Μετάβαση σε περιεχόμενο

κυριες μου καλημερα,για συμπτωματα εγκυμοσυνης???


Recommended Posts

ξερουμε την γονιμη μερα λογο του οτι εχει πει ο γιατρος οτι εκεινη η μερα ειναι η ιδανικοτερη γιατι παρουσιαζει συμπτωματα σαν αδιαθεσιας,,τεσπα....4 μερες περιπου μετα απο εκεινη την μερα π;αρουσιασε καποια συμπτωματα οπως λιγουρες για γλυκα,εμετους,πρησμενος στηθος και πολυ υπνηλια και κουραση,ξερω οτι ειναι πολυ νωρις για τετοια συμπτωματα και ουτε το εχουμε αγχος..αλλα τα ειχε και αυτο μας εκανε να αρχιζουμε νε το σκεφτομαστε...τελικα επειδη εχουμε κανει τεστ 2 φορες και δεν θελαμε νε το ξεφτυλισουμε δεν καναμε κι ηρθε 2 μερες μετα λιγο ,πολυ λιγο αιμα,σχεδον καφε..με συμπτωματα κανονικης αδιαθεσιας....πειτε μια απλη γνωμη..ξερω για χωριακη ...σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Βασίλη! :)

Είναι πολύ ευχάριστο να έχουμε έναν μέλλοντα μπαμπά στο γυναικοκρατούμενο mammy! :laugh:

Αυτό που δεν έχω καταλάβει από αυτά που γράφεις είναι αν αυτό το λίγο αίμα ήρθε τις ημέρες που περιμένετε περίοδο κανονικά ή αν ήρθε νωρίτερα.

Από κει και πέρα, όλα αυτά τα συμπτώματα που αναφέρεις θα μπορούσαν να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης. Αλλά καμιά φορά είναι απλώς συμπτώματα στο μυαλό μας, από την πολλή λαχτάρα να είμαστε έγκυες.. :S Έχει συμβεί σε πολλές κοπέλες, κι εγώ το'χω πάθει!

Αν είσαστε λίγες μέρες πριν ή μετά την ημερομηνία της περιόδου, το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να πάτε αύριο το πρωί για μια εξέταση χοριακής. Είναι η μοναδική 100% αξιόπιστη εξέταση και σε μερικές ώρες από την αιμοληψία θα ξέρετε με σιγουριά.

Εύχομαι τα καλύτερα για την καλή σου (πως την λένε;;; ) κι εσένα!

Και θα περιμένουμε νέα σας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσον αφορά το αίμα, πολλές γυναίκες έχουν λίγο αίμα, ακόμα κι όταν είναι έγκυες. Οπότε αν αυτό το λίγο αίμα δεν συνεχίσει όπως συνήθως στην περίοδο, οπωσδήποτε να πάτε για χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης να προσθεσω οτι εκτος του οτι ηταν λιγο το αιμα,αδιαθετησε το πρωι κα το απογευμα αργα σταματησε,αυτο το λιγο που ηταν σαν αιμα..και εχει απλα υγρα πολλα...και ορισμενα πιο ασπρα ας το πω ετσι.....υγρα πολλα ειχε βεβαια και τις προηγουμενες 2 με 3 μερες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΑΙΜΑ!

ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ 7 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟ!

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΟ ΑΙΜΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα...

επειδη τις τελευταιες μερες διαβαζω εναν καταιγισμο απο θεματα με το ιδιο ακριβως ερωτημα "συμπτωματα εγκυμοσυνης" και μαλιστα, συμπτωματα στα οποια δεν προυπαρχει καθολου καθυστερηση, ενα εχω να πω...

παιδια, δεν υπαρχουν απαντησεις στο συγκεκριμενο ερωτημα!

ολα ειναι πιθανα...

πρωτα απ΄ολα περιμενουμε να δουμε αν υπαρχει καθυστερηση.

μετα απ΄αυτο ή κανουμε ενα τεστ ή παμε σε εξεταση χοριακης...

και στην τελικη, ο μονος που μπορει να μας επιβαιβεωσει εγκυμοσυνη ή μη ειναι ο γυναικολογος!

