Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

ειλικρινα οπως το ειπς ναντινακι μου!!! ποσο δυνατα ειναι!! ειναι απιστευτο το θαυμα που γινεται σε ολες μας!!! οταν πηγα στους γυναικολογους και το ειδα στον υπερηχο να κανει τουμπες μονο τοτε ηρεμησα!!!! λεω ενταξει δεν πειραζει που ταλαιπωρουμαι αρκει που ειναι καλα!!!

εσυ εισαι καλα κοπελα μου;;

Ναι μια χαρά! Ταλαιπωρούμε ακόμα με το στομάχι μου ( φούσκωμα και καούρες ακόμα και αν φάω ένα γιαουρτακι)αλλά δεν με νοιάζει αρκεί να είναι καλά το μωράκι μου! Αύριο μπαίνω στην 18η εβδομάδα! Απλά οι υπέρηχοι έχουν γίνει τώρα ένας το μήνα και μου φαίνεται απίστευτα μακρινό το πότε θα το ξαναδώ... Ο επόμενος είναι η β επιπέδου στην 21η εβδομάδα! Περιμένω με ανυπομονησία να νιώσω αυτό το φτερούγισμα που όλοι περιγράφουν σαν την πρώτη φορά που κάνει αισθητή την παρουσία του το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Άσε με σου λέω. Είμαι και από περίδεση και προχθές μετά από πρωινό εμετό, έβαλα το utrogestan μου και είχε "κατέβει" από την πίεση το ράμμα. Δηλαδή τρέμει η ψυχή μου. Όλη μέρα στο κρεβάτι και τρέμω.

Μονικα εύχομαι να περάσει γρήγορα να ηρεμήσεις γιατί λογικό κ μ την περιδεση να αγχώνεσαι!

μηπως να έλεγες στην περίπτωση σου τον/την γιατρό σου αν ξέρει κάτι που μπορείς να παίρνεις κ να σε βοηθήσει ; Έστω όχι κάθε μέρα αλλά τακτά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!!! ευχομαι ολες να ειστε καλα!!!! δεν προλαβα να διαβασω τα μηνυματα ολων σας!!! ειδα οτι η @Princess28 εκανε αυχενικουλα!!! τωρα θα μπω να τα διαβασω ολα αναλυτικα να δω μην εχασα καμιας κοπελας τα νεα μωρε!!!! μπραβο πρινσεσουλα μας!!! δεν πειραζει θα δειτε μετα τι ειναι!!!! αρκει που ειναι καλα!!! ολα καλα να ειναι ευχομαι!!

εγω ειχα μια περιπετεια...νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο τη δευτερα και καθισα μεχρι και τεταρτη...πηγα με εμετους στομαχοπονους και κολικους εντερου...πολυ χαλια...δεν καταλαβαμε τελικα αν ηταν απο την εγκυμοσυνη αλλα οι πονοι που εζησα δε νομιζω να ηταν απο εγκυμοσυνη ...δεν ηταν ναυτιες δηλαδη και εμετοι!!!μαλλον ηταν να γινει...τωρα αναρρωνω με ελαφριες σουπες γιατι το στομαχι δεν ειναι καλα!!!

ας παω και στα καλα ομως γιατι θα σας εριξα πολυ ηδη χαχαχαχχ
την τριτη ειχα αυχενικη την οποια εχασα!!!!με επιασε ενας καημος αλλα ευτυχως βρηκαμε ραντεβου σημερα!!! και ειδαμε ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!! που μαλλον ειναι τσουπακι!!!! το κοριτσακι μας!!δε φαινοταν τελειως αλλα εκει εκλινε ο γιατρος!!!!  μας ειπε θα φανει με τον καιρο πιο καλα!!
ολα καλα και περιμενουμε την αιματολογικη να το επιβεβαιωσει φουλ αλλα ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι πολυ καλα μεχρι στιγμης!! αχ αυτα τα νεα μου...
παω να σας διαβασω μην εχασα κατι σημαντικο!!

σορρυ για το μακροσκελες κειμενο!!!!

