Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Heart είπε:

Lactaki μου , σου είναι εύκολο να μου πεις τις εξετάσεις που χρειάζονται; Ή κάπου να τα διαβάσω .... Έχουμε κάνει σαλπιγγογραφια στο Ιασώ τον Μάιο , και σπερμοδιαγραμμα τον ίδιο μήνα σε ένα κέντρο...ορμονολογικες εγώ...δεν είμαστε παντρεμένοι...μήπως χρειάζεται;;

Είναι αρκετές , θα προσπαθησω να βρω το έντυπο λογικά το έχω. Αν θες στείλε μου σε μνμ  ενα e mail σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

 

@Ευάγγελοςτ Εγώ την έκανα στι Ιασώ και έχω το πορισμα απλά ήθελα να δω κάποια πορισματα και από άλλες εξετασεις καθαρές να δω λίγο πως τα γράφουν.... Για να μου λυθεί μια απορία.. Οποία θέλει ας ανεβάσει το πορισμα μιας καθαρής σαλπιγγογραφιας. Κ μένα καθαρή είναι απλά θέλω να δω την ανάλυση πως γράφει ο κάθε ακτινολογος... Ξέρετε αν εισαι επάγγελμα υγείας, όπως εγω κ οποία άλλη κοπέλα εδώ, πάντα εμείς είμαστε πιο ψείρες... 
@Heart Χαχαχα ναι όλα τα χα αυτό μου έλειπε η προπονηση αλλά ρε κοριτσια ο αθλητισμός για μενα ειναι η μισή μου ζωή και ήδη έχω μειώσει παρά πολυ ... Παρά παρα πολυ γιατί δεν πρεπει να κάνω πολλά τώρα που θέλω να μείνω έγκυος... Έχω οδηγίες γι αυτό από το γιατρό και τα τηρώ ωστόσο... 
@Tvz εκλαψα με την αυγουλιερα αλλά να ξέρετε κρατιέμαι είμαι σπίτι έφαγα και κάθομαι ξαπλα! Έχει καυσωνα όλοι πάνε για μπάνιο εγώ εδώ πιστή στο στόχο 😇

Κορίτσια σας ευχαριστω όλες για τις ευχές είμαι καλά ψυχολογικά αυτό μετράει και γενικά καλά! Μόνο σωματικά έχω δυσφορία με το ζόρι τρώω κ πιο πολυ ποναω το πρωι που ξυπνάω μεσα στη μέρα τη παλευω καλυτερα. Εκανα και την ovitrele χθες βράδυ στις 10 όπως είπε ο γιατρός. Σήμερα με τα τις 9 δεν θα φαω τίποτα κ ολα καλα! 

Βρε κορίτσια θέλω βοήθεια.... Όπως σας είπα έγιναν όλα ξαφνικά... Σε κάποιες δεν έχω απαντήσει συγνώμη είμαστε πολλές. Είδα μιλάνε για Επιτροπή... Μπορείτε να μου πείτε κ μένα λίγο γι αυτό το θέμα ; να μου εξηγήσετε... Έγιναν όλα ξαφνικά εγώ πληρωσα δυο ενέσεις Μενοπουρ τώρα 370€ κ κάτι άλλες 50€ κ αυριο θα παει 470€( 200€ γιατροι 70€ αναισθησιολόγος κ 200€ θα πληρώσω για 2 έμβρυα καταψυξη-> από κει κ πέρασε αν έχω πχ 6 έμβρυα θα δώσω επιπλέον 400€ δηλαδή ανά 2 έμβρυα καταψυξη είναι 200€ αν δεν έχω κανένα το ρε θα μου επιστρέψουν τα 200). Θα κριθεί το ποσο ανάλογα με τα έμβρυα που θα μπουν καταψυξη... 

Τις τελευταίες μέρες 9-10 δηλαδή μέρες έχω δώσει 1000+€ χωρίς τα αυριανά της κατάψυξηε γιατί κάναμε οοοοοολες τις εξετάσεις αίματος, ομάδα αίματος, ρεζους, κυτσρρομεγαλοιο, Ερυθρά  κλπ κλπ καλλιέργεια σπερμοδιαγραμα τα πάντα ολαααα κ πήγαν αυτά όλα κανα 600 κ για τους δυο + ενέσεις φάρμακα βενζίνες διόδια υπέροχοι μοριακά τεστ κλπ! Σκεφτείτε χάλασα τα μισά χρήματα που είχα μαζέψει για εξωσωματική.... 

Σας κουρασα 😛 μιλάω πολυ! 

