Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν είναι απόλυτα θέμα κέντρου @troia μου αλλά μάλλον γιατρού.

Και Ιασώ με τον Βασ..λο και στο Γεν..σις μου ήπαν για ήπια ενδομητρίτιδα (όχι ενδομητρίωση) που εντοπίστηκε μετά από υστεροσκόπηση. Φάνηκε και στο DVD, τώρα τι ισχύει και τι όχι δεν ξέρω για να είμαι ειλικρινής.

Και ο Παρτσ...λος που είχα κάνει επίσκεψη και είδε το DVD και αυτός το επιβεβαίωσε.

Η Τσεκούρα όντως δεν το πιστεύει το θεωρεί "μοντερνιές" , επίσης η Σπαθή δεν το επιβεβαίωσε με απλό υπέρηχο.

Και για τα κορίτσια που ρωτάνε υστεροσκόπηση έκανα μετά την δεύτερη αποτυχία εμφύτευσης όχι από την πρώτη προσπάθεια.

 Επισης εννοειται μετα την 2 ετ και πριν την 3η κανατε ;; Κ οπως ρωτησα κ πιο πανω κανατε καποια θεραπεια για την ηπια ενδομητριτιδα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα,  κατι δεν πάει καλά Καλά, σωστά? 

Παίρνω τον γιατρό μου καο δεν μπορώ να τον βρω, 10.3 θα παει ιατρείο 

20220225_101115.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,  κατι δεν πάει καλά Καλά, σωστά? 

Παίρνω τον γιατρό μου καο δεν μπορώ να τον βρω, 10.3 θα παει ιατρείο 

20220225_101115.jpg

Κορίτσια χάλια τα πράγματα ε? Παω να τρελαθώ.. έχει τύχει σε καμία αυτό? Τι σημαίνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια χάλια τα πράγματα ε? Παω να τρελαθώ.. έχει τύχει σε καμία αυτό? Τι σημαίνει?

Κατερίνα είναι στο ίδιο μικροβιολογικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια χάλια τα πράγματα ε? Παω να τρελαθώ.. έχει τύχει σε καμία αυτό? Τι σημαίνει?

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να μην ανησυχώ και την Δευτέρα να ξανα κάνω,  η χοριακη της Δευτέρας θα είναι καθοριστική, η εμφύτευση έγινε είπε και παλεύει το έμβρυο να κρατηθεί, τον ρώτησα αν είχε περιπτώσεις τέτοιες, μου απάντησε πως ναι και πήγαν ολα καλά.. τι να πω ρε κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

 Επισης εννοειται μετα την 2 ετ και πριν την 3η κανατε ;; Κ οπως ρωτησα κ πιο πανω κανατε καποια θεραπεια για την ηπια ενδομητριτιδα; 

Ναι είχα κάνει 2 ετ με μηδενική χοριακή και πριν την 3η ετ έκανα υστεροσκόπηση.

Πέτυχα σύλληψη αλλά παλινδρόμησε την 10η εβδομάδα.

Μετά από ένα χρόνο έκανα και 4 ετ (χωρίς υστεροσκόπηση χωρίς τίποτα) πάλι πε΄τυχα σύλληψη πάλι παλινδρόμησε την 7η εβδομάδα.

Δεν είχε να κάνει με την ενδομητρίτιδα όμως. Έχει να κάνει με τα έμβρυα.

Οχι δεν έκανα θεραπεία για ενδομητρίτιδα τότε.

Στον νέο γιατρό πριν την ετ έχει στο πρωτοκόλλο αντιβίωση λήψη από το στόμα όμως όχι εγχύσεις στην μήτρα. Δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε εμβρυομεταφορά όμως ακόμα μαζεύω έμβρυα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να μην ανησυχώ και την Δευτέρα να ξανα κάνω,  η χοριακη της Δευτέρας θα είναι καθοριστική, η εμφύτευση έγινε είπε και παλεύει το έμβρυο να κρατηθεί, τον ρώτησα αν είχε περιπτώσεις τέτοιες, μου απάντησε πως ναι και πήγαν ολα καλά.. τι να πω ρε κορίτσια 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι επίτηδες πήγα στο ίδιο 

Κανονικά ναι θέλαμε αύξηση, όμως κρατάμε τα λόγια του γιατρού και προσευχόμαστε να πάνε όλα καλά.

