Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Ιούνη τα μωράκια θα ‘ναι σαν καραμελάκια 🍭🍬🍭🍬...Ήλιος, θάλασσα, ποτό και μωράκια ένα σωρό!!! 👶


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Καλησπέρα!

Συγνωμη που επεμβαίνω στην συζήτηση σας, συνήθως επιλέγω να μην το κάνω αλλα ο σκοπος μου μονο η βοήθεια είναι.. Με 0% κορίτσι μου λυπάμαι αλλα δεν είναι η λύση η σπερματεγχυνση... και στο λεω έχοντας μια σχετική εμπειρία απο σπερματεγχυνση...  Ο γιατρός που στο πρότεινε είναι απλός γυναικολόγος ή γυναικολογος αναπαραγωγής?

Βρε κορίτσια μου είπε ότι το σπέρμα εινσι πιο εύκολο να φτιαχτεί και σε μια σπερματεγχυνση μπορούμε να πετύχουμε σύλληψη...Τώρα τι να σας πω κι εγώ...

Ελπίζω να πετύχει γιατι ούτε λεφτα υπάρχουν ούτε και πολύ σκέψη για εξωσωματική...

Γυναικολογος αναπαραγωγής είναι και απο τους καλύτερους στην πόλη μου...στην Αθήνα ειναι σε ιδιωτική κλινική αλκα έρχεται και εδώ κάποιες μέρες την εβδομάδα...

Θα πάω και σε άλλον ανδρολογο για να δω τι θα μας πει κι αυτός...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Βρε κορίτσια μου είπε ότι το σπέρμα εινσι πιο εύκολο να φτιαχτεί και σε μια σπερματεγχυνση μπορούμε να πετύχουμε σύλληψη...Τώρα τι να σας πω κι εγώ...

Ελπίζω να πετύχει γιατι ούτε λεφτα υπάρχουν ούτε και πολύ σκέψη για εξωσωματική...

Γυναικολογος αναπαραγωγής είναι και απο τους καλύτερους στην πόλη μου...στην Αθήνα ειναι σε ιδιωτική κλινική αλκα έρχεται και εδώ κάποιες μέρες την εβδομάδα...

Θα πάω και σε άλλον ανδρολογο για να δω τι θα μας πει κι αυτός...

 

Κορίτσι μου το εργαστήριο δε κάνει θαύματα... Το 0%ποσο θα γίνει δηλ;;; Συγνώμη που στο λέω έτσι ωμά αλλά πρέπει να πάρεις δεύτερη γνώμη γιατί δεν έχεις σωστή ενημέρωση. Επίσης σου λέει να πάρεις κλομιφαινη χωρίς να έχεις κάνει σαλοιγγογραφια...μέγα λάθος... Πρώτα τσεκαρουμε ότι οι σάλπιγγες είναι διαβάτες και μετά φορτωνομαστε φάρμακα που μόνο για 6 κυκλους σε όλη σου τη ζωή επιτρέπεται να πάρεις! Ψσξου και ενημερωσου καλυτερα! Στα λέω γιατί έχω φάει τα μούτρα μου και είμαι χρόνια στον χώρο αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Βρε κορίτσια μου είπε ότι το σπέρμα εινσι πιο εύκολο να φτιαχτεί και σε μια σπερματεγχυνση μπορούμε να πετύχουμε σύλληψη...Τώρα τι να σας πω κι εγώ...

Ελπίζω να πετύχει γιατι ούτε λεφτα υπάρχουν ούτε και πολύ σκέψη για εξωσωματική...

Γυναικολογος αναπαραγωγής είναι και απο τους καλύτερους στην πόλη μου...στην Αθήνα ειναι σε ιδιωτική κλινική αλκα έρχεται και εδώ κάποιες μέρες την εβδομάδα...

Θα πάω και σε άλλον ανδρολογο για να δω τι θα μας πει κι αυτός...

 

Δηλαδή μπορούν να φτιάξουν την κινητικότητα του σπέρματος στο εργαστήριο; Γιατί θα πρέπει να κουνηθεί ώστε να φτάσει στο ωοθυλάκιο. Όπως κ να έχει οι γιατροί ξέρουν καλύτερα κ αν τον εμπιστεύεσαι προχωράς. Απλά κάνοντας πολλαπλές σπερματέγχύσεις φεύγουν χρήματα χωρίς να το καταλάβεις. Μια ολοκληρωμένη εξωσωματική σε ιδιωτικό κέντρο κοστίζει πάνω κάτω 3000€ κ σε δημόσιο κανονικά τίποτα αλλά απ ότι ακούω δίνουν 300-500€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Βρε κορίτσια μου είπε ότι το σπέρμα εινσι πιο εύκολο να φτιαχτεί και σε μια σπερματεγχυνση μπορούμε να πετύχουμε σύλληψη...Τώρα τι να σας πω κι εγώ...