Διονη μου σε σκεφτόμουν τόσο πολύ λέω για να μην έγραψε μάλλον κάτι της έτυχε δν γίνεται! Έμπαινα να δω μήπως έχεις γράψει 
 

χαίρομαι που όλα είναι καλά αλήθεια 

Καλή ανάρρωση περαστικά είναι ευτυχώς! ❤️
 

τωρα για την αυχενικη τι να πω ;;; Πολύ ευχάριστα νέα μας εχεισ 
μ να βγουνε κ οι αιματολογικές να ηρεμήσεις από όλα! 
Με το καλό το (μάλλον κ στο εύχομαι) κοριτσάκι σας 💜💜💜💜💜💜

σου είπε πητ; Θέλεις να την αλλάξω; Να βάλω κ κοριτσάκι κ βλέπουμε; Ότι θες εσυ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

αχ μια διδυμομανουλα!!! τι καλα!!! ολα να πανε τελεια κοριτσι μου να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη !! κι εγω με εξωσωματικη εμεινα εγκυος!!!!
 

κοριτσι μου αχ τι να σου πω!!! εχεις τα δικια σου να αγχωνεσαι !! ομως ολα ειναι πιθανοτητες!! κανε οσες εξετασεις ακομα μπορεις αλλα εχε πιστη στο μωρακι σου κι ολα πιστευω θα πανε καλα!!!!💓

Αχ σε ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️❤️❤️περαστικά σου με το καλό το τσουπακι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

ειλικρινα οπως το ειπς ναντινακι μου!!! ποσο δυνατα ειναι!! ειναι απιστευτο το θαυμα που γινεται σε ολες μας!!! οταν πηγα στους γυναικολογους και το ειδα στον υπερηχο να κανει τουμπες μονο τοτε ηρεμησα!!!! λεω ενταξει δεν πειραζει που ταλαιπωρουμαι αρκει που ειναι καλα!!!

εσυ εισαι καλα κοπελα μου;;

Περαστικά σου!! 

Τόσο ωραία νέα που το μωράκι σου είναι καλά!! Μπράβο μπράβο! Σίγουρα μπορείς να χαλαρώσεις τώρα που το σιγουρεψατε☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Διονη μου σε σκεφτόμουν τόσο πολύ λέω για να μην έγραψε μάλλον κάτι της έτυχε δν γίνεται! Έμπαινα να δω μήπως έχεις γράψει 
 

χαίρομαι που όλα είναι καλά αλήθεια 

Καλή ανάρρωση περαστικά είναι ευτυχώς! ❤️
 

τωρα για την αυχενικη τι να πω ;;; Πολύ ευχάριστα νέα μας εχεισ 
μ να βγουνε κ οι αιματολογικές να ηρεμήσεις από όλα! 
Με το καλό το (μάλλον κ στο εύχομαι) κοριτσάκι σας 💜💜💜💜💜💜

σου είπε πητ; Θέλεις να την αλλάξω; Να βάλω κ κοριτσάκι κ βλέπουμε; Ότι θες εσυ ❤️❤️❤️

Αχ χρυσακο μου σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου!!!!!!! Εντάξει πέρασε.. μονο σούπες τώρα για να ηρεμήσει τελείως το στομάχι.....

Ναι λίγο την αιματολογική θέλω κι εγώ να ξεδιαλύνει το τοπίο αλλά η πρώτη εικόνα ήταν καλή!!!

Λοιπόν όσο για την ΠΗΤ  δεν τον ρώτησα επειδή το ξεχάσα αλλά επάνω στα χαρτιά μου ήταν γραμμένη η Πητ 3/4 όπως προβλεπόταν από πριν...Άρα κι αυτός θα το μέτρησε έτσι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Περαστικά σου!! 

Τόσο ωραία νέα που το μωράκι σου είναι καλά!! Μπράβο μπράβο! Σίγουρα μπορείς να χαλαρώσεις τώρα που το σιγουρεψατε☺️

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου....ναι είμαι πιο χαλαρή και πιο ήρεμη...μόνο κι η αιματολογική να βγει ...αλλά τα δείγματα είναι πολύ καλά!!! 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Ναι μια χαρά! Ταλαιπωρούμε ακόμα με το στομάχι μου ( φούσκωμα και καούρες ακόμα και αν φάω ένα γιαουρτακι)αλλά δεν με νοιάζει αρκεί να είναι καλά το μωράκι μου! Αύριο μπαίνω στην 18η εβδομάδα! Απλά οι υπέρηχοι έχουν γίνει τώρα ένας το μήνα και μου φαίνεται απίστευτα μακρινό το πότε θα το ξαναδώ... Ο επόμενος είναι η β επιπέδου στην 21η εβδομάδα! Περιμένω με ανυπομονησία να νιώσω αυτό το φτερούγισμα που όλοι περιγράφουν σαν την πρώτη φορά που κάνει αισθητή την παρουσία του το μωράκι!

