Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ τελείωσα με την ωοληψια σήμερα! Πήραμε 21 από τα οποία έκαναν picsi στα 20! Γενικά μας είπαν ότι το σπερμα ήταν σχετικά καλό κι είχε μέτρια πρόσδεση στο υαλουρονικο. Τα ωάρια απ ότι καταλαβα ψιλό μέτρια γιατί τα 4 από τα 20 ήδη δεν είναι βιώσιμα γιατί ήταν πιο ευαίσθητα λέεικαι μετά το τρύπημα με τη βελόνα, πάνε. Και κάποια αλλά είχαν πιο μαλακό περίβλημα και κατι τέτοια! Όποτε είμαστε ήδη στα 16 κ αύριο θα ξέρουμε ποσά γονιμοποιήθηκαν!
Θα πεθάνω απ το άγχος μου μέχρι αύριο!! 

@Lavender συγχαρητήρια!! Ιστορίες σαν τη δικιά σας μόνο δύναμη μπορούν να δώσουν! Ευχομαι τα καλύτερα!! ❣️

Ω τέλεια τα πήγατε, μπράβο! Είναι τόσο μεγάλος ο αριθμός των ωαρίων που είναι λογικό κάποια να μην είναι καλά. Καλή τύχη για αύριο λοιπόν! Υπομονη γιατί οι επόμενες μέρες θα είναι σίγουρα γεμάτες από άγχος. Θα πας τώρα για ετ ή σε επόμενο κύκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Βρε βρε...και εσύ freundin? Μαζευόμαστε πολλές σιγά σιγά 🤣 Αν το ήξερα βέβαια πως στη Γερμανία είναι τόσο φθηνότερη η εξωσωματική θα καθόμουν εκεί στα αυγά μου! 

 

Αχ @Lavender!!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! Έγινε το θαυματάκι σας! Να πάνε ολα καλά και να έχεις μια ανέφελη εγκυμοσύνη 💜

Πιο φθηνή δεν είναι, αλλά καλύπτει το 50% ή 75% κάποιες ασφάλειες και το 100%  (συνήθως η ιδιωτικές) 

Και αυτό αφορά όλα από ενέσεις , κεντρο, και αναισθησιολογο. 

Αλλα σαν εκεί τους εξωσωματικής δε θα βρεις εδώ ούτε για δειγμα. 

Δεν σκέφτομαι ότι θα πάω με 5 ημερών πλέον.  Θα βάλω 3 και αν καταφέρουμε παραπάνω έμβρυα τότε 3 ημερών κατάψυξη  . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ τελείωσα με την ωοληψια σήμερα! Πήραμε 21 από τα οποία έκαναν picsi στα 20! Γενικά μας είπαν ότι το σπερμα ήταν σχετικά καλό κι είχε μέτρια πρόσδεση στο υαλουρονικο. Τα ωάρια απ ότι καταλαβα ψιλό μέτρια γιατί τα 4 από τα 20 ήδη δεν είναι βιώσιμα γιατί ήταν πιο ευαίσθητα λέεικαι μετά το τρύπημα με τη βελόνα, πάνε. Και κάποια αλλά είχαν πιο μαλακό περίβλημα και κατι τέτοια! Όποτε είμαστε ήδη στα 16 κ αύριο θα ξέρουμε ποσά γονιμοποιήθηκαν!
Θα πεθάνω απ το άγχος μου μέχρι αύριο!! 

@Lavender συγχαρητήρια!! Ιστορίες σαν τη δικιά σας μόνο δύναμη μπορούν να δώσουν! Ευχομαι τα καλύτερα!! ❣️

Καλές γονιμοποίησεις κορίτσι μου,  ο αριθμός σου είναι τέλειος! Ετ θα κάνεις σε αυτόν τον κύκλο ? 

@Lavender συγχαρητήρια κορίτσι μου,  τέτοια θαύματα να ακούμε και να περνούμε δύναμη, μου θύμισες την περίπτωση της @Hopemumtobe που πρόσφατα έμεινε εγκυουλα!!! Να μας γράψεις και εδω την ιστορία σου κορίτσι μού αν θέλεις, να πάρουν  δύναμη και τα υπόλοιπα κορίτσια που ίσως δεν διαβάζουν το άλλο θεματάκι!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Βρε κορίτσια βοηθήστε με σε κάτι....

