Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ημουν 9η μέρα με μια βλαστοκύστη ΒΒ.

Πήρα χοριακή 27, την θεώρησα βιοχημική κα΄πνισα ήπια έκλαψα κλπ και Δευτέρα είχε πάει 129 τριπλασιάστηκε. Είχε καλούς διπλασιασμούς αλλά παλινδρόμησε την 7η εβδομάδα. Δεν είχε να κάνει όμως θεωρώ με την χοριακή υποθέτω άργησε να εμφυτευτεί.

Στην πρώτη παλίνδρομη είχα χοριακή τριψήφια (152) 9η μέρα με πάλι με μια early βλαστοκύστη.

Και αυτή παλινδρόμησε την 10η εβδομάδα, επομένως όλα σχετικά είναι.

Μου είχαν πει τότε οτι τους είχε τύχει τελειόμηνη εγκυμοσύνη με βλαστοκύστη που ξεκινήσε με χοριακή (9!)

Και εγώ τώρα που ψάχνω, διαβάζω πως υπήρξαν τελειομηνες κύησης που δεν είχα καλούς διπλασιασμόυς  στην αρχή.. δεν ξέρω ρε κορίτσια πραγματικά,  δεν περίμενα κάτι τέτοιο.. απο την άλλη γιατι να αυξηθεί τόσο λίγο? Πφφφ έσκασα πραγματικά 

Να βάλει ο Θεός το χέρι Του Παναγία μου για ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και εγώ τώρα που ψάχνω, διαβάζω πως υπήρξαν τελειομηνες κύησης που δεν είχα καλούς διπλασιασμόυς  στην αρχή.. δεν ξέρω ρε κορίτσια πραγματικά,  δεν περίμενα κάτι τέτοιο.. απο την άλλη γιατι να αυξηθεί τόσο λίγο? Πφφφ έσκασα πραγματικά 

Να βάλει ο Θεός το χέρι Του Παναγία μου για ολες!

Κατερινα μου πιστευω αν ηταν βιοχημικη πρωτον θα ειχες πιο μικρη χοριακη εξαρχης και δευτερον σημερα θα επεφτε. Δεν θα ειχε ανεβει εστω λιγο! Πιο πιθανο μου φαινεται να ειχες διπλη εμφυτευση και να προχωρα το ενα μωρακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

@Κατεριναπαπ Κατερίνα μου η αληθεια ειναι θα θελαμε αυξηση αλλα αυτο δεν σημαινειοτι σιγουρα δεν παει καλα. Μπορεί να έγινε καποιο λαθος σε καποια απο τις δύο μετρήσεις ή πολύ πιθανό όπως σου έγραψαν παραπάνω τα κορίτσια να εμφυτε΄΄υθηκαν και τα δύο και να προχωρά το ένα! Επίσης πολλές φορές τυχαίνει να κολλάει στην αρχή και ξαφνικα να εκτοξέυεται η τιμή.. Λίγο υπομονή μέχρι την Δευτέρα. Το ξέρω περνάς δύσκολα τώρα ψυχολογικά αλλά έχε πίστη  και εύχομαι να πάνε όλα καλά και την Δευτέρα να εκτοξευθεί η χοριακή! Μια αγκαλιά από εμένα!

Ευχαριστώ βρε κορίτσι μου γοα το αισιόδοξο μήνυμα σου.. μακάρι να πάνε όλα καλά ! Η αλήθεια είναι πως αν όντως ηταν δίδυμα και το ένα να συνεχίζει μου δίνει ελπίδες αυτή η σκέψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Κατερινα μου πιστευω αν ηταν βιοχημικη πρωτον θα ειχες πιο μικρη χοριακη εξαρχης και δευτερον σημερα θα επεφτε. Δεν θα ειχε ανεβει εστω λιγο! Πιο πιθανο μου φαινεται να ειχες διπλη εμφυτευση και να προχωρα το ενα μωρακι! 

Μακάρι βρε κορίτσι μου, ας προχωρήσει το ένα.. αρκεί να προχωρήσει! Πόσο είναι η χοριακη στις βιοχημικές? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μακάρι βρε κορίτσι μου, ας προχωρήσει το ένα.. αρκεί να προχωρήσει! Πόσο είναι η χοριακη στις βιοχημικές? 

