Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τι είναι το τριζωνικό condios μου;

3 γραμμες,,,,μια οριζο΄ντια στο κεντρο του και 2 οι εξωτερικες,,,, 3 ζωνες και καλα,,,φαινεται κατι στον υπερηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι😘 🙏

Έβαλα βλαστοκύστες, πάντα βλαστοκύστες βάζω.. αλλά μέχρι τώρα δεν έχω πάει καλά. Και με άριστες βλαστοκύστες απ’ ότι λέγανε…  έπαιρνα αρνητική χοριακή και 1 παλλινδρομη.  Οπότε δεν πιστεύω σε άριστες και μη. Έκανα φυσικό τροποποιημένο και πήραμε 3 ωάρια και έγιναν 3 βλαστοκύστες. Πήραμε και 1 κατεψυγμένο από την 1η προσπάθεια και ίδωμεν…. Ο Θεός είναι μεγάλος λέω. 
01/04 χοριακή, θέλω να σκέφτομαι θετικά γιατί αν σκεφτώ τις αποτυχίες μου θα με πάρει από κάτω. 

Με το καλο η χοριακη σου να ειναι μεγαλη κ χορταστικη! 
Μιας κ ανεφερες το φυσικο τροποποιημενο θα μπορουσες να μου δωσεις καποιες πληροφοριες; Αν θελεις κ σε π.μ ,μην κουραζουμε τα κοριτσια εδω, δεν εχω θεμα..Εχω κανει ηδη δυο διεγερσεις κ σκεφτομαι να κανω φυσικο τροποποιημενο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα! Δεν είναι καλά τα νέα μου! Από τα 13 που μέχρι τώρα πήγαιναν μια χαρά, 2 έγιναν βλαστοκυστες κ ίσως γίνει αργότερα άλλο ένα! Τα υπόλοιπα είναι πολύ πίσω και οι εμβρυολογοι δεν δίνουν καμία πιθανότητα! Κ αυτές 2 είναι μέτριες ποιοτικά! Τύπου ΒΒ-ΒΓ. Έπαθα σοκ όταν τ άκουσα, έβαλα τα κλάματα! Πίστευα πραγματικά ότι θα πάνε καλύτερα κ όχι χειρότερα! Κ δεν μένει κ τίποτα για κατάψυξη! Ο γιατρός είναι συγκρατημένα αισιόδοξος, μου είπε να μην προδικάζω τίποτα! Κ ότι γενικά έχουν αυστηρά κριτήρια, κ ότι άλλοι θα μας τις έλεγαν για καλές αυτές τις βλαστοκυστες! Γενικά απογοητεύτηκα παρα πολύ! Δεν ελπίζω και σε πολλά! Μόνο αν γίνει θαυμα θα είμαι έγκυος! 1/4 θα κάνω χοριακη και θα ξέρουμε! Τέλος πάντων, σας μαύρισα μεσημεριάτικα! Αυτά! Δεν εχω άλλες καρδούλες φυσικά για να σας ευχαριστήσω για τις ευχες που μου στείλατε το πρωί! Οπότε πάρτε εδώ ❤️❤️❤️
 

@TRigirlμου ευχομαι εσυ να τα πας τέλεια!! 🥰

Κοριτσι μου πραγματικα οτι σου λενε ολα τα κοριτσια εδω μεσα για την ποιοτητα των εμβρυων συμφωνω απολυτα!! Ποτε δεν ξερεις ποιο θα κατσει! Εχε πιστη!! Αυτο που εμενα θα με απασχολουσε θα ηταν μονο γιατι απο τα τοσα που ειχες εμειναν μονο 2! 
Ευχομαι κ σε σενα μια μεγαααααααλη χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

@athens25 30/03

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Heart ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@aggelikh_l 26/3 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

 

 

@Joann 25/3 🙏

@nikol88  1/4 🙏

@TRigirl 1/4 🙏

 

Με το καλό να έχετε τεράστια & χορταστικά νούμερα χοριακών 😍

1092 🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Και στο γενεσις τετοια ανταποκριση ειχες κοριτσακι μου.? Νουμερο σου είπανε μπροστα απο τις βλαστόκυστες ;