Θέλω να πιστεύω ότι σε κάποια από τις δυο έχει γίνει λάθος η μέτρηση.

Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνεις και σε ένα άλλο μικροβιολογικό για να δεις ή θα σε γεμίσει περισσότερο άγχος.

Σήμερα είσαι 11η μέρα από ετ με βλαστοκύστες ε?

Πάντα υπάρχει και το ενδεχόμενο να εμφυτεύτηκαν 2 και το ένα να υποχώρησε.

Θα περάσεις δύσκολο ΣΚ σε νιώθω αλλά μόνο υπομονή & πίστη τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Στην τελευταία ετ πήρα χοριακή 27 και μετά από δυο μέρες (ήταν σκ) πήγε στο 129.

Ήταν ένα σκ που δεν το έχω ξεχάσει. Οπότε σε κάνω αγκαλίτσα και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να μην ανησυχώ και την Δευτέρα να ξανα κάνω,  η χοριακη της Δευτέρας θα είναι καθοριστική, η εμφύτευση έγινε είπε και παλεύει το έμβρυο να κρατηθεί, τον ρώτησα αν είχε περιπτώσεις τέτοιες, μου απάντησε πως ναι και πήγαν ολα καλά.. τι να πω ρε κορίτσια 

Κοριτσάκι μ κρατάμε το τι σ είπε ο γιατρός και ελπίζουμε στο καλύτερο! Έχεις την σκέψη όλων μας! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Κανονικά ναι θέλαμε αύξηση, όμως κρατάμε τα λόγια του γιατρού και προσευχόμαστε να πάνε όλα καλά.

Θέλω να πιστεύω ότι σε κάποια από τις δυο έχει γίνει λάθος η μέτρηση.

Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνεις και σε ένα άλλο μικροβιολογικό για να δεις ή θα σε γεμίσει περισσότερο άγχος.

Σήμερα είσαι 11η μέρα από ετ με βλαστοκύστες ε?

Πάντα υπάρχει και το ενδεχόμενο να εμφυτεύτηκαν 2 και το ένα να υποχώρησε.

Θα περάσεις δύσκολο ΣΚ σε νιώθω αλλά μόνο υπομονή & πίστη τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Στην τελευταία ετ πήρα χοριακή 27 και μετά από δυο μέρες (ήταν σκ) πήγε στο 129.

Ήταν ένα σκ που δεν το έχω ξεχάσει. Οπότε σε κάνω αγκαλίτσα και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου❤️

Ποια μέρα έκανες χοριακη? Με βλαστοκύστες ήσουν? 

Χάρηκα τοοσο πολύ που για πρώτη φορα στη ζωή μου πέτυχα εμφύτευση... μάλλον δεν ηταν για πολύ.. τι να πω! 

Απο την άλλη διαβάζω για βιοχημική και λέει πως μειώνετε η χοριακη σε αυτη τη περίπτωση,  εμένα αυξήθηκε έστω αυτό το λιγο.. 

Για τα δυδιμακια δεν το σκέφτηκα,  μου έδωσες ελπίδες, ίσως να ισχύει και αυτό.. 

Μπορώ να κάνω κάτι για να βοηθήσω τη κατάσταση? Πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ναι είχα κάνει 2 ετ με μηδενική χοριακή και πριν την 3η ετ έκανα υστεροσκόπηση.

Πέτυχα σύλληψη αλλά παλινδρόμησε την 10η εβδομάδα.

Μετά από ένα χρόνο έκανα και 4 ετ (χωρίς υστεροσκόπηση χωρίς τίποτα) πάλι πε΄τυχα σύλληψη πάλι παλινδρόμησε την 7η εβδομάδα.

Δεν είχε να κάνει με την ενδομητρίτιδα όμως. Έχει να κάνει με τα έμβρυα.

