Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κολπικά υγρά μετά την σύλληψη


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σε όλες,

Θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες σάς σχετικά με τα κολπικά υγρά που παρατηρούμε μετά την συλληψη. Η αναμενόμενη περίοδος μού ειναι σε 4 μέρες και εχω παρατηρήσει υγρά λευκά που στην υφή τους είναι κάπως ως πιο αραιά απο ότι συνήθως σε αυτή την φάση του κύκλου μού, μοιάζουν πιο πολύ με λοσιόν. 

Αχ έχω απελπιστεί δε θέλω να απογοητευτώ ξανά και αυτό το μήνα. 

Ότι πληροφορία έχετε να μου δώσετε θα με βοηθούσε πολύ. 

Σας ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παναγιώτα_19 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες,

Θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες σάς σχετικά με τα κολπικά υγρά που παρατηρούμε μετά την συλληψη. Η αναμενόμενη περίοδος μού ειναι σε 4 μέρες και εχω παρατηρήσει υγρά λευκά που στην υφή τους είναι κάπως ως πιο αραιά απο ότι συνήθως σε αυτή την φάση του κύκλου μού, μοιάζουν πιο πολύ με λοσιόν. 

Αχ έχω απελπιστεί δε θέλω να απογοητευτώ ξανά και αυτό το μήνα. 

Ότι πληροφορία έχετε να μου δώσετε θα με βοηθούσε πολύ. 

Σας ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️❤️

Καλησπερα! Επειδη καταλαβαινω την αγωνια σου, θα σου ελεγα να μην το σκεφτεσαι καν και να μη δινεις σημασια σε συμπτωματα κυριοτερα για να μην απογοητευεσαι μετα. 
Για να απαντησω το ερωτημα σου τωρα, συνηθως οι εκκρισεις μετα την ωορρηξια σταδιακα γινονται ολο κ πιο πηχτες, λευκες και παχυρρευστες. Ειτε ειμαστε εγκυες ειτε οχι. Αυτο συμβαινει γιατι κλεινει ο τραχηλος ωστε να μην περνουν αλλα σπερματοζωαρια αλλα και για να προστατευεται η ενδομητρικη κοιλοτητα απο λοιμωξεις σε περιπτωση εγκυμοσυνης. 
Τα υγρα που αναφερεις, που δεν ειναι κ τοσο πηχτα, τα εχω πετυχει κ γω σε καποιους κυκλους. Ομως οταν εμεινα εγκυος δεν ειχα, ειχα τα κλασικα λευκα. Το μονο «συμπτωμα» που ειχα πριν την καθυστερηση ηταν πονος στην κοιλια σα να μου ερχεται περιοδος. Για να μην αγωνιάς, πηγαινε αυριο ή μεθαυριο για μια χοριακη που θα σου δειξει. Ελπιζω να εχεις θετικα αποτελεσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα υγρά συμφωνώ με την κοπέλα που απάντησε !!!ωστόσο τα συμπτώματα εγκυμοσύνης διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα , εγώ ακόμα και μετά την καθυστέρηση εκτός από υπερβολικά πρησμένο στήθος δεν είχα κάποιο άλλο συμπτώμα, ήταν σαν να μη συμβαίνει τιποτα!!! 

ΓΙ αυτό το καλύτερο είναι να περιμένουμε την περίοδο, και αν δεν έρθει  αμέσως για χοριακη. 🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Παναγιώτα_19 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες,

Θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες σάς σχετικά με τα κολπικά υγρά που παρατηρούμε μετά την συλληψη. Η αναμενόμενη περίοδος μού ειναι σε 4 μέρες και εχω παρατηρήσει υγρά λευκά που στην υφή τους είναι κάπως ως πιο αραιά απο ότι συνήθως σε αυτή την φάση του κύκλου μού, μοιάζουν πιο πολύ με λοσιόν. 

Αχ έχω απελπιστεί δε θέλω να απογοητευτώ ξανά και αυτό το μήνα. 

Ότι πληροφορία έχετε να μου δώσετε θα με βοηθούσε πολύ. 

Σας ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️❤️

Γεια σου! Εγώ έκανα εξωσωματική. Λίγες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά άρχισα να έχω αυξημένα υγρά, διάφανα, σχεδόν σαν νερό. Απόρησα γιατί δε μου είχε ξανασυμβεί. Τελικά είμαι έγκυος - τώρα στην 6η εβδομάδα. Τώρα έχω ακόμη περισσότερες εκκρίσεις, ημιδιάφανες και κάπως κολλώδεις. Μπορεί να φταίει και η προγεστερόνη που παίρνω ακόμη.

Σε κάθε περίπτωση προσπάθησε να μην το πολυαναλύεις, δε μπορείς να ξέρεις τι συμβαίνει. Κάθε γυναίκα αντιδρά με διαφορετικό τρόπο. Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...