Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα.. έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω καθημερινά.. Εγώ αδιαθετησα σήμερα πρωί πρωί...ήρθε ακριβώς στην ώρα της για ακόμη μια φορά.. Εμείς αν θυμάστε αποφασίσαμε μετά από αυτήν την περίοδο να κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυση λόγω θέματος στο σπέρμα.. Και ευχόμαστε να έχουμε θετικά αποτέλεσμα.. την άλλη εβδομάδα θα ανεβούμε Αθήνα να με παρακολουθήσει ο γιατρός μου και όταν είμαι έτοιμη με ωορρηξία θα προσπαθήσουμε.. 

Θέλω πολύ να περάσουν οι μέρες και να προσπαθήσουμε...μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας κορίτσια.. 

Καλημέρα καλη σου επιτυχια!!! Θα περασουν πολυ γρηγορα οι μερες και ελπιζω συντομα να εχεις θετικα αποτελεσματα💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Πραγματικα αυτο σκεφτομαι! Οσο σκεφτομαι οτι παλια αγχωνομουνα μην μεινω εγκυος χωρις καν να υπολογισω πχ οτι ειμαι σε ασχετες μερες οχ στην 25 η μερα του κυκλου! κριμα το αγχος!

Και κάποια στιγμή έρχεται που παρακαλάμε να έχουμε περίοδο...όλα ένας κύκλος είναι!Γ αυτό μην αγχώνεστε κορίτσια!!!! όλα καλοδεχούμενα και θα γίνει το θαυμα στην ωρα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αδιαθετησα σήμερα, ακριβώς στην ώρα της πάλι η καταραμένη 15μερες μετα το θετικό τεστ ωορρηξίας!

Τουλάχιστον δεν με αφήνει ούτε μέρα να ελπίζω!  (Προσπαθώ να διασκεδάζω τον πόνο μου γιατί και η διάθεση μου σήμερα πρώτη μέρα περιόδου είναι στα πατώματα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Και κάποια στιγμή έρχεται που παρακαλάμε να έχουμε περίοδο...όλα ένας κύκλος είναι!Γ αυτό μην αγχώνεστε κορίτσια!!!! όλα καλοδεχούμενα και θα γίνει το θαυμα στην ωρα του!

Σωστή😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Κι εγώ αδιαθετησα σήμερα, ακριβώς στην ώρα της πάλι η καταραμένη 15μερες μετα το θετικό τεστ ωορρηξίας!

Τουλάχιστον δεν με αφήνει ούτε μέρα να ελπίζω!  (Προσπαθώ να διασκεδάζω τον πόνο μου γιατί και η διάθεση μου σήμερα πρώτη μέρα περιόδου είναι στα πατώματα)

Κορίτσι μου σε νιώθω απόλυτα. κι εγώ τα ίδια πέρασα την περασμένη εβδομάδα. ήμουν και διακοπές οπότε διπλή η πίκρα της περιόδου.. και για κάποιο λόγο δε μπορούσα να σταματήσω να κλαίω. στο Μύρτο εμείς πρώτη φορά κι εγώ κλαααααμα με μαύρο δάκρυ..

τεσπα πέρασαν οι μέρες και ξαναπάτησα στα πόδια μου. δεν θα το αφήσουμε να μας πάρει από κάτω!! ένας νέος κύκλος ξεκινάει και δεν πρέπει να χάσουμε την ευκαιρία!!

Εκτόνωσε τη στεναχώρια σου και επέστρεψε δυναμικά στην προσπάθεια!! Μη χάνεις της ελπίδα και την αισιοδοξία! το θαύμα πλησιάζει!!! 👣❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η iriana είπε:

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου! Επειδή εγώ πρόλαβα να διαβάσω το εν λόγω σχόλιο πριν σβηστεί, μπορώ να πω μόνο πως δεν κατάλαβα ακριβώς τι ήθελε να πει η κοπέλα και με ποιο ύφος, καθώς δεν είχε πολλά σημεία στίξης, και μπέρδευε λίγο... οπότε σίγουρα ήταν εύκολα παρεξηγήσιμο.. Ο γραπτός λόγος θέλει πάντα παραπάνω προσοχή...