Αναλογα αλλα δεν συνηθως 20-30 μεχρι εκει εχω ακουσει. Παντως οσες περιπτωσεις εχω ακουσει μετα στην επαναληψη εχει πεσει! Δεν εχει ανεβει! Λογικα αν ηταν βιοχημικη θα επρεπει να δεις κανενα νουμερα πχ 30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ειναι ελεγμενες για το γονιδιο μονο οχι χρωμοσωμικα γ αυτο λεω μηπως δε δινουν εγκυμοσυνη επειδη δεν ειναι ΑΑ.. ευχαριστω πολυ μου δινεις δυναμη .. αυριο εχω πρωτο υπερηχο θα μαι 9η μερα .. δε νομιζω να μ πει ημερομηνια ετ απο τωρα ε;

Μην βάζεις τόσα πολλά με το μυαλό σου γιατί θα αποτρελλαθείς.

Είναι πολυπαραγοντικό το θέμα και όσο περισσότερο το σκέφτεσαι πέφτεις σε λούπα.

Να σκέφτεσαι ότι κάνατε το καλύτερο που μπορούσατε και όλα θα πάνε κάλα, δεν είναι στο χέρι μας δυστυχώς.

Ακόμα και ελεγμένες βλαστοκύστες με προεμφυτευτικό δεν έδωσαν εγκυμοσύνη με ποιότητα ΑΑ ή τελικά προέκυψαν σύνδρομα κλπ κλπ. Κάποια πράγματα είναι πέρα από εμάς.

Ηρεμία και θετική σκέψη και όλα θα γίνουν.

Νομίζω είναι νωρίς να σου πει από τώρα ημερομηνία ετ , είναι ανάλογα το ενδομήτριο σε τι κύκλο πας (τεχνητό ή φυσικό) απλά μια συμβουλή γιατί καταλαβαίνω την αγωνία σου, είσαι στην αρχή ακόμα κράτα δυνάμεις γιατί και το διάστημα της αναμονής μέχρι την χοριακή είναι δύσκολο αλλά όπως βλέπεις και το μετά την θετική χοριακή παραμένει δύσκολο, ίσως και δυσκολότερο.

Οπότε βήμα βήμα και όσο μπορείς απόλαυσε την διαδικασία που θα σου φέρει το/τα μωρά σου❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ θα κάνεις ότι σε ευχαριστεί. Εμένα το σπίτι με γεμίζει και πίσης με γεμίζει να ζαβλακώνω στις ταίνιες/σειρες.

Tώρα, όσον αφορά τα νούμερα... Δεν υπάρχει στάνταρ. Εγώ είχα 116 μετα 267 και 2 εβδομάδες μετά 0.😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μην βάζεις τόσα πολλά με το μυαλό σου γιατί θα αποτρελλαθείς.

Είναι πολυπαραγοντικό το θέμα και όσο περισσότερο το σκέφτεσαι πέφτεις σε λούπα.

Να σκέφτεσαι ότι κάνατε το καλύτερο που μπορούσατε και όλα θα πάνε κάλα, δεν είναι στο χέρι μας δυστυχώς.

Ακόμα και ελεγμένες βλαστοκύστες με προεμφυτευτικό δεν έδωσαν εγκυμοσύνη με ποιότητα ΑΑ ή τελικά προέκυψαν σύνδρομα κλπ κλπ. Κάποια πράγματα είναι πέρα από εμάς.

Ηρεμία και θετική σκέψη και όλα θα γίνουν.

Νομίζω είναι νωρίς να σου πει από τώρα ημερομηνία ετ , είναι ανάλογα το ενδομήτριο σε τι κύκλο πας (τεχνητό ή φυσικό) απλά μια συμβουλή γιατί καταλαβαίνω την αγωνία σου, είσαι στην αρχή ακόμα κράτα δυνάμεις γιατί και το διάστημα της αναμονής μέχρι την χοριακή είναι δύσκολο αλλά όπως βλέπεις και το μετά την θετική χοριακή παραμένει δύσκολο, ίσως και δυσκολότερο.

