Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

Καλημέρα! Αν σου είναι εύκολο θα μπορούσες να ανεβάσεις μια φωτογραφία από το πινακάκι ανάπτυξης να παρακολουθούμε κ εμείς τα δικά μας; Ευχαριστώ 

http://www.bartziokas.gr/maieutiki/egkimosini/anaptiksi-emvriou

Ορίστε! Το βρήκα και ηλεκτρονικά το έχει στο σάιτ του για να μην ανεβάζω φωτό σελίδα σελίδα!

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια να ρωτήσω χρησιμοποιείται καμία εφαρμογή για την εγκυμοσύνη; Εγώ έχω κατεβάσει μια πολύ ωραία, λέγεται ovia pregnancy κάθε μέρα σε ενημερώνει για το τι γίνεται στην ανάπτυξη του παιδιού ( απλά είναι στα αγγλικά ). 

Εσείς έχετε κάποια εφαρμογή να προτείνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω χρησιμοποιείται καμία εφαρμογή για την εγκυμοσύνη; Εγώ έχω κατεβάσει μια πολύ ωραία, λέγεται ovia pregnancy κάθε μέρα σε ενημερώνει για το τι γίνεται στην ανάπτυξη του παιδιού ( απλά είναι στα αγγλικά ). 

Εσείς έχετε κάποια εφαρμογή να προτείνετε;

Αυτην έχω κι εγώ, την είχα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και με είχε βολέψει!! Και πριν μείνω έγκυος είχα την ovia την κανονική, που σου έλεγε για την περίοδο κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και με το καλό το παιδάκι σου!!! ❤️❤️❤️

Να μην έχεις άγχος όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!! Να σκέφτεσαι ότι ήταν ένα τυχαίο γεγονός, δε θα ξανασυμβεί!! Βρήκατε τι έφταιξε τότε;

Είμαστε πολύ κοντά, εγώ είμαι 6εβδ κ 5ημ και έχω ΠΗΤ 01/04/22. Στην αυχενική θα ξέρουμε σίγουρα και ημερομηνία, γιατί θηλάζω ακόμη το άλλο μωράκι μου οπότε δεν είχα και κανονικά περίοδο. Το σάββατο άκουσα κι εγώ καρδούλα!! Σου έφυγε ένα άγχος, ε;

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ και εσένα με το καλό το μωράκι σου!!! Κάναμε εξετάσεις, βρέθηκε μόνο μια κληρονομικότητα για θρομβοφιλία που από ότι λένε ο γιατρός μου και η αιματολόγος δεν είχε σχέση με την παλίνδρομη οπότε μάλλον τυχαίο γεγονός αλλωστε όπως έμαθα μετά συμβαίνει πολύ συχνά....  Θα κάνω προληπτικά για ένα μικρό διάστημα αντιπηκτικές και παίρνω utrogestan  και προχωράμε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ και εσένα με το καλό το μωράκι σου!!! Κάναμε εξετάσεις, βρέθηκε μόνο μια κληρονομικότητα για θρομβοφιλία που από ότι λένε ο γιατρός μου και η αιματολόγος δεν είχε σχέση με την παλίνδρομη οπότε μάλλον τυχαίο γεγονός αλλωστε όπως έμαθα μετά συμβαίνει πολύ συχνά....  Θα κάνω προληπτικά για ένα μικρό διάστημα αντιπηκτικές και παίρνω utrogestan  και προχωράμε :) 

Σ ευχαριστώ πολύ!!🥰

Τέλεια!! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!!  Τώρα σε παρακολουθεί κι ο γιατρός σου οπότε είσαι πιο σίγουρη!🙏💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaa είπε:

Καλώς όρισες!

