Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Χαχαχαχα εντάξει πάλι καλά μικρό το κακό 😂😂😂😂😂😂 

Είσαι καλά; Πως είσαι ; 
για να γράφει μια ημερομηνία τότε αυτήν θα είναι αλλά αν θες ξανά ρωτά κ πες μας ❤️

 

Χαχαχαχχ ναι εντάξει🤣🤣

Καλά κορίτσι μου μόλις έρχομαι από την τουαλέτα που έκανα εμετό😣 δεν τελειώνει🤪

Εσύ πώς είσαι;;

Ναι ναι θα ρωτήσω και θα σας πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 25/9/2021 at 8:17 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Είσαι καλύτερα Διονη μου; Επανηλθες ;;;; 
 

κοιτα συνήθως πάνω πάνω στα χαρτιά της αυχενικής γράφει ημερολογιακή πητ κ υπερηχογραφικη αυτήν που πρέπει να έχεις εσυ ως πητ είναι την υπερηχογραφικη ❤️
(η ημερολογιακή είναι με βάση την τελευταία περίοδο ενώ η υπερηχογραφικη είναι η ακριβής με βάση τις μετρήσεις άρα κ το ποτε έγινε η σύλληψη) 

Έλα κοριτσάκι μου...σήμερα είμαι καλά...από όλες τις προηγούμενες μέρες σήμερα μπορώ να πω το στομάχι μου έφτιαξε και δεν πονά τόσο....χμμμμ μάλιστα δεν μου είπε κάτι..και έχει μονο μια ημερομηνία...θα ρωτήσω αύριο που θα πάρω τις αιματολογικές!!!!!!

Ευχαριστώ χρυσακο!!! 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχαχχ ναι εντάξει🤣🤣

Καλά κορίτσι μου μόλις έρχομαι από την τουαλέτα που έκανα εμετό😣 δεν τελειώνει🤪

Εσύ πώς είσαι;;

Ναι ναι θα ρωτήσω και θα σας πω!!

Ρε σύ αλήθεια; Δλδ κ σ αυτήν την εγκυμοσύνη έχεις πάλι τόσους εμετούς ; 
εγω την γλίτωσα μπορώ να πω τώρα που έκλεισα τον 3ο σταμάτησαν αλλά έχω πονοκεφάλους, φοβερή υπνηλία και πραγματικά μηδέν δυνάμεις 

Είναι που όλη μέρα με τρέχει κ η κόρη μου δεξιά αριστερά δν κάθεται στα αυγά της λεπτό ,  ξυπνάει τ χάραμα κ θέλει να παίζουμε (3-4-5 τα ξημερώματα κ παίζουμε 2 ώρες τουλάχιστον) 

μιλάμε καλύτερα όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου κ είχα μονο τους εμετούς 🤪😂😂😂😂😂😂

 

Τέλος πάντων πιστεύω να μου περάσουν όσο περνάει ο καιρός το δεύτερο τρίμηνο είναι τ καλύτερο θα το δω αισιόδοξα χαχαχα ☺️🎈❤️
 

ευχομαι να περάσουν κ σε σένα σύντομα αλήθεια💜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Louna είπε:

Καλημερα ❤️❤️❤️ Εμενα η ΠΗΤ μου τελικα ειναι 10/3 αλλα θα παω για καισαρική οπότε θα με παει πιο πριν🤪 θα σου πω οταν εχω νεότερα. Αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τη Μπέμπα 😍🥰 εχω να τη δω ενα μηνα και καταλαβαίνετε 🎈🎈🎈 Καλημερα και καλη δυναμη σε ολες 

Άντε να δεις το κοριτσάκι σου έφτασε η ώρα πες μας τ νέα σου 💜💜💜💜💜

συγγνώμη κοπέλα μου επειδή δν θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει έχεις κ άλλο παιδάκι ; Νομίζω είναι το πρώτο σου σωστά; 
ειδατε κάτι κ πάτε για καισαρική ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Ρε σύ αλήθεια; Δλδ κ σ αυτήν την εγκυμοσύνη έχεις πάλι τόσους εμετούς ; 
εγω την γλίτωσα μπορώ να πω τώρα που έκλεισα τον 3ο σταμάτησαν αλλά έχω πονοκεφάλους, φοβερή υπνηλία και πραγματικά μηδέν δυνάμεις 

Είναι που όλη μέρα με τρέχει κ η κόρη μου δεξιά αριστερά δν κάθεται στα αυγά της λεπτό ,  ξυπνάει τ χάραμα κ θέλει να παίζουμε (3-4-5 τα ξημερώματα κ παίζουμε 2 ώρες τουλάχιστον) 

μιλάμε καλύτερα όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου κ είχα μονο τους εμετούς 🤪😂😂😂😂😂😂

 

Τέλος πάντων πιστεύω να μου περάσουν όσο περνάει ο καιρός το δεύτερο τρίμηνο είναι τ καλύτερο θα το δω αισιόδοξα χαχαχα ☺️🎈❤️
 

ευχομαι να περάσουν κ σε σένα σύντομα αλήθεια💜 

Αχ μην το λες αυτό το καλύτερα τους εμετούς σε εμάς που παιδευόμαστε πολύ και τους σιχαινόμαστε….είναι πολύ επώδυνο να έχεις συνέχεια εμετούς και να μην μπορείς να φας τίποτα ή ό,τι τρως να το βγάζεις..

