Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

@Mimi26 καλή επιτυχία για αύριο!! Περιμένουμε νεακια από την όλη διαδικασία! ☺️ Θα την περάσουμε και μείς σε λίγο καιρό! 🤗 Θετική σκεψη!!🤞 Είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο μας!! ❤️

Καλημέρα Maroulita έκανες τελικά το ραντεβού με το γιατρό?πως πήγε? Σορυ αν είπες και δεν το διάβασα, γιατι αποφασίσαμε να κάνουμε διακοπουλες τελικά μου ακύρωσαν την έμβρυομεταφορά μου γι'αυτό το μηνα και είπαμε να κάνουμε κάνα μπανάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marinamanoulitsa :ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα Maroulita έκανες τελικά το ραντεβού με το γιατρό?πως πήγε? Σορυ αν είπες και δεν το διάβασα, γιατι αποφασίσαμε να κάνουμε διακοπουλες τελικά μου ακύρωσαν την έμβρυομεταφορά μου γι'αυτό το μηνα και είπαμε να κάνουμε κάνα μπανάκι..

Το κάναμε κορίτσι μου ναι! Και γώ τελευταία δεν παρακολουθώ όλες τις εξελίξεις γιατί έχουμε μετακόμιση και γίνεται ένας μικρός χαμός! 🙂

Μιλησαμε λοιπόν με τον γιατρό..Μου είπε να μην πιεστω, να περιμένω την επιτροπή πρώτα και μετά να ξεκινήσουμε! Με προετοιμασαι λέγοντας μου ότι λόγω ωοθήκης μπορεί να χρειαστεί να κάνουμε περισσότερες από μια ωοληψιες ώστε να φτάσουμε σε έναν ικανοποιητικό αριθμό ωαρίων! Θα ξεκινήσουμε με 150 μονάδες λόγω χαμηλού αποθεματικού, για 10 μέρες (1500 σύνολο)..Η επιτροπή χορηγεί την φορά 3600 μονάδες όποτε αξίζει να περιμένουμε είπε!
16/8 μου είπαν να τηλεφωνήσω στην επιτροπή για Ραντεβού και ελπίζουμε μέσα στον Σεπτέμβρη να περάσουμε! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

Maroulita:15/08

diana8:?

Lacostaki:14/08

 

Ntinaki83:03/07

Mimi26:28/07

 misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:17/07 

evaioan:27/07                                                

Heart:27/07

Sillia:?

Αννια27:?

 

 

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

Evaki:? 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Το κάναμε κορίτσι μου ναι! Και γώ τελευταία δεν παρακολουθώ όλες τις εξελίξεις γιατί έχουμε μετακόμιση και γίνεται ένας μικρός χαμός! 🙂

Μιλησαμε λοιπόν με τον γιατρό..Μου είπε να μην πιεστω, να περιμένω την επιτροπή πρώτα και μετά να ξεκινήσουμε! Με προετοιμασαι λέγοντας μου ότι λόγω ωοθήκης μπορεί να χρειαστεί να κάνουμε περισσότερες από μια ωοληψιες ώστε να φτάσουμε σε έναν ικανοποιητικό αριθμό ωαρίων! Θα ξεκινήσουμε με 150 μονάδες λόγω χαμηλού αποθεματικού, για 10 μέρες (1500 σύνολο)..Η επιτροπή χορηγεί την φορά 3600 μονάδες όποτε αξίζει να περιμένουμε είπε!
16/8 μου είπαν να τηλεφωνήσω στην επιτροπή για Ραντεβού και ελπίζουμε μέσα στον Σεπτέμβρη να περάσουμε! 🤞

Τέλεια!!οπότε αναμονή για επιτροπή ελπίζω οτι έχουν χαλαρώσει λίγο πλέον τα πραγματα και να βρεις γρήγορα ραντεβού..μέχρι να δείτε τι εξετάσεις σας λείπουν θα περάσει και ο καιρός..καλή επιτυχία λοιπόν εύχομαι να σας πάνε όλα σούπερ!!🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Τέλεια!!οπότε αναμονή για επιτροπή ελπίζω οτι έχουν χαλαρώσει λίγο πλέον τα πραγματα και να βρεις γρήγορα ραντεβού..μέχρι να δείτε τι εξετάσεις σας λείπουν θα περάσει και ο καιρός..καλή επιτυχία λοιπόν εύχομαι να σας πάνε όλα σούπερ!!🙏 