Μέτα την 1η εξωσωματική με menopur 300 και κατευθείαν ΕΤ ...ο νέος εξωσωματιστής πρότεινε τροπ. φυσικό κύκλο με μπεμφολα 150.
αλλά επειδή δεν πρόλαβα αυτή την περίοδο λέω μήπως κάνω τώρα υστεροσκοπηση και μετά να ξεκινήσω....Αλλά μήπως είναι καλύτερα να κάνω υστεροσκόπηση κοντά σε ΕΤ ?
Βοηθάει κάπως?

 

(Σήμερα έκανα εξέταση για καρυτυπο και μου είπανε σε 1 μηνά + τα αποτελέσματα!!! ωραία....)

Αν κανείς τώρα υστεροσκοπιση και ξεκινήσεις μετά είσαι μια χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Βρε βρε...και εσύ freundin? Μαζευόμαστε πολλές σιγά σιγά 🤣 Αν το ήξερα βέβαια πως στη Γερμανία είναι τόσο φθηνότερη η εξωσωματική θα καθόμουν εκεί στα αυγά μου! 

 

Αχ @Lavender!!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! Έγινε το θαυματάκι σας! Να πάνε ολα καλά και να έχεις μια ανέφελη εγκυμοσύνη 💜

Freundin και εγώ ❤️❤️❤️❤️ Η λατρεμένη ου πόλη. Το λατρεμένο μου σπίτι …!!! Όσο και να αγαπώ εδώ, όταν πηγαίνω είναι σαν να μην έφυγα ποτε ….. αχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lavender είπε:

Κορίτσια,  έχω να γράψω μερικες βδομαδες γιατι ημουν σε σοκ :)

Ακολουθεί μια απο αυτες τις κουλές ιστορίες που ακούμε οταν προσπαθούμε να συλλάβουμε:

Οπως εχω γραψει ξανά εδω, προσπαθούμε με τον σύντροφο μου εδω και εναμισι χρονο, ο λόγος που δεν, ανεξήγητη υπογονιμότητα (ενταξει, και το προφανές, δεσποινίς ετών 38.5 εδώ).

Παω για γνώμη σε δεύτερο γιατρό προ εναμισι μηνός περίπου, διευθυντή κλινικής δημοσίου νοσοκομείου. Μου κανει υπέρηχο, τον ρωτάω ποτε βλέπει να εχω ωορρηξία και μου λεει πως δεν βλέπει να κανω ωορρηξία αυτο το μήνα, γιατι τα ωάρια που βλέπει ειναι καπως μικρά. Καρδιακή προσβολή εγω. Μα του λεω, δεν μου εχει ξανασυμβεί ποτε να μην κανω ωορρηξία. Τι να σου πω μου λεει, ισως να μεγαλώσουν τα ωάρια μετα;

Εγω κατάθλιψη μετα το ραντεβου, κλάμματα, ακυρώνω τριήμερο που ειχα κανονίσει, κανω πρωτο ραντεβου με εξωσωματικό. Εννοειται όρεξη για ερωτική επαφη καμια. Μου την πεφτει ο σύντροφος μου δυο φορες εκείνο το μήνα. Κανω τυχαία ενα τεστ ωορρηξίας 18η μερα κύκλου, θετικο. Ησυχάζω καπως, λεω μαλλον οταν με ειδε ο γιατρος επειδη ειχα μεγάλο κύκλο, τα ειδε πριν μεγαλώσουν τα ωάρια. Μετα, καθυστέρηση στην περίοδο δυο μερες. Δεν μου περναει τιποτα απο το μυαλό μετα απο εναμισι χρονο απογοητεύσεων, αλλα λεω ας κανω ενα τεστ, να μου φύγει το άγχος και να αδιαθετήσω. Αχνό θετικο το τεστ, φεύγω τρέχοντας για χοριακή. Ενα απο τα πιο ωραια απογεύματα της ζωης μου. Μεχρι τον υπέρηχο τις προάλλες, δεν μπορουσα να το πιστέψω. Στην 6η βδομάδα ειμαι λέει η γυναικολόγος. Ακομα δεν το πιστευω, γιατι περα απο πόνο στο στηθος και ελάχιστα πονάκια δεξιά αριστερά, δεν εχω κατι αλλο. Ουτε καν υπνηλία. 

