα προσαρμοζόμαστε! Γι'αυτό και δεν έχουμε κάνει ακόμα μεγάλες αγορές, τύπου ντουλάπα ή κούνια. Θα πάρουμε ένα παρκοκρέβατο με καλό στρώμα, που μεταφέρεται εύκολα και τον Σεπτέμβρη που θα έρθει η ώρα πιστεύω να μπει σε κούνια θα δούμε τότε τι και πώς! 

Για το κλιματιστικό, αν φοβάσαι ότι ξηραίνει την ατμόσφαιρα, να πάρεις ένα τύπου θερμόμετρο που δείχνει και υγρασία χώρου και αν είναι χαμηλή η υγρασία στο δωμάτιο του μωρού, να ξέρεις ότι υπάρχουν και υγραντήρες. 

Όσο για την κατάσταση στον κόσμο, τι να πεις και τι να κάνεις! Δε φανταζόμουν ποτέ ότι θα ζήσουμε τέτοιες καταστάσεις και τρέμω μη ζήσουμε και χειρότερα. Από την άλλη, οι γονείς μας πχ και οι παπούδες μας έχουν ζήσει πολύ χειρότερα, οπότε είμαι αισιόδοξη ότι με κάποιον τρόπο θα τα καταφέρουμε. 🙏

Σήμερα πήγα πήρα θερμόμετρο με μετρητή υγρασίας για να ξέρω από τώρα τι γίνεται! 

Καλά ναι εσείς θα είστε μόνιμα στο πάνε έλα... 

Έχεις δίκιο κι εγώ αυτό αυτό σκέφτομαι ότι οι γονείς και οι παππούδες μας μια χαρά τα κατάφεραν! Έτσι πρέπει αισιοδοξία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμείς σήμερα πήγαμε για καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο! Όλα καλά!  έχει πάρει θέση και είναι έτοιμη την περιμένουμε λοιπόν. Μου είπε περπάτημα ή να κάθομαι στην μπάλα του πιλάτες και να κάνω πηδιματακια ή να κάνουνε σεξ γιατί το σπέρμα λένε ότι βοηθάει...

Επίσης έχει προσφορά στα my market τα Pampers.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια γλυκά μου κορίτσια!! Από την Τρίτη που μας πέρασε ζουμε εγώ κι ο άντρας μου το μεγαλύτερο θαύμα που θα μπορούσε να μας συμβεί! Λες και άλλαξαν όλα σε μια στιγμή ! Δεν μπορώ να περιγράψω το συναίσθημα! Μετά από τόσο κόπο και πριν την κύηση αλλά και κατά τη διάρκεια και τοσο αγχοςτοαη θλίψη κάποιες φορές....νομίζω αυτή είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή μας! Θα το ζήσετε σύντομα και θα δείτε τι ακριβώς εννοώ! 🌺💗  

Γεννησαμε ένα υγιέστατο μωράκι το οποίο παρά τον υπέρηχο που έδειχνε μεγάλο βγήκε μικρό ...2800 γρ για την ακρίβεια! Κλαιω με τον υπέρηχο του δημοσίου νοσοκομείου 🤣!! Τελοσπαντων,σημασία έχει ότι αν και μια σταλιτσα το κουκλάκι μας είναι πλήρως υγιες! 

Εγώ έπαθα πρόπτωση και μετά την κύηση...τράβηξα λιγο κανάλι αυτές τις ημέρες για αυτό δεν μπήκα νωρίτερα να σας γράψω. Το τι θα συμβεί με εμένα μετέωρο. Αλλά το ξεχνω πραγματικά γιατί οπως μου λένε και οι γιατροί αυτό που καταφέραμε μετά από τόσα που μου έχουν συμβεί ήταν πραγματικά πολύ μεγάλο... Θα βρεθεί μία λύση και για εμένα... 