Οπότε βήμα βήμα και όσο μπορείς απόλαυσε την διαδικασία που θα σου φέρει το/τα μωρά σου❤️

 

Ευχαριστω κοριτσι μ .. ειμαι με τεχνητο κυκλο με cyclacur 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αναλογα αλλα δεν συνηθως 20-30 μεχρι εκει εχω ακουσει. Παντως οσες περιπτωσεις εχω ακουσει μετα στην επαναληψη εχει πεσει! Δεν εχει ανεβει! Λογικα αν ηταν βιοχημικη θα επρεπει να δεις κανενα νουμερα πχ 30

Αυτό είπα και εγώ τον γιατρό, οτι έστω και αυτές οι μονάδες που ανέβηκε τι σημαίνει, μου λέει μην αγχώνεσαι να είσαι αισιόδοξη εγώ μου λέει αισιόδοξος είμαι, τον ρώτησα αν υπάρχουν περιπτώσεις που με τόση μικρή αύξηση να τα κατάφεραν και μου είπε ναι υπάρχουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

@tina21 κορίτσι μου να σε εμψυχώσω και σένα! Λοιπόν, εγώ είχα μετά την χοριακή ροζ που κράτησε τουλάχιστον 1 εβδομάδα! Και μετά στην 8η εβδομάδα αίμα κανονικό που γέμιζε λεκάνη! Ολα πήγαν καλά και έχω το παιδάκι μου αγκαλια τώρα! Αυτά είναι συνηθισμένα μην ανησυχείς.. Ειδικά σε εμάς της εξωσωματικής έχω παρατηρήσει είναι ακόμα πιο συχνό να δούμε αίμα. Δεν ξέρω γιατί! Ξεκουράσου παίρνε τα outro σου και όλα καλά θα πάνε!

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μ... αχ πόσες τρομαρες θα περάσουμε για να πάρουμε τα θαυμάτακια μας αγκαλιά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Κατεριναπαπ θα κάνεις ότι σε ευχαριστεί. Εμένα το σπίτι με γεμίζει και πίσης με γεμίζει να ζαβλακώνω στις ταίνιες/σειρες.

Tώρα, όσον αφορά τα νούμερα... Δεν υπάρχει στάνταρ. Εγώ είχα 116 μετα 267 και 2 εβδομάδες μετά 0.😔

Αυτό τι σημαίνει??? Ε θα τρελαθώ!!! Τι τραβάμε γ@μω την τρέλα μου!!! Δλδ μετα χρειάστηκε αποξεση? Σου ήρθε αίμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια ούτε για μένα ξεκίνησε ιδανικά η μέρα! Το πρωί στο σκούπισμα είδα λίγο ροζ...πήρα τον γιατρό βέβαια κ μ είπε ξεκούραση ξαπλα κρεβάτι 2και μ έδωσε buscopan για να είναι χαλαρή η μήτρα λέει.... από τότε δεν είδα ξανά τπτ! 

Αλλά τρόμαξα τόσο πολύ ρε κορίτσια! Νόμιζα ότι χάνω τα μωρά μ 

Κοριτσι μου αυτο που σου λεει ο γιατρος σου ηρεμία και ξεκουραση!!! Εγω ειχα δει αίμα στο σκούπισμα και μετα ειχα καφε σχεδόν ολο το πρώτο τρίμηνο! 
Επισης στις δίδυμες κυήσεις ειναι πιο συχνό! 
Οποτε άραξε και ξεκουρασου και θα πανε οοολα καλα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσι μου αυτο που σου λεει ο γιατρος σου ηρεμία και ξεκουραση!!! Εγω ειχα δει αίμα στο σκούπισμα και μετα ειχα καφε σχεδόν ολο το πρώτο τρίμηνο! 
Επισης στις δίδυμες κυήσεις ειναι πιο συχνό! 
Οποτε άραξε και ξεκουρασου και θα πανε οοολα καλα! ❤️

Κορίτσια πάλι καλά π έχουμε η μία την άλλη! Μακάρι να εξελιχθεί καλά! ❤❤❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μ .. ειμαι με τεχνητο κυκλο με cyclacur 

Kοριτσι μου τι διαδικασια σου εδωσε για την μεταφορα γιατι κι εγω θα κανω με τεχνητο απο οτι καταλαβα. Κανατε προετοιμασια απο 1η μερα περιοδου? Εχω μπερδευτει λιγο και θελω  να ξερω στο περιπου πως παει για να ρωτησω τον γιατρο οταν τον δω. Να ξερω τι να ρωτησω βασικα. Και ψαχνω λιγο τι επιλογες εχω για την προετοιμασια της εμβρυομεταφορας αναλογα τι θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό είπα και εγώ τον γιατρό, οτι έστω και αυτές οι μονάδες που ανέβηκε τι σημαίνει, μου λέει μην αγχώνεσαι να είσαι αισιόδοξη εγώ μου λέει αισιόδοξος είμαι, τον ρώτησα αν υπάρχουν περιπτώσεις που με τόση μικρή αύξηση να τα κατάφεραν και μου είπε ναι υπάρχουν 