Ελπίζω να πετύχει γιατι ούτε λεφτα υπάρχουν ούτε και πολύ σκέψη για εξωσωματική...

Γυναικολογος αναπαραγωγής είναι και απο τους καλύτερους στην πόλη μου...στην Αθήνα ειναι σε ιδιωτική κλινική αλκα έρχεται και εδώ κάποιες μέρες την εβδομάδα...

Θα πάω και σε άλλον ανδρολογο για να δω τι θα μας πει κι αυτός...

 

Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση, εμείς πηγαμε στον ουρολογο Ρήγα αθανάσιο. Ψαξαμε πολυ που θα πάμε. Ο συντροφος μου είναι 27 χρονών κ επαθε μεγάλο σοκ όταν είδε τότε πρωτο σπερμοδιαγραμμα. Δεν μπορουσα να τον κάνω καλά ήταν στα πάτωματα. Κ ψαχτηκαμε πολυ. Τον συστήνουν και γιατροί αναπαραγωγής. Αν θες κράτα το όνομα του κ ψάξε κ εσυ αν θες να παρεις μια γνώμη. Εμάς μας έφτιαξε την κινητικότητα. Ήταν 5%.

Επίσης Ισχυει οτι στο εργαστήριο φτιάχνουν την κινητικότητα. Αλλά σίγουρα όχι θαύματα δεν γίνονται. Ίσως θέλει να δοκιμάσει να δει πως είναι το σπέρμα μέσα σε τραχηλικη βλέννα. Λένε πως αλλιώς είναι μόνο αλλιώς σε υγρά γυναίκας. Δεν ξέρω λέω ένα ενδεχόμενο. 

Εγώ έχω κάνει 2 κυκλους σπερματεγχύσης. Θα κάνω άλλους 2-3 κ αν δω πως δεν θα πάω κατευθείαν εξωσωματική. Γιατί έχουν δίκιο τα κορίτσια είναι χάσιμο χρόνου κ χρήματος μετά από ένα σημείο των 5-6 φορων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δηλαδή μπορούν να φτιάξουν την κινητικότητα του σπέρματος στο εργαστήριο; Γιατί θα πρέπει να κουνηθεί ώστε να φτάσει στο ωοθυλάκιο. Όπως κ να έχει οι γιατροί ξέρουν καλύτερα κ αν τον εμπιστεύεσαι προχωράς. Απλά κάνοντας πολλαπλές σπερματέγχύσεις φεύγουν χρήματα χωρίς να το καταλάβεις. Μια ολοκληρωμένη εξωσωματική σε ιδιωτικό κέντρο κοστίζει πάνω κάτω 3000€ κ σε δημόσιο κανονικά τίποτα αλλά απ ότι ακούω δίνουν 300-500€.

Σκέφτομαι κ εγώ για μια εξωσωματική μια και έξω! Μετά το καλοκαίρι αν δω πως δεν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Σκέφτομαι κ εγώ για μια εξωσωματική μια και έξω! Μετά το καλοκαίρι αν δω πως δεν! 

Δυστυχώς Μιμή μου με την εξωσωματική δεν σημαίνει πως θα μείνεις με την πρώτη έγκυος. Τρανταχτώ παράδειγμα εγώ. Απλά έχεις περισσότερες πιθανότητες επίτευξης απ ότι με την σπερματέγχυση. Επίσης εκεί το πρόβλημα της κινητικότητας δεν μας νοιάζει , γιατί κινείται το σπερμα η όχι θα γονιμοποιήσει το ωάριο θέλει δεν θέλει😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Βρε κορίτσια μου είπε ότι το σπέρμα εινσι πιο εύκολο να φτιαχτεί και σε μια σπερματεγχυνση μπορούμε να πετύχουμε σύλληψη...Τώρα τι να σας πω κι εγώ...

Ελπίζω να πετύχει γιατι ούτε λεφτα υπάρχουν ούτε και πολύ σκέψη για εξωσωματική...

Γυναικολογος αναπαραγωγής είναι και απο τους καλύτερους στην πόλη μου...στην Αθήνα ειναι σε ιδιωτική κλινική αλκα έρχεται και εδώ κάποιες μέρες την εβδομάδα...

Θα πάω και σε άλλον ανδρολογο για να δω τι θα μας πει κι αυτός...

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Βρε κορίτσια μου είπε ότι το σπέρμα εινσι πιο εύκολο να φτιαχτεί και σε μια σπερματεγχυνση μπορούμε να πετύχουμε σύλληψη...Τώρα τι να σας πω κι εγώ...

Ελπίζω να πετύχει γιατι ούτε λεφτα υπάρχουν ούτε και πολύ σκέψη για εξωσωματική...

Γυναικολογος αναπαραγωγής είναι και απο τους καλύτερους στην πόλη μου...στην Αθήνα ειναι σε ιδιωτική κλινική αλκα έρχεται και εδώ κάποιες μέρες την εβδομάδα...

