Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

Maroulita:06/09

diana8:?

Lacostaki:08/09

Ntinaki83:?

Mimi26:10/09

 misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:10/09

evaioan:01/09                                           

Heart:?

Sillia:?

Αννια27:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:?  

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε ευχαριστώ για την συμπαράσταση... Έκλαψα πολύ.. Δεν ξέρω γιατί δεύτερη φορά 

Καλησπέρα κορίτσι μου, δεν έχει τύχει να μιλήσουμε ξανά.... είμαι φρέσκια εδώ, επειδή διάβασα τι σου συνέβη είπα να σου στείλω. Έχουμε αρκετά κοινά, έχω δύο αγόρια ο πρώτος 7 χρονών, τέλεια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα, μένω δεύτερη φορά έγκυος μετά από 1 χρόνο, δεν πέρασε από το μυαλό μου ούτε στιγμή ότι κάτι θα συμβεί αφού όλα πήγαν τέλεια την πρώτη φορά... τελικά παλύνδρομη στην 12η εβδομάδα! Το πένθος απίστευτο!!! Αρχίζουμε ξανά προσπάθειες, όσο καθυστερούσε είχα πείσει τον εαυτό μου ότι λόγω αυτού που είχε συμβεί δεν θα τα καταφέρουμε ξανά!!!! Μετά από καιρό τα καταφέρνουμε κ έρχεται το δεύτερο αγοράκι μου που τώρα είναι 3,5 χρονών, πάλι ένα χρόνο μετά μένω πάλι έγκυος (ήθελα πάντα τα παιδάκια μου να είναι κοντά στην ηλικία) βγάζω από το μυαλό μου το κακό σενάριο...... τελικά ξανά παλύνδρομη στην 9η βδομάδα, δεν ακούστηκε καν καρδούλα. Σκεφτόμουν όλα αυτά που λες, γιατί δεύτερη φορά, είχα απογοητευτεί εντελώς! Ευτυχώς δεν το έβαλα κάτω!!!! Τώρα είμαι ξανά έγκυος στην 15η βδομάδα!!!! Η ανησυχία δεν φεύγει φυσικά, αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Πιστεύω ότι κ εσύ θα τα καταφέρεις, μην το βάζεις κάτω, διώξε όσο είναι δυνατόν το άγχος, πάρε βαθιές ανάσες κ βοήθα τον εαυτό σου να σηκωθεί!!!! Σου στέλνω οοοοοολη την καλή μου ενέργεια για να θεραπευτείς από αυτό κ σύντομα να μας ξαναπείς πολύ καλά νέα αφού το θες τόσο πολύ!!!! 💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε ευχαριστώ για την συμπαράσταση... Έκλαψα πολύ.. Δεν ξέρω γιατί δεύτερη φορά 

Λυπάμαι πολυ , είναι η 2η φορά είπες?ψαξτο λίγο με τη θρομβοφιλια κ συζητά το με το γιατρό σου ανεξαρτήτως αν έχεις κ αλλά παιδακια!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου, να είναι πάντα γερή και τυχερή..δεν έχουμε ξανά μιλήσει αλλά διάβασα το μήνυμα σου την καταλληλη στιγμή να πάρω αισιοδοξία γιατί επιτέλους αύριο είναι η έμβρυομεταφορά μου (δεύτερη και για μένα) και η ψυχολογία όπως καταλαβαίνεις είναι μια πάνω μια κάτω, καμια σχέση με την ανεμελιά της πρώτης, αλλά ελπίζω να σε ακολουθήσω...

Καλή επιτυχία να έχεις!! Να μπουν τα εμβρυακια σου και να φωλιάσουν για τα καλά σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου, να είναι πάντα γερή και τυχερή..δεν έχουμε ξανά μιλήσει αλλά διάβασα το μήνυμα σου την καταλληλη στιγμή να πάρω αισιοδοξία γιατί επιτέλους αύριο είναι η έμβρυομεταφορά μου (δεύτερη και για μένα) και η ψυχολογία όπως καταλαβαίνεις είναι μια πάνω μια κάτω, καμια σχέση με την ανεμελιά της πρώτης, αλλά ελπίζω να σε ακολουθήσω...