Ευχαριστώ πολύ!! ❤️
Πονταρω στο ότι είμαστε στην επαρχία όποτε ισως να μην μας αργήσουν πολύ! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita! είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! ❤️
Πονταρω στο ότι είμαστε στην επαρχία όποτε ισως να μην μας αργήσουν πολύ! 🙏

Α δεν ανήκετε στην επιτροπή Θεσσαλονίκης? ε τότε ναι δεν θα σας αργήσουν πολύ μάλλον..μια χαρά..αξίζει γιατί είναι ακριβά τα φάρμακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!..Ελπίζω να είστε όλες καλά!...όπως έγραψα και χθες έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για παιδάκι με τον άντρα μου..ειναι ο πρώτος μήνας προσπάθειας και πραγματικά δεν αγχωνομαστε καθόλου..ήθελα όμως να ρωτήσω κάτι.. διαβάζω εδώ πολλές δημοσιεύσεις από κοπέλες που λένε ότι είχαν κάποια συμπτώματα τύπου περιόδου και τελικά ήταν έγκυες..Εγώ ακόμα κ όταν περιμένω περίοδο δεν νιώθω τίποτα, απλά μ έρχεται την μέρα που μ βγάζει η εφαρμογή...και αν δεν είναι εκείνη η μέρα είναι η επόμενη.!Απλά το νιώθω δεν ξερω πως να το εξηγήσω..Τώρα τελευταία όμως νιώθω περίεργα..σαν να έχω ανακατωσουρες αλλά και δεν έχω.. νιώθω περίεργο το στομάχι μου..τέτοια πράγματα που δεν τα ένιωθα πριν..έχω κάνει τεστ (ήταν σίγουρα νωρίς και βγήκαν αρνητικά)..Μπορεί να είναι όμως και δημιούργημα του μυαλού μου ,ε; 

Τελικά όσο σας γράφω μου φαίνομαι αγχωμένη, αλλά δεν θέλω να το παραδεχτώ!...Δεν ξέρω τι να πω..νιώθω μια ευχαριστη ανυπομονησία 🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα κρεβάτι.... Πολυ φουσκωμένη νοιώθω ότι θα σκάσω... Δεν μπορώ να φάω να πιω τίποτα νοιώθω λες κ έχω μπάλα στη κοιλιά μου.   Ουτε προπόνηση πηγα χθες ουτε σήμερα λςω δεν είμαι σε φάση. ... Αυριο πρωί πηγαινω για Ωοληψια... 8 θα μαστε εκεί να δώσει πρώτα σπέρμα ο συντροφος μου... 

Βρε συ δε σου είπε ο γιατρός σου μακριά από γυμναστική; οι ωοθήκες σου έχουν διογκωθεί τώρα από τα πολλά ωαρια, για καμιά εβδομάδα θα πρέπει να την ξεχάσεις την προπόνηση μην πάθεις καμία ζημιά!! Δε θέλω να σε αγχωσω αλλά είπαμε είναι σαν να κουβαλάς μια αυγουλιερα στην κοιλιά σου κ πρέπει να μη σπάσουν!! Καλή επιτυχία για αύριο, όλα θα πάνε καλά!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Α δεν ανήκετε στην επιτροπή Θεσσαλονίκης? ε τότε ναι δεν θα σας αργήσουν πολύ μάλλον..μια χαρά..αξίζει γιατί είναι ακριβά τα φάρμακα..

Όχι είμαστε πιο ψηλά! Στην επιτροπή της Αλεξανδρούπολης ανήκουμε! Μου είπε βέβαια ότι θα γίνουν 2 μόνο τον Σεπτέμβρη, δεν ξέρω πόσες  γίνονται στις μεγαλύτερες πόλεις! Ευχομαι να μας βάλουν σε μια από αυτές τις 2! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Όχι είμαστε πιο ψηλά! Στην επιτροπή της Αλεξανδρούπολης ανήκουμε! Μου είπε βέβαια ότι θα γίνουν 2 μόνο τον Σεπτέμβρη, δεν ξέρω πόσες  γίνονται στις μεγαλύτερες πόλεις! Ευχομαι να μας βάλουν σε μια από αυτές τις 2! 🤗