Και σε αυτή την εγκυμοσύνη ναι τα ίδια!! Και απ’ό,τι βλέπω θα με πάει πάλι μέχρι τέλους…και την προηγούμενη φορά είχα και τους 9 μήνες εμετούς και ανακατωσούρες μέχρι την ώρα που γεννούσα που έκανα 2 εμετούς και μου έβαλαν αντιεμετικό στον ορό για να μπορέσω να γεννήσω…τώρα είναι λίγο χειρότερα γιατί δε μπορώ να φάω τίποτα, ενώ την προηγούμενη φορά και ανακατευόμουν και είχα όρεξη, απλά έτρωγα και τα έβγαζα κατευθείαν..δε ξέρω ποιο είναι χειρότερο βασικά…και το κακό είναι ότι δεν ανακατεύομαι κάποιες ώρες της ημέρας, αλλά 24 ώρες το 24ωρο..δεν ηρεμώ λεπτό δηλαδή να πω ότι έχω 1 ώρα μες τη μέρα που είμαι οκ

Τουλάχιστον τώρα μπορώ να πίνω λίγο νερό..ενώ πριν λίγο καιρό δε μπορούσα καθόλου θυμάσαι…αν έπινα νερό τα έβγαζα όλα..τώρα άλλες φορές κάνω εμετό με το νερό άλλες όχι..οπότε πίνω λίγο παραπάνω..μη φανταστείς και πάρα πολύ..

Πονοκέφαλους έχω κι εγώ και κάποιες φορές είναι πολύ έντονοι, κι αυτή την ατονία και αδυναμία σαν να μην έχω καθόλου δυνάμεις για τίποτα..άσχημο κι αυτό..και έχω κι εγώ και το μωρό, ευτυχώς είναι υπναράς και ξυπνάει 10-11-12..σήμερα ξύπνησε 12και(βέβαια κοιμάται και αργά)..αλλά μετά όλη μέρα με έχει στο τρέξιμο ξέρεις..δεν κάθεται λεπτό..ευτυχώς παίζει και μόνος του και κάθομαι λίγο στον καναπέ, αλλά έχω και τύψεις ότι δεν παίζω αρκετά μαζί του..

Ξυπνάει μες τη νύχτα και θέλει να παίζετε; Πωπω αυτό είναι κουραστικό είτε είσαι έγκυος είτε όχι..πώς την παλεύεις την υπόλοιπη μέρα; Πρέπει να’σαι πτώμα μετά…😓 βασικά γι’αυτό έχεις υπνηλία μάλλον🤣😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ μην το λες αυτό το καλύτερα τους εμετούς σε εμάς που παιδευόμαστε πολύ και τους σιχαινόμαστε….είναι πολύ επώδυνο να έχεις συνέχεια εμετούς και να μην μπορείς να φας τίποτα ή ό,τι τρως να το βγάζεις..

Και σε αυτή την εγκυμοσύνη ναι τα ίδια!! Και απ’ό,τι βλέπω θα με πάει πάλι μέχρι τέλους…και την προηγούμενη φορά είχα και τους 9 μήνες εμετούς και ανακατωσούρες μέχρι την ώρα που γεννούσα που έκανα 2 εμετούς και μου έβαλαν αντιεμετικό στον ορό για να μπορέσω να γεννήσω…τώρα είναι λίγο χειρότερα γιατί δε μπορώ να φάω τίποτα, ενώ την προηγούμενη φορά και ανακατευόμουν και είχα όρεξη, απλά έτρωγα και τα έβγαζα κατευθείαν..δε ξέρω ποιο είναι χειρότερο βασικά…και το κακό είναι ότι δεν ανακατεύομαι κάποιες ώρες της ημέρας, αλλά 24 ώρες το 24ωρο..δεν ηρεμώ λεπτό δηλαδή να πω ότι έχω 1 ώρα μες τη μέρα που είμαι οκ

Τουλάχιστον τώρα μπορώ να πίνω λίγο νερό..ενώ πριν λίγο καιρό δε μπορούσα καθόλου θυμάσαι…αν έπινα νερό τα έβγαζα όλα..τώρα άλλες φορές κάνω εμετό με το νερό άλλες όχι..οπότε πίνω λίγο παραπάνω..μη φανταστείς και πάρα πολύ..

Πονοκέφαλους έχω κι εγώ και κάποιες φορές είναι πολύ έντονοι, κι αυτή την ατονία και αδυναμία σαν να μην έχω καθόλου δυνάμεις για τίποτα..άσχημο κι αυτό..και έχω κι εγώ και το μωρό, ευτυχώς είναι υπναράς και ξυπνάει 10-11-12..σήμερα ξύπνησε 12και(βέβαια κοιμάται και αργά)..αλλά μετά όλη μέρα με έχει στο τρέξιμο ξέρεις..δεν κάθεται λεπτό..ευτυχώς παίζει και μόνος του και κάθομαι λίγο στον καναπέ, αλλά έχω και τύψεις ότι δεν παίζω αρκετά μαζί του..