Οχι δεν έκανα θεραπεία για ενδομητρίτιδα τότε.

Στον νέο γιατρό πριν την ετ έχει στο πρωτοκόλλο αντιβίωση λήψη από το στόμα όμως όχι εγχύσεις στην μήτρα. Δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε εμβρυομεταφορά όμως ακόμα μαζεύω έμβρυα.

 

Αρα αν καταλαβα σωστα δεν κανατε καποια θεραπεια για ενδομητριτιδα γενικα και ειχατε κανονικα 2 συλληψεις και ο λογος ηταν που παλιδρομησαν καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια ; Εγω ειμαι 8η μερα σε διαδικασια ετ .. επειδη ο αντρας μ εχει μια γονιδιακη μεταλλαξη καναμε προεμφυτευτικο κ δεν ειχαν το γονιδιο 2 βλαστοκυστες μια 3ββ και μια 4βα .. αγχωνομαι και για τις ποιοτητες .. πιστευετε εχω ελπιδες ;; Σας εκανα ποσες ερωτησεις .. σας ευχαριστω για το χρονο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ούτε για μένα ξεκίνησε ιδανικά η μέρα! Το πρωί στο σκούπισμα είδα λίγο ροζ...πήρα τον γιατρό βέβαια κ μ είπε ξεκούραση ξαπλα κρεβάτι 2και μ έδωσε buscopan για να είναι χαλαρή η μήτρα λέει.... από τότε δεν είδα ξανά τπτ! 

Αλλά τρόμαξα τόσο πολύ ρε κορίτσια! Νόμιζα ότι χάνω τα μωρά μ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

Κοριτσάκι μ κρατάμε το τι σ είπε ο γιατρός και ελπίζουμε στο καλύτερο! Έχεις την σκέψη όλων μας! ❤❤❤

Ευχαριστώ Κορίτσι μού, πραγματικά δεν ξέρω τι μου γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια ούτε για μένα ξεκίνησε ιδανικά η μέρα! Το πρωί στο σκούπισμα είδα λίγο ροζ...πήρα τον γιατρό βέβαια κ μ είπε ξεκούραση ξαπλα κρεβάτι 2και μ έδωσε buscopan για να είναι χαλαρή η μήτρα λέει.... από τότε δεν είδα ξανά τπτ! 

Αλλά τρόμαξα τόσο πολύ ρε κορίτσια! Νόμιζα ότι χάνω τα μωρά μ 

Μην ανησυχείς κορίτσι μου,  πολύ σημαντικό που δεν είδες άλλο αίμα, ξεκούραση και απόλαυσε την ξάπλα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Έφτασε ναι, Παναγιά μου! 🙏 Δεν θα πω τα κλισέ πως ούτε που το κατάλαβα αφού όλη αυτή η περίοδος είναι γεμάτη αγωνίες κ ανησυχίες με ή χωρίς λόγο. Θα την ζήσετε κ θα με θυμηθείτε! Στο τέλος βέβαια η ανταμοιβή για όλα αυτά είναι τεράστια κ εννοείται πως ζω για την στιγμή αυτή που θα αλλάξει την ζωή μας! Τίποτα δεν θα είναι πια το ίδιο … 🤱❤️💙

Θυμάμαι πως όταν ξεκίνησα να μπαίνω, εσύ μόλις είχες πάρει την χοριακή σου😀 μου έδωσε τόση δύναμη εκείνες τις μέρες. Και για το πότε πέρασε ο καιρός.... σαν χθες μου φαίνεται. Εύχομαι ολόψυχα ό,τι καλύτερο!!❤️

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Ρε κοριτσια τι ειναι αυτη η υστεροσκοπηση?γιατι και εγω αγχωθηκα τωρα... Το ενα πισω απ τ αλλο βγαινουν.. εγω μαλωνα σημερα με το μικροβιολογικο μου εδωσε αποτελεσματα ορμονες χωρις αριθμο εοππυ του αντρα μου του εδωσαν απολεσματα και δεν ειχαν μεσα το hiv ....ειμαι που ειμαι με αυτη διαδικασια αυτοι θα με αποτελειωσουν... Επισης την ασφαλιστικη απο ατλας πως την εκτυπωνω? Με screenshot?!λεω να καλεσω στο κεντρο αλλα σκεφτηκα μη τους πριξω απο τωρα τους καημενους.. 