δεν εχει νοημα και ουσια να ψαχνουμε και να αναλυουμε τα συμπτωματα...

100αδες διαφορετικες γνωμες θ΄ακουσουμε...

και ποιο θα ειναι το αποτελεσμα ??? κανενα!!!

ευχομαι ολοψυχα να σας ερθουν ολα οπως τα επιθυμειτε...

αλλα απαντηση στο συγκεκριμενο ερωτημα και ειδικα μεσω ενος φορουμ δεν υπαρχει, παρα μονο οταν γινουν οι αντιστοιχες αιματολογικες και ιατρικες εξετασεις που απαιτουντε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω οτι ειναι θεμα αγχους ολο αυτο δεν ειναι...πιο πολυ εχω εγω παρα η γυναικα μου.απλα επειδη ξεραμε την ηνερα ωορηξιας εκεινη την ημερα καναμε δυο προσπαθειες...ενιωσε συμπτωματα πολυ νωρις ομως...ζαλαδες,πολλα γλυκα τα οποια οσο περνουσε ο καιρος προστεθηκε και η κουραση σε αυτα και η υπνηλια και η συχνουρια....ολα αυτα πριν αδιαθετησει καν και με την παροδο του καιρου γινονταν πιο πολλα...μεχρι που επρεπε να αδιαθετησει χθες,τελικα αδιαθετησε σημερα με πολυ λιγο αιμα,καφε οπως προειπα το οποιο μετα σταματησε απο λιγες ωρες και ειχε μονο υγρα...πολλα υγρα....τα οποια υπηρχαν και τις τελευταιες δυο μερες αλλα δεν δωσαμε τοσο βαση........τρελα ειναι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι απλα που μερικες φορες ισως θελεις να μοιραστεις κατι και το αγχος που οδηγει πολυ κοσμο να μιλαει και να ρωταει χωρις να εχει υπαρξει καθυστερηση....ειναι κατι πολυ ανθρωπινο...απλα μοιραστητε την αποψη σας....ειναι κατι πολυ ομορφο και γλυκο...η ομορφια και μονο των ευχων που δινεται αξιζει πολλα.......ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Έχω διαβάσει κάπου ότι 5-10 μέρες μετά από τη σύλληψη το έμβρυο εμφυτεύεται στη μήτρα. Και σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να εμφανιστεί λίγο αίμα. Το έψαξα λίγο γιατί κι έχω είχα ένα τέτοιο θέμα αυτό το μήνα και περιμέμω να δω τι θα γίνει!

Εύχομαι με όλη μου την καρδία να έχετε ένα μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασίλη, όπως θα διαπιστώσεις με τον καιρό, σε τούτο το site υπάρχουν τεράστια αποθέματα αγάπης, συμπαράστασης και κατανόησης. Απλούστατα γιατί όλες (και όλοι) έχουμε έναν κοινό παρονομαστή: τα παιδιά. Είτε έχουμε είτε δεν έχουμε αλλά προσπαθούμε να κάνουμε. Και ποιος είναι ο καταλληλότερος να σε καταλάβει από κάποιον που περνάει ή πέρασε την ίδια φάση με σένα;;

Ξέροντας την αγωνία του κάθε ζευγαριού, η ευχή μας να πάνε όλα καλά είναι το μόνο σίγουρο που μπορούμε να προσφέρουμε. Κι από κει και πέρα, με την εμπειρία μας, άλλος λιγότερο, άλλος περισσότερο, ίσως να μπορούμε να βοηθήσουμε και με κάποιες απορίες που όλοι/ες έχουμε κατά καιρούς.

Αυτό που έχω εγώ να προσθέσω σαν φιλική συμβουλή είναι όσο γίνεται να απωθήσεις το άγχος μακριά και να βοηθήσεις και την καλή σου σ'αυτόν τον τομέα. Όσο λιγότερο άγχος, τόσο πιο γρήγορα θα'ρθει το μωρό (αν δεν είναι ήδη καθ' οδόν! :) ).