Προσπαθω να μην σκεφτομαι τα 100 πραματα που μπορει να πανε στραβα, και να χαρώ αυτο που συμβαίνει. Η ανακούφιση τεραστια.

Θελω να ευχαριστήσω τα κοριτσια εδω, την @twinkletwinlkle @mia2020 @troia την @BlackCat την @Tokyo και τις άλλες κοπέλες των οποίων τα username δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη, για όλες τις πολύτιμες πληροφορίες, το ενδιαφέρον και τον χρονο που διαθέσατε για να με βοηθήσετε.

Ευχομαι με ολη μου την καρδια να πανε τα πραγματα καλα για όλες μας, και να βρισκόμαστε συντομα σε αλλα μέρη του φόρουμ και να ανταλλάσουμε ανέμελα γνώμες για πάνες και για καρότσια.

Ευχαριστω πολυ πολυ για ολα κοριτσάρες και ευχομαι άπλετη τύχη απο εδω και στο εξής!

 

Είσαι το φως που φώτισε απόψε το σκοτάδι της ψυχής μου, στην αναμονή της περιόδου τη Δευτέρα, μου έδωσες ελπίδα, σε ευχαριστώ! 
Συγχαρητήρια, το θαύμα σου ήρθε και θα μείνει! 

🤰🙏🏼❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ τελείωσα με την ωοληψια σήμερα! Πήραμε 21 από τα οποία έκαναν picsi στα 20! Γενικά μας είπαν ότι το σπερμα ήταν σχετικά καλό κι είχε μέτρια πρόσδεση στο υαλουρονικο. Τα ωάρια απ ότι καταλαβα ψιλό μέτρια γιατί τα 4 από τα 20 ήδη δεν είναι βιώσιμα γιατί ήταν πιο ευαίσθητα λέεικαι μετά το τρύπημα με τη βελόνα, πάνε. Και κάποια αλλά είχαν πιο μαλακό περίβλημα και κατι τέτοια! Όποτε είμαστε ήδη στα 16 κ αύριο θα ξέρουμε ποσά γονιμοποιήθηκαν!
Θα πεθάνω απ το άγχος μου μέχρι αύριο!! 

@Lavender συγχαρητήρια!! Ιστορίες σαν τη δικιά σας μόνο δύναμη μπορούν να δώσουν! Ευχομαι τα καλύτερα!! ❣️

Μπράβο ρε @nikol88τα πήγατε πολύ καλά!! Άψογα!!

Καλες γονιμοποιησεις τώρα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@twinkletwinlkle @Κατεριναπαπ ευχαριστώ ρε κορίτσια! Έχω πολύ άγχος, ο θεός να βάλει το χεράκι του! 

Για ετ ρε γαμωτο δεν καταλαβα ποτε θα κανω 😂😂 Μου έδωσαν οδηγίες και μου είπαν να ξεκινήσω utrogestan - cyclacur. Απ ότι καταλαβα αύριο θα μου πουν σίγουρα! Αν δεν πρηστω και δεν πονάω κλπ επειδή έβγαλα πολλά ωάρια μάλλον θα πάω τώρα γιατί κατά τ αλλά ορμόνες κ ενδομήτριο είναι σούπερ! 
 

Να δούμε και τι γονιμοποιησεις θα έχουμε! Γενικά επειδή συνέχεια έχω βιοχημικές κ επειδή μορφολογικά τουλάχιστον τα εμβρυα είναι πολύ μέτρια προς κακά, κ εφόσον οοολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά θεωρούν ότι ευθύνονται τα εμβρυα που δεν προχωράνε οι κυήσεις! Γι αυτό είμαι έτσι σήμερα! Μόλις μου είπαν ότι τα ωάρια ήταν «ευαίσθητα» λέω πάει πάλι τα ίδια θα βγάλουμε! Ελπίζω να βγω λάθος τι να πω;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο ρε @nikol88τα πήγατε πολύ καλά!! Άψογα!!