Και βεβαια υπαρχουν πολλές καλά σου είπε ο γιατρός. Κι εφόσον είναι αισιόδοξος εγώ λέω να είσαι κι εσύ κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό είπα και εγώ τον γιατρό, οτι έστω και αυτές οι μονάδες που ανέβηκε τι σημαίνει, μου λέει μην αγχώνεσαι να είσαι αισιόδοξη εγώ μου λέει αισιόδοξος είμαι, τον ρώτησα αν υπάρχουν περιπτώσεις που με τόση μικρή αύξηση να τα κατάφεραν και μου είπε ναι υπάρχουν 

Καλημέρα Κατερίνα! Όταν έκανα ετ έκανε μαζί κ μια φίλη μου, με λίγες μέρες διαφορά. Πράγματι πάει στις 9 μέρες κ είχε κάπου 90,λέμε σούπερ! Κ μετά άρχισε... 100,105,120 κάτι τέτοιες αυξήσεις κουλές. Έκανε 6 χοριακες; κάτι τέτοιο κ ενώ ο γιατρός της είπε οκ δεν πάει καλά, λεει η κοπέλα ας κάνω μια τελευταία! Ε είχε πάει κάπου 1000 κ να μην τα πολυλογώ γεννήσαμε κ ίδιες μέρες κ ήμασταν μαζί στο μαιευτήριο!εγγυήσεις δεν υπάρχουν ποτέ όμως ναι υπάρχουν τέτοιες ιστορίες κ σου λέω μια που έζησα κ δεν την άκουσα απλά από γνωστό γνωστού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό τι σημαίνει??? Ε θα τρελαθώ!!! Τι τραβάμε γ@μω την τρέλα μου!!! Δλδ μετα χρειάστηκε αποξεση? Σου ήρθε αίμα? 

Αχ Κατερίνα μου. Όπως λες.. γ@αμω την τρέλα μου. Όσο εκλαιγα απο χαρα με την χοριακή δυστυχώς δεν θα ξεχάσω το κλάμα μετά... Εγώ πήγα να δω πόσους σάκους είχα και δεν φάνηκε απολύτως τίποτα. Με έστειλε να κάνω χοριακή, 0. Έκοψα μαχαίρι όλα τα χάπια κτλ. 3-4 εβδομάδες μετα μου ήρθε περίοδος. Δεν είχα ούτε αίμα, ούτε ροζ, ούτε πόνους τίποτα. Στην βιοχημική νομίζω δεν σε στέλνουν για απο΄ξεση. Εγώ απόξεση έκανα μετά την αποβολή μου το 19. Αλλά όχι μετα την βιοχημική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μ... αχ πόσες τρομαρες θα περάσουμε για να πάρουμε τα θαυμάτακια μας αγκαλιά? 

Ναι βρε κοριτσι μου. Η αληθεια ειναι μετα την χοριακη ξεκινα το μεγαλο αγχος! Αλλα πραγματικα τιποτα δεν θα ειναι! Εγω φαντασου τοτε την δευτερα φορα που ειχα το πολυ το αιμα ειχα απλα μια μικρη αποκολληση που την επομενη εβδομαδα στον υπερηχο ειχε φυγει. Το αιμα ομως καθαριζε για αρκετες μερες. Ειναι πολυ συνηθισμενο φαινομενο δυστυχως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι βρε κοριτσι μου. Η αληθεια ειναι μετα την χοριακη ξεκινα το μεγαλο αγχος! Αλλα πραγματικα τιποτα δεν θα ειναι! Εγω φαντασου τοτε την δευτερα φορα που ειχα το πολυ το αιμα ειχα απλα μια μικρη αποκολληση που την επομενη εβδομαδα στον υπερηχο ειχε φυγει. Το αιμα ομως καθαριζε για αρκετες μερες. Ειναι πολυ συνηθισμενο φαινομενο δυστυχως!