Ναι κ εκεί μορφολογικά ήταν πολύ μέτρια τα εμβρυα! Όμως ποτέ δεν έβαλα βλαστοκυστες στο γένεσις για να μου πουν ποιότητα! Τα βάζαμε 3ης μερας και τα υπόλοιπα καταψύχονταν τότε! Και στα 3ης μέρας δεν μου είχαν πει ποιότητα! Μετά στο επόμενο κεντρο και επειδή είχα κρατήσει τις φωτό είδαμε ότι είχαν χαμηλή ποιότητα τα εμβρυα! Αριθμό από προς τα δεν μου είπαν αλλά η μια είναι πιο διογκωμένη από την άλλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Με το καλο η χοριακη σου να ειναι μεγαλη κ χορταστικη! 
Μιας κ ανεφερες το φυσικο τροποποιημενο θα μπορουσες να μου δωσεις καποιες πληροφοριες; Αν θελεις κ σε π.μ ,μην κουραζουμε τα κοριτσια εδω, δεν εχω θεμα..Εχω κανει ηδη δυο διεγερσεις κ σκεφτομαι να κανω φυσικο τροποποιημενο.  

Στις διεγέρσεις τι ανταπόκριση έχεις ?

Στον  φυσικό τροποποιημένο ξεκινάς 2η μέρα κύκλου με Femara ή κλομιφαίνη και στην συνέχεια συνδυάζεις και ενέσεις διέγερσης χαμηλής δόσης. Στην συνέχεια προσθε΄τεις ανταγωνιστή ή/και όχι μετά ovitrelle & ωοληψία.

Εγώ έχω κάνει δυο τροποποιημένους γιατί ομως δεν ανταποκρίνομαι στην διέγερση. Τα ίδια βγάζω είτε έτσι είτε αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ναι κ εκεί μορφολογικά ήταν πολύ μέτρια τα εμβρυα! Όμως ποτέ δεν έβαλα βλαστοκυστες στο γένεσις για να μου πουν ποιότητα! Τα βάζαμε 3ης μερας και τα υπόλοιπα καταψύχονταν τότε! Και στα 3ης μέρας δεν μου είχαν πει ποιότητα! Μετά στο επόμενο κεντρο και επειδή είχα κρατήσει τις φωτό είδαμε ότι είχαν χαμηλή ποιότητα τα εμβρυα! Αριθμό από προς τα δεν μου είπαν αλλά η μια είναι πιο διογκωμένη από την άλλη! 

οι 4ΒΒ και 4ΒΓ που έλεγες τις προάλλες  στο Γεν..σις δεν ήταν? Ή σε άλλο κέντρο?

Βλαστοκύστες δεν ήταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Στις διεγέρσεις τι ανταπόκριση έχεις ?

Στον  φυσικό τροποποιημένο ξεκινάς 2η μέρα κύκλου με Femara ή κλομιφαίνη και την 5η μέρα περίπου συνδυάζεις και ενέσεις διέγερσης χαμηλής δόσης. Στην συνέχεια προσθε΄τεις ανταγωνιστή ή/και όχι μετά ovitrelle & ωοληψία.

Εγώ έχω κάνει δυο τροποποιημένους γιατί ομως δεν ανταποκρίνομαι στην διέγερση. Τα ίδια βγάζω είτε έτσι είτε αλλιώς.

Εγω εχω ανταποκριση σχετικα καλη. Την 1η με γκοναλ 225-250 δοση εβγαλα 9 ωαρια τα 7 ωριμα. Την 2η πηρα menopur μεγαλη δοση 350 κ εβγαλα 17 αλλα τα 8 ηταν καλα..χρειαζοναι γενικα ωαρια γιατι κανω προεμφυτευτικο λογω γονιδιου. Σκεφτομαι συνολικα να κανω 3 διεγερσεις οποτε λεω μηπως πριν κανω την 3η (ελπιζω να μην χρειαστει εχω καταψυξη τα 8 ωαρια) να κανω τροποποιημενο μηπως μαζευα λιγα ακομα…αλλιως θα γονιμοποιησω μονο αυτα που εχω με ελπιδα να μεινει εστω ενα καλο εμβρυο..

Σε εμενα μου ειπαν μεριοφερτ των 75 για δυο μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

οι 4ΒΒ και 4ΒΓ που έλεγες τις προάλλες  στο Γεν..σις δεν ήταν? Ή σε άλλο κέντρο?

Βλαστοκύστες δεν ήταν?

