Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτη προσπάθεια


Kate1992

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα....είμαι νέα και είναι πρώτη φορά που γράφω στην ομάδα!!!είμαι 29 χρόνων...με τον άντρα μου ήταν ο πρώτος μήνας μας που κάναμε ελεύθερα! Τελευταία περίοδο 7/7... ελεύθερες επαφές από 21/7 και μετά.. περιμένω περίοδο στις 8 τ μηνα....αυτή τη βδομάδα έχω κάποια συμπτώματα όπως αίσθηση κούρασης, τάση για εμετό τ οποίο όμως διαρκεί για κάνα 10λεπτο και περνα μόνο τ δια μαγείας, υπερβολικά σπυρακια(σε αθε περίοδο βγάζω ένα δύο σπυράκια...αυτή τη φορά έχω βγάλει γύρω στα 10 κάθε μέρα εμφανίζεται κ από ενα) ,χθες και σήμερα παρατήρησα καφέ κηλίδες...λέτε να είμαι έγκυος? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα....είμαι νέα και είναι πρώτη φορά που γράφω στην ομάδα!!!είμαι 29 χρόνων...με τον άντρα μου ήταν ο πρώτος μήνας μας που κάναμε ελεύθερα! Τελευταία περίοδο 7/7... ελεύθερες επαφές από 21/7 και μετά.. περιμένω περίοδο στις 8 τ μηνα....αυτή τη βδομάδα έχω κάποια συμπτώματα όπως αίσθηση κούρασης, τάση για εμετό τ οποίο όμως διαρκεί για κάνα 10λεπτο και περνα μόνο τ δια μαγείας, υπερβολικά σπυρακια(σε αθε περίοδο βγάζω ένα δύο σπυράκια...αυτή τη φορά έχω βγάλει γύρω στα 10 κάθε μέρα εμφανίζεται κ από ενα) ,χθες και σήμερα παρατήρησα καφέ κηλίδες...λέτε να είμαι έγκυος? 

 

Εμένα μου ακούγονται πολύ καλά συμπτώματα εγκυμοσύνης. Σου εύχομαι να είσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια κορισι μου ευχομαι!! Οποιο συμπτωμα και να ψαξεις θα μπορουσε να ειναι και περιοδος και εγκυμοσυνη! Γι αυτο το καλυτερο και πιο αμεσο που μπορεις να κανεις ειναι ενα τεστακι ,ακομα καλυτερα απο αυτα που ανιχνευουν και νωριτερα απο την καθυστερηση και θα μαθεις αμεσα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμία  φορά το μυαλό δημιουργεί συμπτώματα από την επιθυμία που έχουμε όλες για μωράκι!!! Πραγματικά εύχομαι να το πετύχατε με την πρώτη, αλλά και έτσι να μην είναι δε πειράζει... Να μην αγχωθείς! Να απολαύσεις τις στιγμές και θα έρθει και το σπορακι!! 

Πριν τη καθυστέρηση μη περιμένεις κάποιο έμπιστο συμπτώματα!!! Άλλωστε τα συμπτώματα είναι ακριβώς τα ίδια με της περιόδου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα σήμερα χοριακη,πιο πολύ γιατί όταν εχω περίοδο πονάω τόσο πολύ που βάζω υπόθετο βολταρεν (μιας και χάπια δν μπορώ να καταπιω) ...οπότε για να είμαι σίγουρη ότι δν είναι κάποια αποβολή αν τυχόν μ ρθει αίμα.... 

Έκανα που λέτε και βγήκε 0.216mIU/mL η μικροβιολογος μ είπε ότι είναι αρνητική αλλά αν τυχόν δν μ ρθει περίοδος να ξανακάνω είτε χοριακη είτε τεστ!

Τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια έκανα σήμερα χοριακη,πιο πολύ γιατί όταν εχω περίοδο πονάω τόσο πολύ που βάζω υπόθετο βολταρεν (μιας και χάπια δν μπορώ να καταπιω) ...οπότε για να είμαι σίγουρη ότι δν είναι κάποια αποβολή αν τυχόν μ ρθει αίμα.... 