Ουφφφ από τ πρωί εγώ δεν ξαναείδα! Θα πάω τ απόγευμα για ένα υπέρηχο εάν βρω γιατρό εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ , Κατερινάκι μου γλυκό και μικρό. Σίγουρα θέλαμε παραπάνω αύξηση,  αλλά εγώ που είμαι αισιόδοξος άνθρωπος πιστεύω ότι ήταν διδυμακια, το ένα σταμάτησε και τώρα έχει μείνει το ένα. Οι μέρες αυτές θα είναι βασανιστικες. Όμως δυστυχώς θα πρέπει να το περάσεις.  Ποτέ δεν ήρεμες και στην εξωσωματικη είναι ακόμα πιο δύσκολο γιατί πριν καν αρχίσει η εγκυμοσύνη σκεφτόμαστε,  ψαχνόμαστε,  κάνουμε τεστς, χοριακες κτλ και ο χρόνος κυλάει αργά και βασανιστικά. Φαντάσου ότι στην πρώτη εξωσωματικη που είχα βιοχημικη κύηση ξεκίνησε με 25 πήγε στο 50 και στην τρίτη χοριακή πήγε στο 23. Μια εβδομάδα λοιπόν με αγωνία,  συναισθήματα τραμπαλα ,  χώρια τις 14 μέρες αναμονής. 

Στην επόμενη εγκυμοσύνη μου που ήρθε με φυσική σύλληψη και δεν είχα πάρει χαμπάρι πήγα και έκανα χοριακη και είχα 7300. Πήγα για υπέρηχο κατευθείαν,  εννοείται είδαμε τα πάντα και σχεδόν ακούσαμε και καρδιά. Ενώ στην εξωσωματικη όλα με το σταγονόμετρο,  αργά αργά και βασανιστικά. 

Σκέψου θετικά, άκου τον γιατρό σου και κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα. Σκέψου ότι κανονικά θα πηγαινες τη Δευτέρα για πρώτη χοριακη,  δεν μπορείς δυστυχώς να κάνεις τίποτα άλλο.

@tina21 διδυμομανουλα μας, όπως σου επιβεβαίωσαν και οι μανούλες μας, είναι πάρα πάρα πολύ συχνό το αίμα στο σκούπισμα,  ειδικά αν έχεις δίδυμα.  Νομίζω όλες οι κοπέλες με δίδυμα που ξέρω είχαν αίμα σε κάποια φάση της εγκυμοσύνης. Να μη μου αγχώνεσαι σε παρακαλώ πολύ.  Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

Ουφφφ από τ πρωί εγώ δεν ξαναείδα! Θα πάω τ απόγευμα για ένα υπέρηχο εάν βρω γιατρό εδώ...

Εννοείτε να πας! Και κυρίως για να ηρεμήσεις! Κι εγώ είχα πάει στο μαιευτήριο τότε να είμαι σίγουρη. Με τα ροζ δεν μου έδωσαν τίποτα μόνο προγεστερόνη που ήδη επαιρνα. Μετα με το πολύ αίμα μου είχαν κανει μονο μια ενεση lentogest(προγεστερονη μου φαινεται ειναι κι αυτη δν θυμαμαι)! Αλλα σου λεω εγω ειχα πολυ αιμα για αυτο χρειαστηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Και βεβαια υπαρχουν πολλές καλά σου είπε ο γιατρός. Κι εφόσον είναι αισιόδοξος εγώ λέω να είσαι κι εσύ κορίτσι μου!

Θα φάω τα σωθικά μου το ξέρω,  το σκ θα είναι μαρτύριο... νομίζω όλα μου φταίνε.. μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα! Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου για την εμψύχωση!! Πραγματικα σε ευχαριστώ 

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα Κατερίνα! Όταν έκανα ετ έκανε μαζί κ μια φίλη μου, με λίγες μέρες διαφορά. Πράγματι πάει στις 9 μέρες κ είχε κάπου 90,λέμε σούπερ! Κ μετά άρχισε... 100,105,120 κάτι τέτοιες αυξήσεις κουλές. Έκανε 6 χοριακες; κάτι τέτοιο κ ενώ ο γιατρός της είπε οκ δεν πάει καλά, λεει η κοπέλα ας κάνω μια τελευταία! Ε είχε πάει κάπου 1000 κ να μην τα πολυλογώ γεννήσαμε κ ίδιες μέρες κ ήμασταν μαζί στο μαιευτήριο!εγγυήσεις δεν υπάρχουν ποτέ όμως ναι υπάρχουν τέτοιες ιστορίες κ σου λέω μια που έζησα κ δεν την άκουσα απλά από γνωστό γνωστού... 

