Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κιόλας !!!

Έχω κάνει απαίσιο ύπνο με το ολονύχτιο χθεσινό κλάμα... Και η διάθεση σήμερα είναι στα πατώματα 

Γιατί τόσο χάλια κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Γιατί τόσο χάλια κορίτσι μου? 

Γιατί έχω πιεστεί πάρα πολύ στο σπίτι με τον άντρα μου και την πεθερά μου .. Ο άντρας μου , δεν καταλαβαίνει την κατάσταση μου και έχω συνέχεια κόσμο μέσα στο σπίτι... Και πραγματικά νιώθω ότι πνίγομαι.. Κλαίω όλη την ώρα και δεν μπορώ να ηρεμήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Γιατί έχω πιεστεί πάρα πολύ στο σπίτι με τον άντρα μου και την πεθερά μου .. Ο άντρας μου , δεν καταλαβαίνει την κατάσταση μου και έχω συνέχεια κόσμο μέσα στο σπίτι... Και πραγματικά νιώθω ότι πνίγομαι.. Κλαίω όλη την ώρα και δεν μπορώ να ηρεμήσω

Έχει καταλάβει σε τι φάση είσαι ή για να μην τον στεναχωρήσεις δεν του το δείχνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έχει καταλάβει σε τι φάση είσαι ή για να μην τον στεναχωρήσεις δεν του το δείχνεις?

Του μιλάω πολύ ανοιχτά και του είπα ότι έχω κουραστεί πολύ και ότι δε θέλω άλλο κόσμο στο σπίτι... και εκείνος μου απαντησε "υπομονή , δεν μπορώ να κάνω κάτι"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Του μιλάω πολύ ανοιχτά και του είπα ότι έχω κουραστεί πολύ και ότι δε θέλω άλλο κόσμο στο σπίτι... και εκείνος μου απαντησε "υπομονή , δεν μπορώ να κάνω κάτι"

Τι να πω κορίτσι μου.... πρέπει να βρείτε μια λύση.  Δεν είσαι κ εσύ σε κατάσταση να αντέχεις πολλά. Πόσο ακόμα θα μείνει σε εσάς η πεθερά σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Τι να πω κορίτσι μου.... πρέπει να βρείτε μια λύση.  Δεν είσαι κ εσύ σε κατάσταση να αντέχεις πολλά. Πόσο ακόμα θα μείνει σε εσάς η πεθερά σου?

Σίγουρα μια βδομάδα ακόμα .. Αλλά έχω πάρει πολύ βαριά το γεγονός ότι δεν με σέβεται.. Πρέπει να κάνω υπομονή για να σεβαστεί εκείνος την μάνα του με τον κόσμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σίγουρα μια βδομάδα ακόμα .. Αλλά έχω πάρει πολύ βαριά το γεγονός ότι δεν με σέβεται.. Πρέπει να κάνω υπομονή για να σεβαστεί εκείνος την μάνα του με τον κόσμο...

Δύσκολη κατάσταση. Εσύ προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη για το μωράκι σου. Κ στο κάτω κάτω.... προσπάθησε να μην ασχολείσαι καθόλου με τους επισκέπτες έναν καφέ κ τίποτα άλλο, μόλις τον φτιάξεις πες έχω να διπλώσω ρούχα κ πήγαινε να χαλαρώσεις στο δωμάτιο σου... μπορεί να φανεί αγένεια αλλά στην κατάσταση σου θα έπρεπε οι ίδιοι να το καταλαβαίνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

@Louna τα νουμερα σε αυτες τις ηλικιες αλλαζουν πολυ πολυ γρηγορα. Καλυτερα να τα παρεις λιγο μεγαλυτερο νουμερο παρα μικρα και να μην τα φορεσει καθολου. Μην παρετε πολυ ακριβα ρουχαλακια γιατι μερικα θα δειτε οτι θα τα βαλουν μια φορα και μετα θα τους εχουν μικρυνει...