Θα πάω και σε άλλον ανδρολογο για να δω τι θα μας πει κι αυτός...

 

Δεν ξέρω την ιστορία σας και το ιστορικό σας αλλά και εμείς μπήκαμε στο χορό της εξωσωματικής λόγω ανδρικού παράγοντα και όπως αναφέρω παραπάνω δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα. 

Υπήρχε κοιρσοκυλη που επηρέαζε ποσότητα ποιότητα κ κινητικότητα η οποία χειρουργήθηκε έκτοτε έφτιαξε η ποσότητα κ η κινητικότητα αλλά όχι η ποιότητα (ανώμαλες μορφές 98%) κ πρόσφατα μάθαμε ότι το αποτέλεσμα του χειρουργείου δεν είναι μόνιμο αλλά διαρκεί έως 18 μήνες.

Κανενας γυναικολόγος αναπαραγωγής δεν ασχολείται με τον ανδρικό παράγοντα γιατί θεωρούν ότι είναι εύκολο να ξεπεραστεί με την εξωσωματική & την μικρογονιμοποιηση. Η εμπειρία μας όμως μέχρι τώρα έδειξε ότι θέλει συστηματική παρακολούθηση από ουρολόγο ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ σε θέματα υπογονιμότητας ,σίγουρα εξέταση DFI -κατάτμηση δηλαδή -που δείχνει βλάβες στο DNA και εξετάσεις μόνο σε εξειδικευμένα κέντρα αν πχ είσαι Αθήνα στον Λυμπεροπουλο 

Στο τμήμα ελέγχου αποβολών στο Έλενα  δεν δέχτηκαν καμία εξέταση που να αφορά το σπερμα από Βιοϊατρική πχ για τον απλό λόγο ότι το σπερμα πρέπει να ελεγχθεί από ανθρώπινο μάτι κ όχι από μηχανήματα που αυτό γίνεται στα μικροβιολογικά τύπου βιοιατρικη

Πολυ σημαντικό επίσης η αντιοξειδωτική διατροφή με άφθονα φρούτα και λαχανικά κ η διακοπή του καπνίσματος 

Επειδή το σπερμα ανανεώνεται κάθε 72 ημέρες το θεωρούν κ πιο εύκολο να φτιάξει 

η αλήθεια όμως είναι ότι το θέμα σύλληψη γονιμότητα κλπ είναι πολυπαραγοντικο κ θα πρέπει να υπάρχει καθοδήγηση από εξειδικευμένους επαγγελματίες ο καθένας στον τομέα του

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κι εγώ έτσι!! Ελπίζω σήμερα να το χρησιμοποιήσω , έχω και θετικό τεστ ωορρηξίας!! Μου χαμογέλασε σήμερα!!!

Εγώ για να σου πω την αλήθεια το χρησιμοποίησα από την μέρα που τελείωσε η περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Κορίτσι μου το εργαστήριο δε κάνει θαύματα... Το 0%ποσο θα γίνει δηλ;;; Συγνώμη που στο λέω έτσι ωμά αλλά πρέπει να πάρεις δεύτερη γνώμη γιατί δεν έχεις σωστή ενημέρωση. Επίσης σου λέει να πάρεις κλομιφαινη χωρίς να έχεις κάνει σαλοιγγογραφια...μέγα λάθος... Πρώτα τσεκαρουμε ότι οι σάλπιγγες είναι διαβάτες και μετά φορτωνομαστε φάρμακα που μόνο για 6 κυκλους σε όλη σου τη ζωή επιτρέπεται να πάρεις! Ψσξου και ενημερωσου καλυτερα! Στα λέω γιατί έχω φάει τα μούτρα μου και είμαι χρόνια στον χώρο αυτό..

Συμφωνώ απόλυτα με τη σάλπιγγογραφια και τα φάρμακα!!Κορίτσια ορμόνες είναι όχι καραμέλες! Που και στις καραμέλες γράφει η χρήση με μέτρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ για να σου πω την αλήθεια το χρησιμοποίησα από την μέρα που τελείωσε η περίοδος 

Εγώ είπα σήμερα να το χρησιμοποιήσω, μιας και έχω θετικό ωορρήξιας!! Για να δούμε!! Σε ποια μέρα του κύκλου βρίσκεσαι;;ποτε δεν περιμένεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με τη σάλπιγγογραφια και τα φάρμακα!!Κορίτσια ορμόνες είναι όχι καραμέλες! Που και στις καραμέλες γράφει η χρήση με μέτρο!!

Οι ορμόνες είναι αθώες μπροστά στη κλομιφαινη! 