Μακαρι αν δεν ήταν δίδυμακια στην αρχή, να ανήκω και εγώ στην κατηγορία με την φίλη σου,  αρκεί να πάνε όλα καλά στο τέλος,  αλλά αυτή η αγωνία δεν παλεύεται.. δεν υπάρχει διάθεση.. υπομονή θέλω δε θέλω!  Μακάρι να πάρει μπρος, όπως είπε και ο γιατρός την Δευτέρα θα είναι καθοριστική η τιμή! Πώς θα αντέξω μια ενδεχομενη αποτυχία, πραγματικά δεν το χωράει το μυαλό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αχ Κατερίνα μου. Όπως λες.. γ@αμω την τρέλα μου. Όσο εκλαιγα απο χαρα με την χοριακή δυστυχώς δεν θα ξεχάσω το κλάμα μετά... Εγώ πήγα να δω πόσους σάκους είχα και δεν φάνηκε απολύτως τίποτα. Με έστειλε να κάνω χοριακή, 0. Έκοψα μαχαίρι όλα τα χάπια κτλ. 3-4 εβδομάδες μετα μου ήρθε περίοδος. Δεν είχα ούτε αίμα, ούτε ροζ, ούτε πόνους τίποτα. Στην βιοχημική νομίζω δεν σε στέλνουν για απο΄ξεση. Εγώ απόξεση έκανα μετά την αποβολή μου το 19. Αλλά όχι μετα την βιοχημική.

Λυπάμαι βρε κορίτσι μού για την ταλαιπωρία σου, πόσο δύναμη χρειάζεται να αντιμετωπίσεις τέτοιες καταστάσεις, αξία θαυμασμού.. εύχομαι μόνο χαρές απο εδώ και πέρα για ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Κατεριναπαπ , Κατερινάκι μου γλυκό και μικρό. Σίγουρα θέλαμε παραπάνω αύξηση,  αλλά εγώ που είμαι αισιόδοξος άνθρωπος πιστεύω ότι ήταν διδυμακια, το ένα σταμάτησε και τώρα έχει μείνει το ένα. Οι μέρες αυτές θα είναι βασανιστικες. Όμως δυστυχώς θα πρέπει να το περάσεις.  Ποτέ δεν ήρεμες και στην εξωσωματικη είναι ακόμα πιο δύσκολο γιατί πριν καν αρχίσει η εγκυμοσύνη σκεφτόμαστε,  ψαχνόμαστε,  κάνουμε τεστς, χοριακες κτλ και ο χρόνος κυλάει αργά και βασανιστικά. Φαντάσου ότι στην πρώτη εξωσωματικη που είχα βιοχημικη κύηση ξεκίνησε με 25 πήγε στο 50 και στην τρίτη χοριακή πήγε στο 23. Μια εβδομάδα λοιπόν με αγωνία,  συναισθήματα τραμπαλα ,  χώρια τις 14 μέρες αναμονής. 

Στην επόμενη εγκυμοσύνη μου που ήρθε με φυσική σύλληψη και δεν είχα πάρει χαμπάρι πήγα και έκανα χοριακη και είχα 7300. Πήγα για υπέρηχο κατευθείαν,  εννοείται είδαμε τα πάντα και σχεδόν ακούσαμε και καρδιά. Ενώ στην εξωσωματικη όλα με το σταγονόμετρο,  αργά αργά και βασανιστικά. 

Σκέψου θετικά, άκου τον γιατρό σου και κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα. Σκέψου ότι κανονικά θα πηγαινες τη Δευτέρα για πρώτη χοριακη,  δεν μπορείς δυστυχώς να κάνεις τίποτα άλλο.

@tina21 διδυμομανουλα μας, όπως σου επιβεβαίωσαν και οι μανούλες μας, είναι πάρα πάρα πολύ συχνό το αίμα στο σκούπισμα,  ειδικά αν έχεις δίδυμα.  Νομίζω όλες οι κοπέλες με δίδυμα που ξέρω είχαν αίμα σε κάποια φάση της εγκυμοσύνης. Να μη μου αγχώνεσαι σε παρακαλώ πολύ.  Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη!