Αφού ήδη έχετε μια μικρή καθυστέρηση κι όλα αυτά τα συμπτώματα και αφού η αιμορραγία σταμάτησε, το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να πάτε για χοριακή αύριο το πρωί. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι τα τεστ φαρμακείου είναι χάσιμο χρόνου και χρήματος, απλούστατα γιατί δεν είναι 100% αξιόπιστα και πολλές φορές δείχνουν αρνητικά ακόμα κι όταν η κοπέλα είναι έγκυος.

Εύχομαι αύριο το απόγευμα να μας έχετε τα καλά νέα! :)

Αλλά ακόμα κι αν η εξέταση είναι αρνητική, μην απογοητευτείτε!! Σίγουρα θα έρθουν σύντομα! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω με τη σειρα μου θα ευχηθω τα νεα να ειναι ευχαριστα αυριο...παντως αυτο που λεει η κικη83 ειναι σωστο...καλα αποτελεσματα αλλα και αρνητικα να ειναι μην το βαλετε κατω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλη, γεια σου κι απο μενα!! οι κοπελες απαντησαν στα ερωτηματα σου... ολα ειναι πιθανα!

θελω μονο να σας ευχηθω κι εγω, τα καλυτερα!!! οι εξετασεις σας να δειξουν το πολυποθητο μωρακι!!!

ειναι πολυ γλυκια η ενεργος συμμετοχη του (υποψηφιου) μπαμπα!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας...εχω τοσο τρελα με τα παιδια που το να αποκτησω δικο μου η ιδεα με τρελαινει...η γυναικα μου λεει πως δεν το πιστευει οτι κανω κατι τετοιο ακομα και το οτι μπηκα στο σαιτ και ασχολουμαι τοσο...το μονο που σκεφτεται ειναι μην με απογοητευσει και δεν ειναι...αλλα της λεω να μην αγχωνεται γιατι πανω απο ολα αυτη ειναι η ζωη μου...το παιδι μαςθα μας ολοκληρωσει την ευτυχια..κομματι και των δυο μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαστε πολύ τυχεροί που έχετε ο ένας τον άλλο και που αγαπιέστε τόσο πολύ.. Πες της εκ μέρους μου πως είναι πολύ τυχερή που σ' έχει δίπλα της.. δεν είναι όλοι οι άντρες τόσο τρελαμένοι στην ιδέα ενός παιδιού, ούτε ασχολούνται τόσο.. να μη φοβάται ότι θα σε απογοητεύσει, κι αν δεν είναι αυτό το μήνα, θα'ναι τον επόμενο ή τον μεθεπόμενο! Από την στιγμή που το αποφασίσατε και το θέλετε, αργά ή γρήγορα θα'ρθει!

Καληνύχτα κι εύχομαι αύριο να'ναι μια από τις καλύτερες μέρες της ζωής σας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε Βασιλη (εχεις και το ιδιο ονομα με τον αντρουλη μου!) με συγκινησες!!!

θα γινεις ενας υπεροχος χαζομπαμπας!!!!:laugh:

μονο μην αγχωνεσαι, δεν υπαρχει λογος!! θα ερθει το μωρακι σας, οποτε το αποφασισει εκεινο!!!:P

και μη ξεχνας να της θυμιζεις πως ειναι η ζωη σου.....!!!!!!!;)

ευχομαι να ειστε για παντα τοσο αγαπημενοι και τοσο δεμενοι!!!! κι ευχομαι συντομα να μεγαλωσει η ομορφη οικογενεια σας........;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε μερα της δεχνω ποσο την αγαπω..και οτι ειναι η ζωη μου η ιδια..και οτι καθε μερα την ερωτευομαι και πιο πολυ,πιο δυνατα......και οτι θα εναι η πιο ομορφη μανουλα(χωρις παρεξηγηση,καταλαβαινετε πως το λεω:P ).............γυναικα μου ειναι........(ετσι θα λεει ο καθενας για την γυναικα του)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε Βασιλη, δε μπορεις να φανταστεις ποσο σε χαιρομαι!!!!!!

ok, πεφτεις λιγο εξω, γιατι εγω ειμαι η πιο ομορφη μανουλα:lol::P:lol::P:lol: αλλα κατα τ'αλλα σε βρισκω super!!!!!

(μακαρι να το ελεγε αυτο ο καθενας για τη γυναικα του, αλλα δυστυχως δεν ειναι ολα τα ζευγαρια τοσο αγαπημενα!!)