@Kallia.Geo οπως σου ειπαν και πιο πανω. Πες δεν ειμαι πολυ καλα σημερα και ασε τους επισκεπτες με την πεθερα. Ποσο υπομονη να κανουμε πια???

Τι αλλα νεα κοριτσια? Εμεις τα ιδια!  Δουλειες και ξεκουραση οποτε μπορουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα!

@Louna τα νουμερα σε αυτες τις ηλικιες αλλαζουν πολυ πολυ γρηγορα. Καλυτερα να τα παρεις λιγο μεγαλυτερο νουμερο παρα μικρα και να μην τα φορεσει καθολου. Μην παρετε πολυ ακριβα ρουχαλακια γιατι μερικα θα δειτε οτι θα τα βαλουν μια φορα και μετα θα τους εχουν μικρυνει...

@Kallia.Geo οπως σου ειπαν και πιο πανω. Πες δεν ειμαι πολυ καλα σημερα και ασε τους επισκεπτες με την πεθερα. Ποσο υπομονη να κανουμε πια???

Τι αλλα νεα κοριτσια? Εμεις τα ιδια!  Δουλειες και ξεκουραση οποτε μπορουμε...

Καλημερα κορίτσια!!!! 
Ευχαριστουμε πολυ για τις συμβουλές!!! Απο αυτα τα φορμάκια θα χρειαστούμε σιγουρα πολλα, χρησιμεύουν και στον υπνο και για κατω απο τα ρούχα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σίγουρα μια βδομάδα ακόμα .. Αλλά έχω πάρει πολύ βαριά το γεγονός ότι δεν με σέβεται.. Πρέπει να κάνω υπομονή για να σεβαστεί εκείνος την μάνα του με τον κόσμο...

Καλημερα κοριτσι μου!!! Προσπαθησε να μην στενοχωριεσαι εσυ για να μην στενοχωριέται και το μπεμπεδακι σου και Ασε τους άλλους να κουρεύονται! Αν δεις οτι πνίγεσαι η οτι κουράζεσαι πες το δεν ειναι κακο και πηγαινε να ξαπλωσεις!!! Στο κατω κατω αληθεια λες, έγκυος εισαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Προσπαθησε να μην στενοχωριεσαι εσυ για να μην στενοχωριέται και το μπεμπεδακι σου και Ασε τους άλλους να κουρεύονται! Αν δεις οτι πνίγεσαι η οτι κουράζεσαι πες το δεν ειναι κακο και πηγαινε να ξαπλωσεις!!! Στο κατω κατω αληθεια λες, έγκυος εισαι!!! 

Καλημερα μανούλες 🥰 Δε με αφήνει να πατησω τις «καρδολες» σε αυτα που γράψατε, περασα το οριο λεει 🤪 Κοτιτσι μου λογικο να αισθανεσαι ετσι και να κλαις στη κατασταση που εισαι… Δε παθαίνει κατι το μωρακι μην ανησυχίες. Να πιανεις τη κοιλιτσα σου και να λες: η μαμα κλαιει παλι γιατι ο μπαμπας τα εκανε λιγο σαλατα με τη δικη του μαμα και μας τα εχουν κανει τσουρεκια 🤷‍♀️ αλλα σε αγαπω πολυ και περιμενω πως και πως να ερθεις να σε φιλήσω, να σε μυρισω και να σου χαρίσω χαμόγελα 🌺 Ειναι δυσκολα ρε συ αν η πεθερά ειναι στρείδι αλλα δεν αξιζει να χαλας τη ζαχαρενια σου για κανεναν!!!!!!! Οσο για τα ρουχαλάκια των μωρών κοριτσια γι’αυτό σκεφτομουν να παρω λιγα🤔και μετα απο ενα μηνα να της παρω μεγαλυτερα ;;; Τι να κανω🤷‍♀️ Καλημερα και να μιλατε στις κοιλίτσες σας 🌺🌸💕🍫🧚🏼‍♂️🍓❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!! 
Ευχαριστουμε πολυ για τις συμβουλές!!! Απο αυτα τα φορμάκια θα χρειαστούμε σιγουρα πολλα, χρησιμεύουν και στον υπνο και για κατω απο τα ρούχα… 