Στη Θεσσαλονίκη παίζει να γίνονται πιο πολλές το μήνα αλλά γίνεται και χαμός! Μια χαρα θα βρείτε ραντεβού, προς το παρόν χαλαρώστε έχετε και την μετακόμιση σας και όλα θα πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Όχι είμαστε πιο ψηλά! Στην επιτροπή της Αλεξανδρούπολης ανήκουμε! Μου είπε βέβαια ότι θα γίνουν 2 μόνο τον Σεπτέμβρη, δεν ξέρω πόσες  γίνονται στις μεγαλύτερες πόλεις! Ευχομαι να μας βάλουν σε μια από αυτές τις 2! 🤗

4 ήταν στο Αιγάλεω κάθε Παρασκευή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλημέρα!..Ελπίζω να είστε όλες καλά!...όπως έγραψα και χθες έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για παιδάκι με τον άντρα μου..ειναι ο πρώτος μήνας προσπάθειας και πραγματικά δεν αγχωνομαστε καθόλου..ήθελα όμως να ρωτήσω κάτι.. διαβάζω εδώ πολλές δημοσιεύσεις από κοπέλες που λένε ότι είχαν κάποια συμπτώματα τύπου περιόδου και τελικά ήταν έγκυες..Εγώ ακόμα κ όταν περιμένω περίοδο δεν νιώθω τίποτα, απλά μ έρχεται την μέρα που μ βγάζει η εφαρμογή...και αν δεν είναι εκείνη η μέρα είναι η επόμενη.!Απλά το νιώθω δεν ξερω πως να το εξηγήσω..Τώρα τελευταία όμως νιώθω περίεργα..σαν να έχω ανακατωσουρες αλλά και δεν έχω.. νιώθω περίεργο το στομάχι μου..τέτοια πράγματα που δεν τα ένιωθα πριν..έχω κάνει τεστ (ήταν σίγουρα νωρίς και βγήκαν αρνητικά)..Μπορεί να είναι όμως και δημιούργημα του μυαλού μου ,ε; 

Τελικά όσο σας γράφω μου φαίνομαι αγχωμένη, αλλά δεν θέλω να το παραδεχτώ!...Δεν ξέρω τι να πω..νιώθω μια ευχαριστη ανυπομονησία 🤯

Μπορεί και να είσαι, γιατί όχι; Κάνε λιιιγο υπομονή ακόμα και θα μάθεις!☺️ Πότε περιμένεις περίοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα! Τον είχα τσεκάρει πριν 2 μήνες... ήταν σχετικά καλά..είχα ανεβασμένη λίγο την tsh αλλά επέλεξα να μην πάρω ακόμα κάποιο φάρμακο. Αλλά θα κάνουμε το εμβόλιο τώρα οπότε θα πρέπει να σταματήσουμε για λίγο τις προσπαθειες..  καλή επιτυχία και σε εσένα εύχομαι! Σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα!

Σε ευχαριστώ πολύ! Εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα το εμβόλιο. Ο γυναικολόγος μου, μου είπε πως δεν υπάρχει θέμα αν κάνω το εμβόλιο και συνεχίσω κανονικά τις προσπάθειες για μωρό. Αυτό που όλοι οι γυναικολόγοι δεν κρατούν μια κοινή γραμμή είναι εκνευριστικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

4 ήταν στο Αιγάλεω κάθε Παρασκευή

 

@Ευάγγελοςτ Εγώ την έκανα στι Ιασώ και έχω το πορισμα απλά ήθελα να δω κάποια πορισματα και από άλλες εξετασεις καθαρές να δω λίγο πως τα γράφουν.... Για να μου λυθεί μια απορία.. Οποία θέλει ας ανεβάσει το πορισμα μιας καθαρής σαλπιγγογραφιας. Κ μένα καθαρή είναι απλά θέλω να δω την ανάλυση πως γράφει ο κάθε ακτινολογος... Ξέρετε αν εισαι επάγγελμα υγείας, όπως εγω κ οποία άλλη κοπέλα εδώ, πάντα εμείς είμαστε πιο ψείρες... 
@Heart Χαχαχα ναι όλα τα χα αυτό μου έλειπε η προπονηση αλλά ρε κοριτσια ο αθλητισμός για μενα ειναι η μισή μου ζωή και ήδη έχω μειώσει παρά πολυ ... Παρά παρα πολυ γιατί δεν πρεπει να κάνω πολλά τώρα που θέλω να μείνω έγκυος... Έχω οδηγίες γι αυτό από το γιατρό και τα τηρώ ωστόσο... 
@Tvz εκλαψα με την αυγουλιερα αλλά να ξέρετε κρατιέμαι είμαι σπίτι έφαγα και κάθομαι ξαπλα! Έχει καυσωνα όλοι πάνε για μπάνιο εγώ εδώ πιστή στο στόχο 😇