Ξυπνάει μες τη νύχτα και θέλει να παίζετε; Πωπω αυτό είναι κουραστικό είτε είσαι έγκυος είτε όχι..πώς την παλεύεις την υπόλοιπη μέρα; Πρέπει να’σαι πτώμα μετά…😓 βασικά γι’αυτό έχεις υπνηλία μάλλον🤣😓

Βασικά έτσι ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα εμετούς αλλά έτρωγα κ έπινα κιόλας κ όπως λες κ εσυ κ εγώ γεννούσα κ έκανα αλλά δν μ χορήγησαν κάτι 

Όμως ναι το προτιμούσα αυτό από αυτήν την εξάντληση κ την ατονία που έχω τώρα γιατι είχα όρεξη κ κουράγια τοτε, δουλευα κανονικά κτλ κτλ 

 

τελος πάντων κάθε εγκυμοσύνη έχει κ τ δύσκολα της τι να κάνουμε ας εστιάσουμε στα καλά! Αυτό προσπαθώ όλη μέρα που δν έχω χρόνο, να σκεφτώ τα θετικά! 🎈👶🤰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Louna είπε:

Καλημερα ❤️❤️❤️ Εμενα η ΠΗΤ μου τελικα ειναι 10/3 αλλα θα παω για καισαρική οπότε θα με παει πιο πριν🤪 θα σου πω οταν εχω νεότερα. Αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τη Μπέμπα 😍🥰 εχω να τη δω ενα μηνα και καταλαβαίνετε 🎈🎈🎈 Καλημερα και καλη δυναμη σε ολες 

Καλημέρα♥️! Έτσι ακριβώς ανυπομονησία να δούμε το μωράκι μας! Έλεγα στον άνδρα μου, ότι θα είχα τέτοια χαρά που πήγαινα σε γιατρό δεν το περίμενα😄.

Με το καλό, να δείτε το μωράκι σας να το ευχαριστηθειτε! Στείλε μας νέα μόλις γυρίσεις απ' το γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Βασικά έτσι ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα εμετούς αλλά έτρωγα κ έπινα κιόλας κ όπως λες κ εσυ κ εγώ γεννούσα κ έκανα αλλά δν μ χορήγησαν κάτι 

Όμως ναι το προτιμούσα αυτό από αυτήν την εξάντληση κ την ατονία που έχω τώρα γιατι είχα όρεξη κ κουράγια τοτε, δουλευα κανονικά κτλ κτλ 

 

τελος πάντων κάθε εγκυμοσύνη έχει κ τ δύσκολα της τι να κάνουμε ας εστιάσουμε στα καλά! Αυτό προσπαθώ όλη μέρα που δν έχω χρόνο, να σκεφτώ τα θετικά! 🎈👶🤰 

Καλημέρα Χρυσούλαα!! 
 

Πώς είσαι σήμερα;; Εσείς κορίτσια;

Αχ αυτό προσπαθώ κι εγώ να σκεφτώ Χρυσούλα και να πάρω κουράγιο, τη μέρα που θα έχει τελειώσει όλο αυτό, και θα ξυπνήσω πάλι με όρεξη, θα πιω καφέ, θα φάω κάτι, θα μπορώ να πάω μια βόλτα..δε ξέρεις πώς το περιμένω🙏😍

Ξέρεις τι μάλλον ήσουν από τις "τυχερές" που το πέρασε πιο ήρεμα γι’αυτό το λες…εγώ και πέρσι και φέτος, από τους εμετούς είμαι πολύ χάλια, κι εγώ δούλευα πέρσι αλλά ήμουν ετοιμόρροπη, στη δουλειά πήγαινα και ήμουν όλη μέρα στην τουαλέτα να κάνω εμετούς, δεν άντεχα καθόλου όρθια ούτε είχα κουράγια και όρεξη για τίποτα…αυτό το να κάνεις συνέχεια εμετό και να μην τρως τίποτα σε καταβάλει πολύ και σωματικά και ψυχικά..ήμουν και είμαι σαν το ζόμπι, χωρίς ενέργεια, σαν άρρωστη, έχω χάσει τον εαυτό μου..συν τις υπνηλίες, τους πονοκέφαλους και την ατονία..Και επειδή πέρσι σου λέω είχα όρεξη μη φανταστείς ότι έτρωγα κι έπινα πολύ, απλά εννοώ ότι λιγουρευόμουν πράγματα, που ήξερα αν τα φάω θα τα βγάλω, οπότε πάλευα μέσα μου ότι θέλω αλλά δεν πρέπει, και κάποιες φορές έλεγα θα φάω κι ας τα βγάλω..και τα έβγαζα εννοείται και ήμουν χάλια μετά αλλά έστω το ευχαριστιόμουν εκείνη τη στιγμή..αυτό εννοώ είχα όρεξη, όχι ότι έτρωγα..ενώ φέτος δεν έχω καν τέτοιες λιγούρες, απλά ό,τι βλέπω ακόμη και η φρυγανιά και το νερό με ανακατεύουν..σπάνια να θελήσω κάτι..συν ότι έχω πάρα πολλές ζαλάδες..ό,τι κάνω γενικά το κάνω με δυσκολία..ακόμη και το να σηκωθώ το πρωί να φτιάξω πρωινό του μπέμπη..μου φαίνεται βουνό ζορίζομαι πάρα πολύ..μόνο στο κρεβάτι δεν ανακατεύομαι τόσο, αλλά δυστυχώς δε γίνεται να είμαι όλη μέρα ξάπλα..και στο κρεβάτι ακόμη κάνω εμετούς καμια φορά..μέχρι που σκέφτηκα να πάω το μωρό σε παιδικό,αν και δεν ήθελα φέτος, μόνο και μόνο επειδή δεν είμαι σε θέση να φροντίσω ούτε τον εαυτό μου..δε ξέρω…αυτή την όρεξη και τα κουράγια πάντως δεν τα είχα σε καμία εγκυμοσύνη…και το ζηλεύω πάρα πολύ!! 