Καλες γονιμοποιησεις τώρα ♥️

Ευχαριστώ αρχηγέ μου!! 🥰 Άντε να δούμε τι θα γίνει τώρα!! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

@twinkletwinlkle @Κατεριναπαπ ευχαριστώ ρε κορίτσια! Έχω πολύ άγχος, ο θεός να βάλει το χεράκι του! 

Για ετ ρε γαμωτο δεν καταλαβα ποτε θα κανω 😂😂 Μου έδωσαν οδηγίες και μου είπαν να ξεκινήσω utrogestan - cyclacur. Απ ότι καταλαβα αύριο θα μου πουν σίγουρα! Αν δεν πρηστω και δεν πονάω κλπ επειδή έβγαλα πολλά ωάρια μάλλον θα πάω τώρα γιατί κατά τ αλλά ορμόνες κ ενδομήτριο είναι σούπερ! 
 

Να δούμε και τι γονιμοποιησεις θα έχουμε! Γενικά επειδή συνέχεια έχω βιοχημικές κ επειδή μορφολογικά τουλάχιστον τα εμβρυα είναι πολύ μέτρια προς κακά, κ εφόσον οοολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά θεωρούν ότι ευθύνονται τα εμβρυα που δεν προχωράνε οι κυήσεις! Γι αυτό είμαι έτσι σήμερα! Μόλις μου είπαν ότι τα ωάρια ήταν «ευαίσθητα» λέω πάει πάλι τα ίδια θα βγάλουμε! Ελπίζω να βγω λάθος τι να πω;; 

Όλα καλά θα πάνε μη προδικάζεις τπτ.. προς το παρόν εχε στο μυαλό σου οτι τα πήγες πολύ καλά!!  Ποια προσπάθεια είναι αυτή κορίτσι μου? Και στις βιοχημικές πως τα πήγες, όλες οι βιοχημικές απο εξωσωματική ήταν?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Όλα καλά θα πάνε μη προδικάζεις τπτ.. προς το παρόν εχε στο μυαλό σου οτι τα πήγες πολύ καλά!!  Ποια προσπάθεια είναι αυτή κορίτσι μου? Και στις βιοχημικές πως τα πήγες, όλες οι βιοχημικές απο εξωσωματική ήταν?  

3η διέγερση και 5η ετ αυτή που θα κάνω! Έκανα 2 ετ από κάθε διέγερση! Είχα 3 βιοχημικές και ένα αρνητικό! Ότι πιο ψυχοφθόρο έχω ζήσει! Και για να σε προλάβω, γιατί ξέρω τι σκέφτεσαι, δεν θα συμβεί κ σ εσένα! Την επόμενη φορά θα τα πας τέλεια!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

@twinkletwinlkle @Κατεριναπαπ ευχαριστώ ρε κορίτσια! Έχω πολύ άγχος, ο θεός να βάλει το χεράκι του! 

Για ετ ρε γαμωτο δεν καταλαβα ποτε θα κανω 😂😂 Μου έδωσαν οδηγίες και μου είπαν να ξεκινήσω utrogestan - cyclacur. Απ ότι καταλαβα αύριο θα μου πουν σίγουρα! Αν δεν πρηστω και δεν πονάω κλπ επειδή έβγαλα πολλά ωάρια μάλλον θα πάω τώρα γιατί κατά τ αλλά ορμόνες κ ενδομήτριο είναι σούπερ! 
 

Να δούμε και τι γονιμοποιησεις θα έχουμε! Γενικά επειδή συνέχεια έχω βιοχημικές κ επειδή μορφολογικά τουλάχιστον τα εμβρυα είναι πολύ μέτρια προς κακά, κ εφόσον οοολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά θεωρούν ότι ευθύνονται τα εμβρυα που δεν προχωράνε οι κυήσεις! Γι αυτό είμαι έτσι σήμερα! Μόλις μου είπαν ότι τα ωάρια ήταν «ευαίσθητα» λέω πάει πάλι τα ίδια θα βγάλουμε! Ελπίζω να βγω λάθος τι να πω;; 