Αααχ ναντινακι πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός βρε κορίτσι μου.... Πραγματικά δεν το πιστεύω...ποτέ το μαθαίνεις ποτέ φτάνεις στην αυχενική....ποτέ β επιπέδου ε;;;

Σε καταλαβαίνω έχεις δίκιο....εμένα βέβαια από τον προηγούμενο μήνα με είχε ξεκινήσει μια φορά το μήνα....αλλά τώρα έπεσε και η αυχενική και πήρα τη δόση μου χαχαχαχ αλλά ανά μήνα το πάμε....

Αν νιώσεις το φτερουγισματακι μετά θα νιώθεις πιο καλά πιστεύω !!!! Θα το νιώθεις να κουνιέται και θα ηρεμείς....! Περιμένω να μας πεις αν το νιώσεις....κάτσε με αυτοσυγκέντρωση στον καναπέ και χάιδεψε κοιλίτσα!!!

Πφφ για το φούσκωμα και τις καούρες αχ τι να σου πω...ακόμα να φύγουν τα άτιμα....μπαίνεις στην 18η τι ταλαιπωρία κι αυτή μωρέ.... Υπομονή! Θέλει να σε ταλαιπωρήσει... 😂💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Μονικα εύχομαι να περάσει γρήγορα να ηρεμήσεις γιατί λογικό κ μ την περιδεση να αγχώνεσαι!

μηπως να έλεγες στην περίπτωση σου τον/την γιατρό σου αν ξέρει κάτι που μπορείς να παίρνεις κ να σε βοηθήσει ; Έστω όχι κάθε μέρα αλλά τακτά; 

Ευχαριστώ πολύ ρε Χρύσα μου. Είναι πολύ περίπλοκο και σπάνιο αυτό που μου συνέβη. Έφτασα από 54κιλά, 46 κιλά λόγω του ότι λόγω χοριακης απορρυθμιστηκε ο θυρεοειδής μου. Έχω πάθει υπερθυρεοειδισμό. Τώρα με παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος. Αυτό και η περίδεση και η απώλεια τόσων κιλών και η ατονία μου με έχουν ρίξει στα πατώματα. Οι εμετοί που κάνω πλέον δεν είναι από ναυτία αλλά επειδή μου πέφτει η πίεση. Μια περιπέτεια σου λέω. Ωστόσο μου είπε αν με ξανά πιάσουν πολλοί εμετοί, να πάρω ένα χάπι, αλλά αν μπορώ να το αποφύγω θα είναι το καλύτερο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα για πες μας το απόλαυσες ; Σου έδωσε πητ; Η πρόβλεψη φύλου για να σε βάλω στο πινακακι! 
 

ευχομαι όλα να κυλήσουν έτσι ομαλά κ για σένα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

30-03 μ δίνει ημερομηνία αν ο εμένα μ έβγαζε 4 μέρες μετά ένα πρόγραμμα στο κιν. Μάλλον κορίτσακι μας είπε. Περιμένω με πολύ άγχος κ την αιματολογική τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, ελπίζω ότι είστε όλες καλά... ❤️ Eκανα και εγώ επιτέλους την αυχενική χθές βράδυ, ήταν όλες οι μετρήσεις πολύ καλές και περιμένω μόνο και τα αιματολογικά. Απίστευτη εμπειρία!!! όπως ακριβώς το περιγράφατε οι κοπέλες που έχετε κάνει. Πραγματικά νομίζω ότι σε μια στιγμή μου ε΄φυγε όλο το άγχος και οι κακές σκέψεις που είχα τον τελευταίο καιρό, μακάρι έτσι απολαυστικό να είναι για όλες μας όλο αυτό το μαγικό ταξίδι της εγκυμοσύνης. Το μωράκι είναι μάλλον κοριτσάκι και χάρηκα πολύ για αυτό αλλά θα μάθουμε σίγουρα το επόμενο διάστημα, μια  φορά πουλάκι δεν είδε.... 🤣 Όπως και να έχει όμως γερό να ναι και ότι να ναι. Και τέλος αν κατάλαβα καλά μου έδωσε νεα ΠΗΤ βάση της αυχενικής 01/04/2022 αλλά θα τον ξαναρωτήσω την άλλη εβδομάδα που θα πάω. Αυτά τα νέα μου... Εύχομαι και στα κορίτσια που θα κάνουν τις επόμενες μέρες με το καλό και να έχουν την ίδια απολαυστική εμπειρία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχ χρυσακο μου σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου!!!!!!! Εντάξει πέρασε.. μονο σούπες τώρα για να ηρεμήσει τελείως το στομάχι.....