Έκανα που λέτε και βγήκε 0.216mIU/mL η μικροβιολογος μ είπε ότι είναι αρνητική αλλά αν τυχόν δν μ ρθει περίοδος να ξανακάνω είτε χοριακη είτε τεστ!

Τι λέτε??

Σε ποια μέρα του κυκλου είσαι?? Έχεις καθυστέρηση ? Είναι αξιόπιστη η χοριακη κ προς Θεου μη προτρεχει έτσι το μυαλό σου για αποβολές κτλ.. Επίσης θα συμφωνησω με τη @Sunny97 το μυαλό μας δημιουργεί πολλαααα συμπτώματα, κ κάθε μήνα μη σου πω είμαστε κατά φαντασίαν έγκυος. Μέχρι κ γραμμή στο τεστ εγκυμοσύνης παιζει να βλέπουμε. Τα έχω περασει εγώ η ίδια κ στα λέω 🤣🤣 κ οταν ήρθε το θετικό δεν είχα τίποτα δεν ένιωθα τίποτα είχα κ δίδυμα. Τα συμπτώματα ηρθαν αργότερα... Σου ευχομαι παρ ολα αυτα να τα καταφερετε συντομα αααα😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια έκανα σήμερα χοριακη,πιο πολύ γιατί όταν εχω περίοδο πονάω τόσο πολύ που βάζω υπόθετο βολταρεν (μιας και χάπια δν μπορώ να καταπιω) ...οπότε για να είμαι σίγουρη ότι δν είναι κάποια αποβολή αν τυχόν μ ρθει αίμα.... 

Έκανα που λέτε και βγήκε 0.216mIU/mL η μικροβιολογος μ είπε ότι είναι αρνητική αλλά αν τυχόν δν μ ρθει περίοδος να ξανακάνω είτε χοριακη είτε τεστ!

Τι λέτε??

Πιστεύω πήγες πολύ νωρίτερα από όσο έπρεπε για χοριακη, καλύτερα να γίνεται μετά τη καθυστέρηση!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε κορίτσια μου να πήγα νωρίς γ χοριακη?έχω 3 μέρες μόνο καφέ υγρά κ αυτά μπορώ ν 0ω όταν είμαι λη την ώρα στη γύρα κ περπατάω...σήμερα αναμένω περίοδο....για να δούμε τι θ γίνει λοιπόν...

Ωστόσο ευχαριστώ όλες σας για τις απαντήσεις σας κ την επικοινωνία μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Στην ίδια φάση ήμουν κ εγω τον πρώτο μήνα (τώρα είμαστε στον 2ο μήνα προσπαθειας)!..δεν ξέρω πόσα λεφτά έδωσα σε τεστ!Νομίζω τα δοκίμασα όλα 😂...Και νόμιζα (μάλλον) ότι είχα ανακατωσουρες κλπ..Σου εύχομαι πραγματικά να είσαι έγκυος και να μην σου έρθει περίοδος ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχίζω να έχω καφέ υγρά κορίτσια...κάποιες στιγμές πιο πολύ κάποιες στιγμές δύο σταγόνες....είμαι στη δεύτερη μέρα καθυστερησης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. ασε αυτό με τα συμπτώματα το είχα περάσει κι εγώ.. τι ζαλαδες!! τι ναυτίες!! και τίποτα τελικά.. το μυαλό κορίτσια και η έντονη επιθυμία μας να γίνουμε μανούλες μας, μας αποσυντονίζουν.