Εξετάζει το εσωτερικό της μήτρας. Κοιτάζει την μήτρα, την κοιλότητα, αν έχει κακοήθεια, ανωμαλίες μήτρας, ινομυώματα κτλ. Συνήθως την κάνουν μετά από αποτυχημένες εγκυμοσύνες. Εγώ προσωπικά την έκανα μετα την αποβολή μου.

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια χάλια τα πράγματα ε? Παω να τρελαθώ.. έχει τύχει σε καμία αυτό? Τι σημαίνει?

Να πω την αλήθεια το θέλαμε λίγο πιο μεγάλο το νούμερο. Τι να σου πω τώρα. Η καθεμια μας έχει την δική της άποψη. Αλλά όπως σου είπε ο γιατρός σου, να κάνεις την δευτέρα ξανά. Τώρα, αν θέλεις να πας και σε άλλο μικροβιολογικό κανε το. Το ίδιο άγχος θα έχεις όμως να ξέρεις. Το σκ θα περάσει πολύ δύσκολα. Δυστυχώς αυτή η αναμονή θα είναι βασανιστήριο και σου προτείνω να βγεις έξω να πας βόλτα και να χαζέψεις ταινίες. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω θεωρω δε χρειαζεται υστεροσκοπηση κ στο λεω γιατι εγω κ 42 ετων κ με 2 αποτυχημενες ετ τον παρακαλαγα να μου κανει κ ελεγε οχι ,κ τελικα δεν εκανα ποτε κ μια χαρα εμεινα.εκτος αν εχεις θεμα στη μητρα αλλα καταλαβα οτι δεν εχεις κανενα απολυτως!με το καλο το αδερφακι.! Η επιτυχια ειναι σιγουρη ,θα με θυμηθεις !!!

Όλοι αυτό μου λένε! Απλά ίσως μου ε΄χει κάτσει έτσι επειδή κατά τυχη πέτυχα στην πρώτη προσπάθεια και είχα πιστεί ότι είχε βοηθήσει. Βέβαια τώρα ο γιατρός δεν μου ζήτησε τίποτα τέτοιο. 

Θα παω Νεφέλη  μου για ένα τσεκ απ και και να συζητήσουμε, θα του πάω και κάτι ορμονικές και ένα τεστ Παπ  που εκανα τον περασμένο μηνα. Δεν ξερω τι αλλο θα θελει απο εξετασεις. Σιγουρα και υπερηχο . Μου είπε Νεφέλη μου ότι αφου θελω να παμε για εμβρυομεταφορα τον Μαιο θα πρεπει να ξεκινησουμε καποιο πρωτόκολλο απο τον κυκλο του Απριλη. Αλλα θα μου τα πει απο κοντα τα υπολοιπα. Και θα δω και τι αλλες εξετασεις εαν θελει να κανουμε. Γιατι δεν εχω ιδεα απο τα πρωτόκολλα μεταφοράς με κατεψυγμένα. Δεν εχω ξανα κανει! Μακαρι Νεφελη μου να πανε ολα καλα, σε ευχαριστώ πολύ! Εσυ σε τι φαση εισαι? Θα κανεις φυσικους που ελεγες  για αδερφάκι? Τι κανουν τα ζουζούνια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ποια μέρα έκανες χοριακη? Με βλαστοκύστες ήσουν? 

Χάρηκα τοοσο πολύ που για πρώτη φορα στη ζωή μου πέτυχα εμφύτευση... μάλλον δεν ηταν για πολύ.. τι να πω! 

Απο την άλλη διαβάζω για βιοχημική και λέει πως μειώνετε η χοριακη σε αυτη τη περίπτωση,  εμένα αυξήθηκε έστω αυτό το λιγο.. 

Για τα δυδιμακια δεν το σκέφτηκα,  μου έδωσες ελπίδες, ίσως να ισχύει και αυτό.. 