Τώρα δίνουμε προτεραιότητα στο μωράκι ...θηλάζω ... Στην αρχή έδινα και λίγο ξένο γιατί μας έκανε ικτερακο χτες τη βάλαμε στη λάμπα...και σήμερα όπως όλα δείχνουν φεύγουμε διότι της έπεσε...

Ανυπομονώ να γνωρίσει το σπίτι της η μικρή μας! 🌺🌸 

Θέλω να σας πω ότι είμαι εδώ για εσάς...αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω τι λέγατε αυτές τις ημέρες...ωστόσο θα είμαι εδώ μέχρι να γεννήσετε όλες και μετά σιγά σιγά να μοιραζόμαστε απορίες και προβληματισμούς για τα μωρά μας ! 

Σας φιλώ γλυκά... Μόλις μας φώναξε κι ο παιδίατρος μέσα για τα τελευταία!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερούδια γλυκά μου κορίτσια!! Από την Τρίτη που μας πέρασε ζουμε εγώ κι ο άντρας μου το μεγαλύτερο θαύμα που θα μπορούσε να μας συμβεί! Λες και άλλαξαν όλα σε μια στιγμή ! Δεν μπορώ να περιγράψω το συναίσθημα! Μετά από τόσο κόπο και πριν την κύηση αλλά και κατά τη διάρκεια και τοσο αγχοςτοαη θλίψη κάποιες φορές....νομίζω αυτή είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή μας! Θα το ζήσετε σύντομα και θα δείτε τι ακριβώς εννοώ! 🌺💗  

Γεννησαμε ένα υγιέστατο μωράκι το οποίο παρά τον υπέρηχο που έδειχνε μεγάλο βγήκε μικρό ...2800 γρ για την ακρίβεια! Κλαιω με τον υπέρηχο του δημοσίου νοσοκομείου 🤣!! Τελοσπαντων,σημασία έχει ότι αν και μια σταλιτσα το κουκλάκι μας είναι πλήρως υγιής! 

Εγώ έπαθα πρόπτωση και μετά την κύηση...τράβηξα λιγο κανάλι αυτές τις ημέρες για αυτό δεν μπήκα νωρίτερα να σας γράψω. Το τι θα συμβεί με εμένα μετέωρο. Αλλά το ξεχνω πραγματικά γιατί οπως μου λένε και οι γιατροί αυτό που καταφέραμε μετά από τόσα που μου έχουν συμβεί ήταν πραγματικά πολύ μεγάλο... Θα βρεθεί μία λύση και για εμένα... 

Τώρα δίνουμε προτεραιότητα στο μωράκι ...θηλάζω ... Στην αρχή έδινα και λίγο ξένο γιατί μας έκανε ικτερακο χτες τη βάλαμε στη λάμπα...και σήμερα όπως όλα δείχνουν φεύγουμε διότι της έπεσε...

Ανυπομονώ να γνωρίσει το σπίτι της η μικρή μας! 🌺🌸 

Θέλω να σας πω ότι είμαι εδώ για εσάς...αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω τι λέγατε αυτές τις ημέρες...ωστόσο θα είμαι εδώ μέχρι να γεννήσετε όλες και μετά σιγά σιγά να μοιραζόμαστε απορίες και προβληματισμούς για τα μωρά μας ! 

Σας φιλώ γλυκά... Μόλις μας φώναξε κι ο παιδίατρος μέσα για τα τελευταία!! 💗

Αγαπημένο μου Διονακι να σας ζήσει η μπεμπουλα σας γερή δυνατή και καλότυχη να είναι για όλης της την ζωή!!!! Εύχομαι έτσι να είναι η κάθε μέρες της οικογένειας σας ένα γεμάτη ευτυχία και θαύματα!!! 

Είμαι πολύ χαρούμενη για σένα που όλα πήγαν καλά! Τώρα κοίτα να χαλαρώσεις (όσο γίνεται) και να απολαύσεις το μουτράκι σου το όμορφο. Και όλα σιγά σιγά θα μπούνε σε μια σειρά. Είμαι σίγουρη πως και για το "πρόβλημα" σου θα βρεθεί λύση σύντομα. 