Πολλα και οικονομικα. Καποιες φορες θα εχει διαρροη η πανα ή μπορει τα κακα να φτανουν μεχρι την πλατη....🤣🤣🤣 Ναι ναι... Συμβαινει κι αυτο....🤣🤣🤣🤣💩💩💩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πολλα και οικονομικα. Καποιες φορες θα εχει διαρροη η πανα ή μπορει τα κακα να φτανουν μεχρι την πλατη....🤣🤣🤣 Ναι ναι... Συμβαινει κι αυτο....🤣🤣🤣🤣💩💩💩

Το εχω δει οντως να συμβαίνει απο μωράκια φίλων!!!! Ασε!!! 🤢💩💩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Καλημερα μανούλες 🥰 Δε με αφήνει να πατησω τις «καρδολες» σε αυτα που γράψατε, περασα το οριο λεει 🤪 Κοτιτσι μου λογικο να αισθανεσαι ετσι και να κλαις στη κατασταση που εισαι… Δε παθαίνει κατι το μωρακι μην ανησυχίες. Να πιανεις τη κοιλιτσα σου και να λες: η μαμα κλαιει παλι γιατι ο μπαμπας τα εκανε λιγο σαλατα με τη δικη του μαμα και μας τα εχουν κανει τσουρεκια 🤷‍♀️ αλλα σε αγαπω πολυ και περιμενω πως και πως να ερθεις να σε φιλήσω, να σε μυρισω και να σου χαρίσω χαμόγελα 🌺 Ειναι δυσκολα ρε συ αν η πεθερά ειναι στρείδι αλλα δεν αξιζει να χαλας τη ζαχαρενια σου για κανεναν!!!!!!! Οσο για τα ρουχαλάκια των μωρών κοριτσια γι’αυτό σκεφτομουν να παρω λιγα🤔και μετα απο ενα μηνα να της παρω μεγαλυτερα ;;; Τι να κανω🤷‍♀️ Καλημερα και να μιλατε στις κοιλίτσες σας 🌺🌸💕🍫🧚🏼‍♂️🍓❤️

😄😄😄 είσαι αφασία.... αλλά έχεις δίκιο!!!

Για τα ρουχαλάκια να σου πω την γνώμη μου, έχοντας άλλα μωράκια στο παρελθόν... πήρα 7 που ήταν σετ με μακρύ μανίκι (εσωτερικά) αυτά τα πήρα απλά για αρχή...! Θα πάρω σίγουρα άλλα τόσα με κοντό μανίκι. Κάθε βράδυ στο μπανάκι βάζουμε καθαρά κ σίγουρα πολλές φορές θα τυχεί να το αλλάξεις κ κατά την διάρκεια της ημέρας.... πλυντήριο μόνο για τα ρούχα του μωρού μπαίνει περίπου μια φορά την βδομάδα άρα αυτά είναι περίπου όσα θα χρειαστείς την βδομάδα για εσωτερικά φανελάκια.... Τώρα για εξωτερικά (του σπιτιού) περίπου δέκα λέω κ αυτό γιατί θα σου φέρουν σίγουρα κάτι από δωράκια. Γνώμη μου γενικά στα ρουχαλάκια (ειδικά του σπιτιού) είναι να παίρνετε μετρημένα για νεογέννητο κ πιο πολύ στο μέγεθος των 3 μηνών... για πότε αλλάζουν νούμερο δεν το καταλαβαίνεις, κ δεν έχεις χρόνο μετά να πας για ψώνια, άρα τα έχεις ήδη, τώρα αν του είναι λίγο άνετα τις πρώτες μέρες δεν χάθηκε κ ο κόσμος, άσε που μπορεί να σου βγει κ μεγαλούτσικο από την αρχή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πολλα και οικονομικα. Καποιες φορες θα εχει διαρροη η πανα ή μπορει τα κακα να φτανουν μεχρι την πλατη....🤣🤣🤣 Ναι ναι... Συμβαινει κι αυτο....🤣🤣🤣🤣💩💩💩