Μπορώ να κάνω κάτι για να βοηθήσω τη κατάσταση? Πφφφφ

Ημουν 9η μέρα με μια βλαστοκύστη ΒΒ.

Πήρα χοριακή 27, την θεώρησα βιοχημική κα΄πνισα ήπια έκλαψα κλπ και Δευτέρα είχε πάει 129 τριπλασιάστηκε. Είχε καλούς διπλασιασμούς αλλά παλινδρόμησε την 7η εβδομάδα. Δεν είχε να κάνει όμως θεωρώ με την χοριακή υποθέτω άργησε να εμφυτευτεί.

Στην πρώτη παλίνδρομη είχα χοριακή τριψήφια (152) 9η μέρα με πάλι με μια early βλαστοκύστη.

Και αυτή παλινδρόμησε την 10η εβδομάδα, επομένως όλα σχετικά είναι.

Μου είχαν πει τότε οτι τους είχε τύχει τελειόμηνη εγκυμοσύνη με βλαστοκύστη που ξεκινήσε με χοριακή (9!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια ούτε για μένα ξεκίνησε ιδανικά η μέρα! Το πρωί στο σκούπισμα είδα λίγο ροζ...πήρα τον γιατρό βέβαια κ μ είπε ξεκούραση ξαπλα κρεβάτι 2και μ έδωσε buscopan για να είναι χαλαρή η μήτρα λέει.... από τότε δεν είδα ξανά τπτ! 

Αλλά τρόμαξα τόσο πολύ ρε κορίτσια! Νόμιζα ότι χάνω τα μωρά μ 

Δυστυχώς ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που βλέπει ροζ. Αχ ποια κοπέλα ήταν? 

@Eva29 @Apol @kk88 εσείς που είστε οι παλιές θυμόσαστε? Επίσης σε τι φάση είστε? Σας έχουμε χάσει λίγο. Ειδικά η @kk88 με τα πρωινά μου ξυπνήματα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Αρα αν καταλαβα σωστα δεν κανατε καποια θεραπεια για ενδομητριτιδα γενικα και ειχατε κανονικα 2 συλληψεις και ο λογος ηταν που παλιδρομησαν καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια ; Εγω ειμαι 8η μερα σε διαδικασια ετ .. επειδη ο αντρας μ εχει μια γονιδιακη μεταλλαξη καναμε προεμφυτευτικο κ δεν ειχαν το γονιδιο 2 βλαστοκυστες μια 3ββ και μια 4βα .. αγχωνομαι και για τις ποιοτητες .. πιστευετε εχω ελπιδες ;; Σας εκανα ποσες ερωτησεις .. σας ευχαριστω για το χρονο σας

Να μην αγχώνεσαι  για τις ποιότητες δίνουν μια χαρά εγκυμοσύνες πόσο μάλλον εφόσον είναι και ελεγμένα για το γονίδιο.

Φιλη μου έχει τον γιο της με μια βλαστοκύστη ΒΑ.

Ναι συλλήψεις είχα άσχετα της ενδομητρίτιδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια ούτε για μένα ξεκίνησε ιδανικά η μέρα! Το πρωί στο σκούπισμα είδα λίγο ροζ...πήρα τον γιατρό βέβαια κ μ είπε ξεκούραση ξαπλα κρεβάτι 2και μ έδωσε buscopan για να είναι χαλαρή η μήτρα λέει.... από τότε δεν είδα ξανά τπτ! 

Αλλά τρόμαξα τόσο πολύ ρε κορίτσια! Νόμιζα ότι χάνω τα μωρά μ 

Καταλαβαίνω την τρομάρα αλλά ειδικά στην δίδυμη κύηση είναι κα΄τι πολύ συνηθισμένο. Που είναι οι διδυμομανούλες να το επιβεβαιώσουν και να σε ηρεμήσουν.

Όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη ξεκούραση και στέλνουμε μπόλικη θετική ενέργεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ Κατερίνα μου η αληθεια ειναι θα θελαμε αυξηση αλλα αυτο δεν σημαινειοτι σιγουρα δεν παει καλα. Μπορεί να έγινε καποιο λαθος σε καποια απο τις δύο μετρήσεις ή πολύ πιθανό όπως σου έγραψαν παραπάνω τα κορίτσια να εμφυτε΄΄υθηκαν και τα δύο και να προχωρά το ένα! Επίσης πολλές φορές τυχαίνει να κολλάει στην αρχή και ξαφνικα να εκτοξέυεται η τιμή.. Λίγο υπομονή μέχρι την Δευτέρα. Το ξέρω περνάς δύσκολα τώρα ψυχολογικά αλλά έχε πίστη  και εύχομαι να πάνε όλα καλά και την Δευτέρα να εκτοξευθεί η χοριακή! Μια αγκαλιά από εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Να μην αγχώνεσαι  για τις ποιότητες δίνουν μια χαρά εγκυμοσύνες πόσο μάλλον εφόσον είναι και ελεγμένα για το γονίδιο.

Φιλη μου έχει τον γιο της με μια βλαστοκύστη ΒΑ.

Ναι συλλήψεις είχα άσχετα της ενδομητρίτιδας.

Ειναι ελεγμενες για το γονιδιο μονο οχι χρωμοσωμικα γ αυτο λεω μηπως δε δινουν εγκυμοσυνη επειδη δεν ειναι ΑΑ.. ευχαριστω πολυ μου δινεις δυναμη .. αυριο εχω πρωτο υπερηχο θα μαι 9η μερα .. δε νομιζω να μ πει ημερομηνια ετ απο τωρα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Θυμάμαι πως όταν ξεκίνησα να μπαίνω, εσύ μόλις είχες πάρει την χοριακή σου😀 μου έδωσε τόση δύναμη εκείνες τις μέρες. Και για το πότε πέρασε ο καιρός.... σαν χθες μου φαίνεται. Εύχομαι ολόψυχα ό,τι καλύτερο!!❤️

Εξετάζει το εσωτερικό της μήτρας. Κοιτάζει την μήτρα, την κοιλότητα, αν έχει κακοήθεια, ανωμαλίες μήτρας, ινομυώματα κτλ. Συνήθως την κάνουν μετά από αποτυχημένες εγκυμοσύνες. Εγώ προσωπικά την έκανα μετα την αποβολή μου.

Να πω την αλήθεια το θέλαμε λίγο πιο μεγάλο το νούμερο. Τι να σου πω τώρα. Η καθεμια μας έχει την δική της άποψη. Αλλά όπως σου είπε ο γιατρός σου, να κάνεις την δευτέρα ξανά. Τώρα, αν θέλεις να πας και σε άλλο μικροβιολογικό κανε το. Το ίδιο άγχος θα έχεις όμως να ξέρεις. Το σκ θα περάσει πολύ δύσκολα. Δυστυχώς αυτή η αναμονή θα είναι βασανιστήριο και σου προτείνω να βγεις έξω να πας βόλτα και να χαζέψεις ταινίες. 😕

Οχι δεν παω αλλού, θα κάτσω να σκάσω τώρα και έχει ο Θεός.. Μήπως αν κάτσω ξάπλα βοηθήσω την κατάσταση? Δεν ξέρω,  δεν έχω όρεξη να κάνω τπτ,... με ανακουφίζει περισσότερο να κάθομαι σπίτι, τουλάχιστον προς το παρόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tina21 κορίτσι μου να σε εμψυχώσω και σένα! Λοιπόν, εγώ είχα μετά την χοριακή ροζ που κράτησε τουλάχιστον 1 εβδομάδα! Και μετά στην 8η εβδομάδα αίμα κανονικό που γέμιζε λεκάνη! Ολα πήγαν καλά και έχω το παιδάκι μου αγκαλια τώρα! Αυτά είναι συνηθισμένα μην ανησυχείς.. Ειδικά σε εμάς της εξωσωματικής έχω παρατηρήσει είναι ακόμα πιο συχνό να δούμε αίμα. Δεν ξέρω γιατί! Ξεκουράσου παίρνε τα outro σου και όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Δυστυχώς ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που βλέπει ροζ. Αχ ποια κοπέλα ήταν? 