Ας είμαστε όλες μαζί μια ομάδα! Όλες τον ίδιο στόχο έχουμε, απλώς η καθεμία ακολουθεί διαφορετική διαδρομή!

Ο καθένας όπως νομίζει και ότι τον γεμίζει να κάνει στη ζωή του.... Είτε τα κάναμε μικρές τα παιδιά όπως εγώ.. Είτε θέλουμε πολλά παιδιά... Είτε ένα παιδί.. Αυτό είναι θέμα επιλογών αλλά και Θεού... Δεν γίνονται πάντα όλα όπως τα θέλουμε... Όπως εγώ πάντα ήθελα τρία παιδιά είμαι μόλις 33 ετών και όμως έχω ήδη 2 παλινδρομες κυησεις σε 1 χρόνο ενώ τα παιδιά μου ήρθαν τόσο εύκολα σε ηλικία 24 και 26 ετών που ήμουν τότε... Και τότε άκουσα πολλές κριτικές... Α την χαζή σε χωριό ζει και κάνει παιδιά τόσο νωρίς;;; όχι δεν  ζω σε χωριό αυτό ήθελα να κάνω και αυτό έκανα με την Βοήθεια του Θεού και δόξα Τω Θεώ έχω 2 υπέροχα παιδάκια... Και ναι είμαι μικρή και έχω μεγάλα παιδιά... Αλλά δεν το μετανιώνω.. Έτσι λοιπόν δεν θα κρίνω καμία επειδή επέλεξε να κάνει πρώτα καριέρα και μετά παιδιά... Ή γιατί δεν ξέρω η κοπέλα πόσες αποτυχίες είχε και δεν μπόρεσε να μείνει έγκυος ή αποβάλλει κλπ.... Ο καθένας ξέρει τι συμβαίνει στο σπίτι του... Ας είμαστε προσεκτικοί γιατί πληγωνουμε άθελά μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να φαντασθείτε γύρισε η πεθερά μου και μου λέει λίγες ημέρες μετά την 2η παλινδρομη που είχα τώρα και έκανα αποξεση... "το κακό είναι ότι δεν αποβάλλεις μόνη σου"!!! Αλήθεια της λέω ;;; αυτό είναι το κακό;;; ή ότι δεν μπορώ να γεννησω αυτό το μωρό;;;;; λέγονται αυτά;;;; λέγονται;;;; ηλιθια ούτε να την ξαναδώ δεν θέλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Να φαντασθείτε γύρισε η πεθερά μου και μου λέει λίγες ημέρες μετά την 2η παλινδρομη που είχα τώρα και έκανα αποξεση... "το κακό είναι ότι δεν αποβάλλεις μόνη σου"!!! Αλήθεια της λέω ;;; αυτό είναι το κακό;;; ή ότι δεν μπορώ να γεννησω αυτό το μωρό;;;;; λέγονται αυτά;;;; λέγονται;;;; ηλιθια ούτε να την ξαναδώ δεν θέλω 

ρε φιλε γυναικα ειναι. δε μπορει να μπει για ενα δευτερολεπτο στη θεση σου;;;

Πόσο απαράδεκτη!!!!! (για να μην πω κάνα χαρακτηρισμό χειρότερο....🤬)

