Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

 

 @Kallia.Geo και εγώ έτσι το σκέφτομαι να έχω το λίκνο τώρα στην αρχή, γτ δν έχω και χώρο στο δωμάτιο για κάτι μεγαλύτερο και να μπορώ να το μεταφέρω αν χρειαστεί στο σαλόνι και  θα βάλω κούνια κατευθείαν στο δωμάτιο του,που θα το ετοιμάσουμε προς το καλοκαίρι. 

 

Και εγώ πιστεύω ότι θα βολεύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ναι , εννοείται !!! 

Αλλη μια ερωτηση ! Το παρκοκρεβατο μπορώ να το δω σε αυτά τα μαγαζιά με βρεφικά είδη ? Για να δω πως είναι 

Ναι φυσικά! Νομίζω όπου έχει βρεφικά θα το δεις 100% κάνε μια έρευνα κ διαδικτυακά για να δεις τα είδη που υπάρχουν να πάρεις μια πρώτη εικόνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Ναι φυσικά! Νομίζω όπου έχει βρεφικά θα το δεις 100% κάνε μια έρευνα κ διαδικτυακά για να δεις τα είδη που υπάρχουν να πάρεις μια πρώτη εικόνα 

Ναι ναι !! Μέσω ίντερνετ τα βρήκα !! 

Για ριλαξ τι γνώμη έχεις ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και εγώ πιστεύω ότι θα βολεύει 

Μπες μεσα στο Σκρουτζ και ψαξε εκει αυτα που θες, γιατι εχει και κριτικές που βοηθανε… Απο παρκοκρεβατο μεχρι τα επιθέματα στηθους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

Μπες μεσα στο Σκρουτζ και ψαξε εκει αυτα που θες, γιατι εχει και κριτικές που βοηθανε… Απο παρκοκρεβατο μεχρι τα επιθέματα στηθους

Τα βρήκα όλα , αλλά ήθελα να τα δω και από κοντά .. έτσι κ αλλιώς τα βλέπω κ μετά τα ψάχνω για πιο οικονομικά εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τα βρήκα όλα , αλλά ήθελα να τα δω και από κοντά .. έτσι κ αλλιώς τα βλέπω κ μετά τα ψάχνω για πιο οικονομικά εκεί 

Νομιζω πως ειναι ακριβα τα λίκνο για τοσο μικρο διαστημα που θα χωρανε εκει. Μια σκεψη ειναι η καλαθουνα απο το καρότσι.. Ετσι και αλλιως τους πρωτους μηνες χρησιμοποιούμε το πιο μικρο στο καρότσι το αυγό🤷‍♀️ Αν δε βαλω αυτο θα βαλω το παρκοκρεβατο απο την αδερφη μου και θα αγορασω μονο στρωμα 🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ναι ναι !! Μέσω ίντερνετ τα βρήκα !! 

Για ριλαξ τι γνώμη έχεις ? 

Σίγουρα θα τα δεις live στο Λητώ και στα prenatal. Και σε όλα τα υπόλοιπα φαντάζομαι αλλά εγώ σου λέω που πήγα για να έχω μια ιδέα από κοντά. 

Επίσης για το ριλαξ, εγώ δν ξέρω αν θα πάρω γτ πολλές φίλες μου που έχουν μωρό 1-2 ετών τώρα μου λένε ότι δν κάθησαν καθόλου τα μωρά τους και το σκέφτομαι. Βέβαια είναι ανάλογα το παιδί. Αλλά δν ξέρω το σκέφτομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ναι ναι !! Μέσω ίντερνετ τα βρήκα !! 

Για ριλαξ τι γνώμη έχεις ? 

Τα μωράκια το λατρεύουν!!! Είναι από αυτά που λέμε, ζεις κ χωρίς αυτό......! Αλλά κ τα δύο μου παιδάκια τους άρεσε πάρα πολύ να κάθονται μέσα. Έχω ένα σαν αυτό....