2800 εεε;;; Χαχαχαχα σαν καραμελιτσα θα είναι η ζουζούνα μας!!! 

❤️😁😂🎉😍💗💋🥰🙏🌹❤️😁😂🎉😍💋🔥🌹🥰😘🍾🥂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερούδια γλυκά μου κορίτσια!! Από την Τρίτη που μας πέρασε ζουμε εγώ κι ο άντρας μου το μεγαλύτερο θαύμα που θα μπορούσε να μας συμβεί! Λες και άλλαξαν όλα σε μια στιγμή ! Δεν μπορώ να περιγράψω το συναίσθημα! Μετά από τόσο κόπο και πριν την κύηση αλλά και κατά τη διάρκεια και τοσο αγχοςτοαη θλίψη κάποιες φορές....νομίζω αυτή είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή μας! Θα το ζήσετε σύντομα και θα δείτε τι ακριβώς εννοώ! 🌺💗  

Γεννησαμε ένα υγιέστατο μωράκι το οποίο παρά τον υπέρηχο που έδειχνε μεγάλο βγήκε μικρό ...2800 γρ για την ακρίβεια! Κλαιω με τον υπέρηχο του δημοσίου νοσοκομείου 🤣!! Τελοσπαντων,σημασία έχει ότι αν και μια σταλιτσα το κουκλάκι μας είναι πλήρως υγιες! 

Εγώ έπαθα πρόπτωση και μετά την κύηση...τράβηξα λιγο κανάλι αυτές τις ημέρες για αυτό δεν μπήκα νωρίτερα να σας γράψω. Το τι θα συμβεί με εμένα μετέωρο. Αλλά το ξεχνω πραγματικά γιατί οπως μου λένε και οι γιατροί αυτό που καταφέραμε μετά από τόσα που μου έχουν συμβεί ήταν πραγματικά πολύ μεγάλο... Θα βρεθεί μία λύση και για εμένα... 

Τώρα δίνουμε προτεραιότητα στο μωράκι ...θηλάζω ... Στην αρχή έδινα και λίγο ξένο γιατί μας έκανε ικτερακο χτες τη βάλαμε στη λάμπα...και σήμερα όπως όλα δείχνουν φεύγουμε διότι της έπεσε...

Ανυπομονώ να γνωρίσει το σπίτι της η μικρή μας! 🌺🌸 

Θέλω να σας πω ότι είμαι εδώ για εσάς...αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω τι λέγατε αυτές τις ημέρες...ωστόσο θα είμαι εδώ μέχρι να γεννήσετε όλες και μετά σιγά σιγά να μοιραζόμαστε απορίες και προβληματισμούς για τα μωρά μας ! 

Σας φιλώ γλυκά... Μόλις μας φώναξε κι ο παιδίατρος μέσα για τα τελευταία!! 💗

Να σας ζήσει @Διόνημου! Γερή κ καλότυχη να είναι η μπέμπα σας με μια ζωή σαν όνειρο! Κ εσείς να είστε γέροι να την καμαρώνετε! Είμαι σίγουρη πως όλες μόλις αντικρίσουμε τα θαύματακια μας θα τα ξεχάσουμε όλα κ εμείς ένα παραπάνω που έχουμε περάσει κ τη διαδικασία- ταλαιπωρία των εξετάσεων κ τελικά εξωσωματικής!! Όλα για αυτά τα θαύματακια έγιναν κ τελικά απέκτησαν νόημα κ εκπληρώθηκαν οι κόποι κ οι προσπάθειες μας. Να προσέχεις κ εσύ τον εαυτό σου κ όλα βήμα βήμα θα διορθωθούν!! Φιλιά πολλά!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερούδια γλυκά μου κορίτσια!! Από την Τρίτη που μας πέρασε ζουμε εγώ κι ο άντρας μου το μεγαλύτερο θαύμα που θα μπορούσε να μας συμβεί! Λες και άλλαξαν όλα σε μια στιγμή ! Δεν μπορώ να περιγράψω το συναίσθημα! Μετά από τόσο κόπο και πριν την κύηση αλλά και κατά τη διάρκεια και τοσο αγχοςτοαη θλίψη κάποιες φορές....νομίζω αυτή είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή μας! Θα το ζήσετε σύντομα και θα δείτε τι ακριβώς εννοώ! 🌺💗  

