Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2021 ❤️


Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα!!!

Εγώ είμαι στην 18ηκ 2 μέρες .. β επιπέδου έχω 29/7.. Πήγα γιατρό πριν δύο εβδομάδες και είδε ότι είχε κλείσει εντελώς η αποκόλληση και έτσι ταξιδέψαμε Ελλάδα🎈

Τώρα με την ζέστη νιώθω πολύ κούραση κάνω ένα βήμα κ χτυπάει η καρδιά στο φουλ. Έχω κ 5 μέρες το στομάχι κάπως ίσως φταίει η ζέστη δεν έχω ιδέα γιατί πάλι.. ελπίζω μην με πιάσουν πάλι εμετοί. Όσο για το εμβόλιο γενικά δεν θέλω να το κάνω ιδικά τώρα ούτε καν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμνιοπαρακεντισή δν κανω μ ειπε ο γιατρος οτι εχει πιθανότητες αποβολής οποτε θα κανω το τεστ με το αιμα να δω τι γινεται!αντε να τα ακουσουμε τα μωρακια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Γεια σας και από εμένα!!!

Εγώ είμαι στην 18ηκ 2 μέρες .. β επιπέδου έχω 29/7.. Πήγα γιατρό πριν δύο εβδομάδες και είδε ότι είχε κλείσει εντελώς η αποκόλληση και έτσι ταξιδέψαμε Ελλάδα🎈

Τώρα με την ζέστη νιώθω πολύ κούραση κάνω ένα βήμα κ χτυπάει η καρδιά στο φουλ. Έχω κ 5 μέρες το στομάχι κάπως ίσως φταίει η ζέστη δεν έχω ιδέα γιατί πάλι.. ελπίζω μην με πιάσουν πάλι εμετοί. Όσο για το εμβόλιο γενικά δεν θέλω να το κάνω ιδικά τώρα ούτε καν

Όλες είμαστε Χριστουγεννιάτικες!!!Μαζί με τα μελομακάρονα θα έχουμε κ τα μωράκια μας!!!🍼💐💝

Μια εβδομάδα έχουμε διαφορά!!Διακοπουλες θα πάω τον Σεπτέμβριο να μην έχει πολύ κόσμο γιατί φοβάμαι με τον COVID-19....Να είναι τα μωράκια μας υγιή και καλότυχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Natassamar είπε:

Καλησπέρα Liveloula,
σε ευχαριστώ πολύ!Ρώτησα και γω τον δικό μου και είναι ουδέτερος!Ετσι κι αλλιώς δεν παίρνουν αυτοί την ευθύνη αν συμβεί κάτι αργότερα στο μωράκι μας...Η αιματολόγος που με παρακολουθεί είναι αρνητική...Πήρα την απόφαση να μην το κάνω & όταν με το καλό γεννήσω και τελειώσω τον θηλασμό να εμβολιαστώ!Μέχρι τότε 2η μάσκα,αποφυγή συνωστισμού & Δυστηχώς δεν πάω σε καμία οικογενειακή υποχρέωση(γάμο,βάπτιση).

Πόσο μηνών είσαι;

Είμαι 18 εβδομάδων +6 ημερών.

Και εγώ μία από τα ίδια...διπλή μάσκα και δεν πηγαίνω σχεδόν πουθενά...υπομονή μέχρι να γεννήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Teodorak είπε:

Γεια σας και από εμένα!!!

Εγώ είμαι στην 18ηκ 2 μέρες .. β επιπέδου έχω 29/7.. Πήγα γιατρό πριν δύο εβδομάδες και είδε ότι είχε κλείσει εντελώς η αποκόλληση και έτσι ταξιδέψαμε Ελλάδα🎈

Τώρα με την ζέστη νιώθω πολύ κούραση κάνω ένα βήμα κ χτυπάει η καρδιά στο φουλ. Έχω κ 5 μέρες το στομάχι κάπως ίσως φταίει η ζέστη δεν έχω ιδέα γιατί πάλι.. ελπίζω μην με πιάσουν πάλι εμετοί. Όσο για το εμβόλιο γενικά δεν θέλω να το κάνω ιδικά τώρα ούτε καν

Γεια σου!Μπράβο που έκλεισε η αποκόλληση!