ειναι μεγαλη ευλογια αυτο που ζειτε!! να τη φροντιζετε την αγαπη σας...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Βασιλη οπως ειπε κ καποια κοπελα πιο κατω οι απαντησεις που θα παρεις απο εδω θα διαφερουν η μια με την αλλη γιατι καθε γυναικα εχει διαφορετικο οργανισμο, εγω για παραδειγμα εχω κανει εξωσωματικη κ επρεπε να κανω χοριακη μια συγκεκριμενη ημερομινια πριν δυο μερες ομως ειχα αρχισει να εχω ροζ αιμα κ ειχα απογοητευτει την ημερα της χοριακης εξακολουθουσα να εχω καφε αιμα κ ημουν σιγουρη πως δεν ημουν εγκυος..ελα ομως που η χοριακη βγηκε θετικη κ ημουν..μου κρατησε μια ημερα ακομη κ μετα τελος γι'αυτο η γνωμη η δικη μου ειναι συμφωνη με των κοριτσιων πιο κατω κ θα σου κ εγω για χοριακη....καλη επιτυχια κ που σαι να μη ξεχασεις να μας πεις τα ευχαριστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA K APO EMENA.

PRAGMATIKA SAS EFXOMAI NA TO TESTAKI NA EINAI 8ETIKO AN K ME AFTA POU DIAVAZO PISTEVO OTI MONO 8ETIKO MPOREI NA EINAI EIDIKA AFTO ME TA YGRA OS SINI8OS TA EXEI I GYNAIKA OTAN EINAI EGYOS K PERIMENEI NA ADIA8ETISI ALLA SINEXIZOUN TA YGRA PADOS EGO OPOS K TA ALLA KORITSIA EDO MESA APO OTI EIDA PROTINOUME NA KANETE MIA XORIAKI ETSI DEN 8A ZITE ME TIN AGONIA . PERIMENOUME NEA SAS K MALISTA EFXARISTA NEA K PADA NA EISTE TOSO EFTIXISMENOI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera vasili...

Eilikrina xarika otan diavasa auta ta hperoxa logia pou exeis grapsei gia tin guneka sou...{pantos mpravw sou}

Ligoi antres uparxoun etsi...

Kai egw petw ston ourano epidi kai o antroullis mou YPEROXOS...

Vasili sas euxwme pragmatika to test na sas vgei THETIKO...

Tha perimenoume nea e...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλη καλησπερα!Αρχικα να σου πω ποσο συγκινηθηκα με τα λογια σου για την γυναικα σου :blink: !!Μπραβο σου!και για το ενδιαφερον σου!Ευχομαι ολοψυχα να ειστε για παντα ετσι αγαπημενοι και τοσο δεμενοι!!!!!!!

Οσο για τα συμπτωματα τι να πω τα ειπανε ολα τα κοριτσια....κι εγω οταν πλησιαζει η ωρα αγωνιω για τα αποτελεσματα αλλα δεν δινω σημασια στα συμπτωματα γιατι ξεγελανε πολλες φορες τα ατιμα απο την λαχταρα μας...

Βεβαια τα δικα σας ακουγονται πολυ καλα....μακαρι να εχετε καλα αποτελεσματα....και να χαρειτε οσο τιποτα!!!

Θα περιμενουμε με αγωνια!!!

Φιλια στην γυναικα σου!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο γιατι ειχαμε απροοπτα τρεξιματα με τις δουλειες σημερα..και ειπαμε οοοοχι αγχος και οι δυο μας,και λεμε χαλαρα,και αυριο μερα ειναι.:P :P :P :P :P :P :P και καλα τωρα για να μην πιεζουμε δηθεν καταστασεις..........................θεε μου τι λεω και να σκεφτει κανεις οτι ημουν τοσα χρονια μπαρμαν και ποτε δεν πιστευα οτι θα σκεφτομουν ετσι..:blink::P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι,δεν εχει αιμα.μονο ατο το λιγο καφε εχθες που εβγαλε μετα απο την διημερη καθυστερηση για 5 με 6 ωρες και απο τοτε τιποτα.μονο υγρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...