Γεννησαμε ένα υγιέστατο μωράκι το οποίο παρά τον υπέρηχο που έδειχνε μεγάλο βγήκε μικρό ...2800 γρ για την ακρίβεια! Κλαιω με τον υπέρηχο του δημοσίου νοσοκομείου 🤣!! Τελοσπαντων,σημασία έχει ότι αν και μια σταλιτσα το κουκλάκι μας είναι πλήρως υγιες! 

Εγώ έπαθα πρόπτωση και μετά την κύηση...τράβηξα λιγο κανάλι αυτές τις ημέρες για αυτό δεν μπήκα νωρίτερα να σας γράψω. Το τι θα συμβεί με εμένα μετέωρο. Αλλά το ξεχνω πραγματικά γιατί οπως μου λένε και οι γιατροί αυτό που καταφέραμε μετά από τόσα που μου έχουν συμβεί ήταν πραγματικά πολύ μεγάλο... Θα βρεθεί μία λύση και για εμένα... 

Τώρα δίνουμε προτεραιότητα στο μωράκι ...θηλάζω ... Στην αρχή έδινα και λίγο ξένο γιατί μας έκανε ικτερακο χτες τη βάλαμε στη λάμπα...και σήμερα όπως όλα δείχνουν φεύγουμε διότι της έπεσε...

Ανυπομονώ να γνωρίσει το σπίτι της η μικρή μας! 🌺🌸 

Θέλω να σας πω ότι είμαι εδώ για εσάς...αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω τι λέγατε αυτές τις ημέρες...ωστόσο θα είμαι εδώ μέχρι να γεννήσετε όλες και μετά σιγά σιγά να μοιραζόμαστε απορίες και προβληματισμούς για τα μωρά μας ! 

Σας φιλώ γλυκά... Μόλις μας φώναξε κι ο παιδίατρος μέσα για τα τελευταία!! 💗

Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας γλυκιά μου Διονη!! Να είναι γερή, καλότυχη και ευτυχισμένη σε όλη της τη ζωή!! 💖 Αχ.. συγκινήθηκα μετά απο όλα αυτά που έχουμε συζητήσει, άγχος, ζόρια φάρμακα ενέσεις και πόσα άλλα, είναι πραγματικά όπως το λες η μεγαλύτερη ανταμοιβή όταν αντικρίζεις το γλυκό σου θαυματακι!! Με το καλό να την υποδεχτείτε στο σπιτάκι σας και εύχομαι περαστικά και καλή ανάρρωση και σε σένα, να πάνε όλα καλά με το θέμα σου γιατι είναι ζορικο αλλά δεν σε φοβάμαι θα το καταφέρεις και αυτό να το αντιμετωπίσεις.. Τέλεια και με το θηλασμό!! Ξέρω πόσο πολύ το ήθελες!! Φιλιά πολλά!! Σε ακολουθούμε σιγά σιγά!!🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερούδια γλυκά μου κορίτσια!! Από την Τρίτη που μας πέρασε ζουμε εγώ κι ο άντρας μου το μεγαλύτερο θαύμα που θα μπορούσε να μας συμβεί! Λες και άλλαξαν όλα σε μια στιγμή ! Δεν μπορώ να περιγράψω το συναίσθημα! Μετά από τόσο κόπο και πριν την κύηση αλλά και κατά τη διάρκεια και τοσο αγχοςτοαη θλίψη κάποιες φορές....νομίζω αυτή είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή μας! Θα το ζήσετε σύντομα και θα δείτε τι ακριβώς εννοώ! 🌺💗  