Άσε η ζέστη δεν παλεύεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια! Διανύουμε τωρα την 18η βδομάδα. Είναι κοριτσάκι τελικά 🥰 Ακόμα δεν τη νιώθω, περιμένω πως και πως. Εσείς έχετε νιώσει τίποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Lenora!!Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!!!!Βρίσκομαι στην 20η εβδομάδα και το μόνο που έχω νοιώσει είναι ένα ελαφρύ μουδιάσματακι στην κοιλιτσα! Αύριο πάω στον γυναικολόγο να δούμε τον μπέμπη μας!!!Εχω να τον δω από 8 Ιουλίου από την αμνιοπαρακέντηση.Καλή δύναμη σε όλες μας κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διανύουμε τωρα την 18η βδομάδα. Είναι κοριτσάκι τελικά 🥰 Ακόμα δεν τη νιώθω, περιμένω πως και πως. Εσείς έχετε νιώσει τίποτα;

Καλημέρα!Τι όμορφα,κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα 🥰😁

Εγώ είμαι στην 21η βδομάδα και κάθε μέρα τις νιώθω όλο κ πιο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ είμαι στην 21η εβδομάδα και δεν είμαι σίγουρη αν το νιώθω. Νιώθω κάποιες κινήσεις κάτω σχετικά χαμηλά που δεν τις ένιωθα πιο πριν, αλλά δεν καταλαμβαίνω με σιγουριά αν είναι αυτό. Ο γιατρός μου είπε ότι ο πλακούντας βρίσκεται μπροστά, οπότε ίσως γι αυτό να μην είναι τόσο έντονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!Τι όμορφα,κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα 🥰😁

Εγώ είμαι στην 21η βδομάδα και κάθε μέρα τις νιώθω όλο κ πιο πολύ!

Γεια σας και από εμένα!!

🍭🍭 Συγχαρητήρια!!

Εγώ είμαι 20+5.. αύριο έχω β επιπέδου αύριο θα μάθω και φύλλο..

Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Το νιώθω πολύ καιρό αλλά εδώ και μια εβδομάδα περισσότερο..🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2021 at 3:37 ΜΜ, ο/η Teodorak είπε:

Γεια σας και από εμένα!!

🍭🍭 Συγχαρητήρια!!

Εγώ είμαι 20+5.. αύριο έχω β επιπέδου αύριο θα μάθω και φύλλο..

Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Το νιώθω πολύ καιρό αλλά εδώ και μια εβδομάδα περισσότερο..🤗

Καλημέρα! Πώς πήγε η β' επιπέδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η dec-e είπε:

Καλημέρα! Πώς πήγε η β' επιπέδου;

🙋🏻‍♀️ Σε σχέση με το μωρό όλα τέλεια! Κοριτσάκι..

Σε σχέση πάλι με την εγκυμοσύνη πρεπει ξανά να προσέχω γιατί έχω οριακά χαμηλό πλακούντα😒

Μου είπε μέχρι τον 8ο θα πρέπει να έχει ανέβει.. αγχώθηκα πάνω που είχα  παρει θάρρος.. βέβαια με άλλο ένα μικρό παιδί πόσο να προσέξεις ..προσπαθώ..

Ευχαριστώ που με σκέφτηκες 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2021 at 1:56 ΠΜ, ο/η Teodorak είπε:

🙋🏻‍♀️ Σε σχέση με το μωρό όλα τέλεια! Κοριτσάκι..

Σε σχέση πάλι με την εγκυμοσύνη πρεπει ξανά να προσέχω γιατί έχω οριακά χαμηλό πλακούντα😒

Μου είπε μέχρι τον 8ο θα πρέπει να έχει ανέβει.. αγχώθηκα πάνω που είχα  παρει θάρρος.. βέβαια με άλλο ένα μικρό παιδί πόσο να προσέξεις ..προσπαθώ..

Ευχαριστώ που με σκέφτηκες 🤗

Κι άλλο κοριτσάκι! Θα πάνε ολα καλά μην ανησυχείς 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι γνωρίζω μέχρι και τον 8ο μπορεί να ανεβεί, οπότε μην το σκέφτεσαι, έχουμε καιρό ακόμα! Εμένα ο πλακούντας είναι μπροστά, και παρόλο που ο γιατρός δε μου είπε κάτι ανησυχητικό διάβασα διάφορα στο ίντερνετ και αγχώθηκα 🤨

Έχετε κάποιο θέμα όταν ξαπλώνετε ανάσκελα; Εμένα τις περισσότερες φορές με πιάνει ταχυκαρδία και από τότε που το παρατήρησα γυρίζω στο πλάι και σταματάει. Επίσης χθες όπως ξάπλωνα πάλι για λίγο ανάσκελα ένιωσα ένα σημείο της κοιλιάς κάτω αριστερά να σκληραίνει και να ψηλαφίζεται. Θεώρησα ότι είναι σύσπαση τύπου braxton hicks. Μετά που το έψαξα λίγο κατάλαβα ότι τα braxton hicks πετρώνουν ολόκληρη την κοιλιά, οπότε δεν ξέρω αν ήταν το μωρό και κουνιόταν κάπως λόγω της άβολης θέσης που είχα. Σας έχει τύχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lenora είπε:

Κι άλλο κοριτσάκι! Θα πάνε ολα καλά μην ανησυχείς 🥰

Χαχα άντε ντε.. τελευταία ακούγαμε μόνο για αγόρια.. 

