Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

στις On 3/8/2021 at 12:53 ΜΜ, ο/η Mariaki_k είπε:

@AnnastαΧ! Ούτε εγώ ξέρω να σου πω κάτι και γιατί δεν έχω ταξιδέψει και γιατί είμαι άνεργη οπότε δεν γνωρίζω τπτ για τις αποζημιώσεις. 

@Bonbonαρχικά μου είχε πει ο γιατρός ότι συνιστάται να γίνει λόγω ηλικίας,είμαι 37, αλλά θα κάναμε πρώτα αυχενική κ θα βλέπαμε μετά αν θα πηγαίναμε για επεμβατική ή nipt. Επειδή όμως ο καλός μου είναι ναυτικός κ όταν μάθαμε ότι τα καταφέραμε είχε 10 μέρες που έφυγε είχαμε το εξής θέμα. Εγώ έχω στιγμα και εδώ δεν υπήρχε τπτ γραπτό να επιβεβαιώσει ότι δεν έχει κ ο άντρας μου και μες στο πουθενά.που βρισκόταν ήταν αδύνατο να εξεταστει έπρεπε να επιβεβαιώσουμε ότι δεν έχει με εξέταση στο έμβρυο. Οπότε μετά από έρευνα του γιατρού μου ρωτώντας γενετιστές κ μέχρι κ το υπουργείο υγείας προχωρήσαμε σε τροφοβλάστη. Στο δείγμα που πήραν κοίταξαν σε ποιο ακριβώς γονίδιο έχω το στίγμα και μετά εξέτασαν του εμβρύου αν έχει περάσει εκεί,γιατί σε περίπτωση που είχε κ ο άντρας μου υπήρχε 25%πιθανοτητα να έχει μεσογειακη αναιμία οπότε θα προχωρούσαμε αμέσως σε διακοπη. Τέλος καλό όμως όλα καλά! Όλα βγήκαν καθαρά κ για σύνδρομα και για όλα! Κ εγώ επιτέλους ηρεμησα κ μπορώ να χαρώ το θαύμα! Ειδικά από προχθές βράδυ που έκανε μπουρμπουληθρες στην κοιλιά μου η κυρία είμαι σαν χαζοχαρουμενη 😍😍😍

Μπράβο πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά!! Άντε τώρα απολαυσε την εγκυμοσύνη σου!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια, εγώ περιμένω το πρώτο μου μωράκι  και η ΠΗΤ είναι 19 Ιανουαρίου.  Ηθελα να σας ρωτήσω έχει νιώσει καμία το μωράκι της; Εγώ μπαίνω στην 18 εβδομάδα  αλλά δεν έχω έχω καταλάβει κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerin_a είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ περιμένω το πρώτο μου μωράκι  και η ΠΗΤ είναι 19 Ιανουαρίου.  Ηθελα να σας ρωτήσω έχει νιώσει καμία το μωράκι της; Εγώ μπαίνω στην 18 εβδομάδα  αλλά δεν έχω έχω καταλάβει κάτι..

Καλημέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!! Ναι εγώ το νιώθω αλλά είναι η 3η εγκυμοσύνη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθές το βράδυ κορίτσια πάνω που ξάπλωσα στην πολυθρόνα κ χαλάρωσα μου έδωσε μια γερή που τρόμαξα! Με ξάφνιασε! Σηκώνω το νυχτικο να δω,δίνει άλλη μια που όχι μόνο την ένιωσα την είδα κιόλας! Προσπάθησα να τραβήξω βίντεο να το στείλω στον μπαμπά αλλά ίσα που φαινόταν ότι κάτι κουνήθηκε γιατί ήταν μικρές οι επόμενες κλωτσιές, βέβαια νομίζω ότι αν δεν κατουρηθηκε ήδη όταν το είδε θα κατουρηθει σίγουρα όταν πετύχω καμία καλή!!!