Γεννησαμε ένα υγιέστατο μωράκι το οποίο παρά τον υπέρηχο που έδειχνε μεγάλο βγήκε μικρό ...2800 γρ για την ακρίβεια! Κλαιω με τον υπέρηχο του δημοσίου νοσοκομείου 🤣!! Τελοσπαντων,σημασία έχει ότι αν και μια σταλιτσα το κουκλάκι μας είναι πλήρως υγιες! 

Εγώ έπαθα πρόπτωση και μετά την κύηση...τράβηξα λιγο κανάλι αυτές τις ημέρες για αυτό δεν μπήκα νωρίτερα να σας γράψω. Το τι θα συμβεί με εμένα μετέωρο. Αλλά το ξεχνω πραγματικά γιατί οπως μου λένε και οι γιατροί αυτό που καταφέραμε μετά από τόσα που μου έχουν συμβεί ήταν πραγματικά πολύ μεγάλο... Θα βρεθεί μία λύση και για εμένα... 

Τώρα δίνουμε προτεραιότητα στο μωράκι ...θηλάζω ... Στην αρχή έδινα και λίγο ξένο γιατί μας έκανε ικτερακο χτες τη βάλαμε στη λάμπα...και σήμερα όπως όλα δείχνουν φεύγουμε διότι της έπεσε...

Ανυπομονώ να γνωρίσει το σπίτι της η μικρή μας! 🌺🌸 

Θέλω να σας πω ότι είμαι εδώ για εσάς...αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω τι λέγατε αυτές τις ημέρες...ωστόσο θα είμαι εδώ μέχρι να γεννήσετε όλες και μετά σιγά σιγά να μοιραζόμαστε απορίες και προβληματισμούς για τα μωρά μας ! 

Σας φιλώ γλυκά... Μόλις μας φώναξε κι ο παιδίατρος μέσα για τα τελευταία!! 💗

Διονη μου, κοριτσάκι μου γλυκό, να σας ζήσειιιιιι!!! ♥️♥️♥️♥️Να είναι γερό δυνατό και καλότυχο, στη ζωή του!! Και σε εσένα εύχομαι σιδερένια αγάπη μου, πολύ γρήγορα!! Όλα να πάνε κατ'ευχην στην όμορφη πια οικογένεια σας!! Χαίρομαι τοοοσο πολύ για εσάς!!χαίρομαι τοοοσο που αυτό το δύσκολο και όμορφο ταξίδι σας, έφτασε στον πιο όμορφο προορισμό του!!! Μέσα από την καρδιά μου, πάντα τα καλύτερα με υγεία!! (Έχε μας στο νου σου, θα σε ρωτάμε αρκετά σε λίγο.. όταν προλαβαίνεις, να μας απαντάς!! 🥰🥰🥰 )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερούδια γλυκά μου κορίτσια!! Από την Τρίτη που μας πέρασε ζουμε εγώ κι ο άντρας μου το μεγαλύτερο θαύμα που θα μπορούσε να μας συμβεί! Λες και άλλαξαν όλα σε μια στιγμή ! Δεν μπορώ να περιγράψω το συναίσθημα! Μετά από τόσο κόπο και πριν την κύηση αλλά και κατά τη διάρκεια και τοσο αγχοςτοαη θλίψη κάποιες φορές....νομίζω αυτή είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή μας! Θα το ζήσετε σύντομα και θα δείτε τι ακριβώς εννοώ! 🌺💗  

Γεννησαμε ένα υγιέστατο μωράκι το οποίο παρά τον υπέρηχο που έδειχνε μεγάλο βγήκε μικρό ...2800 γρ για την ακρίβεια! Κλαιω με τον υπέρηχο του δημοσίου νοσοκομείου 🤣!! Τελοσπαντων,σημασία έχει ότι αν και μια σταλιτσα το κουκλάκι μας είναι πλήρως υγιες! 

