Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θελω τις γνωσεις σας..................


Recommended Posts

Καλησπερα σας παρακολουθω αρκετο καιρο.Ειμαι 4 μηνες παντρεμενη και εχουμε αρχισει τις προσπαθειες για μωρακι οχι και πολυ εντατικα θα ελεγα απλα δεν προσεχουμε οπως πριν.Εχω κυκλο 32 ημερων αλλα αυτο το μηνα παρατηρησα οτι τη 10η μερα εχω πονακια χαμηλα και υγρα αρα να υποθεσω οτι οι γονιμες μερες μου ειναι πιο νωρις απο την 16η? λογικα με βαση αυτα που λεμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Λιλα...

Εγω αυτο που ξερω, και ετσι το υπολογισα οταν ηρθε η ωρα, ειναι οτι οι γονιμες μερες ειναι 14 μερες πριν την επομενη περιοδο. Μετρα 3 πριν και 3 μετα. Αρα αν εχεις κυκλο 32 ημερων οι γονιμες ειναι στην 18 και 3 πριν 3 μετα. Εγω κοιταξα να πεφτει πανω ακριβως στην σωστη ημερα.

Τωρα τι να σου πω... εμενα μου βγηκε σωστα...

Καλη επιτυχια σου ευχομαι...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Lilastamou.

Εχεις σταθερη περίοδο τους τελευταίους μήνες? Εαν ναι υπάρχουν κάποια site που σου λένε ακριβώς πότε είναι οι γόνιμες ημέρες σου.

1. http://www.ovulation-calendar.net/

2. http://www.gozakynthos.gr/gr/zakynthos. ... d=9&disp=1

3. http://www.predictor.eu/gr/

Φιλάκια και καλή επιτυχία σου ευχομαι

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilastamou Γεια σου και καλωσηρθες στην παρεα μας!:-)

Λοιπον θα σου πω εγω την προσφατη ιστορια μου...κυκλος 26-30 μερες...πηγα λοιπον στον γιατρο την 9η μερα και μου λεει(το ειδε στον ενδοκ.υπερηχο)9η,10η και 11η να ερθεις σε επαφη....εγω απορησα νομιζα οτι ειχα γυρω στην14η!και ακομα ειμαι περιεργη...ηρθα σε επαφη λοιπον οταν μου ειπε αλλα!εγω παρατηρησα υγρα την 15η μερα!Βεβαια δεν ηρθα σε επαφη δεν εκατσε...οποτε αν ειχε δικιο ο γιατρος εμεινα(που δεν το νομιζω)...γιατι εγω πιστευω στα σημαδια του σωματος για ωορηξια!!!

Οποτε κι εσυ μπορει οντως να σου συμβαινει νωριτερα δεν ειναι σε ολες τις κοπελες στανταρ η ωορηξια...

:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ......θα κανουμε προσπαθεια πιο εντατικα εκεινες τις μερες....:) Ναι εχω σταθερη περιοδο πανω απο χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kata pasa pithanotita aftes ine i meres oorixias sou. Ki ego me 30 meres kiklo echo oorixia sinithos 10-11i mera ke genika,noritera apo afto pou sistini i vivliografia (14 meres +-2 prin tin anamenomeni periodo). Afto pou sou leo epiveveothike ke me test oorixias.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Λίλα. Εγώ έχω κύκλο 28 -29 ημερών και τη μία και μοναδική φορά που έκανα τεστ ωορρηξίας μου έδειξε γόνιμη την 16η μέρα. Με αυτή τη λογική εσύ πρέπει να έχεις ωορρηξία γύρω στη 18η.

Δε μπορώ όμως να το πω με σιγουριά. Πιστεύω ότι κανείς δε μπορεί να στο πει αυτό εκτός από τον υπέρηχο που μπορεί να σου κάνει ο γιατρός και είναι το πιο σίγουρο. Αλλά ακόμα κι έτσι έχω ακούσει ότι αν έχεις πολύ άγχος η ωορρηξία μπορεί να μη γίνει καθόλου. Γιαυτό χαλαρά.. Φιλιά:kiss:

.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...