Χαίρομαι που έχεις καθυστέρηση 2η μέρα. μήπως να κάνεις ένα τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας

προσπαθουμαι και εμεις για μωρακι (2ο) εδω και λιγους μηνες , και ζαλαδες ειχα και αναγουλες🤣 ολα εκτος το μωρο🤣

εγω ειχα αυτο των μηνα 2 μερες καφε υγρα μετα απο 2-3 μερες που ειχαμε επαφη 

16/8 αναμενω την περιοδο μου..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alert είπε:

κοριτσια μου γεια σας

προσπαθουμαι και εμεις για μωρακι (2ο) εδω και λιγους μηνες , και ζαλαδες ειχα και αναγουλες🤣 ολα εκτος το μωρο🤣

εγω ειχα αυτο των μηνα 2 μερες καφε υγρα μετα απο 2-3 μερες που ειχαμε επαφη 

16/8 αναμενω την περιοδο μου..!! 

Κ εγω 16 περιμένω!!!..εγώ έχω μόνο πόνους ενώ κανονικά δεν πονάω όταν περιμένω περίοδο!Μακάρι να έχουμε θετικά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alert είπε:

κοριτσια μου γεια σας

προσπαθουμαι και εμεις για μωρακι (2ο) εδω και λιγους μηνες , και ζαλαδες ειχα και αναγουλες🤣 ολα εκτος το μωρο🤣

εγω ειχα αυτο των μηνα 2 μερες καφε υγρα μετα απο 2-3 μερες που ειχαμε επαφη 

16/8 αναμενω την περιοδο μου..!! 

Καλά συμπτώματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τεστ θα γίνουν οι καλύτεροι σου φίλοι όσο προσπαθείς!!! Πραγματικά σου εύχομαι να το καταφέρατε με την πρώτη, αλλά ακόμα κ αν δεν είναι έτσι πρέπει να είσαι χαλαρή (Όσο δύσκολο κ αν ειναι) κάθε μήνα περίμενα πως κ πως την ώρα, όταν για κάποιο λόγο πίστευα πως αυτή τη φορά δεν θα έχει γίνει κ το έβγαζα από το μυαλό μου τότε έπαιρνα το θετικό τεστάκι! Από συμπτώματα άλλο τίποτα... κάθε μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση μιας κ βλέπω ότι οι πιο πολλές είμαστε καινούργιες...τα τεστ ωορρηξίας βοηθάνε τελικά;..δεν έχω κάνει ποτέ κ σκέφτομαι τον άλλον μήνα να προσπαθήσουμε κ έτσι..καλό και το μέρα παρά μέρα, αλλά λίγο κουραστικό μου φαίνεται με την καθημερινότητα που έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα..εύχομαι όλες να τα καταφέρουμε επιτέλους..θέλω να σας ρωτήσω..έχω 1 μερα καθυστέρηση χωρίς συμπτώματα περιόδου ούτε πόνους ούτε τίποτα που πάντα πονούσε το στήθος μου και η κοιλιά μου σε σημείο να πηγαίνω νοσοκομείο για παυσιπονες..έκανα όμως εχθές τεστ που περιμενα περίοδο και βγήκε αρνητικό..έχω κι άλλο τεστ αλλά φοβάμαι να το ξανά κάνω..εσείς τι λέτε; Αφού δεν πονάω; Το μόνο που έχω είναι υπόταση, δεκατα, υπνηλία και πολύ ατονία..δε μπορώ να σταθώ..

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα..εύχομαι όλες να τα καταφέρουμε επιτέλους..θέλω να σας ρωτήσω..έχω 1 μερα καθυστέρηση χωρίς συμπτώματα περιόδου ούτε πόνους ούτε τίποτα που πάντα πονούσε το στήθος μου και η κοιλιά μου σε σημείο να πηγαίνω νοσοκομείο για παυσιπονες..έκανα όμως εχθές τεστ που περιμενα περίοδο και βγήκε αρνητικό..έχω κι άλλο τεστ αλλά φοβάμαι να το ξανά κάνω..εσείς τι λέτε; Αφού δεν πονάω; Το μόνο που έχω είναι υπόταση, δεκατα, υπνηλία και πολύ ατονία..δε μπορώ να σταθώ..

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο..