Σήμερα μπαίνω στην 18η εβδομάδα. Πραγματικά δεν υπάρχει πιο όμορφο αίσθημα από το να το νιώθεις κ να μην ανησυχείς αν είναι εντάξει εκεί μέσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2021 at 2:54 ΠΜ, ο/η Mariaki_k είπε:

Υποψήφιες μανουλες για Ιανουαρίο 2022 έχουμε ή ειμαι μόνη μου???

Καλησπέρα κοριτσια! Εγω εχω ΠΗΤ 24/1/22 εύχομαι να πανε σε ολες καλα τα πράγματα.. Με το καλο να κρατήσουμε στην αγκαλια μας τα μωρακια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/7/2021 at 11:50 ΠΜ, ο/η Iwannatz είπε:

Καλημέρα!! Με το καλό και σε εσένα!! Μαθαμε φύλο επιτέλους μετά από 2 γιους έρχεται και η κόρη!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Ας μπω κ εγώ εδώ 😊

Είμαι στην ίδια φάση... μετά από δύο αγόρια θα κάνω κοριτσάκι 😁 η ΠΗΤ μου είναι 4/2/22 Αλλά λόγω προηγούμενης καισαρικής θα είμαστε κ εμείς Ιανουάριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Μόλις χθες εμαθα ότι είμαι θετική στον κοβιντ (έκανα σελφ τεστ λογο συμπτώματων) και έχω αγχωθει πάρα πολύ. Είμαι 19+3.

Ο γυναικολόγος μου μου έδωσε εισπνοές, κορτιζόνη, αντιβίωση και βιταμίνες D...

Μου είπε πως αν ανεβάσω πολύ πυρετό η έχω δύσπνοια να πάω νοσοκομείο.

Φοβάμαι πολύ για το μωράκι μου ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Μόλις χθες εμαθα ότι είμαι θετική στον κοβιντ (έκανα σελφ τεστ λογο συμπτώματων) και έχω αγχωθει πάρα πολύ. Είμαι 19+3.

Ο γυναικολόγος μου μου έδωσε εισπνοές, κορτιζόνη, αντιβίωση και βιταμίνες D...

Μου είπε πως αν ανεβάσω πολύ πυρετό η έχω δύσπνοια να πάω νοσοκομείο.

Φοβάμαι πολύ για το μωράκι μου ...

 

Περαστικά κορίτσι μου 🙁 όλα καλά να πάνε, να είσαι συνεπής σε ότι σου είπε ο γιατρός κ να μην σκέφτεσαι καθόλου να τον ενοχλείς σε οτιδήποτε σε προβληματίζει. Πώς είσαι από συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Περαστικά κορίτσι μου 🙁 όλα καλά να πάνε, να είσαι συνεπής σε ότι σου είπε ο γιατρός κ να μην σκέφτεσαι καθόλου να τον ενοχλείς σε οτιδήποτε σε προβληματίζει. Πώς είσαι από συμπτώματα?

Είμαι λίγο χάλια. Δεν έχω γεύση και οσμή καθόλου,είμαι φουλ μπουκομενη,έχω βήχα με λίγο πόνο στο στήθος και νιώθω σαν να με έχει πιάσει λίγο δύσπνοια από το απόγευμα .

Έχω σκάσει από την στεναχώρια μου...

Φοβάμαι για το μωρό. Και η αλήθεια είναι πως μια μέρα το ένιωσα λίγο πριν 3-4 μέρες και από τότε τίποτα και έχω ανησυχίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annast είπε:

Είμαι λίγο χάλια. Δεν έχω γεύση και οσμή καθόλου,είμαι φουλ μπουκομενη,έχω βήχα με λίγο πόνο στο στήθος και νιώθω σαν να με έχει πιάσει λίγο δύσπνοια από το απόγευμα .

Έχω σκάσει από την στεναχώρια μου...