Ναι λίγο την αιματολογική θέλω κι εγώ να ξεδιαλύνει το τοπίο αλλά η πρώτη εικόνα ήταν καλή!!!

Λοιπόν όσο για την ΠΗΤ  δεν τον ρώτησα επειδή το ξεχάσα αλλά επάνω στα χαρτιά μου ήταν γραμμένη η Πητ 3/4 όπως προβλεπόταν από πριν...Άρα κι αυτός θα το μέτρησε έτσι;;; 

Είσαι καλύτερα Διονη μου; Επανηλθες ;;;; 
 

κοιτα συνήθως πάνω πάνω στα χαρτιά της αυχενικής γράφει ημερολογιακή πητ κ υπερηχογραφικη αυτήν που πρέπει να έχεις εσυ ως πητ είναι την υπερηχογραφικη ❤️
(η ημερολογιακή είναι με βάση την τελευταία περίοδο ενώ η υπερηχογραφικη είναι η ακριβής με βάση τις μετρήσεις άρα κ το ποτε έγινε η σύλληψη) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ ρε Χρύσα μου. Είναι πολύ περίπλοκο και σπάνιο αυτό που μου συνέβη. Έφτασα από 54κιλά, 46 κιλά λόγω του ότι λόγω χοριακης απορρυθμιστηκε ο θυρεοειδής μου. Έχω πάθει υπερθυρεοειδισμό. Τώρα με παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος. Αυτό και η περίδεση και η απώλεια τόσων κιλών και η ατονία μου με έχουν ρίξει στα πατώματα. Οι εμετοί που κάνω πλέον δεν είναι από ναυτία αλλά επειδή μου πέφτει η πίεση. Μια περιπέτεια σου λέω. Ωστόσο μου είπε αν με ξανά πιάσουν πολλοί εμετοί, να πάρω ένα χάπι, αλλά αν μπορώ να το αποφύγω θα είναι το καλύτερο. 

 

Πραγματικά σου πέσανε πολλά μαζεμένα αλήθεια! Κ είναι λογικό να πέφτεις κ ψυχολογικά κ σωματικά! 
 

καποια διατροφή κάτι να σε βοηθήσει βρε κοπέλα μου αλήθεια να πάρεις λίγο τ πάνω σου ❤️ Χρειάστηκε κ εγώ να πάρω χάπια τώρα που είχα γαστρεντερίτιδα γιατί μέσα σε 2 μέρες έχασα 3 κιλά ήμουν 46 πηγα 43 αλλά εντάξει τ πήρα πάλι πίσω 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

30-03 μ δίνει ημερομηνία αν ο εμένα μ έβγαζε 4 μέρες μετά ένα πρόγραμμα στο κιν. Μάλλον κορίτσακι μας είπε. Περιμένω με πολύ άγχος κ την αιματολογική τώρα. 

Ισχύει η ημερομηνία που σου δίνει ο υπέρηχος αυτή είναι η σωστή ❤️ Ωραία λοιπόν σε βάζω στο πινακακι ❤️💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, ελπίζω ότι είστε όλες καλά... ❤️ Eκανα και εγώ επιτέλους την αυχενική χθές βράδυ, ήταν όλες οι μετρήσεις πολύ καλές και περιμένω μόνο και τα αιματολογικά. Απίστευτη εμπειρία!!! όπως ακριβώς το περιγράφατε οι κοπέλες που έχετε κάνει. Πραγματικά νομίζω ότι σε μια στιγμή μου ε΄φυγε όλο το άγχος και οι κακές σκέψεις που είχα τον τελευταίο καιρό, μακάρι έτσι απολαυστικό να είναι για όλες μας όλο αυτό το μαγικό ταξίδι της εγκυμοσύνης. Το μωράκι είναι μάλλον κοριτσάκι και χάρηκα πολύ για αυτό αλλά θα μάθουμε σίγουρα το επόμενο διάστημα, μια  φορά πουλάκι δεν είδε.... 🤣 Όπως και να έχει όμως γερό να ναι και ότι να ναι. Και τέλος αν κατάλαβα καλά μου έδωσε νεα ΠΗΤ βάση της αυχενικής 01/04/2022 αλλά θα τον ξαναρωτήσω την άλλη εβδομάδα που θα πάω. Αυτά τα νέα μου... Εύχομαι και στα κορίτσια που θα κάνουν τις επόμενες μέρες με το καλό και να έχουν την ίδια απολαυστική εμπειρία!!!! 