Κ θέλω πληροφοριες να μου δώσετε για την Επιτροπή 

Κορίτσι μου η Επιτροπή του ΕΟΠΥΥ σου πληρωνει όλες τις ενέσεις συν κάποιες προσπαθειες ακόμα δε θυμάμαι ακριβώς γιατί έκανα μια ετ. Αλλά είναι λίγο χρονοβόρα διαδικασία. Δλδ αν επαιρνες τώρα τηλ μπορεί να σου κλεινανε ραντεβού από Οκτωβρίο. Σίγουρα γλιτώνεις αυτά τα έξοδα κ έχεις μόνο του κέντρου κ του γιατρου... Επίσης μετά το περας της ετ σου δίνουν κ ενα επίδομα 360 περιπου ήταν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι μου η Επιτροπή του ΕΟΠΥΥ σου πληρωνει όλες τις ενέσεις συν κάποιες προσπαθειες ακόμα δε θυμάμαι ακριβώς γιατί έκανα μια ετ. Αλλά είναι λίγο χρονοβόρα διαδικασία. Δλδ αν επαιρνες τώρα τηλ μπορεί να σου κλεινανε ραντεβού από Οκτωβρίο. Σίγουρα γλιτώνεις αυτά τα έξοδα κ έχεις μόνο του κέντρου κ του γιατρου... Επίσης μετά το περας της ετ σου δίνουν κ ενα επίδομα 360 περιπου ήταν.. 

Θα ρωτησω αυριο που θα παω στο ιατρείο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Είναι αρκετές , θα προσπαθησω να βρω το έντυπο λογικά το έχω. Αν θες στείλε μου σε μνμ  ενα e mail σου.. 

Τι εξετάσεις ψάχνετε ;

Μήπως μπορώ να βοηθησω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Heart εγώ εχω το έντυπο με τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για την επιτροπή! Αν είναι αυτό που ψάχνεις στειλε μου το μειλ σου να σου τα προωθήσω! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Θα ρωτησω αυριο που θα παω στο ιατρείο.... 

Επιτροπη περνάς πριν ξεκινήσεις προσπάθεια εξωσωματικής και παίρνεις δωρεάν τις ενέσεις για δύο διεγέρσεις..αν έχεις έμβρυα κατάψυξη δεν μπορείς να περάσεις επιτροπή.. χρειάζεται μια εγγραφη βεβαίωση από το κέντρο ότι δεν υπάρχουν έμβρυα έτοιμα..στο λέω γιατί και εγώ δεν περίμενα την επιτροπή γιατί θα έχανα 3 μήνες πλήρωσα κανονικά τα φάρμακα και τώρα δεν μπορώ να περάσω και βασικά εύχομαι να μην τη χρειαστώ κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

@Heart εγώ εχω το έντυπο με τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για την επιτροπή! Αν είναι αυτό που ψάχνεις στειλε μου το μειλ σου να σου τα προωθήσω! 🙂

Πώς το στέλνω το μέιλ κορίτσια; Ή μπορείτε να μου πείτε την σελίδα που μπήκατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Τι εξετάσεις ψάχνετε ;

Μήπως μπορώ να βοηθησω.... 

Τι εξετάσεις χρειάζονται για να περάσω επιτροπή...πιο πολύ βέβαια θέλω το χρόνο που έχουν ισχύ οι εξετάσεις ...γιατί νομίζω πρέπει να της έχεις κάνει κάποιο συγκεκριμένο διάστημα πριν την επιτροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

 

@Ευάγγελοςτ Εγώ την έκανα στι Ιασώ και έχω το πορισμα απλά ήθελα να δω κάποια πορισματα και από άλλες εξετασεις καθαρές να δω λίγο πως τα γράφουν.... Για να μου λυθεί μια απορία.. Οποία θέλει ας ανεβάσει το πορισμα μιας καθαρής σαλπιγγογραφιας. Κ μένα καθαρή είναι απλά θέλω να δω την ανάλυση πως γράφει ο κάθε ακτινολογος... Ξέρετε αν εισαι επάγγελμα υγείας, όπως εγω κ οποία άλλη κοπέλα εδώ, πάντα εμείς είμαστε πιο ψείρες... 
@Heart Χαχαχα ναι όλα τα χα αυτό μου έλειπε η προπονηση αλλά ρε κοριτσια ο αθλητισμός για μενα ειναι η μισή μου ζωή και ήδη έχω μειώσει παρά πολυ ... Παρά παρα πολυ γιατί δεν πρεπει να κάνω πολλά τώρα που θέλω να μείνω έγκυος... Έχω οδηγίες γι αυτό από το γιατρό και τα τηρώ ωστόσο... 
@Tvz εκλαψα με την αυγουλιερα αλλά να ξέρετε κρατιέμαι είμαι σπίτι έφαγα και κάθομαι ξαπλα! Έχει καυσωνα όλοι πάνε για μπάνιο εγώ εδώ πιστή στο στόχο 😇

