Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εμένα αυτός ο καιρός βδεν Μ αρέσει μου ρίχνει την διάθεση και δυστυχώς εμείς εδώ στη Θεσσαλονίκη το χειμώνα έτσι το βγάζουμε😬😬 όσο για το θέμα της γέννας @Christine_ πες μας το μυστικό να μην πονέσουμε και μεις😂😂

Αααααααα ρε Θεσσαλονικαρα!!! Μετακόμιζα ανετα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εμένα αυτός ο καιρός βδεν Μ αρέσει μου ρίχνει την διάθεση και δυστυχώς εμείς εδώ στη Θεσσαλονίκη το χειμώνα έτσι το βγάζουμε😬😬 όσο για το θέμα της γέννας @Christine_ πες μας το μυστικό να μην πονέσουμε και μεις😂😂

Χαχαχαααχχαχα αν ήξερα το μυστικό θα σας το έλεγα !

Πάντως όταν είχα περίοδο πονούσα αρκετά πολύ προ γέννας. 

Κατά τη διάρκεια της γέννας μου , η οποία ήταν αρκετές ώρες (24 μόνο στο μαιευτήριο , ποιος ξέρει πόσες πριν ) 

Δεν ένιωσα κάτι ιδιαίτερο. Μετά από το 24 Ώρο πήγα για καισαρική γιατί ο κύριος δεν έβγαινε με τίποτα και δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι άλλο. 

Οδύνες, χαπακια , (μέχρι και γιόγκα έκανα ) όλες οι επιλογές είχαν εξαντληθεί και δεν υπήρχε εξέλιξη. Είχε αρχίσει να ζοριζεται ο μικρός οπότε βουρ χειρουργείο. 

Μετά το χειρουργείο πόνεσα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Χαχαχαααχχαχα αν ήξερα το μυστικό θα σας το έλεγα !

Πάντως όταν είχα περίοδο πονούσα αρκετά πολύ προ γέννας. 

Κατά τη διάρκεια της γέννας μου , η οποία ήταν αρκετές ώρες (24 μόνο στο μαιευτήριο , ποιος ξέρει πόσες πριν ) 

Δεν ένιωσα κάτι ιδιαίτερο. Μετά από το 24 Ώρο πήγα για καισαρική γιατί ο κύριος δεν έβγαινε με τίποτα και δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι άλλο. 

Οδύνες, χαπακια , (μέχρι και γιόγκα έκανα ) όλες οι επιλογές είχαν εξαντληθεί και δεν υπήρχε εξέλιξη. Είχε αρχίσει να ζοριζεται ο μικρός οπότε βουρ χειρουργείο. 

Μετά το χειρουργείο πόνεσα 😂

Αααααα ταλαιπωρήθηκες πάρα πολλές ώρες ρεε συ....και γω ήλπιζα για ένα δεκαωρακι στη χειρότερη περίπτωση αλλά απ' ότι βλέπω υπάρχουν και πολυυυυ χειρότερα χαχαχχα....τι να κάνουμε όμως θα τα υποστούμε κι αυτά....

Παντως αυτό που έλεγες πιο πριν για την ψυχολογια ούτε εγώ είμαι τοσο ενθουσιασμενη ακόμα αλλά υποθέτω ότι είναι λόγο του ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα...αλλά όπως είπε και η άλλη μανούλα η κάθε μία το αισθάνεται διαφορετικά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Αααααα ταλαιπωρήθηκες πάρα πολλές ώρες ρεε συ....και γω ήλπιζα για ένα δεκαωρακι στη χειρότερη περίπτωση αλλά απ' ότι βλέπω υπάρχουν και πολυυυυ χειρότερα χαχαχχα....τι να κάνουμε όμως θα τα υποστούμε κι αυτά....

Παντως αυτό που έλεγες πιο πριν για την ψυχολογια ούτε εγώ είμαι τοσο ενθουσιασμενη ακόμα αλλά υποθέτω ότι είναι λόγο του ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα...αλλά όπως είπε και η άλλη μανούλα η κάθε μία το αισθάνεται διαφορετικά❤️

Μην τρομάζεις με τις ώρες , δεν κατάλαβα και τίποτα ιδιαίτερο 😂😂 

Για την ψυχολογία πάντως κορίτσια είναι ακριβώς αυτό που είπε η @Kallia.Geo 

Η κάθε μία νιώθει όπως νιώθει και αυτό είναι κάτι το οκ . 

απλά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πάλι δεν ένιωθα όλο αυτό τον ενθουσιασμό, ίσα ίσα , ένιωθα και άσχημα επειδή δεν τον ένιωθα, θεωρούσα ότι είμαι αχάριστη κλπ 

ενώ στην ουσία είναι νορμάλ κι αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο βασικό είναι να μη νιώσουμε άχρηστες και αχάριστες !!

