Μετάβαση σε περιεχόμενο

Pote prepei na stamatisw tin douleia?


Recommended Posts

Koritsia eimai eleytheros epagkelmatias kai dystixws otan stamatisw na doulevw apla tha stamatisw na exw kai eisodima. :S

Tha ithela loipon na mou peite pote sas eipe o giatros sas na stamatisete tin douleia?

O dikos mou leei oti einai nwris akoma na mou pei (eimai 28 ebdomadwn) kai oti tha eksartithei apo tis eiksetaseis pou tha kanw se 2 ebdomades.

Kathe pliroforia tha einai xrisimi ... gia na arxisw na organwnw tis ekkremotites stin douleia.

Eyxaristw para polu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο ειναι οσες εκρεμοτητες μπορεις να τακτοποιησεις απο τωρα να το κανεις

Επισης θα σου προτινα να κανεις εξουσιοδοτησεις για ο,τι μπορει να προκυψει με τεβε εφοριες οτε και οτι αλλο φανταστεις

Απο την αλλη συνεχιζεις να δουλευεις οπως σου λεει ο γιατρος σου και εισαι ετοιμη για παν ενδεχομενο!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρταται και τη δουλεια που κανεις.

Εγω στη δουλεια ειχα πολυ περπατημακαι οδηγουσα 75χλμ καθε μερα. ΣΤαματησα απο επιλογη μου μολις μπηκα στον μηνα μου και τελικα κατεληξα να παω για πρωορο. Η ατακα του γιατρου μου ηταν "οι νομοθετες κατι ξερουν που λενε να σταματας 2 μηνες πριν γεννησεις".

Δεν ξερω,αποψη μου ειναι, μετα απο αυτο που επαθα, οτι ειναι καλο να προσεχεις.

Φιλακια και με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως σου τα ειπε η apis πανω κατω τα πραγματα,

προσπαθησε να προβλεψεις γενικα τι μπορει να χρειαστει οσο εσυ θα εισαι εκτος ενεργου δρασης:)

επισης εαν εισαι καλα και αισθανεσαι ωραια ,χωρις προβληματα στην εγκυμοσυνη σου μπορεις να δουλεψεις οσο θελεις,εμενα στην κορη μου με πιασαν πονοι στο γραφειο:)

μην αγχωνεσαι,ελπιζω να εχεις και καποιο ατομο να σε βοηθαει γιατι θα εχεις ενα παραπανω τρεξιμο τωρα με χαρτια κτλ.οσο για το εισοδημα δυστυχως...ξεκινα κουμπαρά απο τωρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΕΜΕΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΕ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ,ΟΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΣΤΟ 2 ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ.......ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia tis eksousiodotiseis mou to eipe kai o Logistis mou ... kai eyxaristw pou mou to thymises giati to eixa ksexasei entelws

apla ... skeftomai pws oi synergates mou nomizoun oti egw tha stamatisw na doulevw to Pasxa ... basika etsi tous bolevei (eimai texnikos Hl. Ypologistwn kai kanw kai mathimata) ... eilikrina provlimatizomai giati exw idi arxisei na barainw (nystes, den exw oreksi gia tipota klp klp) kai den kserw pws tha kataferw na eimai mesa stin treli xara estw aytes tis 15 meres tou Apriliou.

Pantws eyxaristw para polu gia tis apantiseis sas ... kai sygnwmi an ginomai fortiki ... einai pou thelw na pane ola kala gia to mwraki mou kai parallila na min stenaxwrisw kanenan apo tous synergates mou (pragma pou to kobw xlwmo)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig ενταξει...μπορει να τους πεσει περισσοτερη δουλεια αλλα και για αυτους αφου ξερουν πως εισαι εγγυος ειναι κατι αναμενομενο Μην ξεχνας πως θα εισαι ανευ αποδοχων ετσι μην εχεις τυψεις πως επιβαρυνεις καποιον Ενοειται πως πρωτα απ ολα ερχεται το μωρο σου Αν στραβωσουν ειναι δικο τους θεμα... εγγυος εισαι.. δεν τους παρατας για ταξιδι αναψυχης:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα ο γιατρός που σε παρακολουθεί ξέρει καλύτερα από όλους πότε πρέπει να σταματήσεις τη δουλειά σου.