Λες και όταν γίνουν πεθερές παύουν να είναι γυναίκες και να έχουν ευαισθησία. ή μάλλον την ευαισθησία την κρατάνε για τις κορούλες τους και η νύφη είναι για τα σκουπίδια. ΝΤΡΟΠΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ο καθένας όπως νομίζει και ότι τον γεμίζει να κάνει στη ζωή του.... Είτε τα κάναμε μικρές τα παιδιά όπως εγώ.. Είτε θέλουμε πολλά παιδιά... Είτε ένα παιδί.. Αυτό είναι θέμα επιλογών αλλά και Θεού... Δεν γίνονται πάντα όλα όπως τα θέλουμε... Όπως εγώ πάντα ήθελα τρία παιδιά είμαι μόλις 33 ετών και όμως έχω ήδη 2 παλινδρομες κυησεις σε 1 χρόνο ενώ τα παιδιά μου ήρθαν τόσο εύκολα σε ηλικία 24 και 26 ετών που ήμουν τότε... Και τότε άκουσα πολλές κριτικές... Α την χαζή σε χωριό ζει και κάνει παιδιά τόσο νωρίς;;; όχι δεν  ζω σε χωριό αυτό ήθελα να κάνω και αυτό έκανα με την Βοήθεια του Θεού και δόξα Τω Θεώ έχω 2 υπέροχα παιδάκια... Και ναι είμαι μικρή και έχω μεγάλα παιδιά... Αλλά δεν το μετανιώνω.. Έτσι λοιπόν δεν θα κρίνω καμία επειδή επέλεξε να κάνει πρώτα καριέρα και μετά παιδιά... Ή γιατί δεν ξέρω η κοπέλα πόσες αποτυχίες είχε και δεν μπόρεσε να μείνει έγκυος ή αποβάλλει κλπ.... Ο καθένας ξέρει τι συμβαίνει στο σπίτι του... Ας είμαστε προσεκτικοί γιατί πληγωνουμε άθελά μας... 

Κορίτσια ήταν λάθος ο τρόπος διατύπωσης και προφανώς ο καθένας ανάλογα με τα βιώματα του πληγωνεται. Δεν έπρεπε να θέσω τέτοιο ζήτημα, δεν είναι εδώ το forum για να γράφω για τις συνθήκες που εγώ θεωρώ κατάλληλες για απόκτηση παιδιού. Ζήτησα και εχτές συγγνώμη και απέσυρα το σχόλιο. Διάβασα τις απόψεις όλων, δε θα απαντήσω επί προσωπικού διότι δε γνωριζόμαστε προσωπικά. Προφανώς έθεσα λάθος τη σκεπτική μου που δεν ήταν καθόλου να θίξω ποιοι πρέπει και ποιοι όχι να κάνουν παιδιά. Δεν είμαι τροχονόμος στη ζωή κανενός. Λυπάμαι για την αναστάτωση που δημιούργησα και δεν έχω σκοπό να ξαναθεσω θέμα. Και πάλι από πλευράς μου ένα μεγάλο συγγνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η iriana είπε:

Δυστυχώς το κεφάλαιο πεθερά είναι μεγάλο!!! Εγώ στα πρώτα 2-3 χρόνια που γνώρισα τη δικιά μου, ανέχτηκα αρκετά γιατί μου ήταν άγνωστη αυτή η τοξικη συμπεριφορά που είχε απέναντί μου.. η μητέρα μου ποτέ δεν ήταν έτσι... Μετά όμως ξύπνησα και δε σήκωνα μύγα στο σπαθί μου που λένε! Από τότε τα έκοψε όλα.. Οπότε κορίτσια μην ανέχεστε την παραμικρή κουβέντα που σας προσβάλλει! Υπερασπιστειτε τον εαυτό σας και την ψυχική σας υγεία!!!

καλα εμεις κοριτσι ειμαστε ιδιες! 💞

κι εγω στην αρχη ανεχομουν και μετα εβγαλα γλωσσα και ας πουν οτι θελουν. ετσι κι αλλιως μας θαβουν εμας τις νυφες...