Κορίτσια σας ευχαριστω όλες για τις ευχές είμαι καλά ψυχολογικά αυτό μετράει και γενικά καλά! Μόνο σωματικά έχω δυσφορία με το ζόρι τρώω κ πιο πολυ ποναω το πρωι που ξυπνάω μεσα στη μέρα τη παλευω καλυτερα. Εκανα και την ovitrele χθες βράδυ στις 10 όπως είπε ο γιατρός. Σήμερα με τα τις 9 δεν θα φαω τίποτα κ ολα καλα! 

Βρε κορίτσια θέλω βοήθεια.... Όπως σας είπα έγιναν όλα ξαφνικά... Σε κάποιες δεν έχω απαντήσει συγνώμη είμαστε πολλές. Είδα μιλάνε για Επιτροπή... Μπορείτε να μου πείτε κ μένα λίγο γι αυτό το θέμα ; να μου εξηγήσετε... Έγιναν όλα ξαφνικά εγώ πληρωσα δυο ενέσεις Μενοπουρ τώρα 370€ κ κάτι άλλες 50€ κ αυριο θα παει 470€( 200€ γιατροι 70€ αναισθησιολόγος κ 200€ θα πληρώσω για 2 έμβρυα καταψυξη-> από κει κ πέρασε αν έχω πχ 6 έμβρυα θα δώσω επιπλέον 400€ δηλαδή ανά 2 έμβρυα καταψυξη είναι 200€ αν δεν έχω κανένα το ρε θα μου επιστρέψουν τα 200). Θα κριθεί το ποσο ανάλογα με τα έμβρυα που θα μπουν καταψυξη... 

Τις τελευταίες μέρες 9-10 δηλαδή μέρες έχω δώσει 1000+€ χωρίς τα αυριανά της κατάψυξηε γιατί κάναμε οοοοοολες τις εξετάσεις αίματος, ομάδα αίματος, ρεζους, κυτσρρομεγαλοιο, Ερυθρά  κλπ κλπ καλλιέργεια σπερμοδιαγραμα τα πάντα ολαααα κ πήγαν αυτά όλα κανα 600 κ για τους δυο + ενέσεις φάρμακα βενζίνες διόδια υπέροχοι μοριακά τεστ κλπ! Σκεφτείτε χάλασα τα μισά χρήματα που είχα μαζέψει για εξωσωματική.... 

Σας κουρασα 😛 μιλάω πολυ! 

Κ θέλω πληροφοριες να μου δώσετε για την Επιτροπή 

Δεν έχεις ασφάλιση εοπυυ, εκτός από τις menopur κ τη σαλπιγγογραφια, όλες τις άλλα εξετάσεις κ φάρμακα θα μπορούσες να τα πάρεις μέσω εοπυυ. Αντε πες κ το σπερμοδιαγραμμα αν σου είπε ο γιατρός να το κάνεις σε συγκεκριμένο κέντρο. Τι να σου πω όσο για το κόστος της κατάψυξης ανά 2 βλαστοκυστες/200 ευρώ 1η φορά το ακούω. Εμείς πληρώσαμε 400 για την κατάψυξη ανεξάρτητα με το νούμερο. Επίσης για υπέρηχο δεν πλήρωσα ποτέ στο κέντρο που πηγαίνω, βέβαια πληρώσαμε πολλά την αμοιβή του γιατρού γιατί είναι πολύ γνωστός αλλά χαλάλι. Ίσως θα έπρεπε να υπολογίσεις κ το κόστος της ωοληψιας σαν πράξη. Εμάς μας πήγε+ 800 ευρώ. Είναι κάπως ακριβή η όλη διαδικασία αλλά ότι φάρμακα μπορώ να γράψω, το ζητάω κ μου το γράφουν κ εξετάσεις!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Δεν έχεις ασφάλιση εοπυυ, εκτός από τις menopur κ τη σαλπιγγογραφια, όλες τις άλλα εξετάσεις κ φάρμακα θα μπορούσες να τα πάρεις μέσω εοπυυ. Αντε πες κ το σπερμοδιαγραμμα αν σου είπε ο γιατρός να το κάνεις σε συγκεκριμένο κέντρο. Τι να σου πω όσο για το κόστος της κατάψυξης ανά 2 βλαστοκυστες/200 ευρώ 1η φορά το ακούω. Εμείς πληρώσαμε 400 για την κατάψυξη ανεξάρτητα με το νούμερο. Επίσης για υπέρηχο δεν πλήρωσα ποτέ στο κέντρο που πηγαίνω, βέβαια πληρώσαμε πολλά την αμοιβή του γιατρού γιατί είναι πολύ γνωστός αλλά χαλάλι. Ίσως θα έπρεπε να υπολογίσεις κ το κόστος της ωοληψιας σαν πράξη. Εμάς μας πήγε+ 800 ευρώ. Είναι κάπως ακριβή η όλη διαδικασία αλλά ότι φάρμακα μπορώ να γράψω, το ζητάω κ μου το γράφουν κ εξετάσεις!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Τι να πω δεν ξέρω τόσα μου είπε η γραμματέας είναι ρε κορίτσια.... Θα δω αυριο δεν θέλω να κάτσω να σκεφτω κιόλας το οικονομικό τώρα... Τέτοια ώρα... Αλλά είναι πολλα ναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Τι να πω δεν ξέρω τόσα μου είπε η γραμματέας είναι ρε κορίτσια.... Θα δω αυριο δεν θέλω να κάτσω να σκεφτω κιόλας το οικονομικό τώρα... Τέτοια ώρα... Αλλά είναι πολλα ναι... 