Σε ευχαριστώ!Να είσαι καλά  μακάρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2021 at 7:45 ΜΜ, ο/η Lenora είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών και έχουμε ακούσει καρδούλα! Άγχος και φόβος, περιμένω να περάσουν οι μέρες με αγωνία. Αν όλα πάνε καλά το μωράκι θα γεννηθεί 31 Δεκεμβρίου 2021 ❤️ Έχω ενίοτε πόνους περιόδου και υγρά και πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα για να διαπιστώσω ότι όλα είναι καλά. Πιστεύω θα ηρεμήσω όσο περνάνε οι μέρες. Είναι κάποιο άλλο κορίτσι που είμαστε κοντά στις μέρες;

Καλησπέρα μόλις μπήκα στην παρέα σας και εγώ έχω Πιτ 31/12/21.εχω αγοράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Grekou23 είπε:

Καλησπέρα μόλις μπήκα στην παρέα σας και εγώ έχω Πιτ 31/12/21.εχω αγοράκι

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!Να σου ζήσει ο μπεμπάκος!Εμείς είμαστε 14/12 και μας είναι μπεμπάκος!!!Είμαστε Χριστουγεννιάτικες!!!🤶🧑‍🎄🎅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Grekou23 είπε:

Καλησπέρα μόλις μπήκα στην παρέα σας και εγώ έχω Πιτ 31/12/21.εχω αγοράκι

Με το καλό 🥰 Αρχίσαμε τις κλωτσιές; Εγω κάτι άρχισα να νιώθω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Grekou23 είπε:

Καλησπέρα μόλις μπήκα στην παρέα σας και εγώ έχω Πιτ 31/12/21.εχω αγοράκι

Καλησπέρα καλώς ήρθες!! Κ γω 31/12 είμαι!!! Χαλαρά κορίτσια ποτέ έχετε β επιπέδου? Εγώ 31/08 έχω γιατί θα πάμε διακοπές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες θέλετε να κάνετε nifty dna test μακριά από alpha prolipsis. Επειδή ήθελα να σιγουρευτώ ότι όλα είναι καλά σχετικά με το μωρό γιατί είχαμε κάποιες αμφιβολίες με την α επιπέδου αποφάσισα να κάνω το τεστ το πλήρες αξίας 500 ευρώ παρακαλώ. Τα αποτελέσματα με ενημέρωσαν σε 10 με 15μερςς θα βγουν έδωσα Κιν κ μαιλ κ διεύθυνση στις 19/07 σήμερα 6/8 λέω τι στο καλό ας πάρω τηλέφωνο κ στην αρχή δν γνώριζε η μία κοπέλα κ μέτα μου τα έστειλαν κ είδα ότι είχαν βγει από τις 24/07. Τόσο καιρό αγωνία και άγχος κτλπ κ τους πήρα κ τους την είπα δν κρατήθηκα έλεος κορίτσια έχω ταραχτεί τόσο πολύ απ' τα νεύρα μου. 

Τα αποτελέσματα ήταν καλά αλλά αν δν ήταν κ έπρεπε να το αφαιρουσαμε τι θα κάναμε θα περιμέναμε τόσο καιρό??? Κ τα 500 ετσουξαν την τσέπη μας δν είμαστε κ πλούσιοι αλλά για το παιδί σου να σαι πάντα σίγουρος. Συγνώμη για το σεντόνι αλλά έπρεπε να σας τα πω να προσέχετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eva87 είπε:

Κορίτσια όσες θέλετε να κάνετε nifty dna test μακριά από alpha prolipsis. Επειδή ήθελα να σιγουρευτώ ότι όλα είναι καλά σχετικά με το μωρό γιατί είχαμε κάποιες αμφιβολίες με την α επιπέδου αποφάσισα να κάνω το τεστ το πλήρες αξίας 500 ευρώ παρακαλώ. Τα αποτελέσματα με ενημέρωσαν σε 10 με 15μερςς θα βγουν έδωσα Κιν κ μαιλ κ διεύθυνση στις 19/07 σήμερα 6/8 λέω τι στο καλό ας πάρω τηλέφωνο κ στην αρχή δν γνώριζε η μία κοπέλα κ μέτα μου τα έστειλαν κ είδα ότι είχαν βγει από τις 24/07. Τόσο καιρό αγωνία και άγχος κτλπ κ τους πήρα κ τους την είπα δν κρατήθηκα έλεος κορίτσια έχω ταραχτεί τόσο πολύ απ' τα νεύρα μου. 

