Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΡΔΙΑΚΟΣ ΠΑΛΜΟΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα σας ❤ 

Στης 6 εβδομάδες και κατι μέρες με κοιλιακό υπέρηχο ακούσαμε αμέσως το μωράκι μας  .. στης 8 και 6 όμως δυσκολεύτηκαμε λίγο αλλά το ακούσαμε 4 φορές οχι όμως τόσο γρήγορα όπως στην αρχη παλι με κοιλιακό υπέρηχο ο γιατρός κάποια στιγμή είπε " κατσε βρε λίγο να σε ακούσουμε " αν είδα καλά όμως ήταν 75 η παλμοι μας..  ο γιατρός όμως δεν μου ειπε κάτι αρνητικό και πως συνεχίζουμε κανονικά  .... φοβάμαι λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maryen24l είπε:

Καλησπέρα σας ❤ 

Στης 6 εβδομάδες και κατι μέρες με κοιλιακό υπέρηχο ακούσαμε αμέσως το μωράκι μας  .. στης 8 και 6 όμως δυσκολεύτηκαμε λίγο αλλά το ακούσαμε 4 φορές οχι όμως τόσο γρήγορα όπως στην αρχη παλι με κοιλιακό υπέρηχο ο γιατρός κάποια στιγμή είπε " κατσε βρε λίγο να σε ακούσουμε " αν είδα καλά όμως ήταν 75 η παλμοι μας..  ο γιατρός όμως δεν μου ειπε κάτι αρνητικό και πως συνεχίζουμε κανονικά  .... φοβάμαι λίγο 

Με το καλό το μωράκι σου! Να μην φοβάσαι.,,, προφανως και δεν σταματούσε να κινείται και δεν μπορούσε να το ακούσει καλά για να πει κάτι τέτοιο! Απλά να ξέρεις επειδή μπορεί να ξανά γίνει ρωτά τον γιατρό σου εκείνη την στιγμή γιατο θα σε τρώει το άγχος και άδικα πολλές φορές! Εμένα μεχρι 9η εβδομάδα μου έκανε κολπικο υπέρηχο . Όλα καλά θα πάνε,,, με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2021 at 1:03 ΠΜ, ο/η Maryen24l είπε:

Καλησπέρα σας ❤ 

Στης 6 εβδομάδες και κατι μέρες με κοιλιακό υπέρηχο ακούσαμε αμέσως το μωράκι μας  .. στης 8 και 6 όμως δυσκολεύτηκαμε λίγο αλλά το ακούσαμε 4 φορές οχι όμως τόσο γρήγορα όπως στην αρχη παλι με κοιλιακό υπέρηχο ο γιατρός κάποια στιγμή είπε " κατσε βρε λίγο να σε ακούσουμε " αν είδα καλά όμως ήταν 75 η παλμοι μας..  ο γιατρός όμως δεν μου ειπε κάτι αρνητικό και πως συνεχίζουμε κανονικά  .... φοβάμαι λίγο 

Μήπως δεν είδες καλά τους παλμούς; Αν ήταν οντως 75 παλμοί στις 8 βδομαδες είναι πολύ χαμηλοί και είναι  πρόβλημα,  συνήθως σου λένε να ξαναπάς σε μια βδομάδα να δεις τι γίνεται.. Για να μην σου είπε τίποτα ο γιατρος σου θα ήταν σίγουρα παραπάνω, 176. Αλλιώς θα στο έλεγε.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.. ενημέρωσε μας αν θέλεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2021 at 1:03 ΠΜ, ο/η Maryen24l είπε:

Καλησπέρα σας ❤ 

Στης 6 εβδομάδες και κατι μέρες με κοιλιακό υπέρηχο ακούσαμε αμέσως το μωράκι μας  .. στης 8 και 6 όμως δυσκολεύτηκαμε λίγο αλλά το ακούσαμε 4 φορές οχι όμως τόσο γρήγορα όπως στην αρχη παλι με κοιλιακό υπέρηχο ο γιατρός κάποια στιγμή είπε " κατσε βρε λίγο να σε ακούσουμε " αν είδα καλά όμως ήταν 75 η παλμοι μας..  ο γιατρός όμως δεν μου ειπε κάτι αρνητικό και πως συνεχίζουμε κανονικά  .... φοβάμαι λίγο 

Καλημερα κορίτσι μου, αν και λίγο αργά σου απαντάω πιστεύω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας μιας και εσείς ακούσατε νωρις καρδούλα όπως και εμείς και δεν είναι καθόλου απίθανο να την πετύχατε στο ξεκίνημα της , οι παλμοί του εμβρύου αυξάνονται σταδιακά και γύρω στη 12η εβδομάδα αποτελούν το μέγιστο αριθμό , στην πορεία ξανά σταθεροποιούνται σταδιακά …

εμεις την πρώτη φορά ακούσαμε καρδουλα στην 6η εβδομάδα με κολπικο υπέρηχο που κάνω ακόμα ( έχω και οπίσθια κλίση μήτρας ) και την επόμενη όταν άκουσα στην 9η η διαφορά ήταν τόσο μεγάλη , είχαμε 176 χτύπους !!😇

ευχομαι να σου πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...