Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κάθε μέρα!!!! Χθες που ήμουν Αθήνα η αδερφή μου πρόσεχε τα παιδιά 

Θέλει 4-5 μέρες για να δείξει λένε ! Καλού κακού να πας για μοριακό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να είναι όλα καλά !!! Να μας πεις αν μάθεις κάτι νεότερο και προσπάθησε να μη σκέφτεσαι αρνητικά 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κάθε μέρα!!!! Χθες που ήμουν Αθήνα η αδερφή μου πρόσεχε τα παιδιά 

Καλησπέρα! Είδε θετικό τεστ ραπίντ ή μοριακό;  

Εσείς να περίμενε 4-5 μέρες και μετά κάντε κάντε , αν μέχρι τότε έχετε συμπτώματα κάντε κανένα σελφ! 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε! 

Πάρτε βιταμίνες φουλ και προσοχή και πιστεύω δεν θα κολλήσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα! Είδε θετικό τεστ ραπίντ ή μοριακό;  

Εσείς να περίμενε 4-5 μέρες και μετά κάντε κάντε , αν μέχρι τότε έχετε συμπτώματα κάντε κανένα σελφ! 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε! 

Πάρτε βιταμίνες φουλ και προσοχή και πιστεύω δεν θα κολλήσετε!

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εύχομαι να είναι όλα καλά !!! Να μας πεις αν μάθεις κάτι νεότερο και προσπάθησε να μη σκέφτεσαι αρνητικά 😔

Έκανε self και αφού βγήκε θετικό πήγε για rapid.... εμείς κάναμε rapid και θα κάνω κάθε μέρα τώρα μέχρι να σιγουρευτούμε τι γίνεται! Εύχομαι ρε κορίτσια να τη γλυτώσαμε αν κ είναι λίγο απίθανο.... μου είπε η γιατρός Βιταμίνη D3 fix να πάρω, όχι ότι θα το αποτρέψει αλλά για λίγο ενίσχυση του οργανισμού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

 

Έκανε self και αφού βγήκε θετικό πήγε για rapid.... εμείς κάναμε rapid και θα κάνω κάθε μέρα τώρα μέχρι να σιγουρευτούμε τι γίνεται! Εύχομαι ρε κορίτσια να τη γλυτώσαμε αν κ είναι λίγο απίθανο.... μου είπε η γιατρός Βιταμίνη D3 fix να πάρω, όχι ότι θα το αποτρέψει αλλά για λίγο ενίσχυση του οργανισμού 

Εύχομαι να βοηθήσει αυτό !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Μανούλες τι κάνετε? Σήμερα μάθαμε πως η μαμά μου κ η αδερφή μου είναι θετικές κ έχω φρικάρει!!!! Πήγαμε για τεστ εγώ κ τα παιδιά, για την ώρα δείχνει αρνητικό αλλά θα κάνω κάθε μέρα για να είμαστε σίγουροι. Δηλαδή πόση γκαντεμιά να μου τύχει τωρα αυτό?????

Ολα θα πανε καλα! Αυτο να σκεφτεσαι μονο! Θετικη ενεργεια οσο γινεται!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

Έκανε self και αφού βγήκε θετικό πήγε για rapid.... εμείς κάναμε rapid και θα κάνω κάθε μέρα τώρα μέχρι να σιγουρευτούμε τι γίνεται! Εύχομαι ρε κορίτσια να τη γλυτώσαμε αν κ είναι λίγο απίθανο.... μου είπε η γιατρός Βιταμίνη D3 fix να πάρω, όχι ότι θα το αποτρέψει αλλά για λίγο ενίσχυση του οργανισμού 

Περιμένετε μερικές μέρες να δείτε πως θα πάει , πάρτε βιταμίνες ναι βοηθάει πολύ η D 

Μια φίλη μου ενώ νόσησε ο άντρας της εκείνη και τα 2 παιδιά της δεν κόλλησαν και μένουν όλοι μαζί σε ένα σπίτι 75 τμ. Κοιμούνται μαζί σκέψου! 

Έγκυος και αυτή ! 

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα! Καταλαβαίνω τι άγχος σου ! Ψυχραιμία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Περιμένετε μερικές μέρες να δείτε πως θα πάει , πάρτε βιταμίνες ναι βοηθάει πολύ η D 

Μια φίλη μου ενώ νόσησε ο άντρας της εκείνη και τα 2 παιδιά της δεν κόλλησαν και μένουν όλοι μαζί σε ένα σπίτι 75 τμ. Κοιμούνται μαζί σκέψου! 

Έγκυος και αυτή ! 