Προσπαθώ να σκεφτώ θετικά, ότι τουλάχιστον δεν έχω κάποιο πρόβλημα ιατρικό στην εγκυμοσύνη χτύπα ξύλο, και απλά ταλαιπωρούμαι, αλλά και τόση ταλαιπωρία 9 μήνες ασταμάτητα δεν είναι εύκολο🥲

Φαντάσου αυτός ήταν ένας λόγος που δεν ήθελα να ξαναμείνω έγκυος(ο άλλος ήταν ο πόνος της γέννας)😬 αλλά εντάξει για χάρη του μωρού μου για να του χαρίσω αδερφάκι είπα θα το ξαναπεράσω…💞και ήθελα και 3 παιδιά παλιά τρομάρα μου🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα σχεδόν!..Εμεις είμαστε καλά!Έχω τις ναυτίες μου κ τους εμετούς μου αλλά προσπαθώ να την παλέψω!Κουράγιο σε όλες που έχουν ακόμα τέτοια συμπτώματα!

Τώρα συνειδητοποιήσα ότι ξέχασα να πάρω το φυλικο για σήμερα!Δεν το έχω ξαναξεχασει και το κατάλαβα αφου έφαγα πρωινό...μια μέρα δεν πιστεύω να πειράζει έτσι δεν είναι;

Είναι χαζή μάλλον η ερώτηση μου αλλά δεν έπαιρνα ποτέ χάπια στην ζωή μου..δεν χρειάστηκε ποτέ και τωρα το σκέφτομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Χρυσούλαα!! 
 

Πώς είσαι σήμερα;; Εσείς κορίτσια;

Αχ αυτό προσπαθώ κι εγώ να σκεφτώ Χρυσούλα και να πάρω κουράγιο, τη μέρα που θα έχει τελειώσει όλο αυτό, και θα ξυπνήσω πάλι με όρεξη, θα πιω καφέ, θα φάω κάτι, θα μπορώ να πάω μια βόλτα..δε ξέρεις πώς το περιμένω🙏😍

Ξέρεις τι μάλλον ήσουν από τις "τυχερές" που το πέρασε πιο ήρεμα γι’αυτό το λες…εγώ και πέρσι και φέτος, από τους εμετούς είμαι πολύ χάλια, κι εγώ δούλευα πέρσι αλλά ήμουν ετοιμόρροπη, στη δουλειά πήγαινα και ήμουν όλη μέρα στην τουαλέτα να κάνω εμετούς, δεν άντεχα καθόλου όρθια ούτε είχα κουράγια και όρεξη για τίποτα…αυτό το να κάνεις συνέχεια εμετό και να μην τρως τίποτα σε καταβάλει πολύ και σωματικά και ψυχικά..ήμουν και είμαι σαν το ζόμπι, χωρίς ενέργεια, σαν άρρωστη, έχω χάσει τον εαυτό μου..συν τις υπνηλίες, τους πονοκέφαλους και την ατονία..Και επειδή πέρσι σου λέω είχα όρεξη μη φανταστείς ότι έτρωγα κι έπινα πολύ, απλά εννοώ ότι λιγουρευόμουν πράγματα, που ήξερα αν τα φάω θα τα βγάλω, οπότε πάλευα μέσα μου ότι θέλω αλλά δεν πρέπει, και κάποιες φορές έλεγα θα φάω κι ας τα βγάλω..και τα έβγαζα εννοείται και ήμουν χάλια μετά αλλά έστω το ευχαριστιόμουν εκείνη τη στιγμή..αυτό εννοώ είχα όρεξη, όχι ότι έτρωγα..ενώ φέτος δεν έχω καν τέτοιες λιγούρες, απλά ό,τι βλέπω ακόμη και η φρυγανιά και το νερό με ανακατεύουν..σπάνια να θελήσω κάτι..συν ότι έχω πάρα πολλές ζαλάδες..ό,τι κάνω γενικά το κάνω με δυσκολία..ακόμη και το να σηκωθώ το πρωί να φτιάξω πρωινό του μπέμπη..μου φαίνεται βουνό ζορίζομαι πάρα πολύ..μόνο στο κρεβάτι δεν ανακατεύομαι τόσο, αλλά δυστυχώς δε γίνεται να είμαι όλη μέρα ξάπλα..και στο κρεβάτι ακόμη κάνω εμετούς καμια φορά..μέχρι που σκέφτηκα να πάω το μωρό σε παιδικό,αν και δεν ήθελα φέτος, μόνο και μόνο επειδή δεν είμαι σε θέση να φροντίσω ούτε τον εαυτό μου..δε ξέρω…αυτή την όρεξη και τα κουράγια πάντως δεν τα είχα σε καμία εγκυμοσύνη…και το ζηλεύω πάρα πολύ!! 