Η διέγερση είχε γίνει στο γένεσις. Μετά την Τρίτη αποτυχημένη τα μεταφέραμε σε άλλο κεντρο ως τρίτης μέρας κ εκεί έγινε απόψυξη και έφτασαν σε βλαστοκύστη 3 από τα πέντε : 4ΒΒ, 4ΒΓ και 3ΓΓ. Το τελευταίο είναι ακόμα έκει! Τώρα είμαι σε τρίτο κεντρο! Στο δεύτερο πείτε ότι έκανα ένα πέρασμα! Δεν έκανα διέγερση απλά μια ετ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η N.Angel είπε:

Εγω εχω ανταποκριση σχετικα καλη. Την 1η με γκοναλ 225-250 δοση εβγαλα 9 ωαρια τα 7 ωριμα. Την 2η πηρα menopur μεγαλη δοση 350 κ εβγαλα 17 αλλα τα 8 ηταν καλα..χρειαζοναι γενικα ωαρια γιατι κανω προεμφυτευτικο λογω γονιδιου. Σκεφτομαι συνολικα να κανω 3 διεγερσεις οποτε λεω μηπως πριν κανω την 3η (ελπιζω να μην χρειαστει εχω καταψυξη τα 8 ωαρια) να κανω τροποποιημενο μηπως μαζευα λιγα ακομα…αλλιως θα γονιμοποιησω μονο αυτα που εχω με ελπιδα να μεινει εστω ενα καλο εμβρυο..

Σε εμενα μου ειπαν μεριοφερτ των 75 για δυο μερες..

Τον Φεβρουάριο έκανα τροποποιημένο πήρα:

2η μέρα αιματολογικές και  FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ

3η μέρα FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ + 150 μονάδες MERIOFERT

4η μέρα FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ + 150 μονάδες MERIOFERT

5η μέρα FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ + 150 μονάδες MERIOFERT

6η μέρα FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ + 150 μονάδες MERIOFERT

7η μέρα μονο 150 μονάδες MERIOFERT

8η μέρα υπέρηχος και αιματολογικές + 150 μονάδες MERIOFERT

9η μέρα υπέρηχος και αιματολογικές + 150 μονάδες MERIOFERT + 1 orgalutran

10η μέρα Ovitrelle

12η μέρα Ωοληψία πήραμε 3 ωάρια , γονιμοποιήθηκαν τα 2, 1 ε΄γινε βλαστοκύστη.

 

Αυτός ήταν ο πιο πρόσφατος τροποποιημένος που έχω κάνει.

Σε προηγούμενο με άλλον γιατρό πριν δυο χρόνια απλά πήρα femara + menopur τίποτα άλλο μόνο υπερήχους όχι αιματολογικές. Πήρα 2 ωάρια, 1 γονιμοποιήθηκε , έγινε βλαστοκύστη ΒΒ, μου έδωσε την 2η παλίνδρομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Η διέγερση είχε γίνει στο γένεσις. Μετά την Τρίτη αποτυχημένη τα μεταφέραμε σε άλλο κεντρο ως τρίτης μέρας κ εκεί έγινε απόψυξη και έφτασαν σε βλαστοκύστη 3 από τα πέντε : 4ΒΒ, 4ΒΓ και 3ΓΓ. Το τελευταίο είναι ακόμα έκει! Τώρα είμαι σε τρίτο κεντρο! Στο δεύτερο πείτε ότι έκανα ένα πέρασμα! Δεν έκανα διέγερση απλά μια ετ 

Οκ τώρα κατάλαβα γιατί λίγο μπερδεύτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Οκ τώρα κατάλαβα γιατί λίγο μπερδεύτηκα.

Ε μα είναι για να μπερδεύεσαι με τόσα που έχω κάνει μέσα σ ένα χρόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Με το καλο η χοριακη σου να ειναι μεγαλη κ χορταστικη! 
Μιας κ ανεφερες το φυσικο τροποποιημενο θα μπορουσες να μου δωσεις καποιες πληροφοριες; Αν θελεις κ σε π.μ ,μην κουραζουμε τα κοριτσια εδω, δεν εχω θεμα..Εχω κανει ηδη δυο διεγερσεις κ σκεφτομαι να κανω φυσικο τροποποιημενο.  