Κορίτσια σας ευχαριστω όλες για τις ευχές είμαι καλά ψυχολογικά αυτό μετράει και γενικά καλά! Μόνο σωματικά έχω δυσφορία με το ζόρι τρώω κ πιο πολυ ποναω το πρωι που ξυπνάω μεσα στη μέρα τη παλευω καλυτερα. Εκανα και την ovitrele χθες βράδυ στις 10 όπως είπε ο γιατρός. Σήμερα με τα τις 9 δεν θα φαω τίποτα κ ολα καλα! 

Βρε κορίτσια θέλω βοήθεια.... Όπως σας είπα έγιναν όλα ξαφνικά... Σε κάποιες δεν έχω απαντήσει συγνώμη είμαστε πολλές. Είδα μιλάνε για Επιτροπή... Μπορείτε να μου πείτε κ μένα λίγο γι αυτό το θέμα ; να μου εξηγήσετε... Έγιναν όλα ξαφνικά εγώ πληρωσα δυο ενέσεις Μενοπουρ τώρα 370€ κ κάτι άλλες 50€ κ αυριο θα παει 470€( 200€ γιατροι 70€ αναισθησιολόγος κ 200€ θα πληρώσω για 2 έμβρυα καταψυξη-> από κει κ πέρασε αν έχω πχ 6 έμβρυα θα δώσω επιπλέον 400€ δηλαδή ανά 2 έμβρυα καταψυξη είναι 200€ αν δεν έχω κανένα το ρε θα μου επιστρέψουν τα 200). Θα κριθεί το ποσο ανάλογα με τα έμβρυα που θα μπουν καταψυξη... 

Τις τελευταίες μέρες 9-10 δηλαδή μέρες έχω δώσει 1000+€ χωρίς τα αυριανά της κατάψυξηε γιατί κάναμε οοοοοολες τις εξετάσεις αίματος, ομάδα αίματος, ρεζους, κυτσρρομεγαλοιο, Ερυθρά  κλπ κλπ καλλιέργεια σπερμοδιαγραμα τα πάντα ολαααα κ πήγαν αυτά όλα κανα 600 κ για τους δυο + ενέσεις φάρμακα βενζίνες διόδια υπέροχοι μοριακά τεστ κλπ! Σκεφτείτε χάλασα τα μισά χρήματα που είχα μαζέψει για εξωσωματική.... 

Σας κουρασα 😛 μιλάω πολυ! 

Κ θέλω πληροφοριες να μου δώσετε για την Επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Μπορεί και να είσαι, γιατί όχι; Κάνε λιιιγο υπομονή ακόμα και θα μάθεις!☺️ Πότε περιμένεις περίοδο; 

Αύριο περιμένω! Νιώθω λίγο Πεγκυ καρρα γνωστή ηθοποιός...και έτσι κ γιουβέτσι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

4 ήταν στο Αιγάλεω κάθε Παρασκευή

Lactaki μου , σου είναι εύκολο να μου πεις τις εξετάσεις που χρειάζονται; Ή κάπου να τα διαβάσω .... Έχουμε κάνει σαλπιγγογραφια στο Ιασώ τον Μάιο , και σπερμοδιαγραμμα τον ίδιο μήνα σε ένα κέντρο...ορμονολογικες εγώ...δεν είμαστε παντρεμένοι...μήπως χρειάζεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

 

@Ευάγγελοςτ Εγώ την έκανα στι Ιασώ και έχω το πορισμα απλά ήθελα να δω κάποια πορισματα και από άλλες εξετασεις καθαρές να δω λίγο πως τα γράφουν.... Για να μου λυθεί μια απορία.. Οποία θέλει ας ανεβάσει το πορισμα μιας καθαρής σαλπιγγογραφιας. Κ μένα καθαρή είναι απλά θέλω να δω την ανάλυση πως γράφει ο κάθε ακτινολογος... Ξέρετε αν εισαι επάγγελμα υγείας, όπως εγω κ οποία άλλη κοπέλα εδώ, πάντα εμείς είμαστε πιο ψείρες... 
@Heart Χαχαχα ναι όλα τα χα αυτό μου έλειπε η προπονηση αλλά ρε κοριτσια ο αθλητισμός για μενα ειναι η μισή μου ζωή και ήδη έχω μειώσει παρά πολυ ... Παρά παρα πολυ γιατί δεν πρεπει να κάνω πολλά τώρα που θέλω να μείνω έγκυος... Έχω οδηγίες γι αυτό από το γιατρό και τα τηρώ ωστόσο... 
@Tvz εκλαψα με την αυγουλιερα αλλά να ξέρετε κρατιέμαι είμαι σπίτι έφαγα και κάθομαι ξαπλα! Έχει καυσωνα όλοι πάνε για μπάνιο εγώ εδώ πιστή στο στόχο 😇