Αλλά αν εσύ γενικότερα αισθανεσαι καλά, εγώ θα έλεγα να συνεχίσεις μέχρι όσο αισθάνεσαι άνετα.

'Εχω μια φίλη που είναι κι αυτή ελεύθερη επαγγελματίας και επειδή αισθανόταν περίφημα σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της, δούλευε μέχρι Παρασκευή και την Κυριακή γέννησε.

Σου εύχομαι καλή συνέχεια και να έχεις έναν καλό τοκετό.

dev219pb___.png [file]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω θα σου πω οτι τα κοριτσακια...να ακους τον γιατρο σου...βεβαια αν νιωθεις καλα μπορεις να εργαζεσαι....αλλα παντα με συννενοηση με το γιατρο σου...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ποτε θα σταματησεις θα εξαρτηθει απο το πως θα νοιωθεις εσυ η ιδια,Αυτο απο γυναικα σε γυναικα διαφερει αναλογα με την πορεια της εγκυμοσυνης της καθε μιας.Σιγουρα θα σου το πει το σωμα σου ποτε δεν θα μπορεις αλλο και πανω απ ολα να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα εγώ σταμάτησα ένα μήνα πριν απο την ημερομηνία που μας αναγκάζει ο νόμος, δουλεύω σε super market που πάει να πει :ορθοστασία πολύ σκύψιμο και τέντωμα και κουβάλημα:blink: . πίστεψε με είναι παρά πολύ λίγοι που σέβονται την κατάσταση αυτή:( . Γύρναγα στο σπίτι δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Δεν το συζητώ το βράδυ η μια κράμπα πάνω στην άλλη:unsure: . ΑΑΑ ξέχασα να σας πω στους 3 πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης μου το κατάστημα βρίσκονταν σε ανακαίνιση κομμένα ρεπό και άδειες και της Κυριακές δουλεία:( .

Δεν είχα πάρει καθόλου άδεια μέσα στο 2008 και την πείρα ένα μήνα πριν φύγω:P , δεν τους άρεσε πολύ ιδέα:cheer: .

Εντωμεταξύ η σβουρίτσα μου έρχονταν και ανάποδα!!B)

Τώρα αν ήμουν και εγώ ελεύθερος επαγγελματίας θα σταμάταγα μόνο όταν κουραζόμουν.:unsure:

Πολύ καλό το επάγγελμα σου:woohoo: :woohoo: . Αυτό θα ήθελα και εγώ να έκανα αλλά εδώ δεν υπάρχουν τέτοιες ευκαιρίες, είμαι και γυναίκα :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σταματησεισ λογικα οταν σου πει ο γιατροσ αν και θα το νιωσεισ και απο μονη σου....το βαλει καποιον αλλον στην θεση σου δεν γινεται;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX! ΠΟΣΟΣ ΣΕ ΝΙΩΘΩ!!!! ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ!

ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΩΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΩΡΑ!!!

ΕΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΑ...

ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. ΟΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ...

ΙΣΑ ΙΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ!!!!:)

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!! ΞΕΧΑΣΑ!!! ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 800Ε ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΙΣΗ ΕΙΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΑΣ!!!!

ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΕΣΥ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟ ΕΜΑΘΑ!!!! ΤΡΟΜΕΡΟ Ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

Και εγώ ελευθερή επαγγελματίας είμαι. Διανύω την 33η εβδομάδα της δεύτερης εγκυμοσύνης μου και εργάζομαι ακόμα. Άν είμαι καλά θα συνεχίσω μέχρι να γεννήσω. Ο γιατρός μου δεν μου έχει πεί ότι πρέπει να σταματήσω ακόμα. Αυτό όμως εξαρτάται από την κάθε εγκυμοσύνη. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη σταμάτησα την 28η εβδομάδα λόγω συσπάσεων αφού χρτειάστηκε να νοσηλευτώ και για 4 μέρες. Ευτυχώς σ'αυτήν την εγκυμοσύνη είμαι πολύ καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...