Screenshot_20211212-234501_Samsung Internet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Louna είπε:

 Ετσι και αλλιως τους πρωτους μηνες χρησιμοποιούμε το πιο μικρο στο καρότσι το αυγό🤷‍♀️ 

Τι είναι αυτό πάλι ? 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Νομιζω πως ειναι ακριβα τα λίκνο για τοσο μικρο διαστημα που θα χωρανε εκει. Μια σκεψη ειναι η καλαθουνα απο το καρότσι.. Ετσι και αλλιως τους πρωτους μηνες χρησιμοποιούμε το πιο μικρο στο καρότσι το αυγό🤷‍♀️ Αν δε βαλω αυτο θα βαλω το παρκοκρεβατο απο την αδερφη μου και θα αγορασω μονο στρωμα 🤪 

Καλά ναι! Αυτό έχω κ εγώ.... όταν λέω ότι τα έβαζα σε λίκνο εννοώ την καλαθούνα από το σετ του καροτσιού, ακριβώς το ίδιο πράγμα είναι απλά είχα πάρει έξτρα την βάση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τι είναι αυτό πάλι ? 🙄

Το μικρό καθισματάκι του αυτοκινήτου που κουμπώνει κ στην βάση του καροτσιού. Αυτό το μέγεθος κοινώς λέγεται αυγό! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλά ναι! Αυτό έχω κ εγώ.... όταν λέω ότι τα έβαζα σε λίκνο εννοώ την καλαθούνα από το σετ του καροτσιού, ακριβώς το ίδιο πράγμα είναι απλά είχα πάρει έξτρα την βάση 

Μπιμπιλινο να παρω ή να περιμενω να παρω οταν βγω απο το μαιευτήριο; Νομιζω δινουν και αρκετα πραγματα εκει μεσα.. Το λεω 1)γιατι δε ξερω τι μεγεθος θα της παει 2) τι μαρκα θα της ταιριάξε🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Το μικρό καθισματάκι του αυτοκινήτου που κουμπώνει κ στην βάση του καροτσιού. Αυτό το μέγεθος κοινώς λέγεται αυγό! 😊

Ααααα οκ !!! Κατάλαβα ! Κοιμούνται εκεί ? Άβολο δεν είναι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ααααα οκ !!! Κατάλαβα ! Κοιμούνται εκεί ? Άβολο δεν είναι ? 

Στην καλαθουνα λεμε για να τα βαζουμε για υπνο. Στην αγορα καροτσιου βαζεις και το αυγό (που μπαινει και στο αμαξι και στο καρότσι και λογικα θα το χρησιμοποιει τους πρωτους 3μηνες) και την καλαθουνα τη χρησιμοποιεις μετα… Μεχρι τοτε νάνι εκει μεσα

08390982-9DF6-4036-94AC-4A11DDBF6506.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

Μπιμπιλινο να παρω ή να περιμενω να παρω οταν βγω απο το μαιευτήριο; Νομιζω δινουν και αρκετα πραγματα εκει μεσα.. Το λεω 1)γιατι δε ξερω τι μεγεθος θα της παει 2) τι μαρκα θα της ταιριάξε🤔

Να πάρεις τουλάχιστον ένα πακέτο οπωσδήποτε να σε περιμένει στο σπίτι για όταν με το καλό βγεις από το μαιευτήριο! Αλλιώς τον βλέπω τον άντρα σου να τρέχει μέσα στη νύχτα να σου φέρει!!!! 😄

Θα πάρεις το Νο1 που καλύπτει από 2 έως 5 kg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Να πάρεις τουλάχιστον ένα πακέτο οπωσδήποτε να σε περιμένει στο σπίτι για όταν με το καλό βγεις από το μαιευτήριο! Αλλιώς τον βλέπω τον άντρα σου να τρέχει μέσα στη νύχτα να σου φέρει!!!! 😄

Θα πάρεις το Νο1 που καλύπτει από 2 έως 5 kg

🤣🤣🤣 Θα παρω τοτε… Αυτες; Ειναι καλες;

0DB714B5-D938-4767-A25F-A932D99D45DB.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

🤣🤣🤣 Θα παρω τοτε… Αυτες; Ειναι καλες;

0DB714B5-D938-4767-A25F-A932D99D45DB.png

Αυτές παίρνω εγώ πάντα....