Προσπαθώ να σκεφτώ θετικά, ότι τουλάχιστον δεν έχω κάποιο πρόβλημα ιατρικό στην εγκυμοσύνη χτύπα ξύλο, και απλά ταλαιπωρούμαι, αλλά και τόση ταλαιπωρία 9 μήνες ασταμάτητα δεν είναι εύκολο🥲

Φαντάσου αυτός ήταν ένας λόγος που δεν ήθελα να ξαναμείνω έγκυος(ο άλλος ήταν ο πόνος της γέννας)😬 αλλά εντάξει για χάρη του μωρού μου για να του χαρίσω αδερφάκι είπα θα το ξαναπεράσω…💞και ήθελα και 3 παιδιά παλιά τρομάρα μου🤣

Κοριτσάκι είμαι και εγώ από τις παθουσες. Τώρα που είμαι στην 16η μπορώ να σου πω ότι ηρέμησα. Πήγα από 54-46 κιλά. Απορρυθμιστηκε ο θυρεοειδής μου, μου βρήκαν ζάχαρο και είμαι με διατροφή, και το αποκορύφωμα έχω κάνει και περίδεση και περνάω παααααρα πολλές ώρες στο κρεβάτι. Το παιδί μου εγώ το έστειλα σχολείο από 15 μηνών. Ήταν το καλύτερο δώρο που της έκανα. Φέτος 3.5 σχεδόν χρονών πια, είναι η τρίτη της χρόνια στο σχολείο. Περνάει φανταστικά, κάθε πρωί ξυπνάει με όρεξη να πάει να παίξει με την δασκάλα και τους φίλους της, η όρεξη της είναι διαφορετική και το πόσα μαθαίνει δεν σου περιγράφω.  Στη θέση σου θα το έγραφα το παιδάκι να ξεκουραστείς και εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα σχεδόν!..Εμεις είμαστε καλά!Έχω τις ναυτίες μου κ τους εμετούς μου αλλά προσπαθώ να την παλέψω!Κουράγιο σε όλες που έχουν ακόμα τέτοια συμπτώματα!

Τώρα συνειδητοποιήσα ότι ξέχασα να πάρω το φυλικο για σήμερα!Δεν το έχω ξαναξεχασει και το κατάλαβα αφου έφαγα πρωινό...μια μέρα δεν πιστεύω να πειράζει έτσι δεν είναι;

Είναι χαζή μάλλον η ερώτηση μου αλλά δεν έπαιρνα ποτέ χάπια στην ζωή μου..δεν χρειάστηκε ποτέ και τωρα το σκέφτομαι 

Όχι καλέ τι να πειράζει; Εγώ έχω να πάρω χάπια με όλα αυτά που μας έτυχαν εδώ και 3 εβδομάδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Άντε να δεις το κοριτσάκι σου έφτασε η ώρα πες μας τ νέα σου 💜💜💜💜💜

συγγνώμη κοπέλα μου επειδή δν θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει έχεις κ άλλο παιδάκι ; Νομίζω είναι το πρώτο σου σωστά; 
ειδατε κάτι κ πάτε για καισαρική ; 

Καλησπερα ❤️ Οχι ειναι το πρωτο μας παιδακι🥰 Εχω περασει με την υγεια μου κατι στο στομαχι και δεν αντέχω την πιεση. Το μοναδικο εξτρα που χρειάστηκα στην εγκυμοσύνη εως τωρα ειναι Σαλοσπίρ 160… Σημερα θα ξερω περισσότερα αλλα νομιζω στη β επιπέδου θα ειναι πιο ξεκαθαρα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες εσείς έχετε καθόλου πόνους; Ειμαι 17*5 βδομάδες. Απο την αρχη της εγκυμοσύνης το εχω αυτο. Αν μεινω ορθια πανω απο ενα τεταρτο με πιανει πονος στη μήτρα και στη μεση🤷‍♀️ Ο γιατρος μου λεει πως δεν εχει δει τιποτα μεσα στο μωρο και πως ολα καλα, το ιδιο μου ειπε και αυτος που μου εκανε την αυχενική… οποτε μεχρι τωρα την εγκυμοσύνη την βγαζω σπιτι καθισμένη και ξαπλωμένη 🤪 και ειμαι μια χαρα. Θα μαγειρέψω αλλα ως εκει, ολα τα αλλα τα κανει ο αντρας μου🤷‍♀️🤪🥰 Σας θαυμάζω εσας που εργάζεστε και που εχετε και αλλο παιδακι !!! Εσεις πως ειστε με την εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Monica 92 είπε:

Όχι καλέ τι να πειράζει; Εγώ έχω να πάρω χάπια με όλα αυτά που μας έτυχαν εδώ και 3 εβδομάδες..

Ξέρω εγω...τα φοβάμαι αυτά...είμαι λίγο κουλή με τα χάπια και αυτά!...θα πάρω αν μου πει ο γιατρός αλλά γενικά τα αποφεύγω!Το χαμομήλι είναι το φάρμακο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Μανούλες εσείς έχετε καθόλου πόνους; Ειμαι 17*5 βδομάδες. Απο την αρχη της εγκυμοσύνης το εχω αυτο. Αν μεινω ορθια πανω απο ενα τεταρτο με πιανει πονος στη μήτρα και στη μεση🤷‍♀️ Ο γιατρος μου λεει πως δεν εχει δει τιποτα μεσα στο μωρο και πως ολα καλα, το ιδιο μου ειπε και αυτος που μου εκανε την αυχενική… οποτε μεχρι τωρα την εγκυμοσύνη την βγαζω σπιτι καθισμένη και ξαπλωμένη 🤪 και ειμαι μια χαρα. Θα μαγειρέψω αλλα ως εκει, ολα τα αλλα τα κανει ο αντρας μου🤷‍♀️🤪🥰 Σας θαυμάζω εσας που εργάζεστε και που εχετε και αλλο παιδακι !!! Εσεις πως ειστε με την εγκυμοσύνη;