Εγώ έπαθα πρόπτωση και μετά την κύηση...τράβηξα λιγο κανάλι αυτές τις ημέρες για αυτό δεν μπήκα νωρίτερα να σας γράψω. Το τι θα συμβεί με εμένα μετέωρο. Αλλά το ξεχνω πραγματικά γιατί οπως μου λένε και οι γιατροί αυτό που καταφέραμε μετά από τόσα που μου έχουν συμβεί ήταν πραγματικά πολύ μεγάλο... Θα βρεθεί μία λύση και για εμένα... 

Τώρα δίνουμε προτεραιότητα στο μωράκι ...θηλάζω ... Στην αρχή έδινα και λίγο ξένο γιατί μας έκανε ικτερακο χτες τη βάλαμε στη λάμπα...και σήμερα όπως όλα δείχνουν φεύγουμε διότι της έπεσε...

Ανυπομονώ να γνωρίσει το σπίτι της η μικρή μας! 🌺🌸 

Θέλω να σας πω ότι είμαι εδώ για εσάς...αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω τι λέγατε αυτές τις ημέρες...ωστόσο θα είμαι εδώ μέχρι να γεννήσετε όλες και μετά σιγά σιγά να μοιραζόμαστε απορίες και προβληματισμούς για τα μωρά μας ! 

Σας φιλώ γλυκά... Μόλις μας φώναξε κι ο παιδίατρος μέσα για τα τελευταία!! 💗

Κορίτσι μου καλό, συγχαρητήρια!!!  Να σας ζήσει η μπέμπα, να είναι πάντα γερή και δυνατή, να την καμαρώνετε και να είστε πάντα κοντά της!! Μπορεί να μη ξέρω ακόμα πώς είναι το συναίσθημα να έχουμε τα θαυματάκια μας στην αγκαλιά μας, αλλά χαίρομαι που θα το ζήσουμε όλες και θα το μοιραστούμε. 

Εσύ αφού ήρθε στον κόσμο η μικρή, θα τα καταφέρεις. Νομίζω οι μανούλες έχουν σούπερ δυνάμεις, οπότε δεν αμφιβάλλω ότι κι εσύ θα το ξεπεράσεις το δικό σου θέμα υγείας. Σίγουρα θα βρεθεί μια λύση. 

Τέλεια που θηλάζεις, μπράβο Διόνη μου! Το έχω λίγο άγχος αν θα τα καταφέρουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2022 at 7:59 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσι μου, καλημερα να σε ρωτήσω, σου έδωσαν λίστα από το Ρέα? Για το μωρό?

Καλημέρα!!

Τι κάνεις;;

Εάν θέλεις να πας από κει έχουν μία λίστα που δίνουν με τα πράγματα που χρειάζεσαι εσύ και το μωρό αν θυμάμαι καλά!! 

Βασικά το μωρό δε χρειάζεται τίποτα, το φορμάκι εξόδου, καλτσάκια και το καθισματάκι αυτοκινήτου με μια κουβερτούλα/σεντονάκι(ανάλογα τον καιρό) για να το σκεπάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2022 at 5:35 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Εσείς τι θέρμανση έχετε στο σπίτι; Εμείς έχουμε κλιματιστικά μόνο και παρόλο που στην αρχή ήμουν χαλαρή τώρα αναρωτιέμαι μήπως κάνουμε κακό στην μπέμπα.αν και ο άντρας μου είναι ψυκτικός οπότε έχει επιμεληθεί με περιττή προσοχή τον καθαρισμό τους και πάλι φοβάμαι. 