Δεν υπάρχουν οδηγίες για αυτή τη σχέση και τις ευθύνες που έρχονται εντελώς ξαφνικά ... Ούτε υπάρχουν πρέπει , ούτε σωστό - λάθος (μιλώντας πάντα για αυτά που νιώθουμε).

Όπως και να έχει , εμείς θα είμαστε εδώ και μετά γέννας για να στηρίζουμε η μία την άλλη ❤️ Χαίρομαι πολύ που είμαι σε αυτό το γκρουπ με την καθεμία από εσάς !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

😍😍😍 πραγματικά έτσι είναι κορίτσια....

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα μου έχει γίνει συνήθεια πλέον...λέω κάθε μέρα για να δω τι κάνουν αυτά τα κορίτσια 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofi1 είπε:

😍😍😍 πραγματικά έτσι είναι κορίτσια....

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα μου έχει γίνει συνήθεια πλέον...λέω κάθε μέρα για να δω τι κάνουν αυτά τα κορίτσια 😂😂

ακριβώς αυτό !! Το έθεσες τέλεια  χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντομεταξυ τι γνώμη έχετε για την πολυθρόνα θηλασμου...; Εγω ήθελα από πριν να πάρω μια κουνιστή πολυθρόνα.. βέβαια το σπίτι μου είναι μικρό και δεν μου χωράει κάτι ογκοδες αλλα πιστεύω ότι γενικά θα βολεψει όλη την οικογένεια 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

😍😍😍 πραγματικά έτσι είναι κορίτσια....

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα μου έχει γίνει συνήθεια πλέον...λέω κάθε μέρα για να δω τι κάνουν αυτά τα κορίτσια 😂😂

Οντως!!! Ειμαστε ωραιο γκρουπάκι!!! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Εντομεταξυ τι γνώμη έχετε για την πολυθρόνα θηλασμου...; Εγω ήθελα από πριν να πάρω μια κουνιστή πολυθρόνα.. βέβαια το σπίτι μου είναι μικρό και δεν μου χωράει κάτι ογκοδες αλλα πιστεύω ότι γενικά θα βολεψει όλη την οικογένεια 😂😂

Εγω εχω ηδη μια ωραια πολυθρόνα που θα την βαλω στο παιδικό! Δεν ειναι κουνιστή απλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω και εγώ πολυθρόνα.... Αλλά με τόσα που έχω να πάρω ... Δε νομίζω να τα καταφέρω και για πολυθρόνα.

Βολεύει λέτε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Θέλω και εγώ πολυθρόνα.... Αλλά με τόσα που έχω να πάρω ... Δε νομίζω να τα καταφέρω και για πολυθρόνα.

Βολεύει λέτε ;

Εμενα μου αρεσει και για ντεκόρ στο δωματιο!!!! 🙂🙂🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου αρέσει που τα λέμε εδώ μέσα ! Αν και ήρθα λίγο αργά στη παρέα σας 😔

Όσων αφορά την πολυθρόνα τώρα. 

Νομίζω μόνο αν σου αρέσει εσένα η ιδέα η σαν πολυθρόνα για το δωμάτιο γενικά. Όχι ότι αλλάζει κάτι αν θηλάσεις εκεί ή κάπου αλλού , δεν είναι θέμα δλδ πρακτικό αλλά αισθητικής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ έχω στείλει από χθες το βράδυ μνμ και για κάποιο λόγο αργούν πολύ να εγκριθούν και δν ξέρω αν έρχονται κιόλας😓.@Sofi1 και εγώ λίγο εξω από την Θεσσαλονίκη μένω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ έχω στείλει από χθες το βράδυ μνμ και για κάποιο λόγο αργούν πολύ να εγκριθούν και δν ξέρω αν έρχονται κιόλας😓.@Sofi1 και εγώ λίγο εξω από την Θεσσαλονίκη μένω. 

Πρέπει να κάνεις κάποιον αριθμό δημοσιεύσεων, για να μη χρειαζονται τα μηνύματά σου έγκριση !! Για αυτό είναι η καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbie92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ έχω στείλει από χθες το βράδυ μνμ και για κάποιο λόγο αργούν πολύ να εγκριθούν και δν ξέρω αν έρχονται κιόλας😓.@Sofi1 και εγώ λίγο εξω από την Θεσσαλονίκη μένω. 