Όλα καλά θα πάνε θα το δεις. εγώ παλι το αντίθετο στη δευτερη προσπάθεια πηγα με άλλη ψυχολογία δεν αφησα τον εαυτό μου ν αγχωθεί. Πηγα Αθήνα το κανα και μετά γυρισα κατευθείαν στη δουλειά μου και πετυχα .. Καλη επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa ξέρω ποσο δυσκολο και πόσο ψυχοφθορο είναι αυτή τη στιγμή για σένα, αλλά στασου κορίτσι μου δυνατή για την οικογένεια σου... Ευγνώμων πάντα Για όσα έχουμε, μην το ξεχνάμε αυτό! 

Ψαξε με ηρεμία τι μπορεί να πήγε στραβά και θα ξανά προσπαθήσεις.

Μην σκέφτεσαι τι πως γιατί μην γεμίζεις ερωτηματικά το κεφάλι σου. 

Σκέψου την λυση... Να ψάξεις με ηρεμία και να ξανά προσπαθησεις! 

😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, δεν έχει τύχει να μιλήσουμε ξανά.... είμαι φρέσκια εδώ, επειδή διάβασα τι σου συνέβη είπα να σου στείλω. Έχουμε αρκετά κοινά, έχω δύο αγόρια ο πρώτος 7 χρονών, τέλεια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα, μένω δεύτερη φορά έγκυος μετά από 1 χρόνο, δεν πέρασε από το μυαλό μου ούτε στιγμή ότι κάτι θα συμβεί αφού όλα πήγαν τέλεια την πρώτη φορά... τελικά παλύνδρομη στην 12η εβδομάδα! Το πένθος απίστευτο!!! Αρχίζουμε ξανά προσπάθειες, όσο καθυστερούσε είχα πείσει τον εαυτό μου ότι λόγω αυτού που είχε συμβεί δεν θα τα καταφέρουμε ξανά!!!! Μετά από καιρό τα καταφέρνουμε κ έρχεται το δεύτερο αγοράκι μου που τώρα είναι 3,5 χρονών, πάλι ένα χρόνο μετά μένω πάλι έγκυος (ήθελα πάντα τα παιδάκια μου να είναι κοντά στην ηλικία) βγάζω από το μυαλό μου το κακό σενάριο...... τελικά ξανά παλύνδρομη στην 9η βδομάδα, δεν ακούστηκε καν καρδούλα. Σκεφτόμουν όλα αυτά που λες, γιατί δεύτερη φορά, είχα απογοητευτεί εντελώς! Ευτυχώς δεν το έβαλα κάτω!!!! Τώρα είμαι ξανά έγκυος στην 15η βδομάδα!!!! Η ανησυχία δεν φεύγει φυσικά, αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Πιστεύω ότι κ εσύ θα τα καταφέρεις, μην το βάζεις κάτω, διώξε όσο είναι δυνατόν το άγχος, πάρε βαθιές ανάσες κ βοήθα τον εαυτό σου να σηκωθεί!!!! Σου στέλνω οοοοοολη την καλή μου ενέργεια για να θεραπευτείς από αυτό κ σύντομα να μας ξαναπείς πολύ καλά νέα αφού το θες τόσο πολύ!!!! 💗💗💗💗💗💗

Τι να πω κοπέλα μου!!! Συγχαρητήρια για την υπομονή σου!!! Εγώ εάν δεν κάνω εξετάσεις να δω αν έχω κάτι όπως θρομβοφιλια δεν θα το ξαναδοκιμάσω.. Δεν αντέχω άλλο!!! Εγώ έκανα 2 παιδάκια Δόξα Τω Θεώ 2 αγοράκια που είναι 9 και 6,5 χρόνων και ήρθαν τόσο εύκολα.. Τώρα γιατί να χάσω 2;;; μάλιστα αυτό ακούστηκε και καρδούλα... Η ψυχούλα... Με πόνεσε περισσότερο... Να σας ζήσουν και εσάς τα παιδιά σας και με το καλό!!!! Σου αξίζουν τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Λυπάμαι πολυ , είναι η 2η φορά είπες?ψαξτο λίγο με τη θρομβοφιλια κ συζητά το με το γιατρό σου ανεξαρτήτως αν έχεις κ αλλά παιδακια!! 😍😍