Κορίτσια σας ευχαριστω όλες για τις ευχές είμαι καλά ψυχολογικά αυτό μετράει και γενικά καλά! Μόνο σωματικά έχω δυσφορία με το ζόρι τρώω κ πιο πολυ ποναω το πρωι που ξυπνάω μεσα στη μέρα τη παλευω καλυτερα. Εκανα και την ovitrele χθες βράδυ στις 10 όπως είπε ο γιατρός. Σήμερα με τα τις 9 δεν θα φαω τίποτα κ ολα καλα! 

Βρε κορίτσια θέλω βοήθεια.... Όπως σας είπα έγιναν όλα ξαφνικά... Σε κάποιες δεν έχω απαντήσει συγνώμη είμαστε πολλές. Είδα μιλάνε για Επιτροπή... Μπορείτε να μου πείτε κ μένα λίγο γι αυτό το θέμα ; να μου εξηγήσετε... Έγιναν όλα ξαφνικά εγώ πληρωσα δυο ενέσεις Μενοπουρ τώρα 370€ κ κάτι άλλες 50€ κ αυριο θα παει 470€( 200€ γιατροι 70€ αναισθησιολόγος κ 200€ θα πληρώσω για 2 έμβρυα καταψυξη-> από κει κ πέρασε αν έχω πχ 6 έμβρυα θα δώσω επιπλέον 400€ δηλαδή ανά 2 έμβρυα καταψυξη είναι 200€ αν δεν έχω κανένα το ρε θα μου επιστρέψουν τα 200). Θα κριθεί το ποσο ανάλογα με τα έμβρυα που θα μπουν καταψυξη... 

Τις τελευταίες μέρες 9-10 δηλαδή μέρες έχω δώσει 1000+€ χωρίς τα αυριανά της κατάψυξηε γιατί κάναμε οοοοοολες τις εξετάσεις αίματος, ομάδα αίματος, ρεζους, κυτσρρομεγαλοιο, Ερυθρά  κλπ κλπ καλλιέργεια σπερμοδιαγραμα τα πάντα ολαααα κ πήγαν αυτά όλα κανα 600 κ για τους δυο + ενέσεις φάρμακα βενζίνες διόδια υπέροχοι μοριακά τεστ κλπ! Σκεφτείτε χάλασα τα μισά χρήματα που είχα μαζέψει για εξωσωματική.... 

Σας κουρασα 😛 μιλάω πολυ! 

Κ θέλω πληροφοριες να μου δώσετε για την Επιτροπή 

Η επιτροπή απ' ότι έχω καταλάβει σου δίνει δωρεάν τα φάρμακα και νομίζω και κάποιο επίδομα, θα μας τα πουν σίγουρα τα κορίτσια που έχουν περάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mimi26 όπως είπε και η @Heart η επιτροπή σου χορηγεί μόνο τα φάρμακα (ενέσεις). Τα υπόλοιπα του κέντρου (ωοληψία, ετ, κατάψυξη, εξετασεις) + καποια έξτρα χάπια, δυστυχως δεν τα γλιτώνουμε!! ☺️ Επίσης μετά την όλη διαδικασία σου δίνει και γύρω στα 350€. 

Το μόνο πρόβλημα είναι η αναμονή και η γραφειοκρατία..αυτά θέλαμε να αποφύγουμε εμεις και είπαμε να πάμε μόνοι αλλά ύστερα από προτροπή του γιατρού είπαμε να περιμένουμε! Απ οτι καταλαβα και συ πήρες λίγες μονάδες γι αυτό βγήκαν 370€ σε μεγαλύτερες μονάδες λογικά ανεβαίνει και το κόστος, όποτε η επιτροπη κρίνετε αναγκαία γιατί πολλά τα έξοδα!!😄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mimi26 μου λέει τα εξής...