Καλημέρα εμείς έχουμε καλοριφέρ με πετρέλαιο και κλιματιστικό..αλλά το καλοριφέρ ανοίγουμε, γιατί το ρεύμα το φοβόμαστε🤣 πήραμε και επίδομα θέρμανσης φέτος(μια φορά μας έχει μπει αλλά από το τίποτα κάτι είναι)..

Η αλήθεια είναι κι εμείς από πέρσι με το μωρό θέλαμε να’ναι ζεστό το σπίτι..

Τώρα επειδή είχα γεννήσει καλοκαίρι το μικρό μου, νομίζω δεν ανοίγαμε αιρκοντίσιον είχαμε τον ανεμιστήρα γιατί κάτι μας είχαν πει κ εμάς ότι δεν κάνει το αιρκοντισιον; Δε μπορώ να θυμηθώ τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2022 at 5:31 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Γειαααααα σας όμορφες!!!! Τι κάνετε; Όλα καλά; Τα μπουμπουκακια σας πως είναι;

Εμείς αύριο έχουμε καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο και μας έμειναν 22 μέρες απίστευτο;

Είμαι σε μια φάση που ανυπομονω να έρθει η μέρα να γεννήσω! Αλλά αγχώνομαι για πολλά πράγματα όχι όμως για την γέννα. 😁

Συνέχεια σκέφτομαι αν το σπίτι είναι κατάλληλο για ένα παιδί, αν ο άντρας μου έχει πραγματικά συνειδητοποιήσει την αλλαγή αν θα τα καταφέρουμε γενικά και το κυριότερο τι θα γίνει με την κατάσταση που επικρατεί στον κόσμο. 

Πώς πήγε ο καρδιοτοκογράφος και ο υπέρηχος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα εμείς έχουμε καλοριφέρ με πετρέλαιο και κλιματιστικό..αλλά το καλοριφέρ ανοίγουμε, γιατί το ρεύμα το φοβόμαστε🤣 πήραμε και επίδομα θέρμανσης φέτος(μια φορά μας έχει μπει αλλά από το τίποτα κάτι είναι)..

Η αλήθεια είναι κι εμείς από πέρσι με το μωρό θέλαμε να’ναι ζεστό το σπίτι..

Τώρα επειδή είχα γεννήσει καλοκαίρι το μικρό μου, νομίζω δεν ανοίγαμε αιρκοντίσιον είχαμε τον ανεμιστήρα γιατί κάτι μας είχαν πει κ εμάς ότι δεν κάνει το αιρκοντισιον; Δε μπορώ να θυμηθώ τώρα..

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Πώς πήγε ο καρδιοτοκογράφος και ο υπέρηχος;;

Καλημέρα κορίτσι μου!!! 

Μίλησα λοιπόν με παιδίατρο για το θέμα της θέρμανσης και μου είπε ότι το ερκοντισιον πρέπει να καθαριστεί, να μην χτυπάει πάνω στο παιδί και να ελέγχω την υγρασία, να το έχω σε σταθερή θερμοκρασία και όλα καλά. Μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος. Αααα και ότι απαγορεύεται το κάπνισμα μέσα στο σπίτι με το ερκοντισιον ανοιχτό. 

Ο σύζυγος είναι ψυκτικός οπότε θα τα περιποιηθεί... 😁

Καρδιοτοκογράφος και υπέρηχος άψογα όλα! Έχουμε πάρει θέση και είμαστε έτοιμες! Μέσα στην μέρα έχω λίγα πονακια αλλά όχι κάτι τραγικό μου είπε ότι καλό αυτό. Ασκήσεις στην μπάλα του πιλάτες κάνω και τις μέρες που θα έχει καλό καιρό, όπως σήμερα, περπάτημα. 

Μου είπε να έχω έτοιμη την βαλίτσα μου γιατί από την στιγμή που πήρε θέση μπορεί να βγει ανά πάσα ώρα... 😁😁😁

Εσύ τι κάνεις πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! 