Συμφωνώ "πολλά κ οικονομικά" μην ξοδεύετε σε ρουχαλάκια που θα βάλουν για πολύ λίγο, είναι κρίμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλημερα μανούλες 🥰 Δε με αφήνει να πατησω τις «καρδολες» σε αυτα που γράψατε, περασα το οριο λεει 🤪 Κοτιτσι μου λογικο να αισθανεσαι ετσι και να κλαις στη κατασταση που εισαι… Δε παθαίνει κατι το μωρακι μην ανησυχίες. Να πιανεις τη κοιλιτσα σου και να λες: η μαμα κλαιει παλι γιατι ο μπαμπας τα εκανε λιγο σαλατα με τη δικη του μαμα και μας τα εχουν κανει τσουρεκια 🤷‍♀️ αλλα σε αγαπω πολυ και περιμενω πως και πως να ερθεις να σε φιλήσω, να σε μυρισω και να σου χαρίσω χαμόγελα 🌺 Ειναι δυσκολα ρε συ αν η πεθερά ειναι στρείδι αλλα δεν αξιζει να χαλας τη ζαχαρενια σου για κανεναν!!!!!!! Οσο για τα ρουχαλάκια των μωρών κοριτσια γι’αυτό σκεφτομουν να παρω λιγα🤔και μετα απο ενα μηνα να της παρω μεγαλυτερα ;;; Τι να κανω🤷‍♀️ Καλημερα και να μιλατε στις κοιλίτσες σας 🌺🌸💕🍫🧚🏼‍♂️🍓❤️

Να ξέρεις κλαίω και γελάω με το μήνυμά σου !! Μου έφτιαξες τη διάθεση !

Ευχαριστώ για την υποστήριξή σας , την είχα ανάγκη αυτή τη στιγμή ..

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Για τα ρουχαλάκια να σου πω την γνώμη μου, έχοντας άλλα μωράκια στο παρελθόν... πήρα 7 που ήταν σετ με μακρύ μανίκι (εσωτερικά) αυτά τα πήρα απλά για αρχή...! Θα πάρω σίγουρα άλλα τόσα με κοντό μανίκι.

Άρα χρησιμεύουν και με κοντό και με μακρύ μανικι λέτε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Να ξέρεις κλαίω και γελάω με το μήνυμά σου !! Μου έφτιαξες τη διάθεση !

Ευχαριστώ για την υποστήριξή σας , την είχα ανάγκη αυτή τη στιγμή ..

Άρα χρησιμεύουν και με κοντό και με μακρύ μανικι λέτε ;;

Εγώ παίρνω κ από τα δύο να σου πω την αλήθεια, αν νιώθω ότι είναι λίγο πιο ζεστή η μέρα δεν βάζω μακρύ μέσα.... βέβαια τα μικρούλια μας θα είναι εντελώς χειμωνιάτικα όποτε σίγουρα με μακρύ θα είναι το 80% στο μικρότερο νούμερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ παίρνω κ από τα δύο να σου πω την αλήθεια, αν νιώθω ότι είναι λίγο πιο ζεστή η μέρα δεν βάζω μακρύ μέσα.... βέβαια τα μικρούλια μας θα είναι εντελώς χειμωνιάτικα όποτε σίγουρα με μακρύ θα είναι το 80% στο μικρότερο νούμερο 

ναι, για αυτό το σκεφτόμουν κ εγώ.. πόσο ζέστη να κάνει για κοντό ;

Επίσης , θα καταλαβαίνουμε πότε κρυώνουν τα μωρα΄κια μας ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