Καταψυξη μπαίνουν όσα γίνουν Βλαστοκυστες 5 ημερών ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Δεν έχεις ασφάλιση εοπυυ, εκτός από τις menopur κ τη σαλπιγγογραφια, όλες τις άλλα εξετάσεις κ φάρμακα θα μπορούσες να τα πάρεις μέσω εοπυυ. Αντε πες κ το σπερμοδιαγραμμα αν σου είπε ο γιατρός να το κάνεις σε συγκεκριμένο κέντρο. Τι να σου πω όσο για το κόστος της κατάψυξης ανά 2 βλαστοκυστες/200 ευρώ 1η φορά το ακούω. Εμείς πληρώσαμε 400 για την κατάψυξη ανεξάρτητα με το νούμερο. Επίσης για υπέρηχο δεν πλήρωσα ποτέ στο κέντρο που πηγαίνω, βέβαια πληρώσαμε πολλά την αμοιβή του γιατρού γιατί είναι πολύ γνωστός αλλά χαλάλι. Ίσως θα έπρεπε να υπολογίσεις κ το κόστος της ωοληψιας σαν πράξη. Εμάς μας πήγε+ 800 ευρώ. Είναι κάπως ακριβή η όλη διαδικασία αλλά ότι φάρμακα μπορώ να γράψω, το ζητάω κ μου το γράφουν κ εξετάσεις!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Μπορώ να ρωτήσω σε ποιον γιατρό πας η θεωρείται διαφήμιση ; δεν ξέρω! 

Αν θελεις φυσικά να μου πεις και εσυ! Κ αν είναι στην Αθήνα γιατί συνήθως κοιτάω να παρω γνώμες μόνο από γιατρους Αθήνα γιατί εκει είμαι πιο κοντά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Δεν έχεις ασφάλιση εοπυυ, εκτός από τις menopur κ τη σαλπιγγογραφια, όλες τις άλλα εξετάσεις κ φάρμακα θα μπορούσες να τα πάρεις μέσω εοπυυ. Αντε πες κ το σπερμοδιαγραμμα αν σου είπε ο γιατρός να το κάνεις σε συγκεκριμένο κέντρο. Τι να σου πω όσο για το κόστος της κατάψυξης ανά 2 βλαστοκυστες/200 ευρώ 1η φορά το ακούω. Εμείς πληρώσαμε 400 για την κατάψυξη ανεξάρτητα με το νούμερο. Επίσης για υπέρηχο δεν πλήρωσα ποτέ στο κέντρο που πηγαίνω, βέβαια πληρώσαμε πολλά την αμοιβή του γιατρού γιατί είναι πολύ γνωστός αλλά χαλάλι. Ίσως θα έπρεπε να υπολογίσεις κ το κόστος της ωοληψιας σαν πράξη. Εμάς μας πήγε+ 800 ευρώ. Είναι κάπως ακριβή η όλη διαδικασία αλλά ότι φάρμακα μπορώ να γράψω, το ζητάω κ μου το γράφουν κ εξετάσεις!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Και μένα η κατάψυξη πάει ανάλογα με τον αριθμό εμβρύων αλλά όχι τόσα πολλά δηλ ήταν 1-2 έμβρυα 160 και 3-6 έμβρυα 220 για παραπάνω δεν θυμάμαι..εννοείται δεν πλήρωσα κανέναν υπέρηχο και ότι γράφεται μου το γράφουν δεν το συζητώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Και μένα η κατάψυξη πάει ανάλογα με τον αριθμό εμβρύων αλλά όχι τόσα πολλά δηλ ήταν 1-2 έμβρυα 160 και 3-6 έμβρυα 220 για παραπάνω δεν θυμάμαι..εννοείται δεν πλήρωσα κανέναν υπέρηχο και ότι γράφεται μου το γράφουν δεν το συζητώ..