Υπέροχα νέα κ από εσένα κοπέλα μου μέχρι τώρα μας έχουν πάει όλα καλα όλες οσες κάναμε αυχενικη  ❤️❤️❤️❤️ 
 

συνεχιζουμε έτσι δυναμικά! 
 

η πητ σου ναι είναι αυτή που γράφει το χαρτί με βάση τον υπέρηχο  θα το δω τώρα στο πινακακι θα βάλω κ κοριτσάκι κ αναμενουμε την επιβεβαίωση όπως όλες χαχα💜💜💜💜

 

να συνεχίσει έτσι όμορφα η εγκυμοσύνη σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  03/03 Κορίτσι👶💜

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     15/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03

@Αναστασία31 30/03 κορίτσι 👶💜

@Maria mariaa 31/03

@Princess28 01/04
@Διόνη       03/04 κορίτσι 👶💜

@Theodora12 01/04 κορίτσι 👶💜

@Riaa   06/04

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04
 

 

πείτε μου ότι αυτήν την φορά το έχω σωστά αγαπημένες μου!!!!!!!!😬☺️😂🤪😍 

ελπίζω να τ έχω καταγράψει σωστά κ να μην έχω σβήσει καμία κοπέλα 😬😌🤰 

Αλλιώς δεν κάνω 😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

 

 

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  03/03 Κορίτσι👶💜

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     15/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03

@Αναστασία31 30/03 κορίτσι 👶💜

@Maria mariaa 31/03

@Princess28 01/04
@Διόνη       03/04 κορίτσι 👶💜

@Theodora12 01/04 κορίτσι 👶💜

@Riaa   06/04

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04
 

 

πείτε μου ότι αυτήν την φορά το έχω σωστά αγαπημένες μου!!!!!!!!😬☺️😂🤪😍 

ελπίζω να τ έχω καταγράψει σωστά κ να μην έχω σβήσει καμία κοπέλα 😬😌🤰 

Αλλιώς δεν κάνω 😂😂😂😂😂

Καλησπέρα κορίτσια να μπω και εγώ στην ομαδα σας???αν και λίγο καθυστερημένα περιμένω το δεύτερο παιδακι μας το πρώτο αγοράκι....Λόγω δουλειάς σηκωνα πολλά βαρύ και μου ειχα τύχει αρκετές φορές να μ καθυστερεί η περίοδος μου αρκετά...πάω λοιπόν στο γιατρό σίγουρη πως έχω κάποιο θέμα...ωραία μου λέει θα γράψουμε εξετάσεις (εγώ του ειχα αποκλίση το ενδεχόμενο εγκυμοσυνης) λέω ας δούμε και για καμια κύστη ή καμια κυλη μου κανει υπερυχο και μου λέει εγώ δεν βλέπω καμια κύστη εγώ ένα μωράκι βλέπω..έπαθα ένα ψιλό σοκ στην αρχη θέλαμε δεύτερο παιδακι αλλα δεν το είχα στο μυαλό μ τόσο σύντομα....τώρα είμαι πολύ καλά το περιμένω πως και πως...σήμερα λοιπόν είμαι 13 εβδομαδων έχω κάνει και αυχενικη κοριτσάκι μας είπανε...πητ 31/3...Με το καλό τα μπεμπακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Πραγματικά σου πέσανε πολλά μαζεμένα αλήθεια! Κ είναι λογικό να πέφτεις κ ψυχολογικά κ σωματικά! 
 