- φυσιολογική απεικόνιση τραχήλου- μήτρας

- εύρος έσω τραχηλικού στομίου κ.φ

- φυσιολογική απεικόνιση δεξιάς κ αριστερής σάλπιγγας, οι οποίες είναι βατές ( έξοδος του σκιαστικού στην περιτοναϊκή κοιλότητα).💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@Mimi26 μου λέει τα εξής...

- φυσιολογική απεικόνιση τραχήλου- μήτρας

- εύρος έσω τραχηλικού στομίου κ.φ

- φυσιολογική απεικόνιση δεξιάς κ αριστερής σάλπιγγας, οι οποίες είναι βατές ( έξοδος του σκιαστικού στην περιτοναϊκή κοιλότητα).💗

Εμενα λέει αυτά! 

Μου είπαν πως είναι καθαρή!  Φαντάζομαι κ εγώ! Λίγο η μήτρα έχει άλλη κλίση αλλά μου είπαν δεν υπαρχει θεμα... Τι να πω... Θα λυσω απορίες αυριο. Κορίτσια εχω υγρά σήμερα λευκά σαν τζελ αλλά πο πο λέτε από τις ενέσεις κλπ Β

; από τα οιστρογονα; δεν με ενοχλουν κ η καλλιέργεια μου βγήκε καθαρή. 

IMG_20210520_180830.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Εμενα λέει αυτά! 

Μου είπαν πως είναι καθαρή!  Φαντάζομαι κ εγώ! Λίγο η μήτρα έχει άλλη κλίση αλλά μου είπαν δεν υπαρχει θεμα... Τι να πω... Θα λυσω απορίες αυριο. Κορίτσια εχω υγρά σήμερα λευκά σαν τζελ αλλά πο πο λέτε από τις ενέσεις κλπ Β

; από τα οιστρογονα; δεν με ενοχλουν κ η καλλιέργεια μου βγήκε καθαρή. 

IMG_20210520_180830.jpg

Τωρα για τα λεφτά είναι πολλα οντως... Δεν ξέρω τι να πω κ εγώ!! 

Είναι παρα πολλα ! Τελικά το κόστος της εξωσωματικης σαν διαδικασία την ίδια μέρα έχει λιγότερο κόστος από όλα τα αλλά😛

Καλά εγώ με το συνδρομο των πολυκυστικων εχω κ άλλες επιπλοκές κ πληρωνω κ αλλά διαφορά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εμενα λέει αυτά! 

Μου είπαν πως είναι καθαρή!  Φαντάζομαι κ εγώ! Λίγο η μήτρα έχει άλλη κλίση αλλά μου είπαν δεν υπαρχει θεμα... Τι να πω... Θα λυσω απορίες αυριο. Κορίτσια εχω υγρά σήμερα λευκά σαν τζελ αλλά πο πο λέτε από τις ενέσεις κλπ Β

; από τα οιστρογονα; δεν με ενοχλουν κ η καλλιέργεια μου βγήκε καθαρή. 

IMG_20210520_180830.jpg

Σίγουρα κάθε ακτινολόγος τα γράφει διαφορετικά αλλά σημασία έχει το πόρισμα. Κι από την στιγμή που είναι όλα καλά δεν έχει τίποτα άλλο σημασία. 

Όσο για την μήτρα και η δική μου έχει αριστερή κλίση. Αυτό δεν έχει καμία σημασία και ούτε παίζει ρόλο κάπου. Είναι καθαρά κάτι ανατομικό και όχι παθολογικό. Συγκεκριμένα μου είχε πει ο γιατρός είναι όπως ένας δεξιόχειρας κι ένας αριστερόχειρας!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Αύριο περιμένω! Νιώθω λίγο Πεγκυ καρρα γνωστή ηθοποιός...και έτσι κ γιουβέτσι 😂

Περιμένουμε νέα σου άρα! Εύχομαι να μην έρθει🤗 πάντως προς το παρόν έχει σασπένς.ειναι πρωτόγνωρη αυτή η φάση της ζωής μας.  Έτσι ενοιωσα  εγώ το περασμένο μήνα, που ήταν ο πρώτος που κάναμε ελεύθερα. Βέβαια όταν αδιαθετησα απογοητεύτηκα λίγο. Επειδή όλα τα χρόνια της ζωής μου πρόσεχα μη μείνω έγκυος, μου φάνηκε παραξενο που τώρα που έκανα ελεύθερα και μια μέρα πριν την ωορρηξία, τελικά δεν έμεινα. Αλλά είπα πάμε βουρ για τους επόμενους και βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...