Θα σου πρότεινα να περιμένεις 1-2 μέρες ακόμα!..αλλα μια χοριακη θα σου έδειχνε με σιγουριά τι συμβαίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις απόλυτο δίκιο! Να πάρεις. Έχει και στο ίντερνετ αρκετά οικονομικά. Επίσης μαθαίνεις πραγματικά πότε έχεις ωορρηξία. Εγώ που τα χρησιμοποίησα πρώτη φορά δυο μέρες μετά από την προβλεπόμενη ημερομηνία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Θα σου πρότεινα να περιμένεις 1-2 μέρες ακόμα!..αλλα μια χοριακη θα σου έδειχνε με σιγουριά τι συμβαίνει!

Δυστυχώς η δύναμη του εγκεφάλου δημιουργεί πολλά από τα συμπτώματα. Θα σου πρότεινα όσο μπορείς να απασχολείς το μυαλό σου με άλλα πράγματα μέχρι να περάσουν κανα δυο μέρες και να κάνεις άλλο ένα τεστ. Δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις για χοριακή. Επίσης θα σου πρότεινα κάποιες ασκήσεις yoga για χαλάρωση που βοηθάνε και στην γονιμότητα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2021 at 12:03 ΠΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα....είμαι νέα και είναι πρώτη φορά που γράφω στην ομάδα!!!είμαι 29 χρόνων...με τον άντρα μου ήταν ο πρώτος μήνας μας που κάναμε ελεύθερα! Τελευταία περίοδο 7/7... ελεύθερες επαφές από 21/7 και μετά.. περιμένω περίοδο στις 8 τ μηνα....αυτή τη βδομάδα έχω κάποια συμπτώματα όπως αίσθηση κούρασης, τάση για εμετό τ οποίο όμως διαρκεί για κάνα 10λεπτο και περνα μόνο τ δια μαγείας, υπερβολικά σπυρακια(σε αθε περίοδο βγάζω ένα δύο σπυράκια...αυτή τη φορά έχω βγάλει γύρω στα 10 κάθε μέρα εμφανίζεται κ από ενα) ,χθες και σήμερα παρατήρησα καφέ κηλίδες...λέτε να είμαι έγκυος? 

 

περιμένουμε νέα σου! Να ξέρεις είμαστε εδώ κοντά σου και σε καταλαβαίνουμε απόλυτα πολλές φορές καλύτερα και από το σύντροφο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Θα σου πρότεινα να περιμένεις 1-2 μέρες ακόμα!..αλλα μια χοριακη θα σου έδειχνε με σιγουριά τι συμβαίνει!

Ευχαριστώ πολύ..αν έκανα αύριο το πρωί το άλλο τεστ με τα πρώτα πρωινά ούρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Georgia1988 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο! Να πάρεις. Έχει και στο ίντερνετ αρκετά οικονομικά. Επίσης μαθαίνεις πραγματικά πότε έχεις ωορρηξία. Εγώ που τα χρησιμοποίησα πρώτη φορά δυο μέρες μετά από την προβλεπόμενη ημερομηνία

Θα τα δοκιμάσω τότε! Και συμφωνώ κ για τα συμπτώματα!Δυστυχώς!...τελικά μάλλον η καθυστέρηση είναι το πιο σίγουρο συμπτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Ευχαριστώ πολύ..αν έκανα αύριο το πρωί το άλλο τεστ με τα πρώτα πρωινά ούρα;

Κορίτσι μου θα σου πω την αλήθεια...εγώ έκανα σχεδόν κάθε μέρα τον πρώτο μήνα!χωρίς καθυστέρηση βέβαια, αλλά έτσι για την εμπειρία!..τώρα είμαι πιο χαλαρή και δεν κοιτάω τίποτα, ούτε ποτέ έχουμε επαφές, ούτε ωορρηξία, ούτε τεστ και νιώθω καλύτερα ψυχολογικά!

Καταλαβαίνω όλη αυτήν την αναμονή και την προσμονή!Κάνε αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, αλλά μην απογοητευτείς αν δεν είναι αυτό που θέλεις!Και γενικά μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...