Κάθε φορά είναι διαφορετική και ο παράγοντας τύχη παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο ειδικά όταν δεν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα υγείας. Να σκέφτεσαι θετικά, θα εχετε αρκετά έμβρυα και ανάμεσα τους θα είναι και τα τυχερά σας. Θα το δεις! Επίσης όλες ξέρουμε ότι ναι μεν τα μορφολογικά κριτήρια δίνουν μια εικόνα αλλά δεν είναι το παν. Πολλά μέτρια έμβρυα δίνουν παιδιά και αντίστοιχα πολλά άριστα και συμμετρικά αποτυγχάνουν, οπότε αντιμετώπισε το με αισιοδοξία. Όλα πηγαίνουν πολύ καλά! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

3η διέγερση και 5η ετ αυτή που θα κάνω! Έκανα 2 ετ από κάθε διέγερση! Είχα 3 βιοχημικές και ένα αρνητικό! Ότι πιο ψυχοφθόρο έχω ζήσει! Και για να σε προλάβω, γιατί ξέρω τι σκέφτεσαι, δεν θα συμβεί κ σ εσένα! Την επόμενη φορά θα τα πας τέλεια!! 😍

Σου εύχομαι αύριο αυτή η αγωνία να είναι έχει μόνο καλα νέα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

3η διέγερση και 5η ετ αυτή που θα κάνω! Έκανα 2 ετ από κάθε διέγερση! Είχα 3 βιοχημικές και ένα αρνητικό! Ότι πιο ψυχοφθόρο έχω ζήσει! Και για να σε προλάβω, γιατί ξέρω τι σκέφτεσαι, δεν θα συμβεί κ σ εσένα! Την επόμενη φορά θα τα πας τέλεια!! 😍

Χάχαχα είσαι μέσα στο μυαλό μου.. αιματολογικά έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις? Που οφείλεται αυτό το γεγονός? Τα έμβρυα ήταν πόσο ημερών ήταν? Σε ποιο κέντρο είσαι? Σε βομβάρδισα στις ερωτήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κάθε φορά είναι διαφορετική και ο παράγοντας τύχη παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο ειδικά όταν δεν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα υγείας. Να σκέφτεσαι θετικά, θα εχετε αρκετά έμβρυα και ανάμεσα τους θα είναι και τα τυχερά σας. Θα το δεις! Επίσης όλες ξέρουμε ότι ναι μεν τα μορφολογικά κριτήρια δίνουν μια εικόνα αλλά δεν είναι το παν. Πολλά μέτρια έμβρυα δίνουν παιδιά και αντίστοιχα πολλά άριστα και συμμετρικά αποτυγχάνουν, οπότε αντιμετώπισε το με αισιοδοξία. Όλα πηγαίνουν πολύ καλά! ❤️❤️❤️

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη! Πάντα μου λένε πήγαμε καλά αλλά… πάντα υπάρχει ένα αλλά! Τέλος πάντων ελπίζω να έχεις δίκιο και να ειναι το παιδάκι μου ένα απ αυτά τα εμβρυακια! 💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σου εύχομαι αύριο αυτή η αγωνία να είναι έχει μόνο καλα νέα... 

Σ ευχαριστώ παρα πολύ καλή μου! ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

@twinkletwinlkle @Κατεριναπαπ ευχαριστώ ρε κορίτσια! Έχω πολύ άγχος, ο θεός να βάλει το χεράκι του! 

Για ετ ρε γαμωτο δεν καταλαβα ποτε θα κανω 😂😂 Μου έδωσαν οδηγίες και μου είπαν να ξεκινήσω utrogestan - cyclacur. Απ ότι καταλαβα αύριο θα μου πουν σίγουρα! Αν δεν πρηστω και δεν πονάω κλπ επειδή έβγαλα πολλά ωάρια μάλλον θα πάω τώρα γιατί κατά τ αλλά ορμόνες κ ενδομήτριο είναι σούπερ! 
 