Κ εμένα με πιάνουν κάποιοι πόνοι!Είμαι στην 10η εβδομάδα αλλά το θεώρησα φυσιολογικό αφού όλα συμβαίνουν εκεί 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Monica 92 είπε:

Κοριτσάκι είμαι και εγώ από τις παθουσες. Τώρα που είμαι στην 16η μπορώ να σου πω ότι ηρέμησα. Πήγα από 54-46 κιλά. Απορρυθμιστηκε ο θυρεοειδής μου, μου βρήκαν ζάχαρο και είμαι με διατροφή, και το αποκορύφωμα έχω κάνει και περίδεση και περνάω παααααρα πολλές ώρες στο κρεβάτι. Το παιδί μου εγώ το έστειλα σχολείο από 15 μηνών. Ήταν το καλύτερο δώρο που της έκανα. Φέτος 3.5 σχεδόν χρονών πια, είναι η τρίτη της χρόνια στο σχολείο. Περνάει φανταστικά, κάθε πρωί ξυπνάει με όρεξη να πάει να παίξει με την δασκάλα και τους φίλους της, η όρεξη της είναι διαφορετική και το πόσα μαθαίνει δεν σου περιγράφω.  Στη θέση σου θα το έγραφα το παιδάκι να ξεκουραστείς και εσύ.

Καλημέρα αγάπη!! Ξέρω έχεις περάσει διάφορα εσύ..ελπίζω τώρα να’σαι καλύτερα!! Θυροειδή έπαθα κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη, μετά τη γέννα μου γύρισε σε υπερθυροειδή, και τώρα που ξανάμεινα έγκυος ευτυχώς δε μου έχει εμφανιστεί κάτι μέχρι στιγμής…επίσης στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα το αντίθετο από σένα με το ζάχαρο, δηλαδή είχα πάαρα πολύ χαμηλό ζάχαρο, είχα πάθει υπογλυκαιμία δηλαδή, και είχα πολλές ζαλάδες και απώλεια αισθήσεων, μέχρι που το ανακαλύψαμε στην καμπύλη ζαχάρου και μου έκοψαν τελείως τα γλυκά(γιατί μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι φαίνεται σα να μην παίρνω καθόλου τη ζάχαρη εγώ, οπότε μπορεί να την παίρνει όλη το μωρό)..τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη φοβάμαι μην το ξαναπάθω, αλλά βλέπουμε..! Πώς είσαι εσύ τώρα; Με την περίδεση όλα καλά; Πονάς;

Τώρα για τον παιδικό, εγώ φοβόμουν λίγο γιατί είναι μικρός ακόμα, και θα προτιμούσα να μιλάει κανονικά όταν πάει για να μπορεί να μου λέει τι συμβαίνει στο σταθμό κλπ…επίσης τόσο μικρά έχω διαβάσει από ψυχολόγους ότι δε χρειάζεται να πηγαίνουν παιδικό, χρειάζονται τους γονείς τους περισσότερο..επίσης τώρα μου έχει δημιουργηθεί και ο άλλος φόβος, μήπως κολλήσει κορονοιό ή τπτ τέτοιο χτύπα ξυπλο και μου το φέρει, γιατί δεν έχω κάνει το εμβόλιο..αλλά βασικά αυτό που φοβάμαι είναι πώς θα του φέρονται, έχω ακούσει πάρα πολλά για τους παιδικούς, και πιστεύω πρέπει να’σαι τυχερός για να βρεις ένα καλό περιβάλλον…εσύ είσαι υπέρ δηλαδή; Λες να τον στείλω; Κι εγώ αυτό σκέφτομαι ότι θα έχω κι εγώ λίγο χρόνο να ξεκουράζομαι, κι αυτός θα περνάει καλύτερα και θα παίζει με τα άλλα παιδάκια..είναι και κοινωνικός γενικά και σκέφτομαι θα του αρέσει..έχω ακούσει και αυτό που λες ότι μαθαίνουν και πράγματα και παίρνουν και παράδειγμα από τα άλλα παιδάκια για πολλά πράγματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Ξέρω εγω...τα φοβάμαι αυτά...είμαι λίγο κουλή με τα χάπια και αυτά!...θα πάρω αν μου πει ο γιατρός αλλά γενικά τα αποφεύγω!Το χαμομήλι είναι το φάρμακο μου!

Χαχαχα κι εγώ αγαπη δεν είμαι των χαπιών, σπάνια έπαιρνα, αλλά δεν πειράζει και να το ξεχάσεις μια μέρα σιγά😄 κι εγώ έχει τύχει να μην το πάρω..ευτυχώς τώρα πέρασα το πρώτο τρίμηνο οπότε μου σταμάτησε ο γιατρός το φυλλικό! Έχω πολυβιταμίνες και βιτ d βέβαια να παίρνω, αλλά δεν τα έχω ξεκινήσει μέχρι στιγμής🤣 Βασικά γιατί μου έχουν πει να τα παίρνω με το κυρίως γεύμα, κι εγώ δε μπορώ να φάω σχεδόν τπτ, οπότε δε ξέρω πότε να τα παίρνω🤷‍♀️

Τι κάνεις εσύ;; Πώς είσαι; Τα μωράκια όλα καλά;👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα σχεδόν!..Εμεις είμαστε καλά!Έχω τις ναυτίες μου κ τους εμετούς μου αλλά προσπαθώ να την παλέψω!Κουράγιο σε όλες που έχουν ακόμα τέτοια συμπτώματα!

