Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ είμαι λίγο αγχωμένη.... σήμερα δεν το νιώθω αρκετά το μωράκι μου ☹ έχω νιώσει πολύ ελάχιστες κινήσεις κ πολύ απαλές. Φοβάμαι πολύ. Έχω κανονίσει να περάσω από έναν γιατρό που πάω που κ που για να μου δώσει παραπεμπτικό για να κάνω εξετάσεις... Δεν έχω ραντεβού γιατί είναι μόνο να πάρω το χαρτί κ να φύγω, αλλά λέω να του ζητήσω αν μπορεί να χωθώ να μου κάνει πεταχτά έναν υπέρηχο, μόνο να δω ότι είναι εντάξει το μωρό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ είμαι λίγο αγχωμένη.... σήμερα δεν το νιώθω αρκετά το μωράκι μου ☹ έχω νιώσει πολύ ελάχιστες κινήσεις κ πολύ απαλές. Φοβάμαι πολύ. Έχω κανονίσει να περάσω από έναν γιατρό που πάω που κ που για να μου δώσει παραπεμπτικό για να κάνω εξετάσεις... Δεν έχω ραντεβού γιατί είναι μόνο να πάρω το χαρτί κ να φύγω, αλλά λέω να του ζητήσω αν μπορεί να χωθώ να μου κάνει πεταχτά έναν υπέρηχο, μόνο να δω ότι είναι εντάξει το μωρό μου 

Εγώ λέω να φας μια καραμέλα , ένα μπισκότο, κάτι γλυκό τέλος πάντων, ή να πιες ένα ποτήρι παγωμένο νερό και να ξαπλώσεις στο πλάι αριστερά για μια ώρα . 

Αν δεν μετρήσεις 10 κινήσεις σε αυτό το διάστημα όχι απλά ζήτησε το , απαίτησε το . 

Όλα καλά πάντως θα είναι , ίσως είσαι στην ένταση και γι'αυτό δεν το έχεις παρατηρήσει . Όχι άγχος ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ λέω να φας μια καραμέλα , ένα μπισκότο, κάτι γλυκό τέλος πάντων, ή να πιες ένα ποτήρι παγωμένο νερό και να ξαπλώσεις στο πλάι αριστερά για μια ώρα . 

Αν δεν μετρήσεις 10 κινήσεις σε αυτό το διάστημα όχι απλά ζήτησε το , απαίτησε το . 

Όλα καλά πάντως θα είναι , ίσως είσαι στην ένταση και γι'αυτό δεν το έχεις παρατηρήσει . Όχι άγχος ❤️

Έφαγα ένα γλυκό πριν καμία ώρα..... αλλά δυστυχώς είμαι εκτός σπιτιού για κάτι δουλειές κ δεν έχω τη δυνατότητα να ξαπλώσω. Η αλήθεια είναι ότι είμαι στο πόδι από το πρωί αλλά κ πάλι τις άλλες μέρες καταλαβαίνω κινήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έφαγα ένα γλυκό πριν καμία ώρα..... αλλά δυστυχώς είμαι εκτός σπιτιού για κάτι δουλειές κ δεν έχω τη δυνατότητα να ξαπλώσω. Η αλήθεια είναι ότι είμαι στο πόδι από το πρωί αλλά κ πάλι τις άλλες μέρες καταλαβαίνω κινήσεις 

Επειδή είμαι κι εγώ στο πόδι κάθε μέρα, μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Σκέφτομαι ότι δεν το έχω νιώσει αρκετά και ότι κάτι δεν πάει καλά. 

Μόλις κάθομαι χαλαρά και ξαπλώνω τότε κάνω φοκους και βλέπω ότι όλα είναι καλά. 

Μόλις πας στο σπίτι ξάπλωσε με ηρεμία και κάνε το ίδιο και θα δεις ότι είναι όλα καλά . 