καθόταν ο αντρας μου και τον πατουσαν κατω και εκμεταλλευονταν τα παντα. πηγαμε τοσα χρονια πισω τη ζωη μας και ποιο το ευχαριστω;; να μου λεει τον περσινο οκτωβρη "ε ενταξει ο γιος μου θελει να γινει μικρος πατερας. δεν θα το κανει και στα 50." και ο γιος της στα 35. ασε μας κουκλιτσα μου που θα μας πεις και ποτε θα κανουμε παιδι. της τα ειπα εξω απο τα δοντια και σε οποιον αρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Να φαντασθείτε γύρισε η πεθερά μου και μου λέει λίγες ημέρες μετά την 2η παλινδρομη που είχα τώρα και έκανα αποξεση... "το κακό είναι ότι δεν αποβάλλεις μόνη σου"!!! Αλήθεια της λέω ;;; αυτό είναι το κακό;;; ή ότι δεν μπορώ να γεννησω αυτό το μωρό;;;;; λέγονται αυτά;;;; λέγονται;;;; ηλιθια ούτε να την ξαναδώ δεν θέλω 

Πω πω! Πραγματικά λυπάμαι!☹️ Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί άνθρωποι είναι τόσο σκληροί. 

Εδώ την γειτόνισσα μου δεν φαντάζεστε τι της έκανε! Επειδή έκανε 1-2 χρόνια να μείνει έγκυος της αγόρασε μια κούκλα στην γιορτή της και της είπε αφού δεν μπορείς να κάνεις παιδιά ας έχεις αυτό. Έπαθα σοκ όταν μου το είπε. Τελικά έκανε δύο αλλά τα φαρμακερά της λόγια ακόμα την πονάνε! Και θα το πω πάλι.... λυπάμαι που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πω πω! Πραγματικά λυπάμαι!☹️ Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί άνθρωποι είναι τόσο σκληροί. 

Εδώ την γειτόνισσα μου δεν φαντάζεστε τι της έκανε! Επειδή έκανε 1-2 χρόνια να μείνει έγκυος της αγόρασε μια κούκλα στην γιορτή της και της είπε αφού δεν μπορείς να κάνεις παιδιά ας έχεις αυτό. Έπαθα σοκ όταν μου το είπε. Τελικά έκανε δύο αλλά τα φαρμακερά της λόγια ακόμα την πονάνε! Και θα το πω πάλι.... λυπάμαι που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι!

 

Αν μου το έκανε αυτό, δεν θα της ξαναμιλουσα. αλήθεια. 

χαιρονται με τον πόνο σου. πόση κακία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κορίτσι μου σε νιώθω απόλυτα. κι εγώ τα ίδια πέρασα την περασμένη εβδομάδα. ήμουν και διακοπές οπότε διπλή η πίκρα της περιόδου.. και για κάποιο λόγο δε μπορούσα να σταματήσω να κλαίω. στο Μύρτο εμείς πρώτη φορά κι εγώ κλαααααμα με μαύρο δάκρυ..

τεσπα πέρασαν οι μέρες και ξαναπάτησα στα πόδια μου. δεν θα το αφήσουμε να μας πάρει από κάτω!! ένας νέος κύκλος ξεκινάει και δεν πρέπει να χάσουμε την ευκαιρία!!

Εκτόνωσε τη στεναχώρια σου και επέστρεψε δυναμικά στην προσπάθεια!! Μη χάνεις της ελπίδα και την αισιοδοξία! το θαύμα πλησιάζει!!! 👣❤️

Έτσι κι εγώ ακριβώς το ίδιο! Έκλαψα μέχρι και με ραντεβού που καθυστέρησε στην δουλειά!

Ευχαριστώ πολύ για την στήριξη! ♥️

Ας ξεκινήσουμε με αισιοδοξία για έναν τυχερό Σεπτέμβρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλά εμένα είχε πεταχτεί σε άσχετη συζήτηση που είχα με τον άντρα μου και μου λέει με υφος "αφήστε τα αυτά και κάντε κανένα παιδί! Όλοι έκαναν κι εσείς κάθεστε!!" Και της λέω κι εγώ άμα θες παιδί πάρε τον άντρα σου και κάνε! Αι σιχτιρ! Όσο τους αφήνεις χώρο, σε πατάνε!