Να δούμε και τι γονιμοποιησεις θα έχουμε! Γενικά επειδή συνέχεια έχω βιοχημικές κ επειδή μορφολογικά τουλάχιστον τα εμβρυα είναι πολύ μέτρια προς κακά, κ εφόσον οοολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά θεωρούν ότι ευθύνονται τα εμβρυα που δεν προχωράνε οι κυήσεις! Γι αυτό είμαι έτσι σήμερα! Μόλις μου είπαν ότι τα ωάρια ήταν «ευαίσθητα» λέω πάει πάλι τα ίδια θα βγάλουμε! Ελπίζω να βγω λάθος τι να πω;; 

Πλακώσου σε αυγα βραστά, αβοκάντο και κόψε μαχαίρι το αλάτι τις επόμενες ημέρες. Και εγώ όταν είχα βγάλει 21 ωάρια, ακολούθησα αυτά που σου είπα και δεν έπαθα τίποτα. Ενώ την πρώτη φορά είχα βγάλει 9 ωάρια και επαθα υπερδιεργεση. Τωρα ειναι άλλη φορά, είναι διαφορετικά. Σίγουρα θα έρθει η στιγμή που όλες μας θα γίνουμε μανούλες. Εγω σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι αυτή η τυχερή σου. Να έχεις θετική σκέψη και διάθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χάχαχα είσαι μέσα στο μυαλό μου.. αιματολογικά έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις? Που οφείλεται αυτό το γεγονός? Τα έμβρυα ήταν πόσο ημερών ήταν? Σε ποιο κέντρο είσαι? Σε βομβάρδισα στις ερωτήσεις 

Αιματολογικά έχω κάνει ότι μπορείς να φανταστείς! Ορμόνες, ανοσολογικα, γονιδιακά, αιματολογικά! τα πάντα όλα! Έβαλα 2 φορές 3 ημερών, 1 φορά 4 ημερών και 1 βλαστοκυστες! 
Ημουν στο Γεν…ις με τον Παν και τώρα στο Γεν…μα με τον Μαντ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πλακώσου σε αυγα βραστά, αβοκάντο και κόψε μαχαίρι το αλάτι τις επόμενες ημέρες. Και εγώ όταν είχα βγάλει 21 ωάρια, ακολούθησα αυτά που σου είπα και δεν έπαθα τίποτα. Ενώ την πρώτη φορά είχα βγάλει 9 ωάρια και επαθα υπερδιεργεση. Τωρα ειναι άλλη φορά, είναι διαφορετικά. Σίγουρα θα έρθει η στιγμή που όλες μας θα γίνουμε μανούλες. Εγω σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι αυτή η τυχερή σου. Να έχεις θετική σκέψη και διάθεση!

Αβοκάντο; ;; για λέγε αυτό δεν το ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πλακώσου σε αυγα βραστά, αβοκάντο και κόψε μαχαίρι το αλάτι τις επόμενες ημέρες. Και εγώ όταν είχα βγάλει 21 ωάρια, ακολούθησα αυτά που σου είπα και δεν έπαθα τίποτα. Ενώ την πρώτη φορά είχα βγάλει 9 ωάρια και επαθα υπερδιεργεση. Τωρα ειναι άλλη φορά, είναι διαφορετικά. Σίγουρα θα έρθει η στιγμή που όλες μας θα γίνουμε μανούλες. Εγω σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι αυτή η τυχερή σου. Να έχεις θετική σκέψη και διάθεση!

Ναι αυτό θα κάνω από αύριο που θα μαι σπίτι μου! Γιατί σήμερα έφαγα αναγκαστικά απ έξω γιατί είμαι Αθήνα! Σαλάτα με κοτόπουλο μεν αλλά το αλάτι δεν μπόρεσα να τ αποφύγω!
Και σ εσένα κοριτσι μου να πάνε όλα καλά ευχομαι! Να σου φύγει το αγχος και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!! Μακαρι να σ ακολουθήσω κ εγώ κ όλες εδώ μέσα! ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αβοκάντο; ;; για λέγε αυτό δεν το ξέρω... 