Ναι 2η φορά μετά από 1 χρόνο ακριβώς... Εκανα 1 χρόνο να ξανά μείνω έγκυος... Θα το ψάξω αλλά όχι τώρα... Όταν νιώσω έτοιμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια μου!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!! Εδώ είμαστε και θα τα λέμε!!! Είστε σπουδαια κορίτσια!!!αυτή η ομάδα είναι πολύτιμη!!! @Mimi26μου και εσένα σε έχω στην καρδιά μου!!! Σου εύχομαι γρήγορα να γίνεις μανούλα και οσες προσπαθούν να μείνουν γρήγορα έγκυες και να έχουν υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!! Θα μαζέψω τα κομμάτια μου.. Αλλά είναι δύσκολο.. Εκανα 1 χρόνο να πετύχω εγκυμοσύνη και τώρα ενώ πέταξα από χαρά άκουσα καρδια ξαφνικά πλήρη απογοητευση.. Ένα κενό!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τι να πω κοπέλα μου!!! Συγχαρητήρια για την υπομονή σου!!! Εγώ εάν δεν κάνω εξετάσεις να δω αν έχω κάτι όπως θρομβοφιλια δεν θα το ξαναδοκιμάσω.. Δεν αντέχω άλλο!!! Εγώ έκανα 2 παιδάκια Δόξα Τω Θεώ 2 αγοράκια που είναι 9 και 6,5 χρόνων και ήρθαν τόσο εύκολα.. Τώρα γιατί να χάσω 2;;; μάλιστα αυτό ακούστηκε και καρδούλα... Η ψυχούλα... Με πόνεσε περισσότερο... Να σας ζήσουν και εσάς τα παιδιά σας και με το καλό!!!! Σου αξίζουν τα καλύτερα 

Πόσο πολύ σε καταλαβαίνω!!! Στην πρώτη παλίνδρομη 12η βδομάδα είχαμε ακούσει καρδούλα τα πάντα! Μια μέρα πριν το ραντεβού για αυχενική είδα αίμα κ να μην τα πολυλογώ το ραντεβού μου άλλαξε σε "απόξεση", ένοιωθα χίλια κομμάτια την στιγμή που πήγα, ίσως είναι το χειρότερο συναίσθημα που έχω νιώσει, είχα την ατυχία ο άντρας μου, το στήριγμα μου, να είναι στο εξωτερικό κ δεν γινόταν να έρθει... το πέρασα όλο αυτό μόνη μου. Δεν στο λέω φυσικά για να πληγωθείς περισσότερο, αλλά για να σου πω ότι πρέπει κ εσύ να είσαι δυνατή, δεν θα το ξεχάσεις ΠΟΤΕ θα έχει πάντα μια θέση στην καρδιά σου όπως κ τα άλλα σου παιδάκια! Αλλά ο καιρός θα απαλύνει τον πόνο. Φυσικά έκανα κ εγώ όλες τις εξετάσεις κ δεν μου έχουν βρει κάτι, "τυχαίο γεγονός λεει" δεν ξέρω...... θέλαμε από την αρχή μια πολύ μεγάλη οικογένεια κ τα παιδάκια μας να είναι όσο γίνεται κοντά στην ηλικία, αλλά όταν εμείς κάνουμε σχέδια κάποιος άλλος γελάει.....!!! Σου εύχομαι πραγματικά ότι καλύτερο!!!!!!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τι να πω κοπέλα μου!!! Συγχαρητήρια για την υπομονή σου!!! Εγώ εάν δεν κάνω εξετάσεις να δω αν έχω κάτι όπως θρομβοφιλια δεν θα το ξαναδοκιμάσω.. Δεν αντέχω άλλο!!! Εγώ έκανα 2 παιδάκια Δόξα Τω Θεώ 2 αγοράκια που είναι 9 και 6,5 χρόνων και ήρθαν τόσο εύκολα.. Τώρα γιατί να χάσω 2;;; μάλιστα αυτό ακούστηκε και καρδούλα... Η ψυχούλα... Με πόνεσε περισσότερο... Να σας ζήσουν και εσάς τα παιδιά σας και με το καλό!!!! Σου αξίζουν τα καλύτερα 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ το ιδιο ένιωθα, δεν ήθελα να ξαναδοκιμάσω έτσι, δεν μπορούσα να με βασανίζει το γιατί.. Όλοι οι γιατροί μου πίστευαν ότι έφταιγε το έμβρυο, και όντως είχαν δίκιο τελικα, αλλά ηθελα να κάνω και εγώ εξετάσεις να αποκλειστούν ολα..να κάνεις όπως νιώθεις και αυτό που πιστεύεις εσύ καλύτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τι να πω κοπέλα μου!!! Συγχαρητήρια για την υπομονή σου!!! Εγώ εάν δεν κάνω εξετάσεις να δω αν έχω κάτι όπως θρομβοφιλια δεν θα το ξαναδοκιμάσω.. Δεν αντέχω άλλο!!! Εγώ έκανα 2 παιδάκια Δόξα Τω Θεώ 2 αγοράκια που είναι 9 και 6,5 χρόνων και ήρθαν τόσο εύκολα.. Τώρα γιατί να χάσω 2;;; μάλιστα αυτό ακούστηκε και καρδούλα... Η ψυχούλα... Με πόνεσε περισσότερο... Να σας ζήσουν και εσάς τα παιδιά σας και με το καλό!!!! Σου αξίζουν τα καλύτερα 