Εγώ όταν μου είπαν πρώτη (και τελευταία) φορά βιαστειτε για παιδιά της είπα σκέφτηκες ποτέ ότι δεν μπορουμε; Δηλαδή λέγοντας βιαστειτε τι επιδιώκεις; Να προσθεσεις κι άλλο άγχος και στεναχώρια;

Τώρα ούτε στα μάτια δεν με κοιτάζει όταν συζητάμε για κάποια εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Απίστευτο να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι!!! Ούτε εγώ θα της ξαναμιλουσα! Θα της πετούσα την κούκλα στα μούτρα και θα έφευγα! Κορίτσια η πρώτη φορά είναι δυσκολη μέχρι να αντιμιλησετε! Μετά η γλώσσα πάει ροδανι χωρίς  να το σκεφτείτε σε τέτοιες περιπτώσεις!

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλά εμένα είχε πεταχτεί σε άσχετη συζήτηση που είχα με τον άντρα μου και μου λέει με υφος "αφήστε τα αυτά και κάντε κανένα παιδί! Όλοι έκαναν κι εσείς κάθεστε!!" Και της λέω κι εγώ άμα θες παιδί πάρε τον άντρα σου και κάνε! Αι σιχτιρ! Όσο τους αφήνεις χώρο, σε πατάνε!

Εμένα το ανάποδο. ήρθαν οι γονείς του 2 χρονια πριν να μείνουν στο σπίτι μου στο χωριό για να γνωρίσουν τους δικούς μου γιατι θα κάναμε τον αρραβώνα μας και θέλαμε να γνωριστούν πριν το επισημοποιήσουμε. λογικό είναι.. τους φιλοξενούσαμε. συμπεθέρια τώρα έτσι;; και πετάγεται ο πατέρας μου και λέει άντε βάλτε μπροστα για κάνα κουτσούβελο. (είχε ηδη ένα εγγόνι από τον αδερφό μου και έχει ενθουσιαστεί) και απαντάει η να μη πω και λεει "ναι αυτό μας έλειπε τώρα. να κανουν παιδι" ούτε ένα "η ώρα η καλή" δεν είπε η μαυροψυχη.

θέλει το γιοκα της στο βρακί της. κι ο δικός μου φλώρος τελείως. μην απαντησει στη μαμα και τη στεναχωρέσει γτ είναι και ευαίσθητη.

του άφησα χωρο μια-δυο να μιλήσει. αυτό ειναι το σωστό. να τη βάλει ο γιος της στη θέση της.

ε μετά τον προειδοποίησα ότι εγώ δεν θα κάθομαι να ανέχομαι επειδή εσύ δεν θες να μιλάς. θα απαντάω και σε οποιον αρέσει.

μέχρι που μου ειχε πει καταμουτρα η μανα του οτι ήταν αρνητική στο να μεινουμε μαζί με τον αντρα μου. στα 32 ο γιος της και τον ηθελε σπιτι της να του πλενει και να του μαγειρευει. πρεπει να με μισει αυτη η γυναικα και να νιωθει οτι της τον εκλεψα. δεν παει καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οοοο ρε πεθεροπληκτες όλες!!!!και εμένα στην αρχή καλή καλή το έπαιζε και τώρα έχει γίνει αναγωγη!!! Ντροπή της την είχα και για καλή!!!! Και εγώ θα μιλάω πλέον κορίτσια και κομμένα όλα... Καθόμουν και μοιραζόμουν τα προσωπικά μου μαζι της γιατί νόμιζα μας συμπόνει και αυτή να κάθεται τώρα και να φέρεται έτσι.... Καλά αυτή με την κούκλα την πεθερά θα την έτρωγε στην μούρη και θα έφευγε κλοτσιδον!!!! Ξέρετε τι είναι;;; όταν πενθείς γιατί έχασες το μωρό σου να κάθεσαι και να ακούς του κόσμου τις βλακειες;;;;; μακάρι να ξανά μείνω έγκυος να γεννησω και θα το μάθει αφού γεννηθεί.... Αι σιχτιρ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Απίστευτο να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι!!! Ούτε εγώ θα της ξαναμιλουσα! Θα της πετούσα την κούκλα στα μούτρα και θα έφευγα! Κορίτσια η πρώτη φορά είναι δυσκολη μέχρι να αντιμιλησετε! Μετά η γλώσσα πάει ροδανι χωρίς  να το σκεφτείτε σε τέτοιες περιπτώσεις!