Θα πάνε όλα καλά σίγουρα!🍀

Είμαστε κοντά και στην ηλικία και στην πητ☺️

Είμαι 35, πρώτη εγκυμοσύνη με πητ 6.4 

 

Καλησπέρα ναι είμαστε πολύ κοντά και στα δύο... Όλα καλα να μας πάνε και να έχουμε όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!🥰

Τέλεια!! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!!  Τώρα σε παρακολουθεί κι ο γιατρός σου οπότε είσαι πιο σίγουρη!🙏💞

Ναι ευτυχώς έχω και καλό γιατρό που είναι πάνω από όλα φίλος και με στήριξε από την πρώτη στιγμή  σε ότι έγινε.... Οπότε με την εμπιστοσύνη που του έχω και την συμπαράσταση του καθώς και του άντρα μου που είναι βράχος δίπλα μου προχωράμε... ❤️  Θα μου πάρει βέβαια καιρό να ηρεμήσω και να απολαύσω χωρίς άγχος αυτή την εγκυμοσύνη αλλά που θα πάει θα τα καταφέρω... :)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες @Theodora12καλώς μας βρήκες κ σου εύχομαι αυτήν την φορά να πάνε όλα τέλεια κ ονειρεμένα κ να κρατήσεις σύντομα το μωράκι σου στην αγκαλιά σου 😍😍😍🥰🥰😘

Σ έβαλα στο πινακακι με το καλό 💜💜💜💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς ήρθες @Theodora12καλώς μας βρήκες κ σου εύχομαι αυτήν την φορά να πάνε όλα τέλεια κ ονειρεμένα κ να κρατήσεις σύντομα το μωράκι σου στην αγκαλιά σου 😍😍😍🥰🥰😘

Σ έβαλα στο πινακακι με το καλό 💜💜💜💜💜💜💜💜

Σε ευχαριστώ πολύ!!! ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Theodora12 Καλωσηρθες με το καλόοοο το μωράκι σου!!! Είχα και εγώ μια παλινδρομη πριν από 1 χρόνο.. Τώρα όμως πάνε όλα καλά. ΔΌΞΑ Τω Θεώ!!! Εύχομαι και σε εσένα όλα καλά να πάνε!!όπως μου είπε ο γιατρός τυχαίο γεγονός είναι.. 

Κορίτσια είμαστε κοντά όλες ηλικιακά.... Εγώ είμαι 33μισο και περιμένω το τρίτο μου μωράκι!!! Εχω 2 αγοράκια που είναι 9 και 6,5 χρόνων!!! 😁💕💞❤️ Τώρα ελπίζω σε μια μπέμπα αλλά εντάξει και αγοράκι να είναι πάλι δεν με χαλάει... Γερό να είναι 💞💞💞

Με το καλό σε όλες μας!!! Η Παναγία δίπλα μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Theodora12 Καλωσηρθες με το καλόοοο το μωράκι σου!!! Είχα και εγώ μια παλινδρομη πριν από 1 χρόνο.. Τώρα όμως πάνε όλα καλά. ΔΌΞΑ Τω Θεώ!!! Εύχομαι και σε εσένα όλα καλά να πάνε!!όπως μου είπε ο γιατρός τυχαίο γεγονός είναι.. 

Κορίτσια είμαστε κοντά όλες ηλικιακά.... Εγώ είμαι 33μισο και περιμένω το τρίτο μου μωράκι!!! Εχω 2 αγοράκια που είναι 9 και 6,5 χρόνων!!! 😁💕💞❤️ Τώρα ελπίζω σε μια μπέμπα αλλά εντάξει και αγοράκι να είναι πάλι δεν με χαλάει... Γερό να είναι 💞💞💞

Με το καλό σε όλες μας!!! Η Παναγία δίπλα μας ❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι τα αγοράκια σου και με το καλό το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι το ονειρο μου πάει.... Τέλος!!! Παλινδρομη... Ενώ ακούσαμε καρδούλα τώρα σταμάτησε μετά από 2 εβδομάδες... Είμαι ρακος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πάλι το ονειρο μου πάει.... Τέλος!!! Παλινδρομη... Ενώ ακούσαμε καρδούλα τώρα σταμάτησε μετά από 2 εβδομάδες... Είμαι ρακος

Κουράγιο κοπέλα μου... Δεν έχω λόγια πραγματικά.....

Σου εύχομαι ολόψυχα να αναρρώσεις γρήγορα και σωματικά και ψυχολογικά και σύντομα να έρθει ένα νέο μωράκι στην οικογένεια σας.

Μακάρι να μπορούσα να σου δώσω μια μεγάλη αγκαλιά στην δίνω έστω και νοητά💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πάλι το ονειρο μου πάει.... Τέλος!!! Παλινδρομη... Ενώ ακούσαμε καρδούλα τώρα σταμάτησε μετά από 2 εβδομάδες... Είμαι ρακος

Λυπάμαι πολύ!!