ναι, για αυτό το σκεφτόμουν κ εγώ.. πόσο ζέστη να κάνει για κοντό ;

Επίσης , θα καταλαβαίνουμε πότε κρυώνουν τα μωρα΄κια μας ;;

Θα το καταλαβαίνεις 😊

Παγωμένα χεράκια βάζεις κάτι παραπάνω.... Το πιο σίγουρο σημείο για να τσεκάρεις την θερμοκρασία του είναι στην πλάτη... αν είναι παγωμένο ή ιδρωμένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Θα το καταλαβαίνεις 😊

Παγωμένα χεράκια βάζεις κάτι παραπάνω.... Το πιο σίγουρο σημείο για να τσεκάρεις την θερμοκρασία του είναι στην πλάτη... αν είναι παγωμένο ή ιδρωμένο 

Πόσο ανυπομονώ για αυτό το μικρό πλασματάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πόσο ανυπομονώ για αυτό το μικρό πλασματάκι..

Μεγαλη ανυπομονησία και προσμονή!!!! Θα ειναι τα χριστουγεννιάτικα δωράκια μας!!! 🙏❤️❤️❤️🥰🥰🙂🙂🙂  🎁🎁🎁🎁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Μεγαλη ανυπομονησία και προσμονή!!!! Θα ειναι τα χριστουγεννιάτικα δωράκια μας!!! 🙏❤️❤️❤️🥰🥰🙂🙂🙂  🎁🎁🎁🎁 

Αχ τι ωραια !!!! Και να σας πω την αληθεια σκεφτομαι να στολισω μεσα Νοεμβριου, μη σας πω θελω τωρα 🤣 Τα εσωτερικα κορμάκια δηλαδη να ειναι με μακρύ μανικι;🤔 Εγω ελεγα τα μεσα να ναι κοντομανικα, αφου δε θα τη βγαζω εξω το πρωτο καιρο🤷‍♀️ Θα κρυώνει μεσα στο σπιτι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Αχ τι ωραια !!!! Και να σας πω την αληθεια σκεφτομαι να στολισω μεσα Νοεμβριου, μη σας πω θελω τωρα 🤣 Τα εσωτερικα κορμάκια δηλαδη να ειναι με μακρύ μανικι;🤔 Εγω ελεγα τα μεσα να ναι κοντομανικα, αφου δε θα τη βγαζω εξω το πρωτο καιρο🤷‍♀️ Θα κρυώνει μεσα στο σπιτι λετε;

Γι'αυτό όπως είπα κ πριν καλό είναι να έχεις κ από τα δύο.... όπως πιστεύεις καλύτερα εκείνη την ώρα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Αχ τι ωραια !!!! Και να σας πω την αληθεια σκεφτομαι να στολισω μεσα Νοεμβριου, μη σας πω θελω τωρα 🤣 Τα εσωτερικα κορμάκια δηλαδη να ειναι με μακρύ μανικι;🤔 Εγω ελεγα τα μεσα να ναι κοντομανικα, αφου δε θα τη βγαζω εξω το πρωτο καιρο🤷‍♀️ Θα κρυώνει μεσα στο σπιτι λετε;

Και εγώ θέλω να στολίσω σαν τρελή !!! Αλλά πρέπει να περιμένω μέχρι 27/12, γιατί ο άντρας μου θέλει να κλείσει 2 χρόνια ο μπαμπας του :(

και εγω περιμένω πως κ πως.... να στολίσω και να φτιάξω γλυκά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και εγώ θέλω να στολίσω σαν τρελή !!! Αλλά πρέπει να περιμένω μέχρι 27/12, γιατί ο άντρας μου θέλει να κλείσει 2 χρόνια ο μπαμπας του :(

και εγω περιμένω πως κ πως.... να στολίσω και να φτιάξω γλυκά!

 

Κι εγωωωωωωωωωω!!!! 
Δεν υπαρχει πιο ομορφη και ζεστη γιορτή απο τα Χριστούγεννα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...