Ενημερωθείτε σωστά κορίτσια πριν κάνετε οτιδήποτε! Μακάρι να μου τα έλεγε αυτά κάποιος στις αρχές μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Σκέφτομαι κ εγώ για μια εξωσωματική μια και έξω! Μετά το καλοκαίρι αν δω πως δεν! 

Μακάρι να ήταν μια και έξω....συμβαίνει κι αυτό αλλά οι παράμετροι είναι πολλοί.... 

Ενημέρωση και ψάξιμο πριν το επόμενο βήμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

🤪

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εγώ είπα σήμερα να το χρησιμοποιήσω, μιας και έχω θετικό ωορρήξιας!! Για να δούμε!! Σε ποια μέρα του κύκλου βρίσκεσαι;;ποτε δεν περιμένεις;;

Είμαι στην 17 μέρα του κύκλου.. Σύμφωνα με το τεστακι ωορρηξία δεν περιμένω σε 6 μέρες σύμφωνα με τον κύκλο μου δεν περιμένω σε 9 μέρες τώρα θα δείξει.... Αντε βουρ στο ψητό να περάσετε τέλεια σήμερα και καλή επιτυχία 🤪❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Οι ορμόνες είναι αθώες μπροστά στη κλομιφαινη! 

Ενημερωθείτε σωστά κορίτσια πριν κάνετε οτιδήποτε! Μακάρι να μου τα έλεγε αυτά κάποιος στις αρχές μου. 

Έχεις δίκιο , και ο γιατρός μου αυτό μου είπε ότι πρώτα θα κάνετε εξετάσεις και ύστερα θα προχωρήσουμε πιο δραστικά και ανάλογα τα αποτελέσματα!!και η σαλπιγγογραφια καθαρή και το σπερματογραφημα , είπαμε να αφήσουμε το καλοκαίρι και από φθινόπωρο βλέπουμε! Συμφωνώ πρώτα πρέπει να ψαχνομαστε!! Αλλά πολλές φορές η ανυπομονησία μας θολώνει την κρίση!! Όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

🤪

Είμαι στην 17 μέρα του κύκλου.. Σύμφωνα με το τεστακι ωορρηξία δεν περιμένω σε 6 μέρες σύμφωνα με τον κύκλο μου δεν περιμένω σε 9 μέρες τώρα θα δείξει.... Αντε βουρ στο ψητό να περάσετε τέλεια σήμερα και καλή επιτυχία 🤪❤️

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Πλησιάζεις....πφφφ!! Όλα καλά να πάνε!!!Βασικά όλα καλά να έχουν πάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου! εγω ξεκινησα τ4 για το χασιμοτο και μου εδωσε και χαπι γιατι βρηκε μια αντισταση στην ινσουλινη στη καμπυλη σακχαρου συγχρονως προσεχω τη διατροφη μπας και χασω και κανα κιλο...στον αντρα μου στις εξετασεις βγηκε χαμηλη τεστοστερονη  και περιμενουμε τη γιατρο να μας πει τι θα κανει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Heart είπε:

 Αλλά πολλές φορές η ανυπομονησία μας θολώνει την κρίση!! Όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!

Στέκομαι σε αυτη σου τη φραση... εννοείται καταλαβαίνω...εχω περασει κι εγω απο αυτό το στάδιο αλλά η ανυπομονησία είναι κακός οδηγός. Ενημερωθείτε και ψαχτείτε! Ας καθυστερήσει λίγο αρκεί να γίνουν τα σωστα βήματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

 

Δεν ξέρω την ιστορία σας και το ιστορικό σας αλλά και εμείς μπήκαμε στο χορό της εξωσωματικής λόγω ανδρικού παράγοντα και όπως αναφέρω παραπάνω δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα. 

Υπήρχε κοιρσοκυλη που επηρέαζε ποσότητα ποιότητα κ κινητικότητα η οποία χειρουργήθηκε έκτοτε έφτιαξε η ποσότητα κ η κινητικότητα αλλά όχι η ποιότητα (ανώμαλες μορφές 98%) κ πρόσφατα μάθαμε ότι το αποτέλεσμα του χειρουργείου δεν είναι μόνιμο αλλά διαρκεί έως 18 μήνες.

Κανενας γυναικολόγος αναπαραγωγής δεν ασχολείται με τον ανδρικό παράγοντα γιατί θεωρούν ότι είναι εύκολο να ξεπεραστεί με την εξωσωματική & την μικρογονιμοποιηση. Η εμπειρία μας όμως μέχρι τώρα έδειξε ότι θέλει συστηματική παρακολούθηση από ουρολόγο ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ σε θέματα υπογονιμότητας ,σίγουρα εξέταση DFI -κατάτμηση δηλαδή -που δείχνει βλάβες στο DNA και εξετάσεις μόνο σε εξειδικευμένα κέντρα αν πχ είσαι Αθήνα στον Λυμπεροπουλο 