Αυτό το δουλεύω πολύ να αρχίσω να μιλάω... Γιατί δεν το κάνω.. Τα καταπίνω όλα... Τώρα όμως που αρχισα να της αντιμιλαω την πειράζει και στράβωσε μαζί μου.. Αλλά έτσι είναι δεν με νοιάζει καθολου!!!! Θα μιλάω και θα τα λέω... Αν δεν με γουστάρει να μην με ξαναμιλήσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Οοοο ρε πεθεροπληκτες όλες!!!!και εμένα στην αρχή καλή καλή το έπαιζε και τώρα έχει γίνει αναγωγη!!! Ντροπή της την είχα και για καλή!!!! Και εγώ θα μιλάω πλέον κορίτσια και κομμένα όλα... Καθόμουν και μοιραζόμουν τα προσωπικά μου μαζι της γιατί νόμιζα μας συμπόνει και αυτή να κάθεται τώρα και να φέρεται έτσι.... Καλά αυτή με την κούκλα την πεθερά θα την έτρωγε στην μούρη και θα έφευγε κλοτσιδον!!!! Ξέρετε τι είναι;;; όταν πενθείς γιατί έχασες το μωρό σου να κάθεσαι και να ακούς του κόσμου τις βλακειες;;;;; μακάρι να ξανά μείνω έγκυος να γεννησω και θα το μάθει αφού γεννηθεί.... Αι σιχτιρ!!! 

Να σου πω κατι; ξεκιναμε με τις καλυτερες προθεσεις και βρισκουμε απεναντι μας μια εμπαθεια και κακοπροαιρετα σχολια. οι μισες λενε καντε παιδια και οι αλλες μισες μην κανετε. πανε και ανακατευονται στη ζωη μας λες και τις ρωτησαμε.

και για να ειμαστε ειλικρινεις και οι μαναδες μας το κανουν. οχι μονο οι πεθερες. αλλα εκει λεμε και μια κουβεντα παραπανω γτ εχουμε την οικειοτητα. και επισης δεν σταζουν πικροχολα σχολια οπως στις πεθερες που ψαχνουν αφορμη για να πουν την κακια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια ήταν λάθος ο τρόπος διατύπωσης και προφανώς ο καθένας ανάλογα με τα βιώματα του πληγωνεται. Δεν έπρεπε να θέσω τέτοιο ζήτημα, δεν είναι εδώ το forum για να γράφω για τις συνθήκες που εγώ θεωρώ κατάλληλες για απόκτηση παιδιού. Ζήτησα και εχτές συγγνώμη και απέσυρα το σχόλιο. Διάβασα τις απόψεις όλων, δε θα απαντήσω επί προσωπικού διότι δε γνωριζόμαστε προσωπικά. Προφανώς έθεσα λάθος τη σκεπτική μου που δεν ήταν καθόλου να θίξω ποιοι πρέπει και ποιοι όχι να κάνουν παιδιά. Δεν είμαι τροχονόμος στη ζωή κανενός. Λυπάμαι για την αναστάτωση που δημιούργησα και δεν έχω σκοπό να ξαναθεσω θέμα. Και πάλι από πλευράς μου ένα μεγάλο συγγνώμη. 