Κ εγώ  ρε κορίτσια κάποιους υπερήχους δεν τους πληρωσα αλλά όταν πχ είχα να παω 1.5-2 μήνες κ πηγα πληρωσα.. Τώρα οου πηγαινα κάθε δυο μερες όχι δεν πληρωσα... Κ επίσκεψη μόνο μια φορά έδωσα... Κ σπερματεγχυση που έκανα δυο φορες μου πήρε τότε 180€ τη μια χώρος χρέωση στον υπέρηχο πριν από αυτή. Αλλά τα έμβρυα τόσα μου είπε. 

Ειλικρινά δεν με νοιάζουν τα λεφτά καλά να μαστε δουλειά να χουμε κ πάνω από όλα υγεία.... 

Εγώ αυτό σκέφτομαι μόνο κορίτσια όσο λάθος κ αν ακούγεται σε κάποιες. Στερουμαι πολλα... Αλλά δεν τα σκέφτομαι καν μπροστά στο να γίνω μανουλα τόσο μικρή... 

Έφαγα μεγάλη απογοήτευση που ήρθαν έτσι δεν το περιμενα κ δίνω τα λεφτά λες κ δίνω στραγάλια... Μέχρι και ο συντροφος μου απορεί.... Κάνω το καλυτερο για μας έτσι αισθάνομαι κ θα το κάνω όσο παταω στα. Πόδια μου κ εχω δουλειά... Γιατί βλέπω δίπλα μου κ χειρότερα επαγγέλματα απο μενα με πολυ μικροτερη αμοιβή... Κ λεω παναγια μου τουλάχιστον δουλευουμε κ οι δυο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κ εγώ  ρε κορίτσια κάποιους υπερήχους δεν τους πληρωσα αλλά όταν πχ είχα να παω 1.5-2 μήνες κ πηγα πληρωσα.. Τώρα οου πηγαινα κάθε δυο μερες όχι δεν πληρωσα... Κ επίσκεψη μόνο μια φορά έδωσα... Κ σπερματεγχυση που έκανα δυο φορες μου πήρε τότε 180€ τη μια χώρος χρέωση στον υπέρηχο πριν από αυτή. Αλλά τα έμβρυα τόσα μου είπε. 

Ειλικρινά δεν με νοιάζουν τα λεφτά καλά να μαστε δουλειά να χουμε κ πάνω από όλα υγεία.... 

Εγώ αυτό σκέφτομαι μόνο κορίτσια όσο λάθος κ αν ακούγεται σε κάποιες. Στερουμαι πολλα... Αλλά δεν τα σκέφτομαι καν μπροστά στο να γίνω μανουλα τόσο μικρή... 

Έφαγα μεγάλη απογοήτευση που ήρθαν έτσι δεν το περιμενα κ δίνω τα λεφτά λες κ δίνω στραγάλια... Μέχρι και ο συντροφος μου απορεί.... Κάνω το καλυτερο για μας έτσι αισθάνομαι κ θα το κάνω όσο παταω στα. Πόδια μου κ εχω δουλειά... Γιατί βλέπω δίπλα μου κ χειρότερα επαγγέλματα απο μενα με πολυ μικροτερη αμοιβή... Κ λεω παναγια μου τουλάχιστον δουλευουμε κ οι δυο.. 

Εννοειται βρε , μπροστά στο θαύμα τα χρήματα θα σκέφτεσαι;; Εγώ πιο πολύ ρώτησα γιατί είμαι λίγο πιο χαλαρή από εσένα... Αφού έχω δώσει λίγο χρόνο στους εαυτούς μας , να ξέρω ,να περασω επιτροπή... Αφού μπορώ κάτι να κερδίσω....εννοείται ότι δεν σκέφτεσαι πρώτα τα χρήματα!! Ειδικά εσύ , όλα έγιναν χωρίς να το καταλάβεις καλά καλά!! Εγώ δεν είμαι έτσι , θέλω να ξέρω , να προγραμματίσω , να τα γράψω που λέω και στο γιατρό μου!!! Εσύ που για άλλο πήγες κι άλλο έκανες , τα χρήματα θα σκεφτείς!! Εννοειται!!! Όλα θα γίνουν κοριτσάκι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κ εγώ  ρε κορίτσια κάποιους υπερήχους δεν τους πληρωσα αλλά όταν πχ είχα να παω 1.5-2 μήνες κ πηγα πληρωσα.. Τώρα οου πηγαινα κάθε δυο μερες όχι δεν πληρωσα... Κ επίσκεψη μόνο μια φορά έδωσα... Κ σπερματεγχυση που έκανα δυο φορες μου πήρε τότε 180€ τη μια χώρος χρέωση στον υπέρηχο πριν από αυτή. Αλλά τα έμβρυα τόσα μου είπε. 