Μίλησα λοιπόν με παιδίατρο για το θέμα της θέρμανσης και μου είπε ότι το ερκοντισιον πρέπει να καθαριστεί, να μην χτυπάει πάνω στο παιδί και να ελέγχω την υγρασία, να το έχω σε σταθερή θερμοκρασία και όλα καλά. Μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος. Αααα και ότι απαγορεύεται το κάπνισμα μέσα στο σπίτι με το ερκοντισιον ανοιχτό. 

Ο σύζυγος είναι ψυκτικός οπότε θα τα περιποιηθεί... 😁

Καρδιοτοκογράφος και υπέρηχος άψογα όλα! Έχουμε πάρει θέση και είμαστε έτοιμες! Μέσα στην μέρα έχω λίγα πονακια αλλά όχι κάτι τραγικό μου είπε ότι καλό αυτό. Ασκήσεις στην μπάλα του πιλάτες κάνω και τις μέρες που θα έχει καλό καιρό, όπως σήμερα, περπάτημα. 

Μου είπε να έχω έτοιμη την βαλίτσα μου γιατί από την στιγμή που πήρε θέση μπορεί να βγει ανά πάσα ώρα... 😁😁😁

Εσύ τι κάνεις πως είσαι; 

Τέλεια Ντριμερακι μου..💞

Ναι λένε όταν μπαίνεις στο μήνα σου να ετοιμάσεις βαλίτσα..μόνο εγώ είμαι 38η κ δεν την έχω ετοιμάσει ακόμη…

Στο Θοδωρή που ήταν και πρώτο μωρό την είχα φτιάξει μόλις μπήκα στο μήνα μου, τώρα που ξέρω κι ότι θα γεννήσω νωρίτερα δεν την έχω φτιάξει ακόμα…έχω βάλει πράγματα δηλαδή μέσα, αλλά όχι όλα..δε ξέρω γιατί βαριέμαι..😅

Ίσως φταίει αυτό που σας λέω ότι δε θέλω να γεννήσω και με έχει πιάσει άρνηση…οπότε δεν έχω όρεξη να φτιάξω κ βαλίτσα κλπ ούτε τπτ..

Κατά τ άλλα καλά, πάλι άρρωστη αλλά όχι κοβιντ..αλλά φοβάμαι μήπως θέλω αντιβίωση γιατί πονάει πολύ το στήθος μου όταν βήχω και δε φαίνεται καλή η κατάσταση…θα πάω στο γιατρό μάλλον, αλλά λέω γιατί με βρήκε τώρα που είναι να γεννήσω και είμαι όλο άρρωστη;..😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!

Τι κάνεις;;

Εάν θέλεις να πας από κει έχουν μία λίστα που δίνουν με τα πράγματα που χρειάζεσαι εσύ και το μωρό αν θυμάμαι καλά!! 

Βασικά το μωρό δε χρειάζεται τίποτα, το φορμάκι εξόδου, καλτσάκια και το καθισματάκι αυτοκινήτου με μια κουβερτούλα/σεντονάκι(ανάλογα τον καιρό) για να το σκεπάσεις..

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Πως είσαι εσύ?? Έστειλα mail και μου απάντησαν αμέσως και όλα καλά.. όντως για το μωρό δεν χρειάζομαι κάτι. Απλά μπερδεύτηκα γιατί ζήτησα από τη μαία μου λίστα και εκείνη μάλλον μου έδωσε για το σπίτι.. γιατί έλεγε για οινόπνευμα, γάζες, ορο, πάνες κρέμες, αφρολουτρα και τέτοια.. και λέω τι στο καλό, ούτε οινόπνευμα δεν έχουν?? Χαχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
    • Κορίτσια καλημέρα πως είστε ; μμμ κορίτσι μου ακόμα με μπερδεύει λίγο το τεστ σου δεν μπορω να καταλάβω  🤔 όντως φαίνεται κάτι αλλά το βλέπω σαν γκρι χρώμα.. μπορεί ακόμα να είναι νωρίς 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...