Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια βοήθεια..!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα στις απανταχού γυναίκες.. μανούλες και μέλλουσες μανουλες. Κοριτσια χρειαζομαι την γνώση και την εμπειρια σας.. μπας και βγω απο αυτο το αγχος που με τρωει τωρα μέρες..!!! Βρίσκομαι στην 7η μερα καθυστέρησης και δεν εχω κανει ακομα τεστ φοβουμενη το αρνητικο αποτελεσμα. Εχω παρατηρήσει στον ευατο μου να τρωω με μεγαλυτερη ορεξη.. το δερμα μου μοιαζει πιο ενυδατωμένο, καποιες φορες με δυσκολευει η αναπνοη μου, διψαω συνέχεια, και πολλες φορες χωρις να κανω κατι το ιδιαιτερο νιωθω κουρασμενα τα γονατα μου. Σήμερα παρατηρησα ενα ελαφρυ ροζ χρωμα στον κολπο συνοδευομενο απο ενα πονο που μοιαζει σαν της περιοδου αλλα μου ειναι πολυ πιο ελαφρυς απο οτι συνηθως.. ακομα το παρακολουθω.!!! Λετε ναι ειναι αιμοραγια εμφυτευσης.? Πρεπει να περιμένω να περασουν κι άλλες μερες πριν κανω το τεστ.? Ελεγα να το κανω αυριο..!!! SOS..!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις...καλό είναι να περάσει κανένα 10 ήμερο εγώ το είχα κάνει ακριβώς 15 μέρες και είχε βγει θετικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συγγνώμη επειδή δν κατάλαβα καλά είσαι στην 7η καθυστέρησης ή στην 7η μέρα από την επαφή;;;; 
 

 

σου εύχομαι να έχεις αυτό που επιθυμείς κ να πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και σε σενα... και σε ευχαριστω πολυ. Χτες 06/08/2021 ήμουν στην 7η μερα καθυστερησης. 8η μέρα καθυστερησης σημερα..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λετε να περιμένω περισσοτερο πριν κανω το τεστ.? Αν το κανω αυριο 9/8/21 θα δείξει ? θα ειναι εγκυρο το αποτελεσμα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ioannaV είπε:

Καλησπέρα στις απανταχού γυναίκες.. μανούλες και μέλλουσες μανουλες. Κοριτσια χρειαζομαι την γνώση και την εμπειρια σας.. μπας και βγω απο αυτο το αγχος που με τρωει τωρα μέρες..!!! Βρίσκομαι στην 7η μερα καθυστέρησης και δεν εχω κανει ακομα τεστ φοβουμενη το αρνητικο αποτελεσμα. Εχω παρατηρήσει στον ευατο μου να τρωω με μεγαλυτερη ορεξη.. το δερμα μου μοιαζει πιο ενυδατωμένο, καποιες φορες με δυσκολευει η αναπνοη μου, διψαω συνέχεια, και πολλες φορες χωρις να κανω κατι το ιδιαιτερο νιωθω κουρασμενα τα γονατα μου. Σήμερα παρατηρησα ενα ελαφρυ ροζ χρωμα στον κολπο συνοδευομενο απο ενα πονο που μοιαζει σαν της περιοδου αλλα μου ειναι πολυ πιο ελαφρυς απο οτι συνηθως.. ακομα το παρακολουθω.!!! Λετε ναι ειναι αιμοραγια εμφυτευσης.? Πρεπει να περιμένω να περασουν κι άλλες μερες πριν κανω το τεστ.? Ελεγα να το κανω αυριο..!!! SOS..!!!!  

Καλημερα!!! Εάν βρίσκεσαι στην 7η μέρα καθυστέρησης κάνε χοριακη η τεστ αμεσως! Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις.,, και αρνητικό να είναι (που ελπίζω να είναι ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ) θα ξέρεις και δεν θα ψάχνεις συμπτώματα. Αυτό το ροζ που είδες μπορεί να είναι επειδή μεγαλώνει η μητρα και να έσπασε αγγειακι. Αλλά αν πχ χρειάζεσαι προγεστερονη (εγώ χρειάστηκα με το που έκανα την πρώτη χοριακη) γιατί να το καθυστερήσεις και άλλο; Σου το λέω με όλη την καλή διάθεση . Εύχομαι να εισαι εγκυος και όλα να πάνε τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μου έδωσε πολύ κουράγιο το μήνυμα σου και πολύ θάρρος. Η αλήθεια είναι ότι όσο αυξάνονται οι μέρες καθυστέρησης τόσο αυξάνονται και οι ελπίδες μου για το θετικό αποτέλεσμα. Θα το κάνω αύριο το πρωί. Δεν αντέχω να περιμένω άλλο...!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις και τις ευχές σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά έκανα τεστ από το φαρμακείο την πρώτη μέρα καθυστέρησης και πάντα ήταν ακριβές, οπότε εγώ θα σου έλεγα να κάνεις σίγουρα αύριο! Απορώ πώς άντεξες τόσες μέρες, εμένα πάντα με έτρωγε η αγωνία από την επόμενη μέρα ακριβώς! Με τόσες μέρες καθυστέρηση λογικά θα βγει θετικό το τεστ, καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ δεν ξέρω πως έχω κρατηθεί τόσες μέρες...!!! Δύο μήνες πριν είχα καθυστέρηση 4 μέρες έκανα τεστ βγήκε αρνητικό και αδιαθετησα μερικές ώρες αργότερα.. Έτσι αυτή τη φορά είπα να περιμένω λίγο παραπάνω για να μην απογοητευτώ πάλι..!!! Θα το κάνω αύριο...!!! Κορίτσια ευχαριστώ πολύ με γεμίζετε αισιοδοξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάρες μου... θα σας πω ότι κι αν είναι...!!! Θα μάθουμε τι πρωί. Τα φιλιά μου σε όλες σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου... το έκανα και βγήκε ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ... σας ευχαριστώ όλες από την καρδιά μου για το κουράγιο που μου δώσατε. ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ioannaV είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάρες μου... θα σας πω ότι κι αν είναι...!!! Θα μάθουμε τι πρωί. Τα φιλιά μου σε όλες σας. 

Καλησπέρα κορίτσι μου, τελικά έκανες τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, τελικά έκανες τεστ;

το είπε παραπάνω το έκανε βγήκε θετικοοοοο μπράβο κορίτσι μου αχ πόσο χάρηκα❤️❤️❤️το ήθελες τόσο πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

το είπε παραπάνω το έκανε βγήκε θετικοοοοο μπράβο κορίτσι μου αχ πόσο χάρηκα❤️❤️❤️το ήθελες τόσο πολυ

Ναι ναι το ηθελα παρα πολυ...!!!! Αν και δεν το εχω πιστεψει ακομα... αυριο θα μιλησω με το γιατρο μου για το ραντεβου και αν οχι αυριο τοτε μεθαυριο θα παω για την πρωτη χοριακη.!! 

Σας ευχαριστω ΟΛΕΣ για την στηριξη και τις ευχες σας... δεν ειχα που να μιλησω μεχρι να σιγουρευτω και ησασταν ολες μαζι ενα πολυ δυνατο στηριγμα για μενα... ειστε ολες καλα.!!! 💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...