Ειλικρινά δεν με νοιάζουν τα λεφτά καλά να μαστε δουλειά να χουμε κ πάνω από όλα υγεία.... 

Εγώ αυτό σκέφτομαι μόνο κορίτσια όσο λάθος κ αν ακούγεται σε κάποιες. Στερουμαι πολλα... Αλλά δεν τα σκέφτομαι καν μπροστά στο να γίνω μανουλα τόσο μικρή... 

Έφαγα μεγάλη απογοήτευση που ήρθαν έτσι δεν το περιμενα κ δίνω τα λεφτά λες κ δίνω στραγάλια... Μέχρι και ο συντροφος μου απορεί.... Κάνω το καλυτερο για μας έτσι αισθάνομαι κ θα το κάνω όσο παταω στα. Πόδια μου κ εχω δουλειά... Γιατί βλέπω δίπλα μου κ χειρότερα επαγγέλματα απο μενα με πολυ μικροτερη αμοιβή... Κ λεω παναγια μου τουλάχιστον δουλευουμε κ οι δυο.. 

Καθε κέντρο έχει δική του τιμολογιακή πολιτική απλά μια συζήτηση κανουμε..και εννοείται συμφωνώ μαζί σου και εγώ το ίδιο είπα χαλάλι τα λεφτά!!δόξα το θεό είμαστε καλά και φαντάσου ότι εγώ που δεν πέρασα επιτροπή και χρειάστηκα αρκετα φάρμακα πλήρωσα 800 ευρώ μόνο τις γκοναλ (σαν τις menopur είναι που πήρες και συ) αλλά και πάλι ειδικά όταν έμεινα έγκυος είπα χαλάλι τους όλα..απλά ότι μπορώ να γράψω πχ το γράφω, δεν πληρώνουμε τόσα χρόνια ασφάλειες τζάμπα και επίσης τα κέντρα είναι σαν εργοστάσια ελέγχω λίγο αν είναι σωστοί απέναντι μου..κατά τα άλλα μη νομίζεις όλες μας σαν στραγάλια τα δίνουμε..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Καθε κέντρο έχει δική του τιμολογιακή πολιτική απλά μια συζήτηση κανουμε..και εννοείται συμφωνώ μαζί σου και εγώ το ίδιο είπα χαλάλι τα λεφτά!!δόξα το θεό είμαστε καλά και φαντάσου ότι εγώ που δεν πέρασα επιτροπή και χρειάστηκα αρκετα φάρμακα πλήρωσα 800 ευρώ μόνο τις γκοναλ (σαν τις menopur είναι που πήρες και συ) αλλά και πάλι ειδικά όταν έμεινα έγκυος είπα χαλάλι τους όλα..απλά ότι μπορώ να γράψω πχ το γράφω, δεν πληρώνουμε τόσα χρόνια ασφάλειες τζάμπα και επίσης τα κέντρα είναι σαν εργοστάσια ελέγχω λίγο αν είναι σωστοί απέναντι μου..κατά τα άλλα μη νομίζεις όλες μας σαν στραγάλια τα δίνουμε..

 

 Η αλήθεια είναι πως μου ήρθε πολυ ξαφνικό όλο αυτό αλλά δεν ήθελα να το κόψω και δεν μπορουσα κιόλας.... Τώρα πάει έφτασε η ώρα! 😛

Ήδη έβαλα το πρωινό μου ξυπνητήρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

 Η αλήθεια είναι πως μου ήρθε πολυ ξαφνικό όλο αυτό αλλά δεν ήθελα να το κόψω και δεν μπορουσα κιόλας.... Τώρα πάει έφτασε η ώρα! 😛

Ήδη έβαλα το πρωινό μου ξυπνητήρι! 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!! Περιμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σου!! Όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Heart είπε:

Πώς το στέλνω το μέιλ κορίτσια; Ή μπορείτε να μου πείτε την σελίδα που μπήκατε;

Κορίτσι, προσπάθησα να σου τα στείλω με πμ αλλά δεν τα κατάφερα! 😆 Σου τα επισυνάπτω εδώ!! Ελπίζω να σε βοηθήσουν! 