Στο τμήμα ελέγχου αποβολών στο Έλενα  δεν δέχτηκαν καμία εξέταση που να αφορά το σπερμα από Βιοϊατρική πχ για τον απλό λόγο ότι το σπερμα πρέπει να ελεγχθεί από ανθρώπινο μάτι κ όχι από μηχανήματα που αυτό γίνεται στα μικροβιολογικά τύπου βιοιατρικη

Πολυ σημαντικό επίσης η αντιοξειδωτική διατροφή με άφθονα φρούτα και λαχανικά κ η διακοπή του καπνίσματος 

Επειδή το σπερμα ανανεώνεται κάθε 72 ημέρες το θεωρούν κ πιο εύκολο να φτιάξει 

η αλήθεια όμως είναι ότι το θέμα σύλληψη γονιμότητα κλπ είναι πολυπαραγοντικο κ θα πρέπει να υπάρχει καθοδήγηση από εξειδικευμένους επαγγελματίες ο καθένας στον τομέα του

 

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ όλες που μου λέτε τη γνώμη σας..

Όλοι οι γιατροί μας λένε ότι το σπέρμα του άνδρα μου είναι γόνιμο γιατί ανώμαλες μορφές υπάρχουν λίγες.. ποσότητα ανά ml έχει 25.000.000 και ολικό αριθμό 95.000.000 και πάνω....το μόνο που δεν ξέρουν που οφείλεται είναι η κινητικότητα....που είναι 0 Την πρώτη ώρα...

Ίσως επειδή υπάρχουν σπερματοζωάρια αρκετά να μου είπε για σπερματεγχυνση...τι να σας πω...πάντως έχω ψιλοξενερωσει με όλους γοατι κανένας δεν με βοηθάει πραγματικά...μετά από τόσες βιταμίνες τόσους μήνες και αντιβιωσεις μηπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστατη το αποτέλεσμα παραμένει ίδιο...το τριπλεξ οσχεου βγήκε πεντακάθαρο..

Όσον αφορά για τα χαπια που μου είπε να πάρω όταν αδιαθετησω δεν είναι για να γίνει καλυτερα η σαλπιγγογραφια;;;εγω αυτό καταλαβα...αλλιώς αφου δεν εχω κάνει ακόμα γιατι μου είπε να πάρω αυτά τα χαπια για λίγες μέρες όταν θα είναι αδιαθετη...

Κοντεύω να τρελαθώ κοριτισα γιατι 15 μήνες τώρα δεν βλέπω βελτίωση και μόνο χρήματα χαλάνε που δεν έχουμε κιόλας...

Δεν ξέρω γιατί αλλά η εξωσωματική δεν έχει μπει στο τραπέζι ακόμη για εμάς γιατι με αυτά που μας λένε πιστεύαμε ότι έχουμε κάποιες ελπίδες και με την σπερματεγχυνση....

Σας παρακαλώ πείτε μου τι άλλο να κάνω γιατί θα κάνω στο τέλος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ όλες που μου λέτε τη γνώμη σας..

Όλοι οι γιατροί μας λένε ότι το σπέρμα του άνδρα μου είναι γόνιμο γιατί ανώμαλες μορφές υπάρχουν λίγες.. ποσότητα ανά ml έχει 25.000.000 και ολικό αριθμό 95.000.000 και πάνω....το μόνο που δεν ξέρουν που οφείλεται είναι η κινητικότητα....που είναι 0 Την πρώτη ώρα...

Ίσως επειδή υπάρχουν σπερματοζωάρια αρκετά να μου είπε για σπερματεγχυνση...τι να σας πω...πάντως έχω ψιλοξενερωσει με όλους γοατι κανένας δεν με βοηθάει πραγματικά...μετά από τόσες βιταμίνες τόσους μήνες και αντιβιωσεις μηπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστατη το αποτέλεσμα παραμένει ίδιο...το τριπλεξ οσχεου βγήκε πεντακάθαρο..

Όσον αφορά για τα χαπια που μου είπε να πάρω όταν αδιαθετησω δεν είναι για να γίνει καλυτερα η σαλπιγγογραφια;;;εγω αυτό καταλαβα...αλλιώς αφου δεν εχω κάνει ακόμα γιατι μου είπε να πάρω αυτά τα χαπια για λίγες μέρες όταν θα είναι αδιαθετη...

Κοντεύω να τρελαθώ κοριτισα γιατι 15 μήνες τώρα δεν βλέπω βελτίωση και μόνο χρήματα χαλάνε που δεν έχουμε κιόλας...

Δεν ξέρω γιατί αλλά η εξωσωματική δεν έχει μπει στο τραπέζι ακόμη για εμάς γιατι με αυτά που μας λένε πιστεύαμε ότι έχουμε κάποιες ελπίδες και με την σπερματεγχυνση....

Σας παρακαλώ πείτε μου τι άλλο να κάνω γιατί θα κάνω στο τέλος... 