καποια διατροφή κάτι να σε βοηθήσει βρε κοπέλα μου αλήθεια να πάρεις λίγο τ πάνω σου ❤️ Χρειάστηκε κ εγώ να πάρω χάπια τώρα που είχα γαστρεντερίτιδα γιατί μέσα σε 2 μέρες έχασα 3 κιλά ήμουν 46 πηγα 43 αλλά εντάξει τ πήρα πάλι πίσω 😂 

Πω πω δόλια μου. Ακολουθώ διατροφή πρωτεϊνική.. Τα μαρούλια μου έλειπαν αλλά τι να κάνεις;;;; Τα πάντα για τα νινιά μας😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2021 at 8:17 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Είσαι καλύτερα Διονη μου; Επανηλθες ;;;; 
 

κοιτα συνήθως πάνω πάνω στα χαρτιά της αυχενικής γράφει ημερολογιακή πητ κ υπερηχογραφικη αυτήν που πρέπει να έχεις εσυ ως πητ είναι την υπερηχογραφικη ❤️
(η ημερολογιακή είναι με βάση την τελευταία περίοδο ενώ η υπερηχογραφικη είναι η ακριβής με βάση τις μετρήσεις άρα κ το ποτε έγινε η σύλληψη) 

Καλησπέρα Χρύσα μου να σου πω την αλήθεια κι εμένα πάνω στο χαρτί του υπερήχου έγραφε μόνο ημερολογιακή τώρα, δηλαδή 01/04/2022 όπως ξέραμε..και επειδή εγώ όπως θυμάσαι δεν είχα περίοδο και δε ξέραμε ακριβώς αν είναι τότε, ρώτησα την κοπέλα στη γραμματεία γιατί ξέχασα να ρωτήσω τη γιατρό..και μου είπε ότι αφού γράφει μόνο αυτή σημαίνει ότι δεν άλλαξε κάτι, γιατί και το κεφαλουραίο μήκος ήταν στη μέση στο γράφημα οπότε μου λέει αυτή είναι η ηλικία του ακριβώς!! Ενώ πέρσι στην αυχενική μου είχε πάει η πητ 6 μέρες νωρίτερα, και έγραφε και ημερολογιακή και υπερηχογραφική πάνω στο χαρτί…τώρα κι εγώ δε ξέρω σίγουρα, θα ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού το γιατρό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2021 at 8:30 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

 

 

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  03/03 Κορίτσι👶💜

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     15/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03

@Αναστασία31 30/03 κορίτσι 👶💜

@Maria mariaa 31/03

@Princess28 01/04
@Διόνη       03/04 κορίτσι 👶💜

@Theodora12 01/04 κορίτσι 👶💜

@Riaa   06/04

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04
 

 

πείτε μου ότι αυτήν την φορά το έχω σωστά αγαπημένες μου!!!!!!!!😬☺️😂🤪😍 

ελπίζω να τ έχω καταγράψει σωστά κ να μην έχω σβήσει καμία κοπέλα 😬😌🤰 

Αλλιώς δεν κάνω 😂😂😂😂😂

Τώρα θα σου πω, μια χαρά τα έκανες χαχαχα αλλάαα πρέπει να αλλάξεις τη Θεοδώρα με τη Διόνη, να τις πας αντίστροφα, γιατί η Διόνη έχει πητ μετά τη Θεοδώρα με τα νέα δεδομένα 😄🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2021 at 9:19 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να μπω και εγώ στην ομαδα σας???αν και λίγο καθυστερημένα περιμένω το δεύτερο παιδακι μας το πρώτο αγοράκι....Λόγω δουλειάς σηκωνα πολλά βαρύ και μου ειχα τύχει αρκετές φορές να μ καθυστερεί η περίοδος μου αρκετά...πάω λοιπόν στο γιατρό σίγουρη πως έχω κάποιο θέμα...ωραία μου λέει θα γράψουμε εξετάσεις (εγώ του ειχα αποκλίση το ενδεχόμενο εγκυμοσυνης) λέω ας δούμε και για καμια κύστη ή καμια κυλη μου κανει υπερυχο και μου λέει εγώ δεν βλέπω καμια κύστη εγώ ένα μωράκι βλέπω..έπαθα ένα ψιλό σοκ στην αρχη θέλαμε δεύτερο παιδακι αλλα δεν το είχα στο μυαλό μ τόσο σύντομα....τώρα είμαι πολύ καλά το περιμένω πως και πως...σήμερα λοιπόν είμαι 13 εβδομαδων έχω κάνει και αυχενικη κοριτσάκι μας είπανε...πητ 31/3...Με το καλό τα μπεμπακια σας!!!!