Λοιπόν άκου ο φυσικός τροποποιημένος δικός μου είναι ο εξής. Ξεκίνησα με αιματολογικές 1η μέρα του μήνα (συνήθως ειναι 2η αλλά έπεφτε Κυριακή) για να πάρω απλά το ωάριο του μήνα και μην χάσω τον κύκλο. Δεν πήρα τίποτα μέχρι την 5η μέρα όπου είδε στον υπέρηχο 3 ωοθυλάκια. Είπαμε να τα βοηθήσουμε  γιατί αλλιώς μένει μόνο ένα για ωορρηξία φυσιολογικά και πήρα 150 μονάδες Gonal για 5 μέρες νομίζω και orgalutran τις τελευταίες μέρες  για να ρυθμίσει την ωορρηξία. 
Σημειωτέον ότι γενικά έχω πάει με κανονική διέγερση όπου παίρνουμε 8 ωάρια- 6 βλαστοκύστες. Αλλα έχω κάνει 4 διεγέρσεις και είπαμε να ξεκουράσω τις ωοθήκες. Γιατί λέει κουράζονται και δεν ανταποκρίνονται.
Δεν πήρα καθόλου κλομιφαινη… καλύτερα ομως, γιατί έχω πάρει σε σπερματεγχύσεις στο παρελθόν και ο τότε γιατρος είχε πει ότι λεπταίνει το ενδομήτριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Λοιπόν άκου ο φυσικός τροποποιημένος δικός μου είναι ο εξής. Ξεκίνησα με αιματολογικές 1η μέρα του μήνα (συνήθως ειναι 2η αλλά έπεφτε Κυριακή) για να πάρω απλά το ωάριο του μήνα και μην χάσω τον κύκλο. Δεν πήρα τίποτα μέχρι την 5η μέρα όπου είδε στον υπέρηχο 3 ωοθυλάκια. Είπαμε να τα βοηθήσουμε  γιατί αλλιώς μένει μόνο ένα για ωορρηξία φυσιολογικά και πήρα 150 μονάδες Gonal για 5 μέρες νομίζω και orgalutran τις τελευταίες μέρες  για να ρυθμίσει την ωορρηξία. 
Σημειωτέον ότι γενικά έχω πάει με κανονική διέγερση όπου παίρνουμε 8 ωάρια- 6 βλαστοκύστες. Αλλα έχω κάνει 4 διεγέρσεις και είπαμε να ξεκουράσω τις ωοθήκες. Γιατί λέει κουράζονται και δεν ανταποκρίνονται.
Δεν πήρα καθόλου κλομιφαινη… καλύτερα ομως, γιατί έχω πάρει σε σπερματεγχύσεις στο παρελθόν και ο τότε γιατρος είχε πει ότι λεπταίνει το ενδομήτριο. 

Ισχύει για την κλομιφαίνη για αυτό καλό είναι να μην πηγαίνεις κατευθειαν σε ετ μετά από κλομιφαίνη.

Συνήθως δηλαδή το λεπταίνει.

Εμένα στον τροποποιημένο Femara + meriofert η οιστραδιόλη ήταν χαμηλή και επειδή απόρησα μου είπαν οτι είναι φυσιολογικό γιατί τα femara είναι αντι οιστρογόνα και πάνε ανάποδα με τα οιστρογόνα και τα κρατάνε χαμηλά εξ ου και η χαμηλή οιστραδιόλη.

Τώρα αν ισχύει ή οχι i don't know..οταν πάρω το phd και στα οιστρογόνα αντιοιστρογόνα κλπ θα σας ενημερώσω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Ισχύει για την κλομιφαίνη για αυτό καλό είναι να μην πηγαίνεις κατευθειαν σε ετ μετά από κλομιφαίνη.

Συνήθως δηλαδή το λεπταίνει.

Εμένα στον τροποποιημένο Femara + meriofert η οιστραδιόλη ήταν χαμηλή και επειδή απόρησα μου είπαν οτι είναι φυσιολογικό γιατί τα femara είναι αντι οιστρογόνα και πάνε ανάποδα με τα οιστρογόνα και τα κρατάνε χαμηλά εξ ου και η χαμηλή οιστραδιόλη.