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα! Καταλαβαίνω τι άγχος σου ! Ψυχραιμία

Ακριβώς το ίδιο κ μια ξαδέρφη μου!!! Μακάρι να είμαι τόσο τυχερή.... σκέφτομαι ότι τουλάχιστον αν το έχω, να εκδηλωθεί το συντομότερο για να αναρρώσω κ το συντομότερο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να είσαι ήρεμη όσο μπορείς. Εγώ πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά κ δν θα κολλήσετε... Θύμισε μου έχεις κάνει το εμβόλιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Barbie92 είπε:

Πρέπει να είσαι ήρεμη όσο μπορείς. Εγώ πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά κ δν θα κολλήσετε... Θύμισε μου έχεις κάνει το εμβόλιο; 

Δεν το έχω κάνει.... φοβάμαι πολύ τις παρενέργειες για το μωρό στην εγκυμοσύνη! Τι να πω εύχομαι να είμαι απλά τυχερή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ακριβώς το ίδιο κ μια ξαδέρφη μου!!! Μακάρι να είμαι τόσο τυχερή.... σκέφτομαι ότι τουλάχιστον αν το έχω, να εκδηλωθεί το συντομότερο για να αναρρώσω κ το συντομότερο!!!!!

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα! Πάντως μην αγχώνεσαι αλήθεια! Όλα καλά θα πάνε 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Δεν το έχω κάνει.... φοβάμαι πολύ τις παρενέργειες για το μωρό στην εγκυμοσύνη! Τι να πω εύχομαι να είμαι απλά τυχερή 

Ολα θα πανε καλα κοριτσάρα μου, ο φόβος ειναι το χειροτερο.. Οι σκεψεις μας δηλαδη… Ολα θα πανε καλα στο τελος ❤️ Μεινε δυνατη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχραιμία!

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Δεν το έχω κάνει.... φοβάμαι πολύ τις παρενέργειες για το μωρό στην εγκυμοσύνη! Τι να πω εύχομαι να είμαι απλά τυχερή 

Πάντως η σύσταση παγκοσμίως ήταν υπέρ του εμβολιασμού και παρενέργειες δεν υπάρχουν.. Τώρα ομως ψυχραιμία, η μετάλλαξη Ο που κυκλοφορεί είναι ήπια και αν εχεις κολλήσει θα το περάσεις με λίγα συμπτωματα..
Έχω και εγώ covid είμαι 34η βδομάδα (33 και 1) και βγήκα θετική πριν 4 μέρες.. Βέβαια έχω κάνει και τις 3 δόσεις εμβολίου.. Το περνάω στο πόδι δεν έχω τίποτα.. Απλά κλεισ΄τηκαμε μέσα.. Ο γιος μου 6 ετών, ευτυχώς πρόλαβε και έκανε την 1η δοση τον Δεκεμβρη οπότε μέχρι τώρα δεν έχει κολ΄λήσει καν.. 
Παίρνω Βιταμίνη C, Βιταμίνη D3 Fix (είτε 1200, είτε 2000) και ψευδάργυρο Zinc.. Είναι τα κλασικά που ενισχύουν τον οργανισμό για τον κορωνοιό.. 

Εύχομαι να μην έχεις κολλήσει.. προλαβαίνεις να κάνεις και εμβόλιο αν δεν έχεις κολλήσει, έστω την 1η δόση πριν γεννήσεις, για να πάρει κάποια αντισώματα και το μωρό σου... 
Εύχομαι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ψυχραιμία!

Πάντως η σύσταση παγκοσμίως ήταν υπέρ του εμβολιασμού και παρενέργειες δεν υπάρχουν.. Τώρα ομως ψυχραιμία, η μετάλλαξη Ο που κυκλοφορεί είναι ήπια και αν εχεις κολλήσει θα το περάσεις με λίγα συμπτωματα..
Έχω και εγώ covid είμαι 34η βδομάδα (33 και 1) και βγήκα θετική πριν 4 μέρες.. Βέβαια έχω κάνει και τις 3 δόσεις εμβολίου.. Το περνάω στο πόδι δεν έχω τίποτα.. Απλά κλεισ΄τηκαμε μέσα.. Ο γιος μου 6 ετών, ευτυχώς πρόλαβε και έκανε την 1η δοση τον Δεκεμβρη οπότε μέχρι τώρα δεν έχει κολ΄λήσει καν.. 
Παίρνω Βιταμίνη C, Βιταμίνη D3 Fix (είτε 1200, είτε 2000) και ψευδάργυρο Zinc.. Είναι τα κλασικά που ενισχύουν τον οργανισμό για τον κορωνοιό.. 

Εύχομαι να μην έχεις κολλήσει.. προλαβαίνεις να κάνεις και εμβόλιο αν δεν έχεις κολλήσει, έστω την 1η δόση πριν γεννήσεις, για να πάρει κάποια αντισώματα και το μωρό σου... 
Εύχομαι όλα καλά!