Φοβάμαι για το μωρό. Και η αλήθεια είναι πως μια μέρα το ένιωσα λίγο πριν 3-4 μέρες και από τότε τίποτα και έχω ανησυχίσει...

Εντάξει, μην αγχώνεσαι, είναι λογικό αφού έχει πέσει ο οργανισμός σου να μην είναι κ αυτό πολύ κινητικό.... φάε κ κανένα γλυκάκι να του δώσεις λίγο ενέργεια, περισσότερο για να το νιώσεις κ να ηρεμήσεις εσύ! Εύχομαι να περάσουν γρήγορα τα συμπτώματα κ να νιώσεις καλύτερα. Λογικά μόλις αναρρώσεις θα σε δει αμέσως ο γιατρός σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εντάξει, μην αγχώνεσαι, είναι λογικό αφού έχει πέσει ο οργανισμός σου να μην είναι κ αυτό πολύ κινητικό.... φάε κ κανένα γλυκάκι να του δώσεις λίγο ενέργεια, περισσότερο για να το νιώσεις κ να ηρεμήσεις εσύ! Εύχομαι να περάσουν γρήγορα τα συμπτώματα κ να νιώσεις καλύτερα. Λογικά μόλις αναρρώσεις θα σε δει αμέσως ο γιατρός σου

Έφαγα μπισκότα το πρωί αλλά δεν ένιωσα. Μόνο μια φορά το ένιωσα πριν 3-4 μέρες και τίποτα άλλο.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Annast είπε:

Περαστικά κ γρήγορη ανάρρωση @Annast, προσπάθησε όσο είναι δυνατόν να μην αγχώνεσαι παραπάνω, όλα καλά θα πάνε. Να σε ρωτήσω κάτι είχες προλάβει να κάνεις εμβόλιο? Κ γνωρίζεις που μπορεί να κόλλησες ή όσο κ αν προσέχουμε θα μας χτυπήσει την πόρτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaki_k είπε:
στις On 16/8/2021 at 3:35 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Περαστικά κ γρήγορη ανάρρωση @Annast, προσπάθησε όσο είναι δυνατόν να μην αγχώνεσαι παραπάνω, όλα καλά θα πάνε. Να σε ρωτήσω κάτι είχες προλάβει να κάνεις εμβόλιο? Κ γνωρίζεις που μπορεί να κόλλησες ή όσο κ αν προσέχουμε θα μας χτυπήσει την πόρτα?

Expand  

Δεν είχα κάνει το εμβόλιο όχι...

Η αλήθεια είναι πως είχα πάει διακοπές... Πρόσεχα όμως πάρα πολύ,ήμουν παντού με μάσκα και αντισηπτικό... Θέλει προσοχή σίγουρα αλλά πιστεύω πως αν είναι να συμβεί θα συμβεί ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!

Μόλις ήρθα στην παρέα σας κι εγώ! ΠΗΤ 6/2/22 είχα , πριν την αυχενική διαφάνεια που καταλήξαμε σε 1/2/22 αλλά λόγω προηγούμενης καισαρικής σίγουρα θα είμαστε κι εμείς του Ιανουαρίου!

Είστε όλες καλά ; Πώς τα πάτε;

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν έχω καταλήξει ακόμα σε γυναικολόγο διότι αυτή τη φορά αδυνατω να πληρώσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο και δεν γνωρίζω κάποιον γυναικολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο (Αθήνα) έχετε κάποιον να προτείνετε; 

Εύχομαι σε όλες καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Γεια σας μανούλες!

Μόλις ήρθα στην παρέα σας κι εγώ! ΠΗΤ 6/2/22 είχα , πριν την αυχενική διαφάνεια που καταλήξαμε σε 1/2/22 αλλά λόγω προηγούμενης καισαρικής σίγουρα θα είμαστε κι εμείς του Ιανουαρίου!