Όσο κουνιομαστε τα νανουριζουμε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ είμαι λίγο αγχωμένη.... σήμερα δεν το νιώθω αρκετά το μωράκι μου ☹ έχω νιώσει πολύ ελάχιστες κινήσεις κ πολύ απαλές. Φοβάμαι πολύ. Έχω κανονίσει να περάσω από έναν γιατρό που πάω που κ που για να μου δώσει παραπεμπτικό για να κάνω εξετάσεις... Δεν έχω ραντεβού γιατί είναι μόνο να πάρω το χαρτί κ να φύγω, αλλά λέω να του ζητήσω αν μπορεί να χωθώ να μου κάνει πεταχτά έναν υπέρηχο, μόνο να δω ότι είναι εντάξει το μωρό μου 

Σιγουρα θα σου εχει γυρισει πλατη και θα κλοτσαει προς τα μεσα οποτε δεν θα πολυκαταλαβαινεις τις κλοτσιες. Ετσι ηταν κι εμενα δυο μερες τωρα και εννοειται ημουν σε αναμμενα καρβουνα αλλα σημερα οκ προφανως ξαναγυρισε και κλοτσαει κανονικα. Παντως δεν χανεις κατι αφου θα πας να κανεις και εναν υπερηχο καλου κακου!!!

@Christine_ τα λευκα σχεδον παντα ειναι ανεβασμενα στην εγκυμοσυνη. Κι εμενα ειναι!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα τώρα κ τον ρώτησα.... Μπορεί να με δει σε τρία τέταρτα, έχει μέσα κάποιες που δεν μπορούν να παραχωρήσουν την προτεραιότητα τους, ήρθα κ περιμένω στο αυτοκίνητο γιατί έχω μαζί κ τα άλλα μου παιδάκια..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Ήρθα τώρα κ τον ρώτησα.... Μπορεί να με δει σε τρία τέταρτα, έχει μέσα κάποιες που δεν μπορούν να παραχωρήσουν την προτεραιότητα τους, ήρθα κ περιμένω στο αυτοκίνητο γιατί έχω μαζί κ τα άλλα μου παιδάκια..... 

Καλα εκανες και πηγες κοριτσι μου για να σου φυγει το αγχος!!! 
Ολα καλα θα ειναι!! Στειλε τα νεα σου!! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ρώτησα για τα λευκά ναι μίλησα και με τον γιατρό μου....

@Froufro σίγουρα θα είναι όλα καλά κορίτσι μου...και γω σχεδόν όλη μερα δεν τον νιώθω έντονα το βράδυ που χαλαρώνω τα λέμε....όμως σε καταλαβαίνω μέχρι να μπεις θα είσαι σε αναμμένα κάρβουνα..ελπίζω να περάσει γρήγορα η ώρα μιας και έχεις και παρεουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufroκι εγώ όλη την μέρα δεν μπορώ να πω ότι το έχω νιώσει ιδιαίτερα, τώρα που είμαι στο καναπέ κάτι νιώθω ! 

Είναι που είσαι σε ένταση! Μην αγχώνεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός λέει μας έσκασες ρε, πότε θα ηρεμήσεις? Του λέω μόνο όταν το πάρω αγκαλιά..... μου λέει μάλλον!!!!! Αϊ στο καλό σου πήγαινε σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ο γιατρός λέει μας έσκασες ρε, πότε θα ηρεμήσεις? Του λέω μόνο όταν το πάρω αγκαλιά..... μου λέει μάλλον!!!!! Αϊ στο καλό σου πήγαινε σπίτι 