Α βέβαια! Υπερτροφη για τη γονιμότητα. Και μόνο το σχήμα του παραπέμπει σε μήτρα. Βοηθά στην παχυνση του ενδομητριου και στην εμφύτευση του εμβρύου. Αυτά τα διάβασα σε διάφορα άρθρα, όχι μόνο σε ένα. Αλλά πέρα από αυτά έχει απίστευτα οφέλη για τον οργανισμο και επίσης τρελαίνομαι να τα τρώω. Ξεκίνα τα αβοκάντο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikol88 είπε:

Ναι αυτό θα κάνω από αύριο που θα μαι σπίτι μου! Γιατί σήμερα έφαγα αναγκαστικά απ έξω γιατί είμαι Αθήνα! Σαλάτα με κοτόπουλο μεν αλλά το αλάτι δεν μπόρεσα να τ αποφύγω!
Και σ εσένα κοριτσι μου να πάνε όλα καλά ευχομαι! Να σου φύγει το αγχος και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!! Μακαρι να σ ακολουθήσω κ εγώ κ όλες εδώ μέσα! ❣️

Εγω και απέξω που παρηγγελνα ελεγα χωρίς αλάτι. Προφανώς δεν μπορείς να φας από μαγειρείο έτοιμο φαγητό αλλα όλα τα υπόλοιπα μπορείς να τα ζητάς χωρίς αλάτι. Στο λέω να το ξέρεις για το μέλλον γιατί αν πάρεις κορτιζόνη, πάλι θα χρειαστεί να κόψεις το αλάτι. Και μόνο που άλλαξες κέντρο, σημαίνει ότι η τύχη σου αλλάζει! Το 88 δείχνει την ηλικία σου?

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Εύχομαι να πάνε καλά όλα για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α βέβαια! Υπερτροφη για τη γονιμότητα. Και μόνο το σχήμα του παραπέμπει σε μήτρα. Βοηθά στην παχυνση του ενδομητριου και στην εμφύτευση του εμβρύου. Αυτά τα διάβασα σε διάφορα άρθρα, όχι μόνο σε ένα. Αλλά πέρα από αυτά έχει απίστευτα οφέλη για τον οργανισμο και επίσης τρελαίνομαι να τα τρώω. Ξεκίνα τα αβοκάντο!!!

Βασικα το λατρεύω... είναι ένα απ τα λίγα φρουρά που τρώω. 

Τα άλλα φρούτα τα θέλω σε χυμό ειδικά το ρόδι ο αγαπημένος χυμός. 

Με την ωοληψια τι βοηθάει στο πρήξιμο;  αμα μου πεις ναι θα τρώω με το τσουβάλι χαχχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αιματολογικά έχω κάνει ότι μπορείς να φανταστείς! Ορμόνες, ανοσολογικα, γονιδιακά, αιματολογικά! τα πάντα όλα! Έβαλα 2 φορές 3 ημερών, 1 φορά 4 ημερών και 1 βλαστοκυστες! 
Ημουν στο Γεν…ις με τον Παν και τώρα στο Γεν…μα με τον Μαντ. 

Δλδ δεν υπάρχει κανενα θέμα και στους 2 σας και παρόλα αυτά είχες 3 βιοχημικές?  Οι γιατροί το οφείλουν στα έμβρυα? Ολα τα έμβρυα στις ετ δεν ήταν καλής ποιότητας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βασικα το λατρεύω... είναι ένα απ τα λίγα φρουρά που τρώω. 

Τα άλλα φρούτα τα θέλω σε χυμό ειδικά το ρόδι ο αγαπημένος χυμός. 

Με την ωοληψια τι βοηθάει στο πρήξιμο;  αμα μου πεις ναι θα τρώω με το τσουβάλι χαχχαχ 

Για να μην υπάρχει πρήξιμο στην ωοληψια , άρα κατά τη διάρκεια της διέγερσης, αλλά και μετά την ωοληψια κάνουμε τα εξης:

Κόβουμε μαχαίρι το αλάτι, περιορίζουμε τη ζάχαρη , τρώμε φουλ πρωτεΐνη (αυγα είναι ο,τι καλύτερο γιατί έχουν και λιποπρωτεινες,  κοτόπουλο,  μοσχάρι, ψάρι). Αν κάνεις αυτά, δεν θα πάθεις τίποτα. Εγώ πάντως δεν έπαθα τις 2 φορές που τα έκανα και δεν ακολουθουσα και ευλαβικά τις οδηγίες. Και έξω είχα βγει λίγες φορές και το κρασάκι μου το είχα πιει. Αλλά αυτό κατά τη φάση της διέγερσης και το έκανα στο σύνολο 2, 3 φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...