Μην απελπίζεσαι κορίτσι μου , ολα θα γίνουν με επιμονή και υπομονή.

Είστε στην αρχή και εύχομαι σύντομα να φτάσετε στο στόχο σας χωρίς ταλαιπωρίες.

Είναι πολύ θετικό που το σπέρμα σε ποσότητα και μορφολογία είναι πολύ καλό αλλά στην σπερματεγχυση παίζει ρόλο και η κινητικότητα γιατί στην ουσία απλά το τοποθετούν με καθετήρα λίγο πιο μέσα στην μήτρα ώστε να κάνει ας πούμε μικρότερη διαδρομή. Σίγουρα το επεξεργάζονται στο εργαστήριο αλλά κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί το 0% κίνηση πόσο θα γίνει. Εμάς στην πρώτη σπερματέγχυση το 0% έγινε 8%. Τώρα που έχω εμπειρία μετά από πολύ πονο και απογοήτευση ξέρω ότι δεν επαρκεί.

Επίσης η σαλπιγγογραφία είναι απαραίτητη για να διαπιστωθεί η διαβατότητα στις σάλπιγγες ώστε να κατέβει το ωάριο και να συναντήσει το σπέρμα για να γίνει η γονιμοποίηση. Επομένως προηγείται πριν απο οποιαδήποτε προσπάθεια υποβοηθούμενης αναπαραγωγής είτε λέγεται σπερματέγχυση είτε εξωσωματική.

Τα χάπια που σου προτείνει δεν έχουν να κάνουν με την σαλπιγγογραφία. Είναι ήπια πρόκληση ωοθηκών ώστε αντί για το ένα ωάριο του μήνα να πιεστούν οι ωοθήκες να κατεβάσουν και άλλα- το πόσα ωάρια εξαρτάται από την ηλικία σου , τις ορμονολογικές σου εξετάσεις ,αν υπάρχει ένδειξη για πολυκιστικές κλπ.

Να την κάνετε την σπερματέγχυση εφόσον νιώθετε καλύτερα με αυτό ψυχολογικά και οικονομικά αλλά όχι προτού ελέγξεις τις σάλπιγγες και σίγουρα οχι πριν πάρετε απάντηση από εξειδικευμένο ουρολόγο για το που οφείλεται η 0 κινητικότητα και αν μπορεί να διορθωθεί.

Πίστεψε με ξέρω καλά την ψυχολογία τόσο την δικιά σου όσο και του συζύγου σου αλλά πρέπει να είστε ενωμένοι σε όλο αυτό και σύμμαχοι.Πρέπει οταν πέφτει ο ένας να τον σηκώνει ο άλλος και όλα θα γίνουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ όλες που μου λέτε τη γνώμη σας..

Όλοι οι γιατροί μας λένε ότι το σπέρμα του άνδρα μου είναι γόνιμο γιατί ανώμαλες μορφές υπάρχουν λίγες.. ποσότητα ανά ml έχει 25.000.000 και ολικό αριθμό 95.000.000 και πάνω....το μόνο που δεν ξέρουν που οφείλεται είναι η κινητικότητα....που είναι 0 Την πρώτη ώρα...

Ίσως επειδή υπάρχουν σπερματοζωάρια αρκετά να μου είπε για σπερματεγχυνση...τι να σας πω...πάντως έχω ψιλοξενερωσει με όλους γοατι κανένας δεν με βοηθάει πραγματικά...μετά από τόσες βιταμίνες τόσους μήνες και αντιβιωσεις μηπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστατη το αποτέλεσμα παραμένει ίδιο...το τριπλεξ οσχεου βγήκε πεντακάθαρο..

Όσον αφορά για τα χαπια που μου είπε να πάρω όταν αδιαθετησω δεν είναι για να γίνει καλυτερα η σαλπιγγογραφια;;;εγω αυτό καταλαβα...αλλιώς αφου δεν εχω κάνει ακόμα γιατι μου είπε να πάρω αυτά τα χαπια για λίγες μέρες όταν θα είναι αδιαθετη...

Κοντεύω να τρελαθώ κοριτισα γιατι 15 μήνες τώρα δεν βλέπω βελτίωση και μόνο χρήματα χαλάνε που δεν έχουμε κιόλας...

Δεν ξέρω γιατί αλλά η εξωσωματική δεν έχει μπει στο τραπέζι ακόμη για εμάς γιατι με αυτά που μας λένε πιστεύαμε ότι έχουμε κάποιες ελπίδες και με την σπερματεγχυνση....

Σας παρακαλώ πείτε μου τι άλλο να κάνω γιατί θα κάνω στο τέλος... 