Το ξέρω ρε συ ότι το συστήνουν αλλά προσπαθώ να μην παίρνω ούτε Ντεπόν όσο είμαι έγκυος από το άγχος μου τι περνάω στο μωρό....! Φαντάσου πως νιώθω για κάτι τόσο άγνωστο. Νιώθω ότι δεν θα έχω γλυτώσει, απλά όσο περνάει η ώρα φεύγει ο πρώτος πανικός κ λέω ότι είναι να γίνει δυστυχώς δεν μπορώ να το εμποδίσω. Εύχομαι ο Θεός να βάλει το χέρι του κ να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Το ξέρω ρε συ ότι το συστήνουν αλλά προσπαθώ να μην παίρνω ούτε Ντεπόν όσο είμαι έγκυος από το άγχος μου τι περνάω στο μωρό....! Φαντάσου πως νιώθω για κάτι τόσο άγνωστο. Νιώθω ότι δεν θα έχω γλυτώσει, απλά όσο περνάει η ώρα φεύγει ο πρώτος πανικός κ λέω ότι είναι να γίνει δυστυχώς δεν μπορώ να το εμποδίσω. Εύχομαι ο Θεός να βάλει το χέρι του κ να πάνε όλα καλά!

Ελα ρε κοριτσι μου!!! Τωρα σας διαβαζω… 

Κανε αυτο που λες! Οσο περνάει η ωρα θα σου φευγει και ο πανικός!! Μακαρι να μην εχεις κολλήσει και να πανε ολα καλα!! 
Παντως Συμφωνω κι εγω! Σκεψου να το κανεις το εμβόλιο για να εχεις μια προστασία! Εγω εκανα και την τριτη δόση, τιποτα απο παρενέργειες!! Μονο μια κοκκινίλα στο χέρι ανεπαίσθητη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Το ξέρω ρε συ ότι το συστήνουν αλλά προσπαθώ να μην παίρνω ούτε Ντεπόν όσο είμαι έγκυος από το άγχος μου τι περνάω στο μωρό....! Φαντάσου πως νιώθω για κάτι τόσο άγνωστο. Νιώθω ότι δεν θα έχω γλυτώσει, απλά όσο περνάει η ώρα φεύγει ο πρώτος πανικός κ λέω ότι είναι να γίνει δυστυχώς δεν μπορώ να το εμποδίσω. Εύχομαι ο Θεός να βάλει το χέρι του κ να πάνε όλα καλά!

Κορίτσι μου εύχομαι να πάμε όλα καλά και να μην συμβεί τίποτα. Για το εμβόλιο θα σου πω ότι και τα κορίτσια . Και εγώ φοβόμουν και το έκανα τον προηγούμενο μήνα. Πήγαν όλα καλά και δεν είχα καμία παρενέργεια. Όπως και να έχει όμως προσπάθησε να ηρεμήσεις και πάρε βιταμίνες να ενισχύσεις τον οργανισμό σου. Εύχομαι τα καλύτερα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι να πάμε όλα καλά και να μην συμβεί τίποτα. Για το εμβόλιο θα σου πω ότι και τα κορίτσια . Και εγώ φοβόμουν και το έκανα τον προηγούμενο μήνα. Πήγαν όλα καλά και δεν είχα καμία παρενέργεια. Όπως και να έχει όμως προσπάθησε να ηρεμήσεις και πάρε βιταμίνες να ενισχύσεις τον οργανισμό σου. Εύχομαι τα καλύτερα❤️❤️❤️

❤ Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ήδη ξεκίνησα D3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

❤ Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ήδη ξεκίνησα D3 

Εύχομαι και γω κορίτσι μου να μην κόλλησες....αλλά και να κόλλησες να το περάσεις ελαφριά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Εύχομαι και γω κορίτσι μου να μην κόλλησες....αλλά και να κόλλησες να το περάσεις ελαφριά 😘

Να είστε καλά για τις ευχές κορίτσια! Μακάρι να γλύτωσα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα σας! 

@Froufroπώς είστε ;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Πήγαμε πάλι για rapid κ δείχνουμε ακόμα αρνητικοί 🎉🎉🎉 εύχομαι να συνεχίσουμε κ τις επόμενες μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Πήγαμε πάλι για rapid κ δείχνουμε ακόμα αρνητικοί 🎉🎉🎉 εύχομαι να συνεχίσουμε κ τις επόμενες μέρες!!! 

Κι εγώ το εύχομαι! Και το πιστεύω να σου πω την αλήθεια! 

Από Δευτέρα θα τον στείλεις τον μικρό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κι εγώ το εύχομαι! Και το πιστεύω να σου πω την αλήθεια! 

Από Δευτέρα θα τον στείλεις τον μικρό ; 

Μπααααα ούτε καν!!!! Μια βδομάδα θα είναι μέχρι τη γέννα.... είναι κ παιδάκι που δώξα τω θεώ δεν μένει πίσω, οπότε για μια βδομάδα δεν έγινε τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Πήγαμε πάλι για rapid κ δείχνουμε ακόμα αρνητικοί 🎉🎉🎉 εύχομαι να συνεχίσουμε κ τις επόμενες μέρες!!! 

Καλησπέρα @Froufro, δεν έχετε ούτε σύμπτωματα έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...