Καλησπέραα, με το καλό το μωράκι σας❤️❤️ Τι ωραία έκπληξη😀 Και τι ωραία που θα σας έρθει και το κοριτσάκι💕💕 Έχω κι εγώ ένα αγοράκι κοντεύει 13 μηνών και είμαι έγκυος στο δεύτερο!! Πόσο είναι εσένα ο μικρός σου;;

Αα να σου πω ότι εγώ είμαι 13+2 σήμερα και έχω πητ 01/04, οπότε εσύ μάλλον είσαι 13+3 σήμερα, γιατί αν ήσουν 13+1 θα είχες πητ 02/04😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Τώρα θα σου πω, μια χαρά τα έκανες χαχαχα αλλάαα πρέπει να αλλάξεις τη Θεοδώρα με τη Διόνη, να τις πας αντίστροφα, γιατί η Διόνη έχει πητ μετά τη Θεοδώρα με τα νέα δεδομένα 😄🤪

Χαχαχαχα εντάξει πάλι καλά μικρό το κακό 😂😂😂😂😂😂 

Είσαι καλά; Πως είσαι ; 
για να γράφει μια ημερομηνία τότε αυτήν θα είναι αλλά αν θες ξανά ρωτά κ πες μας ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2021 at 9:19 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να μπω και εγώ στην ομαδα σας???αν και λίγο καθυστερημένα περιμένω το δεύτερο παιδακι μας το πρώτο αγοράκι....Λόγω δουλειάς σηκωνα πολλά βαρύ και μου ειχα τύχει αρκετές φορές να μ καθυστερεί η περίοδος μου αρκετά...πάω λοιπόν στο γιατρό σίγουρη πως έχω κάποιο θέμα...ωραία μου λέει θα γράψουμε εξετάσεις (εγώ του ειχα αποκλίση το ενδεχόμενο εγκυμοσυνης) λέω ας δούμε και για καμια κύστη ή καμια κυλη μου κανει υπερυχο και μου λέει εγώ δεν βλέπω καμια κύστη εγώ ένα μωράκι βλέπω..έπαθα ένα ψιλό σοκ στην αρχη θέλαμε δεύτερο παιδακι αλλα δεν το είχα στο μυαλό μ τόσο σύντομα....τώρα είμαι πολύ καλά το περιμένω πως και πως...σήμερα λοιπόν είμαι 13 εβδομαδων έχω κάνει και αυχενικη κοριτσάκι μας είπανε...πητ 31/3...Με το καλό τα μπεμπακια σας!!!!

Καλώς μας ήρθες με το καλό το δεύτερο παιδάκι σου ❤️❤️❤️❤️ Το κοριτσάκι σας! 
Θα σε βάλω στο πινακακι μας εννοείται 

το πρώτο σου παιδάκι ποσο είναι ; ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  03/03 Κορίτσι👶💜

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     15/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03

@Αναστασία31 30/03 κορίτσι 👶💜

@Maria mariaa 31/03

@Ονομα χρήστη 31/03 κορίτσι 👶💜

@Princess28 01/04

@Theodora12 01/04 κορίτσι👶💜

@Διόνη 03/04 κορίτσι 👶💜

@Riaa   06/04

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04

 

 

  • Like
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

 

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  03/03 Κορίτσι👶💜

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     15/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03

@Αναστασία31 30/03 κορίτσι 👶💜

@Maria mariaa 31/03

@Ονομα χρήστη 31/03 κορίτσι 👶💜

@Princess28 01/04

@Theodora12 01/04 κορίτσι👶💜

@Διόνη 03/04 κορίτσι 👶💜

@Riaa   06/04

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04

 

 

  • Like

Καλημερα ❤️❤️❤️ Εμενα η ΠΗΤ μου τελικα ειναι 10/3 αλλα θα παω για καισαρική οπότε θα με παει πιο πριν🤪 θα σου πω οταν εχω νεότερα. Αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τη Μπέμπα 😍🥰 εχω να τη δω ενα μηνα και καταλαβαίνετε 🎈🎈🎈 Καλημερα και καλη δυναμη σε ολες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...