Σίγουρα κορίτσι μου να πάρετε κ δεύτερη γνώμη. Έκανες σπερματέγχυση χωρίς σαλπιγγογραφία… Επιπολαιότητα του γιατρού κατά τη γνώμη μου. Πρώτα ξεψαχνίζουμε το ζευγάρι ( κ τους 2) κ μετά προχωράμε σε τέτοιες διαδικασίες. Ένα κορίτσι παραπάνω αναφέρει ουρολόγο γονιμότητας. Γενικά ψαχτείτε πριν προχωρήσετε σε οτιδήποτε. Όπως είπαν τα κορίτσια παραπάνω οι ορμόνες δεν παίρνονται για πλάκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ όλες που μου λέτε τη γνώμη σας..

Όλοι οι γιατροί μας λένε ότι το σπέρμα του άνδρα μου είναι γόνιμο γιατί ανώμαλες μορφές υπάρχουν λίγες.. ποσότητα ανά ml έχει 25.000.000 και ολικό αριθμό 95.000.000 και πάνω....το μόνο που δεν ξέρουν που οφείλεται είναι η κινητικότητα....που είναι 0 Την πρώτη ώρα...

Ίσως επειδή υπάρχουν σπερματοζωάρια αρκετά να μου είπε για σπερματεγχυνση...τι να σας πω...πάντως έχω ψιλοξενερωσει με όλους γοατι κανένας δεν με βοηθάει πραγματικά...μετά από τόσες βιταμίνες τόσους μήνες και αντιβιωσεις μηπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστατη το αποτέλεσμα παραμένει ίδιο...το τριπλεξ οσχεου βγήκε πεντακάθαρο..

Όσον αφορά για τα χαπια που μου είπε να πάρω όταν αδιαθετησω δεν είναι για να γίνει καλυτερα η σαλπιγγογραφια;;;εγω αυτό καταλαβα...αλλιώς αφου δεν εχω κάνει ακόμα γιατι μου είπε να πάρω αυτά τα χαπια για λίγες μέρες όταν θα είναι αδιαθετη...

Κοντεύω να τρελαθώ κοριτισα γιατι 15 μήνες τώρα δεν βλέπω βελτίωση και μόνο χρήματα χαλάνε που δεν έχουμε κιόλας...

Δεν ξέρω γιατί αλλά η εξωσωματική δεν έχει μπει στο τραπέζι ακόμη για εμάς γιατι με αυτά που μας λένε πιστεύαμε ότι έχουμε κάποιες ελπίδες και με την σπερματεγχυνση....

Σας παρακαλώ πείτε μου τι άλλο να κάνω γιατί θα κάνω στο τέλος... 

Εμείς δεν είμαστε οι αρμόδιες, κοριτσάκι μου!! Μην απελπίζεσαι!! Να πας και σε κάποιον άλλο γιατρό για μια δεύτερη γνώμη και να συζητήσεις όλα όσα θέλεις! Εγώ που έκανα σαλπιγγογραφια στον προηγούμενο κύκλο δεν πήρα χάπια! Τα χάπια (κλομιφαινη )( φερμαρα ) , τα παίρνεις για να κάνεις περισσότερα αυγά και να αυξήσεις τις πιθανότητες!! Αλλά πρέπει πρώτα να έχεις κάνει εξετάσεις! Εντ μεταξύ εμένα και στο Ιασώ ο ακτινολόγος και ο γιατρός μου είπαν να μην προσπαθήσουμε στον κύκλο της σαλπιγγογραφιας !! Βέβαια δεν λένε όλοι οι γιατροί τα ίδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

🤪

Είμαι στην 17 μέρα του κύκλου.. Σύμφωνα με το τεστακι ωορρηξία δεν περιμένω σε 6 μέρες σύμφωνα με τον κύκλο μου δεν περιμένω σε 9 μέρες τώρα θα δείξει.... Αντε βουρ στο ψητό να περάσετε τέλεια σήμερα και καλή επιτυχία 🤪❤️

Τζιφός η δουλίτσα!! Ήρθε αργά απ' τη δουλειά και καταλαβαίνεις... Φαι , καναπές και αποκοιμήθηκε εκεί!! Τον λυπήθηκα να τον ξυπνήσω κι έτσι πάει το χαμογελο...Σήμερα έκανα ξανά τεστ πάλι χαμόγελο έχει αλλά εγώ την ελπίδα την έχασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ όλες που μου λέτε τη γνώμη σας..

Όλοι οι γιατροί μας λένε ότι το σπέρμα του άνδρα μου είναι γόνιμο γιατί ανώμαλες μορφές υπάρχουν λίγες.. ποσότητα ανά ml έχει 25.000.000 και ολικό αριθμό 95.000.000 και πάνω....το μόνο που δεν ξέρουν που οφείλεται είναι η κινητικότητα....που είναι 0 Την πρώτη ώρα...