@Eva29 @Apol @kk88 εσείς που είστε οι παλιές θυμόσαστε? Επίσης σε τι φάση είστε? Σας έχουμε χάσει λίγο. Ειδικά η @kk88 με τα πρωινά μου ξυπνήματα 😘

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καταλαβαίνω την τρομάρα αλλά ειδικά στην δίδυμη κύηση είναι κα΄τι πολύ συνηθισμένο. Που είναι οι διδυμομανούλες να το επιβεβαιώσουν και να σε ηρεμήσουν.

Όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη ξεκούραση και στέλνουμε μπόλικη θετική ενέργεια ❤️

Αχ κορίτσια μ ευχαριστώ πολύ! Τρόμαξα τόσο πολύ αληθεια! Τώρα π δεν έχω ξαναδεί είμαι λιγάκι πιο ήρεμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε θυμάμαι. Δεν είναι κάτι αγχωτικό. Μη φοβάσαι άδικα! Ολα καλά θα πάνε!    @synnefaki79συγχαρητηρια κορίτσι μου!!!! Μια χαρά είναι το νούμερο! Εγω είχα πιο χαμηλό κ τώρα την έχω αγκαλιά… Να σκεφτεσαι αισιόδοξα!!!ευχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! @melitiniღ καλή αρχη να έχεις κ ολα να σου έρθουν βολικά και όπως τα ονειρεύεσαι 🥰🥰
    • Πω πω πρέπει να ποναει πολύ η πληγωμένη θηλή🥲!!  Αφου έφτασε το βάρος που έπρεπε όλα καλά!!  Μέχρι τις 40 μέρες θα του δίνεις ξένο..; Δεν κατάλαβα..  Εντωμεταξύ η μικρή μας έχει εδώ και 3-4 μέρες που στον ύπνο της κάνει κάτι περίεργους ήχους.. από την αρχή έκανε και ξερω κιόλας ότι τα νεογέννητα γενικά κάνουν ήχους στον ύπνο τους, αλλά 3-4 μέρες τώρα είναι πολύ πιο έντονα και περίεργα και δεν ξερω ποσο φυσιολογικό είναι αυτό.. όταν πάμε στον παιδιατρο θα ρωτήσω φυσικά.. αλλά μήπως έχετε το ίδιο..;
    • @Xrisa95 κορίτσι μου μπράβο πολύ ωραία τα νέα σας!! Γερό και αφράτο είναι το μωράκι σου 🥰 άντε με το καλό και η β επιπέδου!!  @ΛΕΥΚΗ καλά έκανες και πήγες για τον υπέρηχο για να είσαι ήρεμη!! Και επιτέλους επιβεβαιώσετε και το φύλο που λίγο πολύ το ξέραμε όλες 💖💝💖💝🩷🩷🩷 όλα πάνε τέλεια!!  Κορίτσια εγώ τελείωσα με την β επιπέδου! Όλα είναι καλά! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι! Ο πλακούντας είναι σε πολύ καλή θέση! Ανέβηκε δηλαδή! Οι μητριαίες είναι μια χαρά!! Έναν κίνδυνο για προεκλαμψία με έβγαλε αλλά τίποτα το ανησυχητικό!! Γενικά όλα πάνε καλά 🥰
    • Κορίτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό  21+2 είμαι σήμερα κ το μέτρησε 450γρ. Ο γιατρός μου.  αύριο ο εμβρυολόγος θα δούμε πόσο θα το βγάλει 😄 ο γιος μου ήταν ακριβώς τόσο στις 22 εβδ. (Η κόρη λίγο πιο κάτω αν κ αυτήν γεννήθηκε καλά στα κιλάκια 3.5 🩷)    υγεία να έχουν όμως κ όλα καλά! ❤️  
    • @marinamanoulitsaαχ βρε κορίτσι μου... και το πίστεψα αυτόν το μήνα!!! Θα έρθει όμως!!! Ή αυτόν ή τον επόμενο!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...