Είστε όλες καλά ; Πώς τα πάτε;

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν έχω καταλήξει ακόμα σε γυναικολόγο διότι αυτή τη φορά αδυνατω να πληρώσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο και δεν γνωρίζω κάποιον γυναικολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο (Αθήνα) έχετε κάποιον να προτείνετε; 

Εύχομαι σε όλες καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση.... 😊 όπως τα περιγράφεις. Θα γεννήσουμε σχεδόν ταυτόχρονα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση.... 😊 όπως τα περιγράφεις. Θα γεννήσουμε σχεδόν ταυτόχρονα 

Ωωω τέλεια !! Πρώτο παιδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Ωωω τέλεια !! Πρώτο παιδάκι;

Το τρίτο... έχω δύο αγόρια 7 κ 3,5

Εσύ τι έχεις? Είπες κ εσύ έχεις προηγούμενη καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Το τρίτο... έχω δύο αγόρια 7 κ 3,5

Εσύ τι έχεις? Είπες κ εσύ έχεις προηγούμενη καισαρική 

Τρίτο; wow !

Εγώ παραλίγο να έχω δεύτερο και τρίτο παιδί μαζί αλλά το ένα απορροφήθηκε γύρω στις 7 μισή εβδομάδες!

Ένα αγοράκι έχω 3,5-4 τον Νοέμβριο με το καλό. Πάνω κάτω δλδ ίδια ηλικία με τον μικρό σου ! 

Σύμφωνα με την αυχενική διαφάνεια κατά 99% θα έχω κι άλλο αγοράκι!! 

Πώς αισθάνεσαι; Γενικά όλες πώς είστε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2021 at 3:35 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Μόλις χθες εμαθα ότι είμαι θετική στον κοβιντ (έκανα σελφ τεστ λογο συμπτώματων) και έχω αγχωθει πάρα πολύ. Είμαι 19+3.

Ο γυναικολόγος μου μου έδωσε εισπνοές, κορτιζόνη, αντιβίωση και βιταμίνες D...

Μου είπε πως αν ανεβάσω πολύ πυρετό η έχω δύσπνοια να πάω νοσοκομείο.

Φοβάμαι πολύ για το μωράκι μου ...

 

Καλησπέρα, τυχαία είδα το μήνυμα σου. Δεν ξέρω σε ποια μέρα από την εμφάνιση των συμπτωμάτων είσαι, αλλά νομίζω δεν υπάρχει λόγος ιδιαίτερης ανησυχίας. Είχα βρεθεί και γω θετική στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης που είναι το πιο επικίνδυνο και μάλιστα ήμουν ήδη ξάπλα λόγω ελάχιστου τραχήλου από την 31η εβδομάδα και θέλαμε πάση θυσία να αποφύγουμε τοκετό. Αν και είχαν υποχωρήσει τα συμπτώματα, βρέθηκα θετική και όταν πήγα να γεννήσω, οπότε αντιμετωπίστηκα ως covid περιστατικό, αλλά όλα πήγαν καλά, δόξα τω Θεώ και την Παναγία. Ξεκίνησαν τα πολύ ελαφρά συμπτώματα Παρασκευή, Κυριακή το βράδυ ήταν πολύ δύσκολο και μετά τίποτα, για τρία απογεύματα είχα μόνο δέκατα και μπούκωμα και τέλος (γεύση και οσμή άργησαν βέβαια να επανέλθουν). Από φάρμακα πήρα μόνο τρεις φορές ντεπον για να πέσει ο πυρετός. Το μωρό δεν έπαθε απολύτως τίποτα, οπότε νομίζω δεν έχεις να φοβάσαι κάτι, ίσα ίσα θα έχει κι αντισώματα. Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι, καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim.The. είπε:

Καλησπέρα, τυχαία είδα το μήνυμα σου. Δεν ξέρω σε ποια μέρα από την εμφάνιση των συμπτωμάτων είσαι, αλλά νομίζω δεν υπάρχει λόγος ιδιαίτερης ανησυχίας. Είχα βρεθεί και γω θετική στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης που είναι το πιο επικίνδυνο και μάλιστα ήμουν ήδη ξάπλα λόγω ελάχιστου τραχήλου από την 31η εβδομάδα και θέλαμε πάση θυσία να αποφύγουμε τοκετό. Αν και είχαν υποχωρήσει τα συμπτώματα, βρέθηκα θετική και όταν πήγα να γεννήσω, οπότε αντιμετωπίστηκα ως covid περιστατικό, αλλά όλα πήγαν καλά, δόξα τω Θεώ και την Παναγία. Ξεκίνησαν τα πολύ ελαφρά συμπτώματα Παρασκευή, Κυριακή το βράδυ ήταν πολύ δύσκολο και μετά τίποτα, για τρία απογεύματα είχα μόνο δέκατα και μπούκωμα και τέλος (γεύση και οσμή άργησαν βέβαια να επανέλθουν). Από φάρμακα πήρα μόνο τρεις φορές ντεπον για να πέσει ο πυρετός. Το μωρό δεν έπαθε απολύτως τίποτα, οπότε νομίζω δεν έχεις να φοβάσαι κάτι, ίσα ίσα θα έχει κι αντισώματα. Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι, καλή ανάρρωση!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το μύνημα σου , ειλικρινά είναι πολύ σημαντικό που μου απάντησες ενώ το έχεις περάσει. Ελπίζω και εγώ να πανε όλα καλά γιατί έτσι και αλλιώς νομιζω πως δεν είμαι βαρύ περιστατικό! 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2021 at 8:40 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Έφαγα μπισκότα το πρωί αλλά δεν ένιωσα. Μόνο μια φορά το ένιωσα πριν 3-4 μέρες και τίποτα άλλο.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά...

 

Καλημέρα κοπέλα μου, πώς είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!! @Annast περαστικά σου κοριτσακι μου, μην φοβασαι για το μωράκι σου..! Εγώ ευτυχώς δεν έχω κολλήσει Covid .. μάλιστα  την Δευτέρα πήγα και έκανα την πρώτη δόση του εμβολίου, μετά από σκέψη, συζήτηση με την γιατρό μου και εξέταση σε καρδιολόγο.  Ήμουν πάρα πολύ κατα όσον αφορά το εμβόλιο και φοβόμουν.. ομως η ζυγαριά τελικά έγειρε στο να το κάνω. Εσάς κορίτσια τι σας συμβούλεψαν οι γυναικολόγοι σας? 

Επίσης το μωράκι μου το ένιωσα επιτέλους  μ εχθές το βράδυ όταν ξάπλωσα για να κοιμηθώ και χαιδευα την κοιλιά μου !!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Τρίτο; wow !

Εγώ παραλίγο να έχω δεύτερο και τρίτο παιδί μαζί αλλά το ένα απορροφήθηκε γύρω στις 7 μισή εβδομάδες!

Ένα αγοράκι έχω 3,5-4 τον Νοέμβριο με το καλό. Πάνω κάτω δλδ ίδια ηλικία με τον μικρό σου ! 

Σύμφωνα με την αυχενική διαφάνεια κατά 99% θα έχω κι άλλο αγοράκι!! 

Πώς αισθάνεσαι; Γενικά όλες πώς είστε κορίτσια;

Εγώ έχω κοριτσάκι τώρα 🥰

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να το κρατήσω αγκαλιά! Γενικά συμπτώματα δεν έχω πέρα από δύσπνοια που με πιάνει καμιά φορά, σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά αγχωμένη κ ανυπόμονη, ίσως περισσότερο κ από την πρώτη εγκυμοσύνη γιατί στο ενδιάμεσο έχω κ δύο παλίνδρομες. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά κ να μην χάνω την αισιοδοξία μου ❤❤❤

Έχεις νιώσει το μωράκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...