Τα αποτελέσματα ήταν καλά αλλά αν δν ήταν κ έπρεπε να το αφαιρουσαμε τι θα κάναμε θα περιμέναμε τόσο καιρό??? Κ τα 500 ετσουξαν την τσέπη μας δν είμαστε κ πλούσιοι αλλά για το παιδί σου να σαι πάντα σίγουρος. Συγνώμη για το σεντόνι αλλά έπρεπε να σας τα πω να προσέχετε

Καλησπέρα!Ευτυχώς που είναι όλα καλά με το μωράκι!

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί που δεν τους νοιάζει αν αγωνιούμε...θέλω να πιστεύω πως αν ήταν κάτι αρνητικό θα σας ενημέρωναν άμεσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2021 at 12:45 ΜΜ, ο/η dec-e είπε:

Από ότι γνωρίζω μέχρι και τον 8ο μπορεί να ανεβεί, οπότε μην το σκέφτεσαι, έχουμε καιρό ακόμα! Εμένα ο πλακούντας είναι μπροστά, και παρόλο που ο γιατρός δε μου είπε κάτι ανησυχητικό διάβασα διάφορα στο ίντερνετ και αγχώθηκα 🤨

Έχετε κάποιο θέμα όταν ξαπλώνετε ανάσκελα; Εμένα τις περισσότερες φορές με πιάνει ταχυκαρδία και από τότε που το παρατήρησα γυρίζω στο πλάι και σταματάει. Επίσης χθες όπως ξάπλωνα πάλι για λίγο ανάσκελα ένιωσα ένα σημείο της κοιλιάς κάτω αριστερά να σκληραίνει και να ψηλαφίζεται. Θεώρησα ότι είναι σύσπαση τύπου braxton hicks. Μετά που το έψαξα λίγο κατάλαβα ότι τα braxton hicks πετρώνουν ολόκληρη την κοιλιά, οπότε δεν ξέρω αν ήταν το μωρό και κουνιόταν κάπως λόγω της άβολης θέσης που είχα. Σας έχει τύχει;

Καλησπέρα!Εγώ στη  18η βδομάδα ένιωθα κάτι να σκληραίνει και να ψηλαφιζεται δεξιά...εννοείται πως φοβήθηκα μήπως ήταν συσπάσεις...μίλησα με τη γυναικολόγο μου και μου είπε πως θα έπρεπε να γίνεται όλη η κοιλιά σκληρή και όχι ένα σημείο,όπως έγραψες και εσύ. Παρόλα αυτά μου είπε να ξεκινήσω μαγνήσιο σε περίπτωση που ήταν συσπάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2021 at 1:15 ΜΜ, ο/η Grekou23 είπε:

Καλησπέρα μόλις μπήκα στην παρέα σας και εγώ έχω Πιτ 31/12/21.εχω αγοράκι

Καλώς ήρθες!Με το καλό ο μπεμπακος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2021 at 9:43 ΜΜ, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπέρα καλώς ήρθες!! Κ γω 31/12 είμαι!!! Χαλαρά κορίτσια ποτέ έχετε β επιπέδου? Εγώ 31/08 έχω γιατί θα πάμε διακοπές

27 Αυγούστου και δε βλέπω την ώρα. Εμείς θα κάτσουμε Αθήνα φέτος, φοβάμαι με τον κορονοιο και τις φωτιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eva87 είπε:

Κορίτσια όσες θέλετε να κάνετε nifty dna test μακριά από alpha prolipsis. Επειδή ήθελα να σιγουρευτώ ότι όλα είναι καλά σχετικά με το μωρό γιατί είχαμε κάποιες αμφιβολίες με την α επιπέδου αποφάσισα να κάνω το τεστ το πλήρες αξίας 500 ευρώ παρακαλώ. Τα αποτελέσματα με ενημέρωσαν σε 10 με 15μερςς θα βγουν έδωσα Κιν κ μαιλ κ διεύθυνση στις 19/07 σήμερα 6/8 λέω τι στο καλό ας πάρω τηλέφωνο κ στην αρχή δν γνώριζε η μία κοπέλα κ μέτα μου τα έστειλαν κ είδα ότι είχαν βγει από τις 24/07. Τόσο καιρό αγωνία και άγχος κτλπ κ τους πήρα κ τους την είπα δν κρατήθηκα έλεος κορίτσια έχω ταραχτεί τόσο πολύ απ' τα νεύρα μου. 

Τα αποτελέσματα ήταν καλά αλλά αν δν ήταν κ έπρεπε να το αφαιρουσαμε τι θα κάναμε θα περιμέναμε τόσο καιρό??? Κ τα 500 ετσουξαν την τσέπη μας δν είμαστε κ πλούσιοι αλλά για το παιδί σου να σαι πάντα σίγουρος. Συγνώμη για το σεντόνι αλλά έπρεπε να σας τα πω να προσέχετε

Αν είναι δυνατόν σας άφησαν σε τόση αγωνία. Ευτυχώς είναι καλά το μωρουλι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...