75DEB7CD-28C7-4881-ADA6-B492E42C11A0.thumb.jpeg.4d406651dd9cc4bd9eaa16507683f452.jpegC5821FB3-0AB1-4548-A0DE-0F2ABB3ED1F6.thumb.jpeg.9bd4e321a346b68ff1027add75659ba1.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Περιμένουμε νέα σου άρα! Εύχομαι να μην έρθει🤗 πάντως προς το παρόν έχει σασπένς.ειναι πρωτόγνωρη αυτή η φάση της ζωής μας.  Έτσι ενοιωσα  εγώ το περασμένο μήνα, που ήταν ο πρώτος που κάναμε ελεύθερα. Βέβαια όταν αδιαθετησα απογοητεύτηκα λίγο. Επειδή όλα τα χρόνια της ζωής μου πρόσεχα μη μείνω έγκυος, μου φάνηκε παραξενο που τώρα που έκανα ελεύθερα και μια μέρα πριν την ωορρηξία, τελικά δεν έμεινα. Αλλά είπα πάμε βουρ για τους επόμενους και βλέπουμε!

Για να δούμε!!.. Ακριβώς όπως τα λες είναι!έτσι κ εμείς!μακάρι να σας πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κ εγώ  ρε κορίτσια κάποιους υπερήχους δεν τους πληρωσα αλλά όταν πχ είχα να παω 1.5-2 μήνες κ πηγα πληρωσα.. Τώρα οου πηγαινα κάθε δυο μερες όχι δεν πληρωσα... Κ επίσκεψη μόνο μια φορά έδωσα... Κ σπερματεγχυση που έκανα δυο φορες μου πήρε τότε 180€ τη μια χώρος χρέωση στον υπέρηχο πριν από αυτή. Αλλά τα έμβρυα τόσα μου είπε. 

Ειλικρινά δεν με νοιάζουν τα λεφτά καλά να μαστε δουλειά να χουμε κ πάνω από όλα υγεία.... 

Εγώ αυτό σκέφτομαι μόνο κορίτσια όσο λάθος κ αν ακούγεται σε κάποιες. Στερουμαι πολλα... Αλλά δεν τα σκέφτομαι καν μπροστά στο να γίνω μανουλα τόσο μικρή... 

Έφαγα μεγάλη απογοήτευση που ήρθαν έτσι δεν το περιμενα κ δίνω τα λεφτά λες κ δίνω στραγάλια... Μέχρι και ο συντροφος μου απορεί.... Κάνω το καλυτερο για μας έτσι αισθάνομαι κ θα το κάνω όσο παταω στα. Πόδια μου κ εχω δουλειά... Γιατί βλέπω δίπλα μου κ χειρότερα επαγγέλματα απο μενα με πολυ μικροτερη αμοιβή... Κ λεω παναγια μου τουλάχιστον δουλευουμε κ οι δυο.. 

Οπωσδήποτε μπροστά στο να αποκτήσουμε παιδάκι δε μετράει τίποτα. Άλλωστε μεταξύ άλλων κ για αυτό δουλεύουμε, να μπορούμε σε μια στιγμή που είναι εκτός προγράμματος να ανταπεξελθουμε. Κ εγώ χωρίς επιτροπή πήγα, εμείς δεν έχουμε κανένα προφανές πρόβλημα κ οι γιατροί μας είπαν ότι θα μας απερριπταν. Άλλωστε για φυσικό κύκλο ξεκίνησα αλλά μετά από 2 αποτυχίες, δεν την πάλεψα ψυχολογικά κ έτσι ξεκινήσαμε κανονικά πρωτοκολλο με ενέσεις.. Εγώ πηγαίνω στο ιασώ για τη διαδικασία, αν θέλεις στείλε μου απευθείας να σου πω το όνομά του γιατί κ εγω δεν ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε ονόματα γιατρών. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, κ αύριο αναμένουμε νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Οπωσδήποτε μπροστά στο να αποκτήσουμε παιδάκι δε μετράει τίποτα. Άλλωστε μεταξύ άλλων κ για αυτό δουλεύουμε, να μπορούμε σε μια στιγμή που είναι εκτός προγράμματος να ανταπεξελθουμε. Κ εγώ χωρίς επιτροπή πήγα, εμείς δεν έχουμε κανένα προφανές πρόβλημα κ οι γιατροί μας είπαν ότι θα μας απερριπταν. Άλλωστε για φυσικό κύκλο ξεκίνησα αλλά μετά από 2 αποτυχίες, δεν την πάλεψα ψυχολογικά κ έτσι ξεκινήσαμε κανονικά πρωτοκολλο με ενέσεις.. Εγώ πηγαίνω στο ιασώ για τη διαδικασία, αν θέλεις στείλε μου απευθείας να σου πω το όνομά του γιατί κ εγω δεν ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε ονόματα γιατρών. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, κ αύριο αναμένουμε νέα σου!! 