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη....μαλλλον κάτι διάβασες που σε έφερε σε δύσκολη θέση και απάντησες λανθασμένα...Το γενικό συμπέρασμα έχει ως εξής:αρχικά, αποκτάς παιδιά όταν το επιθυμείς είτε είσαι μικρή είτε είσαι μεγαλη ( εννοείται πως καλό θα είναι για την ανατροφή του παιδιού κάποια θέματα να έχουν οργανωθεί σε έναν λογικό βαθμό)  και δεύτερον το σεξ μπορεί να παρουσιάσει "επιπλοκές" είτε είσαι μικρός είτε μεγάλος από την στιγμή που από μόνη της η πίεση αυτής της κατάστασης ( προσπάθεια απόκτησης παιδιού ) χαλάει τον ρομαντισμό , τον αυθορμητισμό...Συμφωνούμε νομίζω όλα τα κορίτσια σ αυτά!!θα στεναχωρηθω πολύ αν δεν γράψεις ξανά γιατί δεν κατάλαβα ότι ίσως να σε πείραξε κάποιο άλλο σχόλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Staraki βοήθειααα!! Ρωτώ εσένα γιατι πήρες κλομιφαινη και ετσι έκανες και το αντράκι σου , αλλά θυμάμαι ότι έχεις σχέση και με τον χώρο της ιατρικής!! Περίμενα περίοδο την Κυριακή , και την Δευτέρα ( 2η μέρα κύκλου) θα πήγαινα γιατρό για υπέρηχο και αγωγή κλομιφαινη... Πήγα τώρα τουαλέτα και είδα καφε ( μάλλον από μπάνια κτλ , χάλασε ο κύκλος) ....Την Δευτέρα θα είμαι 5η μέρα ή 6 η μέρα τον έχασα τον κύκλο; Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα; Υγ. Το ιατρείο ανοίγει Δευτέρα από διακοπές ..., Δεν έχω πολυκυστικες....αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe κορίτσι σου απάντησα κ σε άλλο θέμα σχετικά με το θέμα του γιατρού! Συγνώμη αλλά σήμερα πήρα χαμπάρι ότι με ρώτησες! Με έχει κουράσει η αλλαγή του φόρουμ χάνω όλες τις ειδοποιήσεις 😬

Είδα όμως σου έστειλε μνμ κ το @lactaki που έχουμε τον ίδιο οπότε με κάλυψε 😉 1

Α!κ κάτι ακόμα, εγώ είχα αμη 0.3 με 0.4 κ είχα κανονικά κ ωορρηξια κ σταθερό κύκλο κλπ. Οπότε δες μήπως κάτι άλλο σε εμποδίζει πχ αντίσταση στην ινσουλίνη (λέω τωρα ένα παράδειγμα όχι ότι αυτό έχεις). Πάντως ο γιατρός μας θα σε ξεσκονισει κ θα σιυ εξηγήσει αναλυτικά τα παντα - μέχρι να πεις φτάνει δε θέλω άλλη ανάλυση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Staraki βοήθειααα!! Ρωτώ εσένα γιατι πήρες κλομιφαινη και ετσι έκανες και το αντράκι σου , αλλά θυμάμαι ότι έχεις σχέση και με τον χώρο της ιατρικής!! Περίμενα περίοδο την Κυριακή , και την Δευτέρα ( 2η μέρα κύκλου) θα πήγαινα γιατρό για υπέρηχο και αγωγή κλομιφαινη... Πήγα τώρα τουαλέτα και είδα καφε ( μάλλον από μπάνια κτλ , χάλασε ο κύκλος) ....Την Δευτέρα θα είμαι 5η μέρα ή 6 η μέρα τον έχασα τον κύκλο; Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα; Υγ. Το ιατρείο ανοίγει Δευτέρα από διακοπές ..., Δεν έχω πολυκυστικες....αυτά!!!