Έχω φροντίσει ήδη τις πάνες μας για τους πρώτους τρεις μήνες!!!!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Αυτές παίρνω εγώ πάντα....

Έχω φροντίσει ήδη τις πάνες μας για τους πρώτους τρεις μήνες!!!!!! 😂

3 μηνες😯🤪🤣 Καμια δεκαριά τη μερα θελουν; Δηλαδη 300 πάνες το μηνα;;;;;;;😯 καπου εκει ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

3 μηνες😯🤪🤣 Καμια δεκαριά τη μερα θελουν; Δηλαδη 300 πάνες το μηνα;;;;;;;😯 καπου εκει ε

Ω ρε σκατο που εχει να πεσει αχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχα κατρηθκα με αυτα που σκεφτομαι αχαχχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Ω ρε σκατο που εχει να πεσει αχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχα κατρηθκα με αυτα που σκεφτομαι αχαχχαχαχαχαχ

Χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ!!! 
😷💩💩💩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

3 μηνες😯🤪🤣 Καμια δεκαριά τη μερα θελουν; Δηλαδη 300 πάνες το μηνα;;;;;;;😯 καπου εκει ε

Χοντρικά υπολογίζεις 7-8 πάνες την ημέρα.... αν δεν φτάσουν στο Νο1 θα πάρω συμπλήρωμα! Για έναν μήνα αυτό το νούμερο, μετά για δύο μήνες έχω πάρει το Νο2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Χοντρικά υπολογίζεις 7-8 πάνες την ημέρα.... αν δεν φτάσουν στο Νο1 θα πάρω συμπλήρωμα! Για έναν μήνα αυτό το νούμερο, μετά για δύο μήνες έχω πάρει το Νο2

Να σε ρωτησω ρε αγαπη… Τι θερμόμετρο να παρω για τη μπεμπα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Να σε ρωτησω ρε αγαπη… Τι θερμόμετρο να παρω για τη μπεμπα;

Εγώ πάντα είχα ψηφιακό θερμόμετρο μασχάλης κ τους έβαζα, από πέρσι λόγω κορωνοϊού αφού μετράμε κάθε τρεις κ λίγο πήρα μετώπου για να μην τα ταλαιπωρώ συνέχεια. Πιστεύω αν χρειαστεί θα το χρησιμοποιήσω κ στο μωρό, αλλά θα εξακολουθώ να εμπιστεύομαι το παλιό αν είναι αρρωστούλι κ θέλω πιο σίγουρες θερμοκρασίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ πάντα είχα ψηφιακό θερμόμετρο μασχάλης κ τους έβαζα, από πέρσι λόγω κορωνοϊού αφού μετράμε κάθε τρεις κ λίγο πήρα μετώπου για να μην τα ταλαιπωρώ συνέχεια. Πιστεύω αν χρειαστεί θα το χρησιμοποιήσω κ στο μωρό, αλλά θα εξακολουθώ να εμπιστεύομαι το παλιό αν είναι αρρωστούλι κ θέλω πιο σίγουρες θερμοκρασίες

🤔 Δε βρισκω κανενα της προκοπής… Στα σχολια που βρισκω λενε πως δεν ειναι αξιόπιστα και πως τα αλλα με το υγρο ειναι καλυτερα;;; Πως θα κατσει ενα μωρο να του το βαλεις🤷‍♀️ αν θες στειλε πιο εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...