Τώρα συνειδητοποιήσα ότι ξέχασα να πάρω το φυλικο για σήμερα!Δεν το έχω ξαναξεχασει και το κατάλαβα αφου έφαγα πρωινό...μια μέρα δεν πιστεύω να πειράζει έτσι δεν είναι;

Είναι χαζή μάλλον η ερώτηση μου αλλά δεν έπαιρνα ποτέ χάπια στην ζωή μου..δεν χρειάστηκε ποτέ και τωρα το σκέφτομαι 

Εννοείται ότι δεν πειράζει, αλλά επίσης μπορείς να το πάρεις και μέσα στην μέρα! Απλά περίμενε 2-3 ώρες μετά το γεύμα να είναι λίγο άδειο το στομάχι σου, γιατί έτσι κάνει καλύτερη απορρόφηση ( για αυτό το συστήνουν το πρωί ). 

Σε σκεφτόμουν τρίδυμομανούλα! Πηγές ξανά στο γιατρό, πως προχωράνε τα μωράκια σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

Μανούλες εσείς έχετε καθόλου πόνους; Ειμαι 17*5 βδομάδες. Απο την αρχη της εγκυμοσύνης το εχω αυτο. Αν μεινω ορθια πανω απο ενα τεταρτο με πιανει πονος στη μήτρα και στη μεση🤷‍♀️ Ο γιατρος μου λεει πως δεν εχει δει τιποτα μεσα στο μωρο και πως ολα καλα, το ιδιο μου ειπε και αυτος που μου εκανε την αυχενική… οποτε μεχρι τωρα την εγκυμοσύνη την βγαζω σπιτι καθισμένη και ξαπλωμένη 🤪 και ειμαι μια χαρα. Θα μαγειρέψω αλλα ως εκει, ολα τα αλλα τα κανει ο αντρας μου🤷‍♀️🤪🥰 Σας θαυμάζω εσας που εργάζεστε και που εχετε και αλλο παιδακι !!! Εσεις πως ειστε με την εγκυμοσύνη;

Αφού σήμερα έχεις το ραντεβού σου ρωτά καλύτερα κ τον γιατρό μήπως μπορέσει να σου δώσει καμία συμβούλη για τα πονακια σου! Εγώ νομίζω ότι είναι φυσιολογικό. Δεν έχω ακριβώς το ίδιο αλλά είχα σουβλιες και μικρές κράμπες δεξιά και αριστερά, ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα μας!

Είμαστε πολύ κοντά εγώ. Είμαι 18weeks&3 σήμερα! Περιμένω την β επιπέδου στην 21η εβδομάδα, δηλαδή τότε θα χουμε περάσει τα μισα💃💃💃!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα κι εγώ αγαπη δεν είμαι των χαπιών, σπάνια έπαιρνα, αλλά δεν πειράζει και να το ξεχάσεις μια μέρα σιγά😄 κι εγώ έχει τύχει να μην το πάρω..ευτυχώς τώρα πέρασα το πρώτο τρίμηνο οπότε μου σταμάτησε ο γιατρός το φυλλικό! Έχω πολυβιταμίνες και βιτ d βέβαια να παίρνω, αλλά δεν τα έχω ξεκινήσει μέχρι στιγμής🤣 Βασικά γιατί μου έχουν πει να τα παίρνω με το κυρίως γεύμα, κι εγώ δε μπορώ να φάω σχεδόν τπτ, οπότε δε ξέρω πότε να τα παίρνω🤷‍♀️

Τι κάνεις εσύ;; Πώς είσαι; Τα μωράκια όλα καλά;👶👶👶

Ναι σε καταλαβαίνω! Το παθαίνω με το σίδηρο..Με το που το έπαιρνα έκανα εμετό κ δεν γινόταν απορρόφηση..το σταμάτησα τώρα 2 μέρες κ ειμαι άλλος άνθρωπος..θα πάω αύριο στον γιατρό και θα του πω να μ το αλλάξει!

Γιατί δεν δοκιμάζεις αντιεμετικα;...Έχω διαβάσει το πρόβλημα σου με τους εμετούς αλλα είναι πραγματικό πρόβλημα!Εμένα μου τα έγραψε να τα πάρω και τα έπαιρνα όσο πήγαινα δουλειά..ίσως σε βοηθήσουν..εγώ αυτά που έχω είναι μικρούλια και δεν έχουν γεύση ούτε καταλαβαίνεις ότι παίρνεις χάπι!

Είμαστε μια χαρά νομίζω!Την Δευτέρα έχουμε την αυχενική μας και βλέπουμε!βάζουμε τους στόχους μας ανά 2βδομαδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Εννοείται ότι δεν πειράζει, αλλά επίσης μπορείς να το πάρεις και μέσα στην μέρα! Απλά περίμενε 2-3 ώρες μετά το γεύμα να είναι λίγο άδειο το στομάχι σου, γιατί έτσι κάνει καλύτερη απορρόφηση ( για αυτό το συστήνουν το πρωί ). 