@Heart Αγάπη μου άκου την κιτρική κλομιφαίνη την ξεκινάς την τρίτη μέρα του κύκλου και την παίρνεις για 5 μέρες τώρα τη δοσολογία θα σου την πει ο γιατρός εγώ για παράδειγμα έπαιρνα ένα χάπι το πρωί ένα χάπι το βράδυ αλλά δεν σημαίνει ότι έχασες τον κύκλο μπορείς πολύ απλά να κάνεις ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου ή ακόμα και να συμβουλευτείς κάποιον άλλον γιατρό όλοι την ξέρουν αυτή τη διαδικασία είναι κάτι πολύ απλό απλά παίρνεις το φάρμακο για να κάνεις καλύτερη ωορηξία δεν έχει σχέση με το αν θα πας για εξωσωματική όχι είναι μία απλή διαδικασία που γνωρίζουν χιλιάδες γιατροί αν θέλεις μπορείς να πας και σε κάποιον από τους δικούς μας εδώ μέσα ίσα για να σε παρακολουθήσει δηλαδή δυο-τρεις μέρες μέχρι να ρθει ο γιατρός σου αλλά να ξέρεις έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να πάρεις τα φάρμακα και ο γιατρός σου να σε δει μετά τη δέκατη μέρα οπότε καλό θα ήταν να του κάνεις ένα τηλέφωνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τα έχω παίξει έχουμε ένα ανηψακι ενός έτους ορφανό από μαμά και είμαι 500χλμ μακριά. Κάθε μέρα προσπαθώ να βοηθάω ολόψυχα αλλά δεν μπορώ να κάνω πολλά. Πολύ με στεναχωρεί όλο αυτό. Η ψυχή μου με πονάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart Αγάπη μου άκου την κιτρική κλομιφαίνη την ξεκινάς την τρίτη μέρα του κύκλου και την παίρνεις για 5 μέρες τώρα τη δοσολογία θα σου την πει ο γιατρός εγώ για παράδειγμα έπαιρνα ένα χάπι το πρωί ένα χάπι το βράδυ αλλά δεν σημαίνει ότι έχασες τον κύκλο μπορείς πολύ απλά να κάνεις ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου ή ακόμα και να συμβουλευτείς κάποιον άλλον γιατρό όλοι την ξέρουν αυτή τη διαδικασία είναι κάτι πολύ απλό απλά παίρνεις το φάρμακο για να κάνεις καλύτερη ωορηξία δεν έχει σχέση με το αν θα πας για εξωσωματική όχι είναι μία απλή διαδικασία που γνωρίζουν χιλιάδες γιατροί αν θέλεις μπορείς να πας και σε κάποιον από τους δικούς μας εδώ μέσα ίσα για να σε παρακολουθήσει δηλαδή δυο-τρεις μέρες μέχρι να ρθει ο γιατρός σου αλλά να ξέρεις έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να πάρεις τα φάρμακα και ο γιατρός σου να σε δει μετά τη δέκατη μέρα οπότε καλό θα ήταν να του κάνεις ένα τηλέφωνο 

Aαα , γιατί ο γιατρός μου είχε πει θέλω να σε δω 2η μέρα του κύκλου και μετά θα σου πω την δοσολογία...τώρα περιμένω να μου κατέβει σίγουρα και θα τον πάρω...αμάν πια...μια μέρα σωστή δεν έρχεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Βρε κορίτσια τα έχω παίξει έχουμε ένα ανηψακι ενός έτους ορφανό από μαμά και είμαι 500χλμ μακριά. Κάθε μέρα προσπαθώ να βοηθάω ολόψυχα αλλά δεν μπορώ να κάνω πολλά. Πολύ με στεναχωρεί όλο αυτό. Η ψυχή μου με πονάει. 

Μπορείς αν θέλεις να μας στείλεις σε προσωπικό μνμ διεύθυνση στοιχεία να βοηθήσουμε όπως μπορούμε...είναι όντως πολύ στενάχωρο..αλλά μόνο που το σκέφτεσαι φτάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...