Αντε βρε κοριτσι μου!!! Αφου σου ειπα ολα καλα θα ειναι, απλα ηθελε να αράξει σημερα το μπεμπακι σου και να κοιμηθει!!!!!! Εσυ και πολυ καλα εκανες που πηγες και καλα του ειπες και του γιατρού… ειναι γεγονος οτι θα ηρεμήσουμε οταν θα τα παρουμε αγκαλια!!!!! 
Κατσε χαλάρωσε κι εσυ τωρα!!! 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Αντε βρε κοριτσι μου!!! Αφου σου ειπα ολα καλα θα ειναι, απλα ηθελε να αράξει σημερα το μπεμπακι σου και να κοιμηθει!!!!!! Εσυ και πολυ καλα εκανες που πηγες και καλα του ειπες και του γιατρού… ειναι γεγονος οτι θα ηρεμήσουμε οταν θα τα παρουμε αγκαλια!!!!! 
Κατσε χαλάρωσε κι εσυ τωρα!!! 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Καμία φορά νιώθω χαζή που τρέχω με το παραμικρό, αλλά δεν πειράζει τουλάχιστον ηρέμησα κ είδα πόσο μεγάλωσε το μικρούλι μου 🥰 1.850 φτάσαμε 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Έλα βρε @Froufroκαι αγχώθηκα!! 

Είδες ; Όλα καλά !! 😁😁😁😁 

έκλεισα κι εγώ γιατρό την Τρίτη πάω !

Τέλεια!!!! Θα περιμένουμε τα νέα σας! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καμία φορά νιώθω χαζή που τρέχω με το παραμικρό, αλλά δεν πειράζει τουλάχιστον ηρέμησα κ είδα πόσο μεγάλωσε το μικρούλι μου 🥰 1.850 φτάσαμε 😊😊😊

Και πολυ καλα εκανες!!! Ετσι πρεπει!!! 
Μεγαλωσε το μικρουλακι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Έλα βρε @Froufroκαι αγχώθηκα!! 

Είδες ; Όλα καλά !! 😁😁😁😁 

έκλεισα κι εγώ γιατρό την Τρίτη πάω !

Με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Το ξέρω @Ε.Γ.Α.

Η @Sofi1έθεσε το ερώτημα!

Σορρυ!!! Δεν ειδα καλα!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα σπίτι 

Όλα καλά 

Μπραβο!!! Ολα τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχω τη Δευτέρα την καμπύλη να κάνω. Μου ειπε ο γιατρος να κανω 3 ωρες 😯 εσείς ποσες ωρες κανατε και πως ειναι η διαδικασια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Κορίτσια εχω τη Δευτέρα την καμπύλη να κάνω. Μου ειπε ο γιατρος να κανω 3 ωρες 😯 εσείς ποσες ωρες κανατε και πως ειναι η διαδικασια ;

Σου παίρνουν αίμα μόλις πας, μετά πίνεις την γλυκόζη κ σου παίρνουν ξανά αίμα κάθε μια ώρα, ανάλογα αν έχεις την κλασική καμπύλη 2 φορές.... άρα 2 ώρες, αν έχεις την "μεγάλη" καμπύλη 3 λήψεις... άρα 3 ώρες. Εσύ προφανώς έχεις την μεγάλη με τις 3 κ εγώ αυτή έκανα την δεύτερη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Σου παίρνουν αίμα μόλις πας, μετά πίνεις την γλυκόζη κ σου παίρνουν ξανά αίμα κάθε μια ώρα, ανάλογα αν έχεις την κλασική καμπύλη 2 φορές.... άρα 2 ώρες, αν έχεις την "μεγάλη" καμπύλη 3 λήψεις... άρα 3 ώρες. Εσύ προφανώς έχεις την μεγάλη με τις 3 κ εγώ αυτή έκανα την δεύτερη φορά 

😫πρωτη φορα τη κανω αλλα μου ειπε να κανω 3 ωρες 🤪 τη γλυκόζη τη πίνω μια φορα ε; Και να υποθεσω ολες αυτες τις ωρες πρεπει να μαι νηστική ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

😫πρωτη φορα τη κανω αλλα μου ειπε να κανω 3 ωρες 🤪 τη γλυκόζη τη πίνω μια φορα ε; Και να υποθεσω ολες αυτες τις ωρες πρεπει να μαι νηστική ;

Και οταν λεμε 3 ωρες ; Παω 8 και μου παιρνουν αιμα στις 8, 9 και 10;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...