Τώρα αν ισχύει ή οχι i don't know..οταν πάρω το phd και στα οιστρογόνα αντιοιστρογόνα κλπ θα σας ενημερώσω 🤣

Άσε κι εγώ έχω μπερδευτεί με όλα αυτά! Μην νομίζεις έχω πάρει κι εγώ Femara αλλά ο γιατρός περίμενε μεγαλύτερη ανταπόκριση. Είχα μόνο 3 ωάρια και 2 έμβρυα που δεν έφτασαν βλαστοκύστες. Δεν ξέρω, πολλά πράγματα δεν τα καταλαβαίνω! Σε μένα το femara δεν ταίριαξε προφανώς. Και το έχει και σε μεγάλη εκτίμηση ο δικός μου γιατί ο ίδιος το έφερε στην Ελλάδα. Βαρέθηκα να ρωτάω, ο καθένας λέει τα δικά του. Meriofert δεν έχω δοκιμάσει κανεις δεν μου το πρότεινε. Οι περισσότεροι έχουν κόλλημα με το menopur. 
Ο προηγούμενος γιατρος μου έδινε και σαλοσπιρ και ηπαρίνη (αντιπηκτικές). Τώρα που τον ρώτησα να πάρω και σαλοσπιρ μαζί με ηπαρινη; Μου λέει αυτό είναι λάθος γιατί μπορεί να προκαλέσει αιμορραγία εσωτερικά. Ο καθένας λέει και κάνει τα δικά του,  δεν βγάζεις άκρη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Άσε κι εγώ έχω μπερδευτεί με όλα αυτά! Μην νομίζεις έχω πάρει κι εγώ Femara αλλά ο γιατρός περίμενε μεγαλύτερη ανταπόκριση. Είχα μόνο 3 ωάρια και 2 έμβρυα που δεν έφτασαν βλαστοκύστες. Δεν ξέρω, πολλά πράγματα δεν τα καταλαβαίνω! Σε μένα το femara δεν ταίριαξε προφανώς. Και το έχει και σε μεγάλη εκτίμηση ο δικός μου γιατί ο ίδιος το έφερε στην Ελλάδα. Βαρέθηκα να ρωτάω, ο καθένας λέει τα δικά του. Meriofert δεν έχω δοκιμάσει κανεις δεν μου το πρότεινε. Οι περισσότεροι έχουν κόλλημα με το menopur. 
Ο προηγούμενος γιατρος μου έδινε και σαλοσπιρ και ηπαρίνη (αντιπηκτικές). Τώρα που τον ρώτησα να πάρω και σαλοσπιρ μαζί με ηπαρινη; Μου λέει αυτό είναι λάθος γιατί μπορεί να προκαλέσει αιμορραγία εσωτερικά. Ο καθένας λέει και κάνει τα δικά του,  δεν βγάζεις άκρη!! 

Ακριβώς αυτό "Ο καθένας λέει και κάνει τα δικά του,  δεν βγάζεις άκρη!! "

Και καθόμαστε εμείς οι δόλιες και βασανιζόμαστε, μονο προσομείωση εργαστηρίου για γονιμοποίηση και καλλιέργεια βλαστοκύστεων δεν έχουμε κάνει δηλαδή πραγματικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Τον Φεβρουάριο έκανα τροποποιημένο πήρα:

2η μέρα αιματολογικές και  FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ

3η μέρα FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ + 150 μονάδες MERIOFERT

4η μέρα FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ + 150 μονάδες MERIOFERT

5η μέρα FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ + 150 μονάδες MERIOFERT

6η μέρα FEMARA 1 πρωί 1 βράδυ + 150 μονάδες MERIOFERT

7η μέρα μονο 150 μονάδες MERIOFERT

8η μέρα υπέρηχος και αιματολογικές + 150 μονάδες MERIOFERT

9η μέρα υπέρηχος και αιματολογικές + 150 μονάδες MERIOFERT + 1 orgalutran

10η μέρα Ovitrelle

12η μέρα Ωοληψία πήραμε 3 ωάρια , γονιμοποιήθηκαν τα 2, 1 ε΄γινε βλαστοκύστη.

 

Αυτός ήταν ο πιο πρόσφατος τροποποιημένος που έχω κάνει.

Σε προηγούμενο με άλλον γιατρό πριν δυο χρόνια απλά πήρα femara + menopur τίποτα άλλο μόνο υπερήχους όχι αιματολογικές. Πήρα 2 ωάρια, 1 γονιμοποιήθηκε , έγινε βλαστοκύστη ΒΒ, μου έδωσε την 2η παλίνδρομη.