αχ βρε κοριτσι μ! θεωρητικα τ ξερω κ εγω οτι ειναι συχνο και δεν πρεπει να φρικαρω...αλλα οταν το ειδα...αληθεια μ κοπηκαν τ ποδια! πιστεψα οτι θα τα χασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Kοριτσι μου τι διαδικασια σου εδωσε για την μεταφορα γιατι κι εγω θα κανω με τεχνητο απο οτι καταλαβα. Κανατε προετοιμασια απο 1η μερα περιοδου? Εχω μπερδευτει λιγο και θελω  να ξερω στο περιπου πως παει για να ρωτησω τον γιατρο οταν τον δω. Να ξερω τι να ρωτησω βασικα. Και ψαχνω λιγο τι επιλογες εχω για την προετοιμασια της εμβρυομεταφορας αναλογα τι θα μου πει.

Στην 4ετ με 1 κατεψυγμένη βλαστοκύστη ΒΒ έκανα πρώτο υπέρηχο 12η μέρα του κύκλου είχα ενδομήτριο 11 χιλ και ξεκίνησα prolutex, utrogestan & ciclacur δεν θυμάμαι πόσα. Ετ έκανα την 19η μέρα του κύκλου.

Και στην 3ετ πάλι με μια κατεψυγμένη ίδιο πρωτόκολλο πάλι ετ έκανα 20η μέρα του κύκλου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε θυμάμαι. Δεν είναι κάτι αγχωτικό. Μη φοβάσαι άδικα! Ολα καλά θα πάνε!    @synnefaki79συγχαρητηρια κορίτσι μου!!!! Μια χαρά είναι το νούμερο! Εγω είχα πιο χαμηλό κ τώρα την έχω αγκαλιά… Να σκεφτεσαι αισιόδοξα!!!ευχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! @melitiniღ καλή αρχη να έχεις κ ολα να σου έρθουν βολικά και όπως τα ονειρεύεσαι 🥰🥰
    • Πω πω πρέπει να ποναει πολύ η πληγωμένη θηλή🥲!!  Αφου έφτασε το βάρος που έπρεπε όλα καλά!!  Μέχρι τις 40 μέρες θα του δίνεις ξένο..; Δεν κατάλαβα..  Εντωμεταξύ η μικρή μας έχει εδώ και 3-4 μέρες που στον ύπνο της κάνει κάτι περίεργους ήχους.. από την αρχή έκανε και ξερω κιόλας ότι τα νεογέννητα γενικά κάνουν ήχους στον ύπνο τους, αλλά 3-4 μέρες τώρα είναι πολύ πιο έντονα και περίεργα και δεν ξερω ποσο φυσιολογικό είναι αυτό.. όταν πάμε στον παιδιατρο θα ρωτήσω φυσικά.. αλλά μήπως έχετε το ίδιο..;
    • @Xrisa95 κορίτσι μου μπράβο πολύ ωραία τα νέα σας!! Γερό και αφράτο είναι το μωράκι σου 🥰 άντε με το καλό και η β επιπέδου!!  @ΛΕΥΚΗ καλά έκανες και πήγες για τον υπέρηχο για να είσαι ήρεμη!! Και επιτέλους επιβεβαιώσετε και το φύλο που λίγο πολύ το ξέραμε όλες 💖💝💖💝🩷🩷🩷 όλα πάνε τέλεια!!  Κορίτσια εγώ τελείωσα με την β επιπέδου! Όλα είναι καλά! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι! Ο πλακούντας είναι σε πολύ καλή θέση! Ανέβηκε δηλαδή! Οι μητριαίες είναι μια χαρά!! Έναν κίνδυνο για προεκλαμψία με έβγαλε αλλά τίποτα το ανησυχητικό!! Γενικά όλα πάνε καλά 🥰
    • Κορίτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό  21+2 είμαι σήμερα κ το μέτρησε 450γρ. Ο γιατρός μου.  αύριο ο εμβρυολόγος θα δούμε πόσο θα το βγάλει 😄 ο γιος μου ήταν ακριβώς τόσο στις 22 εβδ. (Η κόρη λίγο πιο κάτω αν κ αυτήν γεννήθηκε καλά στα κιλάκια 3.5 🩷)    υγεία να έχουν όμως κ όλα καλά! ❤️  
    • @marinamanoulitsaαχ βρε κορίτσι μου... και το πίστεψα αυτόν το μήνα!!! Θα έρθει όμως!!! Ή αυτόν ή τον επόμενο!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...