Σε σκεφτόμουν τρίδυμομανούλα! Πηγές ξανά στο γιατρό, πως προχωράνε τα μωράκια σου;

Α κατάλαβα!Ισως το πάρω μέρα το μεσημεριανό!αύριο έχουμε ραντεβού με τον γιατρό και την Δευτέρα έχουμε την αυχενική!..νομίζω όλα πάνε καλά! Προς το παρόν κάνουνε τα όνειρα μας!Εσύ όλα καλά έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Α κατάλαβα!Ισως το πάρω μέρα το μεσημεριανό!αύριο έχουμε ραντεβού με τον γιατρό και την Δευτέρα έχουμε την αυχενική!..νομίζω όλα πάνε καλά! Προς το παρόν κάνουνε τα όνειρα μας!Εσύ όλα καλά έτσι;

Ναι ευτυχώς όλα βαίνουν καλώς! Εγώ δεν έχω εμετούς, κορίτσια πραγματικά είστε ηρωίδες που αντέχεται! Αλλά γενικά το στομάχι μου δεν την παλεύει και πολύ, έχω ακόμα ανακατωσουρες και πολλές πολλές καούρες! Χτες πήρα πρώτη φορά malox ο γιατρός μου, μου το έγραψε και μου είπε πρέπει να παίρνω γιατί αλλιώς απ' την παλινδρόμηση μπορεί να μου κάνει οισοφαγίτιδα! Αλλά κάνω υπομονή, μικρά και συχνά γεύματα. Επίσης έχω βρει κάποιες τροφές που με ηρεμούν πχ ψωμί βρωμης με ταχίνι, η κλασική σούπα με ρυζακι. Ο γιατρός μου είπε ότι λογικά θα με πάει έτσι μέχρι το τέλος🤪. Αλλά όπως λέει και η @Princess28 αφού είμαστε υγιείς δεν μιλάω καθόλου! Κάθε μέρα μόνο αυτό παρακαλώ να είναι καλά το μωράκι μου και εγώ θα αντέξω.

Εννοείται να κάνετε τα όνειρα σας! Τριπλά κιόλας!!!! Όλα θα πάνε καλά σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια για την αυχενική σου♥️♥️♥️. Πλησιάζουν οι μέρες και θα δεις θα φύγει μεγάλο αγχος μετά από αυτήν την εξέταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κ εμένα με πιάνουν κάποιοι πόνοι!Είμαι στην 10η εβδομάδα αλλά το θεώρησα φυσιολογικό αφού όλα συμβαίνουν εκεί 😉

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

Μανούλες εσείς έχετε καθόλου πόνους; Ειμαι 17*5 βδομάδες. Απο την αρχη της εγκυμοσύνης το εχω αυτο. Αν μεινω ορθια πανω απο ενα τεταρτο με πιανει πονος στη μήτρα και στη μεση🤷‍♀️ Ο γιατρος μου λεει πως δεν εχει δει τιποτα μεσα στο μωρο και πως ολα καλα, το ιδιο μου ειπε και αυτος που μου εκανε την αυχενική… οποτε μεχρι τωρα την εγκυμοσύνη την βγαζω σπιτι καθισμένη και ξαπλωμένη 🤪 και ειμαι μια χαρα. Θα μαγειρέψω αλλα ως εκει, ολα τα αλλα τα κανει ο αντρας μου🤷‍♀️🤪🥰 Σας θαυμάζω εσας που εργάζεστε και που εχετε και αλλο παιδακι !!! Εσεις πως ειστε με την εγκυμοσύνη;

Καλησπέρα, πονάκια σαν τραβήγματα εχω και εγώ από την αρχή και 1-2 φορές πόνο σαν περιόδου αλλά είναι  φυσιολογικά και όλα πάνε καλά μέχρι τώρα. Είμαι στη 13η εβδομάδα, έχουν κάπως μειωθεί αλλά δεν έχουν σταματήσει τελείως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Ναι σε καταλαβαίνω! Το παθαίνω με το σίδηρο..Με το που το έπαιρνα έκανα εμετό κ δεν γινόταν απορρόφηση..το σταμάτησα τώρα 2 μέρες κ ειμαι άλλος άνθρωπος..θα πάω αύριο στον γιατρό και θα του πω να μ το αλλάξει!

Γιατί δεν δοκιμάζεις αντιεμετικα;...Έχω διαβάσει το πρόβλημα σου με τους εμετούς αλλα είναι πραγματικό πρόβλημα!Εμένα μου τα έγραψε να τα πάρω και τα έπαιρνα όσο πήγαινα δουλειά..ίσως σε βοηθήσουν..εγώ αυτά που έχω είναι μικρούλια και δεν έχουν γεύση ούτε καταλαβαίνεις ότι παίρνεις χάπι!

Είμαστε μια χαρά νομίζω!Την Δευτέρα έχουμε την αυχενική μας και βλέπουμε!βάζουμε τους στόχους μας ανά 2βδομαδο!

Αχ σε ευχαριστώ αγάπη!! Μπορείς να μου πεις ποιο χάπι έπαιρνες;; Να ρωτήσω τη γιατρό μου αν είναι να το δοκιμάσω!!

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει 2 αλλά δεν κάνουν τπτ..ένα φυτικό με τζιντζερ, και το primperan σε σιρόπι..μου είπε η μαία να πάρω το primperan σε υπόθετο μήπως με πιάσει γιατί κάνει καλύτερη δουλειά υποτίθεται, αλλά έχει έλλειψη και δεν το βρίσκω πουθενά ρε γαμώτο

Με το καλό η αυχενική σας, να χαρείς τα μωράκια σου και καλά αποτελέσματα εύχομαι!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...