Πηρες αρκετες μερες μεριοφερτ σαν διεγερση κανονικη μου φαινεται απλα με μικρη δοση κ φαρμακα…τι να πω…θα δω κ εγω τι θα μου πουν οταν ερθει η ωρα!! Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Μια χαρά, συνεχιζω κανονικά με 150 μονάδες. Είδαμε πολλά ωοθηλάκια και οι αίματος κομπλέ. Προς Τρίτη το βλέπω για ωοληψία. Εσύ με τι πρωτόκολλο ξεκινάς και πόσες μονάδες;

Ωοληψια μάλλον 01.04 και 04.04 εμβρυομεταφορα . Μη με ρωτάς πως λέγεται αυτό το πρωτόκολλο χαχχαχα

Κάνω 200 μονάδες. Την Δευτέρα θα πάω να δούμε πόσα ωοθηλακια έχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με το κέντρο κορίτσι μου γιατί περιμένω και τα αποτελέσματα από τις ορμονικές για να τους τα στείλω όλα μαζί. Απλά μπερδεύτηκα πολύ και αγχώθηκα με όλα αυτά! Δεν μπορώ να βγάλω άκρη γιατί διαβάζω ότι μετά την ωορρηξία γίνεται πιο παχύ. Ουφ δεν ξέρω πραγματικά!💗

Εφόσον κανεις τεχνητό κύκλο είναι εντάξει το ενδομήτριο για αυτή τη μέρα.. δεν έχει σημασία αν είναι 11η ή 14η όταν είναι τεχνητός ο κύκλος.. Όσο πάρει μέχρι να μεγαλώσει το ενδομήτριο.. εγώ σε εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο (που ξεκινάς παρακολούθηση 8η μέρα, σου δίνει ovitrel για ωορρηξία και μετά μετράς τις μέρες ανάλογα με το πόσο ημερών έμβρυο έχεις, έκανα) έκανα  Ετ την 16η  μέρα και σε ετ σε τεχνητό κύκλο επειδή αργούσε να μεγαλώσει το ενδομήτριο έφτασα να κάνω ετ 25η μέρα! Από όπου έχω τον 2ο γιο μου ενός μηνός! Όποτε πιστεύω όλα καλά είναι, δες τι θα σου πει και ο γιατρος σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ναι κ εκεί μορφολογικά ήταν πολύ μέτρια τα εμβρυα! Όμως ποτέ δεν έβαλα βλαστοκυστες στο γένεσις για να μου πουν ποιότητα! Τα βάζαμε 3ης μερας και τα υπόλοιπα καταψύχονταν τότε! Και στα 3ης μέρας δεν μου είχαν πει ποιότητα! Μετά στο επόμενο κεντρο και επειδή είχα κρατήσει τις φωτό είδαμε ότι είχαν χαμηλή ποιότητα τα εμβρυα! Αριθμό από προς τα δεν μου είπαν αλλά η μια είναι πιο διογκωμένη από την άλλη! 

Γιατι αραγε ομως ;τι παιζει κ μενουν λιγα κ οχι καλη ποιοτητα ;τι σου ειπανε; Το σπερμα ειναι καλο;Εμενα παντα μου λεγανε κ στα 3ης! Να ρωτας παντα !!στη θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν σε αυτο το κυκλο σε φυσικο να βλεπαμε το βιολογικο του μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου 1092!!! Θέλω να τσιρίξω από χαρά! Θέλω να πιστεύω πλεον πως το αίμα που βλέπω δε θα μου κάνει κακό…στο νινί ή στα νινάκια μου!

♥️♥️♥️

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια!!! Είδες που τσάμπα στεναχωρηθηκες;; εγώ ήμουν σίγουρη για σένα μα η προηγούμενη χοριακη σου ήταν 490 το θεώρησα τρελό να μην πάει καλά με τέτοιο νούμερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μετά από την επικοινωνία με τον γιατρό, συμβουλεύομαι εσάς που παίζει να ξέρετε περισσότερα και από τους ίδιους πλέον 😜 Αδιαθέτησα το πρωί, μίλησα με τον εξωσωματικό και λόγω της κατάστασής μου (ΠΩΑ), μου πρότεινε να πάμε σε τροποποιημένο φυσικό τελικά και να παιρνω από την Παρασκευή μέχρι και τη Δευτέρα, πρωί βράδυ από 1 χάπι κλομιφαινης και την Τρίτη να με δει.
Καθότι άσχετη και πρωτάρα, πώς σας ακούγονται αυτές οι οδηγίες; Έχουν παρενέργειες αυτά τα χάπια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γιατι αραγε ομως ;τι παιζει κ μενουν λιγα κ οχι καλη ποιοτητα ;τι σου ειπανε; Το σπερμα ειναι καλο;Εμενα παντα μου λεγανε κ στα 3ης! Να ρωτας παντα !!στη θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν σε αυτο το κυκλο σε φυσικο να βλεπαμε το βιολογικο του μηνα.