Ίσως επειδή υπάρχουν σπερματοζωάρια αρκετά να μου είπε για σπερματεγχυνση...τι να σας πω...πάντως έχω ψιλοξενερωσει με όλους γοατι κανένας δεν με βοηθάει πραγματικά...μετά από τόσες βιταμίνες τόσους μήνες και αντιβιωσεις μηπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστατη το αποτέλεσμα παραμένει ίδιο...το τριπλεξ οσχεου βγήκε πεντακάθαρο..

Όσον αφορά για τα χαπια που μου είπε να πάρω όταν αδιαθετησω δεν είναι για να γίνει καλυτερα η σαλπιγγογραφια;;;εγω αυτό καταλαβα...αλλιώς αφου δεν εχω κάνει ακόμα γιατι μου είπε να πάρω αυτά τα χαπια για λίγες μέρες όταν θα είναι αδιαθετη...

Κοντεύω να τρελαθώ κοριτισα γιατι 15 μήνες τώρα δεν βλέπω βελτίωση και μόνο χρήματα χαλάνε που δεν έχουμε κιόλας...

Δεν ξέρω γιατί αλλά η εξωσωματική δεν έχει μπει στο τραπέζι ακόμη για εμάς γιατι με αυτά που μας λένε πιστεύαμε ότι έχουμε κάποιες ελπίδες και με την σπερματεγχυνση....

Σας παρακαλώ πείτε μου τι άλλο να κάνω γιατί θα κάνω στο τέλος... 

Kαλλιέργεια σπέρματος εχει γίνει? Αν όχι, δείτε κι αυτό το ενδεχόμενο!

Στο εργαστηριο αντε να ανεβει η κινητικότητα στο 20% (και παλι δύσκολο) πως λοιπον θα κανεις σπερματεγχυνση με αυτο το ποσοστό;

Σου προτείνει κλομιφαίνη χωρίς να σε ενημερωσει...αν είναι δυνατόν... δεν εχει σχεση με τη σαλπιγγογραφία... είναι για να κανεις περισσότερα ωοθηλάκια... δηλ να φορτωθείς φαρμακα χωρίς να ξερεις κιόλας αν είναι διαβατές οι σάλπιγγες....

Πάρε κι άλλες γνωμες απο γυναικολόγο αναπαραγωγης και απο ουρολόγο! Ψαξου και ενημερώσου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Σίγουρα κορίτσι μου να πάρετε κ δεύτερη γνώμη. Έκανες σπερματέγχυση χωρίς σαλπιγγογραφία… Επιπολαιότητα του γιατρού κατά τη γνώμη μου. Πρώτα ξεψαχνίζουμε το ζευγάρι ( κ τους 2) κ μετά προχωράμε σε τέτοιες διαδικασίες. Ένα κορίτσι παραπάνω αναφέρει ουρολόγο γονιμότητας. Γενικά ψαχτείτε πριν προχωρήσετε σε οτιδήποτε. Όπως είπαν τα κορίτσια παραπάνω οι ορμόνες δεν παίρνονται για πλάκα. 

Κοπελα μου δεν έκανα σπερματεγχυνση.. μόλις αδιαθετησω τον επόμενο μήνα μου είπε ο γιατρός να πάρω τα χαπια και να πάω για σαλπιγγογραφια και μετά αν είναι όλα οκ τότε να κάνουμε σπερματεγχυνση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Kαλλιέργεια σπέρματος εχει γίνει? Αν όχι, δείτε κι αυτό το ενδεχόμενο!

Στο εργαστηριο αντε να ανεβει η κινητικότητα στο 20% (και παλι δύσκολο) πως λοιπον θα κανεις σπερματεγχυνση με αυτο το ποσοστό;

Σου προτείνει κλομιφαίνη χωρίς να σε ενημερωσει...αν είναι δυνατόν... δεν εχει σχεση με τη σαλπιγγογραφία... είναι για να κανεις περισσότερα ωοθηλάκια... δηλ να φορτωθείς φαρμακα χωρίς να ξερεις κιόλας αν είναι διαβατές οι σάλπιγγες....

Πάρε κι άλλες γνωμες απο γυναικολόγο αναπαραγωγης και απο ουρολόγο! Ψαξου και ενημερώσου!

 

Κάθε φορά κάνουμε και καλλιέργεια και είναι αρνητικές παντα χωρίς κανένα μικρόβιο και όλα μια χαρά...και όλες οι ορμονολογικες εξετάσεις μας είναι μια χαρα...εγω πίστευα ότι χρειάζονται αυτά τα χαπια για την σαλπιγγογραφια...θα πάρω κι άλλες γνώμες...αλλα έχω πάρει 100 διαφορετικές γνώμες για όλα αυτά και δεν ξέρω τι να κάνω επιτέλους....πραγματικά έχω ξενερώσει τοσο πολύ που δεν θέλω να κάνω τίποτα και λέω να το αφήσω στην τύχη του πια....δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...