Να έχεις κουράγιο και να σου εύχομαι να εχεις απεριόριστη αγάπη και στήριξη από την οικογένεια σου! Να είστε όλοι μια γροθιά, να απαλύνει το πόνο από αυτό το δυσάρεστο γεγονός.

Και από μένα διαδικτυακη αγκαλιά!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πάλι το ονειρο μου πάει.... Τέλος!!! Παλινδρομη... Ενώ ακούσαμε καρδούλα τώρα σταμάτησε μετά από 2 εβδομάδες... Είμαι ρακος

Δν υπάρχουν λόγια να σου πω ειλικρινά 

Κ μόνο στην ιδέα αναλογίζομαι ποσο σκληρό είναι 

εύχομαι κ προσεύχομαι να ειστε όλη η οικογένεια ενωμένη και σύντομα να ξανά χαμογελάσεις κρατώντας ένα θετικό τεστ 🙏🏾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μου!! Με το καλό τα μωράκια μας να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Εγώ είμαι 7w3d με πιθανη ΠΗΤ 28/3. Επιτέλους μετά από ένα χρόνο προσπαθειας ήρθε το σποράκι μας!! Ακουσαμε στην 6η εβδομαδα καρδούλα και είδαμε ότι πιθανότατα ήταν 2 εμβρύα απο το μέγεθος του σακου και της τιμές της χοριακης αλλά απορροφήθηκε το ένα! Στις 2/9 είναι η επόμενη επίσκεψη στο γιατρό και μέχρι τότε με έχει φάει το άγχος αν το μπεμπακι μου είναι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!! Με το καλό τα μωράκια μας να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Εγώ είμαι 7w3d με πιθανη ΠΗΤ 28/3. Επιτέλους μετά από ένα χρόνο προσπαθειας ήρθε το σποράκι μας!! Ακουσαμε στην 6η εβδομαδα καρδούλα και είδαμε ότι πιθανότατα ήταν 2 εμβρύα απο το μέγεθος του σακου και της τιμές της χοριακης αλλά απορροφήθηκε το ένα! Στις 2/9 είναι η επόμενη επίσκεψη στο γιατρό και μέχρι τότε με έχει φάει το άγχος αν το μπεμπακι μου είναι καλά. 

Καλώς ήρθες λοιπόν Νίκη εύχομαι να κυλήσουν όλα ξέγνοιαστα για σένα ❤️🙏🏾😍🎉

Είναι λογικό να αγχώνεσαι πίστεψε με συμβαίνει σε όλες μας είτε είναι το 1ο παιδάκι είτε για παράδειγμα το 4ο 

προσπαθησε να κανεις όμορφες σκέψεις για να κυλήσει πιο όμορφα ο καιρός 

Θα σε βάλουμε στο πινακακι μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 02/03 

@mia2020  03/03

@Louna     15/03

@Vasilique 24/03

@Xrisa95     25/03 

@Niki5s     28/03

@Evaki! 29/03

@Konstantina93 30/03

@Princess28 02/04

@Διόνη      03/04

@Theodora12 05/04

@Riaa   06/04

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa

Κάποια μέλη μπορούν να σε καταλάβουν άλλα μέλη απλά να σε νιώσουμε 

Εχε πίστη ότι το θαύμα θα ξανά συμβεί γιατί μπορεί να συμβεί κ ότι μας χρειαστείς είμαστε εδώ για σένα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πάλι το ονειρο μου πάει.... Τέλος!!! Παλινδρομη... Ενώ ακούσαμε καρδούλα τώρα σταμάτησε μετά από 2 εβδομάδες... Είμαι ρακος

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου, ξέρω πως είναι.... και οσα λόγια παρηγοριάς να ακούσεις δεν φτάνουν να απαλύνουν τον πόνο σου αλλά κάνε κουράγιο για εσένα και την οικογένεια σου, έχε πίστη και είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα κρατάς στα χέρια σου πάλι ένα θετικό τεστ. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς ήρθες λοιπόν Νίκη εύχομαι να κυλήσουν όλα ξέγνοιαστα για σένα ❤️🙏🏾😍🎉

Είναι λογικό να αγχώνεσαι πίστεψε με συμβαίνει σε όλες μας είτε είναι το 1ο παιδάκι είτε για παράδειγμα το 4ο 