Λυπάμαι πολύ για ό,τι συνέβη και εύχομαι σύντομα να έχεις χαρμόσυνα νέα! Σου γράφω για να σου πω τι συνέβη με πολύ στενή μου φίλη. Έκανε 3 παιδιά, όλα πανευκολα κ ως σύλληψη κ ως εγκυμοσύνη,δεν κατάλαβε ότι ήταν έγκυος που λέει ο λόγος. Κάποια στιγμή αφού ξεπεταχτηκε κ το 3ο έβαλε μπρος για 4ο....αποβολή! Της λένε τυχαίο γεγονός. Κ είπε κ αυτή οκ 1 στα 4 συμβαίνει! Ξαναμενει έγκυος μετα από καιρό, 2η αποβολή! Τότε λοιπόν ψαχτηκε κ τελικά είχε ένα θέμα με θρομβοφιλια που δεν γνώριζε κ δεν είχε επηρεάσει καμία από τις 3 εγκυμοσύνες! Όταν έμεινε ξανά έγκυος εκανε ενέσεις κ τώρα έχει κ το 4ο παιδάκι της! 

Καμία φορά πάρα τις προηγούμενες καλές εγκυμοσύνες εμφανίζεται κάποιο θέμα που δεν ξέραμε κ ίσως λόγω μικρότερης ηλικίας (ή κ το σώμα είναι πιο ξεκούραστο;;) δεν φάνηκε αλλά μετά επηρεάζει. Ψάξε το πάντως αξίζει τον κόπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Λυπάμαι πολύ για ό,τι συνέβη και εύχομαι σύντομα να έχεις χαρμόσυνα νέα! Σου γράφω για να σου πω τι συνέβη με πολύ στενή μου φίλη. Έκανε 3 παιδιά, όλα πανευκολα κ ως σύλληψη κ ως εγκυμοσύνη,δεν κατάλαβε ότι ήταν έγκυος που λέει ο λόγος. Κάποια στιγμή αφού ξεπεταχτηκε κ το 3ο έβαλε μπρος για 4ο....αποβολή! Της λένε τυχαίο γεγονός. Κ είπε κ αυτή οκ 1 στα 4 συμβαίνει! Ξαναμενει έγκυος μετα από καιρό, 2η αποβολή! Τότε λοιπόν ψαχτηκε κ τελικά είχε ένα θέμα με θρομβοφιλια που δεν γνώριζε κ δεν είχε επηρεάσει καμία από τις 3 εγκυμοσύνες! Όταν έμεινε ξανά έγκυος εκανε ενέσεις κ τώρα έχει κ το 4ο παιδάκι της! 

