Μετάβαση σε περιεχόμενο

Flagyl στο πρώτο τρίμηνο


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη/εμπειρία σας σχετικά με τη λήψη του Flagyl στο πρώτο τρίμηνο. Στην 8η εβδομάδα η καλλιέργεια κολπικού υγρού έδειξε Gardnerella και ο γιατρός μου είπε να πάρω Flagyl (από το στόμα) για 5 ημέρες και με διαβεβαίωσε ότι είναι ασφαλές για το έμβρυο. Εμπιστεύομαι τον γιατρό μου και φυσικά ξεκίνησα την αντιβίωση όμως επειδή διάβασα πολλά στο διαδίκτυο για το συγκεκριμένο φάρμακο έχω φοβηθεί λίγο. Αν έχει κάποια από εσάς αντίστοιχη εμπειρία και θέλει να τη μοιραστεί μαζί μου θα με βοηθούσε πολύ. Σας ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Aria88 είπε:

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη/εμπειρία σας σχετικά με τη λήψη του Flagyl στο πρώτο τρίμηνο. Στην 8η εβδομάδα η καλλιέργεια κολπικού υγρού έδειξε Gardnerella και ο γιατρός μου είπε να πάρω Flagyl (από το στόμα) για 5 ημέρες και με διαβεβαίωσε ότι είναι ασφαλές για το έμβρυο. Εμπιστεύομαι τον γιατρό μου και φυσικά ξεκίνησα την αντιβίωση όμως επειδή διάβασα πολλά στο διαδίκτυο για το συγκεκριμένο φάρμακο έχω φοβηθεί λίγο. Αν έχει κάποια από εσάς αντίστοιχη εμπειρία και θέλει να τη μοιραστεί μαζί μου θα με βοηθούσε πολύ. Σας ευχαριστώ! 

Ότι και να διάβασες στο διαδίκτυο άστο ξέχασε το για να στο είπε ο γιατρός σίγουρα κάτι ξέρει απλα μια συμβουλή είσαι σίγουρη ότι για gardenella σου έδωσε flagyl στο λέω γιατί και εγώ είχα αυτό το μικρόβιο στην εγκυμοσύνη και δεν είναι κάτι του ουαοοο και μένα αν σου πω πως έφυγε θα γελάς για αυτό ρωτάω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Ότι και να διάβασες στο διαδίκτυο άστο ξέχασε το για να στο είπε ο γιατρός σίγουρα κάτι ξέρει απλα μια συμβουλή είσαι σίγουρη ότι για gardenella σου έδωσε flagyl στο λέω γιατί και εγώ είχα αυτό το μικρόβιο στην εγκυμοσύνη και δεν είναι κάτι του ουαοοο και μένα αν σου πω πως έφυγε θα γελάς για αυτό ρωτάω

Ναι για την Gardnerella μου το έδωσε γιατί όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις ήταν καθαρές. Έχεις δίκιο, στο ίντερνετ διαβάσεις πολλά και στο τέλος απλώς πελαγώνεις. Σε ευχαριστώ που μου απάντησες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...