Ααααα ωραία και μια απ' τον βορρά...όλες Αθηναίες οι κοπέλες 😂😂 αν και γω Αθηναία είμαι απλά παντρεύτηκα εδώ δυστυχώς 😂😂  που θα γεννήσεις εσύ; 

Εχθες που ρώτησα τον γιατρό μου για την κλινική μου είπε ότι θα τα κανονίσει όλα αυτός...εσείς κορίτσια που θα πάτε σε κλινική έχετε πάρει τηλέφωνο ; Έχετε συναννοηθει με την κλινική ή ο γιατρός σας θα τα κανονίσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πρέπει να κάνεις κάποιον αριθμό δημοσιεύσεων, για να μη χρειαζονται τα μηνύματά σου έγκριση !! Για αυτό είναι η καθυστέρηση 

Ααα οκ. Κατάλαβα! Σε ευχαριστώ πολύ. 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Ααααα ωραία και μια απ' τον βορρά...όλες Αθηναίες οι κοπέλες 😂😂 αν και γω Αθηναία είμαι απλά παντρεύτηκα εδώ δυστυχώς 😂😂  που θα γεννήσεις εσύ; 

Εχθες που ρώτησα τον γιατρό μου για την κλινική μου είπε ότι θα τα κανονίσει όλα αυτός...εσείς κορίτσια που θα πάτε σε κλινική έχετε πάρει τηλέφωνο ; Έχετε συναννοηθει με την κλινική ή ο γιατρός σας θα τα κανονίσει;

Ούτε εγώ είμαι από δω, αλλά ήταν ο σύζυγος οπότε και ήρθα😝 Στο Γένεσις θα γεννήσω πρώτα ο Θεός, γτ εκεί είναι ο γιατρός μου. Οπότε την προηγούμενη εβδομάδα μου έστειλαν από την κλινική τον τιμοκατάλογο τους να έχω μια εικόνα. 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Ααααα ωραία και μια απ' τον βορρά...όλες Αθηναίες οι κοπέλες 😂😂 αν και γω Αθηναία είμαι απλά παντρεύτηκα εδώ δυστυχώς 😂😂  που θα γεννήσεις εσύ; 

Εχθες που ρώτησα τον γιατρό μου για την κλινική μου είπε ότι θα τα κανονίσει όλα αυτός...εσείς κορίτσια που θα πάτε σε κλινική έχετε πάρει τηλέφωνο ; Έχετε συναννοηθει με την κλινική ή ο γιατρός σας θα τα κανονίσει;

Νομίζω ο γιατρός τα κανονίζει αυτά γενικά , αν έχει ιατρείο, αν πηγαίνεις στο νοσοκομείο για ραντεβού τότε ανοίγει η καρτέλα εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?  Ενώ όπως λέτε ο καιρός είναι για χουχούλιασμα, εγώ σήμερα βρήκα χρόνο να βγω για κάποιες δουλειές που είχαν  μείνει πίσω... βρήκα ευκαιρία κ αγόρασα ένα βαλιτσάκι για το μαιευτήριο 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?  Ενώ όπως λέτε ο καιρός είναι για χουχούλιασμα, εγώ σήμερα βρήκα χρόνο να βγω για κάποιες δουλειές που είχαν  μείνει πίσω... βρήκα ευκαιρία κ αγόρασα ένα βαλιτσάκι για το μαιευτήριο 😊 

Μια χαρα!!!! Αντε να τις γεμίσουμε με το καλο για το μαιευτήριο!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Ααααα ωραία και μια απ' τον βορρά...όλες Αθηναίες οι κοπέλες 😂😂 αν και γω Αθηναία είμαι απλά παντρεύτηκα εδώ δυστυχώς 😂😂  που θα γεννήσεις εσύ; 

Εχθες που ρώτησα τον γιατρό μου για την κλινική μου είπε ότι θα τα κανονίσει όλα αυτός...εσείς κορίτσια που θα πάτε σε κλινική έχετε πάρει τηλέφωνο ; Έχετε συναννοηθει με την κλινική ή ο γιατρός σας θα τα κανονίσει;

Εκτός από τα έγγραφα που πρέπει να έχεις μαζί σου για την γέννα, δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με κάτι άλλο ως προς το μαιευτήριο, όταν έρθει η ώρα κανονίζει εκείνος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Ελα να αλλάξουμε αν θέλεις😂😂😂

Εεεεεεεερχομαι για να φαω και τρίγωνα που ειναι το αγαπημένο μου γλυκο!!! 🙂🙂🙂🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

@Christine_ τελικά έκανες την καμπύλη ή ακόμα?

Κορίτσι μου όχι ακόμα γιατί είχα τον μικρό άρρωστο στο σπίτι όλη την βδομάδα.. ελπίζω από Δευτέρα να πάω ένα πρωί ! Έχω κι άλλες να κάνω , θέλω να τις κάνω και να πάω στη γυναικολογο αυτή την εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...