Καμία φορά πάρα τις προηγούμενες καλές εγκυμοσύνες εμφανίζεται κάποιο θέμα που δεν ξέραμε κ ίσως λόγω μικρότερης ηλικίας (ή κ το σώμα είναι πιο ξεκούραστο;;) δεν φάνηκε αλλά μετά επηρεάζει. Ψάξε το πάντως αξίζει τον κόπο. 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μου δίνετε ελπίδες!!! Ναι θα το ψάξω! Όταν συνέλθω... Σε ευχαριστώ!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Πόσο πολύ σε καταλαβαίνω!!! Στην πρώτη παλίνδρομη 12η βδομάδα είχαμε ακούσει καρδούλα τα πάντα! Μια μέρα πριν το ραντεβού για αυχενική είδα αίμα κ να μην τα πολυλογώ το ραντεβού μου άλλαξε σε "απόξεση", ένοιωθα χίλια κομμάτια την στιγμή που πήγα, ίσως είναι το χειρότερο συναίσθημα που έχω νιώσει, είχα την ατυχία ο άντρας μου, το στήριγμα μου, να είναι στο εξωτερικό κ δεν γινόταν να έρθει... το πέρασα όλο αυτό μόνη μου. Δεν στο λέω φυσικά για να πληγωθείς περισσότερο, αλλά για να σου πω ότι πρέπει κ εσύ να είσαι δυνατή, δεν θα το ξεχάσεις ΠΟΤΕ θα έχει πάντα μια θέση στην καρδιά σου όπως κ τα άλλα σου παιδάκια! Αλλά ο καιρός θα απαλύνει τον πόνο. Φυσικά έκανα κ εγώ όλες τις εξετάσεις κ δεν μου έχουν βρει κάτι, "τυχαίο γεγονός λεει" δεν ξέρω...... θέλαμε από την αρχή μια πολύ μεγάλη οικογένεια κ τα παιδάκια μας να είναι όσο γίνεται κοντά στην ηλικία, αλλά όταν εμείς κάνουμε σχέδια κάποιος άλλος γελάει.....!!! Σου εύχομαι πραγματικά ότι καλύτερο!!!!!!!! ❤

Και σε εσένα ότι καλύτερο!!! Να έρθει γρήγορα ένα μωράκι υγιέστατο στην αγκαλιά σας❤️ σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο και ο Αύγουστος να είναι ο τυχερός μήνας για όλες..θέλω τη βοήθεια σας..έχω 3 μέρες καθυστέρηση χωρίς συμπτώματα περιόδου..δηλαδή ούτε ορισμένο στήθος ούτε πινάκια περιόδου ούτε σπυράκια..γενικά είμαι σα να μη περιμένω περίοδο..όλη μέρα όμως είμαι με ατονία, δέκατα και ένα φούσκωμα στη κοιλιά λες και έχω μπαλόνι που θα σκάσει.. 😂 έκανα 1 τεστ τη μέρα που περιμενα και ένα με 1 μερα καθυστέρησης αλλά ήταν αρνητικά.. 😭

Τι γνώμη έχετε; Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο και ο Αύγουστος να είναι ο τυχερός μήνας για όλες..θέλω τη βοήθεια σας..έχω 3 μέρες καθυστέρηση χωρίς συμπτώματα περιόδου..δηλαδή ούτε ορισμένο στήθος ούτε πινάκια περιόδου ούτε σπυράκια..γενικά είμαι σα να μη περιμένω περίοδο..όλη μέρα όμως είμαι με ατονία, δέκατα και ένα φούσκωμα στη κοιλιά λες και έχω μπαλόνι που θα σκάσει.. 😂 έκανα 1 τεστ τη μέρα που περιμενα και ένα με 1 μερα καθυστέρησης αλλά ήταν αρνητικά.. 😭

Τι γνώμη έχετε; Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο..

Καλησπέρα κορίτσι μου επειδή το λάθος αποτέλεσμα σε τεστ είναι συχνό φαινόμενο εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου επειδή το λάθος αποτέλεσμα σε τεστ είναι συχνό φαινόμενο εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακη

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά λόγω γιορτών της Παναγίας και καλοκαιριού είναι όλα κλειστά και θα ανοίξουν απ' τη παραπάνω βδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!..ελπίζω να είστε όλες καλά 😊 ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας... έχω σταθερό κύκλο 27 ημερών. τις τελευταίες μέρες ένιωθα ολα τα συμπτώματα της περιόδου κ είδα αίμα χθες 4 μέρες νωρίτερα από την ημέρα που περιμένω περίοδο. Τελικά όμως δεν συνέχισε..δεν κράτησε ούτε 24ωρο...έχω αγχωθεί λίγο γιατί δεν μ έχει ξανατυχει..προσφατα πηγα κ για τεστ ΠΑΠ κ ηταν όλα καλά!ίσως να κάνω κ κάποιες ακόμα εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά λόγω γιορτών της Παναγίας και καλοκαιριού είναι όλα κλειστά και θα ανοίξουν απ' τη παραπάνω βδομάδα..

Οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου μήπως πας να σε δει.. Δεν νομίζω να μπορεί να δει κάτι συγκεκριμένο αλλά πιστεύω ότι από το ενδομυτριο κι αυτά ίσως κάτι καταλαβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; lacostaki σε τι φάση βρίσκεσαι!! Mimi μου πώς είσαι;; 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Δυστυχώς από χθες παλεύει να κατέβει η ακατανομαστη... Βασικά σήμερα περιμένω κανονικά αλλά από χθες ειχα στην αρχή λίγα καφέ και από κει και πέρα ενώ την νιώθω την υγρασία δεν τρέχει στην σερβιέτα μόνο στην τουαλέτα και αυτό (συγνώμη για την περιγραφή) σαν μύξα.. Πάντως κάτι άλλο αποκλείεται να είναι γιατί έχει πέσει και η θερμοκρασία μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!..ελπίζω να είστε όλες καλά 😊 ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας... έχω σταθερό κύκλο 27 ημερών. τις τελευταίες μέρες ένιωθα ολα τα συμπτώματα της περιόδου κ είδα αίμα χθες 4 μέρες νωρίτερα από την ημέρα που περιμένω περίοδο. Τελικά όμως δεν συνέχισε..δεν κράτησε ούτε 24ωρο...έχω αγχωθεί λίγο γιατί δεν μ έχει ξανατυχει..προσφατα πηγα κ για τεστ ΠΑΠ κ ηταν όλα καλά!ίσως να κάνω κ κάποιες ακόμα εξετάσεις;

Μήπως να περιμένεις μέχρι την μέρα της περιόδου και αν δεν έρθει να κάνεις μια χοριακη ή ένα τεστ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Δυστυχώς από χθες παλεύει να κατέβει η ακατανομαστη... Βασικά σήμερα περιμένω κανονικά αλλά από χθες ειχα στην αρχή λίγα καφέ και από κει και πέρα ενώ την νιώθω την υγρασία δεν τρέχει στην σερβιέτα μόνο στην τουαλέτα και αυτό (συγνώμη για την περιγραφή) σαν μύξα.. Πάντως κάτι άλλο αποκλείεται να είναι γιατί έχει πέσει και η θερμοκρασία μου

Καλημέρα!!

@Lacostaki περίμενα αύριο αλλά σημερα το πρωί έδωσε το σημάδι της..😠 Δε φτανει που έρχεται, μας χαλάει και το ΣΚ η σιχαμένη!!! Υπολογίζω για 6/9 την επόμενη! 

Σε αλλά νέα κοριτσια, τελειώσαμε με την μετακόμιση..πεθάναμε από την κούραση..τα κάναμε όλα οι δυο μας! Τώρα μας έμειναν τα ευχάριστα..να φτιάξουμε κουζίνα, μπάνιο κτλ! 🙂

Χθες μιλησα και με το κέντρο..Περιμένω τηλ για ραντεβού με τον γιατρό γύρω στις 25 του μήνα (υπερήχους, φαρμακα κτλ). Δευτέρα θα μιλήσω και με την επιτροπή για να κανονίσω ραντεβού..Ελπίζω να μην έχει τεράστια αναμονή! 🙏 Ανυπομονώ! 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Μήπως να περιμένεις μέχρι την μέρα της περιόδου και αν δεν έρθει να κάνεις μια χοριακη ή ένα τεστ; 