Καλημερα, ευχαριστώ! 

Τώρα παω έχω ξεκινήσει! 

Θα σας στείλω στην επιστροφή 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Κορίτσι, προσπάθησα να σου τα στείλω με πμ αλλά δεν τα κατάφερα! 😆 Σου τα επισυνάπτω εδώ!! Ελπίζω να σε βοηθήσουν! 

75DEB7CD-28C7-4881-ADA6-B492E42C11A0.thumb.jpeg.4d406651dd9cc4bd9eaa16507683f452.jpegC5821FB3-0AB1-4548-A0DE-0F2ABB3ED1F6.thumb.jpeg.9bd4e321a346b68ff1027add75659ba1.jpeg

Πόσο σ ευχαριστώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημερα, ευχαριστώ! 

Τώρα παω έχω ξεκινήσει! 

Θα σας στείλω στην επιστροφή 😇

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Heart είπε:

Καλή επιτυχία!!!

Κορίτσια γεια σας... Σας στέλνω από το κρεβάτι πια.... Νοιώθω έτσι 😀😀😀😀😇😇😇😇🤨🤨🤨😔😔😔😫😫😫😫😫🤭🤭🥴🙏🙏🙏😁😁..  

Πήγα το πρωι 8 , έδωσε σπέρμα ο συντροφος μου κ 9:20 μπήκα. Όλοι με ευγένεια, δεν είχα καθόλου άγχος ήμουν πολυ καλα ψυχολογικά (πεινουσα πολυ βέβαια) και γενικά ήμουν χαλαρή και χαρούμενη. Μπήκα μέσα για υπέρηχο ήρθαν από πάνω μου όλη η ομάδα μου μιλουσαν για άσχετα μου είπε ο γιατρός βασικά όταν είδε τη δεξιά ωοθήκη "αυγά να φάνε κ οι κότες😅🤣😂🤣" Αριστερά βέβαια δεν είχαν μεγαλώσει τόσο πολυ, μου έβαλαν αναισθησία κ τους είπα Καληνυχτα 😛 

Όταν ξυπνησα είχα φρικτό πονο στη κοιλιά σε σημείο να μην μπορώ να ακουμπησω το χέρι μου πάνω στη κοιλιά κ στο έντερο μου. Υποψιάζομαι για εκκένωση εντέρου. Πιθανό. Εχω πολυ πονο στο έντερο εκτός κ αν είναι ιδέα μου.... Πολυ πονο. Είμαι σαν μπαουλο στην κοιλιά με πιέζουν μέχρι κ τα πλευρά. 

Όταν συνήλθα από την ναρκωση πηγα στο γιατρό. Μου είπε πως " Πήραμε παρά πολλα ωαρια 25 κ μάλιστα με μια. Πρώτη ματιά καλής ποιοτητας. Εβγαλες παρά πολλα. Ευτυχώς δώσαμε τη μικρή δόση γιατί έδειξες ευαισθησία στην μενοπουρ κ έκανες υπερδιέγερση. Αναμενόμενο πολλες φορες σε συνδρομο πολυκυστικων. Αλλά εσυ έδειξες μεγάλη ευαισθησία. Ενώ με τα χάπια ωορηξιας δεν φάνηκες να πηγαινεις τόσο καλά.. Σε αυτό το κυκλο δεν μπορώ να σου βάλω τίποτα γιατί θα χειροτερέψεις πολυ δεν γίνεται κ δεν θα το αντέξεις. Θα δουμε μετά που θα αδιάθετη σεις". Μου εδωσε αντιπηκτικες ενέσεις από σήμερα μέχρι να μου έρθει περιοδος κ μια αντιβίωση 4 μέρες. Μου είπε να παρω ηλεκτρολύτες. Εκεί υποψιαστηκα για το εντερο όπου εχω φρικτό πονο. Μου είπε ξαπλα κ λίγες κινήσεις γιατί οι ωοθήκες είναι αρκετά διογκωμενες κ εχω κίνδυνο συστροφης ωοθηκών. Μην διανοηθώ εννοείται περπατημα κ γυμναστική μέχρι να αδιαθετησω. Θα τον παρω όταν μου έρθει περίοδος. 

Αυριο θα με καλέσει η εμβρυολογος. 

Πολυ πονος , αλλά πολυ χαρουμενη θα έλεγα 🙏🙏🙏🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...