Το σπερμα είναι μέτριο! Την πρώτη φορά όμως θεωρούνταν καλό και πάλι μέτρια εμβρυα είχαμε! Τώρα είναι μέτριο, παίρνει θεραπεία και κάναμε και picsi. Σήμερα που την ρώτησα τι μπορεί να φταίει μου είπε ότι απ ότι φαίνεται είναι συνδυασμός και των δυο. Δηλαδή, ναι μεν από την Τρίτη μέρα ως την βλαστοκύστη παίζει μεγάλο ρόλο το σπερμα κ εκεί έχουμε απώλειες αλλά και οι διαιρέσεις που είχαν από την αρχη ήταν κ αυτές μέτριες (πράγμα που οφείλεται στα ωάρια). Γενικά ένα μπάχαλο! Πάντως ελπίζω να γίνει ένα μεγάλο θαύμα και να μη χρειαστεί να πάω να δω το ωάριο του επόμενου μήνα! Ακόμα κ έτσι σκατα όπως νιώθω σήμερα, η ελπίδα υπάρχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Με το καλο η χοριακη σου να ειναι μεγαλη κ χορταστικη! 
Μιας κ ανεφερες το φυσικο τροποποιημενο θα μπορουσες να μου δωσεις καποιες πληροφοριες; Αν θελεις κ σε π.μ ,μην κουραζουμε τα κοριτσια εδω, δεν εχω θεμα..Εχω κανει ηδη δυο διεγερσεις κ σκεφτομαι να κανω φυσικο τροποποιημενο.  

Σου κανω κοπι πειστ κ εναν δικο μου .

2η μερα περιοδου εκανα υπερηχο για τσεκ κ ειχα ενδομητριο 6,5 και εκανα την 1η δοση pergoveris 150 μονάδες
3η μερα κυκλου : 2η δοση 150
4η μερα κυκλου :3η δοση 150
5η μερα κυκλου :4η δοση  150
6η κυκλου : 5η δοση 150
7η μερα κυκλου 6η κ τελευταια δοση 150
Lh:7,9 ε2 :350 prg :0,4 και στον υπερηχο ειδαμε ενα 16εκ και ενα 11εκ.μου ειπε κανε 1 citrotide στις 15:30 και 1 ovitrelle στις 21:00
9η μερα : τιποτα δεν εκανα μονο να ειμαι νηστική μετα τις 21:00 το βραδυ
10η μερα κυκλου ημερα ΤΕΤΑΡΤΗ η ωοληψία εγινε 7 πρωι..αλλα στις 10 με πηραν!ειχε πανικο στο κεντρο..
Τα τσιμπησε κ τα 2 κ μου ειπανε οτι γονιμοποιηθηκανε και τα 2 και θα τα αφησουν για βλαστοκυστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tselek είπε:

Κορίτσια, μετά από την επικοινωνία με τον γιατρό, συμβουλεύομαι εσάς που παίζει να ξέρετε περισσότερα και από τους ίδιους πλέον 😜 Αδιαθέτησα το πρωί, μίλησα με τον εξωσωματικό και λόγω της κατάστασής μου (ΠΩΑ), μου πρότεινε να πάμε σε τροποποιημένο φυσικό τελικά και να παιρνω από την Παρασκευή μέχρι και τη Δευτέρα, πρωί βράδυ από 1 χάπι κλομιφαινης και την Τρίτη να με δει.
Καθότι άσχετη και πρωτάρα, πώς σας ακούγονται αυτές οι οδηγίες; Έχουν παρενέργειες αυτά τα χάπια; 

Οκ είναι, απλα δοκιμασε το ..δε χανεις κατι ειναι κ φθηνο φάρμακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...