Ναι έτσι θα κάνω...θα περιμένω 2 μερούλες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε;; Χάθηκα αλλά σας διαβάζω κλεφτά!!! Όλα καλά θα είναι @Naty_ξεκουρασου κ άκου το γιατρο σου!!! @Θέτις Κ.τι ωραία νέα κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!!!!    κοριτσια περιμένουμε τα νέα σας!!  εγώ έχω γιατρο την Πέμπτη κ τη Παρασκευή θα κάνει ένα χειρουργείο ο μικρος μου κ αρρώστησε χθες κ τώρα τον ενίσχυσα με μασκουλες μπα κ περάσει κ το κάνει τελικά!    @Elkμου θα χρειάζεται να το ρυθμίσεις 
    • Α τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή! Εγώ νομίζω είναι στο πρωτόκολλο! Θα δούμε...
    • Κορίτσια εγω την προηγούμενη Δευτέρα ήρθα σε επαφή με κρούσμα παρβοιου ο οποίος είναι πολύ επικίνδυνος για τις εγκύους. Από την Πέμπτη έχω πονόλαιμο,  μπούκωμα και τώρα άρχισε  και βήχας. Ελπίζω  να είναι ένα απλο κρυολόγημα και να μην κόλλησα.  Η γιατρός ειπε θα δούμε πως θα πάω κ στις επόμενες εξετάσεις θα μου γράψει ν δούμε αν τ πέρασα.
    • Στο Doppler χοντρικά κοιτάνε όπως είπε την αρτηριακή πίεση την ωρίμανση που πλακούντα αν τρέφεται σωστά το μωρο τέτοια  υπάρχουν γιατροί που δεν την ζητάνε και άλλοι την ζητάνε  εμένα πχ επειδή του έβγαινε μικρό το μωρο με έστειλε για Doppler μια γνωστή μου που είχαμε τον ίδιο γιατρό επειδή εκείνη είχε πιο μεγάλο παιδάκι δεν το ζήτησε 🤷‍♀️ μου είχε πει μπορεί να κάνω και δεύτερη αλλά τελικά δεν χρειάστηκε  κρατάει κανένα 20 λεπτό και αυτήν η εξέταση   
    • Κορίτσια μου υπέροχα!!! Τι ωραία νέα διαβάζω και χαίρομαι!!  @Elli13 αγαπημένη μου Έλλη πόσο χάρηκα που διάβασα τα νέα σου! Δεν θέλω όμως ηττοπάθεια ή οποιαδήποτε μη θετική σκέψη! Όλα θα γίνουν όλα θα βρουν λύση πίστεψε με με ένα μαγικό τρόπο όπως πάντα γίνεται σε αυτήν την υπέροχη ζωή! Μόνο θετική ματιά θέλει η υπόθεση και τα υπόλοιπα γίνονται από μόνα τους!  @Naty_ κορίτσι μου όπως πολύ σωστά είπες τώρα ταιριάζει να είσαι απέραντα ευτυχισμένη που άκουσες αυτόν τον υπέροχο ηχο και είδες πως όλα είναι εντάξει! Ένα αιμάτωμα δεν σημαίνει τίποτα απολύτως. Και όπως είπε και η Έλλη καμία ιστορία δεν θα επαναληφθεί γιατί κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική. Όλα πάνε ήδη τέλεια! Εσύ έχε πίστη στο μικρακι σου! Αυτό σε εμπιστεύθηκε για μαμά του, εμπιστευσου το και εσύ και ολα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν υπέροχα! @Θέτις Κ. Υπέροχη εμπειρία έτσι???? Και τα καλύτερα είναι μπροστά μας!! Κάθε υπέρηχος θα είναι ακόμη πιο απολαυστικός!!! Εμείς κορίτσια μου σήμερα έχουμε γιορτή σπίτι μας. Γιορτάζει ο γιος μου. Χρόνια πολλά σε όλους όσοι γιορτάζουν σήμερα ! Υγεία τύχη και ευτυχία για όλους. Κατά τ αλλά μια μέρα είμαι φουλ πρησμένη μια μέρα λίγο καλύτερα. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου και το αύριο το απόγευμα μου φαίνεται 1000 χρόνια μετά! Θέλω και εγώ να δω το μικρακι μου που εύχομαι με όλη μου την δύναμη να είναι εκεί και να φτιάχνει το όμορφο ζεστό σπιτάκι του!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...