προσπαθησε να κανεις όμορφες σκέψεις για να κυλήσει πιο όμορφα ο καιρός 

Θα σε βάλουμε στο πινακακι μας ❤️

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!! Με το καλό τα μωράκια μας να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Εγώ είμαι 7w3d με πιθανη ΠΗΤ 28/3. Επιτέλους μετά από ένα χρόνο προσπαθειας ήρθε το σποράκι μας!! Ακουσαμε στην 6η εβδομαδα καρδούλα και είδαμε ότι πιθανότατα ήταν 2 εμβρύα απο το μέγεθος του σακου και της τιμές της χοριακης αλλά απορροφήθηκε το ένα! Στις 2/9 είναι η επόμενη επίσκεψη στο γιατρό και μέχρι τότε με έχει φάει το άγχος αν το μπεμπακι μου είναι καλά. 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Νίκη, σου ευχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! ❤️ Από άγχος άλλο τίποτα, πάω στον γιατρό και σε μία ώρα που έχω φύγει αγχώνομαι πάλι ότι κάτι δεν πάει καλά  :P Θετική σκέψη και αισιοδοξία  να περάσει γρήγορα αυτό το ίσως πιο δύσκολο τρίμηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

@marinamanoulitsa

Κάποια μέλη μπορούν να σε καταλάβουν άλλα μέλη απλά να σε νιώσουμε 

Εχε πίστη ότι το θαύμα θα ξανά συμβεί γιατί μπορεί να συμβεί κ ότι μας χρειαστείς είμαστε εδώ για σένα ❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!! @Theodora12 σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα!! Με το καλό σας εύχομαι να έχετε υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες....❤️❤️ Ευτυχώς έχω τα παιδάκια μου και θα συνέλθω σιγά σιγά!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πάλι το ονειρο μου πάει.... Τέλος!!! Παλινδρομη... Ενώ ακούσαμε καρδούλα τώρα σταμάτησε μετά από 2 εβδομάδες... Είμαι ρακος

Κοριτσάκι μου...λυπάμαι τόσο πολύ πραγματικά..

Πάρε τα παιδάκια σου αγκαλίτσα και πάρε δύναμη❤️ 

Στη 10η εβδ σταμάτησε όμως; Πάνω που θα κάνατε την αυχενική γαμώτο...να προσπαθήσετε να μάθετε τι έγινε, γιατί είναι η δεύτερη φορά αν θυμάμαι καλά..πώς το μάθατε όμως; Είχες ραντεβού με το γιατρό και το είδατε; Ή είχες κάποια συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !! ευχομαι καλο δεκαπενταυγουστο να εχουμε!!!!!!

με χαρα θελω να ενταχθω σε αυτο το τοπικ δειλα δειλα βεβαια καθως προχτες εκανα τον πρωτο υπερηχο!!!

ΠΗΤ μου δινει στις 3/4/2022 αν και πιστευω θα ειναι νωριτερα μεσα στον μαρτιο.ειμαι 7 εβδομαδων!! και ερχομαι μετα απο το ταξιδι της εξωσωματικης!!! ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!

10 σελιδουλες ειναι καλες....θα κατσω να τις διαβασω αναλυτικα να σας γνωρισω ολες...αν και βλεπω γνωριμα προσωπα ηδη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια !! ευχομαι καλο δεκαπενταυγουστο να εχουμε!!!!!!

με χαρα θελω να ενταχθω σε αυτο το τοπικ δειλα δειλα βεβαια καθως προχτες εκανα τον πρωτο υπερηχο!!!

ΠΗΤ μου δινει στις 3/4/2022 αν και πιστευω θα ειναι νωριτερα μεσα στον μαρτιο.ειμαι 7 εβδομαδων!! και ερχομαι μετα απο το ταξιδι της εξωσωματικης!!! ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!

10 σελιδουλες ειναι καλες....θα κατσω να τις διαβασω αναλυτικα να σας γνωρισω ολες...αν και βλεπω γνωριμα προσωπα ηδη !!!

Καλώς μας βρήκες!!! Με το καλό σου εύχομαι, μια τελειομηνη και όμορφη εγκυμοσύνη!!! 

Είναι το πρώτο σου παιδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...