Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Όταν λες παραπάνω....πόσα παραπάνω εννοείς;;;

Εγώ ήθελα να χάσω 5 για να επανέλθω στα φυσιολογικά μου...έμαθα όμως πως ειμαι εγκυος οπότε κ σταμάτησα οποιαδήποτε σκέψη για δίαιτα. Στο 1ό τρίμηνο πήρα 3 κιλά. Χωρίς να έχω παραπάνω όρεξη...ίδια ποσότητα φαγητού, ίδια κίνηση...είτε έπαιρνα πιο εύκολα θερμιδες, είτε έπαιξε ρόλο κ μια πιθανή κατακράτηση υγρών λόγω αυξημένων ορμονών στις αρχές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2021 at 6:28 ΜΜ, ο/η sofh98 είπε:

καλησπερα αγαπημενες μου<3

οσες ειχατε παραπανω κιλακια πριν την εγγυμοσυνη τι εγινε το πρωτο τριμηνο??? ❤️

 

Κοριτσι μου μην αγχώνεσαι για τα κιλά.., και εγώ ήθελα να χάσω καποια κιλάκια πριν μείνω εγκυος .,, και έκανα και διαιτα και γυμναστικη μέχρι που έμαθα πως είμαι εγκυος,,, πηρα την πρώτη εβδομάδα 4 κιλά λόγω πόλλης προγεστερονης που έπαιρνα.., αλλά δεν πήρα αλλά στο πρώτο τρίμηνο.,, σύνολο 12 κιλά πήρα.,, απλά προσπάθησε να τρως ισορροπημένα.,, να κρατάς τα 3ωρα και να τρως υγιεινά.,, σκέψου το μωράκι σου ότι τρέφεται από εσένα ...

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σου με το καλό να πάνε όλα σου εύχομαι!!!Το πρώτο τρίμηνο δεν δικαιολογείται η αύξηση κιλών..απλως εμεις έχουμε το άλλοθι κ τρώμε!🤪🤪

Προσπάθησε να τρως συχνά κ υγιεινά γεύματα ,όχι πολλά αλάτια (ευθύνονται για την κατακράτηση) όχι τηγανιτά,γλυκά κ θα είσαι σούπερ!!Στα λέω αυτά ούσα στον 9⁰ που ειμαι ανάλαφρη κ  μες το κατακαλοκαιρο νιώθω ελαφριά!!!

Πρόσεξε τώρα στην αρχή για έχεις άνεση τους τελευταίους μήνες!!!Και είναι καλό κ για το μωράκι!Καλή συνέχεια!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...